Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

nagyon rég nem voltam erre :(

Ma voltunk UH-n minden rendben a picurival :D
lehet, hogy törlöm a regisztrációmat...

Kép
larisa
Budapest III. kerület
 
 


Larisa: miért akarod törölni magad?

Az klassz,ha minden rendben van a babóval!!! :)
Vendég
 


Korybon, a doki, aki kissé szenvtelen, Dömötöri Gyula névre hallgat. Viszont, ahogy írtam is, a szakértelmét nem vonom kétségbe...
Nem tudom, hogy neki van-e kórházi háttere, hozzá egy eü intézményen belül járok. A választott orvosom, az Orbán István pedig a Péterfy utcai Kórházban praktizál. A kisfiam születését az édesapjával együtt szerettük volna átélni. Az az orvos, aki végigkísérte az első várandósságomat az Uzsoki utcai Kórházhoz tartozott. Az utolsó hetekig bíztunk abban, hogy Bendegúz, aki mindvégig csücsült a pocakomban, megfordul és rendben mehet az apás szülés. De nem fordult meg a 37. hétre sem. Jött a pánik, hogy a kedvesem nem tud jelen lenni, neki ez nagyon fontos volt, így neki láttunk olyan kórházat keresni, ahol a császárnál is bent lehet az apuka. Nem volt egyszerű, hisz' egy nőgyógyász sem szereti, ha az utolsó héten csöppen be hozzá a kismama "csupán" a szülésre. Megkerestük a főigazgatót, aki biztatott, hogy látja ez egy kivételes eset, tovább navigált néhány kollégájához. Így akadtunk össze Orbán doktorral. Csodálatos élmény volt, nem bántuk meg a rizikós váltást.

Gabrilio, én is a 12. hét környékén gondoltam csak elmenni a védőnőhöz. Addig is a lényeg, hogy figyelj a folsav bevitelre és ha nem is mindennap, de szedjél valamilyen "terhesvitamint" (ezek többnyire tartalmazzák a szükséges napi bevitelt).

Zsé - Anita

 
 

Kép

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Brigi: hogy milyen az ido? Oregonban lakok, ami sajnos arrol hires, hogy rengeteget esik az eso :( szoval telen, bar nem kell havat lapatolni a haz elol es a kocsirol kapargatni, de egy pisztolyt sem erdemes tartani a hazban, mert esos napokon erosen hajlamos az ember bedepizni :) Legalabbis ram nagyon rossz hatassal van az eso. Foleg amiota terhes vagyok. Szinte levegot sem kapok, annyira megvisel. De szerencsere mostanaban kegyesek hozzam a korulmenyek, es sut a nap es viszonylag jo ido van, ugyhogy a kedvem is ezzel egyenes aranyban javul.
Azt hogy oviban nem lenne turelmed dolgozni, azt teljesen megertem. En sem tudtam elkepzelni, hogy szeretni fogom, mielott elkeztem dolgozni, de amiota ott vagyok, megkedveltem a gyerekeket, es szerencsere most mar hallgatnak is ram. sokat tanultam ott, es persze nagyon fontos hogy kovetkezetes es szigoru legyel veluk, mert kulonben megerzik a gyengesegedet, mint a kutyak, es a nyakadra masznak. De szerencsere csak egy ket nagyon nehez eset van az oviban, a tobbiek kezelhetoek, es neha (sokszor) olyan vicceseket mondanak vagy csinalnak, hogy olyankor ugy erzem hogy megerti az egeszet. Nehanyan nagyon a szivemhez nonek, (persze az idegeimre is mennek neha :) nehanyan meg nem igazan :) de szerintem ez teljesen normalis. Emberek vagyunk, nem tudunk mindenkit egyforman szeretni. De en azt mondom, hogy nem mindenkinek van es kell legyen turelme az ovodai munkahoz. Mindenki mas celbol van ezen a foldon, mindenkinek mas tehetsege, ajandeka van es ez igy jo :)

De az biztos hogy az egyik legnagyobb hatranya az ovinak, hogy lebetegszem eleg sokszor :(( Most is olyan beteg vagyok mint a kutya. Megfaztam :(
Apropo, megfazas!!!!!
Tud -e valaki valami pontosat, hogy terhesseg alatt hogyan kell kezelni a megfazast? Mit kell es mi szabad es mit abszolut tilos csinalni, bevenni, felszivni, lenyelni vagy kikopni :))
Elore is koszi az infot mindenki.
bebe17
Szeged
 
 


Korenka: teljesen megertem amit mondasz. Szerintem nagyon sokan hasonlo cipoben jarunk. AKartuk a dolgot, es nem cserelnenk el senkivel (foleg, hogy tudom, hogy milyen faraszto es megviselo idoszak amikor az emberek csak probalkoznak es nem tudjak hogy mikor jon a megvaltas). De viszont azt is igaz, hogy senki nem szeret "beteg" lenni es fajdalomban atmenni az egesz napon honapokig. Ez teljesen termeszetes dolog, emberek vagyunk, nem tudunk maskepp reagalni a fajdalomra es a rosszulletekre, csak szomorusaggal es lehangoltsaggal. Ugyhogy emiatt ne buntessuk magunkat. Most ennek van itt az ideje, veszeljuk at amennyire csak lehet, es gondoljunk arra, hogy elvileg mar mindjart itt a megvaltas, elvegre az elso trimeszteren tul vagyunk, innentol mar csak jobb lehet... ugy kb egy harom honapig... majd megint jon a remalom :) De utana megint jobb lesz :)
Olyan mint az elet, egyszer fenn, egyszer lenn. De gondolja arra, hogy minden elmulik egyszer. Es amikor rossz, akkor fogadd el hogy rossz, ne harcolj ellene, es ne kinozd magad lelkiismeret furdalassal. Nem kell a felesleges teher, van igy is epp eleg mar rajtunk :) fel a fejjel! sirj sokat, mert az segit, es megkonnyebbulsz tole
bebe17
Szeged
 
 


homeostasis: en ugy tudom, hogy az utolso ket honapban nem engednek repulni csak. majusban ha jol szamolom majusban 7 honapos leszek. Majus elejen megyunk es vegen jovunk... szoval 6 honaposan megyek es 7el jovok :((( tudom, rizikos kicsit, de ha nem is rizikos, kenyelmetlen, az tuti bizti.... na majd meglatjuk. Sajnos a jegyek mar megvoltak mielott terherbe estem, es nem szamitottunk ra, hogy ilyen konnyen beterhesedek ennyi probalkozas utan... ugyhogy vegulis kicsit szivas, es a jegyeket nem lehet attenni mas idopontra sajnos :( ne de ez van.... viszem majd a nagy hasamat es szegeny ferjem megprobalja tulelni a nyavogasomat az uton :))
bebe17
Szeged
 
 


Jó reggelt!!!

Ma kakaós csigát sütök a kislánnyal...remélem sikerült :-)

Ki mit főz/süt ma???


Repülés: én tuti nem mernék 6.-7. hónapban...

Szerintem hamarosan tényleg jön egy szép időszak, olyan értelemben hogy elmúlnak a rosszullétek és aktívabbak leszünk, de sűrűsödnek a vizsgálatok, lehet izgulni, jön az AFP, majd a para eleget mozog-e a baba, de izgis lesz minden-minden, meg amikor kiderül lány vagy fiú....és szerintem nem az utolsó 3 hónap lesz megint nehéz, hanem az utolsó...addigra lesz óriási a pocak, cipőt sem tudsz bekötni, lábat sem borotválni, alig kapsz levegőt gyomorégés, hányás:-) De akkor is ez életünk legszebb időszaka..és jó pocakosnak lenni, igaz??? Én anno mindig a tükörben vagy a fotón vettem észre jéééééééééé mekkora hasam van, tényleg olyan gyorsan repült az idő...:-) vicces volt...

Szerintem jövő héten veszek valami rucit, esetleg gatyót..de bugyit mindenképpen kell szereznem..eddig nem voltam hajlandó...sem fotót készíteni a változásról..bonitával mindig fotóztuk a hasam elejétől...

Tényleg valaki nem rak fel mostani pocakfotót??? :D

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Sziasztok Csajok!

Korybon:
Esetleg arról a 10 cm hájról tudnék felrakni fotót ami körülöleli a tájékot. Maga a bébi még nem kapott teret, hogy látszódjon. Előny: mindenki csak később fogja meglátni, hogy terhes vagyok. Hátrány: Most biztosan nem úszom meg, hogy szétrepedjen a bőröm. Csaó bikini.

Megmértem éhgyomorra a cukromat, aztán megmérem a jó cukros kávé után egy órával. Tudom, hogy ez nem ugyanolyan, minha orvos csinálja, de valami közelítő értéket ad. Azt biztosan észreveszem ha nagy gáz van.

Kihasználom, hogy reggelente nincs brutális undorom a különböző kajáktól és most kitakarítom a hűtőt. Főzésről szó sem lehet. Kínaiba megyünk ebédelni a lányommal. Normálisan a férjem főz, de ő most kiküldetésben van, holnap este jön haza. Most egy hónapig itthon lesz, köszönhetően az orbitális nagy hisztimnek. Hogy képzeli, hogy egy hiperérzékeny kismamát magára hagy egy olyan helyen ahol se barátok, se család?! Nagyon nehéz volt a múlt hét, kemény meló, rosszul voltam és lelkiismeret furdalásom volt, hogy elhanyagoltam a lányomat.

Szép napot mindenkinek.
homeostazis
Budapest
 
 


korybon, küldjél légyszi fénypostával kakaós csigát! :D nyamiiiii

bolognai spagettit főzök ma, sütit még nem döntöttem el. múlt hét végén kétfélét is sütöttem - kuglófot és meggyes habost, szóval most vagy kihagyom, vagy holnap egy muffin és azt vihetjük dolgozni is. úgyis annyit falok meló alatt hogy csak na. érdekes, de itthon már nem. :)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Korybon: ha sikerült a csiga,megdobnál egy jó kis recepttel? :D

Úgy csinálnék én is valami finomat,de netes recepten nem szeretnék most kísérletezni,inkább beváltat szeretnék :D
Vendég
 


Kakaós csiga kész, isteni, nem túl édes, de nekünk így tökéletes: nem is lett anyira csúnya! Itt a recept, bár én kicsit több liszttel csináltam, mert nagyon ilyen ragadós, nyúlós volt a tészta...tök egyszerű, még nekem is sikerült, nem vagyok egy ügyes ha sütésről van szó.

Fél kiló liszt, 1 zacskó élesztő, 1 tojás, 3 dl langyos tej, csipet só, 2 ek cukor - összegyúr, végén 2 ek olvasztott vaj hozzá, keleszt. Kinyújt (fél cm), olvasztott vajjal megken, kakaóporral/porcukorral (fahéj+ cukor is ér) megszór, szorosan felteker, felszeletel, tepsibe tesz, 200 fokon 20 percet süt, a végefelé egy kevés vaníliás tejjel meglocsol, még tíz percet süt.

Majd rakok fel képet!!! :-)

Bolognai : nyami, de jóó..én is kéreeeeek szépen!

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Korybon: köszi!!! :D Hmmm,istenien hangzik,jó lehet frissen! :)
Vendég
 


Összefutott a nyál a számban :)

Cserekereskedelemre ajánlanék bolognait egy kis kakaós csigáért :D

Béka, jól lehetsz, ha végre mosolyogva tudsz kajáról beszélni :wink: Ha így van, örülök! :)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


haliho mindenkinek, udvozlom az ujakat!! delutan vegigolvaslak benneteket, jo sokat termeltetek :)

bebe-regi: nagyjabol addig jutottam amit irtal, orulok, h kezdessz jobban lenni! ami viszont megragadta a figyelmem az tokaj!! az en noverem is tokaji boraszhoz ment ferjhez, es mivel olyan szuk az a kor, lehet, h ismerjuk egymast 8) :lol:

mindenkinek kellemes hetveget, pihenest!!!

korenka es a tobbiek...: neha mar en is azt gondolom, h manias depresszios vagyok... :shock: egyik pillanatban madarat lehet velem fogatni, a kovetkezoben pedig anyira frusztralt elviselhetetlen perszona leszek...ja, es ha pl. mar attol sirogorcsot kapok ha ram nez az utcan egy szomoru szemu kutya--- :lol:

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


korybon: ez a kakaos csiga mennyei mannanak tunik!!! jaj de jo, h leirtad a receptet! koszi!

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


gabi: de jo, visszatert az etvagyad!!! leirnad a kuglof receptjet lecci??? ketszinu (csokis-vanilias)?? amugy mindegy, mert minden fajtajat imadom. en is allandoan farkasehes vagyok, teljesen kieheztem az elmult 2,5 honap alatt... annyira akarom magam tartani az egeszseges kajakhoz, de egyszeruen most a vasszoget is megennem :oops:

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


pequ szia, de jó, hogy írtál! :)

■4 tojás
■2 bögre cukor
■1 bögre étolaj
■1 bögre ásványvíz
■3 bögre liszt
■1 cs sütőpor
■2 ek kakaópor
■zsemlemorzsa

1.A kakaópor kivételével mindent beleteszünk a keverőtálba, jól kidolgozzuk.
2.Egy kevés masszához hozzákeverjük a kakaóport, és kiolajozott, zsemlemorzsával beszórt formába öntjük a kétféle masszát.
3.Majd 180 fokon megsütjük.

Egyszerű nagyon megcsinálni, ja szoktam mazsolát tenni még bele, nekem a kuglóf anélkül nem kuglóf :)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


sziasztok,

csak egy gyors bejelentkezés, mert megyünk sétálni. Már voltunk szánkózni, és annyira szép az idő.

Az én férjem nem önálló borász, így nem hiszem, hogy ismeritek.

Addisz: bogyót nem fogsz rá találni,mert ehhez alkati szer kell, és nekem az a tapasztalatom, hogy az se segít mindig. A lényeg, hogy én semmiképpen nem javaslok ekcémakrémet, vagy csak nagyon körül tekintően, mert, lehet, hogy tévedek, de legjobb tudomásom szerint, minden ekcémakrémben van szteroid. Az meg nem jó. Én egy homeplasmine nevű krémet használok Áronnak, amit úgy tudom, hogy itthon nem lehet kapni. Én Franciaországból szerzem be, 10 euro és kb. 2 évig elég. De lehet,hogy meglehet rendelni. A boiron gyártyja.

Ami viszont nekem a legnagyobb segítség az egy Roval nevű termék család, szintén francia, és kifejezetten pikkelysömörős és ekcémás bőrre ajánlják. Én Áronnak csak ezt használom, de annyira, hogy az oviban is volt neki saját kézmosója. Ez rajta van a patikusok listáján, tehát elvileg bármelyik patika betudja szerezni, csak nem annyira forgalmazzák, mert 1 liter tusfürdő kerül kb. 1,500 Ft-ba, így nem elég trendi, vagy nem keresnek rajta eleget, nem tudom. Itt megtalálod a termékeket: http://www.roval.hu/ , meg leírást róluk. szerintem egy nagyon jó termékcsalád, jó áron és jó minőségben.

Na megyek hógolyózni, puszi mindenkinek

Bebe

Kép
Kép
Kép
 
 


Gabi: köszi,nagyon aranyos vagy,de sajnos egyelőre csak az édességekről tudok ódákat zengeni,ma pl. nem nagoyn ment le semmi...

Végül csináltunk gofrit,mert gyorsan megvan,és finom,de abból is alig ettem.

Olyan hasgörcsöm volt (nem alhasi,inkább emésztési),aztán ezt fagyasztott eperrel enyhítettem,az jólesett!

fáj sokszor a hasam,de nincs "megkönnyebbülés",hiába megyek ki a mosdóba,a terhesvitamin miatt áll bennem minden...
így maradnak a görcsök :?
Vendég
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelenkezés.

Nagyon-nagyon rossz napom volt, nem részletezem, csak örülök, hogy vége :(

Nő a bölcsességfogam is, annyira durván kisugárzik a fülemre, hogy sokszor csillagokat látok.

Bebe29
Igen, jól tudod, az ekcémakrémek szteroidosak, ezért is hagytam abba most, viszont durván néz már ki a karom, úgyhogy muszáj lesz valamit beszereznem. Köszönöm a tippet.

Jó éjt mindenkinek!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!
Ne haragudjatok,hogy úgy eltűntem de a pici fiam mellett egyszerűen nincs időm írni. Minden nap tervezem,majdnem mindig végig is olvasom de általában éjszaka és már írni nincs erőm. Mégis segítséget szeretnék tőletek kérni ha nem túl nagy kérés. Hüvelyemnél égő érzést érzek(sztem gomba),se nem csíp se más csak ég. A dokim azt mondta 12.hétig nem kezeljük semmivel mert nem lehet. Én meg aggódom,hogy mégiscsak kellene. Megbízom benne de .........Franc tudja,nem akarok bajt! Közületek valakinek volt az első trimeszterben fertőzése?Kezelték valamivel? Tudom pofátlan vagyok és bocsánat de pánikolok!

KÖSZÖNÖM!!!

Lilypie Maternity tickers
 
 


béka. nem szedek vitamint, de bennem is "áll minden", épp most gondoltam, hogy keresek valami homeobogyót rá, mert nem jó ez így.

henó, sajnos nem tudok segíteni :(

addisz, jesszusom, hát ez nagyon kemény :? van rá valami gyógyír egyáltalán?

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Sziasztok

szorulósok:
Sepia homeobogyótól teljesen rendbe jött az emésztésem. Bár eredetileg nem erre szedem, de észrevettem, hogy amikor 2 napig kihagytam bennem is megállt újra minden.

heno
Ha nagyon zavaróak a tünetek akkor mindenképpen kezelni kellene valamivel... Nekem nem volt ilyen. Szinte biztos, hogy minden krém ellenjavallott (Canesten pl.) de beszélned kéne egy patikussal, hátha tud valamit ajánlani, de ha rosszabb lesz akkor légy határozott az orvosoddal.

addisz
A bébid biztosan professzor lesz, ha bölcsességfogadat növésre serkentette. :wink: Szegénykém, ez borzasztó lehet, jobbulást.
homeostazis
Budapest
 
 


Heno
bár nem a 12. hét előtt, de anno volt nekem is valami nyavalya odalent és Canesten kúpot adtak rá...én szerintem dokihoz kéne menni..

képzeljétek jobb híján írtam a neten egy nődoki szakértőnek, bemásoltam a kombinált teszt eredményeit, és azt mondta, mindenképpen genetikus lesz, majd szerinte 100 % hogy ez az amniohülyeség, amikor a hasba szúrnak egy tűt és mintát vesznek a magzatvízből.. :shock: Meglepődtem..ha ez lesz, nem biztos, hogy belemegyek...

ÉÉÉÉÉÉÉs mivel olyan sok embernek megvannak már a baba nevek, mi is kiagyaltuk: Benedek/Blanka.. :D

Addisz
Sajnálom a bölcsességfogat..kitartás..nekem is időközönként megpróbál kibújni, 3-4 napig úgy fáj, hogy a nyakam is elzsibbad, a fülem..szegény...kezeled valamivel????

Addisz
Te már 14 hetes vagy, még nem mutatta meg a nemét a baba???

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


csak rövidet írok, mert az előbbi monológom elszállt.

addisz: Ezt bátran ajánlom neked. Teljesen természetes szuper anyag. http://www.jomtom.hu/peloid.html

Tegnap muffint sütöttem a kisfiammal. Nagyon jól szórakoztunk. Hála az égnek én nem kívánok semmilyen édességet. Émelygek csak tőle... Fogytam továbbra is ettől az állandó rosszulléttől. Egyre nehezebben viselem... ha még a bölcsesség fogam is fájna kiszaladnék a világból. Kitartás!!!!
korenka
Szár
 
 


korybon: Egy másik topicban van egy kismama akinek előző terhességénél rossz eredmény született a down kórra. Jött az amnio aminek hatására fertőzés miatt meghalt a magzatkája. Teljesen egészséges volt. Ez horror. Nagyon nehéz helyzet ez. Én sem tudom, hogy vállalnám-e... Mikor mész orvoshoz? Mérhetetlenül szorítok neked!!!!
korenka
Szár
 
 


Sziasztok!

Én is nagyon régen jártam itt.... :(

Látom nagyon finomakat sütögettek errefelé! :)
Nekem lassan kezd visszatérni az étvágyam, már szokott korogni is a gyomrom :) Húsokkal még hadilábon állok. A múltkor pl úgy megkívántam egy kis húslevest, hát ne tudjátok meg... a zöldséget a szobában kellett megpucolnom, annyira hányingerem lett a főlő hús szagától. Utána viszont jól belaktam belőle! :)


Közben én is túlestem a 12 hetes vizsgálaton. Fantasztikus volt az UH. Épp háttal feküdt, ráadásul fejjel lefelé a Drága, a gerincét, a bordáit kezét, lábát, tök jól lehetett látni. Aztán oldalra fordult és ott kalimpált a pici szive! Olyan jó volt! Sajna Apát nem engedték be, el is kettyent kicsit. A vv-nek 2 hét múlva lesz eredménye.

Valaki kérdezte h nem késett-e el ha 12 hetesen megy először védőnénihez... Nem tudom h máshol hogy működik, de itt nálunk az volt az első h a doki kérte a kiskönyvet....

Korybon: én is azt hallottam h megvan az esély a vetélésnek az amnionál. Nem tudsz esetleg másik dokihoz elmenni és az ő tanácsát kikérni? Remélem nem lesz baj! Drukk!

Kép
 


Amnio: Nem szabad előre félni! Esély van a vetélésre, de nagyon kevés!!! Csak a riogatás nagy. Andrissal egy csapatban 2 mamánál is volt és semmi bajuk nem lett. Viszont biztosra tudták a picúr nemét, merthogy azt is megmondják :)

Székrekedés: Előző terhességem alatt végig saját készítésű kefírt ittam. Még akkor se volt székrekedésem, amikor a végén jó sok vasat kellett szednem. Kefírgombát lehet venni az interneten.

Fertőzés: Ha más lehetőség nincs is, talán intim mosakodógél enyhíti a tüneteket valamennyire.

Jaj, de jó annak, aki volt vizsgálódni, kukkolni :) Pici nemét még senki nem tudja?

KépKépKép
 
 


Lányok,nem akarok beleszólni,de terhesség alatt NEM SZABAD intim mosakodógélt használni!!!

Ezt másnak kapcsán olvastam korábban,és nagyon megmaradt bennem...!

Fertőzés esetén azonnal ORVOS,ő pedig vényre fog felírni valószínűleg Canesten kúpot,vagy hasonlót!

Ne próbálkozzatok mással,mert rosszabb lehet,saját védekezőrendszert sem szabad kiiktatni...
Vendég
 


miért nem szabad intim mosakodógélt használni??? ez a folyékony intim lemosó, nem? Mert én mindig használtam, kislányomnál is..

amnio
hát köszi, amit írtatok...még reménykedem azért, hogy nem ez rögtön a következő léps, hiszen lehetne egy újabb alaposabb genetikai uh 8mint a kislányomnál is volt anno) én feltétlen ki akarom várni az AFP eredményt majd és még ott a lehetőség egy integrált tesztre is..ha ezek mind-mind rosszak lennének, na akkor esnék igazán kétségbe hogy merre tovább..és ugye a nagy kérdés: sok olyan anyukával készítettem riportot, akiknek down-kóros a gyerekük és mind azt mondta, a terhesség alatt minden eredményük tökéletes volt és szülés után derült ki a betegség, sőt volt olyan anyuka, akinek a babájánál 6 hónapos korában derült ki a szülés után!!! :shock:

és sok olyan anyukát is tudok, akiknek rossz volt az eredménye,mégis egészséges a gyerek..akkora dilemma, de remélem holnap többet tudok majd..délre megyek dokihoz...meg rákérdezek az rossz EKG eredményemre is, meg a rossz májértékre is, meg arra, hogy most tényleg nem baj, hogy a vizelet eredményem is rossz lett? több volt benne a fehérvérsejt a normálnál...hát ez most úgy látszik egy ilyen időszak, csupa rossz eredmény, de lesz majd jobb is, tudom!!! Holnap sokkal-sokkal többet tudok majd!!!

székrekedés: na ezzel viszont szerencsém van, mert a kislánynál sem volt, most sincsen :-) pedig nem is eszem sok gyümölcsöt (sajnos)..nekem az válik be, hogy reggel, ahogy felkeltem megiszom 2-3 deci vizet, majd utána jön a cappuccinóm és ez így beindítja a bélműködést...
de javaslom próbáljátok ki a reggel felkelés után azonnali 2-3 deci víz ivását, rögtön felkelés után..csodákra képes!!!

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Korybon: a kívül használtat nem tudom,hogy szabad-e,de az intimzuhanyt,tehát belül nem..

Nem én találtam ki,de biztos hogy van oka.

Megkeresem Neked,amit erről olvastam (orvos írta!),hátha megtalálom.
Nem okozott ez mindenkinél problémát,de ez is olyan,mint forró vízben ücsörögni... Nem tanácsos,de volt,aki nem tudta,hogy tilos,és végül nem lett baja,de aki tudja,hogy tilos,azért nem kockáztatná meg....
Vendég
 


Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,kedvesek vagytok! Az első kimaradt menszi előtt éreztem először a tüneteket aztán a második kimaradt idején(pont két hete)aztán most. 2-3 nap alatt maguktól elmúltak. Természetesen rögtön hívtam a dokit,azt mondta feleslegesen megyek fel hozzá,mert úgysem ír semmit 12.hét előtt. Megbízom benne,nagyon nagy tudású elismert orvos. Viszont így,hogy ma betöltöttem a 10 hetet már egyre inkább parázok,h nehogy baj legyen és a neten is azt írják,h 5-10. hétig legsérülékenyebb a magzat. Szóval ha holnapra nem múlik kedden elmegyek dokihoz és határozottan :-) vetetek kenetet és kérek valamit rá! Canestent 12. hétig van amelyik javasolja van amelyik doki nem,tudnátok-e melyiknek van igaza?Intim mosakodót én is használok,saforellt és laktacidot. A saforrel kifejezetten gomba ellenes összetevőket tartalmaz a laktacidból meg van ami kifejezetten terheseknek való. Nekem enyhíti valóban a tüneteket. Nem értem mi rosszat tud csinálni hiszen csak a ph-t tarja rendben. de a franc tudja már ezt is!

Korybon:én mbiztosan kikérném mások doki véleményét is, sőt(ahogy magam ismerem)lehet kettőjét is és ha mindhárom ugyanazt mondja akkor elhinném!:-) Jó a hozzáálásod ezért nem is lesz semmi baj! Minden agyban dől el!

Pampalini: Kivi vagyok mikor lesz emg a vv eredménye,2-3 nap alatt meg szokott jönni. (még akkor is ha 2 hetet mondanak)

Lilypie Maternity tickers
 
 


Henó: a mosakodót lehet,hogy szabad használni,de IRRIGÁLÓT nem!
A terhesség alatt teljesen más lesz a hüvely ph-ja,és pl. orvos előtt ha kiöblíted,akkor épp kimosod azt,amit meg akarsz vizsgáltatni vele,tehát főleg vizsgálat előtt nem szabad (ezeket mind orvos írta).

Amúgy meg több okot is olvastam,hogy miért ne használjuk terhesség alatt,pl. mert bármennyire is fertőtleníted le az irrigálót,vele viheted fel a méhszájig a fertőzést,és ha fertőzött hüvelyben használtad előzőleg,akkor hiába is öblítetted ki,másnap vagy később ugyanazzal a készülékkel újra felviszed..

(Amúgy burokrepedést is válthat ki az így felvitt fertőzés).

Én is használtam régebben,de mióta a dokik megmondták,hogy ezzel csak tönkreteszem a hüvely természetes védekezőrendszerét, kiiktattam.


Sőt,orvos szerint még sima vízzel sem szabad kiöblíteni a hüvelyt.
Vendég
 


Sziasztok!

bebe17: az nem semmi 6 hónaposan repülni! De nem hinném hogy lenne ezzel majd gondod, max sokat kell majd sétálnod a repülőn.
korybon: nekem is az utolsó hónap volt csak szörnyű. Én ugyanígy augusztusban szültem Botit is, és pokoli meleg volt, ráadásul kétnaponta kellett mennem a végén CTG-re hőségriadó kellős közepén...szörnyűű volt, így már most ettől rettegek :lol: De ezt leszámítva imádok pocakos lenni!!!! Várjuk a holnapi doki beszámolót!! remélem tud valami megnyugtatót mondnai! Benedek és Blanka, nagyon szép nevek! :)
kisbeeka: nekem az előző terhességemnél nagyon bevált az aszalt sárgabarack, vagy szilva. Egy pár darabot ettem belőle (2-3) és tuti 2 percen belül a Wc-n ültem :wink:

Én ma borsó leves és csirke pörköltet készítettem nokedlival. Plussz császármorzsát, de azt holnapra.
Holnap megyek 12 hetes vizsgálatra...izgulok...nem is emlékszem, hogy ilyenkor vért is vesznek, vagy csak UH lesz?

Kép


Kép
 
 


Norcs: köszi a tippet! :)

A 12 hetes vizsgálaton elvileg van vérvétel is,meg UH :)
A kettőből számítják ki a genetikai eltérések kockázatát.
Nekem sajnos nincs külön beutalóm a vv-re,ezért majd kedd reggel a laborban is jelentkeznem kell ezügyben...
Vendég
 


Norcs: Te mikor voltál utoljára UH vizsgálaton?
Úgy látom csak 3 nap különbség van köztünk :D
Vendég
 


kisbeeka
Jaaa értem..intimzuhany..azt akkor értem miért nem ajánlatos...

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


norcs83
Drukkolok holnapra!!!!

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Képzeljétek,kijött rajtam egy csomó kiütés :? :? :?
Azt hittem,csak picit megdörzsöltem a szemem alatti részt,mikor a csipát távolítottam el hajnalban,de mikor belenéztem a tükörbe....

2 csíkban (egyenként kb. 2 cm hosszúak) piros,duzzadt,és mintha rengeteg apró "pattanással" lenne tele...

Még hajnalban bekentem Neogranormonnal,mint hámosítóval,mert azt hittem,hogy csak kidörzsöltem. :?
Talán hozatok párommal haza kálciumot,talán allergia,csak nem tudom mire :? :(
Vendég
 


kibeeka: 17.-én (10 hetesen) voltam utoljára. Most meg a SOTE II.-re megyek, de nekem sincs külön beutalóm a vérvételre, de ha emiatt másnap kell visszamennem gutaütést kapok. Holnapra leszerveztem a gyerek felügyeletet, de már ez is necces volt...
kiütéseket sajnálom :(

korybon: köszi :)

Kép


Kép
 
 


Norcsi, jo volt olvasni hogy mit fozol, en is nekiallok csaszarmorzsat csinalni. annyit szenvedek ettol a fozestol, de nem is a fozes reszetol, hanem amig kitalalom, hogy mit kene csinanli.... es mi az amihez a babanak is kedve van :) mert nagyon sokmindentol hanyingerem van, meg a gondolatatol is. Arra gondoltam, hogy nagy segitseg lenne, (szerintem masnak is) ha neha megirnank hogy epp aznap mit foztunk, vagy mire keszulunk....mit szoltok????
En megkoszonnem, az biztos :)[/img]
bebe17
Szeged
 
 


Norcs: én az Uzsoki kórházba megyek kedden ezügyben,de én is gutaütést kapok,ha ott közlik,hogy nem csinálják meg,mert a fizetős helyekre soká kapnék időpontot,és akkor már kicsúsztam a meghatározott időszakból...
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek az együttérzést bölcsességfog ügyben! Ma már kicsit jobb, csak a "szokásos" fejfájás van... Nem volt egy szuper hétvége, de lesz majd jobb is!

Norcs
A 12. héten van lehetőség az ún. kombinált vizsgálatra is, ez annyit jelent, hogy vért vesznek uh előtt/után, amiből az uh eredményeit is figyelembe véve kikalkulálják a Down és az Edwards kór valószínűségét. A vizsgálat sok kórházban ingyenes, néhol fizetős. (mármint a vérvétel része)

Korybon
Sajnos még nem tudjuk a babó nemét. Az 12. héten nem lehetett látni az uh-n még semmit, azóta pedig csak egyszer kukkantott rá a nőgyógyászom (13. héten), de a rendelőben nem a legjobb a gép, így ő sem látta. Február 13-án megyünk 4D-re (akkor leszek 16+5), reményeim szerint ott kiderül :)
Amnio: többen elmondták már előttem, de szerintem is érdemes lenne egy vagy több orvossal konzultálni, uh-t ismételni vagy megvárni az afp eredményét, mielőtt amniora küldenek. Valóban kicsi a vetélés kockázata, de van.

Kisbeeka
Ugyanilyen kiütésekkel voltam tele 3-4 hete! Soha életemben nem nézett így ki a szemem alatt, akkor viszont egymás után többször is kijött, néhány nap eltéréssel. Csak a terhességgel tudtam összefüggésbe hozni (talán valami hormonváltozás?), nem is kezeltem, magától elmúlt. Érdekes, mástól még nem hallottam. Majd számolj be, mi lett velük.

Henó
Canestent szoktam javasolni kismamáknak folyásra, azt vény nélkül is lehet kapni, de én inkább annak a híve vagyok, hogy lássa előtte a doki is, miről van szó.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addis: Kicsit hülyén érzem magam,vagy félreértettem vagy nagyon nem vagyok képbe. Ez a mondatod úgy "hangzott" hozzám mintha orvos lennél??? Köszönöm a tanácsot!:-)

Lányok:Magzatmozgás valakinek? Én a másodikat a 12. héten éreztem először!Már úgy várom!

Lilypie Maternity tickers
 
 


Sziasztok!

Csajok! Amikor én mentem 12 hetes vizsgálatra, nekem sem volt beutalóm vv-re. A Doki megcsinálta az uh-t és utána adta a beutalót, szerintem nektek is így lesz.

henó- én is már nagyon várom h érezzem a Picúrt! Hát még Apa, hogy várja! :)

Szép napot Mindenkinek!
Én megyek 10re gályázni.

Kép
 


kisbeeka
A Kalcium jó ötlet a pötyikre szerintem...biztos a várandósságtól jöttek ki..nekem pl. teli van pattikkal a képem..így volt ez a kislányommal is :-) Remélem azért elmúlik hamar!!!

bebe17
jó ötlet amit írtál a főzicskéről, benne vagyok!!!

Nekem is úgy volt a kombinált, hogy először uh és utána adtak papírt, beutalót a kombinált tesztre..át kellett sétálnom egy másik szobába és ott le is vették a vért.

Szorítsatok, déltől van Burok a kórházban, megyek..megfogadom a tanácsotokat és megnézem mit mond és utána megyek másik dokihoz is, megkérdem őt is. (sztanyik)

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Henó
Jajj, véletlenül írtam azt, hogy "szoktam", azt akartam mondani, hogy Canestent szoktak ajánlani folyásra! Nem, nem vagyok orvos :) Csak több helyen hallottam, olvastam, hogy ezt lehet alkalmazni az első trimeszterben is.

Én érzem már a babó mozgását, kb. 1,5-2 hete kezdődött, általában reggel és este, amikor vízszintbe vagyok. Kívülről még nem látni, csak én érzem.

Korybon
Drukkolok nagyon, mesélj majd mindenképpen!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Korybon, szorítok én is értetek, hogy minden rendben legyen!
Olvasom a különböző bőrproblémákat, sajnos nekem elég régóta seboreás dermatitisem van, ami hormonális változás esetén, stressznél, bizonyos időjárási viszontagságoknál hihetetlen kellemetlen viszketést és hámlást tud előidézni fejbőrön, és arcon T vonalban. A babavárásnál ez kicsit alábbhagy, viszont még Bendegúz szopiztatásakor megjelentek piros kiütések a számnál és a mellbimbómnál(!). Erre kaptam akkor Advantan nevezetű kenőcsöt (ami szintén szteroidos) és nem szabadott addig szoptatnom. Elmúlt, de rá egy évre előjött, és most ismét megjelent a számon és a mellbimbóimon. Annyira kellemetlen, hogy uhh... Aztán... most még ehhez december közepén kijött a kézfejemre, csuklómra száraz-piros-viszketegség. Azt gondoltam, a hidegtől, így kentem az "egyszerű" kézkrémekkel (atrix stb.) Mostanra már olyan kellemetlenné vált, hogy elmentem dokihoz a múlt héten, aki azt mondta, igen, a hidegtől van és írt fel egy patikai kencét, amitől egyáltalán nem enyhül a viszketés.
Elvileg ezeket a viszkető, száraz, kipirosodó borzadályokat én a Pimafucort nevezetű krémmel tudom karbantartani, de ez szintén szteroidos. Azt mondta most a bőrgyógyász, hogy ez utóbbit felejtsem el, és az Advantan kenőcséből (és nem a krémből) használjak minimálisat, ha már nagyon elviselhetetlen a viszketés. Ez elvileg jó ekcémára is. Nem tudom, hogy mekkora a karodon a beteg bőrfelület Addisz? Néztem a Peloid-ot én is, de már annyi csodaszert, természetes kence-ficét, boiron, bioderma, vichy termékre adtam ki százezreket, hogy szívom fogam az újabb nagyobb kiadásoktól. Csak, hát az ember reménykedik...
Henó, nekem folyamatosan van nőgyógyászati problémám, akárcsak az első terhességemnél. Candida-t állapított meg korábban a doki, amit írtó nehéz kiűzni a szervezetből, úgy tűnt fél év diéta, kezelést követően el is múlt, aztán most ismét hasonló tüneteket produkálok. Az orvos azt mondta, az első trimeszterben inkább SEMMI-t, de ha nagyon kellemetlen akkor Canesten kúp és kence. Szerencsére számomra nem jár a folyáson kívül egyéb tünettel a dolog, így kivárok.

Kajcsi: Általában előre tervezek egy hétre, megosztom a mostani előrelátható menünket: A hétvégén én csirkepaprikást készítettem nokedlivel, és islert sütöttem. Ma káposztás sztrapacska lesz, holnap paradicsom leves és mozarellás sült csirkemell párolt zöldséggel, aztán zöldbabfőzelék lecsós alappal, tejföl nélkül :), utána valamikor tejszínes őszibarack leves, egybe gombás fasírt krumplipürével, hétvégén tyúkhúsleves töltikével és rengeteg zöldséggel, lájhtos székelykáposzta, vargabéles vagy szilváspite, amit a család jobban kíván.

Remélem segítettem picurkát!
Korybon, jelentkezz mielőbb!

Zsé - Anita


Addisz, érzed a mozgolódását??? Nézem a vonalzódat, tényleg, hát Te már előrébb haladott vagy! Aztaaa! Bendegúznál csak a 19. héten mertem kijelenteni, hogy igen, Ő mozgolódik. Csodálatos élmény!!! De várom már én is :)

Zsé - Anita

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: