Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
32 éves vagyok, és ez az első terhességem. A múlt pénteki 12. hetes UH-n 2, 9-es tarkóredőt mértek, és bár láttak orrcsontot, sőt a kombinált teszt összeredménye is negatív lett, nem tudtak teljesen megnyugtatni. . .
Tegnap elmentem a Bajcsy genetikai tanácsadására, ami a hosszú várakozás ellenére nagyon pozitív csalódás volt. Csupa kedves, felkészült szakember volt ott. A genetikus hölgy és dr Ferenczi is javasolták a mintavételt, amire augusztus 14-én kerül majd sor (mert sajna hátul tapad a lepényem. . )

Esetleg van olyan közületek, aki már átesett ezen? Megosztanátok a tapasztalataitokat?

Előre is köszönöm!!!
pompom1980
Budapest II. kerület
 
 


sehol senki??
pompom1980
Budapest II. kerület
 
 


Pompom:
ha nem találsz senkit, akkor írd be a google-ba, mert ott találtam néhány helyen hozzászólásokat a témával kapcsolatban, volt néhány tapasztalat, de minden rendben volt náluk, ahogy olvastam.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

 
 

Szia pompom!
Én tavaly nyáron voltam boholy mintavételen a Bajcsyban,mert a nődokim mindenképpen javasolta a korom /37 voltam akkor/miatt.Én is a 12.héten voltam a tanácsadáson,de csak 3 hétre rá kaptam időpontot a mintavételre,mert hátul tapadt a lepény nekem is.Azt mondta a doki,hogy emiatt kell kicsit többet várni,hogy idősebb legyen a terhesség. A mintavétel napján először "eligazítást" tartanak az összegyűlteknek/kb.10-12-en voltunk/,összeszedik a papírokat,stb.Majd bekísérnek a kórtermekbe.Később jön a nővérke,segít kitölteni a papírokat és elmodja, hogy mi fog történni. Átöltözés hálóingbe,lehetett reggelizni és vártuk ,hogy jöjjön értünk a betegkísérő. Öt ágyas kórterembe kerültem és egyszerre kísért le minket, a végén pedig felfelé is együtt jöttünk,mert mindenki megvárt mindenkit a folyosón ücsörögve.Az utolsónak volt a legrosszabb,mert már tiszta para volt azoktól, akik már túl voltak rajta.:) A mintavételt el lehet viselni.Inkább kellemetlen,mint fáj.Ha teljesen őszinte akarok lenni,akkor azt mondom,hogy mire azt mondtam volna magamban,hogy naaaa ez fáj,addigra már bent is volt a tű.Utána meg ,mikor veszik a mintát ,/kb.1-2 perc/ már egyáltalán nem fáj.
Elég gyors volt az egész és mindenki nagyon kedves és segítő-
kész volt.Utána feküdni kellett pár órát és kora délután engedtek haza.Remélem segítettem egy kicsit.

Panka
panka74
Budapest XVII. kerület
 
 


Én jövő héten kedden megyek a tanácsadásra a korom miatt 38 vagyok! 11 hetes, remélem minden rendben lesz! nagyon félek!
blackyke
Budapest IV. kerület
 
 


megirnád majd mi volt veletek!! Drukkolok nektek!
blackyke
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Panka, köszi szépen a részletes leírást:-))
Te mennyi idő után kaptál eredményt?
Gondolom, minden rendben volt:-)
Tegnap voltam még ellenőrző UH-n, ahol Ferenczi doki zöld utat adott a jövő keddi biopsziának. Megnéztük Csöppet is, aki szép méretekkel és egészségesnek tűnő, jól ketyegő szívecskével rendelkezik. A doki szerint nagyon kicsi az esélye annak, hogy baj legyen, de biztosat csak a kromoszóma vizsgálat eredménye ad.

Backyke! Ne izgulj, nagyon jó kezekben vagy ott! Én voltam az Istenhegyin is előtte 30 ezerért, ahol csak paráztattak. De Ferenczi doktor és csapata igazi profik, és ami a legfontosabb EMBERBŐL vannak. Azt mondta nekem az első alkalommal a doki, mikor látta, hogy el vagyok keseredve: "A saját lányomnak is javasolnám a biopszát megnyugtatásul!".
Szóval nyugodt lehetsz, a legjobb kezekben leszel!
Egyetlen negatívum, hogy első alkalommal nagyon sokat kell várni! Vigyél könyvet, enni-és innivalót! Nem érdemes az elején odamenni, akkor megy mindenki. Mi 4 után értünk oda és 6 után végeztünk. Míg a 1/2 2-re ott toporgók szintén 5 után jöttek ki..
Majd írd meg mi volt veled! Én is megírom mi volt kedden!

szép napot nektek és köszi a drukkokat!!
pompom1980
Budapest II. kerület
 
 


Sziasztok!
Pompom,nagyon szívesen!Megpróbáltam részletesen visszaemlékezni,bár már így egy év után kezd megkopni az emléke a dolognak.De arra tisztán emlékszem ,hogy nem borzasztó és fájdalmas emlékekkel jöttem haza a kórházból,mert mindenki /Ferenczi doki,orvosok,nővérek/ nagyon rendes és emberi volt+ a szobatársakkal is tök jót beszélgettünk.
Három héttel a biopszia után hívnak kontroll ultrahangra/addig kímélő életmód,legalábbis 1 hétig szigorúan/,azt mondták addigra meglesz az eredmény.Ott összefutottam megint a csajokkal,mindenkinek kész volt az eredmény persze, csak nekem nem . :( Azért azt meg tudták mondani,hogy lány !!!!!! /A beleegyező nyilatkozaton meg kell jelölni,hogy kéred,vagy sem ,hogy megmondják a baba nemét./ Azt mondták,hogy azért nincs kész ,mert nagyon sok mintát kell kiértékelniük.Ennek nem örültem túlságosan,de nem tudtam mit csinálni.Még 2 hétig telefonálgattam nekik,mire kész lett. /Addigra eléggé be voltam sz..va/. De végül minden rendben volt,jó lett az eredmény.
:D Most 7 hónapos a Drágánk,itt rosszalkodik a járókában mellettem :D :D :D
Nagyon szorítok neked ,minden rendben lesz!


Blackyke,neked is nagyon szorítok!!!!!!!!!!!

Nektek is szép napot!
panka74
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!
Pompom, mi történt veletek?
Üdv, kiskukucs
kiskukucs
Győrújbarát
 
 


Szia Kiskucs és többiek:-)

de kedves hogy érdeklődtök:-)

Múlt kedden (14-én) túlestem a mintavételen. Nem volt egy leányálom, mivel hátsó fali a lepényem és sokat kellett kotorászni mire elérték, de abszolút túlélhetó volt. Ferenczi dr és stábja megint fantasztikus volt, végig szóval tartottak, végtelenül kedvesek és profik voltak.
Sajnos min 2 és fél hét várakozás az eredményre, ami most jön az több mint idegőrlő, de igyekszem pozitívan hozzáállni, nagyon bizakodom!
Persze minden telefoncsörgésre idegbajt kapok...
Természetesen írok, ha van eredmény!
szép napot Nektek!
pompom1980
Budapest II. kerület
 
 


Pompon

De jo mar tul vagy rajta!!
Nekem 4en kell mennem, mert hatar eset lett a kombinalt teszt eredmenyem.
Tudom minden oke, raadasul nekem a masodik baba, van egy 16honapos egeszseges lanyom, ami IVFbol van,es a mostani, az akkori fagyasztott embriobol azonnal megtapadt.
Sajat megnyugtatasomra elmegyek en is, de felek a szurastol...
En kulfoldon elek, es nekem 4en veszik le a magzatvizet, es 7en mar kapom az eredmenyt.
Kedden megcsinaljak, es penteken van eredmeny!
Nagyon nagyon drukkolok neked!!

Puszi!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Akkor ez nálad csak "rutin" a megnyugtatásodra:-) Biztosan minden rendben lesz!
Én hezitáltam a TB-alapon támogatott és a fizetős, de 3 nap alatt eredményt adó intézmény közt. De a magánklinika nagyon hamar eljátszotta a bizalmamat...Itt zseniálisak a szakemberek, csak ez a fránya várakozás....
pompom1980
Budapest II. kerület
 
 


En nem maganklinikan vagyok, hanem kulfoldon, es itt mindenkinek 3 nap alatt van kesz az eredmenye..
A kombinalt tesztem hatar eset, es azert csinaltatom meg, es 38 eves vagyok.
De kulon az eredmnyeim jok, Sot az ultrahangon azt mondtak a babanak minden szuper.
A szivkamrak, az agy a teste, minden ujja meg van neki, stb.

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Igen, láttam, hogy külföldön vagy:-) Itthon csak magánklinikán várható ilyen gyors eredmény sajnos:-(
Nálam 2,8-as tarkóredőt mértek(ami a határértéknél alacsonyabb, de nem sokkal)...és bár amúgy mindent rendben találtak, genetikus doki nézte, és még "csak" 32 vagyok, mindezek ellenére javasolta a mintavételt.
Úgy voltam vele, hogy jobb 3 hetet aggódni, mint végig a terhességet..
pompom1980
Budapest II. kerület
 
 


Pompom

Igazad van, en is azert csinaltatom!!
Nem akarom vegig parazni az egesz terhesseget.

Puszi!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Pompon!!

Mi ujsag hogy vagy?
Ugy izgulok ertetek!!
Gyere ha tudsz valamit!!

Puszi!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Aranyos vagy:-)))

Holnap lesz 2 hete, hogy mintát vettek..még semmi hír, bár minden telefoncsörgésre a szívbaj kerülget...A doki azt mondta, hogy szabadságok miatt min 2-2,5 hét. Ha nem hívnak csütörtök-péntekig, akkor rájuk csörgök!
Nagyon nehéz ebben a bizonytalanságban élni...még akkor is, ha tudom, hogy 7% az esély arra, hogy baj legyen, tehát 93%-hogy egészséges a babám.
Amint tudok valamit írok azonnal, ígérem!!
Te 4-én mész biopsziára, ugye?
puszik!!
pompom1980
Budapest II. kerület
 
 


Pompom

Igen 4en megyek!!
Sokat gondolok rad, nem lessz ott semmi baj!!
Megy a drukk +++++++++++++++++++++++!!

Puszi!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Pompom

Mi ujsag?
Gyere a hirrel mar nagyon varlak!!

Puszi!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Bárcsak lenne már hírem! de még nincs...kezdem már nagyon rosszul bírni ezt a várakozást....
szerencsére dolgozom, így elfoglalom magamat..Otthon már tuti bekattantam volna..
pompom1980
Budapest II. kerület
 
 


Pompom

En felhivnam oket a helyedben, de te tudod!!
Szoritok!!
Tuti minden rendben van!!

Puszi!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Sziasztok!
Nekem anno azt mondták, hogy az a jó hír, amikor nincs hír.
Én a magánklinikát választottam, és már másnap megvolt a "rossz" hír. A barátnőmnél a jó hír váratott magára.
Kitartást, bár tudom: könnyű ezt mondnani...
Én szorítok nektek!
Üdv, kiskukucs.
kiskukucs
Győrújbarát
 
 


Sziasztok!

Érdeklődtem és állítólag hozzá sem kezdetek még az enyémhez..kedden érdeklődhetek megint, hátha addigra már lesz eredmény!
Bevallom, nagyon készen vagyok és egyre nehezebb pozitívnak maradnom...
Köszi Lányok, az érdeklődést, támogatást:-)
puszi

Pompom
pompom1980
Budapest II. kerület
 
 


Pompom

Sajnalom, hogy meg nincs kesz az eredmenyed!!
Biztosan jo lessz++++++++++++++++++!!

Puszi!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Pompom

Szia!!
Mar nagyonizgulok erted, remelem mielobb megkapod a jo eredmenyt!!
En holnap megyek a magzatviz vetelre, jo lenne mar tul lenni rajta!!
Ha van valami irj, szoritok neked+++++++++++++++++++++++++!!

Puszi!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Én is gondolok Rád nagyon holnap!! Fájni nem fog, max kellemetlen, közben koncentrálj a babócára:-) utána viszont vedd komolyan a pihenést ám! tessék olvasgatni, dvdzni:-)
Holnap 10 után kell telefonálnom...
Tudom, hogy nem használok vele, de sajnos már nehezen uralkodom magamon, marhára izgulok...

sok puszi!!
pompom1980
Budapest II. kerület
 
 


Pompom!!

Most hivtak a korhazbol, hogy holnap reggel 9ora 40re menjek be, es leveszik a magzatvizet!!
Legalabb elobb tul leszek rajta!!
Gondolj ram jo?

Puszi!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Nagyon gondolok Rád!!! Minden rendben lesz, hamar túl leszel rajta:-))
Hátha ma már nálam is lesz eredmény...
Írok amint tudok:-))

puszik!!!
pompom1980
Budapest II. kerület
 
 


Hamar meg volt, es nem fajt, csak kellemetlen volt.
Mindenki nagyon kedves volt....
A magzatvizem szep tiszta volt.
Szoval minden siman ment!!
Koszonom a drukkokat :lol: :lol: :!: :!:
Penteken delutan 15.00 ora utan hivnak az eredmennyel.

Pompom

Veled mi ujsag?!

Puszi!!

UI
Fekszem egesz nap!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Halihó!!

Köszönjük szépen a rengeteg drukkot és ránk gondolást!
Tegnap késő este hívott fel a genetikus doktornő, hogy végre befejezte a sejtek vizsgálatát...és...: egy egészséges kislányt várhatunk január végére!!!!
Jövő kedden még hátra van egy (genetikai) ultrahangos vizsgálat, de ott is mindennek rendben kell lennie!
Györgyi, úgy örülök, hogy gyorsan és könnyedén ment a mintavétel!
Péntekre nagy drukkok, de tuti minden rendben lesz!!!
puszik!!!
pompom1980
Budapest II. kerület
 
 


Pompom

Huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!
Gratulalok!!!!!!!!!!!!!!!!111
Szuper hir :lol: :lol: :!: :!:
Penteken jelzek!!

Puszi!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Pompom

Ma kapom az eredmenyt delutan 15.00 ora utan :lol: :lol: :!: :!:

Puszi!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


POMPOM


FIU :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :!: :!: :!: :!:
EGESZSEGES :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :!: :!: :!: :!: :!:

Puszi!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


éljen!!!!!!!!!!éljen!!!!!!!nagyon örülök neki!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D
pompom1980
Budapest II. kerület
 
 


Pompom, Györgyi!
Nagyszerű hírek!
Pu kiskukucs
kiskukucs
Győrújbarát
 
 


Sziasztok Lányok!

Gondoltam megírom, hogy múlt pénteken magzati szívultrahangon is voltunk dr Hajdú Júliánál (aki egy tündér) és ott is minden a legnagyobb rendben volt!
Ez azért volt fontos, mert a picit vastagabb tarkóredő a kromoszómarendellenesség mellett még szívproblémákra utalhatott volna!
Végre élvezhetem a terhességet:-)
Köszi a drukkokat és mindenkinek a legeslegjobbakat kívánom!
pompom1980
Budapest II. kerület
 
 


Kukucsi

Koszi :lol: :lol: :!: :!:

Pompom

Orulok hogy minden rendben veletek :lol: :lol: :!: :!:

Puszi!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Sziasztok!

Van meg mostansag erre itt valaki?
Nalam szinten ugyanez van, 3.3mm a tarkoredo ertek, kombinalt tesztem ugyan negativ, de kedden megyek mehlepeny mintavetelre.
Szeretnem kerdezni hogy mi ujsag a babatokkal?

Sajnos az internet ebbol a szempontbol nem a baratom, nagyon aggodom, meg azutan is ha negativ lesz az eredmeny, mert volt egy anyuka akivel beszeltem es szent meggyozodese hogy a lanya azert lett ertelmi fogyatekos mert 3.5 mm volt a tarkoredo erteke es megvsinaltatta a cvs-t ami negativ lett.
Rettegek az ilyenektol :(
Meg a kesdi vizsgalattol is.
zeni87
Budapest XIII. kerület
 
 


:) Sziasztok!
Nekem ez lesz majd a második biopsziám!41 vagyok a harmadik babánkat várjuk! Igaz az első mar 11 is elmúlt! Nálam minden rendben találtak akkor is és most is ultrahangon de a korom miatt illetve most van egy myoma göb is a baba mellett.Nov.8 kaptam időpontot bár tudom mi fog történi még is izgulok! Ferenczi doki csinálta akkor is és most is de profi kezek között leszek ez megnyugtat.
Valaki van itt esetleg?
Puszi nektek :)
 


Sziasztok.
Nem tudom jár-e errefelé még valaki..
Múlthét csütörtökön (jan.15) voltam boholy mintavételen és már nagyon várom az eredményt! Itt az uh-on 14+3 hetesnek mondták,picit aggaszt a két uh közti eltérés..
12 hetes uh-on (jan.3) minden rendben volt attól eltekintve,hogy a doki akkor 14 hetesnek mondta biometriai adatok szerint. Sajnos a kombinált tesztem 1:67 lett down-ra ezért kellett ezt a vizsgálatot is megcsináltatni.
Bajcsyban csinálták,nagyon aranyosak és emberségesek.


Szia Panka!
Van már eredményed?
Én 14 hetes vagyok. Az UH-n nem volt gond, viszont 1:6-hoz lett a kombinált tesztem Down kórra.
Sokat kellett várnod mire kaptál időpontot a biopsziára? Nekem is mennem kell, de olyan jó lenne, ha nem kéne heteket várni.

Kalapács Erika
 


Sziasztok nemtudom jár e még valaki erre csak érdeklődnék minta vétel után mennyi időt kell várni az eredményre én múlthét csütörtökön voltam minta vételen.
ada
 
 


Szia ada!
Én 12-én voltam minta veretlen. (Chorionboholy biopsziám volt) A tályékoztató papírra rá írták, hogy egy hónapot kell várni az eredményre. Nekem Április 9-én kell vissza mennem kontrollra (4 hét múlva), addigra azt mondták, meg lesz az eredmény. Ha előbb meg van az eredmény, értesítenek elérhetőségeid egyikén. Nem kicsit kell várakozni.
Remélem segítettem picit


@kockasrozsaszin:
Szia köszönöm,épp tegnap hívtam őket de mondtták majd emailben jön az eredmény.Csak doki mondtta lehet 2 héten belül is megvan a magzatvíz vétel több idő és nem szeretnék kifutni az időből ha netán van valami.
ada
 
 


@ada:
Szívesen!
Reméljük minden jó lesz!


@kockasrozsaszin:
Remélem nálad is minden rendben lesz :)
ada
 
 


@ada:
Nálad mi miatt kellett mintát venni?

Nekem kombinált teszt lett 1:340. De az csak statisztikai adatok alapján van. Meg sem akartam csináltatni, csak dokim mondta, hogy jó lenne. Második baba lesz és a nagyobb teljesen egészséges! Nála nem is volt ilyen minta vétel, nála a kombinált 1:865 lett.


@kockasrozsaszin:
Nekem is a kombinált teszt 1:195 lett és az végett nameg elmúltam 35 igaz nemsokat számit.Fura mert nekem a kislány 8 hónapos és vele is csináltattunk kombinált tesztet ott minden jó volt.Lehet korán jött a második
ada
 
 


@ada:
Nálunk a lányom mindjárt 20 hónapos. Én 30 vagyok. Ki tudja mi minden húzza le ezt a tesztet! Érdekes, hogy a lányodnál jó lett az eredmény! Én azt hittem, az anyuka kora is lehúzza 30 közeledtével! :-D


Nekem azt mondtták nem jelent semmit a teszt eredménye csak 1 szám 37től javasolják a tesztet közben 35től is lehet gond igaz van aki 20 évesen is ígyvan.Én bele estem :-D Azért gondolom a koromat mert nekem a kislány már a harmadik és senkivel semmi gond nem volt.Öregszem :-D
ada
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron