Új privát üzeneted érkezett!

hajni1980, de édes Nóra! :)

Remélem most már csütörtökön én is megtudom, hogy fiú vagy lány lesz. Tényleg, ki az aki sima uh-n tudta meg a baba nemét? És ki 4D-n?

Családient.hu vonalzók
telefon33
Érd
 
 


Telefon33: köszönjük Nóránk nevében is :lol:
Nekem a dokim sima uh mondta meg, de azt mondta, hogy csak sejtése van, de mi rákérdeztünk!De azt mondta ez még nem 100%!
Majd november végén megyünk 4D-re!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Sziasztok!
Nos igen, nagyon eltűntem, de majd most mindent jól leírok, hogy miért :)
Nos péntektől keddig a tesómék itt voltak, és mivel a családi kocsi most huzamosabb ideig náluk van/lesz, így jóóól kihasználtam őket és bababoltról bababoltra meg bútorboltról, bútorboltra jártunk. Rettentően elfáradtam, de megérte :)
szerdán TB ügyeket intéztem egy barátnőmnek, meg beírattam az EKG eredményem - ami egyébként kitűnő lett - a háziorvosommal és kedden még beszaladtam leegyeztetni a rákszűrésemet a nődokimmal. Azt mondta, hogy lehet, hogy van egy kis méhszáj sebem, mert a lelet alapján van egy kis gyulladásom, amit most nem tudnak kezelni, így mondta, hogy figyeljek nagyon a folyásomra és ha bármi furcsát éreznék, szóljak neki azonnal. A toxoplazmám mindkettő negatív lett, aminek mondta, hogy azért nem örül, mert ugye él velünk 2 macska is, de nagy ívben, amennyire csak tudom kerülöm őket, meg majd folyamatosan megyek ellenőrző vérvételre, így szerintem nem lesz gond!

Nos, dióhéjban ennyi :) Ma pedig lett volna 2 találkozóm is, de lemondtam őket, mert rettentő hosszúnak tűnt így ez a pár nap, így ma pihizek, mert annak ellenére, hogy nem dolgozom, mióta hazajöttem, egy olyan napom sem volt, mikor csak olvasgattam, tvztem és lógattam a lábam, na ma úgy döntöttem megérdemlünk egy ilyen napot a kisfiammal :) Amúgy is rengeteg a családi probléma...szóval ránk fér :)

Holnap pedig jön a festő, kezdi a munkát, először csak a tapéta csere, glettelés, ilyesmi, majd a többi szépen sorban, már nagy az izgalom :)

Most ezt én is elküldöm és még részletekben jelentkezem! :)
lilllus
 
 

 
 

És akkor, ami tuti mindenkit érdeklő téma:) :
Tényleg sok helyen jártunk, azonban, amit kiemelnék: az Elefáni bababolt legnagyobb üzletébe is ellátogattunk (Budaörs). Az is szuper, van egy itt a kerületünkbe is, de mivel mentünk a nagy Brendonba is, elmentünk megnézni a nagy Elefánit is, éééés szuper! Jó egy tipp, ha valaki odamegy, CSAK a fiútól kérjetek segítséget!!!! Fiatalok ugyan, sőt van köztük egy tetkós is :D De iszonyat kedvesek, előzékenyek és rettentő nagy a tudásuk az összes termékkel kapcsolatban, én a végén a lánnyal már szóba sem voltam hajlandó állni, mert annyira bunkó volt, pedig nekem aztán tényleg nincsenek nagy igényeim, főleg, hogy mindennek szeretek jól utánaolvasni! Majd a végén a pénztáros lány sem lopta be magát a szívembe, de lényeg, a lényeg szuper bolt, hatalmas választékkal, tök jó akciókkal és akció nélkül is szuper árakkal!!!! Komplett bútort (olyan kisággyal, ami gyerekággyá alakítható) és sok sok kiegészítőt, meg szükséges kisebb-nagyobb dolgokat tudtam venni 10% kedvezménnyel, mert 90.000 Forint felett mindenből lejött még plusz 10% :)

A másik pedig amit kiemelnék, Pestszentimrén (tudom, mindentől messze van :D kb. még tőlünk is, pedig ugyanúgy 18. kerület) van egy szuper kis bababolt! Ruhából van rengeteg választék, meg babakocsiból, de van náluk jó pár bútor és egyéb is, az eladónők itt nagyon kedvesek és a tulaj néni már 20 éve tartja fenn ezt a boltot, totálisan kitapasztalta már és csak megbízható márkákkal dolgozik, rendkívül szuper áron. Én így vettem meg egy babakocsit, 66.500 Forintért, amihez van merev mózes, autósülés és sportrész, pelenkázótáska, esővédő és szúnyogháló, valamint mind a 3 rész téliesíthető és adnak hozzá lábzsákot, plusz én még egy kis kék-macis takarót is kaptam ajándékba :) Apró figyelmesség, de nagyon kedves volt és tök jól esett :) A színválaszték ebből a típusból szuper, gyönyörűt választott a férjem (elküldtem neki a honlapot, h válogasson a színekből és a 2. kedvencemre bökött rá, ami így élőben már az én kedvencem is lett) és rettentően egyszerű a kezelése, a részek cseréje és az összecsukás-kinyitás is :)

Játékokat, pihenő és etető széket, játék szőnyeget meg ilyesmiket pedig tuti a Soroksári úton lévő baba-mama outletben fogok venni/nézni (a fegyvergyár mellett lévőben), mert szuper áron vannak, csak még azokkal azért várok, hátha kapunk kölcsön vagy ajándékba, meg azért hagyni szeretnék valamiket a férjemnek is, mert jobban vásárlási lázban ég, mint én :D

Persze rengeteg sok dolog van még, ami kell, olyan apróságok is, mint csillár, függöny, szőnyeg vagy pl. ágynemű, törölköző, stb., stb.... mert ugye első babások vagyunk, a családban is, így tényleg semmink nincs! :)

Húúú jó hosszúra sikerült a beszámolóm :)

Szép napot mindenkinek :) Majd jelentkezem ám fotókkal is, de előbb még a festés, meg majd a bútorokat csak akkor állítjuk fel, ha tesómék legközelebb jönnek látogatóba...szóval mindent csak szép lassan, de még amúgy is van időnk :)
lilllus
 
 


sziszianyu, remélem a csípőd / forgód rendbe jött azóta vagy ki tudtátok masszírozni.

ann, ha vigasztal, akkor még én se érzek babamozgást :roll:, bár bő 1 héttel kisebb terhes vagyok mint te. Aztán, hogy mit írnak a "nagy könyvek" az első mozgásról, az ne érdekeljen, majd fogod érezni.
Jó esküvői készülődést nektek!

talinn, krijan, ránéztem én is a névkalkulátorra, aztán láttam, hogy a beállításoknál lehet kiválasztani, hogy a betűk hasonlók legyenek-e vagy első és utolsó magánhangzó hogyan viszonyuljon egymáshoz....

anitja, lillus örülök, hogy jelentkeztetek.

lillus, köszi a bababolt beszámolót, a 18. kerületi babakocsis boltnak mi a neve?

hajni, tök jó Nóri képe :), meg tényleg jó gyorsan megszült a szomszédasszonyotok :shock:

hosszú szüléstörténetekért semmi gond, én szívesen olvasom ezeket, azért jobb lelkileg is készülni nem egy "álom-mentetre" - vagyis én kissé földhözragadt realista vagyok, szóval tudom, hogy előfordulhatnak nem várt szituk is, inkább készüljek fel ilyesmire is, minthogy negatív sokk-ként érjen...

Ez az AFP eredmény, meg amúgy a többi minden is tiszta érdekes, hogy valakinek levélben megy, valakinek nőgyógyászhoz, valakinek be kell menni érte... Meg a többi vizsgálatnál is olvasok néha meglepőket, hogy pl védőnő küld ultrahangra (na jó, lehet ilyet nem olvastam, csak vmiért most ez rémlik). Szóval az az érdekes benne, hogy elvileg egy országban vagyunk, ugyanannak kéne lennie a terhes protokollnak, vagy nem? és akkor milyen különbségek vannak így is (na jó, ezek csak apróságok, de akkor is)

Tegnap voltam védőnőnél, beirkált a füzetkémbe, de mivel nincs problémám, ezért gyorsan végeztünk is. Kilóban én még nem vagyok több, indulósúlyomat (58 kg) tartom, bár még a pocim mindig picike, plusz nem is eszek többet korábbiakhoz képest, csak több plusz gyümit.

Dolgozás: én idén még biztos, hogy dolgozom, de lehet hogy jan. végéig is. Munka ülőmunka, nem fizikai terhelés, szóval amíg a gondolkozni tudok rendesen, addig tudom is csinálni :-). Főnököm mondta, hogy addig dolgozom, ameddig jónak látom. Amúgy még annyi szabim van, hogy a szombati munkanapokat ki fogom venni, meg karácsony előttre és két ünnep közöttre is jut :D
ljankaa
Budapest
 
 


ljankaa, lehet azért rémlik, hogy védőnő küld uh-ra, mert azt én írtam :lol: ugyna is nálunk úgy van, hogy a 12. és a 18-20. heti uh-ra a védőnő beír egy füzetbe, ő mondja meg az előzetes eredmények láttán, hogy kb mikor is kell menni. Most is így kaptam időpontot 11-ére, és 15-ére.

Családient.hu vonalzók
telefon33
Érd
 
 


Itt a honlapja annak a boltnak, ahol a babakocsit vettem:

http://www.babaholmiolcson.hu/

Én is még mindig tartom a kezdősúlyom, na jó plusz egy kiló jött fel :D pedig a pocakom már jó nagy :)

Én csak most az utóbbi két napban vettem észre magamon, hogy többet eszem, bár én is inkább gyümikből kívánok sokkal többet, mint eddig. Most pl. vacsi után megettem két hatalmas szelet sárgadinnyét :)

Nekem új tünetem: a lábam nagyon fáj, főleg a térd ízületeim. Éjjelente sokat szenvedek tőle.

A babamozgások kissé bezavartak, mert amire én eddig azt hittem, hogy az, na azt már egy olyan 3-4 napja egyáltalán nem érzem :( És majd csak 16-án megyek dokihoz, kissé néha aggaszt is, hogy tuti minden rendben van-e odabent a kis lakóval....de biztosan, csak ez a havonta egyszeri dokihoz járás olyan hosszúnak tűnik így, hogy még nem igazán érzem mozogni a picit.

Küldök képet a babakocsiról :) (ez nem saját készítésű még, ezt a cég honlapjáról töltöttem le, de majd csinálok jobban láthatót is a kocsiról meg a tartozékairól) :)

Szép estét mindenkinek és mozgékony babókat :)

Kép
lilllus
 
 


Nézd csak Lillus, erre az előadássorozatra gondoltam, ezen belül is a december elejei érdekelne, szívesen elmennék rá. Ha neked is lenne kedved, szólj :)
http://www.peterfyszuleszet.hu/media/fi ... RO2012.pdf
ann74
 
 


Ann, nagyon nagyon jól hangzik, szinte teljesen lefed mindent, amiről amúgy is szívesen hallanék bővebben :) ÉS mindenképpen szerettem volna szülőszoba látogatásra is menni!

Még a januárin is gondolkodom, de csak, mert a dokim is tart majd előadást :D

De ezen a decemberin nagyon szívesen részt vennék én is! Be is írom a naptárkámba, hogy el ne felejtsem :P
lilllus
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a köszöntéseket!

Talinn: Érdekes, de most bennem is több félelem van a szüléstől... Majd, ha már biztosabbat tudok, most mire készüljek, gondolom, jobban rá fogok "hangolódni", vagyis lelkileg készülni.

Hajni: Jó a kép a kicsi Nóriról. A Nóra név korábban nálunk is felmerült :)

Krijan: Szép a kiságy! Jól hangzik ez a kismama klub. Bencével a munka miatt nem jutottam el ilyesmire, most meg Bence miatt. Így aztán még mindig nem nagyon ismerek itt kismamikat. A játszóttérről párat, de csak nagyon-nagyon felszínesen. Talán emiatt egy kicsit bánom, hogy sose indultam neki Bencével vmi zenés-babás foglalkozásra...

Sziszianyu: Édesek lehetnek a kicsik, ahogy aggódnak a babáért :) Jót mosolyogtam a köldökbe kaján :)

Liliom: Lányodnak utólag is boldog napot!

Anitja: Tetszik a link, még nem nagyon tudtam belenézni, de biztos lesz benne sok hasznos. A császár után most kicsit jobban tartok a természetes szüléstől. Hátha megnyugtat kicsit :)

Lillus: Hú, sok mindent intéztél! Nagyon szép a babakocsi! Kitartást a sok munkához!

Ljankaa: Néha én is meglepődöm, hogy mennyire másképp mennek itt-ott a dolgok. Pl. Bencével pl egyszer sem kellett vizeletet vinnem védőnőhöz, másoknak mindig ellenőrzik. Vagy nekem a magándoki minden beutalót megír. Hallottam olyat, aki megy magánba, de uh-ra beutalót sztk-ban kell kérjen.

Kilók: Én kicsit aggódom. Bencével ilyenkor még nem volt rajtam plusz kiló, és hasam is alig volt. Most igaz kevesebbről kezdtem, pont a terhesség előtt fogytam kicsit, de már kicsit többet vissza is híztam. Bár a pocim is gyorsabban nő. Én kb 11-12 hétig többet ettem, mert evés közben nem éreztem az émelygést :) Ekkor szedtem vissza, amit előtte leadtam. Utána egész ügyes voltam, csak most szüleimnél voltak nagy evészetek, meg ugye torta... Máskor itthon egy hét alatt visszaálltam, de most nehezebb. Persze, itthon már nem eszek annyit, meg újra elkezdtem tornázni is. Hátha legalább a hízás megáll, és kicsit elhasznál a szervezetem a tartalékokból. :) Na, végülis nem ez a legfontosabb most, de hát nőből vagyok :)
Ma végre beszereztem 2 bandázst is. Már nagyon kellett, kényelmetlenek a nadrágok begombolva, és sok felsőm kezd rövid lenni :)

Mozgás: Bencét nagyon későn kezdtem érezni. Ehhez képest most van, hogy olyan, mintha a babát érezném. Csak még korainak gondolom...

Toxoplazmát mindenkinél néznek? Nekem a doki azt mondta, csak a nagy macskásoknál fontos...
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


lilllus, babamozgás miatt ne aggódj! Nekem is volt ilyen, hogy napokig nem éreztem semmit. Aztán bepótolta :lol:
Babakocsi nagyon szuper! Mennyiért vettétek?

varitus, toxoplazmát néztek nekem is, bár nekem nincs macska. Kutya van. De nem is kérdezték, hogy van-e valamilyen háziállatunk.

Családient.hu vonalzók
telefon33
Érd
 
 


lillus, tényleg jó a babakocsitok, amúgy szerintem ezt én is nézegettem neten, de majd előben is elbattyogunk valamikor.

toxoplazma: nekem nem nézték, szóval ez lehet, hogy orvos függő is, hogy alapból kéri-e vagy csak háziállat esetén. Amúgy védőnőm jól meglepődött, hogy teljes vérképet kért megint a doki (ez már a második volt), mondta, hogy valakinek egész terhessége alatt összesen csak 2 teljes vérkép van....
ljankaa
Budapest
 
 


Sziasztok!

telefon: a babakocsi minden tartozékával együtt volt 66.500 Forint.

A toxoplazmát úgy tudom, mindenkinek nézik, de majd csak vmikor később, de akinek van háziállata, főleg macskája, annak korábban is, illetve többször is. Bár annyira különböznek tényleg a dolgok, lehet ez is doki függő.... mondjuk én is úgy jeleztem, hogy van sajnos anyukámnak macskája, mi a teendőm, szóval magától rá sem kérdezett és szerintem csak később küldött vna toxo-ra.

A védőnőm nekem azt mondta, hogy teljes vérkép+vércsoport meghatározásra, lehet, hogy akár 3szor is mennem kell majd a terhesség alatt....a teljes vérképet még megértem, nade a vércsoport meghatározás??? :D na az nem változik csak úgy egyik napról a másikra... :) A védő nénim is mosolygott rajta, de mondta, hogy előfordultah, készüljek fel rá! Mondjuk úgy vagyok vele, hogy a vérvételek legyenek a legnagyobb problémáim a terhesség alatt :) Ennél rosszabb sose legyen!!! :)

Én a szüléstől még nem annyira félek, úgy állok hozzá, hogy minden rendben lesz, na meg most már úgysincs visszaút :D :D
de tény, ami tény én nem is olvasok/nézek utána semminek, majd lesz, ahogy lesz. Bár szerintem majd ahogy előrébb haladunk ez biztos változni fog nálam is, főleg a szülőszoba látogatás után :) Akkor már jobban tudatosul majd, most még nagyjából messzinek tűnik, meg amúgy is sok az egyéb tenni és intézni való :)

Jelenleg nagyon várom a 16-át, hogy láthassam a picit és halhassam, hogy minden rendben van! :) Mondjuk arra visszatérve, hogy messzinek tűnik még a szülés...te jó ég! Pont 16-án leszünk 19 hetesek, utána már csak egy hét és félidősek leszünk :)

Már itt kapargatja a festő a szomszéd szobában a tapétát :) Megyek megnézem, minden rendben van-e meg, hogy kér-e majd ebédet, mert akkor még főznöm is kell vmit :)

Addig is pocisimi mindenkinek! :)

Lányok, ti fogorvosnál jártatok már? Kinek mit csináltak? Ilyenkor tényleg nem árt a fájdalomcsillapító injekció?
lilllus
 
 


Sziasztok!

Hajni:Azt hiszem veled mentem egy napon vérvételre.Te voltál már eredményért?Vagy nálatok hogy működik?Nekem ma vagy hétfőn mondták hogy érdeklődjek,de ráérek.Az SZTK-ban a terhesgondozóban adják ki az eredményt.

Hízás: Én amióta védőnőhöz járok minden alkalommal kevesebbet mér mint előzőleg...szerencsére. :)

Szülés:Én még nem gondolkozom ezen hogy szeretnék szülni.Mindig a következő dologra vagyok csak ráállva ami jön.Pl most a babamozgás érdekel.De biztosan szóba kerül majd ez a téma a kismama klubban.Na meg gondolom mások a lehetőségek is.

Varitus:Én nagyon menni akartam mert annyi mindent nem tudok,ott meg szakemberek válaszolnak a kérdésemre.Nagyon örülök hogy van ilyen lehetőség.Amúgy szerintem első babásoknak érdemes menni inkább.

Kérdés: most akkor ki hányadik hétnél tart?Ezt még nem nagyon bírom követni.
Én most vagyok 17 hetes.
krijan
 
 


krijan, én ultrahang szerint a héten vagyok 17 hetes :)

Családient.hu vonalzók
telefon33
Érd
 
 


Sziasztok!

Én holnap leszek 19 hetes.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jessi 2013.04.17 08:36-kor.
jessi
Gyenesdiás
 
 


Sziasztok Kismamik!
Krijan!Igen hétfőn voltam vérvételen.Nálunk minden vérvétel úgy zajlik, hogy reggel bemegyek a dokimhoz a kórházba, ott megírja az éppen aktuális vérvétel beutalót és ott a kórházban van külön kismama vérvétel.Ha sima vérvételről van szó, akkor viszek borítékot és kipostázzák.Most mivel a dokim kérte a beutalót az AFP-re, hozzá megy az eredmény .Kb. 2 hét. Én pont akkor megyek hozzá a kötelező 18 hetes uh-ra. Kedd esténként megyünk hozzá és nekem szerdán van a fordulónapom, úgyhogy akkor leszek 18 hetes 6 napos :lol: Nekem nagyon rendes a védőnőm is, havonta egyszer megyek, keddenként, 3-ra. Mindent elmond előre is. Így azt is tőle tudom, ha rossz lenne az eredményem AFP-n, akkor azt kipostázzák az én címemre.Ez kb. a vérvétel után egy héttel már megtörténik :wink: Úgyhogy reméljük, nem hoz a postás hét elején semmit :)
Lillus!Én is pont ezt a babakocsit néztem ki, illetve vacilálok még egy szín között!Tetszik még a narancs-fekete is!
Én voltam már fogorvosnál, semmit se csinált:Azt mondta, hogy majd, ha megszültem,akkor egy tömést kicseréltethetnék másikra :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


jessi, megy a drukk, hogy megmutassa magát a baba! Én csütörtökön megyek, kérek én is drukkot! :)

Családient.hu vonalzók
telefon33
Érd
 
 


Sziasztok!
Krijan!Én uh szerint annyi vagyok, mint a vonalzómon, utolsó menzi szerint ma töltöttem be a 17 hetet :lol:
Milyen szép időnk van ma!Jó lenne egyet kirándulni, csak a férjecském dolizik :cry:
Ki mit csinál ma?Ha szombat akkor nekem takarítás!Feltettem egy jó adag húslevest is és halacska lesz még :lol:
Jess!Én is drukkolok neked?
Képzeljétek éjjel azt álmodtam, hogy mégsem lányunk lesz, hanem fiúnk:)Végülis még nem mondta a doki 100 %-ra
:)
Tesóméknál 100%, hogy kislány lesz, ő már 24 hetes!Olyan jó, hogy együtt vagyunk babásak!

Pussz Mindenkinek!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Lillus, köszi a tippeket babaüzletileg. Akkor én is úgy készülök, hogy a decemberi előadásra mindenképpen megyek.:))
Hú nem semmi hogy csak 1 kiló jött rád!

Jessi, jó reggelt 19 hetes kismama!! Én tegnap voltam :)) Én amúgy épphogy beesek márciusra, az elsejémmel :))
A 70/40 az brutál alacsony, mit mondtanak ilyenkor? Csak annyit, hogy figyelj magadra, vagy esetleg néha igyál kávét?

Én tegnap voltam a genetikai uh-n, minden rendben van vele. Méhlepény felhúzódott, ezzel sincs gond. Biotetriai adatok alapján 18+5 napos, én meg igazából pontosan 19 voltam tegnap, nyilván ezt a lombik program végett pontosan tudom. Ugye ez a két napos eltérés nem jelent semmit?? Ismét kislánynak mondták egyértelműen. Bár fogalmam sincs mi alapján, mert pontúgy mint Hajni fotóján, az enyém is lefelé volt fordulva és tulajdonképpen végigaludta a vizsgálatot. Arra tudok gondolni, hogy csontozat alapján is látják már, meg állítólag a kis tüszők is kifejlődnek ilyenkor. Szóval azért örülünk, hogy mostmár nem mondtak mást, mert már úgy beleéltük magunkat a kislányba, és a névbe is szerelmesek lettünk, Zília.
Na persze mozgásokat még mindig semmit nem érzek, pedig higyjétek el, esténként le szoktam feküdni bekenem a hasam, aztán úgy pihenek és várom a csodát :)) De én még semmit nem éreztem..
Szép napos pihenős hétvégét kívánok mindenkinek!!
ann74
 
 


Fogorvosnál én szerencsére igen gyorsan végeztem, nincs tömött fogam, meg szuvasodásmentes.

Én menzi szerint 17+3, de eddigi két UH mindig kb 1 héttel kisebb babaméretet mutatott (mondjuk hosszú ciklusaim voltak, ráadásul az utolsó esetében 5 nap helyett 10 napig volt vérzés...:? szóval nem vagyok meglepődve a nem "pont közepi" fogantatáson)

Jess, megy a drukk a baba-nem-mutogatásra :D, meg aztán nagyon vigyázz magadra ilyen alacsony vérnyomással !!!

Hajni, tényleg tök jó, hogy tesód is várandós :-)
Mi ma szüleimhez megyünk át évadzáró grillezésre, oda viszek sütit, szóval annak mindjárt nekiállok, de mást nagyon nem terveztünk. Persze szép kirándulóidő van, de hát már megígértük, hogy átmegyünk. Meg a grillezés amúgy is olyan jóóó :)

Ann, de jó, hogy jól sikerült a genetikai, mármint hogy jó eredmények voltak. Szóval minden rendben, babamozgást majd fogod érezni. Én még mindig ott tartok, hogy reggelente üres gyomorral és hólyaggal nem is igazán látszódik, hogy lenne pocakom, párom meregeti is a szemét, hogy hova tüntetem a babánkát :shock: . Mondjuk délután, estefele azért már picikét látható.
ljankaa
Budapest
 
 


Sziasztok :D ma tudtam jönni a tegnapelőtt helyett :oops:

Liliom mint kötözött sonka :lol: én kendőzni szeretnék eleinte 3 hónapos koráig az a jó, a mei-tai csak 3 hónapos kor után, nekem nincs, de nagyon szemezek vele, ráadásul a Barátnőm Gremese: http://www.mei-tai.hu/ ismeritek? :)

Jessi fúú de jóóó a Nővéred oldala, nagyon ügyes és ötletes, attól a textil etetőszéktől elájultam :lol: be is tettem a kedvenceim közé :wink: nekem itt a varrógépem, hűvösebb napokon majd varrogatok :)

Egyébként itt még mindig nagy melegek vannak, tavaly is novemberben még fürödtünk a tengerben :) Ez tart decemberig, és onnantól 2-3 hónap kemény lesz, mert itt nincsen fűtés, a falak nincsenek szigetelve, se a nyilászárók, ilyen-olyan megoldásokkal lehet fűteni, ami nem sokat ér, tavaly volt reggel 12 fok a lakásban, a Gyerekek sapkában aludtak :( Szóval annyira ne irigyeljetek a meleg miatt, mert télen nagyon sokat fázunk itt, többet mint Ti otthon, bár fagy nincs, azért amikor kint 5-10fok van, a lakásban nem tudunk 15foknál melegebbet tartan olajradiátorokkal, infrasugárzókkal, és gázmelegítőkkel.
A facebookon esetleg ha fent vagytok, én http://www.facebook.com/anitja75 vagyok :wink:

Hajni Csodaszép ez a bölcső, Nekem Apukám csinált Noelnak annak idején, de nem szerette sajnos, mondjuk manapság "nagyfiúként" sem szeret hintázni :lol:

Talinn Gratulálok a Kislányhoz :lol:

Sziszianyu ilyen fájdalmam nekem is volt Noellal, sajnos akkor múlt el amikor odébbmászott a Drágám, néhány napig tartott ha jól emlékszem :(

Ann Fúha Neked akkor szurkolok, hogy minden simán menjen, nagyon be vagy akkor havazva, tudom, hogy könnyű mondani, de próbálj meg pihenni is azért...

na megint mennem kell..........

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
anitja
 
 


Sziasztok!

Anitja: bejelöltelek facebookon :) Én vagyok a Lilla Gonda :P Meglestem a képeidet és gyönyörű a kis családotok :)

Annyira szép idő van, barátaim végre kimozdulnak piknikezni, de én pont nem érek rá, bár annyira nem bánom, mert egy nagyon régi, kedves barátnőmet látogatom meg, akinek van egy ici-pici kislánya, szóval babázni megyek :) A sütinél csaltam :D nem én sütöm, hanem cukiban vettem krémest, ami nagy kedvencem :)

Grillezés...hmm jól hangzik :) Én még majd amíg jó az idő egy szendvics partit tervezek a kertben tartani, zsíros kenyérrel, ajvárral, zakuszkával, tojáskrémmel, kőrözöttel, meg majd lesek még új szendvicskrémrecepteket a netről :)

Én ma vagyok 17+4 hetes és egyre erősebb a gyanúm, hogy az eddigi babamozgások csak bélmozgások voltak :( Bár még reménykedem, hogy nemsoká tényleg egyértelmű jelet ad magáról a pici fiam :) És akkor majd utólag megítélem, hogy valójában mi is volt, amit éreztem :)

Sajnos én a fogorvostól tartok picit, mert genetikailag hajlamos vagyok a fogkőre és bizony már jó rég voltam a fogdokinál :oops:

megyek is, mert lassan készülődnöm kell a babalátogatásra :)

Mindenkinek szép szombatot ezen a napsütéses napon :)
lilllus
 
 


Jaj Hajni, neked még azt szerettem volna mondani, hogy tényleg, élőben is gyönyörű ez a szín :) Mármint a babakocsi. Fekete-narancssárgát én nem is láttam, de jól hangzik :) Még ami tetszett a fekete-fehér, de végül nagyon feketének láttam és tartottam tőle, hogy hiába nyáriasíthatóak a részek a 40 fokban azért igen felmelegszenek, főleg, hogy mi ezt Egyiptomban és Dubaiban is használjuk majd valószínűleg.
Nálam másik esélyes szín volt még ami a képen van, csak férjemnek nem tetszett, ez viszont mindkettőnknek, így emellett a barna-beige mellett döntöttünk.

Pedig ez a barna-kékes/zöldes karikás is, ami ezen a képen van, jajjj iszonyatosan jól néz ki élőben :) Kép
lilllus
 
 


Sziasztok!

Lillus!
Én ezt a kocsit néztem ki :-) Nagyon tetszik.
Bejelöltelek facen :)
Micsoda szendvicskrémek ügyes vagy :-)

Anitja!
Úristen 12fok meg is hallnék.már azon agyalok, hogy este fűtök, mert fázunk fürcsinél.
Téged is jelöltelek,
Én Tircsiné Kis Szilvi vagyok :-)

Ann!
Örülök, hogy jól sikerült az uh. Bocs, de én úgy tudom, hogy csontból nem állapítják meg a nemét. inkább valószínű, hogy Te nem láttad, de Ők a vizsgálat közben igen. :-)
Nagyon szép neve lesz.

Én ma vagyok 18+6 napos. Szerdán megyek uh-ra nagyon várom :-)
Mindenkinek szurkolok, hogy most már kiderüljenek a nemek.
Olyan gyönyörű idő van. mostam 4 adagot meg 13:30 ig a kertben voltunk. délután szerintem még beigazolunk egy játszóteres sütizést is :-)
Szép hétvégét mindenkinek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
sziszianyu
Érd
 
 


ann74, akkor biztos a kislány! :) És nagyon szép nevet választottatok! A pár napos eltérés semmit nem jelent. Nekem pl egy hét eltérés van.

http://huncutka-bababolt.hu/index.php?product=31
Nekünk ilyen babakocsi lesz. Bordó színűben. Kapjuk, így nem kellett venni :)

Családient.hu vonalzók
telefon33
Érd
 
 


anitja, 12 fok a lakásban, ohhhhh :oops:

Úgy tűnik Lillus babakocsija sokaknak favoritja. Amúgy kép alapján nekem is szimpi, aztán meglátjuk, hogy mit veszünk / szerzünk...

ha már facebook láz felröppent, akkor én is bejelölgettelek titeket, tisztes nevem Lugosi Janka :)
ljankaa
Budapest
 
 


Sziasztok!

Köszi a toxoplazmás válaszokat. Végülis tőlem sem kérdezte, van-e háziállatunk, ha jól emlékszem Bencénél sem. Azért majd rákérdezek a védőnőnél is, hogy is van ez.

Lillus: A vércsoport meghatározást én sem értem :) Még én sem voltam fogorvosnál, rá kellene szánjam magam...

Krijan: Én 15+2 vagyok most. Hátul kullogok a sorban :)

Jessi: Hú, én meg még azt hittem alacsony a vérnyomásom, na de a tiedhez képest. Vigyázz magadra! Kismamánál mindig legyen pár falat kaja (keksz, vagy müzli, vagy ilyesmi), na és innivaló!

Ann: Két nap eltérés szerintem semmit nem jelent, egyszer gyorsítanak, egyszer lassítanak a babók a nagykönyvhöz képest :) Na meg tényleg két nap méretben nagyon pici eltérés lehet! Nagyon szép nevet választottatok!

Anitja: Ilyen barátnővel könnyű mei-tait szerezni :) Hú, nem semmi teleitek vannak!
Én is megjelöltelek: Kovács Rita vagyok.

Lillus, Sziszianyu, Ljankaa: Titeket is jelöltelek face-en.
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Most csak rövid időre tudtam "beugrani":) Akik csüggednek, mert nem érzi a baba mozgását: képzeljétek, tegnap nagyon későn értünk haza, és a kocsiban, majdnem éjfélkor beindult a lelkem, alig győztem figyelni a mozgását (mellső fali lepény szintén).
A napokban olvastam, hogy sokszor azért nem érezzük, mert mi már alszunk, mire ő beindul.
Szóval, lehet, túl korán fekszetek le:)))

Szép hetet mindenkinek:)

Jess
jessi
Gyenesdiás
 
 


Sziasztok Kismamik!
Aki tud, az jelöljön be engem is facebook-on :D
http://www.facebook.com/konyvbaratok/ap ... ka.bernath
Pussz Mindenkinek :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Jessi, én tegnap 1-ig fent voltam és semmi :))
ann74
 
 


A késői babamozgás..lehet tényleg hamar lefekszem? Mert eddig férjem délutános műszakban dolgozott, így mindig virrasztottam, hogy megvárjam és beszélhessünk, akkor tényleg mintha éreztem volna babót, most, hogy visszaállt nappalosra, legkésőbb f11-kor már alszom, igaz az éjszaka folyamán még felébredek min. egyszer 1,5-3 órára, de az meg már inkább koránnak mondható, mint késő éjszakának :)

Fogorvos: megkaptam a jelet, tegnap este megfájdult a fogam, bár valószínű csak huzatot kapott a kocsiban és utána meg hamburgert sütögettünk a kertben, amikor elkapott az eső, így sztem csak a hidegre reagált így, de nagyon beijedtem a fájdalomtól, tekintve, hogy erős fájdalomcsillapítót nem szedhetünk, panorámaröntgen kizárva várandósan, szóval inkább elmegyek a héten, hogy megelőzzem a bajt :) Remélem mindent rendben talál a doki :)

Képzeljétek, elkészült a festés a baba szobában, szerintem gyönyörű lett :) Most töltöm a fényképezőm, majd csinálok fotót és teszek fel, bár most még csont üres a szoba, de így legalább gyönyörű, nagy felületen, egyben látszik a festés és a bordűr :) Annyira gyönyörű :)

Majd jelentkezem a fotókkal :) Addig is üdv mindenkinek :)
lilllus
 
 


babamozgást én inkább akkor érzem, mikor este lefekszem aludni és oldalt fekszem.

Nagyon várom a csütörtöki uh-t :) Aztán hétfőn ismét uh :)

Ki mikor megy uh-ra?

Családient.hu vonalzók
telefon33
Érd
 
 


Sziasztok!

Múltkor hozzá akartam szólni, hogy én sokkal jobban találom a kendőt meg a mei tei-t :-)
Nekem Kolinál egyik se volt csak kengurum. Az csak az egyik fele , hogy nem jól oszlik el a súly és nagyon megterhelő a szervezetnek. viszont ami nagyobb baj, hogy a babának se igazán jó, mert nem tartja jól.. Vagy ami igen az olyan árban is van.
Szóval benusnál volt kendőm imádtuk. :-) Simán akár megfőztem vagy takarítottam is vele. Ő nagyon anyás volt és mindig kézben akart lenni. ez tökéletes megoldás volt ahhoz hogy azért tudjak élni. És sose fájt a hátam. Aztán 3 hósan beruháztam egy mei tai-ra ami hát nem is tudom egy isteni találmány. és sokkal egyszerűbb magamra kötni és beni is imádta... nagyon sokáig használtuk.Ajánlom mindenkinek.

Mozgás!
Nekem ügye 3. baba és bár érezgetem , de azért leginkább akkor ha fekszek. De most nézegettem, hogy kb 250 grammok max. Tehát ha belegondolunk még olyan picikék, hogy óriási erőt nem tudnak kifejteni.... De ha bárkit is megnyugtat egyik este zokogtam, hogy bizti baja van, mert nem intenzív annyira és nem is kiszámítható, de leállított a férjem, hogy majd az is jön. amíg érzem nincs gond. és annyira minden nap jelentkezik, hogy tudjam oké. Szóval nem sok, de 1-2 hét türelem még kell mire igazán érezhetjük őket. :D

Én asszem Jess-el együtt megyünk szerdán uh-ra. Nagyon várom és végre apa is e tud jönni!! :-)

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
sziszianyu
Érd
 
 


Sziasztok :D

Sziszianyu Ugyanez volt velem is, a múltkor már napok óta nem éreztem és elkezdtem parázni, hogy akkor most mi van... Nálunk is Apuka nyugtatott :lol: Tényleg pihemozgások még, valószínű a keményebbekre emlékszünk, például amikor gyakorlatilag hullámzott a hasam :lol:

Telefon Megy a drukk csütörtökre :wink: Mi szombat reggel megyünk :lol: :D :lol: már nagyon várjuk

Jessi, Sziszianyu várjuk akkor a jóhíreket szerdán :)

Fogorvos na nekem nagyon kéne mennem :oops: iszonyatosan édesszájú vagyok, vannak tömött fogaim :oops: tegnap be is fájdult egy, egy kicsit megijedtem, de aztán elmúlt, valószínűleg a gránátalmától (ettetek már? isteni gyümölcs, itt most érik) ügye az tele van kis magokkal, és túl mohón ehettem :oops:

Lillus Nagyon csinos a Babakocsi :) és tündériek vagytok a Férjeddel, szép lehetett az esküvőtök :)

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
anitja
 
 


Köszönjük Anita :) Igazándiból annyi intézni valónk volt, hogy mi szó szerint csak beestünk a lagzinkra :D De minden annyira tökéletes volt :) ÉS azóta is könnybe lábad a szemem, amikor visszanézem a képeinket...annyira gyönyörű volt minden pillanata és nagyon meghat, ahogy a férjem arcát fürkészem a fotókon, ahogy néz rám és sugárzik a boldogságtól :)

UH: mi jövő kedden megyünk, ha minden igaz. Most pénteken kell érdeklődnöm az AFP eredményem után, ami remélem megérkezik, mert ha pénteken nincs ott, akkor az azt jelenti, hogy kedden lesz csak ott, de kedd reggel már az eredménnyel együtt kell ugye az UH-ra mennünk. Engem most a nagyi (anyukám) kísér el :) Már nagyon be van sózva, hogy nem csak egy pici fotót lát, hanem magát az egész vizsgálati folyamatot meglesheti :)

Amúgy én is nagyon szeretem a gránátalmát, kint ettem én is rendesen, de itthon sajnos nagyon megkérik az árát...de most úgy megkívántam :P Egyszer élünk alapon lehet holnap ki is tipegek a zöldségeshez venni egyet :)

Lányok ti hogy álltok a kabát kérdéssel? Én ma bizony nagyon dideregtem és ráébredtem, hogy nincs egy olyan kabátom sem, ami még kényelmesen átér :D:D:D:D Kissé tanácstalan vagyok milyen kabátot nézzek és hol, hogy ne kerüljön egy vagyonba, meg, hogy a méret is tuti legyen, mert még csak most fog kezdődni igazán a látványos pocak (eddig úgy szerettem ezt a szót, de most már mindig az a hülye reklám jut eszembe :P annyira idegesítő :D ) növekedés. Télire van síkabátom, ami remélem végig kitart majd, de átmeneti kabátból tanácstalan vagyok :)

Szép estét és mozgékony babákat mindenkinek :)
lilllus
 
 


Sziasztok Kismamik!
Mi is jövő kedd este megyünk 18 hetes uh-ra!Már nagyon várjuk :lol:
Apa nálunk 2 napja esténként arra vár,hogy mocorogjon neki a Babókánk, dehát nem :D Én néha érezgetem, de majd lesz, amikor többet rugdos és állandóan érezzük!!!
Kiválasztottuk tegnap a babakocsit, de mi csak januárban rendeljük meg babonából :wink: Nekem a mintásak jobban tetszettek, de apának nem jöttek be.De ez is nagyon jó!


Kép

Szép napot Mindenkinek!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Sziasztok kis mamik!
Hajni :
Nórátok nagyon tündibündi!Édes!

Nekünk is ilyen fazonú kocsink volt Manónál/csak a márka más PC/,de én utáltam,egy idő után nyeklett sőt manó elég hamar ki is nőtte hosszra,ülni meg még nem tudott szegényem.Árba sem volt olcsó...nekem egy csalodás volt.Hordozóról ne is beszéljek,beleraktuk azt vísitott szegény,a dőlése is förtelem volt.Aztán vettünk egy másik márkát és lám a gyereknek kutya baja nem volt...Megfogadtam még egyszer komplett babacuccot nem veszek...
Anitja:
Gremesét ismerem/honlapját/bár még soha nem vettem tőle semmit.

Jessi:
Ha jól emlékszem te szülész nő vagy igaz?Vagy csak nővér?
Bocsánat ha tévedek!
De olyan kérdésem lenne feléd hogy ugye nekem a Tr vizsgálat kimaradt mivel már nem lehetett mérni,azóta 2* voltam ultrahangon+vérpróbát is csináltak...azt mondták minden nagyon jó.
Down-kort mennyire tudja szűrni még?Milyen elváltozásokat lát?
Mert nekem minden egyes napom így telik hogy parázok és parázok... :oops:
22-énmegyek ismét uhura az lesz a nagy genetika...

Lillus:
Kismama divat,ott mindig nagyon csinos téli és átmeneti kabikat lehet kapni pocakosoknak,elől húzott és bő hogy a pocak is beférjen.És nagyon csinik is,későbbre is jó lesz. :wink:
Nálunk nagyon hideg van,dupla gatyás már most,szerintem kemény telünk lesz,a szélviharról ne is beszéljek.oviba menet azt hittem elvisz minket a szél.

Lilypie Fourth Birthday tickers


Lilypie Pregnancy tickers
liliom4
Dánia
 
 


Hajni az a szín is nagyon szép :) Amúgy van olyan, hogy kivonnak színeket a forgalomból, lehet januárra elfogy ez a szín is és akkor marad a színes :P

Én 3 kismamival is beszéltem, akinek ilyen babakocsijuk van és mindhárman imádják :) Jó, 3 nem egy reprezentatív felmérés, de biztató :) Bár a lengyel gyártmányokról tényleg lehet rosszat is hallani, de mikor látom, h a Brendonos Tourago is pöccre ugyanez, ugyanúgy lengyel, de 30 ezerrel többe kerül, akkor inkább azt mondom legyen 60 ezer forint a tanulópénz, ha most mégsem jót választottam. De bízom benne, hogy a baba is szeretni fogja a kocsit meg én is :)

Nézegettem kismama divatokat, de egy ballon kabát is 21.000.- irtóra el vannak szállva az árakkal, de majd még kutakodok, meg lehet turiba is elnézek :)
lilllus
 
 


Sziasztok!

Liliom, igen, jól emlékszel, szülésznő vagyok.
Először is, ne izgulj, a legtöbbet a babának a stresszel árthatunk!

Ha azt mondták már kétszer is, és a lelet is azt támasztja alá, hogy minden rendben, akkor tessék elfogadni:)

A múltkori ultrahangon láttad a nóziját? (orrát) Mert az pl egyértelmű jele, hogy nem down kóros. Volt a családodban példa erre a rendellenességre? Ami miatt aggódsz? Vagy a korod?
A 22-i "nagy genetika" inkább már a velőcső-záródási rendellenességekre megy rá, az előző ultrahangon zárták ki a down kórt (nyaki redővel, és hogy igazolták, hogy megvan az orra).

Hidd el, minden rendben van!
(TR alatt mit értesz? NT-t gondoltál, nyaki redőt? Mert nem ugrik be, melyik vizsgálatot hiányolod)
Ha gondolod, írj emailt, ha még lenne kérdésed, ha tudok, segítek: orsolya@halaszorsolya.com
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jessi 2013.04.17 08:37-kor.
jessi
Gyenesdiás
 
 


Na, megvan az AFP-m. Ugye, 09.17-én, hétfőn, azaz 3 hete és 1 napja vették le. A lényeg, hogy minden rendben, de azért bosszantó, hogy ezt a leletet 09.20-án már ki is nyomtatták. Ennyire nem lehet a Magyar Posta sem lassú:) Vagy mégis?
jessi
Gyenesdiás
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is szeretnék hozzátok csatlakozni, ha még beférek a csapatba!
Jelenleg a 16+4 várandós vagyok (március 22-re mondják a szülés idõpontját) , természetesen tele aggályokkal, akárcsak Ti :?

Mivel nekünk is elsõ baba lesz mint jó néhányatoknál (és valószínûleg a korom miatt az utolsó is) mindent túl aggódom, hogy a babával minden rendben-e!!!

Legközelebb a héten fogok szombaton uh-ra menni, addig még van pár nap aggódni.

Legújabb fejlövésem, hogy mi van akkor, ha már nem is dobog a picurink szíve. Ugye tényleg hülye vagyok?, Csak az a probléma, hogy csomó mindent elolvastam az interneten és találkoztam egy ilyen bejegyzéssel 2 hete, azóta ettõl rettegek:(:(

A másik, hogy vannak olyan napok amikor fáj a hasam (SZÚR, NYOM VALAMI BELÜLRÕL, sõt már volt a hüvelyemben is szúrás érzet) és ma is ez a helyzet reggel óta, és nem múlik, iszonyú éles fájdalmaim vannak de csak mindig bal oldalt lent. Szerintetek ez mi lehet?? 15+2 naposan éreztem 3X azt a bizonyos bugyborékoló érzést, tutira a baba volt, de azóta semmi, pedig eltelt már több mint 1 hét.

Férjem szerint tiszta dili vagyok, szerintetek ezek a problémák valós problémák?

Most megpróbálok visszaolvasni, mert látom hogy igen termékeny a csapat!

Mindenkinek szép napot!![/img]
szamoca1973
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukkantok!
Jessi, igen engem jelöltél, vissza is igazoltam :lol:

Ezt találtam, hátha érdekli valamelyikőtöket: http://www.babakassza.hu/frontend/campa ... dium=email

Nekem télikabát is kell majd, kutakodnom kell...

Milyen fura, mindenki afp eredményre vár, én meg még most pénteken megyek :)

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Jessi:
Annyira de annyira köszönöm a válaszodat.
Már az első ultrahangon is láttam a nóziját cuki és múltkor is láttuk.
Mindent megnéztek a fej has ,csontok hosszát koponya,vese,szív,2adtam le vértpróbát és mind a 2* azt mondták nagyon nagyon jó...de a para mégis a vallagamba van. :oops:
Családunkban nincs ilyen betegség/max szív probléma/
Korom...hát elárulom múlthét pénteken töltöttem a 30-at :?

Tarkó redőt rövidítettem TR-re 8) nekem az kimaradt sajnos mert mensiztem 2* negatívat teszteltem,nem is gondoltam hogy már babás vagyok.
Így mikor mentem hogy 12hetes terhes vagyok,kiderült hogy 15 az a 12.
És így már a tarkó redőt nem tudta mérni.
De ott láttuk a nozikáját,és most is.

Facbook ? Engem is jelölhettek Zsanett Ferge

Lilypie Fourth Birthday tickers


Lilypie Pregnancy tickers
liliom4
Dánia
 
 


Szia Zsani!

Már vissza is igazoltalak:) Na, akkor jól megfejtettem, hogy TR=NT (magyarul és latinul:) )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jessi 2013.04.17 08:38-kor.
jessi
Gyenesdiás
 
 


Kedves Jessi!

Nagyon szépen köszönöm a fogadtatást és a jó tanácsokat is!!! Sajnos a dokim valami orvosi konferencián van Görögországban, ezért fogok csak szombaton menni hozzá.. :D

Teljesen igazad van, nem szabadna az interneten ilyen cikkeket olvasni, de mindenesetre köszi a példamondatot, ki is írtam magamnak és ezt mondogatom mostantól :oops:

A hasszúrások, fájdalmak szerintem nincsenek összefüggésben a "túlhajszoltsággal", mert 2 hete már itthon vagyok, nem dolgozom, de most késõ délutánra például megszûnt teljesen, elõtte 2 napig semmit sem éreztem, és ezek így váltogatják egymást...

Lehet, hogy túlaggódom az egészet, de tudod 3 éve próbálkozunk , rengeteg kivizsgálás van mögöttünk és a 7. inszeminációval sikerült a baba! Szóval nagyon-nagyon féltem Õt!!!!!!!!!!!!
szamoca1973
Budapest XXI. kerület
 
 


szamoca, gratula a babához és üdv itt. Egy kedves, orvosnak tanuló barátnőm mondta, hogy a kismamákat el kéne tiltani az internetről, hogy ne olvassanak feleslegesen "rémtörténeteket"...
Bugyborékolásról, 1-2 hetemintha éreztem volna én is ilyet, aztán most meg nem szoktam. De én úgy vagyok vele, hogy minden rendben van, rendben lesz (ahogy Jessi is javasolta a példamondatot), szóval nem idegeskedem.

Lillus, átmeneti kabátnak esetleg olyan szövetkabát, ami nem végig gombolós, hanem hasnál megkötős? Vagyis láttam neten vmi ilyesmi kismama kabátot, és lehet, hogy ilyesmiből még lehetne vmi nem kifejezetten kismamáknak valót is találni... Vagy poncsó, az biztos rámegy a növekvő hasra is :D


UH: én jövő hét csütörtökön megyek, jajj de messzinek érzem még most ezt. No mindegy, addig kitalálok vmi elfoglaltságot
Tegnap elmentem kismama tornára, úúú, jó volt :-). Meg nem csak várandósok voltak, hanem kisbabások is, szóval ott rohangászott néhány pici a teremben :-). No de meg is érzem, hogy június óta ilyesmi mozgások kimaradtak, van egy kis izomlázam hát-popsi-kar....
ljankaa
Budapest
 
 


Kedves Ljankaa!

Köszi Neked is a köszöntést és a biztató szavakat, most már kezdek ismét magamra találni... :D

Olyan rendik vagytok, hogy így tartjátok a lelket az emberben! Még egyszer nagyon szépen köszönöm Nektek!!!
Jessi példamondatát pedig kitettem egy nagy post-it re a halóba, a fürdõbe és a konyhába is, így bárhol vagyok akkor is látom!!!!!!!

:D

Visszaolvastam és látom, hogy az AFP eredmény miatt sokan aggódtak, én holnap reggel megyek erre a vérvételre (16+5 naposan) remélem nem túl késõ, illetve 18+6 naposan fogok menni a következõ genetikai vizsgálatra!!! Már nagyon-nagyon várom, és hátha kiderül hogy a picurnak milyen színû ruhákat kell majd beszerezni!

Mindenkinek nagyon szép estét kívánok és még egyszer köszi lányok a bíztatást!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gabi

Lilypie First Birthday tickers
szamoca1973
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok lányok!

Köszi a tippeket a kabátra, egy poncsóm van is. majd előásom, ez tényleg jó ötlet :)

Köszönöm Jess a bókot :) Férjemmel Egyiptomban, Hurghadán ismerkedtünk össze :) Én egy csoportot vittem az ő szállodájába és ő volt a recepción, amikor megérkeztünk. Alig volt időnk megismerni egymást, de a csoportomnál rengeteget segített és egyszer sikerült összehozni egy 10 perces randit :D A szállodába hazamenet megfogta a kezem és akkor úgy valami megváltozott bennem és tudtam, ő különleges helyet tölt majd be az életemben :) Ennek ellenére nem is csókolóztunk, másnap én hazautaztam :) Majd interneten rengeteget beszélgettünk. Szeptemberben végre már nyaralás céljából újra kiutaztam hozzá, de időközben ő megkapott egy új munkát Dubaiban...így ezúttal ugyan az első csók már elcsattant, de 15 perc után rohannia kellett, hogy elérje a buszát Kairóba, ahonnan repült is Dubaiba...Ezek után kétszer kimentem hozzá Dubaiba 2 hétre,majd harmadszorra már költöztem is és azóta házasok vagyunk és várjuk nagyon a kisfiunkat :) Hát dióhéjban ennyi a mi kis történetünk :) Tudom, őrülten hangzik és kicsit őrültség is....de nagyon nagyon szeretjük egymást és megérte a sok kűzdelem és várakozás :) Egyszer majd lehet megírom a memoárjaimat :D ÉS a végén még meg is gazdagszom, hogy végre nem egy rémtörténet a keleti világból/világról:)

Szamóca: Isten hozott kis csapatunkban. Az aggodalmak természetesek, szerintem mindannyian átestünk és még át is fogunk esni rengetegen, de el kell hamar hessegetni a negatív gondolatokat, mert tényleg árthatunk velük! A fájdalmak biztosan enyhülni fognak és majd még elő is jönnek, esetleg más érzésekkel, mert ugye a baba készíti magának a helyet, de bármikor kételkedsz, hívd a dokid, a védőnőd, vagy akár az ügyeletet is! Tudod, inkább legyen vaklárma 100szor, mint ne adja Isten, de egyszer baj! De tényleg fő a pozitív gondolkodás :) Szívesen venném, ha kicsit mesélnél magadról bővebben :) Pl. hol laksz, mióta terveztek babót, milyen neműt szeretnétek, vannak-e már nevek, melyik kórházban fogsz szülni, jársz-e tornázni stb. :)

Olyan jó, hogy még most is bővülünk :)

Jó éjt mindenkinek :)
lilllus
 
 


Sziasztoooook! :D

Tegnap megírtam a kis monológomat nektek,erre le kellett rohannom itthonról.... :?
Hát csajok,a hétvégém katasztrófa volt.Lomtalanítás volt,meg se mondom meddig pakolásztunk.... :? Na de a lényeg hogy kész vagyunk,ééééés a kiságy és az utazó ágy haza került vasárnap.Jupííííí :) :)
Fényképet még nem csinálok mert csak félig van össze szerelve a babágy,mert iszonyat súlya van és a tapétázás még hátra van.Ha meg lesz a szoba hozok képet :)

Babamozgás:Végre nálam is biztos a mocorgás.Pénteken megmoccant a Drágánk.Határozottan éreztem.Annyira jó érzés volt.Azóta nagyon figyelgetem a pocimat.Tegnap a kismama klub első negyed óráját végig táncikálta. :oops: :)

Üdv az újonnan csatlakozóknak!

Szamóca:Én a dokinál ülve vagyok parás hogy ugye mindene meg lesz,és a szíve is dobog rendesen....de addig eszembe se jut ezen aggódni.Most meg hogy érzem mocorogni így meg pláne butaság ezen idegeskedni.
De a félelmek meg természetesek,szerintem nincs az a kismama aki ne aggódna valamit. ;)
A szurkálás most nekem is fel van erősödve,van hogy rendesen be-be szurkál a pocim,de az a nyúló szalagoknak tudható be.Pont olvastam ebben a hétről hétre fórumban hogy megint beindul ez a dolog.
Viszont ez a kellemetlentől még távol áll,szóval nem kibírhatatlan egyáltalán.De ha neked kellemetlen akkor keresd fel a dokidat a biztonság kedvvért.
Ja és NE OLVASS! :D Nem szabad.

Hasmelegítő:Nekem szerencsém volt,fent vagyok egy helyi kismamás oldalon...400Ft-ért szereztem be egy fehéret :D igaz hogy használtan...már amennyire el lehet használni...hófehér,se kinyúlva se semmi hiba nincs rajta.Nagyon okos cucc,viszont 2 ezret semmiképp nem adnék érte.Talán így egy ezresért megéri...

Én most mellényt vagy valami átmeneti kabátot vadászok,de egyenlőre nem találtam semmit.

Babarucikból milyen méreteket fogtok venni?Tegnap mesélte az egyik vendégem hogy 52es babarucija alig ment rá az 52es babájára.Mondtam neki hogy én 56 körülit akartam venni,de azt mondta hogy az se biztos hogy jó lesz...
most akkor hogy vásároljak majd? 2-2 db-ot mindegyik méretből?
krijan
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: