Új privát üzeneted érkezett!

Picur, hogy vagytok?

eger3
Budapest
 
 
 
 
 


Köszi a kérdésed, remekül, Kori álombaba, eszik-alszik, ha ébren van nézelődik, mosolyog, ismerkedik a világgal. Persze csakis az ölünkből. :-) A tesói szeretik nagyon, kérik, hogy tegyem az ölükbe. Szóval egyelőre nagyon idilli. :-) :-)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Többiek? Hogy viselitek a nyarat? Én testileg rettentően megkönnyebbültem, hogy Kori megszületett. Annyira jó érzés nyögés, fújtatás, sóhajtozás nélkül mozogni! :-) Nagyon igaz a mondás a végén már tényleg TERHES az ember lánya... :-)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 

 
 

Nekem még nincs igazán látható pocakom, de a meleget én is rettenetesen rosszul tűröm, pedig nem vagyok nyafogós. Viszont megvan az első fotó a babácskáról és augusztus közepén megyek genetikai vizsgálatrá.

eger3
Budapest
 
 
 
 
 


Juhuhú, megmutatod? Hol tartasz? (Mobilról nem látom a vonalzókat.)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok! Andi vagyok, idén töltöttem a negyvenet - mondhatni, még mindig barátkozom a korommal. :) Június végén derült ki, hogy harmadik gyermekünket várom, most vagyok a 10. hétben. Látom, korábban már volt szó a prenatesztről meg a magzatvízvételről is. Az előző várandósságaimnál ilyet nem csináltunk, most viszont szeretnénk (leginkább a korom miatt.) Bevallom, a hasbaszúrástól eléggé félek, rosszakat olvasni róla, ezért inkább választanék vérvételes vizsgálatot. A prenáról még nem sokat tudok - akinek van tapasztalata, megosztaná itt? Hátha okosobban tudjuk meghozni a döntést a szűrést illetően. Nagyon köszönöm a segítségeteket. :)

 


Szia Andi! Üdv a klubban! ;-) Gratulálok a picurkátohoz! :-)

Biztos olvastad az előző oldalon írtam, hogy én pár amniot már megcsináltattam. Mindhárom fiam makk egészséges (a Legkisebb 2 hetes :-) ). A vizsgálat egy csípés fájdalmához hasonlítható, én inkább az eredményre várást bírtam nehezen (3 hét). Illetve azt, hogy háromszor kellett Pestre mennünk.

A Prenáról és a többi vérvételes tesztről annyit tudok, amennyi a neten olvasható, és hogy drága. :-)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Szia Andi, augusztus 11-én megyek kombinált tesztre, utána tudok róla mesélni.

eger3
Budapest
 
 
 
 
 


Szia Andi,

Én Prenát csináltattam. Hát igen. A Prenatest oldalán minden infó fent van, ami elérhető.
Ha bizonytalan vagy akkor konzultáld meg a dokiddal.

Sok fórum van erről. Bár szerintem anyukák véleménye alapján ne dönts...  Sok zöldséget hordanak össze.

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm a válaszaitokat.
@picur, és nyugodt szívvel csináltattad meg az amniot? Persze, a várkozási idő engem is kikészítene, ezért (is) vagyok vele szkeptikus. Írtad még a többszöri Pestre járást - ez miért volt szükséges?)
@eger, köszi, várom/várjuk az infót! :)
@akisz, a hozzászólásod olvasva az eddiginél jobban beleástam magam a témába, de jövőhéten úgyis megyek dokihoz 12. heti UH-ra, szóval majd jól kifaggatom őt is - a tapasztalaitok mellett természetesen a szakember véleménye a döntő. :)
 


Andi, nem aggódtam, ha erre gondolsz. Egészséges terhesség esetén semmi problémát nem okoz az amnio. 2 nap fekvés, 2 hét szex-stop és semmi nehéz dolog emelgetése a szúrás után. Ha ezeket betartod semmi rossz nem történhet.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Többszöri Pestre járás, a Sote II-n végzik a vizsgálatot, mi meg vidékiek vagyunk. Egyszer menni kell genetikai tanácsadásra, majd újra menni a vizsgálatra, és harmadjára az eredményért, mert azt csak személyesen lehet átvenni.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok, kérdésem lenne : kismama tornát keresek, jó lenne valamilyen jóga alapú, de mindenre nyitott vagyok. Csepelen élek, és dolgozom, egyelőre, remélem, ez így is marad, úgyhogy délutáni /hétvégi lehetőség jöhet szóba. Van esetleg tapasztalatotok ezügyben?

eger3
Budapest
 
 
 
 
 


Kismamik hogy vagytok? :-)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok, elveszett egy nagyon hosszú levelem, most próbálom összeszedni a történteket újra:
12 hetesen megvolt a kombinált teszt (genetikai ultrahang, vérvétel). Ott megállapítják a kockázati szintet (nekünk alacsony kockázati érték jött ki, ami alapján se ott, se a nőgyógyászom nem tartotta szükségesnek az amniot).
Az Istenhegyi Klinikán voltunk, nagyon magas szakmai színvonalú és emberséges ellátást kaptunk, mindenkink ajánlom, akinek bármilyen hasonló vizsgálat szükséges. Igaz, hogy fizetős, nyilván ezt is mérlegelni kell.

Azóta találtam szülészt. Máshogy fogalmazok: megtaláltam az én szülészemet, akiben teljes mértékig megbízom. Sajnos, akihez terhesség előtt jártam rákszűrésre és a terhesgondozásom első néhány alkalmával, olyan hozzáállással bírt, hogy fel sem merült, hogy vele csináljam végig, illetve mindenképp akartam keresni valakit, mert ő már nem is vállalt szülés levezetést.

Egy nagyon kedves ismerős, nemrég szült édesanya ajánlotta a SOTE I. - en Silhavy Mihály főorvos urat akihez azóta is járok és messzemenőkig elégedett vagok vele. Nyugodt szívvel ajánlom őt is :)

Tehát most, 22 hetesen, túl egy csomó, 42 éves várandósnak kijáró vizsgálat után, végre azt érzem ,hogy a helyemen vagyok.

Lenne kérdésem a nem először szülőkhöz:
2 gyermekem sima szüléssel hoztam a világra. A lányommal 24, a fiammal 9 órán át tartott a vajúdás. Az orvos azt mondta, eldönthetem, hogy simán, vagy császárral szüljem a 3. picit.

Alapból rávágtam, hogy persze, simán, de közben gyűlnek a pro és kontra érvek:
- az inkontinencia jeleit már most tapasztalom, félek, hogy elhatalmasodik.
- a császár tervezhető és megúszható az akár 24 órás vajúdás.
Viszont:
- hosszabb a felépülés
- heg marad utána
és sorolhatnám...
Mit gondoltok?

eger3
Budapest
 
 
 
 
 


Szia! Én a 'simát' választanám, bár el vagyok képedve, hogy választani lehet. Soha nem mennék bele a császárba, ha a terhesség és a végkifejlet ezt nem indokolná. Az inkontinencia intimtornával javítható. A császárseb rohadtul fáj. Napokkal később lesz tejed. 24 órán át nem emelheted fel a fejed, a mozgásról ne is beszéljünk. A gátvarratokat 3 nap után kiveszik, meg se érzed az egészet. Szóval én csak kontra érveket tudok.

Örülök, hogy minden rendben veletek! :-)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Picur,

ennyire nem ijeszd meg egert a császárral.
Nekem rögtön volt tejem ugyanúgy.
És nem kellett 24 órát várnom, hogy felemelhessem a fejem.
Rengeteget kellett innom közvetlenül a műtét után. 3-4 óra múlva már okés voltam. Mondta az altató orvos, ha eddig nem fájt e fejem...már nem fog.
És a babát is rögtön megkaptam az örzőben. Tudott szopizni már a 35. percben.

Szóval nem kell azért nagyon félni ettől sem.

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


Bocs, én csak a császáros szobatársak és ismerősök élményeit írtam le. Én ok nélkül nem vállalnám. Nyilván, ha a baba érdeke ezt kívánná, nem lenne kérdés, vágjanak.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Picur...

Persze. Nincs gond. Amúgy nekem is az a véleményem, hogy Önszántamból nem vállalnám újra.
De mindkét fajta szülésnél is az a jó, amelyik komplikáció mentes.

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


Köszönöm szépen a válaszokat. Én is sima szülés párti vagyok, ha rajtam múlik, így is fogok szülni, de vannak érvek és ellenérvek.

eger3
Budapest
 
 
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: