Új privát üzeneted érkezett!

Ki lesz még anyuka Márciusban?

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Na?Nem ír senki?Csak nézitek?Senki sem fog szülni Márciusban? :shock:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Szia!
Honnan tudod, hogy szende lesz?

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 

 
 

...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla306 2011.07.04 08:05-kor.

Kép

Kép
kamilla306
 
 


kukucsi68 írta:Szia!
Honnan tudod, hogy szende lesz?


Én azt tudom, hogy mikor szeretkeztünk és van nekem egy olyan naptáram,ami kimutatja, hogy mikor milyen nemű lehet a babád.A kisfiamat is megnéztem és nem kamu.Szerintem biztosan kislány lesz. :wink: Én hiszek benne.És tejesen más érzések kavarognak, mint a kisfiamnál.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


kamilla306 írta:Szia!
Te honnan tudod, hogy terhes vagy? Két hetes terhesség nincs, mert mire kimutatja a teszt, addigra már 4 hetes az ember. Ha a szülés várható ideje márc. 19, akkor kb. 3 napja volt a fogantatás.


Onnan tudom, hogy 2 csíkot mutat ki a terhességi tesztem.Már több tesztet is csináltam.Azt, hogy 2 hetes terhes vagyok onnan tudom, hogy mikor szeretkeztünk utoljára,előtte nem lehetett, mert a férjem külföldön dolgozott,így könnyű számon tartani. :wink: Az vonalzómat is úgy csináltam, hogy tudtam a pontos idejét a fogantatásnak.A teszten meg írja, hogy 12 napra mutat ki biztosat, a másik meg vannak olyan tesztek már,amik 3 napos terhességet is kimutatnak...de ezt te is tudod...

Én a topikot nem vita céljából nyitottam...

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Igaza van Kamillának, a terhességet az utolsó menszesz idejétől számítják. Azaz amikor teherbe esel, akkor 2 hetes terhesnek számítasz kb (átlagos, félidős ovulációról van szó).

Tehát mire a teszt kimutatja, kb. 4 hetes terhesnek számítasz. Ne a fogantatás, hanem az utolsó vérzés idejét írd be a várandós kalkulátorba (és vonalzóra)
jamina
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla306 2011.07.04 08:03-kor.

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Kínai naptár, jónás módszer, esetleg valami más? Ha nem titkos, nekem is megmutatod?
Amúgy én egy picit szkeptikus vagyok ezekkel, de néha szórakoztatnak.
Minden esetre kívánom, hogy úgy alakuljanak a dolgok, ahogy szeretnéd!

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


jamina írta:Igaza van Kamillának, a terhességet az utolsó menszesz idejétől számítják. Azaz amikor teherbe esel, akkor 2 hetes terhesnek számítasz kb (átlagos, félidős ovulációról van szó).

Tehát mire a teszt kimutatja, kb. 4 hetes terhesnek számítasz. Ne a fogantatás, hanem az utolsó vérzés idejét írd be a várandós kalkulátorba (és vonalzóra)


Mindenki össze vissza mond mindent.Én már nem értek semmit...Az utolsó menszeszem Júni 1-5-ig tartott.És 13-14-15-én szeretkeztünk...A teszt most szerdán mutatta ki először a 2 csíkot.Most akkor? :roll: :oops:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


kamilla306 írta:Bocsánat, én nem akartam kötekedni, de még nem hallottam olyan tesztről, ami 3 napos terhességet kimutatna. És egyáltalán nem kérdőjelezem meg a terhességeted, csak fura, hogy ilyen korán tudod már.


Semmi baj...majd a doki megmondja a frankót :wink: Én egyébként hallottam napos terhességi tesztről.Az enyémen is írta...

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


kukucsi68 írta:Kínai naptár, jónás módszer, esetleg valami más? Ha nem titkos, nekem is megmutatod?
Amúgy én egy picit szkeptikus vagyok ezekkel, de néha szórakoztatnak.
Minden esetre kívánom, hogy úgy alakuljanak a dolgok, ahogy szeretnéd!


www.ciklus.hu, ezt nézd meg.Szerintem nagyon jó.Köszönöm szépen a jókívánságaidat.Neked is a legjobbakat. :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


jamina írta:Igaza van Kamillának, a terhességet az utolsó menszesz idejétől számítják. Azaz amikor teherbe esel, akkor 2 hetes terhesnek számítasz kb (átlagos, félidős ovulációról van szó).

Tehát mire a teszt kimutatja, kb. 4 hetes terhesnek számítasz. Ne a fogantatás, hanem az utolsó vérzés idejét írd be a várandós kalkulátorba (és vonalzóra)



Ha az utolsó napot írom be a vonalzóba,amikor volt a havim, szerinte akkor most 9 hetes terhes vagyok...ez ökörség, nem lehetek...hisz a teszt most szerda óta mutat csak +-at,előtte mindig - volt...vagy én csinálok valamit rosszul...akárhogy is számolom a menszesz után 4 hétben vagyunk most.De a férjem 6-13-ig külföldön volt.Így lehetetlen,amit írtok....nekem van igazam szerintem...most 2 hetes...

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Timcike
Június 1 volt az utolsó mensi első napja, akkor Március 7 a szülés várható időpontja. Ha ezt írod be a vonalzókészítésnél, akkor kb. 4 hetes terhesnek fog írni. Gratu a pozi teszthez!

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


egcsi írta:Timcike
Június 1 volt az utolsó mensi első napja, akkor Március 7 a szülés várható időpontja. Ha ezt írod be a vonalzókészítésnél, akkor kb. 4 hetes terhesnek fog írni. Gratu a pozi teszthez!



Nagyon szépen köszönöm!De akkor sem értem az egészet, hogy lehetek 4 hetes terhes, mikor 13-án voltunk együtt a mensi után? :roll: Köszönöm a gratulációt, viszont neked is! :wink: Azt hiszem a pontos időt már csak a doki tudja elmondani, de azért jó lenne tudni pontosan, hiszen nem mindegy, hogy mikor megyek a dokihoz...a barátnőm, aki a csecsemő osztályon dolgozik, azt tanácsolta, hogy ráér majd a 6-7 hétben felkeresni a dokit, addig fölöslegesen ne költekezzek...(nőgyógyásznak)

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Timcike
A terhességet az utolsó mensi első napjától számolják, még akkor is, ha az első két hétben nem vagy igazából terhes. A magzat kora és a terhesség kora kb. 2 héttel el van csúszva. Ha szívhangot is akarsz hallani már, akkor kb. 6 hetes terhesen, 2 hét múlva menj. Szerintem. :wink: Ha a lap tetején belépsz a Hétről-hétre rovatba, ott elég jól le van írva melyik héten mi történik. :)

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok, én még csak nemsokára tesztelek, inkább csak olvasgatok,de most meglepődtem az eddigi írásokon.
Timci, jól írták a többiek, a terhességet az utolsó menzesz első napjától számítják, mikor az ovuláció van, mikor együtt voltatok, már úgy számolják h két hetes terhes vagy, így jön ki a 40 hét.
Őszintén szólva le vagyok döbbenve h akinek van egy 4 éves gyereke, az ennyire nincs képben.Ne haragudj, nem bántani akarlak, csak valahogy azt hittem h ezt már mindenki tudja, akinek volt már korábban terhessége, hiszen már végigcsináltál egy várandósságot,terhesgondozást.
miss watson
 
 


miss watson írta:Sziasztok, én még csak nemsokára tesztelek, inkább csak olvasgatok,de most meglepődtem az eddigi írásokon.
Timci, jól írták a többiek, a terhességet az utolsó menzesz első napjától számítják, mikor az ovuláció van, mikor együtt voltatok, már úgy számolják h két hetes terhes vagy, így jön ki a 40 hét.
Őszintén szólva le vagyok döbbenve h akinek van egy 4 éves gyereke, az ennyire nincs képben.Ne haragudj, nem bántani akarlak, csak valahogy azt hittem h ezt már mindenki tudja, akinek volt már korábban terhessége, hiszen már végigcsináltál egy várandósságot,terhesgondozást.


Az igazság az, hogy én is tudtam, hogy mikortól számolják a terhességet, csak azt nem értem még most sem, hogy hogy lehetek 4 hetes, de mind1.Így számolják, így számolják.Ezért nem kell csodálkozni...én csak reálisan gondolkodtam.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


egcsi írta:Timcike
A terhességet az utolsó mensi első napjától számolják, még akkor is, ha az első két hétben nem vagy igazából terhes. A magzat kora és a terhesség kora kb. 2 héttel el van csúszva. Ha szívhangot is akarsz hallani már, akkor kb. 6 hetes terhesen, 2 hét múlva menj. Szerintem. :wink: Ha a lap tetején belépsz a Hétről-hétre rovatba, ott elég jól le van írva melyik héten mi történik. :)


Köszönöm szépen ezt eddig is tudtam, csak nem reális.El van csúszva 2 héttel az biztos. :lol: Csak 7 hetes terhesen fogok menni a dokihoz.Ezeket mind tudom, hiszen már egy gyereket kihordtam, csak ezek a számolásokkal nem vagyok, voltam sosem tisztába....Én az informed. hu-n szoktam olvasni a hétről-hétre, ott is nagyon jól le van írva.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


A szülés várható időpontja úgy van, hogy + - 2 hét. Ez így tökéletes, azoknak a számára,akik nem tudják mikor estek teherbe.De én tudom.Így valójában én most 2 hetes terhes vagyok, de mivelhogy + - 2 hetet számolnak, akkor az úgy 4 hetesnek jön ki.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék, eddig a februári topikban írtam/olvastam, de azt gondolom, hogy számomra ez az aktuális. :)

Szóval, nem feltétlenül Timcike védelmében, vagy ellene. Egy kis elgondolkodtató.

Az első terhességem, fix adatok.
utolsó mensi első nap: 2007. november 8.
Első akció: 2007. november 27.
Menstruációból számított várható szülési idő: 2008. augusztus 14.
Szülésem: 2008. augusztus 28. --> kereken 40. hét.

És a csoda: A terhesség 276 napig tart!
Mensitől számítva szülésig: 295 nap
együttléttől a szülésig: 276 nap

Véleményem szerint a vitát itt be is lehet fejezni.
Másfelőle, meg itt azért írogatunk, hogy
együtt legyünk, megosszunk egymással várandós dolgokat, ... legalábbis remélem.

És megjegyzésként még annyit, hogy a fenti hangsúlyokat egy kissé erősnek érzem egy ilyen topikban, mindamellet, hogy most egy kicsit érzékenyebb időszak kezdődik.

Továbbá, az ilyen fenti megjegyzések, erőssen megosztják a társaságot, itt vagy az első író elmenekül, vagy a kikotatót zavarják el....

Szóval gondolkozzunk el ezen egy picit. Légy szíves!!!

Köszönöm, K.

Ui: a betű elírásaim a gyorsírásból adódnak, időnként az újjim nem tudják követni a gondolatot.
Vendég
 


Szia beleki!

Üdv. a csapatban.Teljesen egyetértek veled.Köszönöm, hogy csatlakoztál. :wink:
Mi a helyzet veled?Már megcsináltad a tesztet?Gondolom, ahogy megtudod, rögtön lesz vonid is...valami előjel?

Én már 2007 óta babanetezek tudom mit hogyan kell...és azt is tudom, hogy néha vannak kemény viták is, de jobb ezeket elkerülni.Ahogy te is mondod segíteni,tapasztalatot gyűjteni jöttünk.
:wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Dehát ez nem vita tárgya. Így számolják, és kész. 5-10-15 évvel ezelőtt is így számolták az orvosok, védőnők.
jamina
 
 


Szia, Kata! Akkor még ma reggel sincs semmi piroskás?
szurkolok nektek!

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


:roll:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Ki hogy van ma?

beleki- mi a helyzet nálad?

Nekem még nincs is hányingerem, pedig a fiammal ilyenkor már volt minden reggel és este...

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Kukucsi és Timcike!
Köszönöm az érdeklődést. Csatlakozom, ugyanis nagy boldogsàgunkra pozitív lett a teszt, így a mi időnk 2012. màrcius 9. ami egyben az én születési dátumom. :)

Szèp hétvégét!
Vendég
 


Beleki- olvastam a másik fórumon.Nagyon boldog vagyok!És szívből Gratulálok!
Én ahány számítást végeztem mindenik azt írta, hogy a szülés várható ideje Március 6. Ez szerintem nem fog összejönni, hiszen a kisfiam is 1 héttel a kiírtnál tovább maradt a pocakban. :wink:
Még az a fura az egészben, hogy a kisfiam 06.03-án született és a számítások szerint a kis tesó 03.06-án fog születni.Micsa fura egybeesés. :lol:
Nagyon szuper kis születésnapi ajándékot fogsz kapni, ha akkor jön a világra.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Ma reggel nekem is pozitív lett a tesztem.

Még ebben a topikban nincsenek túl sokan, de várom még a kialakuló csapatot, biztosan lesznek köztük olyanok, akik hozzám hasonlóan az utolsó menzesz első napjától számolják a terhességet :wink: , és az enyémhez hasolnó mindenkinél mindent jobban tudó, kioktató stílusuk van :lol: :wink: ,ahogy páran a februári topikban ezt már megbeszélték:)

Szóval csatlakozásra fel, babázzunk:)
miss watson
 
 


Drága Miss Watson!

Nagyon örülök, hogy maradtàl és gratulálok a ma reggeli eredményhez. :) :)

Mit lehet tudni Rólad? Első baba?
Vendég
 


Miss Watson, egy keresztnevet mondanál, mert ez így túl hoszzú :lol: Gratulálok neked is a pocaklakóhoz!Akkor hála Istennek egyre többen leszünk, ennek igazán örülök.Remélem lesz köztünk olyan is,a ki tud táblázatot is készíteni.... :oops: :wink:
Első baba?Én is ezt kérdezném... :roll:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Milyen tàblàzatra gondolsz? Jó vagyok benne.:):):):)
Vendég
 


Mindenki neve, hányadik hétben van,mikor lesz a köv. vizsgálata, fiú vagy lány, nevek, stb...tudom ezek még várhatnak...csak reméltem lesz köztünk is valaki, aki csinál egy ilyen táblázatot... :oops: Tudod mire gondolok ugye?

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Timcike! Oké hétfőn szerkesztek egyet.
Vendég
 


Sziasztok!

Peteérés serkentő gyógyszer szedése után ma arra ébredtem, hogy terhes vagyok. :) Mármint az a jellegzetes fájdalom volt a melleimben, meg tegnap a hasamban a minjártmegjön érzés.
Ma reggel halványan bár, de + lett a tesztem, pedig még csak jövő hét szerdára nem várom. :) Dokihoz majd a 7. héten megyek.
Egyébként 28 vagyok, Bp, és a 4. baba lesz.

Kép
Kép
Kép
Kép
miszimaszi
 
 


Kata-rendben, köszönöm! De mire szülni fogunk, jócskán gyarapodni fog a lista. :wink:

Miszimaszi- Üdv. a csapatban!!!Gratulálok a kis jövevényhez.Nem semmi, hogy 2 kicsi gyerek mellett bevállalsz egy harmadikat.Én nem lennék ennyire bátor. :wink:
Én 29 vagyok és a második babánkat várom.A kicsi fiam már nagyon várja.És természetesen mi is.Olyan hamar telnek a hetek hónapok, hogy már mindjárt itt a Március és mehetünk szülni... :lol: Én is majd a 7 héten megyek a dokihoz.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Gratula minden "friss" kismamának!

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Köszi!És veled mi a helyzet?Te is kismama vagy?Csak mert nem látom a vonalzód...

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla306 2011.07.04 08:02-kor.

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Szia kamilla- ha valóban csak kötekedni szeretnél, akkor én azt ajánlom, hogy inkább nyiss magadnak egy külön topikot.Ne vedd sértésnek, de mi ide nem kötekedni jövünk.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla306 2011.07.04 08:02-kor.

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Kamilla! Kamilla!

Ezt a nagy boldogságot, nagyobb betűkkel is írhattad volna, majdnem szemdzsó kellett hozzá. :)

Az ikrek után tervezett baba?

A javaslatom, nyissunk egy kötekedős topikot és aki érzi, hogy olyan hangulatban van az oda írjon, és mindenki saját felellősségére olvashatja. :) :shock:

Egyébként üdv a klubba! Mia várható születési idő?
Meg egy kicsit magadról, ha van kedved!

Szép napot Mindenkinek!
Vendég
 


...

Kép

Kép
kamilla306
 
 


ÓÓÓÓ Kamilla!

Ezen mit értsek???

Maradsz?
Igen vagy Nem

Szíveskedjen aláhúzással válaszolni. :)

K.
Vendég
 


Lányok!

Találtam egy táblázatot, amiek a B2 mezőjébe kell beírni az utolsó mensi első napját és utószámolja a terhesség 40 hetét és minden hét mellett szerepel, hogy kell-e és miylen vizsgálatra menni.

Íme, csatolom.
Terhességi naptár
Vendég
 


Ezt én is megtaláltam, de nekem nem tölt le semmit...Milyen formátumban van? Vagy milyen progit kell letölteni, hogy menjen ez a naptár?

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Alig nyitottam meg a Márciusi topikot,máris egy pár embernek elment tőle a kedve, mert ugye már az elején xar lett a hangulat egy pár beszólás miatt...kérlek titeket, hagyjuk figyelmen kívül az ilyesmit és írjunk....osszuk meg egymással a dolgokat, beszélgessünk. :wink: Nehogy már egy pár beszólás miatt veszni hagyjuk a topikot!

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Én olvasgatok (azaz inkább olvasnék ha lenne mit), csak írnom nem nagyon volt miről. Ma reggel -bár még mindig nem teljesen erős- de egyre színesebb lett a csíkom. Bejelentkeztem 28-ára a dokimhoz, akkor leszek 7+1.
Nem vagyok normális, de azt hiszem néha, hogy ez csak tévedés és megjön mégis szerdán. Főleg, hogy most a tünetek se olyan intenzívek.
Minden esetre ma vettem egy tesztet, majd szerdán elhasználom, az jó lesz a babanaplóba is beragasztani. :)

Kép
Kép
Kép
Kép
miszimaszi
 
 


Miszimaszi! Kész vagyont költesz terhességi tesztre.... :)

Én 1 csináltam ... aztán 2-3 hét múlva megyek orvoshoz.
Vendég
 


Sziasztok!

Én a vateran vettem 65 Ft-ért darabját.15-öt vettem. :oops: És abból már csak 1 maradt. :oops: Én majd 25 fele megyek a dokimhoz.Semmi hányinger, semmi émelygés.Csak a melleim fájnak baromira, néha meg a hasam,mintha meg akarna jönni...de már nem fog. :lol: Végre látom sütni a napocskát is. 8)

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: