Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nem rég tudtuk meg, hogy 2016 júliusban babázunk. Ha Ti is most kaptátok a jó hírt, beszélgessünk :)
icsibaba
 
 


Szia! Akkor hány hetes vagy? Én egy hete teszteltem pozitívat, azóta egyre erősebb, most már este is erős 2 csík, az orvos még viszont csak 18 mm vastag nyálkahártáyát és 3x7,5 mm hólyagot lát ami folyadékkal telt.
rubita
 
 


Szia Rubita, ma vagyok 5+2 hetes. Pénteken volt hcg teszt 1780 volt akkor. Jövő héten pénteken megyek ultrahangra. Te hogy érzed magad, mik a tüneteid?
icsibaba
 
 

 
 

Szia! Engem nem küldtek el HCG tesztre. Minden reggel megy a hasam, fájnak a melleim, néha szórkál, fáj a hasam. Más nagyon nincs egyelőre szerencsére. Szedem a vitaminokat ezerrel. Nekem majd 2 hét múlva kell visszamennem, ma elvileg 5+5 hetes vagyok. Reménykedünk, hogy minden rendben lesz...végülis még sok minden történhet.
rubita
 
 


Sziasztok! Amennyiben lehet, csatlakoznék.4 hetes vagyok, dokinál még nem voltam. Én most valóban terhességként élem meg, a babavárást, hányinger, nem alvás ,szaporapulzus, székrrekedés, mellfájdalom. De boldog vagyok, a második próbálkozós hónapban összejött :)

szandra0408
 
 


Szia Szandra! Szuper hír, nagy gratula! Ügyesek voltatok :)
Nálam is székrekedés (sosem volt korábban), éjszaka éber vagyok, nappal laposkúszás, mellem oldalt fáj és már másfélszerese az induló méretnek. Apa nagyon boldog a Cicitündértől :)
Pénteken megyek ultrahangra, remélem jó híreket kapunk, tegnapi HCGm 4300 ami elvileg szuper.
Mikor mész orvoshoz Szandra?
Rubita jól vagy, minden okés?
icsibaba
 
 


@icsibaba:


csak a 6. héten szeretnék menni, szeretnék szívhangot látni. kikészít a gyomorégés, folyamatosan! ki vagyok éjjel nem alszom, most a tejjel próbálkozom. hátha segít

szandra0408
 
 


Sziasztok!
Én ma léptem a 6. hétbe elvileg. Hát nem irigyellek benneteket, én egész jól bírom. A hasam fájdogál, de szedem a magneB6ot, amúgy más bajom nem nagyon van. Kivéve hogy este 8-kor már alig bírok fennmaradni. 
Szedem a DM-es babamama vitamint (elvileg ugyanaz van benne mint a drágákban csak 800 Ft), omega 3-6-9-et, mert állítólag attól lesz okos, nyugodt a baba, meg a cinket. Ti mit szedtek? 

rubita
 
 


Sziasztok!

Ha nem bánjátok én is csatlakoznék hozzátok. Kalkulátor alapján június 28-ra vagyok kiírva, de a 8 hetes UH-n egy héttel visszasoroltak a méretek alapján, így most július 5. a dátum. Hogy mi lesz pontosan, remélem a 12 hetes UH-n kiderül. Jelenleg 9+1 vagyok.

Rubita: én Gravidát szedek, már a tervezéskor elkezdtem, az egyik barátnőm ajánlotta, nem hízott tőle és egészséges kislánya született normál súllyal. Én sem vagyok rosszul tőle, semmi mellékhatást nem tapasztaltam.

Örömteli babavárást mindenkinek! :)
mariposa88
Kazincbarcika
 
 


Én Femibion 1-est szedek, meg extra D vitamint, mert az nekem mindig alacsony volt. Tervezéskor én egy kombinációt szedtem, mert mi lombikosok vagyunk: D+E+cink+szelén+Magnézium+folsav+Omega3
Pénteken megyünk ultrahangra, drukkoljatok!!
icsibaba
 
 


@icsibaba:


Én is femibiont szedek, szeptember óta, de az enyémben van d vitamin. Nagyon izgulok, dec. 9 ére van tervezve az első uh. szerintetek, 6+2-n
már lesz szívhang?

szandra0408
 
 


@szandra0408:


Igen az enyémben is van, ráadásul az előírt mennyiség, de pont ma kaptam meg a legfrissebb vérképemet és megint alacsony a D vitamin szintem, úgyhogy újra nekiálltam (1 hétig csak a femibiont szedtem, extra D nélkül). Ez elvileg lakhely függő is, én Németországban nem jutok annyi fényhez úgy látszik, mint annak idején otthon :)
Szívhang: mindenhol mást olvasok. Nekem most 6+1-nél lesz UH úgyhogy én is erre várok :) Azt írják pulzálás már kell legyen, meg 2-5mm-es méret. De van sok olyan akinek csak 8. vagy azutáni héten volt szívhang. Szóval nem tudom.
icsibaba
 
 


@szandra0408:
Ez függ attól, hogy pontosan tudod-e, hogy mikor fogant a baba. Ha aznap valóban 6+2 leszel, akkor már lehet szívhang :) Persze a készüléken is sok múlik, a régebbi UH-k nem túl érzékenyek sajnos. Én is pont 6+2 voltam az első vizsgálaton, akkor haza akartak küldeni, hogy még túl korán jöttem... Bár én sztk-van voltam, 8+2 voltam az első UH-n, akkor már ott kalapált a kis pötty. :)

Írtad korábban a gyomorégést. Az borzasztó, de Rennie-t lehet rá alkalmazni, persze ne vidd túlzásba, de a betegtájékoztatóban ott a pontos leírás a terhes nőkre vonatkozóan is. Ami nekem segít, az néhány szál ropi. Mikor kezdem érezni, elrágcsálom és máris jobb.
mariposa88
Kazincbarcika
 
 


Mariposa: 8-9-én fogant, ez tuti. a 6+2-t nem az utolsó mensitől számoljuk?
Gyomorégésre nagyon bevált a tej :D

szandra0408
 
 


@szandra0408:
De-de. Így tuti esélyes a szívhang dec. 9-re. Szorítok nektek! :)
mariposa88
Kazincbarcika
 
 


:D köszönöm :)

szandra0408
 
 


Sziasztok!

Kivel mi újság? Én teganap felhívtam egy magánorvost és jövő péntekre kaptam időpontot, addigra már elvileg 7 hetes 3 napos lesz. Nagyon kíváncsi vagyok már, mit fog mutatni az UH.
rubita
 
 


@rubita:


Sziasztok, ma vagyok 6+0, holnap 7.20-kor UH. Drukkoljatok nagyon kérlek!! utána jelentkezem :)
icsibaba
 
 


Sziasztok. Jajjj de jo hogy ratok talaltam. 6+0 terhes vagyok. Nagyon nagy volt az öröm egészen hetfoig. Leirom a sztorit: hetfo reggel (nov.23) voltunk ultrahangon, akkor meg 7mm es petezsakot latott a doki. Elindultunk haza fele es autobalesetet szenvedtunk... persze nem a mi hibank volt es halisten a parom es en is kiszalltunk az autobol. Azonnal korhazba szallitottak ahol megallapitottak h a baba nem serult es hoy szegycsont toresem van. Ehhez a megallapitashoz rontgenre volt szukseg. Ekkor voltam 5+4 hetes. Most 6-8 het mig osszeforr a csont es agyon nehezen veszem a levegot illetve napi 2 fajdalomcsillapitora korlatoztam az algopirint hogy minel kevesebb rossz erje a picit. De nagyon felek h nehogy beteg legyen... szerintetek az az 1 rontgen felvetel arthatott neki??? Igazabol 4 olomkotenyt is pakoltak a hasamra h ne erje a sugarzas de soha nem lehet tudni. Egyebkent julius 21re van a szules varhato idopontja es ez pont a parom szuletesnapja ☺
bogyika
 
 


@icsibaba:

Na mi volt az UH-n?

Bogyika: Sajnálom ami veletek történt, de nyugodj meg. Az orvosok tudják, hogy mikor biztonságos a röntgen. Használd ki a kényszerpihenöt, az a babának is jó, ha nem erőlteted meg magad. Próbálj meg minél kevésbé stresszelni!:)
mariposa88
Kazincbarcika
 
 


Köszi igyekszem. :) Jövő7 csütörtökön megyünk ultrahangra megint akkor lesz elvileg kerek 7 hetes a kis pötty. addigra már kell szívhangjának is lenni :) Egyébként ma olyan hányingerrel ébredtem, csak imádkozni tudok h ne kelljen hánynom mert elmozdulhat a csont :/ :D Hát még wz hiányozna. Azt hiszem elértük a 6. hetet és beindulnak a kismama tünetek ugy igazán :D
bogyika
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy rátok találtam. :-) Első babám lesz, 25-én voltam másodszor ultrahangon és azt mondták 6 hét egy napos. Már hallhattam a pici szivdobogását is. :-) 2 hetente kell UH-ra mennem, hogy pontosan megtudják állapítani a 12. hetet mikor töltöm be, mert sajnos nem tudtam megmondani az utolsó menszesz mikor volt. (rendszertelen volt az utóbbi időben és nem számítottam rá, hogy teherbe esek így teljesen elsiklottam felette...) 8-án megyek újra, akkor már vért is vesznek tőlem. A 12. hetig csak a parom és a kishugom tudja (ő a legfőbb bizalmasom) nem szeretném addig nagydobra verni, pedig alig tudom magam visszafogni...anyumnak várom leginkább, hogy elmondhassam, az ő lesz az 5. unokája és az utóbbi 2 évben évente alapítottunk váratlanul családot én is beálltam ezennel a sorba. :-)
Rosszulléteim (meg?) nincsenek, inkább néha görcseim vannak ami aggasztott, de az orvos megnyugtatott , hogy csak vérzés miatt kell aggódnom.
Mindenkinek csodás babavárást kívánok! :-)
mona88
 
 


@bogyika:

A hányinger utálatos tünet, de azt olvastam, hogy amíg van, addig nyugodtak lehetünk, mert azt jelenti, ott a babuci. :)
mariposa88
Kazincbarcika
 
 


Igen en is ezzel nyugtatom magam ☺ meg tegnap ota bo folyasom van ami szinten megnyugtat.
bogyika
 
 


2 napig nem jövök éa csak kapkodom a fejem.Újaknak üdv itt :) icsibab mi a helyzet? mi volt az uh-n?


mariposa Te hogy vagy?


szandra0408
 
 


Sziasztok, örülök, hogy van egy 2016 júliusi topic 
Én 7+3 napos vagyok az utolsó mensi szerint, de az orvos szerint 2-3 nappal több. 
Kb egy hete küzdök a hányingerrel, de én is mindenhol azt hallom, hogy az a jó.
szilva80
 
 


@szandra0408:

Köszönöm, én ma nagyon jól voltam :) Tegnap óta viszont nagyon érzem a gyomrom. Feszül és olyan mintha összement volna, nagyon puffadok is. Enni csak részletekben tudok. Most rohamos növekedésbe kezdett a kismanó és tolja fölfelé a szerveimet.

Mona: nekem is azt mondták, hogy amíg nincs erős, hosszú ideig tartó görcs, vagy vérzés, addig minden rendben. Csodálom, hogy tudsz várni a 12. hétig. Persze annál nagyobb lesz a meglepetés :)

Lányok, ti kinek mondtátok már el? És hogyan tervezitek a bejelentést?

A férjem részéről már mindenki tudja, a munkahelyén is, ö nem csinált titkot belőle, de én még csak az anyukámnak és közeli barátnőimnek mondtam el. A nagyobb családnak majd csak karácsonykor akarom, a kb. 15. héten egy kis UH képpel.
mariposa88
Kazincbarcika
 
 


Én táppénzen vagyok, így a munkahelyemen muszáj volt elmondani, ott pedig szétkürtölték, így már az egész város tudja.  Pedig szerettem volna várni a 12 . hétig. A családnak és közeli barátoknak elmondtuk.
szilva80
 
 


Nekem még csak a férjem tudja.ha túl vagyunk az első uh-n akkor mondjuk el a közeli családnak. Icsibaba aaggódom. jelentkezz

szandra0408
 
 


Ki hogy van?

szandra0408
 
 


@szandra0408:

Én változóan. A legújabb tünet, hogy belekezdek valamibe pl mosogatás, de félbe kell hagynom mert elfáradok :) Többiek?
mariposa88
Kazincbarcika
 
 


Nálam az újabb tünet a szorulás. De lányok ez szörnyű... 5 napja nem jutottam még el igazán wcre... már ettem szilva lekvárt, befőttet, rostosat ittam ettem, de semmi sem használ... :/ Meg minden reggel ugy tudok csak kikelni az ágyból, hogy kekszet eszem előtte, mert különben rosszul vagyok. :) Várom a csütörtököt, elvileg már lesz szívhang. akkor leszek 7+0 hetes :)
bogyika
 
 


Sziasztok! Nálam semmi tünet a cicifájdalmon kívül, a hasmenesem is enyhülni látszik. Én jövő pénteken megyek orvoshoz, akkor leszek 7 hét 3 nap elvileg.
rubita
 
 


Én sem úsztam meg, 2 napja nálam is elkezdődött az émelygés, egyfolytánan aludnék és fáradt vagyok...
Bogyika esetleg próbálkozz meg az utifűmaghéjjal szorulás ellen hátha nálad is beválik, nekem használ. :wink:
mona88
 
 


Utimaghéj? Hol lehet olyat kapni? Herbariaban?
bogyika
 
 


UtiFŰmaghej :wink: igen ott is, bioboltokban-webaruhazakban is de pl. DM-ben is megtalalhatod :)
mona88
 
 


Bogyika, az útifű tényleg jó. Keverd bele joghurtba, vagy főzni is lehet vele, például főzeléket sűríteni. A sok folyadék is fontos a székrekedés ellen, na és a mozgás. Nem lehet, hogy valamelyik vitamintól van?

Nálam a hányinger az állandó.
szilva80
 
 


Lányok, nem lehet átállítani a fórumot, hogy az utolsó hozzászólás jelenjen meg a tetején? Nem találtam ilyesmit, de lehet csak béna vagyok.
szilva80
 
 


@szilva80:
Én sem találkoztam ilyen lehetőséggel.
mariposa88
Kazincbarcika
 
 


Nem lenne rossz ötlet mindig letekergetni , macera, de én sem tudok ilyen lehetőségről. Én bajban vagyok, mert az eddigi 110/70 vérnyomásom 15 örül mozog, és aggódom

szandra0408
 
 


mármint 150 :D

szandra0408
 
 


Sziasztok! Be lehet állítani, a felhasználói vezérlőpult/fórum beállítások/megjelenítés beállításai/hozzászólások rendezésének iránya -->ezt állítsátok át csökkenőre.
rubita
 
 


@rubita:


köszi, nekem sikerült :)

szandra0408
 
 


Sziasztok! én is nemrég tudtam meg hogy úton a baba, és 2016.07.17-re várható.
Véleményre lennék kiváncsi, egészségügyben dolgozom a traumatológiai osztályon ugyan irodában de naponta többször kell bemennünk zárókkal ezzel-azzal a kórtermekbe, függetlenül attól hogy épp milyen seb vagy egyéb van a betegen, és hát benne van a pakliba hogy elkapok valamit.
Ti meddig dolgoznátok így tovább? 12.hétig gondoltam elsőre, bár ugye nem fizetnek túl sok táppénzt de a baba egészsége a legfontosabb.
köszönöm szép napot Nektek!!
larissa88
Sopron
 
 
 


@larissa88:


Ezt neked kell eldöntened.
Én iskolában dolgozom, de rögtön eljöttem táppénzre, az orvos azt mondta nehogy összeszedjek valami vírust. Valószínű, hogy ha 10 évvel fiatalabb lennék, másképp fognám fel, de 35 vagyok, első baba, hosszú évek küzdelme után, így nem kockáztatok.
szilva80
 
 


Sziasztok, én pl egyetemen dolgozom, oktatok is, ebben a félévben is volt vagy 100 hallgatóm, de eszembe sem jutott eljönni. Mondjuk lassan jön a vizsgaidőszak, ez is sokat számít. Szerintem mindenkinek segít az orvosa eldönteni...kórházban pl. érdemes lehet kérni, h ne kelljen kórterembe menni stb. Mindenki ismeri magáz, hogy mennyire eeős az immunrendszere stb...
rubita
 
 


A háziorvosom engem az első perctől kezdve (pedig még csak pózi teszt volt) táppénzre akart venni. A nőgyógyász is kérdezte, hogy el tudom-e látni a munkámat. Én azt vettem észre, hogy eléggé féltik a kismamákat, de azt tényleg nekünk kell éreznünk, hogy mennyit bírunk. Egy kórházban nagyobb a rizikófaktor, főleg, hogy mostmár egyre több ember lesz beteg a kora téli időszakban.
mariposa88
Kazincbarcika
 
 


Sziasztok! Köszönöm a válaszokat, csütörtökön megyek a nőgyógyászhoz megbeszélem vele.
Van akinél nem első baba lesz? Nekem van már egy lassan 7 éves kisfiam, Ő anno a 2. hónap próbálkozás után már úton volt, most több mint egy évet vártunk a tesóra, és nagyon úgy néz ki hogy a nászúton akart Ő megfoganni.
larissa88
Sopron
 
 
 


Sziasztok!

Többen is holnap és pénteken mentek dokihoz. Remélem mindenki pozitív híreket kap majd! Ha van kedvetek, írjátok majd meg a tapasztalataitokat! Szurkolok mindenkinek! :)
mariposa88
Kazincbarcika
 
 


Sziasztok! én 10 re kaptam időpontot! akkor 6 hetes és 2 napos leszek, szerintetek, lesz már szívhang?

szandra0408
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: