Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Várok mindenkit, aki részleges esetleg PCO Syndromában szenved és babát szeretne, de eddig nem sikerült. Puszi!
 
 


Na meg persze, aki hőt vezet, Clostylbegitet, Utrogestan használt már... Stb.! 

 
 


Vagy csak egyszerűen idáig nem jött össze valamiért!
 
 

 
 

Senki??? Rosszall
 
 


Kedves tiger!

Van egyszebb időket látott fórum a
viewtopic.php?f=405589&t=223928&start=52350
linken,
biztos láttad már, hogy ott is elég kihalt a társaság. 
Gondolom lehet azért az előzményekből érdekességeket olvasgatni...

Úgyhogy ne vedd magadra, nem a Te fórumod "népszerűtlen", hanem lehet, hogy a téma? Ki tudja. Pedig állítólag 10-ből 2 nő átlagban érintett "az ezerarcú boszorkány" betegségben :)

Talán ha mélyebben érdekel a téma, érdemes lenne megkeresned a Mens Mentis facebookos oldalát,
vagy a PCOS Szívügy Alapítvány fórumát, hátha ott több infó/csevegés van...

Drukkolok, h. itt is beinduljon a fórum!

Één igazából csak ennyit tudok hozzátenni - remélem, segíthettem :)

Üdv, izzi
 
 


Szia! Igen, köszike! Majd megpróbálok ilyesmi fórumot keresni! 
 
 


Sziasztok! Akkor elmondom az én kis történetemet :)


 


Talán erőt ad nektek a továbbiakban, arra is, hogy ne adjátok fel!!! :)


 


Kb. 2 éve diagnosztizálták nálam a kettéválasztott méhemet, vagy méhsövényt.... Akkor nagyon megakartam tőle szabadulni, de az orvos azt mondta, ne tegyem, mivel így nagyobb az esélyem arra, hogy szüljek. Mert annyira vastag a hártya, hogy megsérthetik a nyálkahártyát, és akkor lőttek a babázásnak. Valamint azzal nyugtatott meg az aranyfalat, hogy ne aggódjak, egy párszor majd elvetélek, de kb. az 5. terhesség majd sikerül.... HURRÁÁÁÁ! Ne tudjátok meg. Majdnem belehaltam a tudatba!!!! Aztán telt múlt az idő, a párom kitartott mellettem, megkérte a kezem is. Elég stresszes életmódban éltem, a munkahelyem miatt és az eddiginél zsírosabb lett a bőröm, a hajam, mindenem. Pattanásosodtam szinte egyfolytában. Mindent a stresszre fogtam, még azt is, ha nem jött meg. Csakhogy vészesen nem jött meg, és elkezdtem hízni is. Az első két alkalommal megnézettem magam nőgyógyásszal, nagyon nagy örömmel ugye, mert hátha azért késik, mert terhes vagyok. Nem voltam. Akkor derült ki, policisztás mindkét petefészkem. Onnantól kezdve nem múlt el ez a dolog. Emlékszem én régebbről is ilyen menzesz késésekre, de csak időszakosak voltak. Nos, a doki mondta, már akkor is PCOS voltam, csak nem vettük észre, mivel a méhemmel foglalkoztunk.... na mondom mi van???? :( Rögtön felírt egy fogamzásgátlót, amit én már csak azért se voltam hajlandó szedni. ÉN BABÁT AKAROK!!! A párommal próbálkoztunk, és próbálkoztunk, de minden hónapban eredménytelenül, a menzeszt pedig indíttattam. Volt aki mondta, hülye vagyok. De én hajthatatlan voltam, nem vártam semmire, minden hónapban megindíttattam gyógyszeresen a dolgot.... Aztán gondoltam egyet, hogy ez így nem mehet tovább. Azonnali diétára fogatm magam. Semmi kenyér, semmi szénhidrát, csokoládé???? MÉG VÉLETLEN SE!!! Olyan diétám volt, hogy első héten 4 kilót fogytam. A vizet 4 litert naponta megittam........ Semmi cukor, MÉG EGY KANÁLLAL SE!!!! Mindemellett ne mondjam hogy kívántam ezeket....hmmm.... mai napig kívánom....... :) elmúlt pár hónap, a diétámat tartottam, egyszercsak hopp, magától megindult a menzesz, IDŐRE!!! :) Aztán a következő hónapban megint semmi.... és ezt így játszottuk.... mígnem el nem kezdtem járni homeopátiára. Szigorúan vettem azt is, és természetesen a diétámat is, közben javult a közérzetem, napi 3 liter folyadékot ittam továbbra is, minden féle teát, cukor és minden más nélkül, a gyülölcsöket is megválogatva........ leveseket ettem, szinte alig alig valamit. És mégsem történt semmi.... legalábbis azt hittem... Nem jött meg továbbra sem, épp indultam megindíttatni, amikor eszembejutott, csinálok egy tesztet. Pozitív lett!!!!!! :) :) azóta 27 hetes terhes vagyok, kisfiam lesz :)


 


NE ADJÁTOK FEL!!! ÉS NE SZEDJETEK FELESLEGESEN MINDENFÉLE GYÓGYSZERT!!! :)

 


ja és végig utrogestant kell használnom......de kit érdekel? rugdos a baby, és boldog vagyok :)
 


Szia, én pajszmirigyalulműködő vagyok és inzulinerzisztens, tipikus PCO-s tünetekkel. Van egy két éves kisfiam, most várom a másodikat, 
Az első terhesség kb. 3 év alatt jött össze, de kb. 1 év elment azzal, míg jó helyre kerültem (Mensmentis - dr. Tűű László endokrinológus).
Először csak Letroxot szedtem a pajzsmirigyemre, aztán mivel a kívánt terhesség nem akart jönni szénhidrát diéta (napi 5-6 étkezés) mellett,, metformin pótlást kaptam (Merxkformin 750 XR, 1 majd 2 tabletta). Ezután bekövetkezett a spontán terhesség, majd elvetéltem, de másodjára megmaradt és egy gyönyörű és okos kisfiú lett belőle! 
Szóval ne kenődj el, de keress fel szakembereket, és jönni fog a baba, csak próbálj türelmes és nyugodt maradni! 


Katyusa

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 


Még annyit, hogy a teherbeesés igazolása után azonnal el kellett kezdenem az Utrogestant, én a 12. hétig szedtem, hogy megtapadjon, nekem elég volt eddig. Sokat segített szerintem!!!

Katyusa

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 


Köszi Csajok a bíztatást, csak most láttam, hogy írtatok!  Bocsi! 

Már egy ideje szakember kezében vagyok. Én diétán nem gondolkodtam, mert akkor teljesen elfogyok, ugyanis 163cm magas ill. 53 kg vagyok. Ez így pont ideális. Mindig is sovány testalkatú voltam. Hála az égnek csak részleges PCO-m van, de lehet már szinte nincs is semmi, mert segített a gyógyszeres kezelés!

Utrogestant én is használtam, de sajna még azzal sem sikerült, így próbálkozom tovább! Köszi szépen még egyszer!


Puszi! 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: