Új privát üzeneted érkezett!

huuu lanyok, nem tudom veletek tartani a tempot, de vegigolvaslak benneteket!!

beeka: jobbulast!! ovsomorrol annyit tudok, h ugyanaz a virus okozza, mint a baranyhimlot - szilveszterkor egy majdnem baranyhimlos tarsasagban mentunk (a gyerek anyjanak semmi esze nem volt tajekoztatni bennunket...en az ajtobol fordultam vissza, pontosabban menekultem, mert meg nem volt baranyhimlom....) az SOS orvosi kp azt mondta, h tobbmindent okozhat a virus pl ovsomor, de az a legveszelytelenebb a babara. csak irto kellemetlen a mamanak. gyogyulj meg mihamarabb!! latom lejar a centid ;)

gabi: nagyon koszi a kuglof receptet!! holnaputan megyunk magyaro-ra!!!! igy azt se tudom hol all a fejem... :)))) de ha visszajottunk, csinalok a baratok gyerekeinek...!!!

bogme: itt nem lehet kapni kefirt, viszont van egy magyar no, aki hazi kefirgombat adomanyoz "szerencsetlen" ehenkorasz magyaroknak.. :)) azt mondod, h nyugodtan fogadjam el??? eletemben nem csinaltam meg, egyaltalan van eselyem arra, h sikerul kiviteleznem?? meghalok a kefirert, imadom...

heno: legjobb a doki vesz mintat, mert nekem mar ketszer volt csipos viszketos cuccom...eloszot amikor megallapitottak a varandossagot, a masodik a 8ik heten. en is azt gondoltam, h gomba, de bakteriumfertozes es pimafucort kremet kaptam. biztos, h van otthon is, mert a hasznalati utasitas 3 nyelves szerepelt: portugal - spanyol - magyar :))) 2 nap utan elmult. itt sajnos venykoteles, de szerintem otthon is.

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


Sziasztok!!!

Délután visszaolvasok és le ís írom mi történt tegnap..nem túl jó hírek..


Kérlek ma is szorítsatok, mert ma van a naaagy leszámolás a melóhelyen....szegény férjem intézi, biztos nagy balhé lesz..:-(

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Korybon:
Nagyon várjuk, írj!

Henó:
Persze, hogy emlékszem rád :)
Úgy örültem, hogy van még valaki, akivel egyszerre voltunk a márciusiban is, és itt is :)

Addisz:
Sarka Kata épp most cáfolta a TV-ben a cikkben írottakat...

Anita:
Én ide nem teszek fel sem képet, sem adatot.
Csak ha zárt fórum lennénk.

Babamozgás:
Na jól van, akkor nem aggódom :)
Csak olyan fura, hogy nem látjuk, nem érezzük, és a pocaknövekedés sem jelentős, hogy tudnánk, mi történik odabent :)

Töltött palacsinta:
Ezt nem tudom, ki kérdezte.
Csak a neve ilyen fura. Amúgy barackos túróval töltött palacsinta, csak annyi, hogy a krém fele kis tejszínnel kiegészítve a palacsinták tetejére van öntve, és úgy be a sütőbe átmelegíteni. Elég fincsi :)

Kép

Kép
 

 
 

Jó reggelt kedves kismamatársak :)

Kisbeeka
Sajnálom ezt a fránya övsömört, remélem találtok rá valami "gyors" megoldást, ami rajtad is segít és a baba miatt sem kell majd aggódnod!

Henó
Fogalmam nincs, hogy mi megy a Szt. Imrében, illetve a rendelőben, mik a szokványos dolgok. Legutóbb épp azon puffogtam, hoyg ha nem lettem volna már pocakos, akkor valószínűleg lemaradnék, minden vizsgálatról, mert a dokim soha semmire nem ad magától beutalót, folyton én szólok neki, ha meg megyek az eredményekkel vissza hozzá, akkor számonkéri rajtam, hoyg miért nem voltam még itt, meg ott, holott egyetlen szóval sem monda nekem, hoyg mikor hová kéne mennem, no meg persze beutaló nélkül úgyse mehetnék :evil: Azt is csak most itt tőletek tudom, hyog a védőnőnél van egy iylen lista, hoyg mikor, hová kell menni. Na, ezt majd elkérem holnap tőle, ha megyek a kiskönyvért.

Sajna az itthoni helyzet kezd még bonyolultabbá válni. Múlt héten a férjem azt mondta, hoyg meg tudunk egyezni az anyagiakon, de mikor tegnap este rákérdeztem, hoyg meghírdethetem-e a lakást, akkor teljesen felkapta a vizet, én le lettem hordva mindennek, ő meg persze a szegény áldozat szerepében tetszelgett saját maga előtt. a lényeg az, hoyg ő nyilván nagy kényelmesen itt maradna addig, amíg csak el bírja húzni a válópert, én meg menjek ahová akarok. Hát ez szép gondolat, de ugyan miért hagynám itt neki a lakást teljesen betrendezve, mikor nekem eleve több munkám és pénzem van benne, mint neki. Ő itt szépen várja, hoyg a dolgok valahogy évek alatt megoldódjanak, én meg menjek és fizessek addig magamnak albérletet havi 70-80e-ért. Nooooormális? És szuper, mert már mindent összeszedtem a válókereset beadásához, de úgy készültem, hoyg "csak" a gyerek témában nincs megegyezésünk. szóval most akkor a beadáshoz meg kell megint várnom, hoyg mit nyög ki a hétvégéig, mert aszerint adom akkor be a papírt. :roll:

Kép
Kép
 
 


Korybon
Mennek a drukkok! Remélem a babával minden OK lesz!

Kép
Kép
 
 


Jó reggelt!

Larimami
Bíztam benne, hogy ez a Sarka Katás dolog nem igaz, csak ledöbbentett, hogy ilyen gondolat megfordulhat valakinek a fejében...

Korybon
Tényleg nagyon várjuk a híreket, jelentkezz majd!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

MOst csak gyors leszek, sajna nincs időm reagálni :( mennem kell főzni...
Amúgy ma paprikás krumpli volt, holnap pedog resztelt máj lesz rizzsel.

Mit szólnátok hozzá ha csinálnék magunknak egy honlapot, ahová feltehetnénk a lelendő pocakos képeket, UH -os képeket, stb...mert ez az oldal sajna tényleg elég nyilvános és én se szívesen teszek fel ide ilyesmiket. :?

Kép


Kép
 
 


Sziasztok!

Még teljesen új vagyok itt. :) Csütörtökön töltöm be a 13. hetet, augusztus 11-re vagyok kiírva. Már van egy kisfiúnk (Marci), aki október elsején volt 2 éves. Remélem lassan túljutok a hányós időszakon, ami bár nem olyan durva, mint az elsőnél volt (kiszáradás, kórház stb), de épp eléggé megvisel ahhoz, hogy nagyon elegem legyen belőle. :evil:
Majd igyekszem visszakövetni az eseményeket. :roll:

Hana
 
 


Norcs
Én benne vagyok a honlapban, ha Neked nem jelent túl nagy terhet és belefér az idődbe. Jó ötlet!

Hana
Üdv köztünk!
Sajnálom, hogy még mindig tart a hányós korszakod, de ezek szerint már nem újdonság számodra. Merrefelé laksz?

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz köszi megint a sok infót! :) én is arra a dokira gondoltam, akit Te is javasoltál. jajj ennyi vérvétel, 2 hetente veszik így tőlem. gondolom nem elég ha viszem magammal a most péntekit vérvétel eredményét is meg a 2 héttel ezelőttit is. bár mindegy is, inkább vegyenek minél többet, csak ne legyen semmi baj! :)

ja amúgy én is olvastam azt a cikket, szörnyű...

tényleg még nem mutatta meg magát a picurod, h mi van a lába között? :) én reménykedem benne, h úgy fog feküdni amikor megyünk, h vmit látunk belőle. :)


Henó köszi szépen!

közben rakott krumplit csinálok... :)
Vendég
 


Addisz

Féltem is újra teherbe esni, mert nincsenek kellemes emlékeim a terhességről. Azért is vártunk, hogy nagyobb legyen a fiam, mert néha még magamat is alig tudom ellátni, nem hogy a családot. Ráadásul a legszarabb időszak pont karácsony hetében kezdődött és tartott január 1-2 hetéig... Most már valamivel jobb, de estére még így is kikészülök.

Egyébként a 16. kerületben lakunk és a kistarcsai Flór Ferencben fogok megint szülni. :)

Hana
 
 


Sziasztok,

Én is paprikás krumplit főzök épp :)

Zsemi - Szinnyai már az Uzsokiban van, nem a Rókusban, és sajna már nem rendel sztk-n itt, be kell járnom hozzá a magánrendelőjébe Pestre. Meg vizsgálatokra a kórházba.

Henó - nem vagyok agykontrollos :) sőt, még a Titkot sem olvastam, de tervben van :) Két másik könyvet olvastam a vonzás törvényéről, attól vagyok ennyire kész :)

pequ - szívesen a receptet, majd írd meg, hogy sikerült! És mesélj majd, mi volt itthon! :)

Béka, örülök, hogy hasonlóan gondolkozunk! :) És várom a híreket a genetikairól!

Addisz, Luca nagyon szép :) jó ez az új fotó :)

Most megyek paprikás krumpit kevergetni, embert megetetni :)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Sziasztok!

szeretnék csatlakozni hozzátok én is augusztusra vagyok kiírva. Eddig azért nem akartam jelentkezni egy fórumra sem, mert sajnos volt (és talán van is, de hát kinek nincs) miért izgulni de most hogy túl vagyok a genetikai teszten és ultrahangon már nem is aggódom - az úgysem változtatna semmin.
Egyébként meg tök ari volt a babó az ultrahangon és a doki szerint minden rendben van. Kisfiam is bent volt velünk, ő már az oviban is szétkürtölte, hogy kistestvére lesz :)


Most visszaolvasok, hogy kicsit képben legyek!

Kép
Kép
gmeli
Budapest
 
 


Gabi: no vagyok,csak szédelgek még az álmosságtól...

Ő lenne az:

Kép

Mivel dvd-ből ollóztam ki,ezért nincs rajta "mindene",mert sajnos pont nem úgy néztük akkor már,mikor a lemezre írták,hogy egy az egyben lehessen látni,de mi akkor láttuk :D

A legédesebb a kis talpa!!! :)
Vendég
 


Szép estét csajok!

Ha nem gond, akkor fotót most magunkról nem tennék fel, még kicsiben sem, mert ugyebár nálunk most elég durva helyzet van itthon és hát ki tudja, hoyg ki mire használ egy nyilvános fórumot :roll: Régebben nem voltam ilyen parás, de most más a helyzet és korábban is sajnos előfordult, hoyg a nyílt topicokra akár szinte elmebeteg emberek kezdtek írogatni mindenféle zagyvaságokat. Szóval jobb a békesség :oops:

Kisbeeka
Nagyon cuki a fotó! Mesélhetnél bővebben is :D

Korybon
Úgy várom már a jó híreidet!

Legújabbaknak üdv :)

Asszem egyébként kezd múlni az émelygős korszak (kopp-kopp-kopp). Szerda óta nem igazán volt hosszabb, egybefüggő émelygős időszakom, de persze még nem 100%-os a gyomrom és kínoz néha a sav is. Természetesen a farkasétvágyam sem akar szűnni :twisted:

Lányok, egy kérdés! Vettem kb. 3 hete egy nagyon jó kávé barna kord kismamanacit a C&A-ban, de sajna elnéztem a méretet. Ott jónak tűnt, de felvéve nagyon csúszik le a csípőmről és félek, hoyg mire belehíznék, addigra egyáltalán nem fogom már kihasználni, mert vége lesz a télnek. Összesen 2-szer volt rajta 1-2 óra erejéig, még igazítani sem igazítottam meg a szárát, szóval teljesen original. Érdekelne valakit esetleg? 9990Ft-ért vettem, de nyilván odaadom olcsóbban, ha valakinek jó lenne a méret. 34-esnek írják, de szerintem talán még 36-osnak sem kicsi, mert ma vettem egy 36-os farmert ugyanott és az jóval szűkebbnek tűnik, nem csúszik le. Szivesen lefotózom, bár a színe így nem fog kijönni és mérek paramétereket is, ha valakinek jó lenne méretben. Támpontként: 56-57kg vagyok és 163cm, de a szára jóval hosszabb, szóval sokkal magasabbnak is jó lenne a gatyó.

Kép
Kép
 
 


Béka, sajnálom! Nekem az újdonsült nyűgjeimre - mindegyikre - a hormonális változásokat fogták és jelezték, hogy hamar túl leszek rajtuk. Hát, remélem is. És kívánom Neked is, hogy mielőbb meggyógyulj!
Istenem, de édes a picikéd!!! Kedvesemmel nem győztük csodálni!

:) a honlap jó ötletnek tűnik! Ha van, aki szívesen elkészíti - Norcs - és karbantartja, tud rá időt szánni az klassz lenne! :)

Hana, van valami egészségügyi problémád vagy maga a várandósság merít le ennyire?

Ti, akik genetikai vizsgálat előtt álltok, a kor miatt vagy valami probléma miatt szükséges mindez?

Zsé - Anita


Zsemlyécske
39 leszek májusban, vagyis a korom miatt :twisted:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Gabi
Köszi a bókot, Luca szerintem is gyönyörű, bár én egy picit elfogult vagyok ;)

Kisbeeka
SZUPER kééééép! Végre-végre megvolt az uh!! Nem írtál méreteket, pedig nagyon kíváncsi vagyok! Hallgattatok szívhangot is?

Korybon
Merre vagy?

Gmeli
Mi már "találkoztunk" a júliusi topikban, én mindkettőbe írok, mert eléggé határon mozgok (és mert mindkét társaságot nagyon megkedveltem :)) Üdv itt!

Hana
Fiaddal is sokáig tartott a hányós-émelygős korszak? Elvileg a második trimesztert mindig békés korszakként írják le, nálam hál' istennek bevált, remélem Neked sem tart már sokáig.

Panna
Sajnos eddig nem volt olyan jó felbontású egyik uh gép sem, hogy ilyen korai terhességnél látni lehetett volna a babó nemét. Genetikán nem is nézték (rögtön mondta a nő, hogy nagyon korai, ezért felesleges), azóta meg csak egyszer voltam a Sztanyiknál (13 hetesen), ott szintén nem profi az uh gép. De nemsokára 4D :)


Amúgy itt tök jó képek vannak fent arról, hogy melyik terhességi héten hogy néznek ki a külső nemi szervek. Én ledöbbentem, és most már értem, hogy miért van a korai időszakban annyi nemtévesztés. Ezt is a másik topikból "loptam", érdemes megnézni:
http://www.baby2see.com/gender/external_genitals.html

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz
Ez tényleg nagyon érdekes :shock:

Kép
Kép
 
 


kisbeeka: gratulalok a gyermeketekhez!! tenyleg nagyon cuki :) en mar ugy varom a kb 18-20 hetet akkorra mar remelem megmutatjak a nemuket ezek a kismanok. jaj, hat itt fogunk mi ujjongani!!! de jo lesz!!!

en is voltam ma konzultacion, es mivel 2 hete volt a genetikai ezert elvileg "nem jart" volna ujra UH...de en kikonyorogtem a dokinal, legalabb egy percre hadd lassam... :) azt mondta jo eros baba lesz :o mondjuk en sem vagyok alacsony (174) es az uram portugal letere majdnem uti a 190-et... :P

rettegtem raallni a merlegre, mivel a ramosztott dietetikus egy szupermodel kinezetu flegma 22 eves es kb ugyanennyi kilo...csak 3 kilot hiztam, nekem "csak" mert elefantnak ereztem magam...szoval ott ujjongtunk...erre a libalany jol kioszott, h max 5 kilo johet meg ram :shock: a kis kocsog :twisted:

akinek az otlete volt a zart forum, annak halleluja!! en se tennek a vilagert se..se fotot se szemelyes adatot ide a nyilvanos forumra...viszont ahogy haladunk az idovel egyre kozelebb kerulunk egymashoz..mar igy is annyi mindent elmondtunk egymasnak...olyan jo lesz fotokat nezegetni!! en muszaki analfabeta vagyok de barmi segitseget megprobalok adni karbantartas ugyileg.

rheya: nagyjabol csak most tudtam elolvasni amit irtatok, tobbet kozott a te kis kacifantos eletedet is..most 2 hetig nem leszek, es elvetve lesz netem, de ha gondolod szivesen adok gyors jogi tanacsot. csaladjog sem a szakteruletem, de vannak meg emlekeim ;) amire gondolom felhivta az ugyved a figyelmed: a baba a ferjed nevet kell, h viselje mivel a hazassag alatt fogant. nyilvan ezt a velelmet meg kell donteni. viszont ha pl. 2 honap mulva elvaltok es ujbol ferjhez mesz akkor az uj ferjet kell az apanak tekinteni, tekintet nelkul arra, h a hazassag megszunese es a baba szuletese kozott 300 nap nem telt el.
a baratnom ugyanebben a cipoben volt nehany eve..es akkor borult a bili, amikor a volt ferj nevet kapta a gyerek....a pasi total megbolondult es ahol tudott keresztbetett... az o peldajan is okulva a legjobb lezarni mihamarabb...tudom ezt konnyu irni...ha van kerdesed nyugodtan irj.

kb 2 het mulva ujra jovok, puszi a regieknek, udv az ujaknak!! mindenki nagyon vigyazzon magara!!

pequ

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


addisz: igazi internet-guru vagy!! elkepeszto ez a nemiszerves oldal :shock: :)

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


béka, ez a bébi gyönyörűűűű! :)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Jó reggelt!

Lassan elkúszom a fürdőbe, mert 9-kor jelenésem van kiskönyügyileg a védőnőnél :) Természetesen épp mára vizesedtem ismét fel, pedig tutira lesz mázsálás, kellett nekem tegnap a kínaiban enni :(

Pequ
Igen, ezeket már mind tudom és nyilván én a közösmegegyezést preferáltam volna az elejétől fogva, de a férjem sajnos úgy tűnik, hoyg egyre több helyen próbál keresztbetenni a "gyors" válásnak :evil: Köszi, aranyos vagy, ha lesz kérdésem, akkor majd jövök :) Egyelőre nem fogadtam ügyvédet, hisz az első 2 tárgyaláson érdemben semmi nem történik, a harmadiktól jön csak a szennyes kiteregetése. Addig elboldogulok magam is, hisz a válókeresetet egyedül is beadhatom és horror óradíjakkal találkoztam, ami a jelenlegi félállásomban megfizethetetlen számomra. Talán márciustól már teljes státusztban leszek, akkor teszek majd félre az ügyvédes balhéra, amennyit csak bírok.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

rheya
Sajnálom a helyzetet...ha jól értem, akkor a férj veletek együtt lakik??? Szörnyű lehet...A válást én úgy tudom, nem csak úgy lehet beadni, hogy mindkét fél akarja..elég ma már ha az egyik akarja, pl.te..és indul is..férjem is elvált onnan tudom...a gyereket meg nem tudja elvenni tőled, bárhogy is fenyegetőzik....van ilyen ingyenes jogsegély szolgálat, nem akarsz elmenni? elmondod a szitut és segítenek akár hivatalos levél megfoglamazásában, hogy hova kell beadni a válópert milyen formába, mi legyen a alkással stb.

Addisz
Luca szeptemberben kezdi a sulit????


kisbeeka
Nagyon cuki az uh kép, főleg a fejénél a kis keze..mintha gondolkodna :-) Övsömör??? Sajnálom..erre nem is gondoltam volna.ez a pikkelysömör??? most mi lesz ezzel?

Addisz
hát ez a mascarpone torta..jaj de guszti, köszi a receptet is!!!!


Nem találom hogy kinek a kislánya van kórházban....előre is elnézést, hogy nem tudom a nevet...de sajnálom..hogy történt? Otthon? honnan tudtad, hogy baj van?????????????????? Elájult???? Szörnyű....Az én kislányom is most van ebben az ugrálós-felmászós korban és a hajam égnem áll, annyira merész...


Fotókat én is szívesen nézegetnék, akár honlapon, akár zárt fórumban, nekem mindegy..mondjuk anyatanyát én jobban szeretem, ott jegyzetfüzet is van, meg könnyebb, egyből odaugrik az utolsó hozzászólásra, könnyű fotót feltölteni..de tényleg mindegy...


Képzeljétek olyan erősen mozog a picúrkám :-) Annyira édes, miket művel...általában akkor érzem, mikor fekszem, de egyre többször állva vagy tevékenység közben is...de még nem sokszor, max 2-3szor egynap...és kb.2 hete kezdődött...

Doki
Február 10.-én kell mennem a Margitba egy teljes körű belgyógyászati kivizsgálásra, szívultrahang, minden belső szervemet uh-zák..baromira félek..izgulok..nem szeretem...rossz emlék..annak idején egy ilyen uh-n közölték velem 6 centis daganat van a húgyhólyagomban, rák..így....és hetekig tartó rémálom után derült ki, hogy pangó vizelet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Szörnyű volt...


Aztán a doki mondta menejk az Istenhegyi géndiagnosztikára, egy genetiaii uh-ra..a kombinált tszt eredmény miatt....felhívom őket és azt mondták: fölösleges, ugyanaz lenne csak, mint a 12 hetesen..tök kiakadtam, mert a kislányomnál is továbbküldtek anno ilyen genetikai uh-ra, meg is nézték, de ott genetikus csinálta...tök alaposan...nem mondták, hogy fölösleges..itt azt javasolták, a 16.héten menjek el egy vérvételre, amiben 3 összetevőt néznek majd meg AFP-t és biológus elemzi az eredményt, azon a héten megkapom: 22. 000 Ft...ha az rossz lenne, akkor uh és ha az is, akkor magzatvízvétel..
De felhívom a kórházat is, ahova beutalót kaptam, a genetikára, hogy mit mondnak..de doki azt mondta, nagyon sok idő múlva kapok csak időpontot...


Mivel emelkedik a vérnyomásom, fehérje is volt a vizeletben, rosszak az eredmények, még lehet ebből terhességi toxémia is..de a doki azt mondta nagyon ritka a terhesség ezen szakaszában...

Melóhely leszámolás
Iszonyú volt, eláztatak...szörnyű..majd kiheverem idővel

Ja és a 16. héten vércukor vizsgálat, mert nekem volt terhességi cukorbajom...De ez nem rossz, olyan mintha limonádét innék kicsit cukrosabban :-)

És egy utolsó hír::: 1 kg-ot fogytam eddig a terhesség alatt....nem híztam..nem is értem..a hasam viszont nő!!! :_)

És tegnap elindultunk bevásárolni és összecsuklottam az utcán..férjem támogatott oda egy padra...majdnem elájultam...forgott a világ, fekete pöttyök és nem kaptam levegőt..mikor leszek már én is jobban??????????????

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


gabrillio
mit csináltál te hajnali 3-kor????????????????????????? Tessék pihenni!!!!!!!!! :D

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


még annyi lenne a kérdésem, hogy:

A családi adókedvezményt és az adójóváírást igényeltem 27.-én...ezt én mikor fogom megtudni, hogy a melóhelyem könyvelője egyáltalán intézte-e? Mikor melyik hónapban hányadika körül érkezik számlára ez a pénz???

És a táppénz mikor szokott megjönni???


előre is köszi, ha valaki tud válaszolni!

A rossz elválás miatt félek, hogy keresztbe tesz nekem a cég könyvelője...:-(

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Sziasztok lányok!
kisbeeka: Jaj de édes ez a kis baba. Olyan irigy vagyok! :D

Én 38 leszek áprilisban ezért megyek genetikaira. Nemsokára!!! :D

korybon: Miért áztattak el a munkahelyen? Ha publikus.

rheya:Nem irigyellek ez miatt a válás mizéria miatt... :( Vigyázz magadra!

Én ugyanúgy émelygek mint eddig. Estére már annyira rosszul vagyok, hogy sírni tudnék... A gyomrom olyan mintha valami folyadékkal telt lufi telítené el az egészet. Éjszakánként rosszul alszom és néha arra kelek fel, hogy rosszul vagyok....

Egy dekát nem híztam, de a nadrágjaim már kicsik. Ha ma lesz időm veszek egy terhes nacit, mert őrült kényelmetlenek a nadrágok. Na jól kipanaszkodtam magam....
korenka
Szár
 
 


korybon: Én is könyvelő vagyok, úgyhogy úgy mondom neked. Egy könyvelő (he nem kretén és van esze) az emberket nem személyeskedve kezeli, mert neki a legfontosabb a törvényesség. Semmi értelme szívózni mert akár a regisztrációját is elveszítheti ez miatt. Táppénznél az a kérdés, hogy kifizető hely-e vagy sem. Ha igen akkor a következő havi bérnél, ha nem akkor én már láttam olyat, hogy 1-1,5 hónapot is csúszott a MEP miatt. A családi adókedvezményt és az adójóváírást a január havi munkabérnél már érvényesíteni kell ami azt jelenti, hogy amikor megkapod a béredet mostanában, ott már látnod kell..
korenka
Szár
 
 


korybon: Ha valamilyen oknál fogva az adókedvezményt és a családi kedvezményt januári bérnél nem tudták nálad érvényesíttetni (mondjuk nem került időben a könyvelőhöz, vagy mit tudom én) akkor sincs baj, mert év végén a bevalláskor visszamenőleg érvényesítheted.
korenka
Szár
 
 


Köszi lányok,aranyosak vagytok!!

Baba méretei: CRL: 71,8 mm (jó nagyot nőtt,múltkor 9 hetesen 24,9)
pocakja 20 ill. 67,2 (ez utóbbi a kerülete :D )

tarkóredő 1,5 körül van,picit kisebb,de erre kerekítettek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lelet szerint: "Egy élénken mozgó magzat"
Átlagos magzatvíz,a lepény a mellső falon kialakulóban. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Korybon
Nagyon sajnálom, hogy ilyen rosszul vagy és ennyire kacifántosan alakul ez a történet :( Szerintem légy határozott a dokikkal szemben, mindegy, hogy ők feleslegesnek ítélnek egy vizsgálatot, ha téged megnyugtat és a nőgyógyászod is javasolta, akkor ragaszkodj hozzá. Az Istenhegyiről én eddig csupa jó dolgot hallottam, biztosan érdemes elmenni.
Remélhetőleg a magzatvíz vételt el tudod kerülni! Nagyon drukkolok!
Luca szeptemberben kezdi a sulit, egy évet maradt még oviban, amit nem bántam meg. Mostanra "megérett", komolyodott sokat, egész biztosan helyt fog állni már az iskolában.

Korenka
Lassan Te is betöltöd a bűvös 12. hetet, remélhetőleg enyhülnek a rosszulléteid! Az éjszakák nálam is nagyon kellemetlenül telnek, sokszor ébredek, nehezen alszom vissza, semmilyen póz nem kényelmes és már most sokat járok pisilni...

Pequ
Nálunk nincs dietetikus, a védőnő mázsál, ők is mindig megdorgálnak, ha hirtelen több kiló ugrik fel. De szerintem az túlzás, hogy összesen 8 kg-ot hízhatsz... Ne foglalkozz vele.

Itt egy súlykalkulátor, ez a terhesség előtti testtömeg és a magasság alapján kidobja a normál és a szélső értékeket. Persze ez tök egyéni dolog, de támpontnak talán jó:
http://bertengo.com/kalkulatorok/terhes ... alkulator/

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Korybon: húúú,ez nem hangzik jól!
Jelentkezz csak be arra a vizsgálatra,mondd meg,hogy az orvosod ragaszkodik hozzá,slussz-passz!

Mivel elég drága hely,nehogymár még ők mondják meg,ki mehet,és ki nem....!!!

Összecsuklással vigyázz!!
Egyél-igyál mindig eleget,én emiatt szoktam néha rosszul lenni,emiatt sem merek egyedül császkálni...


Az övsömörre kaptam 2 krémet (ill. az egyik délutánra készül el csak a patikában),napi 3-4X kell kenni,de mivel mára szebb lett,ezért valószínűleg nem kell tabletta!

Figyelni kell most a szememet,hogy ne pirosodjon be,mert akkor sajnos rámászott,az durva lenne,mert elveszíthetem a látásomat is...
Ha az embernek a hasán jön ez ki,nem olyan gáz,de sajnos a szemem alatt van fél cm-rel,közel az agyhoz,úgyhogy emiatt esett kétségbe minden orvos...

ilyen szerencsétlen is csak én lehettem!

Sehova nem mozdultam ki,hogy védjem magamat és a babát a fertőzésektől,és tessék!
Még az idegesség is kihozhatja,vagy akár egy huzat....
Szóval mivel mindenkiben ott bújkál ez a vírus,nagyon óvatosnak kell lenni,szinte bármi kihozhatja,nálam most az idegesség és a legyengült immunrendszer elég volt...

Gondoljatok bele,akkor mit művelne a h1n1?? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
miközben egy egészséges,és egészségesen táplálkozó,életteli kismama vagyok,nem is hánytam egyszer sem,és mégis így le vagyok gyengülve...
Vendég
 


Kisbeeka
Hú, mekkora baba! Bőven túlszárnyaltál! Én pont aznap töltöttem be a 12. hetet és akkor volt 59,5 mm. A tarkóredő érték is szuper!
Vettek vért a kombinálthoz is?
Remélem az övsömör hamar elmúlik és nem okoz majd komplikációkat! Ne gondolj rosszra, időben elkaptátok, kezelni fogod, biztos nem húzódik a szemedre. Persze én is paráznék, megértem teljesen a félelmed, de próbálj meg minél kevesebbet idegeskedni.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz: mondjuk nekem aznap már 12+6 volt,úgyhogy majd egy héttel többet nőhetett a baba :D

Vért nem vettek,és nem is értették,hogy 29 évesen minek...

Úgyhogy most megyek egy másik helyre,és 9000-ért levetetem a vért,hogy Edwards-kórra is tudjanak szűrni!
Mondjuk a baba méretei és orrcsontja alapján nem gondolnám,hogy esélyes az Edwards,de jobb félni...!
(azaz nem jó,de a megnyugtatás igen! :) )

már nem idegeskedek,annyira jó volt látni a babát,nekem ugye első,és sose láttam még ilyen UH-t,szuper volt!!! :D
Jó,hogy megvan dvd-n egy része (majdnem 5 perc),már vagy 7x láttam :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Kisbeeka
A kombinált vizsgálat nem függ össze az életkorral, a legtöbb kórházban mindenkinek ajánlják, ez az uh értékével együtt ad legpontosabb képet a Down- és az Edwards-kór esélyéről. Én most januárban töltöttem a 30-at, jó lett a tarkóredő, volt orrcsont, de megcsinálták a kombináltat, fura, hogy nálad az életkorra hivatkoztak. Sajnálom, hogy csak pénzért tudod kideríteni. De tényleg jobb nyugodtan aludni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára addisz 2011.02.02 10:26-kor.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Talán van valami javulás, de nem akarom elkiabálni. Lehet, hogy csak jó napom volt tegnap. Egyébként a fiammal majdnem félidőig hánytam. És ott egész nap, minden kijött belőlem. Gyakorlatilag addig csak 1 kilót híztam. Utána viszont feljött 20. :twisted:

Most a hányás borít ki, meg a vele járó reflux (előző terhességgel nyertem, de emellett még volt candida és egyéb nyalánkságok). Meg állandóan fáradt vagyok, néha az kifáraszt, ha kimegyek a konyhába, gyakran majdnem elájulok, annyira szarul vagyok. És a tudat, hogy nem tudok elmenni bevásárolni, a takarítás (ami 1 napig tart) egy hetembe kerül, plusz dolgozom is mellette. Mondjuk szerencsés vagyok, mert ha nem tudok bemenni, akkor itthonról is tudom csinálni. És persze itt van a kisfiam, aki állandóan játszani/bújni szeretne, a férjem is hiányol. Amúgy a kisfiam heti 2 alkalommal járt bölcsibe, meg 1 nap a nagyié. Most egész januárban bölcsiben volt, mert egyszerűen nem tudtam ellátni. És még valszeg a február is ilyen lesz. Szerencsére jól viseli, szeret ott lenni. És tudom, hogy jó helyen van, játszanak vele, sokat tanul.


Tök jó az a weboldal, ahol látni, hogyan fejlődnek a baba nemi szervei. :D

Jövő hétfőn lesz jelenésem a dokinál. Már megvolt a genetikai UH a múlt hét kedden és szerdán is (jó kis sztori). Akkor volt 55,5 mm. Olyan édes volt, szopta az ujját, meg össze-vissza viháncolt, forgolódott. A dokim azt mondta, hogy végeztessek integrált tesztet valamelyik szűrőcentrumban, mert ott már sokkal jobb gépek vannak (szerintem az övével sincs semmi baj). Kinéztem a hepinetet, a brendon melletti elég közel van. Kértem időpontot keddre. Elmentünk, de a csajszi nem tudta levenni a vért, mert olyan szarok a vénáim. Megcsinálta az uh-t, aztán mondta, hogy menjünk át a Péterfybe, ott leveszik a vért. Odaértünk 4-re, majd közölték, hogy várni kéne háromnegyed 6-ig, vagy visszajövök másnap. És persze ilyen nincs, hogy csak a vért veszik le, újra kell csinálni a vizsgálatot is. Persze másnap vissza, sikeres vérvétel és legalább újra láthattam picipacát. :lol:

Hana
 
 


Addisz: én is mondtam nekik,hogy az Edwards miatt szeretném,adtak csekket,hogy van,ahol meg tudom nézetni...
De miért nem akkor és ott??

Lassan kifutok az időből...
Találtam egy helyet,oda még 5 napig mehetek.
Vendég
 


Megjöttem a védőnőtől, kaptam kiskönyvet, legközelebb 6 hét múlva kell csak mennem. Nevetett, mikor panaszkodtam a dokim hanyagságára, így kioktatott, hyog mikor, milyen vizsgálat is lesz majd és szóljak neki, hoyg tényleg adjon beutalót mindig mindenre :twisted:

Kisbeeka
Remélem gyorsan és gond nélkül meggyógyul az övsömöröd! Nekem a pótanyám kapta be úgy 5 éve és ugyan ő nagyon ritkán beteg (max náthás évente 1-szer), de néha kijött neki azóta is. A derekán szokottjelentkezni és nála fájdalmakkal is járt, de tudom, hoyg a szem környéke tényleg veszélyesebb. De nem lesz semmi gond :wink:

Korybon
Miért vannak neked ezek a gondok, ha nem titkos? :oops: Miből derült ki, hoyg kell menned ezekre a vizsgálatokra?
Eszel, iszol eleget? ez az összecsuklás nem hangzik túl jól :roll:
A vizsgálatokhoz mennek a drukkok!
Igen, a válás menetéről, beadásáról mindent tudok már rég, azt is, hoyg egyedül is be lehet adni. Eredetileg arra hajtottam, hoyg sikerüljön a férjemmel közösmegegyezéssel beadni, mert akkor még a bírósági nyári szünet előtt letudhattuk volna, nyáron egy rapid változatú esküvőt intézhettünk volna az új párommal és akkor az új baba nevével sem lett volna gond. Sajna viszont az egész elcsúszott a gyerekelhelyezésen, abban az első pillanattól vita van köztünk. Viszont talán a vagyonmegosztás részét még át tudom nyomni a torkán, hoyg ne kelljen abban is kérni bírósági döntést, mert az végképp nagyon elhúzná az egész procedúrát és akkor évekig nem jutok a pénzemhez, fizethetünk albérletet, míg ő szép kényelmesen éldegél a közös lakásunkban. Na ezt nem! Remélem, hoyg meg tudjuk győzni a héten, hogy ehhez nincs joga és legalább az anyagiakat tudjuk minél korábban szétválasztani. Természetesen osztozkodni is csak ügyvédi papírral fogok vele, anélkül nem visz el innen pénzt egy fillért sem.

Csajok, ez nekem teljesen új, hoyg már 35 alatt is így forszírozzák a kombinált tesztet :shock: Most megkérdeztem a védőnőt, aki szintén azt mondta, hoyg itt a Szt. Imrében nem is csinálnak és nem is divat. Most akkor ez hogy van, csak a pénz miatt küldik el vajon a fiatalokat is erre a vizsgálatra? Mert ezekszerint a kötelező protokollban nincs benne.

Kép
Kép
 
 


Rheya: nem értem én sem az egészet...
Én úgy tudtam,hogy kötelező,de a tegnapi vizsgálatomban nem volt benne,hanem külön kell mennem fizetősre...

Ha esetleg tudtok egy olcsóbbat....
Az Istenhegyiért nem fizetnék most 30.000-et,mert lényegében csak a vérvétel kéne,a többit megnézték tegnap! :D


Hana: a hepinetes-nél nem tudod mennyi lenne a kombinált teszt?
rákerestem,de annak az árát nem láttam a neten,csak a sima UH-okét...
Vendég
 


Én úgy tudom, hogy kórháza válogatja a kombinált teszthez való hozzáállást. Sok fővárosi kórházban felvették a vizsgálatok közé és díjmentesen elvégzik (mint a Margitban is, ahová én járok), persze mondhatsz rá nemet, ha valamiért nagyon nem szeretnéd.
Emellett vannak kórházak, ahol csak opcionális, ha kéred, akkor fizetni kell érte. A harmadik verzió, hogy egyáltalán nem foglalkoznak vele, pénzért sem végzik el.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Én ezt a helyet ismerem, itt 23.000 kombinált uh-val együtt, talán érdemes megkérdezni, hogy mennyi uh nélkül.
http://mensmentis.hu/arlista.html

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Tegnap sajnos csak egy gyors kínaira tudtam beugrani ebédidőben, mert délben a közösképviselőnél senyvedtem. Készültünk a társasház közelgő éves közgyűlésére és mivel valami ilyen-olyan megbízott vagyok a házban, ezért nekem kell mindig átnéznem az éves kiadásokat, bevételeket, könyvelést... Utána már rohannom kellett a munkahelyre, így normális kajára nem futotta. Fel is pattant rám egyből a jó fűszeres kínaitól mára némi víz, így ma laza tésztás ebéd lesz itthon (nyami). Zöldfűszeres, cukkinis fussili sajmártásban :wink:

Kép
Kép
 
 


kisbeeka

I.trimeszteri kombinált teszt: 9.000 Ft

12. heti vérvizsgálat

A terhesség 10-14 hete között, optimálisan a 12.héten, anyai vérből egy hormon és egy fehérje szintet mérünk (HCG és PAPP-A), továbbá ultrahangvizsgálatot végzünk, melynek során elsősorban a magzat ülőmagasságát (CRL) és tarkóredő vastagságát (NT) mérjük. Ez egy elterjedt szűrőmódszer, amely nagy biztonságot ad. Az ultrahangvizsgálat a Péterfy Kórházban délelőtt, beutalóval ingyenes, minden más esetben 6.900 Ft.

De itt is van uh.
 
 


Azért elég furcsa, hoyg iylen összevisszaság van a terhesgondozásban :shock:

Kép
Kép
 
 


Hana: köszi,megkérdeztük telefonon,de UH nélkül nem csinálják,így akkor 6900+9990 (?) asszem így mondták,így összesen 17000 Ft-ra jön ki....

Nem fogadják el a másik kórházból hozott UH-os leletet,anélkül meg nem csinálnak vérvételt,BÁR külön ára van...

Ki érti ezt???

Marad a SOTE...
Vendég
 


kisbeeka

Nekem még az első terhességnél a dokim csinálta az uh-t és adott beutalót a kórházba vérvételre. Szerintem a piszkos anyagiak miatt kellett szűrőcentrumba mennem.

H
 
 


Vendég
 


Kisbeeka
Szuper videó :D! Nagyon jól látni mindent és tényleg jó aktív baba!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz: köszi! :)

Te is fiúnak látod? Most többen arra tippeltek,látva a videót :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
azért én remélem,hogy lány lesz! :D
Vendég
 


Kisbeeka
Bevallom őszintén, ezt nem is néztem :oops: Engem ilyenkor a mozgásuk nyűgöz le teljesen, arra figyeltem :)
Megnézted az előző oldalra feltett linket a nemi szervek alakulásáról? Még tényleg elég nehéz ilyenkor tippelni (nem is mernek a szonográfusok biztosat állítani), mert a lányoknak is kifelé domboruló a puncijuk. Egy kis "bütyök" tök sokáig ott marad nekik. Szóval simán van esély a lányra :)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron