Új privát üzeneted érkezett!

Én kedden voltam dokinál. Most már 4 hetente kell mennem. ( eddig csak 1x voltam). Nézett méhszájatbis, minden oxi C3000
Viszont jót vitatkoztunk a szülésen.
Ő nagyon nyomja a csaszi utáni természetes szülést, én viszont nem annyira akarom. Főleg, hogy kötelezően elmondta a lehetséges kockázatokat, miszerint a hegfeszülés miatt előfordulhat a vákumos befejezés, illetve EDA- t sem kaphatok.
Hát mit ne mondjak, nem hozta meg a kedvemet.....
Úgyhogy úgy tűnik jan 14 a csaszi időpontja, vagy jan 18.
Az áprilisi tavasz sokakban felkethette a vágyat, mert erre a hétre 9 kismamája van kiìrva! :) ebből 4-en ugyan arra a napra esünk. :lol:

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


jan 14 az én születésnapom! de télleg! lehetek a KisNati keresztanyja?:)

a tegnapi mhelyi élmények után én arról álmodom, h ha mégis eljönnék előbb itthon lenni, akkor csupa szép dologgal foglalkoznék: babatakaró varrás, papírmasé tálak, karkötő, karácsonyfadíszek, tele vagyok ilyen tervekkel. a baba jobban szeretné mint azt az undort, amit most érzek...

 Baby Birthday Ticker Ticker
natasa7
Budapest
 
 


Honey! Nem értem ezt a trendet, hogy miért erőltetik császár után a hüvelyi szülést. Barátnőmet is oltogatják az egyik fórumon "szakértő" kismamák, hogy nem kell törődni a hegvastagsággal, mert a dokik csak eltúlozzák annak a jelentőségét, és úgy beszélnek a hüvelyi szülésről, mintha csak attól válhatna igazi anyává valaki. Mondom ezt úgy, hogy viszonylag sima hüvelyi szülésem volt, de nem érzem magam tőle hősnek. Ha bármivel is több komplikációt jelentene a hüvelyi szülés, akkor inkább kérném a császárt.
Szóval abszolút megértelek!

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Megértem az otthon levés és nem otthon levés dilemmáját, de ez nem rólatok szól, hanem a babáról, hogy neki hogy a legjobb és ha keményedik annak oka van.

Viki! Szépen pihenni, nem agyalni max., hogy milyen ruhákat vásárolja és egyebek. Elolvasni azokat a könyveket, amikre az évek alatt nem volt idő, után egy darabig eszedbe sem fog jutni. Ha tudsz sétálni, kihasználni még ezt a kis napot és napozni.
Kialakul majd egy napi ritmusod és jó lesz.

Kristóffal az utolsó 3 hónapban voltam otthon, nem volt semmi panaszom, mi így döntöttünk, hogy felkészüléssel töltöm és egyáltalán nem bántam meg, főleg, hogy júniustól-augusztusig voltam otthon a nagy melegben.
A férjemet finom vacsival vártam, összebarátkoztam más kismamákkal, ami később jól jött, mert együtt sétáltunk a babákkal... meg ilyesmi.
És nem mellesleg mindenre volt időm, utána járni dolgoknak és nem idegesítettem a férjem, hogy még ez sincs meg, meg az sem...

Ez az állapot nem tragikus, szerintem kifejezetten járnia kellene minden kismamának.

Én november közepétől, azaz az utolsó 2 hónapot biztosan itthon töltöm.
Az 5. félévemet végzem a fősulin, szükségem is lesz rá...
:shock:

Szép napot!



latogato1983
Pomáz
 
 


Andi! Talán azért erőltetik, mert az mégis csak egy hasi műtét, függetlenül attól, hogy milyen célt szolgál.

Mondjuk az orvos azért lehetne elfogadóbb, ha nem annyira szeretné a kismama, akkor ne erőltesse, világosítsa fel, hogy úgy is lehetne és mivel járna, azt slussz, utána hagyja, hogy ők döntsenek. Ez így lenne korrekt.

De, mint tudjuk, az orvosok az Istenek... :shock: :evil:



latogato1983
Pomáz
 
 


Viki!
Nagyon is jó, hogy otthon leszel a hátralévő időben, annyi mindent tudsz csinálni, amit utána minimum egy évig nem :) Többiek már sok mindent mondtak erről, de pl. az is jó, hogy tudtok a férjeddel egymásra figyelni, még többet, ez január után úgyis nehezebb lesz :) A lényeg, hogy jól vagytok Zalánnal!!

Honey,
nekem is császár volt a múltkori. Legutóbb rákérdeztem a dokinál, mondta, hogy próbáljuk meg a természetest, ha bármi gond lép fel, azonnal császár. Ez nekem megfelelt. Mondta, hogy tavaly 5 olyan szülése volt, hogy császár után hüv., de persze az esetek nagy részében császár lesz a vége. De egy próbát megér. Bármikor leállíthatjuk.

Gratulálok az újabb kislányhoz/kisfiúhoz :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


sajnálom, hogy ilyen sokan rosszul érzitek magatokat

nálam szerencsére eddig minden rendben, remélem ez így marad a 20. hét után is

hát igen anyagilag nem mindegy, hogy meddig tudunk dolgozni, de mindennél fontosabb, hogy a babákkal minden rendben legyen

egyébként szerintem olyan szar, hogy nem engedik meg, hogy az utolsó 2 hónapban még rendes fizetést kapjunk, de már ne kelljen dolgozni, hanem csak a babavárásra lehessen készülni :(
én is elterveztem, hogy a dekoráció egy részét én szeretném megvarrni, de nem tudom mikor lesz rá időm :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára niksi28 2013.06.04 10:39-kor.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Latogato!

Nem azzal van a baj, ha megpróbálja, amennyiben nincs probléma. Én azon vagyok kiakadva, amikor egy laikus biztat erre valakit az orvosi szakvélemény ellenére.Illetve barátnőm konkrétan depressziós lett attól, hogy olyan emberekkel beszélt a fórumon, akik úgy állították be, mintha ő a sürgősségi császárja miatt nem lenne ugyanolyan anya, mint aki hüvelyi úton szült.
Honey esetében pedig arról van szó, hogy ő ezt kockázatosabbnak érzi és inkább császárt szeretne - abszolút megértem ebben.
Az orvosi indok nélküli császárt egyébként abszolút ellenzem.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Egyetértek.

Sajnos a társadalmi elvárás is sokat dönt, mivel a hüvelyi szülést "értékesebbnek" tartják.
Véleményem szerint a császár nem tetszik nem tetszik kérdés, hanem, hogy kell vagy nem. Valaki alkalmas hüvelyi szülésre valaki nem; valakinek lehet, valakinek nem.

És pont a társadalmi elvárás miatt van, lehet némi frusztráció a császárosok körében, még ha nem is mondják. A nővéremen láttam, egy napot végig vajúdott, de nem tágult, nem volt mit tenni császár lett és ettől nem lett rosszabb anya, sőt, talán többet küzdött, hogy kompenzáljon, már ahogy ő ezt mondta, de nem bánja, nem haragszik a világra, ez van ezt kell elfogadni.

De azért lássuk be, hogy először mindenki hüvelyit szeretne, ha nincs orvosi akadálya.

És pont az írtam, hogy az orvosnak feladata elmondani, hogy mik a jó és rosszabb oldalai és onnantól kezdve a szülő nő dönt, hogy bevállalja-e vagy marad a biztonságos császárnál. Főleg úgy, amit én most tudtam meg, hogy nagy többségben úgyis császár lesz...



latogato1983
Pomáz
 
 


Ó igen, kiváló példa a társadalmi felfogásra egy ismerősünk kérdése, még csak nem is közeli barát, aki egyik látogatásuknál konkrétan így érdeklődött: "Szülted, vagy műtét?".

Én reggel 9-től másfél perces fájásokkal, iszonyat adag oxitocinnal nyomultam délután 3-ig, amikor végre kaphattam edát, majd 5-kor lett császár a harmadik szívhangleesés miatt. Mindig azt mondom, hogy duplán szívtam: mert mind a két fajta szülés negatív oldalát megkaptam - a vajúdást ezerrel, amire nem jött a feloldás, a megkönnyebbülés, illetve a császár utáni rosszabb napokat (amik mondjuk elég jól elkerültek :) ). Így nem hiszem, hogy kevesebbet tettem Emeséért, mint aki hüvelyi úton szül. Viszont azt sem hiszem, hogy ez valóban ilyen fontos dolog lenne. Nem attól lesz valaki jó vagy rossz anya, hogy hogy szült.
Na most ezt minek írtam ilyen hosszúra... :)

Viszont jó idő van!! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Jaj, engem nem bantott meg senki :)

En hulye azt hittem, higy 10-ig van vervetel, kozben meg csak 9-ig, ugyhogy mehetek vissza korabban holnap... Vedonot megjartam, sokkal jobban vagyok. Hihetetlen, hogy ha nem ulok, alig van panaszom!

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki! Nagyszerű, akkor csak így tovább. :) Sétálgass és jól járd körbe az összes, létező kismamaboltot, aztán add le a drótot. :)

Engem főleg a mellszívók érdekelnek.... és a babakocsik. Vállalod??? :oops: :shock: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D



latogato1983
Pomáz
 
 


Emese! Azért ez nagyon durva, remélem elhajtottad a francba, aki ilyet mondott! :evil:

Latogato! Tök jó, hogy a te nővéred ilyen jól kezelte a dolgot! Bár a barátnőm is így fogná fel!

A másik ilyen fantasztikus "társadalmi elvárás" a szoptatás szokott lenni. Én keményen megküzdöttem azért, hogy 4 és fél hónapig így vagy úgy, de tudjak anyatejet adni a gyerekemnek (3 hónapos kora után csak lefejve fogadta el). Persze azok szóltak be, akiknek mázlijuk volt és minden erőfeszítés nélkül dőlt belőlük a tej.Mondjuk azért arra kíváncsi lennék, hogy ha fele annyit kellett volna küzdeniük érte, mint nekem, akkor hányan szoptattak volna közülük...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Viki!
Ez nagyon jó hír! Ezek szerint tényleg csak pihenésre van szükséged!:)
Biztosan feltalálod magad és ki tudod élvezni az otthon létet! :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


A szoptatás nagyon érdekes, hogy mitől függ, van-e tej vagy sem.
A barátnőm csak a harmadikat tudta szoptatni hosszan, úgyhogy van remény, hogy ha először nem volt addig tej, amíg szeretted volna, majd lesz a másiknál.

A másodiknál nekem sokkal nehezebb volt, mert az elején begyulladt a mellem, hetekig iszonyatosan fájt, sírtam minden szoptatásnál, folyt rólam a víz a fájdalomtól. Kiderült, hogy dévény tornára kell menni a "kiflitartása" miatt. Azért is nem tudott rendesen szopizni az egyik oldalon, és attól volt a mellgyulladás is. Utána 2 évig volt még anyatejes.

Nekem inkább az elválasztás okozott gondot, főleg az elsőnél. Hinnétek, vagy nem, engem meg azért szóltak meg, mert több, mint 2 éves korukig szoptattam őket. Nem lehet itt jól csinálni semmit:))). Erre is készüljetek!:)

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


OUI!

Mindenki kapja be és foglalkozzon a saját dolgukkal. Én egyébként szóbeli beszélgetésnél nem megyek bele ilyen témába. Mert biztos pont beletrafálnék...

Én 18 hónapos koráig szoptattam, rengeteg tejem volt, fagyasztottam, abból kevertem a hozzátáplálást 5,5 hónaposan. Szóval ez a része mázli, de mire mi megtanultunk együtt szopizni, na az volt a kínszenvedés, ha nem akartam volna annyira feladtam volna, az első időszaktól kezdve kurvára fájt, vagy 2* volt mellgyulladásom. A hüvelyk ujjam már fájt a sok fejéstől és pedig nagyon jól szopizott Kristóf, csak hát sok volt a tejci... :)

Valahogy nem sikerült jól a technika...

Ettől azért most is tartok, de végül is kibírtam, most is kifogom. :shock:



latogato1983
Pomáz
 
 


Sziasztok!

Viki! Az a lényeg, hogy jobban vagytok! :D

Oui! Bocs, ha félreérthető voltam, én sem akartam megbántani sem Téged, sem Vikit, csak tényleg érdekes, hogy kb. egy időpontban kezdődik ez a keményedés dolog :(

Jó sokat írtatok! Pörgős lett a topic!!! :wink:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Helyzetjelentés Babaexpo ügyben (október 13.)

Noémi, Viki és Honeymoon-Viki a jelentkező... Még van idő.... :D



latogato1983
Pomáz
 
 


Oui! Köszi a biztatást! Reménykedem én is, hogy most talán tovább megy.
Egyébként anyukám is csak a 3. gyerekét tudta szoptatni, biztos genetikán is múlik a dolog.

Én egyébként sem értem, hogy némelyik ember hogy mer ilyen intim dolgokba beleszólni. Nekem sokszor kikerekedett a szemem, amikor a 70 éves szomszéd bácsitól kezdve a piaci árusig kérdezgettek, hogy hogyan szültem, szoptatom-e stb...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Jahh, le szerettem volna írni a terheléses cukorvizsgálat tapasztalataimat!


Nagyon rendes volt a nő, bár voltak előttem többen is, engem hívott be legelsőnek, belenyomta az egész citromot :D Hát szerintem nagyon jó ez a lötyi, olyan mint egy porcukorral készült kissé túl édes limonádé, mondjuk ott állt felettem, hogy egy húzásra igyam megy a kb- 3-4 dl lötyit. A vérvétellel is ügyes volt, elsőre sikerült neki!

Ahogy megittam kb. 2 perc múlva éreztem a fejembe a rengeteg cukrot...olyasmi érzés volt, mint ha berúgtam volna, de olyan jólesően, aztán egy órán keresztül semmi extra, ücsörögtem,olvastam. 9 óra körül viszont elkezdetem izzadni de nagyon, éreztem ahogy elönt az izzadság és a fejem is zúgott ezerrel, felálltam és mondtam, hogy valami nem ok, mert mindjárt beájulok. A nő tök kedves volt, behívott, leültetett, megállapította, hogy falfehér vagyok, de ez nem a cukor miatt van, nézzük a vérnyomást , ok, mondom nézzük. Megmérte 70/60 volt, nem hitte el, mondtam neki,hogy de ez "tök normális", ennyi, megmérte még egyszer akkor már feljebb ment 80/60-ra :P Mondta, hogy emiatt vagyok én ennyire rosszul, menjek ki egy kicsit a levegőre, szívjak mély levegőket és 5 perc múlva jöjjek vissza és üljek le. Utána semmi nem volt már és 10 óra után nem sokkal le is vette a következő vért, mondta, hogy most egyek egy banánt vagy valami gyümölcsöt, menjek szépen haza, igyak egy kávét és egyek is . Hétfőn 11-től lehet menni az eredményekért. Hát röviden ennyi! :D

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


BDANA! Mázlid van, hogy ilyen rendes nőcit fogtál ki. Egyébként én is szerettem ezt a lötyit, pedig citromot sem raktam bele.... :oops:



latogato1983
Pomáz
 
 


Furcsa, most látom, hogy Bdana a 24. héten voltál terhelésen, a Margit Kórházban ez a 26. héten van....
Többieknek mikor kell menni?
Köszi



latogato1983
Pomáz
 
 


En a 15. Heten vOltan, de nekem az ir miatt elore hoztak, es x nhetente mennem kell, de mostmar csak reggelizosre... Ma mentem volna, csak elneztem az idopontot, ugyhogy holnap megyek!

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Hát igen, engem ekkor küldött a dokinőm, azt mondta a 24, legkésőbb a 25. héten. Aztán elvileg jövő héten szerdán megyünk hozzá legközelebb a leletekkel.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Andi, szerintem senkinek semmi köze hozzá, nem hiszem, hogy valaki attól lesz jó anya vagy rossz anya, hogy császárral szült vagy hüvelyi úton, vagy hogy tud-e szoptatni vagy sem, netalán akár-e szoptatni vagy sem. Most olvastam, hogy van olyan nő aki egész egyszerűen nem akar szoptatni bár tudna, de dolgoznia kell, nem tud úgy otthon maradni és ezért tápszeres a baba és az édesapja is így tud segíteni. Akkor ő most rossz anya? Szerintem nem. Nekem valahogy elfogadható ez is , meg az is ha valaki 2-3 éves koráig szoptat egy babát.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Dana! Teljesen egyetértek! :) Kár, hogy a környezetemben nem mindenki így gondolkodik, mint te!
Emlékszem,amikor a legnagyobb szenvedés volt a tejfakasztás és jöttek a "kedves" beszólások, hogy a szoptatást csak akarni kell, mert mindenki tud, akkor nagyon nagyon sz*rul éreztem magam és rengeteget sírtam. Hiába mondogattam magamnak, hogy semmi közük hozzá, jöttek a kéretlen tanácsok.
Sőt,nemrég a barátnőm (nem is értem miért) hozott egy szoptatásos könyvet, hogy olvassam el...
Visszafogtam magam és nem szóltam semmit - már az előző terhességem alatt elolvastam mindent a szoptatásról, nem az elméleten múlott a dolog.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Látogató (bocsi, nem tudom a keresztnevedet), én már 16. héten voltam a Margitban a cukorterhelésen, akinél van bármilyen kockázati tényező, annak már akkor csinálnak.

Te szülni is ott fogsz vagy csak terhesgondozásra jársz oda?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára niksi28 2013.06.04 10:40-kor.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Pfffff.....hát ne is mond, nekem is van egy 'barátnőm" amelyik aranyos megjegyezte, hogy milyen jó és kényelmes úri megoldás a programozott császár. Naahhhh akkor kellett volna megmérni a vérnyomásomat szerintem akkor lett volna normál érték :lol: körül, mert úgy beszóltam neki, hogy azóta nem nagyon jelentkezik. Én is a természetes szülés híve vagyok első sorban, de ha úgy nem megy valamiért és nyomós oka van annak, hogy akár szülésközben akár előre tudom, hogy progis lesz attól én még nem vagyok se kevesebb se több senkinél sem, csak ezt dobta a gép, így alakult. Hálát adok a Jóistennek, hogy esetemben( születési rendellenesség majd egy komoly autóbaleset) egyáltalán megadatott az, hogy képes vagyok kihordani a babát/babákat és létezik a császármetszés, mert egyébként valószínűleg a baba belehalna a születésébe és/vagy én is, így viszont lehet gyermekem, akár több is. :roll:
Bocsánat, ha kicsit hosszúra sikerültem... :roll:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Én szeretem ezt a barátnőmet egyébként és általában egyet is értünk a legtöbb dologban. A terhessége alatt kezdett fórumozni az "ősanyás" vonalon és azóta sajnos felvette ezt a -csak az az egyetlen és helyes út, ahogy én csinálom- stílust. Beleolvastam én is abba a fórumba, de elég is volt. Ott nem úgy beszélgetnek, mint mi itt, hanem brutálisan lesajnáló módon csevegnek azokról, akik valamit nem úgy tesznek, mint ők. Tolerancia nulla.
Olyan ellentétesnek érzem azzal az elvvel ezt a stílust , amit magukénak vallanak.
A barátnőm és a férjem között pl. vita volt abból, hogy a férjem megkérte, hogy az étteremben, fél méterre vele szemben ülve, ne premier plánban tegye ki a mellét szoptatás közben, hanem pl. takarja el magukat a hordozókendővel, ahogy azt korábban a strandon is tette. Erre a barátnőm kiakadt a férjemen. Mielőtt valaki félreértené a dolgot, a férjemet nem zavarja egyébként a nyilvános szoptatás, de ott az étteremeben kínosan érezte magát ebben a szituban.

Ez is hosszú lett, bocsánat! :roll:

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


:)
Igen, vicces, hogy gyakran pont azoknak nulla a toleranciája, akik arról papolnak, hogy több toleranciát várnak a társadalomtól.

Én nem értem, miért kell beleszólni egymás belügyeibe - mert a gyereknevelés, szülés stb. az belügy. Az Emesés topikban van, aki az előző gyerekét még 30 akárhány hónaposan is szoptatta, és van, aki egy percig sem tudta - mégis tök jól megférünk együtt.

Andi,
én két és fél hónapig tudtam csak anyatejet adni, utána kellett a tápszer, és néhány hét múlva teljesen megszűnt a szoptatás.
Emese nem lett beteges, sőt - pedig ugye azt mondják... :) Szerencsés az, aki tud sokáig, ameddig akar, és ne szomorkodjon az se, aki nem tud. A gyerek felnőttként nem a szoptatástól lesz boldog ember :)

Amúgy lehet ebben genetika, én pontosan ugyanígy, két és fél hónapig kaptam csak anyatejet.

Amilyen jó idő volt délelőtt, olyan meleg van most. Csoda, hogy folyton fáj a fejem??

Livi,
hogy vagy?

Viki? Milyen otthon? Sajnálom, hogy potyára mentél.

Dana,
tök jó, hogy ilyen jó fej volt a néni :) Na, de én is ugyanígy lettem rosszul, ugyanez az érzés, ugyanaz a falfehérség :D Már alig várom a következőt :D
Neked lehetett járkálni? Mert nekem szigorúan a lelkemre kötötték, hogy ne járkáljak, közben meg volt, aki még vásárolni is elment a két vérvétel között.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Szia Noémi!

Hát csak annyira engedtek járkálni, hogy kimehettem a rendelőből az ajtóba, hogy szívjak egy kis friss levegőt, ez kb. 10m volt oda-vissza :lol: Vittem magammal a Suttogó titka I. könyvet és azt olvastam, csak amikor rám jött ez az izzadós-rosszullétes izé, akkor bepánikoltam egy kicsit, de végül is eljutottam az elejétől a 125.oldalig, legalább lekötött. bár úgy mentem oda, hogy nem leszek rosszul és nem foglalkozok azzal, hogy éhes-szomjas vagyok, de hát a szervezetem "feladta" 9-kor arra negyed órára... :oops:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Na, én is végig olvastam, lehet, hogy az volt a gond! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Kezdek megbarátkozni az itthonléttel, mondjuk uncsi volt, hogy egész nap feküdtem, azért jobb lesz, ha már tudok tenni-venni. De ha felkeltem pl főzni, meg a konyhában rendet tettem, akkor egy idő után éreztem, hogy nem a legjobb a helyzet, úgyhogy feküdtem is vissza! De már várom nagyon, már a fejemben tervezgetem, hogy jaj de jó lesz időm piacra járni vásárolni, meg hogy miket fogok itthon máshogy csinálni, mint amikor még dolgoztam. Jó lesz ez :) Csak állati fura belegondolni egyenlőre!

Dana, majd írd meg az eredményed, megszakértjük :) Sajnos vagyunk itt egy páran, akik értenek hozzá...

Szoptatás kérdésben nem nagyon tudok hozzászólni, remélem menni fog, meg is fogok mindent tenni, de ha nem, akkor nem...

Én természetes szülés párti vagyok, de nem minden áron. Szerencsére az orvostudomány már ott tart, hogy olyan esetekben is tud segíteni, meg életet menteni, amivel régen nem. Tudom, hogy az orvosom is így gondolkodik, úgyhogy én így vagyok vele. Szeretnék természetesen szülni, de ha úgy alakul, hogy nem jön össze, akkor nem jön össze, lényeg, hogy rendben legyünk. (Megjegyzem, rettegek a császármetszéstől, de ha kelleni fog, akkor kelleni fog...)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Köszi, hétfőn lesz szerintem eredmény, valamikor délután, akkor majd leírom :) köszönöm előre is!

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Aztaaa, hogy tudtatok ennyit írnimtegnap óta!

Noémi, na az ismerősöd beszólása megadurva! Pffff tapintatlan....

Andi noémi , látogató,
Nekem az első hüvelyi volt ( szóval az élmény pipa), a második faros miatt csaszi. Szóval van összehasonlítási alapom.
A a saját példám a bajom. A hüvelyinél 2,5 óra alatt tágultam 0-ról 10cm-re, eda és minden cucc nélkül. Álomszülésnek is mondhatnánk. Aztán olyan dolog történt, amit az Isten sem mond meg előre ( ferde arctartás), és a kitolás újabb 3 óra volt, vákumos befejezéssel, 50 perces érzéstelenítés nélküli gátvarrással, és 1 évig tartó gyógytornával egy részleges oxigénhiányos gyerekkel. Mindezek ellenére a csaszi sokkal sokkal rosszabb ( számomra), de a gyereknek 1000x biztonságosabb.
A dokim azt mondta, hogy úgyis én döntök a végén, de mivel jó " szülő alkat" vagyok, szültem már hüvelyi úton is, és a hezitálást is látja rajtam, ezért minden alkalommal bepróbálkozik rádumálni a sima szülésre. :lol:

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Honey!
Sejtettem, hogy nem magad miatt aggódsz! Én is azon a véleményen vagyok, hogy a baba biztonságos megszületése az első, hogy velem mi történik az csak a második.
Nálunk nem lett szerencsére gond, de azért a 16 órás vajúdás alatt végig aggódtam, hogy ne legyen oxigénhiányos, mert még a bucija is nagy volt, én meg elég keskeny csípőjű vagyok.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Dana, noémi
Nem lehet, hogy ti is hypoglikémiások vagytok? Azaz a terheléses cukor utáni cukrotok 2 órával, alacsonyabb, mint az éhgyomri? Nekem ez a szitu, és én is ugyan így szoktam rosszul lenni a terhelésesen. Csak társul hozzá még remegés meg enyhe látászavar.

Látogató,
Nekem is a 24. Héten kell mennem cukorra.


Dana,
A te barinőd is elég empatikus! :)
Én is természetes szülés párti lennék, de a csaszi sem okoz lelki törést! Ott pontosan ugyan úgy megszenvedsz a gyerekért!!!
A sima szülésben bizonytalanság a legrosszabb! Nem tudhatod előre, hogy 3 vagy 23 órát fog e tartani. :) Hogy végigszenvedett pl 10 óra után nem lesz e 4x rátekeredve a gyerekre a köldökzsinór. Ja és nem mellékesen a puncid is megússza e az egészet úgy, hogy még valaha élvezni tudjátok a szexet! :wink:

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 



bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Szeretnék hozzátok csatlakozni, én is januárra várom az első babámat aki kisfiú
:D
hugika90
Komárno
 
 


Honey, bocsi, hogy nem emlékszem, de te is ir-es vagy? Szedtél rá gyógyszert is, tartod a diétát is?

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Üdv Hugi!!! :D

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!


Eladó lenne egy Momert csecsemőmérleg, egy pelenkatároló kuka és egy Brendonban vásárolt kiságy kókuszmatraccal.

Ikres egymás utáni babakocsi (Jane), 2 db hordozóval !

(van még egy pár apróság, lehet érdeklődni)

Ha valakit érdekel, írjon privit!

Köszi
natü
 
 


Viki,
Nem tudok róla hogy az lennék. Soha nem nézték a cukromat terhességen kívül. ( mindig ok volt, a terhelés utánit kivéve) Nem szedtem semmit, nem diétáztam, 3-ból 3 baba azonnal, véletlen fogant. Sok dokinak említettem már ezt, meg ugye a nőgyogyik is látták a leleteket, de mindenki csak azt mondta ne foglalkozzak vele, úgysincs mit tenni ezzel. Amúgy alap szituban nem szoktam soha rosszul lenni, csak a terheléses cukor váltja ki ezt belőlem.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Üdv, hugi!
Mesélj magatokról!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Jé, ez érdekes, hogy semmilyen panaszod, tüneted nincs.
Tipikusan IR tünet egyébként, hogy lemegy az ember vércukra az éhgyomri alá, mert túl sok inzulin termelődik. Nekem is ebből állapították meg a konkrét betegséget, mondjuk nekem ugye panaszaim is voltak. Egyébként a súlyod rendben van? Azzal nem küzdesz? Mert ez még a másik tünet, ami lehet, szerencsére ez engem elkerült, én a másik végén vagyok, hogy nagyon sovány vagyok/voltam mindigis.

Szia Hugi, üdv köztünk :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki,
Igen, ezt már máshol is olvastam, hogy ez ir tünet lehet. A sulyom is tök ok szerintem. 180 cm-hez 62-63 kg vagyok, küzdelem nélkül.
Neked mik a tüneteid?

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Lehet majd baba után kivizsgáltatom magam. Amúgy ha IR-em van, de tünetem nincs és nem kezelem, akkor abból lehet bármi gond?

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Honey, 2-es számú diabétesz. Főleg ha van a családban előzmény.

Lányok, én olyan fáradt vagyok. Itt pislogok a kanapén, és még a fektetés hátravan.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Oui,
Hát az nem hangzik jól. :( a nagypapám tesója volt cukorbeteg,más nem.

Viszont azt a cukros löttyöt hogy kell elkészíteni, hogy ne álljon egy tömbbé a vízben a cukor? Én mindig elbénázom.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Nekem is voltak szédüléses panaszaim a terhelésnél és nekem elég magas lett a 2 óra elteltével a vércukorszintem, 7,5. 7,8-tól már prediabétesz, így megpróbálok odafigyelni az étkezésre, hogy ne legyen baj.

Viki, neked 160 g-os szénhidrát diétát kell tartanod?


Üdv Hugi!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára niksi28 2013.06.04 10:41-kor.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: