Új privát üzeneted érkezett!

Kedves 40 fölöttiek, akik első, vagy többedik gyermeketek várjátok!
Tudom, hogy van hasonló topic, bele is olvastam, de kialakult beszélgető csoportok vannak, akik egymást támogatják, nem akatam beleszólni. Ha van igény rá, itt megoszthatjuk egymással örömünket, bánatunkat, kételyeinket.
Nekem is csomó kérdésem van, hátha itt választ kapok rá.

Az én történetem:

2 gyermekem kamasz korúak. Azt hittem, hogy az én életemben má nem lesz módom babázni. Aztán egy hete pozitív lett az első, majd a második tesztem is. Elmentem az orvoshoz, aki megerősítette, hogy 5 hetes a babám.
Rengeteg a flelmem a korom miatt, megazért, mert évek óta csak rákszűrés miatt járok nőgyógyászatra, nincs olyan orvos, akit jól ismerek és megbízom benne.
Azt sem tudom, hogy kórházat, szülésznőt, vagy orvost érdemes választani. 

Nem tudom, milyen vizsgálatok várnak rám, az orvos (sztk-s), mielőtt kiment, még visszaszólt, hogy "el fogjuk küldeni genetikára a kora miatt". Nem tudom, ez pontosan mit jelent.

Várok mindenkit szeretettel, aki úgy érzi, itt a helye!

eger3
Budapest
 
 
 
 
 


Szia! En április vegen szültem az elso babamat,2 nappal a 41.szuletesnapom utan. A genetikai vizsgálaton nem kötelező részt venned, nekem a dokim azt mondta,hogy neki viszont kötelező elmondania a kockázatokat.
Nekem tokeletes,konnyu terhessegem volt,igaz,a cukor befigyelt,de nem szívtam mellre.
A baba is teljesen jol van,tegnap mult 8 hetes.
Mi meg testvért is szeretnénk neki.

menthe
 
 


Gratulálok a Picihez.

Mi tartozott a genetikai vizsgálatba? Végül Te megcsináltattad?

eger3
Budapest
 
 
 
 
 

 
 

Helló, itt is egy kerek 40-es, és lassan mindenórás. :-) Gratulálok nektek!

Én megcsináltattam mindhárom gyerekemnél a genetikai vizsgálatot. Ebből is többféle létezik, mi a férjemmel a magzatvízvétel mellett döntöttünk (nem fájdalmasabb egy darázs csípésénél). Mindhárom fiam makk egészséges.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


De jó, hogy írtál. Annyira kétoldalú érzéseim vannak ezzel kapcsolatban. Azt is olvastam, hogy a magzatvíz vétel után 2 hétig sokat kell feküdni. Ez igaz?

eger3
Budapest
 
 
 
 
 


Nem. :-D

2 napig sok pihi, és 10 nap szex-stop. Nyilván nem ilyenkor kell nagytakarítani meg lépcsőzni, de más megkötés nincs. :-)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


eger3,

Gratulálok!

Bár én kicsit előrébb vagyok, de azért gondoltam írok. Az Én babám most volt 1 éves júniusban. Én meg 41 éves vagyok. Szintén van már két kamaszom... A nagyfiam 19, a nagylányom 17 éves.

A terhesség ugyanolyan eseménytelen és könnyű volt, mint huszonévesen.
Az internet tele van rémtörténetekkel, hogy negyvenésen húúúúú milyen kockázatok vannak...
Baromság! Ha ergészséges vagy, akkor a terhesség is ugyanolyan egészséges, mint fiatalabb korban!

Én Prenatestet csináltattam, mert féltem a hasbaszúrástól. Egyszerű, gyors, kockázatmentes.

Egyedül a szülés utáni "alakvisszanyerés" volt lassúbb, mint huszonévesen. Azért az ember kondija is változik...
Hónapok óta járok masszázsra az nagyon jól esik. Már a régi vagyok.

Ha van kérdésed szívesen válaszolok, ha tudok... :))))

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


Sziasztok! En 42 vagyok es a 3. at varom. Engem is aggasztanak kicsit azok a vizsgalatok, amikre majd a korom alapjan akarnak rabeszelni. De pontosan meg nem ismerem az osszes lehetoseget, vizsgalatot. Jovo heten megyek a dokihoz, akkor beszeljuk at oket. En sem maganrendelesre jarok, de teljesen elegedett vagyok eddig. Ja es ma kezdodott a 14. het. Halas lennek ha vki irna arrol, hogy a magzatviz vetelen kivul mik vannak meg. En azt nem szeretnem.
pipacssara
 
 


Pl. mi az a prenatest?
pipacssara
 
 


Megneztem, biztos jo az a prenatest, csak kicsit huzos az ara, 135-180 ezer kozott. ..
pipacssara
 
 


Szia!

Sokféle genetikai vizsgálat van már. Nifty, Verify, Prena, integrált, kombinált teszt, és ez nem is a teljes lista. A neten nagyon sok infó fent van, sok helyen árakkal. 

Azt tudjátok, hogy betöltött 37 éves anyai életkortól kötelező a magzati szívultrahang is?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


picuralmos,

nekem nem volt ilyen szív uh...  De már mindegy is. Amúgy nem nagyon foglalkoztak a korommal. Kb. úgy kezeltek, mintha 30 lennék.


Pipacssara,

gratulálok Neked!
Drága a teszt igen, de ha összeadod, hogy mennyi mindenre kell még költeni...
És ezzel kikerülheted a hasba szúrást.

Ne agasszon a korod. Ezen kívül semmi más nem volt, amit kellett csinálni pluszban.És ez sem kötelező.
Eggyel több cukor terhelésen voltam. Ennyi volt. Egyébként a cukrom tök jó volt végig. Ellentétben sok 30 évessel, akinek diétázni kellett végig szinte...

A neten beijesztik a 40 körüli kismamákat. Hülyeség! Ha egészséges vagy egyébként, akkor semmi nem lesz!

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


Menthe,

hajrá!!!! Vágjatok bele újból! Tök jó

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


Akisz, állítólag idéntől kötelező a szív uh. Az első és második terhességem alatt nekem sem kellett menni. :-)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Picur,

most nézem...mindjárt babázol! Gratula! Hú...de izgalmas!
És a másik kettő is még kisgyermek.
Nem semmi....
Fiúk...lányok?


picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


Köszi, igen most kezd izgalmassá válni. Mindhárman fiúk. A legynagyobb márciusban múlt három, csak megállt a számláló. Ő a nyugisabb természetű. A középső fiam 21 hónapos, egy angyalarcú kisgazember... :-) Hármaska (elvileg) július végén érkezik.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Jajjj de cukik lehetnek!
Kisfiú párti vagyok. ;-)
Nekem mondjuk 2 fiú egy lány van. Sztem könnyebb fiús anyának lenni ebben a világban.

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


Azok, bár néha csatáznak (mindig ugyanaz a játék kell, ami a másiknál van), alapvetően imádják egymást. :-) A pocakost is, puszilgatják, beszélnek hozzá, simogatják. Tényleg cukik. :-D ;-)

A tieid mekkorák?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


1. fiú: 19
2. lány 17
3. fiúcska 12 hónapos

A nagyok szeretik, bár ők már szinte kirepültek. velük nincs sok gond már....csak sok pénzt kell nekik adni...

Szinte olyan vagyok, mint egy első gyermekes anyuka.

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


És miben más, mint 19 éve? :-)

Én azon gondolkodom, hogy hogyan növesszek még néhány kart... :-) :-)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Más a környezet és Én is más vagyok.

19 éve még nem volt internet, nem volt ennyi info..hogyan legyél szuper anyu, hogyan nevelj szuper gyereket, mit ehet és mit nem ehet a gyerek...mit kéne már csinálnia....és mit nem...
Most mindenki olyan nagyon "okos" a google-nak köszönhetően...dehát rengeteg egymásnak ellent mondó írás is van mindenhol...
Régen volt 1 nagy könyvem: "Kiamamák nagy könyve". Azt bújtam, azt olvasgattam és kész. Szerintem jobb volt a boldog "tudatlanság".

Én most jobban átélem az ANYASÁGOT, mint 22 évesen. Akkor az olyan természetes volt. Nem láttam benne annyi örömöt és szépséget. Alig vártam, hogy valaki játszon a gyerekkel, vagy vigye el egy kicsit....

Most meg nem tudom elképzelni, hogy vhova nélküle menjünk. Szeretek vele lenni. Egész nap csak nézem, hogy milyen cuki

Az viszont érdekes, hogy most MINDENT meg tudok venni a gyereknek. Sok ruhája van, meg szép babakocsi, meg drága autós ülés...meg minden franc.
Régen kevés ruhácska volt, meg olcsó holmik. Meg nem engedhettem meg például a Pampers pelenkát sem...meg ilyenek DE TÖK mindegy volt! Ezek nem számítanak. Ez nem volt lényeges.

Most sok fiataltól ezt hallani, hogy majd akkor lesz gyermek, ha ezt meg azt megengedhet magának...
Hülyeség! Olyan boldog időszak volt a két kisgyermekkel. Eszembe se jutott, hogy nem vagyok körül véve drága és sok holmival...
Remélem érted mit akarok ebből kihámozni...


És Te hány évesen terelgeted ezeket a fiúcskákat?

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


Boldog Szülinapot Picurnak!  3 éves...dejóóóó

MOst nézem...nálunk is 21 hónap volt a gyerkőcök között. Az olyan ideális.
Én a kicsi korkülönbség párti vagyok. (ez is olyan egyéni..)

Most is mindenhova együtt mennek, egy a baráti körük. Ez engem megnyugtat. Nagyon jó testvérek.

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


Értem, hogy mire gondolsz. Én nem álltam készen eddig a gyerekvállalásra, inkább dolgoztam (informatikusként éjjel-nappal szinte), és sportoltam (ez azóta is megvan). 37 voltam, mikor Picur született, azóta meg vagy terhes vagyok, vagy szoptatok, vagy mindkettő. :-D És természetesen imádom őket. :-)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Köszi a köszöntést, kedves vagy! :-)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Picur,

na akkor teljes ellentétben csináltuk.
Én meg a másik véglet voltam...túl fiatalon házasság, rögrön gyerekek...aztán persze válás....ahogy lenni szokott.
Majd új szerelem...új férj...új gyerek...

Ja, amúgy az jutott eszembe még, hogy húszévesen sokkal lazább voltam. Sokkal könnyebben vettem, hogy a gyerek maszatol, meg mindent eldobál. Most állandóan takarítok...
Most fontosabb a csend, a rend...

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


Én is törlök-takarítok folyton. Csend? Rend? Haha, addig, amíg alszanak... ;-)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


@akisz:
Mintha én írtam volna ☺
Mindjárt 16 és 12 évesek, spórolós terhesség és gyermeknevelés (használt babakocsi, autós ülés, legolcsóbb kiságy, börzéken vásárolt kisruhák). Fura arra gondolni, hogy most nem kell így lennie. Bár nem szeretnék 150 ezres babakocsit most sem ☺.
Az információ dömpinggel is egyetértek :volt 2-3 könyvem, azt olvastam rongyosra, most tele vagyok egymásnak ellentmondó infókkal a névről és persze ugyanennyi aggodalommal,pedig még a babavárás elején tartok.

eger3
Budapest
 
 
 
 
 


eger,

:) én se vittem túlzásba azért a babakocsit.    Engem nem nagyon izgat, hogy mit gondolnak mások...
Nem értem, amit írtál.... "Tele vagy egymásnak ellentmondó infókkal a névről" ?

Igen...Én is végig paráztam az egészet. Tök fölöslegesen persze...

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


Névről = netről? :-)

Mi kölcsön babakocsiba toltuk a fiúkat, mi sem csináltunk nagy ügyet a 'járulékos' dolgokból. Csomó ruhát kaptunk, börzén vettünk. Csomó mindent nem vettünk meg előre, és nem is kellett később sem (pl. mellszívó, mérleg). Persze aztán van, amiből meg nem engedtünk, és újat vettünk.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


@akisz:


Tele vagyok egymásnak ellentmondó infókkal a NETRŐL. Nem a névről, csak a telefon szókiegészítője gondolta rosszul 

eger3
Budapest
 
 
 
 
 


@picuralmos:


Imádtam börzézni, míg kicsik voltak a gyerekek. Most újra felfedezem majd :) Bár a vége felé már azt vettem észre, hogy sok anyuka nem a hangulatért, meg a kis bevételért, vagy a ruhák lecserélésének olcsó megoldásáért ment, hanem kifejezetten nyerészkedni akart. Nem tudom, mostanság hogy van, ez 10 éve volt.

eger3
Budapest
 
 
 
 
 


Sziasztok, már olvasgatom egy ideje ezt a fórumot, bár nálunk még csak tervben van a baba. 39 éves vagyok egyébként, és Ő lenne az ötödik gyermekünk. Aztán ha van fejlemény, jelentkezem! 

Violetta
anyucy
 
 


@anyucy:
Jó,hogy itt vagy, mindenképp jelezd, ha történik valami ☺.
Nekem a héten kell mennem az orvoshoz, 5 hetesen voltam, mostanra, gondolom, több lesz az infó. Majd rákérdezek a vizsgálatokra is.

eger3
Budapest
 
 
 
 
 


Megkérdezhetem, hogy hol szándékozol szülni? Én most dilemmában vagyok. Igaz még korai ezen agyalni. De legutóbb már olyan merész voltam, hogy csak szülésznőt választottam, erre most már nem lehet olyat, csak ha orvosom is van. Ja, azért volt csak szülésznőm, mert az addigi orvosom már nem vállalt szülést, csak terhesgondozást... így most nem tudom, mit csináljak-illetve majd mit csináljak, ha oda jutok, hogy orvoson kell gondolkodnom. Járjak ugyanúgy a megszokott, ismert orvosomhoz, tudván, nem nála szülök, csak ha a Jó Isten úgy alakítja, hogy épp ügyel. Egyébként akárki ügyeletesnél szülök, vagy, menjek új orvoshoz, akit nem is ismerek, és kérem fel a szülés levezetésére..... de ahhoz meg nincs kedvem, hogy ismeretlenhez menjek!

Violetta
anyucy
 
 


@anyucy: Bennem is sok a kérdés.  A Dél - Pesti kórházhoz tartozom területileg. Az előző két gyerekemet a Szt. Imrében szültem, választott orvosnál. Hozzá jártam terhesrendelésre sztk alapon, de a szülésértfizettem, hogy ott legyen. Nagyon elégedett voltam vele, de azóta költöztünk is és nem hozzá jártam. Azóta majdnem 80 éves, így nem is ,ernék hozzá menni (lehet, már nem is vezet szülést). Eddig kb évente jártam rákszűrésre, lehetőleg ugyanahhoz a dokihoz, sztk alapon, de ha nem volt ott (mondjuk szabin volt) abból sem csináltam ügyet. Most gondolkodhatok én is, mert azok, akiket ismerek, nem vezetnek le szülést, csak terhesgondozást. Találtam egy dokit, akit dicsérnek, most azon gondolkodom, illetve erről jó lenne valami infó, hogy lehet - e ugyanúgy, mint előzőekben: járnék sztk alapon terhesgondozásra hozzá, a szülésre pedig megfogadnám.  Eddig nem sikerült megtudnom sehonnan.  Egyébként érdekes, amit írsz, mert nekem több fórumon tanácsolták, hogy inkább szülésznőt válasszak, mert úgy is ő lesz bent végig a szülésnél. A Dél - Pesti kórház tájékoztatójában kifejezetten meg is fogalmazzák ezt. Mármint, hogy a szülésznő van jelen a szülésnél. Ezért gondolkodtam rajta, hogy lehet, szülésznőt választanék. Csak ak orom miatt aggódom.
A Te helyzeted sem könnyű. Lehet, hogy azt csinálnám, amit én szeretnék: orvost választani, aki sztk - ban rendel és felkérni a szülés levezetésére. Honnan tudod, hogy nem lehet csak szülésznőt választani?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eger3 2016.07.04 17:56-kor.

eger3
Budapest
 
 
 
 
 


A KOROM miatt.

eger3
Budapest
 
 
 
 
 


Öhmm.... az alapján, amiket írtál... lehet, hogy ugyanannál az orvosnál szültünk!  ugyanis én is a Szt Imrében szültem!És Ő is már 2009-ben nem vállalt el szülést. 2007-ben még igen! Más, én nem tudom, hogy ez csak a Szt Imrére vonatkozik-e, de 2010 utántól már ott csak akkor lehetett választott szülésznőd, ha választott orvosod is volt. Most itt a neten elmondottak alapján szimpatikus lett egy orvos, aki sztk-ban is rendel, de azt olvasom több helyen is, hogy amint megkérdezed, elvállal-e, igenlő válasszal együtt átinvitál a magánrendelőjébe onnantól. Hát köszönöm! Most ha olyan merész vagyok, hogy a 20. hétig nem kérdezem meg, és utána felteszem a kérdést, akkor is, ha kiszámolom, hogy onnantól hányszor 10 ezer forint a vizsgálat még szülésig....

Violetta
anyucy
 
 


Én 2004-ben szültem a fiam, így pont belefér. Nagyon elégedett voltam vele.
Én is úgy vagyok vele, hogy sajnálom a havi 10-15 000 Ft-ot terhesgondozásra, inkább a babára, vagy a gyerekeimre költöm.

eger3
Budapest
 
 
 
 
 


Van egy ismerősöm, aki azt csinálta, hogy ügyeletben szült, és inkább a fizetős szobába ment. Adott az ügyeletes orvosnak is, de olyankor ugye annyit adunk, ha adunk egyáltalán, amennyit gondolunk. Így marad a vip szobára is pénz. Nem is rossz ötlet. De egyébként amikor nekem a legutóbbi szülésemnél csak a szülésznő volt választott, én az ügyeletes orvost csak akkor láttam, amikor már megszületett a baba. Jó nyilván, ha nem lett volna választott szülésznőm, előbújt volna előbb is az orvos, de hát én így bizony semmit nem adtam az orvosnak, hisz kb semmit nem csinált körülöttem, csak utána megvizsgált, és gratulált. Esetleg Neked nincsen tapasztalatod a fizetős szobákkal kapcsolatban? Ott is annyit zavarnak, mint a sima szobában, csak épp egyedül vagy? Hajnali lázmérés, nővér, takarítás, vizit, védőnő, babafotós, és utána már nem tudsz aludni...

Violetta
anyucy
 
 


Nincs tapasztalatom a fizetős szobáról. A lányom még nem lehetett velem, csak 3 óránként hozták etetni, 4-5-én voltunk egy szobában. A fiammal végig együtt voltunk, és ketten voltunk egy szobában egy másik anyukával, illetve a babájával. De nem zargattak, igaz, mindketten másodszor szültünk és nemigen kértünk segítséget. Csak a kötelező vizitre zargattak.

eger3
Budapest
 
 
 
 
 


anyucy,

Én a Szt. Margitban szültem tavaly, az ottani fizetőssel van tapasztalatom.
Egyáltalán nem zavartak. Éjjelre az ajtót is becsuktam, hogy csend legyen, meg sokszor nappal is. Tök jó volt. A saját fürdő a legjobb benne. Így nem kellett vissza vinnem a babát, ha pipilltem...nyitva hagytam a fürdő ajtaját és kész  (meg persze a higiénia miatt is jó)
Nem volt semmi hajnali zargatás. Csak akkor kukkantottak be a szobába, ha nyitva volt az ajtó.

Bár ahogy eger írja sztem tudják, hogy ki az először szülő. Ha vki már "tapasztalt" azt békén hagyják. Nekik is könnyebb.

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


Hú ez nagyon jól hangzik!!! Azért tényleg nem mindegy, hogy csak a saját babád ébreszt fel, vagy a szobatársad (id), illetve az Ő babáik is..... nem beszélve a takarítónőről, védőnőről, fotósról, meg akárkiről.

Violetta
anyucy
 
 


Sziasztok! Lehet azt tudni, kb. mennyibe kerül egy fizetős szoba egy éjszakára? És tényleg: hány napig tartanak bent szülés után? Az első gyermekemmel 5. napon engedtek haza, a 2.-nál kisírtam a 4 napot (az 5. napon már anyák napi ünnepsége volt a lányomnak az oviban, mindenképp ott akartam lenni). De később hallottam,hogy másokat is hazaengednek 4 nap után, ha minden rendben van. Jelenleg hány napot kell bent tölteni szülés után?

eger3
Budapest
 
 
 
 
 


1 hétig nem tudtam jönni, mert nem voltam gépközelben, deazért történtek dolgok: voltam mégegyszer vizsgálaton,ahol rákérdeztem a genetikai vizsgálatokra és helyi viszonylatban az alábbiakat javasolták:
- magzatvíz vétel (ingyenes, viszonylag nagy biztonsággal valószínűsíti z eredményt, de van vetélési kockázat)
- kombinált teszt a Jahn Ferenc Kórházban (12 000 Ft,genetikai UH+vérvétel)
- kombinált teszt az Istenhegyi Géndiagnosztikai, Nőgyógyászati és Családtervezési Centrumban (33 000 Ft, megegyezik a kórházi vizsgálattal, csak minőségibbek a gépek és elvileg szakirányú képesítéssel rendelekeznek az orvosok. Erről írnak is a honlapon).
- emltettek még egy 150 000 Ft-os vérvételt is, ez több okból kiesik eleve.

Anyukám egészségügyis, körbekérdezett, elolvastam, amit a fentiekről tudni lehet és az Istenhegyi Klinika vizsgálatát választottam.

A nőgyógyász azt javasolta, valamelyik helyen cináltassam meg a kombinált tesztet és csak nagyon indokolt esetben "szúrassam megam" a magzatvíz vizsgálaton, amennyiben a kombinált teszt eredménye ezt indokolja.

 


eger3
Budapest
 
 
 
 
 


eger,

 12 ezer volt egy éjszakára a külön szoba.
Én szombat délután szültem, és kedd reggel 8-kor már "kidobtak", hogy kell a szoba...
Úgyhogy akárhogyis számolom 3  éjszakát voltam csak bent.

Sajna a 3. gyerkőcöt sikerült császárral szülnöm, úgyhogy az első éjszakát a császáros szobában voltam, és csak két éjszakát voltam az egyágyasban. Még így is kidobtak, mert jól voltam.
Ha minden rendben van, akkor max 3 nap.

39 évesen a kombinált teszttel csak az a gond, hogy mivel ez kockázat alapú vizsgálat, és sok tényező van benne a "39" év az csak úgy önmagában sokat ront az eredményen statisztikai alapon. Tökre torzít...

Drukkolok, hogy jó eredményt kapj, és ne kelljen tovább mennetek!

Amúgy a többi gyerkőc hogyan született?

Nekem az első kettő simán, mint a pinty...a 3. is pintynek indult...  csak elromlott a vége...
Na mindegy..szerencsére nem lett ebből semmi hátrányom. Teljesen felépültem.

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


Bocsánat, én is eltűntem egy kicsit. Megszületett a 3. kisfiúnk, makk egészséges, gyönyörű, imádat van. :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


@picuralmos:
Millió gratula, egészséget kívánok az egész családnak. Baba, Mama jól van? Ha lesz erőd, mesélhetnél!

eger3
Budapest
 
 
 
 
 


Köszönjük, igen, remekül vagyunk, ma jöttünk haza a kórházból, az összes fiam alszik, ezért van egy kis időm. Minden szuper volt, gyors (1 óra) szüléssel, előtte otthoni csendes-nyugis vajúdással. Legkisebbem tökéletes partner volt, mindent úgy csinált, ahogy megbeszéltük. :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


picur,

GRATULÁLOK!
Szuper, hogy ilyen flottul ment minden!

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


Köszi Akisz! :-)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: