Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jöjjön mindenki akinek várhatóan áprilisban fog megérkezni a baba!

Lilypie Maternity tickers
emanu
 
 


Szia Emanu!
Nekünk még nagyon friss az élmény. Szombaton csináltam az első tesztet és nem akartam elhinni hogy pozitív :) 9 hónapja próbálkoztunk már. Azóta 2 másik teszt is pozitív az mutatott. Orvoshoz még nem sikerült időpontot kérném, de szerintem április közepe - vége felé várható a picúr. :)
Veled mi a helyzet?
bevvike
 
 


Szia Bevvike!

Örülök, hogy csatlakoztál!
Gratulálok!  Akkor már nagyon vártátok! Volt valami oka, hogy így megváratot?
Lassan kéne menned dokihoz, ne halaszd az időpontkérést. Te is nyugodtabb vagy, ha mindent rendben talál.

Utolsó mensi július 14., kb. július 26-án volt a peteérésem és ebből úgy számoltam, hogy április 20. körül fog jönni a manó.
Nálam már dpo 10 napnál erős pozitív lett. Egy hete voltam, orvosnál és azt mondta, hogy 2 hét múlva randizunk, mert még semmi sem látszik az ultrahangon... De nem fogom kibírni szerintem pénteken elmegyek!

Lilypie Maternity tickers
emanu
 
 

 
 

@emanu:
Igen nagyon vártuk. Sajna nagyon rendszertelen és hosszú a ciklusom szerintem ez is közrejátszott. Már úgy voltunk hogy kipróbáljuk a peteérés tesztet aztán ha 2 hónapig semmi akkor doki.. erre bejött :D
Nekem július 5én volt az utolsó mensim de mivel hosszú a ciklusom így múlt hétfőre nem vártam :) így ötletem sincs mikor lehetett a peteérésem a testből ugyanis nem derült ki :) szerintem valamikor 22 és 27 között lehetett, szóval nagyon hasonló a várható időpontunk :)
Mindenképpen kérek időpontot csak ledöglött a rendszerük és nem tudtak adni.
Ne aggódj az uh miatt lehet kicsit korán mentél el.
Tüneteid vannak? Nekem egyelőre semmi vészes enyhe görcsök meg szurkálás meg sokat járok pisilni. Inkább a parlagfű allergiám készít ki amire most semmit nem merek szedni csak kalciumot.
bevvike
 
 


@emanu:
Igen nagyon vártuk. Sajna nagyon rendszertelen és hosszú a ciklusom szerintem ez is közrejátszott. Már úgy voltunk hogy kipróbáljuk a peteérés tesztet aztán ha 2 hónapig semmi akkor doki.. erre bejött :D
Nekem július 5én volt az utolsó mensim de mivel hosszú a ciklusom így múlt hétfőre nem vártam :) így ötletem sincs mikor lehetett a peteérésem a testből ugyanis nem derült ki :) szerintem valamikor 22 és 27 között lehetett, szóval nagyon hasonló a várható időpontunk :)
Mindenképpen kérek időpontot csak ledöglött a rendszerük és nem tudtak adni.
Ne aggódj az uh miatt lehet kicsit korán mentél el.
Tüneteid vannak? Nekem egyelőre semmi vészes enyhe görcsök meg szurkálás meg sokat járok pisilni. Inkább a parlagfű allergiám készít ki amire most semmit nem merek szedni csak kalciumot.
bevvike
 
 


Tényleg egyszerre fogantak meg kb...  
Csak megjavítják hamarosan!

Ne is szedj semmit, olyan ártalmasak azok a gyógyszerek

Nekem görcsölés, szurkálás, puffadás, előtej, migrén, fáradság, volt szédülés is, és sok-sok pisi (és nehezen megy, mintha egy prosztataproblémás öreg pasi lennék  ). De se hányinger, se mellfájás (még sose fájt).....

Pesti vagy?

Lilypie Maternity tickers
emanu
 
 


Ja igen, a fáradtságot kihagytam, bármikor tudnék aludni :D
Most már csak az orvosi megerősítést várom hogy minden rendben van-e. Tudom hogy nem mindenkinél jelentkeznek azok a tipikus erős tünetek de azért van bennem egy kis félelem. Na nem mintha hányingert akarnék egész nap :D

Neked első baba?

Nem, én Várpalotai vagyok.
bevvike
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék Hozzátok:) Kis számolgatás után úgy tűnik, nálunk is április elején jön az első baba:)
Nekem júli 2-án volt az utolsó mensi első napja:) Túlvagyok 3 pozitív teszten is. Dokihoz jövő héten megyek. Vicces, mert eredetileg júniusban azért kértem időpontot, h az éves rutint megcsinálja+tanácsot adjon, mert lassan mi is 9 hónapja próbálkozunk. Persze pont szabira ment és csak augusztusra volt időpont, de gondoltam, mindegy mikor rutinozunk és beszélgetünk. Erre nem pont beídőzített a kis lurkó????  Ráadásul tényleg jól kértem időpontot, mert akkor már kb. 7 hetes lesz, így ultrahangon is megnézhetjük  Bár tény és való, hogy nagyon nehéz volt kivárni és csak teszten látni, orvosi megerősítés nélkül, hogy sikerült.
Én múlt héten kezdtem produkálni a klasszikus hányingeres tüneteket. Voltaképpen egész nap émelygek még a víztől is, sőt attól talán jobban, mint az ízes dolgoktól....
Az alvás nálam is jöhet minden mennyiségben!

Emanu, nálad előtej is van????? Az ilyen korai szakaszban is lehet? Ma is tanultam valamit:D
aurore34
 
 


Sziasztok! Nagyon örültem, mikor rátaláltam erre a fórumra, nem is gondoltam, hogy már áprilisi babásoknak is hozott létre valaki, hiszen a Picikéink olyan kicsik még... :) Lombikos vagyok, 3 évig vártunk a csodára és most nagy a boldogság! Boldog babavárást Mindenkinek!
picike87
 
 


Sziasztok!

De jó, gyarapodunk! :) Gratulálok mindenkinek.
Nem tudom, ti hogy vagytok vele de én nagyon aggódós üzemmódban vagyok mióta kiderült. Bármit csinálok/eszem/iszom azon gondolkodom szabad-e. Még a tüsszentéstől is félek, hogy nem árt-e neki :) (fránya parlagfű...)
Jövőhét szerdára kaptam időpontot a dokihoz, utána már talán kicsit megnyugszom, ha ő is megerősíti, hogy minden rendben van.
Kitartást mindenkinek :)
bevvike
 
 


bevvike:

Mázlisták vagyunk, hogy megúsztuk a hányingert!
Első baba, neked?
Én is ugyanezt csinálom, szét aggódom magam!  Mindig megfogom a pocimat, ha köhögök, vagy tüsszentek!


aurore34:

Üdv köztünk!
De jó, hogy sikerült összehoznotok 9 hónap után. Mi volt a probléma, miért váratott a pici?
Az előtej Dpo után 10 nappal jelentkezett, akkor csináltam az első tesztet és nagyon pozitív lett! Azóta nincs előtej!

picike87:

Neked is üdv köztünk és gratulálok a manóhoz!  Három év az nagyon hosszú, nagyon nehéz lehetett neked!
Örülök, hogy így gyarapodunk!
Én voltam az a galád aki létrehozta a topikot!  Szerintem már ideje, hisz ott van a pici pöttyünk!


Lilypie Maternity tickers
emanu
 
 


Akkor Neked köszönöm a lehetőséget emanu, hogy itt lehetek! Igen, 3 év hosszú idő, de van ugyebár, akire megéri várni és akiért érdemes küzdeni... Ez nagyon szuper, hogy megoszthatjuk egymással tapasztalatainkat, esetleges félelmeinket, aggodalmainkat. :) Nekem június 27. az utolsó mensi :)
picike87
 
 


sziasztok!
Örülök, hogy van ez a fórum! :)
július 1-jén volt az utolsó mensim első napja, eszerint 5+4 hetesen voltunk Uh-n múlt hétfőn, ekkor 5x12mm-es petezsákot láttak szikhólyaggal. holnap után megyünk vissza kontrollra akkor már pont 7 hetes leszek.
Sajnos nincsen szép előzményünk, első terhességem idén januárban volt 8.héten missed ab műtétem lett, mert üres volt a petezsák. Most nagyon reménykedünk hogy minden rendben lesz!
Gratulálok mindenkinek!
csopszi
 
 


Sziasztok!

Nekem még új ez a kis fórum, ahogy a tudat is hogy egy icike picike csoda kezte meg a kis életét bennem. Most járok az 5. hétben, még orvoshoz nem mentünk el, mert ugye még sokat nem látnak a petezsákon kívül. Szeptemberben már látni is fogom az én szerelmem. Az első baba a férjemmel, úgyhogy nagy izgalommal telnek a napjaink. Örülök Nektek hogy megoszthatom veletek az élményeket, mert Ti át tudjátok érezni :)


mosiedi
Debrecen
 
 


Sziasztok! Számomra még mindig egy kicsit hihetetlen, hogy a világ legnagyobb csodájában részesülhetek. Az én történetem közel egy éve kezdődött. De ma már a 7. hétben vagyok :-) Nekünk is az első baba férjemmel. Minden napunkat gyermeki örömmel éljük meg, a férjem a tenyerén hord, és lehet még korai, de már most beszél a pocakomhoz. Bár számomra az állandósult rosszullétek nehezítik meg a napjaimat. Szinte bármit eszek, 1-2 órán belül jön a rosszullét. Nálatok ez hogy működik? Van valaki hasonló helyzetben? Örülök, hogy Rátok találtam! Mindenkinek gyönyörű 9 hónapot kívánok :-)
csibeandi
 
 


Sziasztok! Nekem nem volt túl jó az elmúlt két nap. Tegnap este sajnos véreztem egy kicsit. Nem volt olyan vészes de azért nagyon megijedtünk mindketten. Mára már csak pici barna volt az is csak törlésnél. Mindenesetre bementünk a kórházba. Megvizsgáltak azt mondták nem kell aggódni. Viszont az ultrahangon (hasi és hüvelyi) még csak 16mm petezsák látszik szikhólyaggal, embrió még nem... :-(
Mensi szerint 6+3 hetes vagyok de mivel hosszú a ciklusom így lehet még korai lenne uh-n látni? Most ezért aggódom, remélem szerdáig lesz valami változás... Ez a doki nem volt túl közlékeny. :-(
bevvike
 
 


@csibeandi:
Egyutterzek en is mindentol rosszul vagyok a nap barmelyik szakaban ramtorhet a hanyinger.. remeljuk hamarosan elmulik ;)
csopszi
 
 


@bevvike:
Ha a doki szerint nem kell aggodni, akkor szerintem rendben leszel! Bar megertem az aggodalmad, en is biztos felnek, viszont tenyleg probalj pozitiv lenni! A 16mm petezsak szikholyaggal szerintem kb 5. het vege 6.elejenek felel meg, es a szikholyag megjelrnese a petezsakban jo jel! Remeljuk mikor legkozelebb mesz, mar lesz embrio is szivhanggal! Kaptal vmit a verzesre? Drukkolok, kitartas! szerintem minden rendben lesz! ;)
csopszi
 
 


Megint en :)
Ma volt az uh, szerencsere minden rendben! 10mm-es embrio szep szivhanggal lattuk, hallottuk a ferjemmel. 7+2-nek irtak meretek alapjan pedig csak pont 7 hetesek lennenk mensi szerint. Hatalmas az orom :) Ti hogy vagytok? :oops:
csopszi
 
 


Gratulálok Csopszi! :) Mi majd csak 31-én megyünk, a 9. héten, addig várnunk kell sajnos. Igen, nincs is jobb annál mint amikor azt mondja az orvos, hogy minden rendben van odabent... :)
picike87
 
 


@picike87:
Koszonom :) drukkolok de nalatok is minden rendben lesz, tuti ;)
csopszi
 
 


Üdv minden újonnan csatlakozottnak!

És gartukálok mindenkinek!

Sajnálom, hogy többen is rosszul vagytok, de hamarosan túl lesztek rajta, még kb 1 vagy 1,5 hónap és elmúlik.

Bevvike:

Azt mondják, hogy a terhességek nagy részénél van egy pici vérzés, ha a doki azt mondta rendben vagy, akkor ne aggódj. (tudom könnyű mondani... )

Tegnap voltam orvosnál, és azt mondta, hogy jöjjek vissza 4 hét múlva, az már a 9 és fél hét lesz, szerintem kicsit hamarabb kéne menni....Úgyse bírom ki!


A tegnapi ultrahang (5 hét 3 nap)... A doki egy szikhólyagot lát de én kettőt.. Szerintetek?

Lilypie Maternity tickers
emanu
 
 


Sziasztok.
Csatlakoznék ha lehet. Április 20. Körülre számoltam én is a baba érkezését. Orvoshoz majd csak szerdán megyek.

Szia emanu :)

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Elfelejtettem írni. Nekünk már a 3. Baba lenne. Van már egy fiam,és egy lányom.

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


@emanu:
En is latok valamit bal oldalt alul, ami szerintem annyira nem egyertelmu, mint a jobb oldali felso potty, de lehet hogy igazad van, nemsokara kiderul :) orulnel az ikreknek? ;)
csopszi
 
 


@benirenata:
Szia! :) dejo!!! Akkor Te mar tapasztalt vagy, lesz kitol kerdezni :D gratulalok azl meglevo gyerekekhez is! Varjuk szerdan a johireket!
csopszi
 
 


Csopszi. Köszi :)
Várom a kérdéseket :) Remélem tudok is rá válaszolni :) Aztán kiderül mennyire vagyok tapasztalt :D Remélem is, hogy jó híreket kapok :) Mindenképp jövök,de valószínűleg csak este,mert délután rendel a doki.

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Sziasztok! Jajj de jó, hogy van fórum az ilyen fiatal kismamáknak :)
Nekem júni 28 volt az utolsó menstruációm. Már sokszor voltam orvosnál, mert harmadik terhességünk, de még gyerekünk nincsen. Legutóbb tegnap éjjel voltunk bent, mert nagyon fájt a hasam, és nagyon féltem. Szívhang volt, úgyhogy nagy baj nem lehet, de attól én még nagyon félek ezektől a fájdalmaktól. Most kaptam másfajta magnéziumot.
Mindenkinek gratulálok a babához, remélem nektek nincsenek ilyen fájdalmak, mert elég ijesztő. Hányinger nekem csak minimális van, és elég rosszul alszik.
De mindezek ellenére nagyon remélem, hogy minden rendben lesz.
anniel
 
 


Kedves Anniel! Dehogy nincsenek... És gondolhatod, 3 éve missed ab, azóta próbálkozunk, inszeminációk, lombikok... A negyedik beültetés és három év eredménye a Pocaklakóm. Gyakran fáj a hasam, és bizony mi is szaladtunk már kétszer orvoshoz emiatt... Persze volt, hogy megkaptam, hogy mindenkinek nő a méhe... Köszönöm szépen, de aki ennyit küzd egy Picikéért, az igenis aggódni fog, mert félti! Szóval teljes mértékben megértelek, ugyanígy vagyok én is. Vettem magasabb magnéziumtartalmú tablettát, azóta valamelyest enyhült. Minden jót! ;)
picike87
 
 


Kedves picike87!
Bocsánat, de úgy örülök, hogy akkor nincs nagy bajom, hogy sokat fáj a hasam. Ma kezdtem el erősebb magnéziumot szedni eddig magnéziumot b6 volt, de a doki most felírt mást. Remélem nekem is javulni fog. Nagyon örülök neked, hogy ennyi próbálkozás után sikerült!!
Én is azt hallom, hogy nő a méh, persze, de ki mondja meg mekkora fájdalom a nem baj... :)
Kitartás mindenkinek, és várom a jó híreket :)
anniel
 
 


Sziasztok!

Huh, micsoda élet lett itt múlt hét óta szépen sokasodunk a fórumban. Jó, hogy ennyien meg tudjuk majd beszélni a dolgokat:)
Örülök, hogy többen is vannak, akiknek viszontagságok után, de végre összejött a baba:) sajnos nekem több ismerősöm is van, akiknél még várat magára. Van, aki túlvan több vetélésen és van, aki inszemen és lombikon van túl sikertelenül. Jó sikerstorykat is olvasni!

Emanu, nem tudjuk, hogy miért váratott magára 9 hónapig, de igazából ez nem hosszú, bár már kezdtünk kicsit aggódni. Több, mint 10 évig szedtem fogamzásgátlót, ráadásul nem vagyunk már 20 évesek, ezért is gondoltuk, hogy jó lenne konzultálni egy dokival, de szerencsére meglepett minket:)


Mi szerdán megyün a dokihoz. Ahogy számoltam a 8. hétben lehetek (van egy tök jó kis kalkulátor, ahol beírod az utolsó mensi első napját is kidobja, hogy hol jársz), így már remélhetőleg lesz szívhang.

Nálam az elmúlt héten tovább erősödtek a rosszullétek, sajnos délelőtt 11-kor kezdődik és eltart lefekvésig miközben egyre fokozódik. Alig tudok enni:( inni még kevésbé, mert a víztől csak még rosszabbul vagyok:( emiatt azért aggódom rendesen. Fogytam 2 kilót, igaz hónapokkal ezelőtt mértem magam utoljára, de akkor sem tölt el kitörő lelkesedéssel ez a tény. Főleg, hogy eleve nagyon vékony vagyok:( Vettem Gravidát, hogy legalább a vitaminokat bevigyem a szervezetembe....
Valaki küzd még ilyen problémával?
aurore34
 
 


Sziasztok! Nagyon örülök ennek a fórumnak! 1 hónapja volt az esküvőm, és úgy néz ki sikeres volt a nászútunk is! :) Július 20-án volt utoljára menzeszem, azóta semmi. Már a nem várt előtt 3 nappal teszteltem, ami pozitív lett! Nagy volt az öröm. :) A család nagy része már tud róla, mivel úgy néz ki, veszélyeztetett terhes leszek. Pénteken megyek vizsgálatra az orvosomhoz, akkor tudok meg többet, de már most nagyon izgulok! Tünetem egyenlőre nem sok van. Időnként hasfájás, fáradtság, gyomorégés, a melleim már most megduplázódtak, viszont nem annyira érzékeny, mint ahogy azt sokan leírják. Nagyon félek a vizsgálattól, bízom benne, hogy minden rendben lesz és remélem hallani fogjuk a szívhangot is. A doki azt mondta, már lehet, hogy hallatszik majd a szívcső hang. Ha minden igaz, pénteken leszek 5 hét+2vagy3 napos.  A terhesvitamint csak ajánlani tudom+Magne B6-ot (oldja a stresszt, a görcsöket és állítólag a vetélés kockázata is csökken). Sok sikert kívánok mindenkinek a babaváráshoz! 
szilvi080608
BUDAPEST
 
 


Szilvi!

Gratulálok az esküvőhöz és a rapid gyermekáldáshoz is:D
Miből gondolod, hogy veszélyeztetett terhes leszel? Vérnyomásoddal, cukroddal van gond? Vagy a dokid mondta?
aurore34
 
 


Sziasztok!

Nem tudom csatlakozhatok-e március 29e időponttal us hozzátok? :oops:
Itt nagy az élet és ez tetszik. :-)
31 éves vagyok van 3fiunk és most érkezik a 4.baba
Ma vagyok 8+6napos tegnap voltam először dokinál.
Szerintem egész jól kivehető.
Szeptember 16an megyek genetikai uhra egyben down-szuressel. Olyan fura volt. Kérdik szeretném-e a szűrést. Mondtam igen adnak időpontot. Majd megkerdeztem ha valami oknál fogva mégsem kérnénk akkor is 16a? Erre ha nem csak októberre van időpont. De akkor már 15-16 hetes leszek. Úgy tudtam kötelező elvegezniuk. Ha nem fizetnek a szuros uhra akkor mi lenne nem lenne vizsgálat?? Ezen kicsit kiakadtam. Ilyen nem volt régen.
Úton láttak egy 10x10mmes leválásra utaló jelet...igy kaptam Utrogestant napunk 1x1.
Ennyi csajok...

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Uh szerint is ennyi idős. 18mmes picike.
Jobb oldalt van a feje,közepén a kezei az a két pötty és bal oldalt a pocakja.
Nem tudok képet csatolni nem értem miért. :-(

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


@aurore34:


Szia! Köszönöm szépen a gratulációt! :) Már most kiírt táppénzre a háziorvosom, 9-es kóddal (veszélyeztetett terhes). Sajnos van két autoimmun betegségem, amire rendszeresen szedek gyógyszert és injekciózom magam 2 hetente, de most, hogy jön a baba, abba kell hagynom, így félő, hogy fellobban a betegségem, az egyik már kezd előjönni (hasmenés, naponta kb.4x-5x). Ezek sajnos nagyon veszélyesek a babára nézve!  Sok helyen olvastam és orvosok is azzal bíztatnak, hogy a baba meggyógyíthat és a terhesség alatt és után teljesen tüntetmentes lehetek. Bízom benne, hogy így lesz, és, hogy nem ártok a babának, hisz Ő a legfontosabb! Szerintem a betegség a stressz miatt kezd előjönni, egész nap gyomorgörcsöm van, néha levegőt is alig kapok, annyira félek, hogy elveszítem a babát! A pénteki vizsgálatot várom nagyon, bízom benne, hogy az orvos megnyugtat. 
szilvi080608
BUDAPEST
 
 


Végre sikerült csatolni.


Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Szilvi!

Sajnálom, hogy ilyen nehézségekkel kell megküzdened.
Bocsánat, hogy így kíváncsiskodtam, csak sokan simán elmennek táppénzre minden komoly gond nélkül. Nem mintha azt bajnak tartanám, hiszen valakinek eleve stresszes a melója vagy nem jön ki a főnökkel vagy csak szimplán szeretné ezt az időszakot maradéktalanul kiélvezni és nem a munkán görcsölni. Csak kíváncsi voltam, nálad mi a helyzet. Meg arra is, hogy pl. mit mond az, aki néhány hónap után inkább otthon maradna. Simán megmondja a dokinak, hogy írja ki táppénzre? Mert igazából félidőben én is azt tervezem, hogy abbahagyom a munkát. Októberben-novemberben van egy stresszesebb időszak a munkakörömben, illetve január-február is ilyen. Az őszit még bevállalom, de az év elejét már nem szeretném. Csak azt nem tudom, mit mondjak a dokinak majd:D Valószínűleg az igazat fogom.
Szóval remélem, hogy minden jól alakul nálad és ne izgulj, mert azzal ártasz legtöbbet a babának. Persze könnyű mondani, de próbálj meg lazítani, örülni, hogy sikerült. Esetleg keress valami terhes meditációt a neten, az biztosan segít a szorongást csökkenteni.

Mi ma voltunk az első orvosi vizsgálaton:D El is vállalt a doktornő, aminek nagyon örülök. Megnéztük a babát is. Minden rendben. Láttuk őt és hallottuk a szívverését is, meg ficergett is:D A gép szerint 7 hetes és 3 napos:) Két hét múlva megyek újra:)

Yzabella!
Iszten hozott:) Szerintem nem olyan szigorú a topikindító tagunk, hogy ne csatlakozhatnál egy márciusi babával
aurore34
 
 


Sziasztok!
Most már én is megnyugodtam kicsit. Ma voltam a dokinál és már látszott az ultrahangon egy 3.5 mm-es embrió :) 6 hetesnek felel meg a doki szerint. 2 hét múlva kell újra mennem.
A vérzésre nem látott bent okot szerencsére, sárgatest hormont írt fel rá.
Bízom benne hogy most már minden rendben lesz.
Gratulálok mindenkinek és kitartást ;)
bevvike
 
 


Tényleg, Lányok!

Valaki elmondta már a főnökének??????
Én két helyen dolgozom párhuzamosan és az egyik helyen ma be is jelentettem az orvosi vizsgálat után:D Szerencsére én nagyon jó viszonyban vagyok a vezetőséggel, így örültek. A másik munakhelyemen jövő héten jelentem be, mert ott csak akkortól lesz újra a nagyfőnök.

Ti hogy álltok ezzel?
aurore34
 
 


@aurore34:
Én nem szerettem volna bejelenteni a 12.hétig hiszen addig még olyan bizonytalan minden.. de ha még egy hetet itthon kell lennem táppénzen akkor lehet kénytelen leszek. :)
bevvike
 
 


Sziasztok!
Egyre többen vagyunk :) holnap megyek újra dokihoz, úgyhogy kicsit izgulok. Most éjjel érdekes élményem volt. Arra ébredtem, hogy a kis és gyűrűsujjam teljesen elzsibbadt, kb 10 perc volt mire rendbejött. Olvastam, hogy a terhesség elején ritkán, de előfordul, hogy a baba elnyom egy ideget már most :) így ezt jó jelnek veszem.
Nekem muszáj volt az ötödik héten elmondani, mert este mentem a klinikára, és fél kellett hívni, hogy miért nem megyek a héten dolgozni ( méhen kívülinek tűnt elsőre). Utána egy héttel mentem a saját dokihoz, és mondtam neki, hogy 10 órás a munkarendem és nem a legjobb körülmények, egyből mondta, hogy persze írjunk ki veszélyeztetettnek az előzmények alapján mindenképp ( két vetélés fél éven belül, a második műtéti befejezés). Így már itthon vagyok, ami jó is, mert elég erősek ezek a méhtágulási fájások. Ráadásul én melegfront érzékeny vagyok, a baba úgy tűnik hideg, mert hétfő hajnal keserves volt, klinikán is kötöttem ki.
Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, de úgy gondolom, ha bárki úgy érzi jobb otthon, ne habozzon a dokival megbeszélni.
anniel
 
 


Sziasztok!
Voltam dokinál. Nem vagyok túl boldog. Megint kétségek között maradtam. További 1-2 hét várakozás. Doki azt mondta 2 hét, de ha akarok mehetek 1 hét múlva is. Szóval az van, hogy látott egy 7mm-es petezsákot, de benne az embrió jóindulattal, csak sejthető. Elvileg a doki szerint 6 hetesnek kellene lennem. Viszont a terhesség 5 hetesnek felel meg.Viszont az az igazság, hogy a mensim első napjának július 14-et adtam meg, ami egyáltalán nem biztos, lehet plusz,mínusz 2-3 nap, mert nem írtam fel, és a mensim általában 29 napos, de az előbb néztem, hogy májusban 29 napos volt, júniusban meg 32. szóval ez is befolyásolhatja. Legalábbis ezzel nyugtatom magam. A doki mondta, hogy az egy héttel ezelőtti állapothoz képest viszont sokat nőtt, mert akkor semmit nem látott, csak a nyálkahártya vastagsága volt jó, most viszont már volt egy szabályos petezsák. Én bízom benne, hogy csak el lett számolva, de azért fel kell készüljek arra is, hogy ebből most nem lesz semmi. Ezt mondta a doki is, hogy vagy csak el van számolva vmi, vagy nem életképes. Elvileg 1 hét lemaradásban van.Viszont a ciciérzékenység továbbra is megvan, egyre jobban. Vérzés, barnázás semmi nincs. Néha érzem a derekam , meg a hasam alját, mintha meg akarna jönni, de semmi. Bár ez lehet jó jel is. Azzal vigasztalt még a doki, hogy igazából ő 1 hete is azt mondta, hogy inkább 2 hét múlva nézzük meg, csak én mentem "önszorgalomból" úgyhogy még bármi lehet. De szerintem megyek 1 hét múlva megint, hiszen akkor telne le a múltheti 2 hét. (Na ezt jól megfogalmaztam)

Más: Kérdezte tőlem a doki, hogy megtartom-e, mondtam neki, hogy persze, szeretnénk. Visszakérdeztem, hogy ezt az orvosoknak kötelességük megkérdezni, mert eddig mindkét terhességemnél feltették ezt a kérdeést, és kíváncsi lennék, hogy másnak is vagy csak nekem ? Azt mondta a doki, hogy nekik kötelező. Eddig ezt én mindig sértésnek vettem, azt gondoltam, hogy a korom miatt, esetleg egyből azt feltételezik, hogy nem akarom a babát. Csak azért írtam le, hogyha tőletek is megkérdezik ne vegyétek zokon!

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Sziasztok gartulalok mindenkinek :) dejo egyre tobben vagyunk!
En ma nagyon szenvedos vagyok, alig birom ravenni magamat barmire is. Fuvola muvesz-tanar vagyok, ugyhogy most a nyari szunet kapora jott, viszont jovo hettol melo van. En megmondom a fonokomnek jovo heten hogy aprilisban babazunk, mert csak februarig tervezek dolgozni. Szerencsere joban vagyunk, szerintem orulni fognak a hirnek :) nekunk mar megvan a 12 hetes uh idopontunk is, szeptember 23-an megyunk, mar szamoljuk vissza a napokat :D mindenkinek kitartast, bokdogsagot :)
csopszi
 
 


@benirenata:
Remeljuk minden rendben lesz! ha egy het alatt ennyit fejlodott szerintem a kovi uh-n mar lesz embrio is!!! Rendben lesztek! Foleg hogy irtad osszevissza ciklusaid vannak! Legyel pozitiv! Drukkolok nagyon!
csopszi
 
 


Mindenkinek gratulálok! Nagyon jó olvasni a sok bíztató jó hírt! Remélem pénteken én is hasonlóan jókat írok majd!  Én kénytelen voltam a munkahelyemen elmondani a helyettesítő kolléganőmnek (aki szinte a barátnőm) és a főnökeimnek, hisz, ha veszélyeztetettnek kiírt a doki, akkor nagyon úgy fest, hogy már nem megyek dolgozni. Számítottak rá, már hónapok óta ezzel nyaggattak, hogy mikor jön a baba?  Örültek neki nagyon, igaz most kicsit kétségbe vannak esve, hogy mi lesz nélkülem. Kicsit félek, hogy mit fogok csinálni 9 hónapig itthon, hogy ne őrüljek meg, már ezen a héten is szét untam magam, és a legrosszabb, hogy már unalmamban mindenfélét olvasgatok a neten a terhességről, ami csak még jobban stresszel. 
szilvi080608
BUDAPEST
 
 


@benirenata: Szerintem ne aggódj! Ha ilyen szépen fejlődik, akkor tuti csak el lett számolva:) Tőlem nem kérdezte a doki, h megtartom-e.... Pedig a 30-as éveimben járok. Lehet, azért nem kérdezte, mert végig fülig ért a szám:D Én úgy voltam vele, h több szempontból is jobb, ha mihamarabb elmondom: 1. csak a bejelentés után él a védettség (nem mintha bármelyik munkahelyemről is ki akarnának tenni, sőt, de azért ez szerintem így jobb) 2.: ez a nyomósabb ok - én folyamatosan rosszul vagyok már 2 hete és így legalább tudják majd, h miért vágok sokszor olyan savanyú képet:D 3.: ha esetleg történne valami, akkor is szerintem jobb, ha tudják és nem jönnek a kérdésekkel, h mi volt a baj, mi bajom volt, hogy betegállományba mentem. De ezek az én érveim. Azt is meértem, aki vár a 12. hétig vagy tovább.
aurore34
 
 


Sziasztok! !a voltam dominál. 14,8 mm, szívhang is van, látszik láb, kéz. Hát áron órával később sötétbarna folyás:( irány a klinika. Azt mondták vizsgálat után előfordul, és még mindig ver a szíve, de nagyon megijedtem :( Igyekszem megnyugodni, de rossz érzés
anniel
 
 


@anniel:
Nagyon sajnálom. Jobban vagy? Azóta múlt a barnazas? Nekem is volt ilyen a vizsgálat után anno. Azt mondják elofordulhat.

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


@anniel:
Nagyon sajnálom. Jobban vagy? Azóta múlt a barnazas? Nekem is volt ilyen a vizsgálat után anno. Azt mondják elofordulhat.

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: