Új privát üzeneted érkezett!

Babci, nekem is megvan a forma, csak még én sem jutottam el a megvalósításig... :lol: Mindig rájövök, hogy a muffin gyorsabb! :D
Akkor várjuk a képeket, ha sikerül! :wink:
Görcsöléssel nem szabad viccelni, pihenj többet!
Elhiszem, hogy nagyon hiányzik Attila, de az a 2 hét mindjárt letelik, és itt lesz! Ha szomorú vagy, akkor azt a kicsi is érzi.
Timci! Én is várom már a márciust, sőt a februárt! Pedig még sehogy sem állunk a szobát illetően, nagyon szép lett Zsejke ágyikója, ügyes vagy! A kreativitásnál nincs is jobb! :D
Hehe, nem hiszed el, én is ilyet néztem ki Emmának, láttam tegnap az Expon is, csak az Geomag volt (a formatexes verzió). Rá is kerestem, ez tetszik: https://www.digipig.com/Geomag-Kids-Col ... 10086.html
Vagy van, amihez komolyabb panelek is vannak, csak talán ahhoz még kicsi:
https://www.digipig.com/Geomag-Kids-Pan ... 10087.html
Vicces, hogy te is ilyesmiket nézel. :D Persze Emma kinézett magának egy kék ruhás hercegnős barbiet, dehát már Dunát lehet belőlük rekeszteni. Vagy ez lesz vagy lego, vagy valami ami NEM barbie. :D
Keresztfiamnak ezt néztem ki:
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/30062039/
(Ikea kártyával olcsóbb is egy ezressel :D)
Bazsa! remélem te is raksz fel képeket az ágyikóról! :D

Na és most mesélek az exporol. Baromira elfáradtam, nem is tudom mikor voltam ennyire hulla, nem csoda: 10-18-ig ott voltunk. :D Nagyon jó volt, igaz, hogy nem volt olcsó a belépő, de maximálisan visszajött az ára, kaptunk ingyen cappy kuponokat, amikkel lehetett inni a standnál, csomó kedvezményt, ajándékot, még egy egész doboz cebion multit is begyűjtöttem. :D Ja meg vagy 4 cumit, de komolyabbat nem nyertem. :)
Szóval nagyon megérte, Emmának is nagyon tetszett, kipróbálta a kalandparkot, megnéztük az Alma koncertet, és életében először vállalkozott arcfestésre is. :D
Nagyon klassz dolgokat láttunk, tudtam volna pénzt költeni, de még mennyire, de most nem nagyon lehetett sajnos.
Ennyi kismamát egy rakáson! :lol:

Raktam egy friss táblázatot! :lol:, bár lehet hogy szükségtelen is, mert egy kattintással megnézhetjük úgyis. :D

Kép

dincuska
 
 
 
 
 
 


bazsa- nem baj, hogy nem sütsz,legalább nem csorog a nyálam. :lol: Végre fent vannak a téli gumik.Ideje volt már.Így biztonságosabb.És ingyen volt. :) Még 700 Ft-ért meg is mosattuk,mert már baromira koszos volt.

hazafele benéztünk a Metroba.Atinak vettünk egy barkácskészletet,ami bazira cuki.Mindenféle dolgot lehet készíteni belőle és fából van.Össze kell csavarozni.Nagyon jó,Attila vette észre.200 db-os.Szerintem nagyon megérte:

http://toywizard.org/blog/2010/04/18/he ... -and-play/

http://www.kopefajatek.hu/bolt/epito-es ... jatek.html

Attila már alig várja, hogy játszhasson vele én meg a mágneses játékkal.Úgyhogy lehet, hogy mindkettőt odakapja majd.Nem tudom.

Indira (nővérem kislánya) meg kap egy Tündérhercegnőt kellékekkel.Nagyon cuki.

http://www.parent24.com/ProductReview/m ... y-20091201

Csak az övé rózsaszín ruciba van.
Nem találtunk neki semmi jó kreatív játékot.Ha meg van is 6000 kezdődik.

Most értünk haza.

Dincus-szuper,akkor ezek szerint egyre gondolunk.Szerintem nem kicsi hozzá!Nagyon is okosak Ők,csak mi becsüljük le őket sokszor.Szerintem nyugodtan megveheted neki és legfeljebb segítesz neki. :wink:
Akkor jól telt nektek a tegnapi nap.Örülök neki. :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára timcike81 2011.11.19 20:58-kor.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


timci,
nem azt mondtam,h nem sütök,csak nem délelött... már kész :-)
fincsi a pogi,asüti jól néz ki,majd holnap megkostóljuk...
kép is holnap lesz :-)
szép estét mindenkinek...
Vendég
 

 
 

bazsa-bocsi, akkor félreolvastam....de attól még kérek én is!

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok lányok!

Csak egy gyors bejelentkezésre van erőm. Egem is ledöntött valami vírus. Láz, orrfolyás...alig élek. :(
Azért elolvastam, amit írtatok.

Bea

KépKép

KépKép

KépKép
bea720818
Budapest
 
 


Most ettem meg egy kiló mandarint... :lol:

Bazsa, hol a beígért kép? :lol:
Timci! Mi a tescoban akartuk venni azt a pónis csomagot féláron, de sajnos lekéstük... :(
Ati örülhet, sokmindent kap! :D
Indira, nem hallottam még ezt a nevet, de szép! :D
Bea! De sajnálom, hogy téged is ledöntött valami... :( Szedjed a c-vitamint ezerrel, rajtam talán az segített leginkább! 1000 mg-osat szedek, hosszú felszívódásút, még mindig, mert köhögés van hébe-hóba. De ez az oscillococcinum is nagyon jó a megfázásos tünetekre, homeopátiás. Ha köhögsz is, akkor a stodal tényleg jó.
A láz a leggázosabb pocakosan, mert azt enyhíteni kell, veszélyes a bambinára. Milyen magas?
Gyógyulj meg gyorsan!

dincuska
 
 
 
 
 
 


elfelejtettem lefotózni :?
még van egy pát szelet, pótolom...
Vendég
 


Fú, halljátok, mindig Sándorral megyünk reggel oviba, de most korábban el kellett mennie, úgyhogy magunkra voltunk utalva. Hát nem elfelejtettük, hogy 8:15-kor indul a busz velük Pestre a bábszínházba...még jó pár saroknyira voltunk az ovitól, amikor hív az óvó néni, hogy mi a helyzet... és sprint...úgyhogy ma se tornázom! Csak tudnám, hogy lehetek ilyen lüke? :roll:

dincuska
 
 
 
 
 
 


bea- jó gyógyulást! Most pont ez hiányzott...

dincus- nagyon sajnálom, de Karácsonyig még sok van.Hátha lesz még addig más fajta szuper Akció. :wink:

bazsa- te kis falánk!Megeszed anélkül, hogy lefotózd?! :lol:

dincus- de jó neked, hogy van bábszínház!!!!!!!!Jól emlékszem én imádtam a bábszínházat.Mindig alig vártam, hogy menjünk.Itt még az sincs.Szegény picikém annyi mindenről lemarad... :cry:
Nem baj, hamarosan megyünk a koncertre.Már nagyon várom.Biztos Zsejke is szeretni fogja.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép
Vendég
 


Bazsa!

A sütieidtől ripsz-ropsz meggyógyulnék, azt hiszem. Nagyon jól néznek ki!!!!!!!

A lázam nem megy 38 °C fölé, de a fejem nagyon fáj. Az orvosomat felhívtam, azt mondta, hogy Advilt vagy Algoflexet vehetek be. Vettem is be egy Algoflexet, erre azt olvasom itt a babaneten, hogy károsítja a magzatot.

Úgy megíjedtem, az orvosnak hinnem kéne, de mégis....

KépKép

KépKép

KépKép
bea720818
Budapest
 
 


Bazsa, nagyon gusztik, én is szoktam ilyesmiket sütni! :D
Főleg amikor sok meggy van nyáron. :D
Timci! Mi is várjuk a koncertet, győzködöm apát, hogy ő vigye el Emmát, mert ez olyan apás koncertnek ígérkezik. :D
Bea! Az jó, ha nem megy 38 fok fölé. Ne aggódj, bízz az orvosban, én is egyszer rákerestem ezekre, hogy milyen gyógyszereket lehet terhesség alatt szedni, ha muszáj, és tök ellentétes véleményeket olvastam. :roll: Az orvosod biztosan tudja, mi a jó. És nyugtasson meg az is, hogy most ártasz legkevesebbet a babának, az 1. és a 3. harmad a legveszélyesebb ebből a szempontból. Gyógyulgassál!

Többiek?

dincuska
 
 
 
 
 
 


köszönöm,aranyosak vagytok... a képen nem olyan guszta,mint élöben... és milllyen fiiinoooom :-)

bea,
jobbulást neked,ne félj nem lesz semmi baj... és teával kúráltam magam,nekem bejött... én a fejfájást türtem,nem kellett gyógyszerhez nulnom szerencsére,de nekem elég magas a fájdalomküszöböm. ( erröl még beszélünk szülés után :? )
Vendég
 


dincus-Attila nem mehet vele sajna,mert dolgozik. :( De én is megfelelek. :lol:

Bazsa- jobb,ha meg se nézem a képeket,mert gépestől mindenestől megeszem.Ma sütöttem palacsintát, mert már nagyon kívántam valami finit. :lol:

Bea- jó gyógyulást neked.Hát fogalmam sincs, hogy mit szedhetsz be és mit nem.Az szent igaz, hogy a mai orvosok többsége szart sem ért semmihez!Jobb, ha nem is beszélünk róluk,mert csak felidegelem magam! :evil: Igyál jó sok mézes citromos teát!Ez mindig bejön.
Gyógyulást! :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


na én palacsintát azt nem tudok jót sütni...
Vendég
 


Bazsa, én azt is recepttel sütöm, mert beleuntam, hogy sosem lesz ugyanolyan. :lol: Ha akarod, megadom, és nagyon finom. :lol:
Hehe, jót röhögtem a fájdalomküszöbön, mármint én is ezt gondoltam... :D
Timci! Persze, jó lesz az anyával is, csak sok apukás dal lesz, hallgattátok már az albumot? Én pár naponta berakom, hogy ne legyen ismeretlen neki. :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


dincus,
jöhet a recept,kipróbálom és ha így sem sikerül jól,feladom örökreeeee :lol:
Vendég
 


bazsa- nekem sem mindig finom, de kakaóval vagy más lekvárral,nagyon finom. :wink:

dincus- nincs meg az album.Úgyhogy meglepi lesz. :wink:

Ma kivettem a vércukros eredményemet.Kiderült, hogy kicsit vashiányos vagyok, ezért írtak fel nekem vasat.Hát majd megkérdezem a dokimat, hogy ezt muszáj-e szednem,mert ugye szedem az Elevit-et,Folsavat,és most a vasat.Muszáj ennyit?!Ez nagyon drága menet így.Elvileg az Elevitben van Vas,meg folsav is...hát nem tudom,érdekes... :roll:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Timci, én is úgy töltöttem le. De persze a meglepi is csúcs! :wink:
Én eurovitet szedek, egy csomót kaptam még régebben a védőnő sógornőmtől, igaz, hogy már lejárt egy pár hónapja...dehát ebben mi járhat le, gondoltam. :roll: Szedek mellé még c-vitamint a sok nyavalya miatt.
Ennyi. Folsavat már nem, az az első 12 hétben fontos, utána szerintem elég annyi, amennyi a terhesvitaminban van.
Bazsa, ment a privi. :D

dincuska
 
 
 
 
 
 


Köszönöm a tanácsokat! Végülis felhívtam még egyszer az orvost, azt mondta, nyugodjak meg, nem lesz a tablettától semmi baj. Biztos tudja mit csinál, ő az orvos. Én megbízom benne, hiszen ezért választottam. Meg elég idős is már (60 körül), van tapasztalata.

A vitaminokkal kapcsolatban: jódot szedtek? Azért kérdezem, mert az Elevitben nincs.
Rendszeres kontroll alatt vagyok a pajzsmirigy betegségem miatt, múlt héten voltam orvosnál. És nagyon gondolkodott a jódon, mivel nekem nem szabad szedni, mert újra kijöhet a pm túltermelés tőle. Azt mondta, hogy szellemi fogyatékosságot okozhat a jódhiány és egészséges kismamáknak napi 250 miligrammot (vagy mikro?) kell szedni naponta.
Aztán úgy döntött, hogy nálam nagyon rizikós lenne.
Hozzáteszem, hogy az eddigi terhességeim alatt sem szedtem jódot ebből az okból kifolyólag és egészségesek a gyerekeim.
Használjatok jódozott sót, meg igyatok csapvizet, mert abban is van.

Nagyon várom már az adventet, úgy szeretem az ünnep illatát. :) Meg itt Pesten olyan klasszul ki van világítva minden. Úgy szeretek ilyenkor a városban sétálgatni.
Ti szoktatok a gyerekeknek adventi naptárat csinálni?

Dincus!
Elküldenéd nekem a mézeskalács receptedet?

Tudom, hogy én nem szoktam felrakni pocakos képet, mert én szégyenlős vagyok, de ti tegyetek légyszi. Nagyon kíváncsi vagyok az új képekre!!
26 hetesen már közel egy kilós a baba! Hogy megy az idő!!! Decemberben belépünk az utolsó harmadba. :D

Bea

KépKép

KépKép

KépKép
bea720818
Budapest
 
 


jódot nem szedek külön,hanem én is jódozott sót használok...
én csak magnéziumot szedek meg femibiont.
vasat nem szednék külön,hanem egyél szerintem egy kiscit több húst...
http://www.hazipatika.com/topics/vitami ... min?vid=19
Vendég
 


És íme Zsejke szobácskája,végre kész van.Ne tudjátok meg mennyit szenvedtem vele...összeragadt a matrica, elszakadt,aztán pontosan ott összeilleszteni ahol kell,hogy ne látszódjon, nagyon macerás volt.De végre sikerült.

bazsa- te csukd be a szemed :)

A babakocsiról is készítettem pár képet hordozósat és mózeseset is,amik kimaradtak.


Kép

Kép

Kép


Kép

Kép


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Bea, örülök, hogy megnyugodtál, tényleg az a fontos, hogy megbízz az orvosodban, márpedig nem hiába ő az. :)
Megnéztem a jódot, az eurovitben van, gondolom a femibionban is, eddig azt szedtem.
Emmussal viszont elevitet meg gravidát, azzal sem volt probléma. Szerintem mindegy mit szed az ember, szinte csak a kötőanyagban van eltérés.
Én is nagyon várom már az adventet meg a karácsonyt, meg hogy sütögessük a mézeskalácsokat. Ma feltettem már pár karácsonyi díszt a falra, ilyen lógós van, nagyon szépek, van fenyőfás, angyalkás és csillagos. :) A világítókat majd később. :)
Ha betöltöm a 26-ot, akkor teszek képet, jó? Én szoktam hetente. :oops: De olyan jó lenne, ha Te is raknál, rakd a fiúkat is magad köré. :D
Tényleg hihetetlen, hogy már egy kilósak a bébijeink lassan... érzem is azért már, hogy nehéz, meg amiket tud csinálni. :lol:
Babci! Látom, ma voltál orvosnál, mi újság?
Timci! Itt is megdicsérem a szobácskát, bár a mienk is már így állna, na majd! :)

Ma itt volt apukám, főztem neki besameles rakott karfiolt, izgultam, mert ő nem szokta szeretni az ilyen különlegesebb kajákat, de bejött! :D

Ééééés mézeskalács recept:

Hozzávalók:

1 kg liszt
2,5 dl méz
30 dkg porcukor
1 ek. fahéj
1 ek. őrölt szegfűszeg (vagy mézeskalács fűszer, én ezt szoktam)
2 ek. szódabikarbóna
25 dkg margarin
2 egész tojás
3 tojássárgája

Elkészítés:

A liszt kivételével, először a többi összetevőt kikeverem. Majd utána apránként adom hozzá a lisztet. A felétől már gyúrni kell!
Egy napot pihenetetem a tésztát lefedve a hűtőben.
Másnap vékonyra nyújtjuk, kiszaggatjuk, és kizsírozott, margarinozott tepsiben (vagy sütőpapíron: inkább) közepes hőmérsékleten világosbarnára sütjük. Gyorsan sül!

Díszítés:

1 tojásfehérje + kb. 15 dkg porcukor
Sűrű masszát kapunk, amely úgy jó, ha kemény. (Porcukrot lehet még tenni hozzá). Ezzel díszítünk!

Nekem mindig akkor puhul meg, amikor egymás mellett felsorakoztatom őket a tálcán, feldíszítem, utána 10 perc és tök puhák. :D

Hajrá! Szerintem ez a legjobb recept! Én is úgy kaptam valakitől, akinek valaki adta, ésatöbbi... :lol:

dincuska
 
 
 
 
 
 


Nem is meséltem nektek, az expon láttam reklámozni ezt a Dianatal gélt, és most jutott csak eszembe utánanézni. Állítólag illetve az olvasottak alapján megkönnyíti a hüvelyi szülést, lerövidíti az időtartamát, segíti, hogy könnyebben kicsusszanjon a baba.
Itt az oldal, ha valakit érdekel:
http://www.dianatal.hu/
Gondolkodom rajta, bár nem olcsó buli, mert kb. 25.000 ft-ba kerül, tudnám ezt máshová is költeni igencsak, de ha meg segít... Olvasgattam véleményeket, persze pozitív, de nem tudni, hogy azért mert amúgy is könnyű szülése lett volna vagy a gélnek köszönhetően.

Hallottatok már róla?

dincuska
 
 
 
 
 
 


Dincus!

Köszönöm a receptet! Én nem vagyok egy gyakorlott sütő. :oops: Mit jelent az, hogy gyorsan sül? Az kb. hány perc?
Máskülönben egyszerűnek tűnik, talán még én is meg tudom csinálni.

Timci!

Nagyon szép a szoba! FB -on már írtam, hogy Malackát hiányolom csak róla. Kisebbik fiam nagy Malacka rajongó. Soha nem megy el úgy iskolába, hogy meg ne reggeliztesse őket. :) És mindegyiktől elköszön.
Íme Malackák, akikkel Bálintkám alszik:

Kép

Jó nagyon a babakocsi is. Egyet árulj már el, mert kifúrja az oldalamat a kíváncsiság. Az első képen a mózes hordozójának tiszta piros a kupolája, a második képen, meg a másik oldalról fényképezve van benne egy fekete sáv. A hordozó is hol piros, hol fekete. Rejtély. :shock:

Bazsa!
Újabb pocakfotó esetleg? Mostanában hallgatag vagy. Csak nem a babaszobát készíted?

Bea

KépKép

KépKép

KépKép
bea720818
Budapest
 
 


Ismeritek ezt az adventi naptárat? Jónak tűnik.

http://bookline.hu/product/product/home ... nti_naptar

KépKép

KépKép

KépKép
bea720818
Budapest
 
 


Nem is meséltem nektek, az expon láttam reklámozni ezt a Dianatal gélt, és most jutott csak eszembe utánanézni. Állítólag illetve az olvasottak alapján megkönnyíti a hüvelyi szülést, lerövidíti az időtartamát, segíti, hogy könnyebben kicsusszanjon a baba.
Itt az oldal, ha valakit érdekel:
http://www.dianatal.hu/
Gondolkodom rajta, bár nem olcsó buli, mert kb. 25.000 ft-ba kerül, tudnám ezt máshová is költeni igencsak, de ha meg segít... Olvasgattam véleményeket, persze pozitív, de nem tudni, hogy azért mert amúgy is könnyű szülése lett volna vagy a gélnek köszönhetően.

Hallottatok már róla?

Dincus- az egyik ismerősöm vett és neki nagyon sokat ért.Ő ajánlotta nekem is.De én nem veszek,mert biztosan császáros leszek.De nagyon dicséri.Csak 1 a baj, nem használod fel az egészet.Akkor meg azt nem értem,minek tesznek a csomagba annyit,hogy nincs rá mind szükség.tegyenek bele kevesebbet és akkor olcsóbb is...

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


bea- jó a megfigyelő készséged. :lol: rejtély igen..Hát ez úgy van, hogy mikor tiszta piros a kupolája a hordinak is meg a mózesnek is,akkor nem szellőzik annyira a baba.Mikor a piros részét a kupolán félig fölhúzom,akkor alatta van egy fekete színű apró lukas hálószerűség,ami engedi a babát jobban szellőzni.Ez inkább ugye nyárára jó. :wink: Hát itt a titok :)

Malacak igen, nekünk meg Zsebi és Ormi hiányzik nagyon...de sajna nem volt olyan matrica... :cry:

Köszönöm szépen, örülök, hogy neked is tetszik.

Jó a malacka család.A nővérem kedvence volt Malacka, nekem Tigris a kedvenc.Aranyos lehet a fiad, ahogy megeteti őket.... :D

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Na ez jó: Malacak :lol:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


szia csajok,megyek a dokinömhöz,mert már napok óta erösebb alhasi fájdalmam van... megnézetem,nehogy vmi baj legyen...
szorítsatok...
Vendég
 


Szirítok Bazsa!!!!!Biztosan nem lesz semmi baj.Lehet rosszul fekszik és nyom valamit. Ez könnyen előfordul.De azért gyere gyorsan és írd meg, hogy "mizu."

Dincus- hány órát tart nem tudod véletlenül a Halász Judit koncert?Mert most 30-án nem tudok menni a dokimhoz, mert közbejött valami,és átettem magam 7-ére, hogy ne keljen annyiszor fölöslegesen bemennem.Én 3-tól megyek a koncertre.Másfél óránál több?Ti mikor is mentek?

babci- te a tegnap voltál dokinál!Nem is írtad,hogy mi volt?!Fénykép valami?

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Bea, tényleg nagyon kevés kell neki, de percre pontosan nem tudom megmondani, mert ez is sütőfüggő. De egy kicsit megdagadnak, picit barnulnak és már veheted is ki őket. Ahogy melegszik be egyre jobban a sütő, úgy csökken ez. Gyorsan ki fogod tapasztalni. Ebből a mennyiségből elég sok lesz. Mi esszük folyamatosan, hajajj...ilyenkor gyakorlatilag egész nap azt eszek, de most vissza kéne fogni magamat. :D
Nagyon aranyos ez a malackakollekció, érdekes, hogy a fiadnak ő jön be a micimackóból, érzékeny lelkű és szerény, mint Malacka? Most hogy mondod, a vonalzón a fotója mögött is van egy. :wink:
Timci! Még várok egy kicsit, hogy milyen lesz a fekvése, aztán hátha ráakadok egy akciós ajánlatra, hogy valakinek mondjuk megmaradt a császár miatt, és eladná.
Jó kérdés, hogy akkor miért tesznek bele többet...máshol is olvastam, hogy megmaradt.
Zsebit meg Ormit mi is nagyon szeretjük. :D
Bazsa, olykor nekem is szurkál, de ha neked folyamatos, akkor tényleg jobb azonnal orvoshoz menni. Nem hiszem, hogy bármi gond lenne, de nyugtasd meg magad!

Ma jön a keresztfiam, jupije, és este megyünk az Alkonyatra! Én a könyveket szeretem, de azért megnézem a filmeket is. Ezt már nem vele, hehe! :D

dincuska
 
 
 
 
 
 


Timci, mi 4-én megyünk, de szerintem nem több ez egy óránál. A Csiribiri annyi volt tavaly.

Jó Ég, mindjárt 100 nap alatt leszek... 8)

dincuska
 
 
 
 
 
 


Szorítunk Bazsa, biztos nem lesz baj. Jók voltak a sütijeid. Múlt héten én is sütöttem pogácsát (életem első krumplis pogácsáját), meg vörösboros kuglófot, mert mentünk egy 5 gyerekes családot meglátogatni és hát gondoltam ennyi embernek mit vihetnénk...

Bocs, hogy nem voltam sokáig, de elég sűrű volt a múlt hét. Végre pontot tettünk a gázbevezetésre, helyreállni látszik a rend. Eddig anyósom is nálunk főzött mert a szomszédunk, és tőle vezettük át a gázt, s így amíg szereltek (3 hét :(), addig volt egy kis kényelmetlenség. Bár jóban vagyok az anyóssal, de azért jobb külön.
S végre elkészülni látszik a konyhaszekrény is, a mosogatógép is a helyére kerül, munkalap, stb, persze mind a férjem műve, csak ki kell várni, míg a maszek munkái mellett ezekkel is tud foglalkozni.

Múlt pénteken tesómmal voltunk a bergon-ban Pesten. Valószínű, hogy onnan veszünk majd babakocsit még karácsony előtt. Azt beszéltük a férjemmel, hogy nem ajándékozunk most egymásnak. A babakocsi lesz most az ajándék, úgyis van annyi gyerkőc a családban akikre gondolnunk kell ajándékilag:

Nálatok készül már az adventi koszorú? Mondanom sem kell, hogy ennek is nagy szakértője a párom :lol: . Úgyhogy együtt ügyeskedünk majd valamelyik este.

Én is várom már ezt az időszakot, szeretek elcsendesedni, olvasni és a karácsony lényegére koncentrálni, azaz Jézus születésére. Nekem/ünk ez a csoda meghatározó az életünkben. Hál'Istennek ebben is közösek vagyunk a férjemmel...

Na befejeztem mára, megyek főzni, vszínű vargabélest megint, az múltkor is bejött mindenkinek. :)

Ja egyébként jól vagyok, egyre növök, már a gyerekeket is egyre jobban izgatja a gimiben a babánk neme, hozzák nekem a névötleteket, meg kérdezik, hogy beviszem-e majd a babát a suliba..., szóval záporoznak a kérdések.

Sziasztok, jobbulást a betegeknek!
Holnapra meg boldog EMMA napot, ha nem jönnék.
emi79
Dömsöd
 
 


Timci, mi 4-én megyünk, de szerintem nem több ez egy óránál. A Csiribiri annyi volt tavaly.

Jó Ég, mindjárt 100 nap alatt leszek... 8)

Ok.Akkor majd megírod nekem, hogy meddig is tartott.Én már nagyon várom. :)

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


na szia csajok,
minden rendben... a méhszáj csukva, a baba popsija van lennt,ilyenkor kevésbé lehet érezni öket,a fájásra meg több magnéziumot kell ennem,mert eddig 300mg-ot vettem be este és azt mondta a dokinöm,h nyugodtan meheteg 600-ig,de egész nap szétosztva vegyem be,ne csak este. persze ezért volt az,h délután este már annyira fájt a hasam...
jobb félni,mint megijedni,de legalább megnyugodtam :-)

dincus,
köszi a palacsinta receptet,majd kipróbálom... de a 2-3 deci szóda nem sok? biztos jól írtad?

timci,
én még mindig nem raktam össze a kiságyat :-) lehet,h mégis egyedül fogom csinálni,mert a pa´rom estére mindig fáradt már... ugye hétfötöl csütörtökig itt a kissrác velünk és jól el szoktunk fáradni :-)
Vendég
 


bazsa- örülök, hogy minden ok, már nagyon vártalak!

Kicsit lemaradtam az elejéről. A kis srác az rokon baba, vagy ismerősé? És hogyhogy te vigyázol rá?Eddig ki tette? :roll: Lehet, hogy írtad, csak kiment a fejemből. :oops:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


dincus- képzeld, nincs a Szupermagos játékból a webáruházba,azt mégis az volt kiírva, hogy van készleten.Le is csesztem a csajt.Ő meg elnézést kért,megpróbál szerezni nekem.Mondom kár a gőzért, törölje a rendelést és kész.Kutattam a netten és Uram láss csodát, fele annyiért találtam máshol.Meg is vettem rögtön.Szerintem jobb, ha fogsz az alkalmon és megveszed,mert ennyiért sehol sem találsz.Mindenhol több,mint 7.000 Ft-ba kerül.Úgyhogy minden rosszban van valami jó!Olyan boldog vagyok.Mert azért nem mind1, hogy 4.970 postával együtt,vagy 7.380 Ft.

http://1jatekbolt.hu/jatekok/20962/kesz ... -darabos-1

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


timci,
van itt egy magyar csaj,a kórházban ismertem meg mikor szült... na ö jár egy tanfolyamra és az ö kisfiára vigyázunk a párommal hétfötöl csütörtökig 2-3 órát esténként. jó gyakorlat :-) 6 hónapos,jó arc...
Vendég
 


bazsa-jaaaaa értem.És hát te, hogy ismerted meg őt a kórházba?Ott dolgoztál?Vagy, hogy?Lemaradtam valamiről? :oops: Vagy ez a terhesség miatt van,hogy kiesnek nekem dolgok... :lol:
Akkor jól felkészít titeket a gyerek. :wink: Ügyes vagy, hogy vállaltad.Fizet érte, vagy csak úgy baráti alapon?

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Emi! Még mindig irigykedek a férjedre, hogy ilyen kis ezermester. :D Az enyém is ért sok mindenhez, de lusta kicsit hozzá... :oops:
Nem szoktunk minden évben adventi koszorút készíteni, mert izé, még jó a tavalyi is, csak a gyertyákat cseréljük ki rajta. :oops:
Sajnos én nem vagyok olyan kézműves típus, nálam ez kimerül a sütés-főzésben. Az iskolában a bonyolultabb rajzokra (értsd: óvodás szint felett) volt emberem, aki megcsinálta helyettem, mert én olyan szinten szenvedtem vele. :lol:
Azt hittem, már kiderült a baba neme, bennem annyira az élt, hogy kislány.
Köszi a köszöntést, de áprilisban tartjuk. :)
Bazsa! Örülök, hogy minden oké, rendben vagytok. Én is mostanában bekapok egy magne b6-ot, ártani nem árt.
Igen, 2-3 deci, nem elírás. :D Írtam is, hogy folyósabb, tejszínszerű tészta lesz belőle (tényleg akkor jó, ha folyós, mert ha nem, akkor nehezebb a tészta), persze attól függ, hogy hol veszi az ember a tejszínt. :D De én a folyósra gondolok. :)
Nem írtam, de jót tesz neki az is, ha fél órát áll magában, utána megkevered, és akkor sütöd ki.
Timci!De jó, nekünk még a szállítás sem jön rá, bemegyek érte vagy Sándor bemegy érte a boltba. :D Eddig geomagban gondolkodtam, ami ugyanez, csak más gyártó, de persze már meg is győztél. :lol: Majd még megmutizom a férjemnek, de a másik fajtában ugyanennyi darab 6000, én úgy látom, tök ugyanez.

Tegnap én is sitterkedtem egy kicsit, nagyon aranybogár a keresztfiam, teljesen bele vagyok zúgva. Megérkezett és 10 percig csak ,,ózott", úgy meg volt lepve, hogy hova csöppent. Aranyfalat! :D

dincuska
 
 
 
 
 
 


Timci, ez nem jobb Attinak, vagy nem akarod ilyenekkel bonyolítani a dolgot? Ebben még több darab is van, és ugyanannyi, wow.
http://1jatekbolt.hu/jatekok/20921/kesz ... jarmuvek-1
Hehe, ez meg fluoreszkálós, Emma odavan mindenért, ami világít a sötétben.
http://1jatekbolt.hu/jatekok/20929/kesz ... ic-power-1

Írd be a keresőbe, hogy supermag, és rengetegféle van. Meg is kérdezem a konduktor barátnőmet, melyiket ajánlja Emmának, mert én már nem tudok dönteni. :lol:

dincuska
 
 
 
 
 
 


dincus- örülök, hogy segíthettem.Én is láttam az autós variánst, csak tudod annyi autója van már,hogy Attilával azt döntöttük el, hogy inkább ezt,mint az autósat.Ebből is rengeteg mindent lehet építeni és ugyanúgy fejleszti.Ismerem a fiamat, ha autót lehet építeni akkor csak autót akar, a másikból meg ezer féle dolgot lehet....érted...Ati is bírja a foszforosat, de én azért nem adok ki többet,mert a sötétben világit, este a sötétben úgyis alszik,nem a játékot figyeli :) Én ennél maradok.Holnap már hozzák is házhoz.De aranyos vagy azért, köszi.

A foszforosból nincs már nekik készleten...az autósból is már csak 1 db van.Én pl.amit vettem neki a repülőset az volt az utolsó darab.Nem tudom mikor töltik fel az árukészletüket, mielőtt Sándort érte küldenéd,hívd fel őket, hogy van-e egyáltalán abból,amit te szeretnél.:wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


tiomci,
a kórházban dolgoztam igen,úgy ismertem meg... és fizet érte,persze...

dincus,
mennyi idös a keresztfiad?
Vendég
 


Tényleg Timci, bele se gondoltam,h ogy Atinak lehet már 100 autója is... :lol:
Lehet hogy igazad van, és nem éri meg a fluoreszkálós, majd megbeszéljük a férjecskémmel. :)
Bazsa, ez akkor tiszta haszon. Belejöttök a gyereknevelésbe, plusz még egy kis pénz is áll a házhoz. :)
Keresztfiam 11 hónapos lesz. :D

Na beoltattam magam influenza ellen, pont arra jártam, és a doki is épp bent volt. Azt mondta, hogy azért 70-80 % ajánlja, mert a 3 legdurvább törzs ellen védettséget ad, és ártani nem árt. Gondoljátok meg Ti is.

dincuska
 
 
 
 
 
 


Timcike: Nagyon szép lett a babaágy!! A szoba meg valami csodálatos gyönyörűség!! Tuti tetszeni fog a kis Zsejkének is:) A babakocsin én is gondolkodtam, hogy jön bele csík, csalóka. A téli gumi miatt irigyellek kicsit. Az én kocsim 3 hete készül, és végre most szombaton el is viszik. Szegénykém állati koszos, de itt a szabad ég alatt ilyen hidegben nem merem lemosatni, majd ha anyunál leszek lemosatom és beállok vele a garázsba. Vasat én már kb 1 hónapja szedek, a dokim javasolta. Emellett van a Ladeevet terhesvitamin, C vitamin (tél, meg az orrvérzés miatt), plussz panangin (görcsökre). Én is már néha kész vagyok, hogy mennyi minden, de ha kell és ez így jó, akkor szedem. Folsavat nekem is csak a 12. hétig kellett szednem. neked, hogyhogy még szedned kell?

Dincuska:Én is voltam az expon, de a helyin. Kicsit sok lett volna Pestre a vonat, meg a belépő, ide meg csak 500 Ft volt a belépő. Hát? Én nem csak tudtam volna, hanem költöttem is:) vettem szoptatós párnát, gátvédő párnát, kismamafarmert, egy felsőt, és egy cuki rugit a Raminak. Apa el is lágyult tőle:) A szoptatós párnának meg iszonyatosan örülök, már azzal alszok és napközben is használom. Nagyon kényelmes, és alváskor a párnák már kiszöktek alólam.:)
1kg mandarin? Ne is mondd, én is iszonyat sok gyümit eszek, vettem múltkor kiwit 2 nap volt:) annyira ehetnékem van, hogy csak na, bármi jöhet, ami gyümölcs.

Bea: remélem jobban vagy!! Nagyon édes a kisfiad, hogy megeteti malackáékat, és nem semmi a gyűjtemény:) Nekem még nem mondták ezt a jódos dolgot.

Bazsa: így képről is azért guszta volt a süti:) A palacsintát én is recept szerint sütöm, nekem valahogy ez az érzéses dolgok nem jönnek be:) Örülök, hogy semmi gond a fájdalom miatt. Én is görcsölgetek, és ilyenkor meg is kell állnom, simizem a pocakot- erre múltkor Rami meg úgy élvezte, hogy elkezdett rugizni:)

Emi mi is csak apróságokat adunk egymásnak karácsonyra, úgyis egy csomó babacuccot veszünk, nekünk ez a karácsony:) Az adventi koszorúra már megvettem a gyertyát. Eddig készítettem, de tavaly Ati hozott egy álomszépet meglepinek, úgyhogy az lesz idén is. Már nagyon készülök a gyertyagyújtásra, elő is készítettem a karácsonyi dolgokat, vasárnap mindent fel is szerelek:)

Hát csajok? Hétfő óta szarakodik a gépem, a halálán van, pedig csak 1-2 éves. Volt hogy 1 óra volt, míg bekapcsolt és Atival is alig tudtunk beszélni:( Remélem nem mondja be az unalmast, mert így is kész vagyok tőle.
A kismamajóga nagyon jó volt, de sajnos idén már nem tok többet menni :( Viszont hétfőn megyek kismamamasszázsra, már nagyon várom:) Annyira sokszor fáj a derekam.

Tegnap voltam dokinál. Minden rendben a kicsivel, És még mindig kislány:) Szóval mostmár tuti, hogy hercegnőnk lesz:) csatolok is egy képet róla, annyira szép, és volt mikor mosolygott is.

Nagyban jár az agyam a karácsonyi ajándékokon, szeretnénk Atival átadni az ajándékokat, hogy még akkor ő is itt lehessen. Hát nem semmi:) Megy a fejtörés.

Dincuska: képzeld addig addig tanakodtunk apával a kismamafotózáson, hogy lejárt a kupon:( néztem másikat, de sehol sincs. lehet a sors akarta így, meg is beszéltük, majd akkor ha hazajön elmegyünk, akkor már jó kis hordók lesz:)

Ja, és képzeljétek megvan az időpont a végleges: jelenleg 2012.02.17-én jön haza Ati. Mondtam hogy ő lesz a legszebb valentinnapi ajándék:) persze először még a mostanit várjuk nagyon, már csak 12-őt kell aludni:) Szegénykém nagyon nehezen bírja, de a tegnapi képpel remélem kicsit tudtam bele lelket önteni. Most én próbálom benne tartani az erőt. Hisz én kaptam tőletek :)

Kép Kishercegnő

Ja, és két hét múlva apával irány a 4D babaultrahang. Már nagyon várjuk. 12 ezer Ft lesz, 45 perc, cd +2 kép.

Kép
babci86
Tatabánya
 
 


bazsa-de jó neked.Babázol is és kicsi pluszt is keresel.Ügyes vagy. :wink:

dincus- hát ja, van autó bőven. :lol: Szerintem menjetek el mind a 2 a boltba és nézzetek szét.Élőbe más látni megfogni,mint így virtuálisan. :wink:

babci-de édi a kislányotok!Szuper,hogy minden rendben van vele.Köszönöm szépen,én is meg vagyok elégedve a szobával. :wink: Nagyon tetszik...a folsavat nem a doki mondta, hogy szedjem,hanem az otthoni doki ismerősünk.És nem mondta,hogy hagyjam abba.Atticy-val is szedtem végig.
Én már Attilának,a nővéreméknek,Atticy-nak megvettem az ajándékokat.Még csak anyum,apum és a nagyim maradt hátra.Meg persze félre kell tennem pénzt a hazautazásra benzinre, ami bazi drága lesz sajnos.

Ma kicsit rosszul vagyok.Egész nap fájt az alhasam,mintha jönne meg a menzeszem, nagyon gáz.Remélem nincs semmi baj, csak Zsejke nyom valamit, vagy tágulnak a dolgok odabent... :roll:
Szép álmokat csajok!!!!

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


timci,
nekem a hasam folyamatason fáj,de az utóbbi idöben nekem is erösebb volt,elmentem dokihoz,de szerencsére semmi baj nincs.
magnéziumot szedjél rá,nagyon, jó, nekem használ és folyamatosan szedem,nem is keveset...
ha a derékfájás is erös és észreveszed,h a folyásod erösebb és sötétebb,akkor mindenképp menj orvoshoz...
Vendég
 


bazsa- köszi a jó tanácsot.Ma is görcsölgetek...Nincs semmi folyásom, csak fájdalom.De nem egyfolytában, csak időközönként, de mikor előáll eléggé kényelmetlen.... :?

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Babci, a szoptatós párna tényleg nagyon jó, nekem is fel kéne lassan tölteni az enyémet. :D Még Emma is aludt néha rajta, szerette. Gátvédő párna? Na olyanom nincs, azt mikor kell használni? Szüléskor vagy ezt is otthon?
A kiwivel most felcsigáztál, de nincs kedvem boltba menni, hideg van. :)
Az biztos, hogy februárban látványos lesz a kismamafotózás, lehet hogy jobb is így. :D
De jó, már mindjárt itt lesz Atid, és utána a február is gyorsan eljön! Pikk-pakk! :)
Hol lesz a 4D?
Aranyos Rami, itt is meg kell mondjam! :)
Timci! Lehet, hogy az lesz, hogy elmegyünk, csak Buda eléggé kiesik. Az árak a boltban is ugyanennyik vagy csak az internetes rendeléseknél?
Jól álltok az ajándékokkal, irigyellek, mi szokás szerint sehogy. :) Sajna mindig decemberre marad minden, nem vagyunk még eléggé felspannolva novemberben.
Nekem is szokott szúrni, főleg ha megerőltetem magam kicsit, ne aggódj miatta, ilyenkor mindig pihenj kicsit, nekem utána sokkal jobb. A magnézium meg tényleg jó.
Bazsa, akkor ma pihenhetsz kicsit, nem kell sitterkedni. :wink: Nekem néha a pisim szokott sötétebb lenni, de a 30. héten szoktak úgyis kenetet levenni, majd kiderül, van-e valami rondaság, de egyéb tünetem nincs.

Ígértem egy képet a 26. hétről:

Kép

Ti is rakjatok fel! :D

dincuska
 
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: