Új privát üzeneted érkezett!

Crysta,
igazából sok segítségem van, az estéket is teljes egészében a férjem vezényli le mostanában és csak heti 3-4 nap kell nekem a teljes begyűjtést csinálnom. Most ráadásul hawaii van, anyám tegnap du fogta a két gyereket és levitte magukhoz vidékre a tavaszi szünetre (a mi iskolánkban kiadták az egész hetet). Csak egyszerűen ez a fél 4-es időpont, amikor végez a gyerek a napköziben, nem is tudom, hogy oldanánk meg, ha én nem távmunkáznék.

Beírtam magam a táblázatba, látom, én vagyok a korelnök. :wink:

Kormi


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Fatamorgana!
Nem titok a korom, észre se vettem ,hogy be lehet írni:D pótolva :wink:

Kormi!

jaj..hát nem semmi némelyik doki mennyire érzéketlen,nemtörődöm tud lenni.Az ilyenek miért választják ezt a hivatást vajon? :roll:
Drukkolok neked nagyon ,de minden rendben lesz,csak pozitívan!

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 


Sziasztok lányok! Én a sok munka miatt sajnos nem nagyon tudtam fórumozni a héten. Mèg külföldre is mentem, szerencsére sikerült eltitkolnom állapotomat munkatársaim elôl :) Igyekszem gyorsan visszaolvasni, látom sok izgi téma felmerült.
Közben egy két hír rólam: baba nagykönyv szerint fejlôdik a doki szerint. Ekg, vérnyomás jó, viszont a tsh nem jó, így újabb vérvételre küldtek. Védônô jó fej volt és mivel ismeri a házat nem szándékozik kijönni. Na ami viszont már gond, lehet dokit kell váltanom, mivel a mostani októberben már csak magánkórházas szülést vállal. Teljesen tanácstalan vagyok, mert genetikai ultrahangban nagyon jó de akit ajánlott, ott meg csomagár van és minden beleterozik, kétszer meg nemakarok fizetni, még lenne ega harmadik variáció: mostani doki csinálná a nagy ultrahangokat, a terhesgondozást és szülést pedig egy kolléganôje, de nemtudok hogy a csajban mennyire tudnék megbizni. Nagyon rossz ez a helyzet így most :(
Na igyekszek visszaolvasni és valami okosat is hozzászólni :)

Lilypie First Birthday tickers
baboca12
Budapest
 
 

 
 

baboca
mennyi lett a TSH-d?

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


Kormi
Gyerekösszeszedés is elég! :wink:

Babóca
Orvos: Neked mi lenne a jó?
Szüléskor mennyire tudsz együttdolgozni egy ismeretlen doktorral?
Nekem az fontos, hogy egy doktor csinálja végig a terhesgondozást, akivel a szülés idejére megismerjük egymás elvárásait, lehetőségeit, szokásait.
Nekem számított orvos-, kórházválasztásnál, hogy van PIC! (igaz, kettőből nem nehéz választani :wink: )
Vidéken ezért egyszerűbb a dolog, mert kisebb a lehetőségek köre :wink:

Kép
Kép
Kép
 


Tsh 0,170 lett. Ez elvileg tulmûködés lehet, az max nekem rossz, szerencsére picinek nem.
Orvos: arra hajlok h váltani hogy minden egy dokinál legyek. Azt hiszem holnapra kérek is hozzá idôpontot :) Itt tényleg sok választási lehetôsség van, én olyatpn kórházt szeretnék ahol koraszülött osztály is van, úgy érzem nekem ez fontos, és magán kórházban ez nincs, plusz árban sem kevés bár nekem kb ugyan annyira jönne ki mint magán doki...

Lilypie First Birthday tickers
baboca12
Budapest
 
 


babóca
és a kontroll vérképen néznek FT4et? vagy megint simán tsh-t?

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


Babóca, én megnézném, milyen a csaj, mert az lenne a leglogikusabb döntés. Egy vizsgálat alatt azért le lehet mérni, h milyen a hozzáállása, stílusa, mennyire szimpatikus, és ha kérdezel néhányat, még a szakmai magabiztosságáról is megbizonyosodhatsz. Aztán ha nem tecc, akkor már nincs min gondolkozni - ha jól értem.

Kórház választás: nekem a legfontosabb szempont, h legyen PIC. Egyszer már kellett, azóta nem merek "nélküle" szülni. :roll: Pedig lenne kórház közelebb, természetesebb szülési lehetőségekkel, családbarát hozzáállással ( Szent Imre), de nem merem, mert "Mi van ha...?". Hát így választok én kórházat. :)

Kormi, átérzem a helyzeted, nálunk is én vagyok a gyerek letevős és összeszedős. Nehéz. Nálunk szerencsére idén járnak már egy helyre, tavaly pokol volt, meló előtt és után is két helyre rohangálni... Nálatok csak azt nem értem, h a suliból miért mentek 5 percre haza, nem lenne egyszerűbb egy körrel begyűjteni őket?

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


Sztem azt is írjuk ki, h

:!: HAHÓ, AKI MÉG READ ONLY MÓDBAN VAN, ÉS OKTÓBERI BABÁT VÁR, GYORSAN JELENTKEZZEN BE! :!:

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


Sziasztok!

Én sem kaptam levelet :(
így nem tudom beírni magam a táblázatba:(

Megvolt az első labor, nagyjából minden Ok, csak a vizeletben van sok nyákfonal, ami nem tudom, mitől lehet...Van/volt valakinek hasonló?

Orvost én is váltottam. Rágódtam rajta kicsit, aztán rászántam magam. Kislányomnál egy dokihoz jártam végig, őt fogadtuk fel a szüléshez is, most a terhesség megállapítása miatt is még hozzá mentem. De a bunkósága fokozódott...nem kell nekem jópofizni, de a megjegyzéseket nem szeretem, pláne egy dokitól. Úgy fogadott, mikor legutóbb mentem, hogy "mi járatban vagyok" és hogy "nem túl korai, hiszen az első még csak 9 hónapos. Mikor kérdeztem, hogy ugye pulzál a kis szíve, azt mondta, nem látta? Aztán szusszant, hogy még egyszer megmutassa és annyit mondott, hogy hát igen, ott van...(mindezt úgy, hogy 8ezer Ft-ba került egy vizsgálat). Szerintem ehhez semmi köze. Aztán köv. héten úgy elment mellettem a kórházban, hogy nem is köszönt, rám se nézett.
Jövő héten, a 12hetes UH-ra már az új dokimhoz megyek, nagyjából ismerem, a szülésznőm párja.

Kombinált tesztet mi is végeztetünk, ennek az UH-ja is köv. héten lesz, a vérvétel már megvolt múlt héten.

Szép napot mindenkinek :) Vigyázzatok magatokra!

Évi
 


uxi babóca nagyne

mindhármatoknak ment a pü. :wink:

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


HAHÓ, AKI MÉG READ ONLY MÓDBAN VAN, ÉS OKTÓBERI BABÁT VÁR, GYORSAN JELENTKEZZEN BE!

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


Nagyné, ezt a bunkó orvost :shock:
Sok mindent láttam már én is, de még mindig kiakadok az ilyen tahókon ...
Hol található, ha szabad megtudni?

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Itt kell lenni bejelentkezve?Azt mondjátok?

Kép
monayka25
Debrecen
 
 


Crysta én is a DEOEC-en akarok szülni,mert ha baj van a kicsivel vagy bármi ott mindegy egy helyen van ,szerintem legalább is de nézelődtem s ezeket írták.Orvost nem tudunk fogadni mert sajnos nincsen rá keret,esetleg szülésznőt fogunk hogy azért mégiscsak kicsit biztonságban érezzem magam.

Kép
monayka25
Debrecen
 
 


Köszönöm a tanácsokat :)
Gyorsan megnéztem mi az a PIC mert első terhesség lévén, eddig csak azzal voltam elfoglalva hogyan essek teherbe szóval nem vagyok minden fogalommal tisztába :) Ez is meggyőzött hogy a másik dokit kell választanom, ugyanis ahol ő vezeti a szüléseket ott van PIC. Sokat tanakodtam, de azt hiszem ez lesz a legjobb megoldás, valamiért a nőkben ilyen téren nem tudom meg tudok-e 100%-ban bízni, pláne ha fiatalabb nálam és szerintem egy ilyen "kapcsolatban" a bizalom az elsődleges.
Kontroll vérvételen még nem voltam, ma megyek házidokihoz hogy írjon ki újabb vizsgálatot.
Na, megyek összeszedem minden erőmet és felhívom az új dokit :D
Nagyné, én azt hittem a kombinálthoz és intergrálthoz is az első vérvétel a 12.héten van, de ezek szerint már előbb is le lehet vetetni?

Lilypie First Birthday tickers
baboca12
Budapest
 
 


Köszönöm, megkaptam a privit, kitöltöttem a tábláztot.

Valaki kérdezte a sokgyerekesektől az autót, most hirtelen nem találom a kérdést, csak tegnap este ahogy átfutottam a hozzászólásokat, láttam.
Nekünk Dacia Logan MCV van, 7 személyes diesel. Egy éve vettük újonnan, kb annnyi az új ára, mint egy pár éves Ford Galaxynak vagy VW Sharannak. Nagyon szeretjük, kicsit fapados ugyan, de minden megvan benne, ami szükséges. Mondjuk egy majdnem full extrás Ford C-max után fura volt átülni bele, de jó döntés volt, mivel új, nem kell vagyonokat költeni szervízre, megbízható és 4.5 liter az átlagfogyasztása.
Inkább ez, mint egy 4-5 éves használt Ford, vagy VW, amin sorra jönnek ki a hibák, ki tudja mi a valódi óraállása és mit buheráltak rajta a kereskedők (a Forrdunkkal nagyon megszívtuk előtte hasonló okból) Egyébként belül Renault motor van benne, nem Dacia)


Nekünk most már kelleni fog rá tetőbox, mert minden ülés foglalt lesz, és a csomagtartója nagyon kicsi 7 üléssel. Ha nem lenne még kocsink, csak 9 személyes kisbuszt vennék. :oops:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Orvos: én valószínűleg ügyeletesnél fogok szülni.
Az első hármat fogadott orvosnál szültem, nagy jelentősége nem volt a dolognak, a negyediknél már csak szülésznőm volt, mert a dokim gyesre ment, s csak terhesgondozást vállalt. Most is jó lesz így: terhesgondozásra hozzá járok magánrendelésre, mert 4 gyerek mellett fontos, hogy időpontra tudjak menni, nem tudok várni órákat a kórházban, szülni viszont megteszi az ügyeletes.
Szülésznőt viszont mindenképpen fogadok, sokkal fontosabb, mint a fogadott orvos, orvosra viszont fölöslegesnek tartok 50-80 meg ki tudja hány ezer forintot kiadni, a negyedik szülésemnél is megvoltam nélküle.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


ELKÉSZÜLT A ZÁRT FÓRUM!

EZT A LINKET AZOK LÁTJÁK CSAK AKIKET FELVETTEM A CSOPIBA.

http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... 75&start=0

HA VKI LEMARADT AZ SZÓLJON PÜ-BEN ÉS FELVESZEM.

SZTEM KÖLTÖZZÜNK ÁT ÉN UGYIS NÉZEGETEM MÉG PÁR HÉTIG H VAN E UJ JELENTKEZŐ. :wink:

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


El is kezdődött az élet odaát! Gyertek!!! :wink:

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


Sziasztok!
Kormi után szabadon... én is jó rég írtam, inkább a zugolvasó szerepét töltöttem be :oops: :oops: :oops:
Talán még emlékeztek rám, 15 év után vállaltam újra babát, szeptember végére várjuk.
Tetszik a társaság, nem szeretnék kimaradni, ha nem baj :wink:
angooo76
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok,

Remélem, hogy még tudok csatlakozni a privi klubba is :)
Már régóta olvasgatok 2013 októberi babás fórumokat, de eddig még babonából nem regisztráltam, megszerettem volna várni a jövőheti UH-t, de félek, hogy lemaradok :)
Első babánkat vrjuk, október 11-re vagyok kiírva(pillanatnyilag), 11 hetes 4 napos pocakos vagyok, és már alig várom a jövőheti (csütörtök) UH-t. Uterus bicornisom van, ami remélem, hogy nem fog semmit befolyásolni, és ahogy Fatamorgana írta: csak pozitívan :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára puszedlibubbles 2013.03.26 09:06-kor.

Lilypie Premature Baby tickers
 
 



Kop, kop, sziasztok!

Eddig én is READ ONLY módban voltam, de ma megvolt a gen uh és úgy tűnik, hogy ami látható az alapján rendben van a mi kis Babocskánk. :) 12+2-nek mondta az uh, valójában szerintünk 12+4 napos (és a vonalzóm pont az átlagot hozza... :) ) EDD: 2013.10.05.
Első babó, úgyhogy nagyon infó éhes vagyok, ezért is olvasgattalak csendben benneteket eddig.

Csatlakozhatok? ;)

Kép
noeeka1978
Budapest
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok. Október 26-ra várom második gyermekemet. Már régóta olvaslak benneteket, de még csak most szántam rá magam az írásra.
Ma vagyok 9+5 napos (vonalzóval próbálkozok..)
 
 


Egyik barátnőm hirdeti:

Eladó egy kényelmes, tágas Bergon cross babakocsi, vanília-mogyoró színben, így kisfiúnak és kislánynak is használható. Használt, de nagyon jó állapotban. Budapesti átvétel!


Újszülött kortól használható, később sportkocsivá alakítható (télen-nyáron is jól kihasználható babakocsi)
Mindkét irányból tolható (váltókaros), így ha süt a nap, akkor csak átállítom, és nam süt a baba szemébe
Lapra csukható
A tolókar magassága állítható, így különböző magasságú személyek is kényelmesen tolhatják a babakocsit
Kupola tető lehajtható, kihajtható belőle egy kis napellenző
Kupolarész hátulján egy plusz kis tárolórész, a tetején és a két oldalán zipzározható, felhajtható szellőző, szúnyoghálóval (a szúnyoghálón át a baba is kikukucskálhat, ill anya is benézhet hozzá-praktikus!)
Masszív kerekek, amik terepen sétálásnál, kirándulásnál nagyon jól kihasználhatóak, hóban is könnyen lehet vele menni
Elől bolygókerekes, ami rögzíthető fixre (jól fordul, könnyen irányítható)
5 pontos biztonsági övvel ellátott
A lábtartójának a dőlési szöge állítható
Az ülés háttámlája ülőhelyzetből teljesen vizszintesig fektethető
Tágas belső tér, még bundazsákkal együtt is elfér benne a baba!
Mosható huzat
Nagy bevásárló kosár
Adok még hozzá:

Pelenkázó táskát
1 db esővédő nejlont
Szúnyoghálót
1 lábzsákot
Ára mindenestül: 20.000 Ft
Hívjatok bátran, mert jön a jó idő, a nagy kirándulások, erdei séták ideje, amihez kiváló ez a babakocsi, mi nagyon szerettük! :) Telefon: 30-932-4803 (Budapesti átvétel) Kép Kép





 


Hová lett a zárkózott topic? :shock: :cry:

Kép
noeeka1978
Budapest
 
 


Sziasztok!

Gondoltam, már ideje belépnem ebbe a fórumba, de látom, nem sűrűn írtok ide. Azért írok, hátha mégis valaki néha be-benéz.. Petra vagyok, és október 14-18 közöttre vagyok kiírva... Kardos Gábor doktornál fogok szülni a Bajcsyban. Tegnap voltam méhlepényfal -vizsgálaton, 4 hét múlva lesz eredmény ... azért kellett elmennem, mert elmúltam 35 éves ... ráadásul a kombinált tesztemet nem csinálták meg a sejtbankban, ezért döntöttem úgy, hogy elmegyek inkább a szúrásra... remélem minden rendben lesz. Van már egy fiam, aki 3,5 éves! Most is fiúnk fog születni, úgy tűnik ez egy fiús család, nővéremnek is két fia van... :D
Hogy vagytok? Hányan vagyunk? :) És hogy viselitek a várandósságot?

Peppino
Kép

Kép
 
 


A CSOPI INAKTÍV LETT, ZÁRTBA MENTÜNK, SAJNA ÚJ TAGOKAT MÁR NEM FOGADUNK.

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


Kösz, hogy szóltál.

Peppino
Kép

Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: