Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
38 hetes kismama vagyok. Harmadik babánkat várjuk. Két hete streptococcus agalactiae baktériumot és MRSA bacit tenyésztettek ki. Telefonon hívtak fel a kórházból hogy be kellene másnap mennem mert antibiotikumot kellene kapnom. Be is mentem másnap a kórházba (nőgyógyászat) ott közölték hogy menjek át az infektológiára mert ott mondják meg a további teendőket. Át is mentem és ott a főorvos közölte, hogy be kellene feküdnöm, hogy vénás kapjak antibiotikumot. Mielőtt elfoglaltam volna a szobámat vissza küldtek a nőgyógyászatra hogy újra leoltsanak, mert egy tenyésztés nem tenyésztés és hát ha szennyezett volt a minta. Ez meg is történt. Majd újra vissza az infektológiára, befektettek, elkülönítettek de nem voltam nyugodt. Közben tájékoztattak, hogy úgy nagyjából hogy mik is ezek a bacik, és lehetséges hogy császármetszéssel fogok szülni a további fertőzések elkerülése miatt. Volt vérvétel, vizelet vizsgálat. Antibiotikumot persze nem kaptam, arra hivatkoztak hogy várjuk meg az új tenyésztés eredményét. Közben az orromat is leoltották. Másnap elküldtek 38 hetes terhesen hasi uh-ra hogy minek az a mai napig nem derült ki. Mikor vissza értem pont nagyvizit volt, és megkérdeztem, hogy minek is vagyok én itt 38 hetes terhesen ha nem kapok semmit sem, csak várunk. Akkor közölték, hogy igazából haza is mehetekpéntek volt), és majd hétfőn telefonáljak be hogy mi lett a leoltások eredménye.Hétfőn kellett mennem nst-re, mikor végeztem fel is hívtam az infektológiát hogy mi lett az eredményem. MOndták hogy legyek szíves befáradni a leleteimért. A streptococcus agalactiet cervix váladékból ismételten kitenyésztették, az Msra-t meg "csak" az orromból. Az infektológián a főorvosnő felírt a msra bacira egy krémet (bactrobant) három napig kenjem az orrom sőt az egész család és 3 nap múlva újra leoltják az orromat. A másik bacival meg nem nagyon foglalkoztak, nem is beszéltek róla. Annyit mondott hogy a császármetszés meggondolandó, egyeztet a nőgyógyászattal.A nőgyógyászaton a doki is azt mondta hogy megfontolandó a császármetszés tekintettel arra hogy a második babám szülés után fertőzést kapott. (Ott a kórházban ezzel nem is foglalkoztak haza is engedtek minket majd pár nap múlva vissza is kerültünk a gyerekosztályra. Antibiotikumot kapott a babám, 9 napig voltunk bent. Mikor bekerültünk szörnyen nézett ki, tele volt a pici teste nagy vörös foltokkal aminek gennyes közepe volt.Az antibiotikum után helyre is jött, haza mehettünk azóta semmi baja. Jelenleg 2 éves, és nagyon eleven) A nőgyógyászaton ismét vettek mintát aminek ma jött meg az eredménye. Mrsa nincs a cervix váladékban, az orromat és a garatomat ma újra leoltották. Ma vissza kellett mennem a nőgyógyászatra hogy mi lesz velem császármetsz vagy szülhetek hüvelyi úton. A főorvos szerint nem indokolt a császármetszés, mivel két gyereket megszültem simán akkor a harmadik is menni fog. Szte a fertőzés veszélye ugyan úgy fenn áll mint ha simán szülnék, majd kapok antibiotikumot szülés közben. Kedden kell újra nstre mennem és akkor az újabb leoltás eredményem megjönn. Kicsit hosszú amit írtam, de valahogy nem vagyok nyugodt. Ha nem olyan "nagy" gond ez/ezek a bacik akkor miért fektettek be az infektológiára és miért vetődött fel a császár gondolata? És egyik nődoki miért császározna meg a másik miért nem? A lényeg hogy nagyon aggódok senki nem segít. Egyik kórházi osztály a másikra mutogat hogy vállalja fel a császármetszést. Holnap kezdem a 39.hetemet és lelkileg totál kész vagyok, hogy majd szülés közben mire számíthatok.
Ha valakinek van valami tapasztalata, véleménye, gondolata legyen szíves velem megosztani. Előre is köszönöm!
editti
Székesfehérvár
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: