Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
En ma vagyok 7 hetes kismama es sajnos mar 2 hete folyamatosan verezgetek. Nem eros a verzes szerencsere sot most 2 napig nem is volt, de aztan tegnap este ujra eszre vettem mikor wc-re mentem.
Voltam 2-szer is ugyeleten es azt mondtak, hogy hematomam van (1cm-es a petezsak szelen sejtheto) azt mondtak az orvosok, hogy szedjek szajon at utrogestant es rutascorbint es akkor remelhetoleg nem lesz gond. Egyebkent a uh-on 6 hetesen 5mm volt a baba es szivdobogasa is van. Remelem nem lesz semmi gond, mert nagyon felek es nagyon nehezen telnek a napok. Tappenzen vagyok es amikor csak tehetem fekszek es pihenek.
Jah es ugye mar 3 szor voltam ugyeleten es Zt mondta az orvos, hogy 12 hetig nem is szeretne latni, mert nem tesz tul jot ha ennyiszer vizsgalnak sem.
Valakinek volt ilyen vagy ehhez nagyon hasonlo esete? Erdekelne kivancsi lennek, mert nagyon aggodom (lehet nem kellene)
Koszonom elore is az eszreveteleket!

tessvivi
Hajdúböszörmény
 
 


Szia Tessvivi!

Nekem 3x is volt (most is van) haematómám. Igaz, nekem a 9-10. héten szokott kialakulni.
Ne aggódj, ijesztő, de általában nem okoz gondot. Szedd a gyógyszereket, és pihenj sokat. Ha nincs erős vérzés, illetve nem friss piros a vér, hanem barnás, akkor tényleg semmi értelme ügyeletre futkosni, sokkal jobb, ha fekszel. 
Nekem sajnos elég nehezen múlik el, ált. a 16-18. héten szabadulok meg tőle, remélem Neked hamarabb elmúlik.

Türelem, nem lesz baj, de eltart egy ideig a gyógyulás.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Szia!
Koszi a valaszod! Nem friss piros ver csak barnas szokott lenni, viszont majdnem minden nap elofordul. Remelem tenyleg nem lesz gond, illetve meg azt hallottam, hogy ha a 12 het eltelt akkor mar olyan a baba merete, hogy nem okozhat gondot a hematoma es nem is mossa ki.

tessvivi
Hajdúböszörmény
 
 

 
 

Nekem a 7. héten kezdődött az egész, vérzéssel. Nagyon megijedtem, nem tudtam, mi ez, a legrosszabbra (is) gondoltam. (Hozzáteszem, a kislányomnál, az első várandósságom során minden teljesen problémamentesen zajlott.) A kórház sürgősségién szerencsére megnyugtattak, hogy él a magzat. Azt mondták, pihenjek, amennyit csak lehet, és felírtak Utrogestant. Kíméltem magam, amennyire egy két és féléves mellett megtehettem, majd a családom segítségével szinte folyamatosan feküdtem (kb. csak tisztálkodni keltem fel), de 3 hét múlva újabb vérzés jelentkezett, ami után újra a sürgőségin kötöttem ki. Hála a jó égnek, ekkor sem történt baj a babával. Majd három héttel később újabb vérzés jelentkezett. Menetközben a szülész-nőgyógyász tanácsácsára elhagytam az Utrogestant. A haematoma időközben az egyes vizsgálatokon hol kisebb, hol nagyobb lett, változtatta az alakját, végül a baba és méhlepény körül, sarló alakban helyezkedett el, ami már tényleg nagyon ijesztő volt. A kezdetektől tartott folyamatos fekvés, pihenés mellett, itt már önszántamból, a vérzés csökkentésének és a vérömleny felszívódásnak érdekében/reményében elkezdtem napi 2*500-as C-vitamint (elvileg vérzéscsökkentő hatású) és Arnica montana homeopátiás bogyót (állítólag segít a haematoma felszívódásában) is szedni. Úgy voltam vele, hogy mindent megteszek a babámért, amit csak lehet.


Az, hogy ezeknek is hatására vagy sem, de három héten belül drasztikusan csökkent, majd felszívódott a haematoma! Azóta is minden rendben van szerencsére, most kezdem a 33. hetet, vérömlenynek és panaszoknak már régen híre sincs, a baba pedig azóta is szépen, rendben fejlődik. 


Minden hasonló cipőben járó kismamának kitartást, sok-sok erőt, reményt, hitet és egészséges kisbabát kívánok!!! 

 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: