Új privát üzeneted érkezett!

Nekem nagyon rendes védőnőm van, pár évvel idősebb nálam, súly miatt sosem paráztatott, vagy szólt be, (csecsemő vagy én) és tényleg bármivel fordulhatok hozzá. Legkönnyebben fb-n értekezünk.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok. Na én is visszatértem a nyaralásból :)
Nagyon jól éreztük magunkat, szuper volt a szálloda és a programok is nagyon jók voltak. Jól esett ez a kis pihi, és még júliusban is lesz egy hét kettesben - hármasban :)

A táblázat nagyon szuper, köszönöm, hogy beírtatatok. Nevet sajnos nem tudok mondani, mert még egyáltalán nem biztos.
Dumo, jó pihenést nektek :)

firenze, örülök, hogy írtad, hogy te is elfelejted néha a vitamint beszedni. Ez akkor nem árt a babának?

Újakat is üdvözlöm :)

Nálunk ugye első gyerek, de nálam már nagyon látszik. Elég nagy a pocakom, és egyelőre csak ide híztam. Viszont én is már 67 kgnál vagyok. 64-el kezdtem, és 10. hét közepére már 67 vagyok.
A tegnap vettem is gyorsan salátát és azt is ettem vacsira.
Igyekszem visszaolvasni, de nagyon sokat írtatok.

katalinf
 
 


 


Sziaszttok!

Később utána olvasok,és igyekszem megjegyezni a neveket.
12. hetes UH-n még nem látszott semmi, mondjuk Zoét 12 hetes koráig fiúnak tippelték, de az Istenhegyiben voltam a kombinálton, és ott megmutatta egyből,h ő bizony lány.
Most még nem tudni, 14 hetes vagyok,de holnap este megyünk dokihoz.
Azért tippelek fiúra, mert mindentől émelygek, kivéve a csokit, és amit kívánok: hamburger sok hagymával, csípős és a sör, amit amúgy utálok,így van itthon alkoholmenetes gyümölcsös sör,de az meg felfúj,mint kb. minden más is. Este már nem tudok semmit sem enni, mert begörcsölök még egy almától is.

Adatok: szülés SOTE II,neveket még nem tudunk, a férjem már azért mondogatna párat, de én meg akarom várni,h kiderüljön a neme.

Igyekszem majd én is visszaolvasni.
mortocska
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Még nem is voltunk Balcsin a családdal, de már is benyelt vmi hányós járványt a kislányom.... De szerencsére 3 nap alatt lezajlott láz kíséretében.. Remélem ezzel kipipáltuk a vírusokat erre a nyárra, meg persze jó lenne ha örökre....

Mi is Hajdú doktornőnél voltunk a 12.heti kombinálton az Istenhegyiben!! Nagyon népszerű! De tényleg nagyon alapos és kedves. Ő akkor még nem látta. hogy kislány vagy kisfiú lesz-e a babó...

Nekem is hatalmas már most a hasam az előző terhességhez képest! Már most bálnának érzem magam, igaz nem csak a hasam miatt, hanem mostanában eléggé elszaladt velem a ló, és ettem/eszek mindent. Persze nem a répa-saláta kombinációt kívánom meg. Nem is értem, hogy miért nem inkább ezek hízlalnak. :)

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
frida87
 
 


Nálunk is volt 3 napos láz, semmi egyéb tünet,a doi szerint járvány van, bárhol elkaphatta, kb.csak a Pennyben voltam.
Nekem is nagy már a hasam az előző terhességhez képest, mondják,h emlékszik a szervezet, és már korábban felkészül, így már most vettem a DM-ben kencéta pocakomra.
Mi még ezután megyünk a Balcsira,remélem,h nem lesz semmi vírus.
mortocska
 
 
 
 


Helló csajok! Gyors beköszönés a Balcsiról. Víz cudar hideg, főleg, mert 3 napinta vmi cuki vihar ami lehűti, uh én még csak a vizibicikliról lógattam bele a lábam, de igy is csak térdig. De van pár elvetemült fürdőző azért, fertőzésnek nyoma sincs. Éjszaka is vihar volt, szombatra megint várjuk, uh lebarnulni sem egyszerű.
Pocaklakó még nem mozog, most nyaral ő is, kis lusti!
Szombaton megyek Miskolcra, kész lett az esküvői ruhám, izgulok, h szép legyen. 8-)
További szép hetet Nektek! Örömmel olvason,hogy megint nőtt a létszám!

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

Dumo, de jó, hogy írtál. :) Jó pihenést nektek továbbra is. Tök szupi,hogymeglesz az esküvői ruhád, izgi. :):) Biztosan nagyon szép leszel benne. 

Többiek hogy vagytok ?


Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Nálunk most felújítás van, de szerencsére após eljött,lefoglalja Zoét, figyeli a munkásokat, én meg főzhetek, és persze a több kilónyi meggy is magozásra vár, a barackbefőttek már a dunsztban.
Mi is megyünk majd a Balcsira, remélem,h kicsit melegszik a víz.
Dumo,ti merre vagytok,kicsit tartok a fertőzéstől, mi Blellére mennénk majd, de még szállás sincs, nem kapkodjuk el.
Szombaton esküvőre megyünk, de még azt se tudom,hmit vegyek fel, a pocakom szépen kerekedik már most,pedigmég csak 14 hetes vagyok. Fodrászhoz bejelentkeztem, legalább a hajam legyen jó.
Kedden dokinál voltunk,uh, minden ok, lányra tippel, mondjuk Zoét meg fiúra.
Most mennem kell, bonyolódik a felújítás. :(
mortocska
 
 
 
 


Sziasztok!

Nálunk is minden ok (kopp-kopp-kopp!) Vágom már a centit a vasárnapi nyaralás-indulásig! Meleget ígérnek, így bizakodom!
Mi mi babónk mintha már kapirgálna odabentről néha, de nem mondom biztosra. Ez beillik bárminek is!

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
frida87
 
 


Mi is Blellén vagyunk! Szerinten szuper lesz nektek is, a víz tiszta csak hideg. Kitartást a felújításhoz!
Kis kapirgálást érzek én is, de lehet csak a kukorica, még nm merem beleélni magam.

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni Hozzátok, amennyiben még lehetséges!

Magdi vagyok, és most várom az első babánkat. December 21.-ére vagyok kiírva. Ma vagyok 16.hetes várandós. Kicsit izgalmas volt nekünk is az eddigi időszak, de szerencsére minden oké. A nemét még nem tudjuk, mert elég szemérmes, de remélem a 14.-i uh-n majd kiderül. Valószínűleg az Uzsokiban fogok szülni. Tegnap előtt már én is éreztem buborékot a pocakban, de azóta csend van. A pocakom már szépen nő.

Bár már egy párszor olvastalak benneteket, de most majd visszaolvasok, remélve, hogy fel tudok zárkózni.

szép napot nektek!
magdipeti
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy ilyen sokan nyaraltok! Mi már sajnos márciusban elhasználtuk a sok szabit (pótolva a tavalyi nászutat ) de így, hogy írjátok, újra kedvem lenne nyaralni!
Érezzétek jól magatokat! A kaparászós babák nagyon édesek! Remélem hamarosan már nagyonat rúgnak!
Pocakotok mekkora? Kilókkal hogy álltok? Engem múlt héten leszúrt a védőnő, hogy nem vittem túlzásba a hízást - azóta rögtön fel is szaladt még egy kiló. Hasam még nem sok, de talán mintha kezdene látszani.. De lehet, hogy csak  a sok szénhidráttól - ez a gyerek csak liszteset akar enni...
Ti hogy vagytok az evés témával?



Lilypie First Birthday tickers
waeni
Budapest
 
 
 


Magdipeti, üdv köztünk!

Ciklus alapján nekem is dec 21 volt, csak aztán az uh-n pontosodott picit! És szintén zűrösen indult, szóval ne aggódj, most már minden rendben lesz! Mik voltak a kalandjaitok, ha szabad megkérdezni?
De jó neked, hogy már éreztél valamit!! Én csak pici rándulásokat érzek néha, de azt meg elég régóta, szóval szerintem az nem ő lesz... Már nagyon várom én is hogy megmozduljon!
Neveitek vannak?


Lilypie First Birthday tickers
waeni
Budapest
 
 
 


Sziasztok,
Szia Waeni,

Nálunk a babaprojekt csak orvosi segítséggel jött össze, nagy szerencsénkre a 3. inszemináció sikeres lett.Szóval ennek alapján én egész pontosan tudom a napját, és a dec 21. így jó is lenne. De a baba mindig nagyobb a koránál, volt olyan uh is ahol már dec 11.-et írtak. Ez alapján nem szeretnék módosítani, mert a párom is 64 cm-rel született és most is 196 cm magas, ha a baba rá üt, akkor valószínűleg ezért ilyen hosszú már most is 
Az eddigi babavárást egy kis vérzés is bonyolította, de szerncsére elmúlt. Most csak a munkahelyi stresszel és főnökasszonyal kell megküzdeni.

Ha lányunk lesz, akkor Borbála lesz. Ezt a nevet mind a ketten szeretjük és már mielőtt belekezdtünk volna a babatervezésbe akkor eldölt. A fiú név még egyeztetés alatt van, de van rá már ötletünk.

A pocak már nálam is nő, nem is tudok már farmert hordani. A kilokkal meg hadilábon állok, mert az inszem előtt megállapították, hogy IR-m van, elvileg ch szegényen kellene élnem, de azért egy két gyümölcs, süti mindig becsúszik. Ráadásul a terhesség eleje óta a hússal hadilábon vagyok, ( bár a szalonna és a kolbász nem hús). Szóval így nehéz ch szegény étrenden lenni.
magdipeti
 
 


Sziasztok!
Csatlakozhatok hozzátok? Január 4-re várom a második babámat, de ebből lehet még december is akár. Már van egy négy éves kislányom, aki nagyon várja a kistesót.
Hétfőn megyek a dokimhoz, remélem láthatom a kismanómat is.

Kép
Kép
molmar
 
 


Magdi, a munkahelyi stressz hasonló, csak nálunk a furcsa lelkületű kollégákkal kell küszködni. Te meddig szeretnél dolgozni?
A hússal ugyanígy vagyok, alig megy le. Jé, az IR-es diétában még gyümölcsöt sem szabad? Az azért elég durva, főleg most, hogy annyi finomságot kapni!

Molmar, jó hogy csatlakoztál, úgyis hasonló korú babák vannak itt :) Drukkolunk a hétfői uh-hoz, madj írj, hogy hogy ment!

Ti nem paráztok vizsgálatok előtt? Én nagyon izgulós vagyok, azért is várom már a babamozgást, mert remélhetőleg akkor már nem lesz tiszta frász minden vizsgálat!

Lilypie First Birthday tickers
waeni
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak! :)

Waeni, pont így vagyok. :) alig várom mindig az uh-t, hogy láthassuk, hogy minden rendben van vele.

A munkahelyi stresszről én is tudnék mesélni, szerintem én sem sokáig maradok mar munkában emiatt.

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!
Hús nekem se nagyon megy, csak a rántott husi, karajból és a hamburger.:)
Én a 12. heti tesztig izgultam, most már nem.
Puffadás kb. mindentől, most még a meggytől is vagy a paradicsomlevestől? Ki tudja.
Én is várom,h mozogjon már. :)
mortocska
 
 
 
 


Sziasztok!
üdv az újaknak!

Szerintem én azon utolsó kismamákhoz tartozom, akiket még sokkolnak az AFP lehengerlő értékeivel. Na 0,62 lett az érték. Lehet, ha 1 nappal később veszik le már tartományban van, de nem. Hiába mondtam, hogy lombik baba, hogy milyen időponttól kell számolni a doki (aki nem a magándokim szabadságolások miatt) az utolsó mensitől számolta, hogy mikor kell levenni a vért. Szerintem már nem is foglalkozott a kérdéssel. Na mindegy nekem az a lényeg, hogy az Istenhegyiben Hajdú doktornő azt mondta, hogy minden rendben van, teljesen egészséges és az eredmények is jók voltak. azért kellett pár nap mire átléptem ezen a dolgon. Szerdán megyek uh-ra, remélem minden lesz.

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Lili!
Most jól meglepődtem, hogy még mindig vannak olyan dokik, akik az utolsó mensis időponthoz ragaszkodnak a lombik ellenére. És akik long protokollal csinálták a lombikot? Azoknak mennyivel lesz idősebb a bébije???

Kép
Kép
molmar
 
 


Molmar,
most már bánom, hogy elmentem erre a vérvételre, mert semmi értelme. Ha nem csináltatom meg, már akkor sem lett volna semmi, csak akkor ezen nem gondolkodtam. Amúgy nekem mindig 0,8 körül volt, soha nem volt 1 fölött az érték. És igen, ha longgal mentem volna oda???? Áh, tényleg felesleges bosszankodás az egész.

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Sziasztok. Látom azért mindenki parázik a vizsgálatok előtt :)


Mi szombaton voltunk és jól van a kis drágánk, 14-én lesz a 12. heti UH. Már alig várom, hogy tudjam, hogy minden rendben van. De nem aggódok nagyon, hiszen jól van. Ameddig én szarul vagyok addig ő jól van :)


Tegnap kicsit összekaptunk férjjel, és utána elég rosszul éreztem magam. Kisebb családi kavarodás és apósom. Keményedtem rendesen, aztán megegyeztünk, hogy legyünk nyugiba, mert nem tesz jót a picurkának :)

Hús nálam sem nagyon csúszik, habár szonbaton vettünk grillcsirkét és abból 2szer is ettem. Zöldséggel még mindig hadilábon állok, gyümölcsből pedig napi fél sárgadinnye csúszik :)


katalinf
 
 


Sziasztok!

Tegnap sajnos mi is hazajöttünk a nyaralásból Olyan jó volt ez az egy hét pihi, imádom a balatoni nyarakat. Az idő szerencsére jó volt, egyik éjjel volt csak eső, de másnapra gyönyörű napsütés volt. Jókat kajáltunk, rengeteget fagyiztunk: Keszthelyen, Lellén, Fenyvesen, Fonyódon  A többiek pancsoltak (én a hideg víz miatt csak bokáig mentem). És végig álmodoztam, milyen jó lesz jövőre 4-esben visszatérni

A fosós téma elkerült minket, sőt nem is hallottuk senkitől, akik lent voltak, hogy bármi ilyen megbetegedés lett volna.

Én egyszer dobtam ki a taccsot, de akkor is a lángost küldte vissza a gyerek (gondolom túl zsíros volt, nem szoktam hozzá). A többieknek nem lett bajuk tőle, úgyhogy nem a kajával, hanem az én gyomrommal volt a gond

Ja, és az övterelő a világ egyik legnagyobb találmánya! Akit zavar az öv, tényleg érdemes bérelni, mert össze sem lehet hasonlítani, mennyivel kényelmesebb így utazni

Kati: szerintem nem árt, ha egy-egy napot kihagysz a vitaminnal. Nekem két orvos és két védőnő is ezt mondta Én nyaralás közben még a magnéziumot is elfelejtettem 2 nap beszedni

Mortocska: üdv köztünk! Nekem fiam lesz és én pont a csokit/édességet nem bírom megenni, rosszul vagyok a szagától is Igaz, nekem az első terhességem is pont ilyen volt, és akkor kislányom született
Milyen volt a szombati esküvő?
Mi most szombaton megyünk. Nézegettem a ruhatáram... hát nem lesz könnyű nőnek öltözni

Frida: nagyon jó nyaralást!

Dumo: sikerült barnulni a Balcsin? Én árnyékban tengődtem, csak a végtagjaimat dugtam ki
Ruha milyen lett?

Waeni: pocak nekem nagy, kb. 2 héttel előrébb jár még mindig, kicsit szenvedtem is a strandkendőmben a Balatonnál, hogy mekkora darab vagyok Kilókkal jól állok, kb. 4 kg lehet rajtam, és 1 hét múlva félidő, úgyhogy szerintem ezzel jól állok.

Magdipeti: üdv köztünk! Hű, jó magas a férjed Akkor ti nem sok 56-os rugiban gondolkodtok?

Lili: csinálnak bármi plusz vizsgálatot a hülye AFP miatt? Gondolom nem, mert egy hete eltörölték Nekem jövő héten derül ki az eredmény, de a jó kombinált miatt nem is nagyon gondoltam rá, mennyi lehet az érték. 

Kaják: nekem zöldség, gyümölc, husi lemegy. Igazából csokit, nagyon édes dolgokat, édes péksütiket, halat nem bírok enni.

Csatolom a táblázatot  


Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Sziasztok!

Firenze, örülök, hogy jól telt a nyaralás. :) Mi 21-én indulunk egy hétre Mórahalomra, már alig várom. 

Pénteken megyünk dokihoz, 16. hetes leszek akkor, már nagyon várjuk Apával, hogy láthassuk a pocaklakó. Örülnék, ha kiderülne, hogy kisfiú vagy kislány. :) 

Többiek, hogy vagytok ?

Szép napot mindenkinek!

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Firenze, örülök, hogy jó volt a nyaralás. Én nem vagyok oda a Balcsiért. 2szer próbálkoztunk és mind a kétszer esett az eső, rossz idő volt és nem éreztük jól magunkat. Viszont ettől eltekintve Füred a kedvenc helyünk egyike (tavasszal és szeptemberben).
Mi inkább a hegyekbe megyünk, Bükk és Mátra :) és minden évben tengerpart. Most idén kimarad, és lesz helyette egy hét Ausztria.
Magdipeti, az én férjem is magas 193 cm. Lehet, hogy nekem is hagyni kéne a legkisebb méretet

Én Békéscsabán fogok szülni :)

nagyon megerősített a doki, hogy jól választottam. Szombaton mreggel mentünk hozzá és kérdezte a 12. ut-t én meg mondtam, hogy nem is tudom, hogy lesz, mivel még beutalóm sincs rá és arra is 1 nap szabit kell kivegyek. Erre ő, hogy ne vegyek ki egy napot hanem ad ő beutalót és időpontot is. Mosolyogva tette hozzá, hogy másképp nem is kapnék időpontot  Nagyon örültem, hogy így elintézte.

Mórahalom, jó hely. Nagyon szuper a fürdője és a víze is :)

katalinf
 
 


en is visszatertem a szurke hetkoznapokba, ma mar tolom a melot, van mit potolni.
Balcsi szuper volt, persze a furdes kimaradt, napozni is csak inkabb reggel vagy 4 utan mentem ki, nem is lett semmi szinem, alapbol hiporeklam vagyok, szoval vagy leegek vagy ha kenem magam akkor semmi. Most a semmi jott be.

Beszallok en is, az en paron 199 cm magas en pedig 178cm. Szerintem mi nyertunk.

Ma voltam az AFP eredmenyeert, minden hatarerteken belul van, uh nincs izgulas. Penteken lesz a 18. heti UH, azt azert mar nagyon varom!

dumo
Budapest
 
 


Firenze,
nem tudom, hogy végeznek e valamilyen vizsgálatot, de az tuti, hogy nem engedem hasba szúratni magam, a jó kombinált teszt miatt. Nekem az a mérvadó. Azt időben végezték el, nem előbb mint ezt az afp-t, úgyhogy esetleg genetikai uh-ra megyek el, ha erőszakoskodnak. Nem egy ismerősöm vetélt el ez miatt. Szerdán megyek uh-ra.

Mi augusztus 20-i héten szoktunk Balatonboglárra menni a szüreti napokra. Nagyon jó a hangulat. Már várom nagyon, csak az a baj, hogy utána már vége a nyárnak.

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok, de én nem tudok minden nap itt lenni, mert dolgozom és a kis négy évesemmel, párommal töltöm inkább a napjaimat mint a neten :)
Mindig időhiányban szenvedek, nem tudom, ti hogy vagytok vele. Nem is tudom, mi lesz, ha megszületik ketteske! 
Ti tudjátok már a nemét? És nevetek is van esetleg? Mi szerdán megyünk a dokibácsinkhoz, akkor leszek betöltött 16 hetes, megbeszélem a babóval, hogy tegye szépen szét a lábacskáit :)
Hát nekem hatalmas hasam van köldöksérvver. Nagyon vékony a hasfalam, így alakult, köldök eltűnt.
Cukromról annyit, hogy  Vandus születése után egy évvel lettem inzulinos cukorbeteg, most igyekszem kordában tartani, ami nagyon nehéz, iszonyatos nagy odafigyelést igényel. Leginkább paleo diátát tartom, de Norbis termékeket is néha fogyasztok, de jobban szeretem azokat az ételeket, amiket én termelek meg, én készítek el. Szerencse, hogy családi házban lakunk.
Szül esetleg valaki a szekszárdi kórházban? Ki a dokija?
További szép napot nektek, aki nyaral annak pedig tuti jó nyaralást.

pandi
pappandrea
 
 


Kati!
Töredelmesen bevallom, én nem nagyon szedem a terhesvitamint. Valahogy nem nagyon bírom... Viszont nagyon mennek a gyümik és a zöldségek is (főleg párolva köretként.) És a vérvételi eredmények is egyelőre még nagyon jók.

Dumo, Firenze! Örülök, hogy ilyen jól sikerült kikapcsolódnotok. Már én is alig várom a július végét, amikor legalább szabira megyek. Program egyelőre még nincs.

Ma voltam védőnőnél és a dokinál is. A védőnő el volt ájulva, hogy milyen jó a laborom. A zsemle+tej cukorterhelés is meglepte. A terhelt cukrom alacsonyabb lett, mint az éhgyomri. A vérnyomásom szokás szerint a béka s...e alatt, plusz egy kiló fejött, pedig elég jól és jókat eszem, szóval többre számítottam. Bónuszként meghallgattuk a baba szívhangját, nagyon jó volt hallani.
A doki is meg volt elégedve. A néha húzódó pocakra kaptam magnéziumot plusz még d-vitamint is. Méhszáj zárt, folyásra kaptam kúpot. Uh-on is megnéztük a picit, minden rendben volt vele. Azt beszéltük még, hogy a héten mindenképpen el kell döntenem, hogy vállalom-e az amniót, vagy sem.

Kép
Kép
molmar
 
 


Sziasztok!

Firenze, szuper volt a lagzi, végül azt  a rucit vettemfel, amiben már egy esküvőn Zoé a pocakomban volt. Megjegyezték,h már rendesen látszik a pocak,mintha legalább 5 hónapos lennék. Zoé egyfolytában rohangált, estére elfáradtam, ő meg kidőlt, és  a babakocsiban aludt a menyasszonytáncig, azt együtt roptuk, majd irány haza.

Nálunk most felújítás van, a hátsó terasz, már nagyon várom a végét, mert mindenütt szögek,lécek, és persze Zoé köztük akar mindig akrobatikázni.
Ma este rántott sajtott sütöttem friss vegyes sali volt a köret, nem volt vele gond.
Vasárnap indulunk a Balcsira, ma sikerült is szállást foglalnom,időben. :)
Jó éjt mindenkinek!
mortocska
 
 
 
 


Sziasztok!

Dumo: Örülök, hogy jó lett az AFP eredményed!! Te nyertél eddig a versenyben , de én így sem gondolkodom 56-os ruhákban..max, ha a legvégén azt mondja a doki, hogy méreten aluli a baba, de eddig semmi jele ennek.

Én a Femibion szedem, de már az inszemek alatt is ezt szedette velem a dokim, és most írt fel 3*1 Magnerottot és 1 kálciumot napont,mert vizesedik a lábam, és minden éjjel húzta a görcs. Igy most jó!!

Én is használok övterelőt, mert minden nap vezetek, és féltem a babát, valamint tényleg sokkal kényelmesebb!!

Mi ma megyünk a genetikai tanácsadásra és csütörtököm a cukorterhelésre. Nagyon kjváncsi vagyok az eredményére, mert a cukor eddig mindig nagyon jó volt, de az inzulinom az inszem előtt 4* magasabb volt a megengedettnél. Az intergált teszt erdménye is ma holnap várható.

Szép napot nektek, a nyaralóknak jó pihenést!!
magdipeti
 
 


övterelőt ezek szerint erdemes venni. Parom zaklat ezzel, hogy szerezzunk be de eddig lebeszeltem, hogy felesleges, de ha mindenki tanacsolja, akkor engedek.

Nagyon varom a penteket, hogy vegre lassam/halljam, mert egyenlore meg nem rugja ki a haz oldalat. Tudom visszasirom meg ezt az idoszakot, de mar tenyleg varom, megiscsak a 18. het, illene mocorognia a kis lustinak.

hogy birjatok ezt a fulledt idot? en ma reggel nagyon rosszul lettem meloba jovet, pedig direkt koran indultam, hogy meg talan "huvosebb lesz"...napppersze...  Most aldas a legkondi bent.
Estere hatha lehul kicsit a levego es tudok vegre aludni.
szep napot! Jo felujitast meg mindenkinek ami epp aktualis!

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

De jó, de sokat írtatok, máris olvasom vissza!

Tünde, én meg inkább nem is várom a vizsgáltokat, mert annyira parás mind, már inkább azt várom, hogy megszülessen (dolgozolm az időgép építésén... szólok ha van valami ;))
Munkahelyedről hogy tudsz eljönni? Kiíratod magad az orvossal?

Motrocska, de jó neked, hogy nem izgulsz!

Lili, sajnálom hogy még beleestél az AFP-be, csak azzal tudlak nyugtatni, hogy anyukámnak a hugomnál nagyon-nagyon rossz érték lett, és a hugomnak természetesen semmi baja épp ma megyek érte a reptérre, mert Londonban dolgozik meg jár fősulira - szóval épnek mondható :) (és ennek már 25 éve!) ha jól tudom pont azért szedték ki a kötelező vizsgálatok közül mert iszonyú sok volt az álpozitív! Ha meg az uh rendben van, főleg ne aggódj!! Nekem már nem is volt AFP, csak kombinált teszt. Ki tudja az AFP milyen lett volna.. nem is bánom hogy nincs már!

Katalinf, remélem minden rendbejött azóta a családban! Nálunk nincs sok stressz, de az én hasam is minden nap keményedik, húzódik kicsit, főleg reggel és este.

Dumo, Firenze, jó hogy megjöttetek és hogy jó volt a pihenés!

Mi is megyünk esküvőre 19-én, vettem egy hónapja az Ázsiában egy mell alatt szabott pöttyös kis ruhát - gondoltam már tök nagy hasam lesz - persze alig van- A rokonok már piszkálnak, hogy nem is látszik, persze első gyerek, de azért örülnék ha már jobban domborodna! :) Nektek az elsőnél kevésbé látszott? Első babások, nektek mik a tapasztalatok, mikor válik egyértelművé?

Szép napot mindenkinek!

Lilypie First Birthday tickers
waeni
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van ebben a borús időben. Az este állítólag vihar érkezik, én annyira nem bánom, mert legalább picit frissít a levegőn. Én is elég rosszul alszom a nagy melegben.

Tünde: ez a Mórahalom számomra még ismeretlen volt, de megnéztem a neten és tényleg szép a fürdős rész Nagyon jó pihenést nektek, gyorsan eltelik ez a 2 hét indulásig. Majd írd meg a pénteki uh-s élményeket. Drukkolok, hogy megmutassa magát a baba, akkor már olyan jó, ha rá tud az ember koncentrálni a nemére

Kati: nekünk mázlink van Balatonnal, évek óta ua. oda járunk és mindig július első hetében (férj szülinaja, ill. házassági évfordulónk miatt). Eddig mndig szuper időket fogtunk ki, úh kabalából maradunk is ennél
Ausztriát én is imádom, többször voltam ott motoros túrán, gyönyörű vidék. Ha választhatnék, nálam még tengerpart helyett is a hegyek lennének a nyerők
Békéscsabát rögzítettem

Dumo: gratulálok a jó AFP-hez! A 199-es mérettel te nyertél, de szerintem még a 178-assal is
Övterelő tényleg remek találmány. Ha venni nem akarsz, a Minimanóban bérlés esetén, ha fél éven belül visszaviszed az övterelőt, a teljes összeget levásárolhatod (13 ezer körül van).

Lili: szerintem hasszurka nem is kell, sehol sem jegyzik ezt az elavult vizsgálatot Neveitek vannak már? És melyik kórházban szülsz?

Pappandrea: én úgy látom, Beze szekszárdi közülünk, de most nem írt pár napja, talán ők is nyaralni mentek.
A cukorbeetegség nem lehet egyszerű, főleg nem várandósan, mikor az ember mindenfélét megkíván. Nagyon ügyes vagy, hogy próbálod tartani a diétát.

Molmar: én az elején folyamatosan hánytam a terhesvitamintól (Elevit), úh megértem, ha nem nagyon akarod szedni. Nekem már jó, nem okoz gondot, de az első hetekben nagyon megkínzott
Én is nagyon kívánom a zöldségeket-gyümölcsöket, szerintem mázli is, hogy a terhességünk jelentős részében sokféle zöldség-gyümi terem és frissen ehetjük őket.
Lehet, hogy lemaradtam, de neked miért kell amnio?

Mortocska: örülök, hogy jól telt a lagzi! Nekem is nagyon nagy már a hasam, igaz 1 hét múlva félidő De nekem is sokkal nagyobb, mint az elsőnél.
Kitartást a felújításhoz! Pont jókor jön a nyaralás, ki tudjátok pihenni a felújítással járó fáradalmakat

Magdipeti: vizesedés ellen az is jó, ha csökkented a sóbevitelt Írd majd meg, mi volt a genetikai vizsgálaton!

Waeni: tesó aki épnek mondható Én ezen néha elgondolkodom, mikor a bátyámra nézek
Mázlista vagy, hogy nem volt AFP-d. Szerintem nekem is kár volt elmenni, senkit sem fog érdekelni a végeredmény, úh hiába csapoltak meg olyan horror módon
Ne aggódj a pocid miatt, az első baba kevésbé látszott nekem is. Kb. a 18. héten nőtt nagyot, onnantól néztem ki terhesnek, nem jóllakott napközisnek.

Körkérdés: pocakkrémet használtok már? Ha igen, ki milyet?

Frissítettem a táblázatot, most már csak akkor teszem fel, ha több a változás és színezhetjük a sorokat  


Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Sziasztok!

Dumo, én is azt kértem szülinapomra,meg is kaptam, ugyan én még nem használtam, de ahogy utána olvastam szerintem is érdemes. Majd nyaralás után referálok. :D Nálunk tegnap nem volt légkondi, úgyhogy itt kókadoztan, de szerencsére mára megjavították, így már jobb itt csücsülni. Egyébként ezt a nyomi időt és sem viselem a legjobban. Rosszul  nem lettem szerencsére, de nagyon nem esik jól kinn lenni.Remélem mire végzel a melóval kicsit lehűl a levegő és könnyebb lesz a hazaút, vigyázz magadra! :)

Waeni, ez tetszik. :D Néha én is ezen gondolkozom, bár szerintem mire észbekapunk, addigra ott fog szuszogni a karjainkban a csöppség. Legalábbis ez a 15, pénteken már 16 hét pikk-pakk elment, észre sem vettük szinte. Keményedés illetve feszülés (nem tudom igazából leírni az érzést :D :$) néha nálam is előfordul, ha valami stressz van, vagy ha nagyon elfáradok. Olyankor magnéziumot veszek be, plusz ha lehetőségem van pihenek. Egyébként még rajtam sem nagyon látszik a várandósság. én érzem, mert a régi nadrágok már nem jók, de még nem látványos. Mondjuk én nem vagyok mérvadó valószínűleg, mert nem husi vagyok, úgyhogy valószínűleg emiatt is fog később látszódni, de én is nagyon várom már, hogy egyértelmű legyen. :)

Firenze, hasonlóképpen vélekedes az esőről, hátha éjjel már nem szenvedek, hanem alszom végre. :D Én sem voltam még sosem Mórahalmon, de ahogy megnézegettem szép kis hely, meg biztosan bemegyünk majd Szegedre is, ott már jártam és nagyon tetszett. :) Mindenképp jövök majd az Uh ereménnyel. Mi is azért szeretnénk tudni a nemét, mert akkor  már választanánk nevet és így is szólíthatnánk. :) Meg végre akkor tudnám, hogy csak kiválogatni meg mosni kell a ruhácskákat, vagy el kell kezdenem lassacskán vásárolni neki. :)

A kajával kapcsolatban én csak a zöldségekkel állok hadilábon, pedig a várandósság előtt imádtam a salátákat. Időnként igyekszem magambatuszkolni, pedig egyáltalán nem kívánom, de tudom, hogy kell. Viszont a gyümölcs,a husi jöhet bármikor. 

Ja,nálunk apa nem annyira magas, 183 cm, én pedig 179, úgyhogy Dumohoz hasonlóan én is nagyra nőttem. Biztos jól meglocsolak minket gyerekkorunkban húsvétkr. :D





Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Én is használok övterelőt, már most sokkal jobb úgy vezetni.
Nekem már nem kell mennem AFP-re, csodálkoztam is.
A felújítás halad, drukk,h ne essen,már nagyon várom a végét.
Ez az idő kikészíti Zoét, elég nyűgös, nekem meg a fejem fáj, de ennyi.
Én is femibiont szedek, most szerencsére a vasammal nincs gond, és görögdinnyét,végre valami, ami nem puffaszt. :)
Megyek a maradékcseresznyéből valami pitét összedobni.

Szép napot mindenkinek!

mortocska
 
 
 
 


Hűvös lett, mégsem tudok aludni. Úgy érzem produktív leszek ma a munkában.
Én Gravidát szedek, de 1 havi adag már 2 hónapja megvan, nem viszem túlzásba a 12. hét óta. A mg kell, m azt amint kihagyom egyből vádligörcsre ébredek.Mást egyenlőre nm szedek.

Firenze, még nem krémezem magam, nem látom,h feszülne a bőr vagy vmi, bár nem voltam még terhes, lehet nem is fog csak szépen elkezd csíkozódni? Na de lassan én is utánanézek, DM ben most alverde és a babylove akciós. Ezek közül szerinted jó vmelyik?

Tünde, a zöldségek nekem se mennek. De semmi, pedig előtte rengetegszer ettem salit, spenótot, most a gondolatától is elmegy az étvágyam. :-D :oops: :oops:

dumo
Budapest
 
 


Dumo: én Babylove krémet vettem, de sem az állagával, sem az illatával nem vagyok megelégedve. A hatásfok meg csak utána derül ki
Én most felváltva használom a mandulaolajjal, attól függ, hogy épp van-e kedvem összeolajozni a kezem
A krémmánián olvastam, hogy sokan dicsérték az Alverde olajat/krémet. Mikor én voltam DM-ben, pont nem volt, így lett belőle Babylove.
Nekem azért kell már, mert néha kicsit feszül és viszket a bőröm. Ha ilyesmit érzel, akkor érdemes kenni.
Csíkozódás szempontjából anno az utolsó két hét volt vészes, nekem akkor repedt meg a bőr kicsit a köldökömnél. Tény, hogy én napi 2-3x kentem lelkesen, mégis lett pár csík, úh biztos genetika... de azért igyekszem mindent megtenni a csíkok ellen, amit lehet A libazsírt is rákenném, ha azt mondanák, hogy az a tuti

Tünde: én is ezen gondolkodtam, hogy lassan nekiállok kiválogatni a meglévő babaruhák közül a nemrózsaszín-nemfodros ruhákat, hogy lássam, miből mennyit kell majd venni ősszel. Ezt a részét már én is nagyon várom a készülődésnek

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Koszi, akkor Alverde lesz belole, beszerzek egyet, de meg nem kenegetem. Igazabol semmi baja a hasamnak, uh ebben a melegben inkabb nem tolok ra meg egy adag kremet is, csak nem ezen mulik majd, h reped e vagy sem.

Babaruhak...jajj, en elore felek, hogy valamit elfelejtunk majd, vagy rosszat veszunk vagy nem is tudom...semmi tapasztalat, semmi otlet hol erdemes venni, mibol mennyit, hol gombolodjon...mindenki mast mond, uh egyenlore meg inkabb nem is foglalkozom a temaval, raer osztol ezen parazni. Majd biztos zaklatlak titeket vele.
Most eleg az eskuvo/lakas/kocsi projekteken aggodni. Nem is tudom mi lesz velunk jovore, biztos unatkozni fogunk ha mindez lezajlik...

dumo
Budapest
 
 


Az elején az én fejemben is sok kérdőjel volt, de ha ott a baba, megy majd minden ügyesen Nekem is meg kell keresnem a régi kelengyelistám, arról nagyon jól elnavigáltam magam, most is arra fogok hagyatkozni
Mi a régi fórumban írtunk egy jó kis listát "mit kell venni/sz.rt sem ér" címmel, ahol a második babások osztották meg a véleményüket, tapasztalataikat, az is jól jött

Tényleg, lakás! Lehet örülni?

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Itt vannak jó tippek a pici ruhákhoz, akit érdekel majd a téma:

http://www.mammba.hu/babaruha-tipusok/5 ... i-napokra/

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


És ez tök jó, lehet kérni e-mail címre ingyenes, a baba születési évszakának megfelelő kelengyelistát:

http://www.mammba.hu/kismama-vagyok/

Na, eldugulok babaruha témában

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Firenze, köszi a linkeket, az elsőt már el is olvastam, szerintem nagyon hasznos, legalábbis első babásként. :):)

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Nagyon pörögtök, csak gyorsan benézek,de még rengeteg a munkám.

Mi rengheteg ruhát kaptunk Zoéhoz, de útközben tapasztaltam ki, h mi jó, és mi nem. Nagyon hamar kinövik a ruhákat, rengeteg csini rucit egyszer sem adtam rá.
Szívesen megírom majd,h nálunk hogy volt, mit szerettem, de majd adja magát,még van időtök,én meg csak lehozatom a padlásról.

Dumo, esküvő/lakás/kocsi, akkor nem unatkozol.

Firenze,hasznosak lehetnek ezek a linkek. Most, ezzel a tapasztalattal pl. nem kapkodnám el a babakocsi ill. hordozó vásárlást, szóval inkább nézzetek meg többet. Nekünk 2 babakocsink van, egy sétálós, nagy kerékkel, egy "plázás", ha csak rohanok valahová. Hordozóból is többet vettünk (baby björn,liliputi...ősszel egy csöves hátit is.

Rohanok, jó éjt mindenkinek!
mortocska
 
 
 
 


Mortocska egyetértek, sok dolog hasznossága ill. alkalmatlansága sajnos csak otthon derül ki 
Nekünk is két babakocsink van, nekem mindkettő nagyon bevált, most is ezeket fogom használni. Az tény, hogy a babakocsi egy nagyon fontos befektetés, teljesen igazad van, hogy nem szabad elkapkodni, jól körbe kell járni a témát.
Nekem az etetőszék nem jött be, hiába vettem felső középkategóriásat, szerintem egy olcsóbb praktikusabb lett volna. Kicsit messze van rajta a tálca a háttámlától (hiába állítható, még úgy is...), de ezt ott az üzletben a fene sem gondolta volna Más szepmontból tökéletes, úh most is ezt fogom használni, de ha újra választhatnék, nem ezt a márkát venném.

Találtam a "babamamatudakozós" kuponfüzetben 50%-os kedvezményt 4D-s ultrahangra. Most elgondolkodtam, hogy el kéne menni a 26. hét után egy mozira.
Ti terveztek ilyesmit?
Én anno voltam, csak túl korán, nem volt elég husi a babán. Tény, hogy nagyon jó élmény volt, de az arca a szomszéd Margit nénire is hasonlíthatott volna, annyira nem voltak még jellegzetesek a vonások

Ill. ki mikor tervez elkezdeni vásárolni? Mindenki ősszel?
Én a félidőt szeretném kivárni kabalából, utána lehet, hogy elkezdem a holmik beszerzését, mert nálunk szeptembertől indul az iskola és akkor már kevesebb időm lesz ilyesmire

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Sziasztok!

Firenze, mi is tervezünk madjd 4D ultrahangot. :) Akkor szerinted a 26. hét után érdemes menni ? Vásárolni én olyan szeptember környékén gondoltam elkezdeni.

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


@rokatunde:


Az első babánál én a 23. héten voltam, akkor tapasztalatom szerint még nem érdemes. Viszont a 30. hét után meg már azért nem mennék, mert akkor kevesebb helye lesz a babának mozogni, kevésbé lehet látni az arcát, ha rosszul helyezkedik (legalábbis most mindenhol így olvasom).

Ezért próbálom belőni a kettő közt az időpontot (26-28. hét) Már csak azért is, mert a kislányom is jönni szeretne. Miatta nekem nagyon fontos, hogy jól kivehető legyen a baba, ne csak vmi pacát lásson, mert fel fog háborodni

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


firenze: en tervezek menni mozizni, de meg csak 18. het, uh varok...de a 26. het meg olyan messze van... De legalabb holnap latom a MAV-ban vagy 1 percre, az majd jol feltolt!
"babamamatudakozós" fuzetke az amit a vedonod adott? Mi ilyeneket miert nem kapunk...no komment. Talan majd az uj Bekason.
Jaaa, a lakast kedden alairtuk!!! Mar a mienk, csak meg nyar vegeig kell kikoltozniuk, uh egyenlore megsem. Aztan johet 1-2 dolog csereje, felujitasa, jo lesz az osz kezdes is.   Szerinted eleg akkor atjelentkezni a vedonohoz ha mat tenylegesen ott lakunk vagy erdemes akar most is?
Viszont ma mondta a HR-es csaj, hogy az onkormanyzatok is adnak a baba szuletes utan valami kis jelkepes osszeget. Esetleg info a 3. kerulterol?

Vasarlas: nekunk semmink sincs, nem is nagyon tudunk kerni, valahogy minden kell meg mindenkinek, vagy mar jon a kov. baba, szoval eleg nagy anyagi csod lesz, nem is akarok meg vele foglalkozni, mert tuti elsirom magam, de talan 1 babakocsit meg legzesfigyelot kapunk, mast sajna nem tudtunk kerni, uh majd vaterzunk vagy megyunk ilyen borzekre, vagy a fene se tudja. 
tenyleg bababorzek szoktak lenni? ott erdemes vasarolni vagy nem olcsobbak?

dumo
Budapest
 
 


Dumo, babaörze lista itt is van fenn az oldalon valahol, a műltkor találkoztam vele. Tapasztalatom még nincs a dologban, de ahogy hallom jó árban lehet vásárolni. Én szerintem majd a Hádába is benézek, szoktam látni ottis nagyon édes, nagyon jó állapotban lévő cuccokat szite fillérekért. Főleg azokban az üzletekben lehet jó árban vásárolni, ahol kg/árasak a ruhák.

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Nagyon jók a linkek! :)

Dumo: a 3. kerületi önkormányzat egy 5000 Ft-os dm vásárlási utalványt ad a kerületi újszülötteknek. Nem is rossz! (Néhány pelenka :))

Mi nem nagyon akarunk vásárolni előre még most, mert már most bepörgött a család, a hugomtól már újszülött body-kat is kaptunk. Szerintem karácsonyra rengeteg cuccot fognak kapni a decemberi babák. Persze a babakocsi, kiságy, meg az ilyen alap cuccok úgy is kellenek, ebben úgy érzem utolsó pillanatosak leszünk - na nem babonából, inkább csak mert ez a jellemző ránk.
Használt cuccokkal hogy vagytok? Légzésfigyelőt, ilyesmit érdemesebb használtan?

Lilypie First Birthday tickers
waeni
Budapest
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: