Új privát üzeneted érkezett!

Engem kitettek, mert elvetéltem a 12. héten! Szerintetek? 

Gratulálok mindannyiótoknak! Én április 21-re voltam kiírva. Nagyon hiányzik a várandósság, de nem adjuk fel ;)

Jó egészséget kívánok Nektek!!!!!!!!

Nóri
 


Sziasztok!

De jó, hogy visszatér ide valaki! Csatlakozhatok? Nálunk is első baba, kislány, és remélhetőleg az István kórházban fog szülenti április 10-én.
kriszt85
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Jöhetek még én is?
Első kisfiúnkat várjuk, április 28 az elvi dátumunk.

Kép
 
 

 
 

Hello lányok! Jajj, de jó, hogy itt vagytok! Ez egy nyilt fórum, bárki jöhet, akit szertene! Jól esik így a szüléshez közelítve megosztani a félelmeket, gondokat és örömöt: ) Ktiszta, Borka ti hogy álltok babakelengye ügyben?
 


Nóra, nagyon sajnálom! No comment : ( arra, hogy kitettek. Szívből kívánok nektek újbóli babásodást amilyen gyorsan lehet! Nézz be te is néha, ha van kedved!
 


Nóra, nagyon sajnálom, ami Veletek történt! Kívánok hozzá sok erőt, és mielőbbi új beköltözőt. Ugyan első baba lesz, aki eddig is eljutott, de nem első nekifutásra. Tudom, hogy nagyon nehéz, és az ember lánya végig parázza majd a következő terhességet, de muszáj előre nézni!

Hát, a babakelengyével csak lista szinten állunk 
Szegény gyereknek eddig van egy darab cumisüvege, amit még a Femibionhoz adtak, és egy szintén valami kuponos-reklámos cumija  Pár ruha érkezik még (némelyiket még én is hordtam ) a többi beszerzésre vár.

Tegnap töltötte a 30. hetet, lassan meg kellene látogatnunk a bababoltokat. A lista alakul, a legnagyobb fejtörést a babakocsi okozza. Legyen nagy kerekű, jól rugózó, de könnyen irányítható. Cserélgetni lehessen a feltéteket a vázon, a sport is dönthető, nem kagylós, és ne egy kisebb vagyont akarjanak érte elkérni. Valakinek ötlet? Vagy tapasztalat a lengyel gyármányú kocsikkal?
Talán a hétvégén megnézünk egy pár jelöltet. Persze mindegyik egymástól jó távoli boltokban fellelhető csak... 
kriszt85
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Bocsi,hogy zavarok,de hátha valakit érdekel

Márciusi topikba már vásároltak Tőlem..)

Maradt egy Kisfiú-Kislány ruhacsomagom:
Kisfiúnak:

5 db kis naci(talpas-talp nélküli,van közte új is)
4 db felső-pulóver,van közte új is.
4 db bady
1 db farmer naci ÚJ!!
1 db kapucnis felső,vékonyabb plüss
56-62-es méretek

megkíméltek,tényleg minta újak lennének.
egyben 3500 Ft

Kislánynak:
6 db felső(r.ujjúak-56-62)
2 db rugi(62-es)
1 db pamut naci
3 db leggings(62-68)
2700 ft

Angelcare 401-es légzésfigyelő 17000 FT
képet tudok küldeni.
Tövvit pü-be.

Linus


 


hellokitty: én is akartam még dolgozni, mivel szintén ülőmunkát végeztem, de 2 hete volt egy kis barnázás meg nagy ijedtség és az orvos azt mondta hogy mostantól akkor inkább pihenjek. 1-2 napig lázadtam hogy dehát itthonról is tudok dolgozni, de aztán "megadtam magam"és egyébként tényleg jobb itthon lenni. plusz a terheléses cukrom is 1 egységgel magasabb volt mint a felső határ, emiatt máris cukorbetegként kezelnek, és amennyi időt eltöltök vérvételekkel a kórházban, meg amúgy is orvos, ultrahang, védőnő, stb...így legalább ráérek :) ma pl kikértem a házassági anyakönyvi kivonatot, hogy az már meglegyen a szülésre :)) meg még szemészeten is voltam. az élet apró örömei.

milyen sokan lettünk hirtelen, de jó!:)

Lilypie Maternity tickers


Nóra - igaz, nálunk sem volt egyszerű a történet. Apagondok miatt két lombikot csináltunk végig sikertelenül, majd amikor eldöntöttem, hogy nem akarok több lombikot, akkor spontán terhes lettem. Én 40 éves vagyok, és első baba lesz, így elmondhatjuk, hogy sokszoros hendikeppel indultunk : ), mivel nagyon későn érők vagyunk a férjemmel 

kriszt - nem vagytok még elkésve, nálam is csak pár hete indult be a fészekrakó ösztön, de akkor nagyon 
Pár hétvége alatt végigrángattam apát a bababoltokon, megrendeltük a szobabútort, meg egy csomó apróságot megvettem. Mi is néztük a lengyel kocsikat, Bergon és társai, de végül egy használt kocsit vettünk, amivel nagyon elégedett vagyok, de a Bergon is tetszett, de mondjuk nem kicsi : )

sugar - barnáztál? De már minden ok, ugye? Ha bármi gond lenne a babával vagy a terhességgel, akkor nem haboznék itthon maradni az biztos, csak pihengess. A cukorterheléstől én is be voltam parázva, de végül jó lett. A házasságit én is ki akartam kérni, de nekem a védőnő azt mondta, hogy már nem kell a 300 napnál nem régebbi, jó a régi is. Nem is értettem, hogy minek kell ebből friss, de azért majd a kórházban is rákérdezek még egyszer.
 


már minden rendben, igen, akkor rögtön berohantunk a kórházba (munkaidő közepén, jó móka volt...), mindent megnéztek, mindent rendben találtak, és 2-3 nap alatt teljesen el is múlt. igazság szerint fogalmuk sincs mitől van, folyton azt kérdezgették hogy volt-e házasélet, de az épp nem volt. abban maradtunk hogy megrepedhetett valami ér agy ilyesmi, mert fogalmuk sincs mitől van.
hát nekünk a kórházban mondták, hogy kell sajnos, pedig amúgy az anyakönyvvezető elmagyarázta ma hogy ez elég jogtalan és feleslegesen állítanak ki ennyi anyakönyvet mert az első eredetinek is jónak kéne lennie...szóval valahol mindenkinek igaza van :)

milyen babakocsit vettetek? én is néztem a bergont, de nekem a chicco felé húz a szívem..a lengyel kocsik milyen márkanévalatt futnak? :)

Lilypie Maternity tickers


Akkor túl vagytok az ijedtségen, basszus én is frászt kapnék, ha ilyen volna. Akkor ezt a papír dolgot jobb lesz, ha én is megkérdezem a kórházban, nehogy meglepődjünk : (
A Bergon az lengyel az biztos, de lehet, hogy van másféle lengyel márka is, nekem kicsit nagynak és nehéznek tűntek, végül azért nem azt vettük. Azt hiszem Carrera volt a típusneve, annak amit először kinéztünk. Mi végül egy használt Bugaboo Cameleont vettünk, ami teljesen jó állapotú, és ami nagyon tetszik benne, hogy könnyű, de mégis jó terepre is. Van hozzá mózeskosár és egy Maxi Cosi hordozó is, szóval komplett, előttünk egy baba használta, egy karcolás sincs rajta, szóval szerencsénk volt vele. Melyik Chiccot néztétek ki?
 


hát én is frászt kaptam, gondolhatod :) épp indultam volna ebédszünetre, aztán csak ott pánikoltam és telefonálgattam...de már minden ok, ez a lényeg :)
nem Camarelo vagy valami iylesmi neve volt? :) azt én is néztem, itt múltkor a játszótéren volt egy, bementem megnézni közelebbről :D
a Bugaboo eredeti áron jó drága...néztem azokat is. mázlitok van :)
nincs sok konkrét, csak hogy jó nagy kereke legyen és legyen hozzá autós hordozó is meg mindenféle egyéb tartozék.

http://elefani.eu/spd/224-506074497/Chi ... ocsi-Fuego
http://elefani.eu/spd/224-707912261/Chi ... ett-Almond

Lilypie Maternity tickers


Ezek nagyon jól néznek ki, és mindkettő le van értékelve : ) A Bergon Carrerat néztük, most megnéztem újra, az kb 150 ezer volt, de nagyon nagynak találtam és nehéznek. Ezeket Chiccokat néztétek élőben? Mekkora kerekük van? Nálunk elég vacakok az utak, így kellett a nagy kerék. Igen a Bugaboo elég horror újonnan, annyiért biztosan nem vettem volna meg.
 


még nem néztük meg élőben, talán holnap sikerül. itt is horror utak vannak úgyhogy kell a nagy, strapabíró kerék :)

Lilypie Maternity tickers


Sugar, a barnázástól én is tuti frászt kaptam volna! Remélme, már minden ok! Nekem nagy parám a vérzés, meg a koraszülés... De igyekszem elhessegetni, és csak a szépre gondolni!

Lengyel kocsi a Bergon mellett az Espiro (Nővéremék második fiacskája nyúzza) Kunert, Tomas, Raf pol, meg még jó pár... 
Mi a nagy kerekei miatt az Espiro vector pro-val szemeztünk, de kifutó, van belőle pink és pink 
Masszívabb, szintén nagy kerekű a Baby design Lupo. Ez nagyon tetszett, már úgy voltunk, hogy akkor megrendeljük, 20 %-os kuponnal 80 000 lett volna.
De betértünk egy kicsike, zsúfolt bababoltba, és ott megtaláltuk A kocsit  Német licens (persze mint mindent, ezt is valahol keleten gyártják) de elég erősnek tűnő váza van, szép színe  , könnyen fordul, és elfogadható az ára. 
És ha már ott voltunk, vettünk pelenkázó feltétet, egy csomag textil pelenkát, és megrendeltük a kiságyat, matracot, mert kb minden olcsóbb volt ott, mint eddig bárhol nézegettem. Ha valaki jár Bp-en, a Westend Lehel téri végétől nem messze találja, Lehel utca eleje.
kriszt85
Budaörs
 
 


Sziasztok Lányok! Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm szépen a szavakat! :)
Néha mindig nagyon hiányzik a babánk, már nagyon szép pocakom lenne, meg már javában otthon tölteném a mindennapokat, de ez a baba (sem) minket akart. Ezt elfogadni nem könnyű, legfeljebb csak belenyugodni lehet.
Nektek csupa szépet és jót kívánok és ha nem zavar Titeket, kukkolok majd néha, hogy kivel mi újság! Mindenkinek nagy ölelés (az április 21-re kiírt kismamáknak duplán! ;) )

Nóri
 



Kriszt - Vérzés és koraszülés kb. mindenkinél mumus : ) nekem az elején volt egy pár hétig, és az orvos nem tudta mitől van, csak annyit mondott, hogy a baba jól van, a vérzés majd elmúlik. Nagyon meg voltam rémülve, de elmúlt.

Nem tudtam, hogy az Espiro is lengyel, azt is nézegettünk. Végül milyen típust vetettek. Mi a neve a bababoltnak, ahol vásároltatok.

Nóra - nagyon megértelek. Ez egy nagy veszteség lehet. Én a sikertelen lombikok során megéltem ezt, és nem is fizikálisan inkább lelkileg volt megterhelő. Persze az ember kiszomorkodja magát, de eljön az idő amikor újra kell indítani a rendszert, és újra nekifogni, mintha ez egy új kezdet lenne, újult erővel, pozitív gondolatokkal felvértezve. Teljesen biztosan újra teherbe esel majd, és nagyon boldog leszel azzal a babával, és utólag talán még annak is lesz értelme, hogy így történt, mert pont az a baba kell majd hozzátok menjen : )

 


Talán babadiszkont a neve, de nem esküdnék meg rá. A Westendtől kell indulni -Lehel utca eleje- akkor a jobb oldalon lesz. A miénk Mama Love SH "számok"  (vagy valami hasonló), még sosem hallottam róla, de tényleg jónak tűnik.

Nálunk sajnos a koraszüléstől rettegésnek van alapja, volt első trimes és középidős vetélésem is. De most nem lesz baj! Mert nem lehet! 
Nekem is sokan mondták, hogy talán jobb így, de ezért kb átharapnám akárki torkát! Hiszen honnan tudhatja, hogy jobb nekem? Miben? Miért?
Bocsi, ez elég érzények pont... de tényleg muszáj az embernek összeszednie magát -a lehetőségekhez mérten- és előre nézni. Nálunk pl kapóra jött a felújítás, nem volt annyi időm szomorkodni. Belevetettem magam a munkába, és próbáltam nem arra gondolni, mekkora lehetne most.

No, kicsit szomorkásra sikeredtem, pedig kint süt a napocska - és nagyon hideg van. Lassan indulunk kutyuskámmal a kötelező délelőtti sétára... 
Ti sportoltok-mozogtok valamit? Kismamatorna/jóga? Vagy még mindenki dolgozik serényen?

Kriszta
kriszt85
Budaörs
 
 


Köszi, megnézem magamnak ezt az üzletet : ) Látom mindenkinek megvan a maga storyja, de a lényeg mégis az a baba aki éppen ott ficereg a pocidban és vele minden rendben lesz : ) Na ennek van értelme : )
 


sziasztok :) kicsit elvesztem mert eddig nagyon sűrű volt a hét, minden nap menni kellett valahova, hétfőn voltunk szülőszobalátogatáson, tegnap voltam az orvosomnál (minden ok), ma meg ultrahangon, és most 1 héttel idősebbnek mérték a kisasszonyt mint eddig :) a becsült súlya 1725 gramm, kicsit meglepődtem :))

valamelyikőtök kérdezte a tornát -  a múltkori pánik előtt elkezdtem járni egy tornára a MOM parkba, az nagyon jól átmozgatott, de aztán ugye nem mertem rá menni, de tegnap zöld utat kaptam a mozgásra úgyhogy nézek majd valami jógát vagy pilatest meg ilyesmit. plusz a kutyasétáltatás az elég, így is elég fárasztó:)


Lilypie Maternity tickers


Sziasztok, uj vagyok itt:)
van valaki aki Apr 4 korulre va kirva es a Honvedban szul?Holnaputan megyunk  szuloszoba latogatasra mar nagyon kivancsi vagyok:) Szeretnem osszerakni a csomagomat mar de mindenki mast ir, elvileg ott ki van irva mit kell vinni,de van amit erdemes pluszban?
Es a masik, hogy rettenetesen be vagyok rezelve a szulestol, igazabol komolyan ugy erzem nem vagyok kepes ra, hihetetlen, hogy belolem fog kibujni ez a kislany:) valaki erez hasonlokat?
eti77
1045 bp
 
 


elirtam holnap megyunk...

eti77
1045 bp
 
 


@sugarplumfairy:


Szia!

Én március 27-re várom a babámat.
Nem tudom  hogy még aktuális e a babakocsi kérdésed, de nekem lengyel (raf-pol fenix) volt és nagyon utáltam.
Most a második babához pont olyat vettünk (használtan) amit belinkeltél. (http://elefani.eu/spd/224-707912261/Chi ... ett-Almond) Szerintem nagyon jó kocsi, bár nincs akkora kereke mint ezeknek a lengyel kocsiknak. Viszont befér egy matiz csomagtartójába és az összekötő elem miatt 1 kézzel is tolható (nálunk fontos a tesó miatt), és a súlya se vészes ha véletlenül meg kéne emelni.
Magáról a márkáról csak jót hallottam, amit mi vettünk 10 hónapot használták de a kerekén is alig látszik valami....
Remélem tudtam segíteni és ha érdekel még valami írj nyugodtan!

Szép napot!
 
 


szia myliana :)
köszi :)
a raf polt hamar kizártam, én bergont néztem, de most az esélyesek közé jött egy peg prego és egy cam is. nekem a szívem nagyon a peg perego felé húz :) volt kinézve chicco is, de itt magyarországon azért elég limitált, most sok akciós volt de mindegyikből már csak a kiállított darab volt ami vagy repedt, vagy már nyikorog...most az 'alszunk még rá egyet" fázisban vagyunk, de remélem már nem sokáig :))

(amúgy kaptunk egy raf polt, hát nem ajándékba, de nagyon olcsón, az anyósom megvette, ilyen pót-babakocsinak, ott náluk lesz, néha használjuk majd ha megyünk hozzájuk és nem akarjuk bezsúfolni a kocsiba a sajátunkat. de tény hogy a lengyel kocsik mindegyike olyan mint egy-egy tank :) )

Lilypie Maternity tickers


Sziasztok!

Április 10-én megszületett a kisfiúnk, Tamás
Nagy a boldogságunk



Mindenkinek kellemes húsvétot kívánunk!


Olyan jó lene, ha előkerülnének az áprilisi kisbabák anyukái, apukái!

Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: