Új privát üzeneted érkezett!

szerintetek az lehetséges, hogy egyik pillanatról a másikra így elmúlik a rosszullét? nemcsak a hányás, de még az émelygésem is elmúlt, és bár tök jó, azért ráparáztam.. még jó, hogy szerdán megyünk uh-ra.

épp tegnap vettem észre, hogy már kicsit kidudorodik a méhem. olyan cuki :D

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Korybon
Örülök, hogy végre jelentkeztél, már aggódtunk, úgy eltűntél a múltkor. A leleteiddel kapcsolatban nem tudok okosat mondani, sajnos nem értek hozzá, de remélem, hogy nem lesz semmi baj!
És mindjárt itt a kedd :)

Gabi
Ne izgulj, tök normális, hogy egy csapásra elmúlik minden rosszullét és hirtelen úgy érzed, mintha nem is lennél terhes. Ilyenkor mindenki megijed egy kicsit, de ez abszolút reális és általános jelenség!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Korybon: Nyugi, én is csak 1x voltam eddig dokinál, bejelentkeztem a védőnőnél és azóta sehol nem voltam. Se EKG-n, se vérvételen, sehol. Utálom ezt a sok vizsgálatot. A terhesség egy természetes dolog, sose értettem minek küldenek száz helyre. (Persze kivétel akinél valami indokolja.)
Sajnálom a rossz értékeket. Remélem megjavulnak!

Gabrilio: Ha gondolod én szívesen átveszem tőled azt a felemelő érzést, hogy végre nem vagy rosszul :)

Babamozgás: Valóban azt mondják, hogy az elsőnél később lehet érezni. Andrisnál csak a 20. héttől volt benne szerencsém. De szerintetek az normális, hogy most már a 8. héten éreztem valamit? Vagy ez csak valami méhösszehúzódás, vagy keményedés?

Írtátok valahol, hogy azt tervezik, hogy csak abban a kórházban szülhetünk ingyen, ahová tartozunk. Erre van valami konkrétum, és ez komoly? Nagyon nem mindegy, mert akkor tuti másik dokihoz megyek. Nem akarok a végén váltani!

KépKépKép
 
 

 
 

Addisz, hiszek neked, köszönöm! :)

Bogme, az érzést nem adom! :D

Én még sehol nem voltam, a doki minden UH után azt mondja, még felesleges mennem, szerintem kicsit ő is a biztosra játszik / vár. De nem bánom. Minél később kell ezeket a dolgokat nekiállni intézni, annál jobb.

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Bogme: nem tudom,mikor dönt úgy a kormány,hogy ezt a tervet is hirtelen 1 hónap alatt véghez viszi,mint a magánnyugdíjpénztárosat...

Kiszámíthatatlan,de úgy látszik nagyon eltökéltek az ilyen értelmes ötletekkel...

Egyelőre "szabad" orvosválasztás van,már akit nem dobnak vissza (mint engem),hogy nem vagyok kerületi lakos,így még küzdenem kell,hogy a hőn áhított doki elvállaljon... :?

Tehát lehet később is bárkinél szülni,csak épp súlyos ára lesz.


Gabi: nálam is elmúltak a tünetek nagyjából.

Én mondjuk azt hallottam,hogy akkor kell megijedni,ha MINDEN terhességi tünet hirtelen megszűnne,azaz a cici feszülés és fájás is,émelygés,hányás,fejfájás,vagy bármi,ami addig mindennapos volt,és (kihangsúlyozom:) hirtelen tűnik el MIND.

Nekem végülis csak émelygés volt,és az el is tűnt,viszont a szörnyű fáradtság érzés maradt,tegnap már nagyon zombi voltam du. 2-3 felé...

De holnap befejezem a progeszteron-pótlást,ettől azt remélem,hogy kevésbé leszek fáradékony,meg aztán jön a 2. trimeszter,ami állítólag az aktív!!! :D :D :D
Vendég
 


Én 9 hetesen voltam terhesgondozáson először,és utána kaptam meg a beutalókat,de mivel nem szeretek ezzel sokáig várni,másnap elintéztem a pisst,vérvételt és EKG-t.

A leletekkel még el kell jutnom a házidokihoz,hogy kiértékelje,és belepecsételjen a kiskönyvembe :)

No meg a fogdokihoz is menni kell pecsétért...

Védőnőt is 9 hetesen fogadtam itthon,vele havonta randi... :?
Vendég
 


Sziasztok!

Ha megengeditek, akkor csatlakoznék a társasághoz :) Visszaolvasni még nem volt módom, de d.u. talán lesz rá időm, hogy képbe kerüljek.

Magamról csak röviden egyelőre, hisz lassan jönnek haza az éhesek ebédelni. Most járok a 10. hétben (UH szerint a Babóka 2 nappal idősebb, így épp ma 10 hetes). Van egy 5 éves nagyfiam, akivel elég cirkalmasan alakult anno a terhességem. Remélem most sokkal kevesebb aggodalommal telik majd a hátralévő 7.5 hónap!

Kép
Kép
 
 


Rheya: üdv itt :)
gratula a nagyfiadhoz! :)
Vendég
 


Kisbeeka
Köszi :) Ez még a régi babanetes vonalzóm dávidról, majd Babóka is kap egyet d.u., ha lesz rá indíttatásom :lol:

Kép
Kép
 
 


üdv rheya :) szurkolok az "unalmas" babavárásért :)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


No,már csak 9 napot kéne kibírnom valahogy :D
A fejem rendületlenül fáj :?

Tegnap csináltam isteni csülkös bablevest,és jópár tányérral ettem is belőle,de valahogy utána nem éreztem túl jól magam...
Vendég
 


Béka, nem hiszed el, tegnap én is isteni csülkös bablevest csináltam!!!! Épp el akartam dicskedni vele itt is :wink: Tegnap két tányérral ettem, maradt mára is! :D

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Gabi: hihi,ez vicces,ugyanis rajtam kívül még vagy 3 barátnőm csinált tegnap ugyanezt :D :D :D

Én nem is merem megírni,mennyit ettem belőle tegnap... :roll: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Nekem is maradt mára,egy egész hadseregre valót főztem,de én most először,és nagyon elégedett voltam vele :D

pár dolgot módosítottam a recepthez képest,de nagyon jó lett így is :D
Vendég
 


Rheya: Üdv közöttünk!

Csajok! Ez már nem ér!!! Csülkös bablevest emlegetni itt??? Én rosszul vagyok még a gondolatától is! A mennyiségekről már nem is beszélve! Bármit eszem, max csipegetek különben kidobom a taccsot tőle. Jaj mikor múlik már el ez???

KépKépKép
 
 


Köszönöm a kedves fogadtatást mindenki részéről :)
Úgy tűnik nálam már befutott pár hete a hormonális elhülyülés, ma is a bemutatkozóm végén 7.5 hónapot írtam a hátralévő 6.5 helyett. No de ez legyen a legkevesebb :lol:

Még nem kerültem teljesen képbe, de látom, hoyg sokatoknál vannak kellemetlenségek, gondok a babásodás elején :(

Nekem a nagyfiammal (de fura így írni) szinte 0 tünetem volt, ami nyilván annak lehetett a következménye, hoyg kicsit kevéske volt a sárgatest hormonom. Szedtem is rá anno duphastont, mert folyton barnásoztam. Na, most Babókával azért megismertem, hoyg milyen szuper is a folytonos émelygés. Volt, hoyg már inkább azt szerettem volna, ha tudok hányni, hátha az hozna egy időre enyhülést, de végül max az öklendezésig jutottam el. Szerencsére azért nem volt folyton ez sem, mert néha pár napig volt, majd pár napig nem. Most épp 3-4 napja szinte semmit nem érzek, de helyette cefet rossz bír lenni a gyomrom, savam lesz úton útfélen és az utóbbi 2 hétben tisztára kajás lettem, aminek következtében majd minden nap túleszem magam és sajna a mérleg is megindult felfelé egyből :twisted: Dáviddal 20 kilót bírtam összehozni, pedig vele az első 6 hónapban nem ettem semmivel sem többet, mint korábban, egyszerűen az elejétől fogva valószínűleg gyűjtöttem a vizet. A 6 hetes kontrollon a 20 kilóból már csak 4 volt rajtam, pedig semmit nem tettem érte. Persze ez megmaradt a szopi alatt is, majd utána 2 hónap alatt felkaptam még 8-at, mikor nem volt már, aki leszívja rólam az energiát. Szerencsére sikerült fél év alatt ledobnom kemény sportolással 15 kilót és azóta is tartom a súlyom (kisebb kilengésekkel). Most 5-6 kiló mínusszal indítottam Dávidhoz képest, de jó lenne megállni 70 kilónál, mert hát azóta én is vénségesebb lettem, illetve mindenkinek jobb, ha nem leszek ismét zsírkutya a szülésre :twisted:

A szopi nálunk is nehezebben indult, mert Dávid elég sárgácska volt (majd 3 héttel korábban érkezett), de itthon a nyugodt környezetben pár nap alatt megoldódott ez a probléma is. Végül 10.5 hónapos koráig szopizott, de az utolsó 1.5 hónapban már csak éjjel fogadta el a cicit.

A Szt. Imrében szültem, most is ott fogok (ide is tartozunk), nekem nem volt különösebb gondom, pedig azért nem volt egy hipp-hopp szülés. A csecsemősök tényleg nem álltak a helyzet magaslatán, de számítottam rá, ha meg kértem valamit esetleg, akkor azért előbb-utóbb elintéződött a dolog.
Terhesgondozásra nekem megfelelt az SZTK, nagyon rendes, tapasztalt dokim volt, akit sajna azóta kipiszkáltak. Mots is odajárok egy fiatal dokihoz. A stílusa néha elég "érdekes" bír lenni, de kb. letojom, csak lásson el kellőképpen és vegye észre, amit észre kell vennie. Írtok ilyen 200-300e-es díjakról, hát nekem csak forog a szemem ezeket olvasva. Pillanatnyilag ott tartok, hoyg még a saját dokimat sem fogom felkérni, hoyg jöjjön be szüleszteni, jó lesz nekem az aktuálisan odabent lévő ügyeletes is szerintem. az egyetlen fizetős balhé a korom miatt lesz (39 leszek májusban), 2 hét múlva megyek az Istenhegyi klinikára komplex szűrésre.

Remélém megírtam minden fontosat :)

Kép
Kép
 
 


Bogme: hát én is csak a gondolatától voltam jól,miután ettem,már nem éreztem túl jól magam,és ma egész nap mintha ismét émelyegnék... :?

jól elkiabáltam,hogy elmúlt a tünet,elég sz*rul vagyok :(
Vendég
 


Rheya: lassan eljön végre nekem is a genetikai vizsgálat :D
nekem előadta már a védőnő,hogy havi 1-1,5 kg a "megengedett" hízás :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Kisbeeka
Én még nem jártam a védőnőnél, de holnap megyek Dáviddal az elmaradt 5 éves státuszt pótolni. szerintem ki fogja szúrni a pocakom, sajnos elfelejtettem szólni neki a telefonban, hoyg van pocak, de Dávid még nem tud semmit róla. Hát merem remélni, hogy valahogy a háta mögött tudok majd kacsintgatni :lol: Szerencsére engem a 20kg-mal sem zaklatott, pedig akkor még saját gyerkőce sem volt. Egyrészt az egész terhességem alatt gondok voltak, így meglehetősen inaktív életevitelt folytattam kényszerűségből, másrészt nem zabáltam és mégis jöttek a kilók.

Kép
Kép
 
 


Tényleg,mikor mondod meg a fiadnak,hogy testvére lesz? :)
Vendég
 


Hát ez fogas kérdés, mert nálunk eléggé zűrös lesz most az elkövetkező néhány hónap. A férjemmel már évek óta eléggé "ellaposodott", megromlott a kapcsolatunk, én már tavaly áprilisban felvetettem, hoyg jobb lenne nekünk külön. Közben nekem lett egy új párom, akiről ő is tud már jó ideje és ő a Babóka apukája. Ügyvéddel már beszéltem, de számomra egyelőre megfizethetetlen óradíjakkal dolgoznak, szóval abban reménykedem, hoyg sikerül majd talán megegyeznünk a gyermekelhelyezés terén is és akkor nem lesz szükségem ügyvédre a váláshoz. A válókeresetet jó lenne legkésőbb a héten beadni, akkor még talán van némi esély arra, hoyg a bírósági nyáriszünet előtt magunk mögött tudjuk a válást. Szóval Dávidnak minél később mondunk bármit is, annál jobb neki.

Kép
Kép
 
 


Rheya: húúú,hát így tényleg bonyolult ügy!
De az újdonsült apuka azért örül a babának,ugye?
Vendég
 


Sziasztok!

Rheya
üdv a csapatban és gratulálok a Kistesóhoz :)
Utólagos engedelmeddel beírtalak Téged is a táblázatunkba, ha van kedved, akkor írd meg a hiányzó adatokat.

Homeostazis, Schat
Titeket is betettelek, egy-két adat hiányzik nálatok is, majd írjátok meg.

Gabi
Az én dokim is a 9. hétig várt, addig se beutalót nem adott, se engedélyt arra, hogy felkeressem a védőnőt :) Ami ugye egyet jelent a kiskönyv megszerzésével, ezért is én igencsak sürgettem ;)

Bableves nekem is jöhet, csak csülök nélkül :) Én borsófőzit kívántam, azt is csináltam magamnak ebédre, jó sok friss petrezselyemmel :) Voltunk cirkuszban Lucával, ott azért bűnöztünk kicsit, vittünk ropit és müzliszeletet, azt nyammogtuk az előadás alatt.

Fura módon fájdogál a derekam, úgy mint mensi alatt szokot... remélem ez semmi rosszat nem jelent, mert így is paragép vagyok a lepény miatt....

[img][img]http://kepkezelo.com/images/hlqdvvfnv405ud04wtv.jpg[/img][/img]

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Kisbeeka
Igen, nagyon örült már akkor, mikor kiderült, hoyg így alakult. Nem terveztük a babát, de tenni sem tettünk ellene semmit. ráadásul a termékenységi indexem sem volt az egekben, hizs Dávid is pont 1 év alatt készült el, utána meg szerettünk volna még kistesót neki, de ő egyáltalán nem jött. Szóval 6.5 év nem védekezéssel 1 gyermek fogant/született meg. ráadásul az idén volt némi para is, mert tavasszal lett egy P3-as eredményem, CIN I-es állapottal, amit valszeg a kimutatott 2 magas rizikójú HPV vírus okozhatott. erre nincs gyógymód a modern orvostudomány részéről, csak 3 havonkénti kontroll, hoyg figyeljék, nem fajul-e el a folyamat és időben lépni lehessen műtétileg, ha megjelennének rákos sejtek. Az ember meg olyan, hoyg ha az orvosok úgyis csak széttárják a karjukat, akkor elkezd kutatni, hátha van valami alternatív megoldás. "Vajákosokhoz" nem akartam járni és pénzt feleslegesen kidobni, így végül rátaláltam egy nem törzskönyvezett szerre, amiről persze írtak jót is, rosszat is, titulálták méregnek is, de kipróbáltam. Neten lehetett megrendelni, szedtem 2 hónapig, de nem a megadott terápiás mennyiségben, hanem kb. a harmadát, mert mérgezési tüneteim voltak tőle. ahogy lejárt a 2 hónap, kellett mennem a következő citóra, ami teljesen negatív lett és úgy tűnik olyan jól sikerült a rákmegelőző állapot megszüntetése, hoyg a rákövetkező ciklusban meglepetésszerűen teherbe is estem. Szóval vicces, mert a környezetem már temetni kezdett, míg épp ellenkezőleg alakultak a dolgaim :lol:

Addisz
Köszi! :) A hiányzó adatok: 38 év, 11. kerület (ha a baba megszületik, akkor valszeg 17.), aug. 23.
Mi a g és i oszlopok tartalma? Nem látom :lol:

Kép
Kép
 
 


Addisz: Én is írom az adatokat.
33 év, Pest megye, Andris 8 hó, kórházat még nem tudom, augusztus 28.
Köszi :)

KépKépKép
 
 


Sziasztok,

Bocsánat, hogy csak mostanra sikerült jelentkeznem, tudom, hogy izgultatok értem, mert éreztem.

Jól lenne, ha azt mondhatnám, hogy jól vagyok, de ez hazugság lenne. Sajnos nem vagyok jól. Fizikálisan már alakulok, a kórház borzalmas volt, a cigány lányokkal és a suli helyett küretre beugró 16 évesekkel. Örök hálám a nővérkének, akit zokogva megkértem, hogy miután ezekkel várakoztam több mint 3 órát a folyosó, ja meg volt még ott egy jó pár gyönyörű kismama is, legalább ne kelljen velük egy szobába feküdni, szóval örök hála neki a másik szobáért. Ha még egyszer ilyen szituba kerülők, fizetem a Telki kórház költségeit, hogy kihagyhassam ezt. Az orvosok, a nővérek csodásak voltak, csak én nem tudom összeszedni magam.
Pedig próbálkozom, mosolygom, isteni vacsikat főzök, elraboltuk tegnap is a 13 hónapos unokahúgom és megsétáltattuk Szentendrén a férjemmel. De nagyon nem vagyok jól. És sajnos ezt nem csak én, hanem a férjem is érzi.
Úgyhogy megpróbálom meggyőzni 8-án a dokimat, hogy ne várjuk meg a vizsgálatokkal a 3. vetélést, hiába írja ezt az orvosi protokoll. Addig meg megpróbálok meditálni és talán beszélek az ideggyógyász barátommal is.
Tudom, hogy most azt kéne mondanom, hogy erős leszek, de legalább itt, előttetek kimerem mondani, hogy nem tudok. Nem merek erős lenni, mert rettegek. Rettegek attól, hogy nem tudok teherben esni, és attól még jobban, hogy ha sikerül, akkor megint elveszítjük.

Szóval félek. NAGYON.

Bebe

Kép
Kép
Kép
 
 


Bebe: nagyon jól tetted,hogy őszintén megírtad,ez Neked is segít!
Annak örülök,hogy ezen a részén túl vagy,bár jobb lett volna,ha nincs rá szükség...

A műtétedet viszont akkor egy vizsgálat is követi,amiből legalább kideríthetik,mi volt a probléma...

A meddőségi kp.-ban akiknek több ilyen esete is volt,alaposan kivizsgálják,sokaknál például IR (inzulin rezisztencia) áll a háttérben,vagy egyéb,de azokat az okokat nem ismerem,ami miatt vagy a megtapadás nem sikerül,vagy nem marad meg a baba...

Mindenképp várd meg az eredményt,és érdemes lenne szakemberrel kivizsgáltatnod magad! Ott éreznéd,hogy előre haladsz,és a Te érdekedben történnek a dolgok!

Én mindenesetre nagyon szorítok Értetek!!!
Vendég
 


Bebe
Nagyon örülök neki, hogy jelentkeztél, sokat gondoltunk Rád!
Teljesen érthető és normális, hogy félsz és nem vagy még jól, szerintem egyikőnk sem érezne másként a Te helyedben. Ehhez idő kell, nem megy egyik percről a másikra.
Nehéz ilyenkor okosat és bíztatót mondani, de csak az jár a fejemben, hogy ilyen veszteségek után muszáj kárpótolnia az életnek, és megajándékoznia egy egészséges kisbabával! Biztos vagyok abban is, hogy lesz benned elég erő és kitartás, hogy ezt végigcsináld, csak még épülnie kell a lelkednek!
Remélem mihamarabb hallunk felőled és csupa jó hírrel térsz majd vissza hozzánk!

Nagyon drukkolok Nektek!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Rheya
Hát persze, hogy nem láttad az utolsó két oszlopot, mivel elbénáztam és lemaradt a tábla teteje :)
Javítva:
[img][img]http://kepkezelo.com/images/cdabebwblaxl2j1vn9kk.jpg[/img][/img]

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok,

Addisz: bekerülhetek én is a táblába? :)

Hát, Lányok, őrület, hogy az ember tényleg mennyit képes parázni...
Amióta egyetlenegyszer olvastam itt a fórumon, hogy egy ultrahang után a következőn már nem volt szívhang, na azóta minden egyes ultrahang előtt ettől rettegek. Egyáltalán ez hányadik hétig fordulhat elő?

Most meg azon aggódom, de most jöttem el az orvostól és persze nem kérdeztem meg tőle..., hogy múlt hét csütörtökön voltam UH-n, ahol 64 mm-nek mérték a babát, ő meg ma, 4 nappal később 65-nek mérte.
És igaz, azt elmondta, hogy mindenki máshogy mér. Nekem ugyanis két helyen csináltak genetikai UH-t, és hatalmas különbséggel mérték a tarkóredőt. És erre azt mondta a dokim, hogy gép és orvos függő a mérés eredménye. Így aztán azt gondoltam, nem érdemes az ő mérését összehasonlítani már orvoséval.

Addisz: te megkaptad már a kombinált eredményedet? Milyen lett?

Bebe: teljesen megértelek... Nekem nyáron volt vetélésem, és úgy 1 hónapig nem tudtam lelkileg helyrejönni. Utána viszont kb. három hónappal már jött is az új tesó :), és nagyon drukkolok, hogy neked is így legyen! Amit a kórházról írsz, az borzasztó... Melyik kórház volt ez?

Kép

Kép
 


Larimami: én se gondoltam volna soha,hogy ilyenen fogok parázni.
Úgy gondoltam,ha végre összejön a baba,már csak jó dolgok történhetnek az életben :)

De utána ilyen rossz híreket hallva megijedtem,miközben azért nem törvényszerű,hogy ez történjen :?
Vendég
 


Kisbeeka: Igen, parázósok vagyunk... De érthető, amikor az ember ijesztő híreket hall. És persze, nem törvényszerű, csak amint az ember elolvassa, átfut rajta, hogy akár velem is... De nagyon fontos a pozitív gondolkodás. Tényleg.
Ééés: már csak 8 nap neked is a genetikai UH-ig! Ezt már fél lábon is kibírod :)

Kép

Kép
 


Sziasztok!
Bocsi az eltűnésért, de zajlik az élet nálunk is.
Gyerekek betaknyosodtak, Lia kezdte már a múlt héten, pénteken vittem dokihoz (nem volt nagyon vészes, csak nem akart ilyen állapotban suliba menni), aztán tegnap már Léda is tiszta nátha. Előtte éjszakákon már „röfögött” a pici is, nem kapott levegő, de tegnap, meg ma reggel fél óránként szívom az orrát.
Így aztán nem sok időm volt, mert éjjel meg mellettem-közöttünk alszik. Na, de nem panaszkodok tvább, inkább visszaolvasok, és írok mindenkinek.
Schat: Üdv itt körünkben. Ismerős a neved. Szerintem kukkolásaim közepette már olvastalak a Fórumon máshol. Micsoda különbségek vannak Nálatok (is) ott Svájcban. Nálatok is kicsi lesz a korkülönbség. Ez tök jó. Már itt egyeztettünk a többiekkel, hogy majd jövünk „pnaszkodni”, ha meglesz a pici, hogy hogy lesz 2 picivel. Te nem tartasz ettől?Nekem most még mindig ez a parám. Dehát, ha az ember belekerül a „mókuskerékbe”, kénytelen csinálni, amit kell. Meg talán nyáron könnyebb is lesz velük. Ez a bezártság őrület…

Korenka: jobban vagytok? Látod, mi sem úsztuk meg, pedig az én nagyom már mekkora .Egy évben 1-szer-2-szer hazahoz valami takonykórt. Csak mást ne hozzon, mert ezeket a fosós-hányós cuccokat rühellem. Szerintem, azon mi már túl vagyunk, még ovisan volt része-részünk benne. Most az épp aktuális nátha a „menő”.Nem is gondoltam, hogy megússzuk…

Addisz: a Korenkának adott homeos tippjeidből lehet, hogy merítek majd én is. Egyelőre Lédának orrcsepp-porszívó. Kicsit köhög, talán veszek Stodal-t, ha szükséges, de nem tűnik (még ) vészesnek. Igyekszem gyakran szipuzni az orrát, hogy minél kevesebb menjen le.íJa, igen, itt is mindenki „döglődik”.Sőt, anyuéknál is, pedig anyám pl. hetek óta ki sem dugta az orrát otthonról. Mondjuk, apu mászkál, meg az ovis unoka is ott van, ők gondoskodnak a „vírusokról”.Ez a fejfájás nagyon kimerítő lehet. Nekem csak néha fáj, akkor semennyire. Ált., ha fáradt vagyok. Anyu volt nagyon fejfájós, sokat szenved (ett) emiatt máig. Tesóm örökölt belőle valamennyit.

De majd csak jön a tavasz, aztán elviszi ezt a sok vírust a francba…
Ja! Első babásoknak én ajánlom az „alapfelszerelés”-hez az orrszívó-porszívót. Ne legyen rá szükség, de nagyon hasznos találmány. Kicsit kínzós (főleg, így, nagyobb gyereknél, de muszáj használni. Többiek cáfoljatok, vagy erősítsetek meg, lécci!!!

Larimami! Téged is üdv, itt a házunk táján…De jó Neked, hogy már túl is vagy a 12. heti izgalmakon.Talán a vérömleny sem fog akkor már bekavarni, ha eddig nem csinált nagyobb gondot.

Béka! : na, máris eltelt egy csomó idő. Vágd csak a cetlit!!! Kitartás továbbra is. Én már várom a genetikát. Ja, nem is írtam (de lehet, hogy igen), hogy nálunk van Down-kór a férjem családjában. Ezért izgalmas a 12. heti dolog. Meg persze az Uh-t én is várom, mert akkor már sokminden látszik. Aztán a hülye AFP lesz majd, ami nekem mindkétszer szar lett, na ezután szerintem megyünk majd 4d-sre, ha a neme nem derül ki addig, mert addigra kilyukad az oldalam a kíváncsiságtól.

Ja, az általatok belinkelt naptárak szerint fiam lesz izgatottan várom, hogy igaz-e …Látom, Addisz, Téged is izgat a neme. Egy hajóban evezünk akkor. Én is mindig zaklattam a dokit , de nem nagyon látta, csak már a 20. hétnél, de addigra a 4d-sen már megmondták..

Nekem még nem látszik a pocim, max. a hájam még mindig, vagy, ha teleeszem magam, akkor az.Még a farmeremben járok, ha megyek valahová, de az nem egy aprócska darab, úgyhogy nem mérvadó..

Homeostazis: gyorsan cseréld le akkor a házidokidat. Én is azt tenném az ittenivel is, csak sajna nem lehet. Remélem, minél kevesebbet kell mennem hozzá. Szerencsére a védőnő tud beutalót adni a laborba, de azért biztos kell mennem a házidokihoz is. Húzom,amíg lehe : tebben a taknyos időszakban nem szívesen mennék.

Pequ: ez a betyárlegény dolog nagyon tetszett. Akkor van egy kis „hazai” ott, külhonban.

Gabi!: Na,végre, jó hírek. További Róka-mentes napokat ! Rosszullét elmúlása: a nagynál én egyáltalán nem voltam szarul. Ez nem jelenthet rosszat szerintem.

GG!: Hú, Te aztán nem unatkozol. Néha én is úgy dolgoznék valamit.Persze, itthonról, de ezt már megbeszéltük itt, hogy 0 az esélye sajnos…

Antekirt!: biztos nem lesz baja a babának. Szomszédasszonyom, (aki jún.-ra várja a babát), kapott el egy vírust. Beteg volt nagyon, lázas is, szedett gyógyszer a nőgyógyi jóváhagyásával, és nála is minden ok. Azóta már volt 4d-sen, semmi gond a babával.
homeostazis: Hát, én is úgy gondoltam, hogy nem leszek terhes normál úton…Na, erre, tessék…Vannak csodák…

Szoptatás-torzulás: engem az elsőnél érintett mélyebben, hogy mi lett a testemmel, mert akkor még csak 21 éves voltam, és megijedtem, hogy úgy maradok. De lefogytam utána nagyon szépen.Aztán Lédánál már letojtam, hogy mi lesz, mert annyira szerettem volna babát, hogy abszolút nem érdekelt ez az egész.
Szerencsére a mostani férjem nagyon normális ezen a téren, így lelkileg könnyedén viselem a fölös kilókat. Azért majd egyszer szeretnék lefogyni még, hogy csinosan is felöltözhessek, ha megyek meloba. Ez nálam a normális farmert jelenti kb. Nem valami extrát. De most nem ez a legfontosabb, és a szoptatás során sem. Majd utána.

Egyébként a szopiról akkor most írok: a nagyobbiknál nehezen ment, mert besárgult, kékfény alá került, infúziót kapott, nem lehetett velem kint. Nagyon erőltettem egyébként fejtem (kézzel), de bukós is volt. 10 ml-et szopott-20-at kihányt. Ijesztő volt eleinte, de megszoktam, hogy ő ilyen, és otthon már simábban ment a dolog. Lédánál egyszerűbben indult, mert az elejétől fogva szopott rendesen, csak nehezebben indult be a tejem. Nekem is sebesre szívta a cicimet bent a kórházban, de muszáj erőlködni az elején, mert ott sok minden eldől szerintem. Nagynál sok tejem volt, Lédánál annyi csak, hogy elég volt.Ez talán a terhességi diéta miatt is lehetett, hogy kevesebb volt. És itt jön be egy korábbi téma, amikor Addisz (azt hiszem) írtam, hogy jó, ha kint lehet a baba a kórházban anyával…
Én is szopi-párti vagyok, de el tudok képzelni olyan szitut, amikor hiába tesz meg az ember mindent, mégsem sikerül, mert pl. a baba korábban érkezik, vagy egyszerűen nem elég a tejcsi, mert nagy az étvágy. Tehát: mindenáron nem biztos, hogy érdemes kikészülni ettől a kérdéstől. Bár, biztos engem is megviselne lelkileg, ha nem menne a szopi. Majd meglátjuk, hogy lsz a 3.-nál. Mindenre sajna nem lehet felkészülni, ezt belekalkuláltam. A védőnő tanácsára egyébként tápi-recepttel jöttem el a kórházból, amit aztán sosem váltottam ki, de megnyugtatott a léte.

Bogme: üdv újra itt.

Korybon! én is ettől tartok, hogy majd a sok vizsgálat egy része nálam is szar lesz. Most mértem a cukromat egyik nap egy forró csoki után, és 5,3 lett. Nagyom örültem, de sajna ez később nem biztos, hogy így marad. talán nem olyan rosszak ezek az értékek. Megtudtál valamit róluk azóta?
Altatásnál én is így vagyok. Félkómában betakarás, simi. Most meg, hogy taknyos, mellettem éjszakázik, hogy halljam, ha köhög, meg ilyesmi.

Rheya! Üdv Neked is.Jó mozgalmas az életed, de ezután már csak jó jöhet. Bízzunk a sima válásban. Nekem is volt benne részem. Tényleg sokat jelent, ha nem húzódik el nagyon, és így a babával nem kell idegeskedni.Nekem a 20 hónapos lesz majd a „nagy testvér”.Még rágondolni is vicces…

A bablevest csülök nélkül szeretem én is. Nem kívánom nagyon most. Rántotthusit ennék. Talán csinálok is ma.

Szia, Bebe!Jobbulást Neked lelkileg. Nagyon nehéz lehet most, de nagy erőre vall azért, hogy van türelmed az unokahugihoz. A helyedben én is a kivizsgálást választanám. És persze a segítségkérést a lelki dolgokhoz is. Biztos sokat segítenek, főleg, ha van ismerős…

A para az szerintem mindig jelen van. Nálam is, meg az első babásoknál is. A lombikos terhességnél amiatt, most meg a spontánság miatt…Amíg meg nem születik. Utána meg újra.Eszik-nem eszik, mit eszik. kaki van-nincs , ilen színű-olyan színű…Ismerős, ugye???

Na, befejezem a szófosást. Elnézést, ha nagyon hosszú lettem!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
 
 


Larimami: igyekszem ezt a 8 napot már felemelt fővel elviselni :D
tegnap óta iszonyú hányinger jött rám (ne hánytam még mindig),de annyira,hogy nem mertem lefeküdni aludni...

Párom már idekészítette a zacsit az ágy mellé,de mondtam,hogy éjjel a sötétben majd valahova a padlóra megy,onnan könnyű feltakarítani...
nekem ha jön,nincs idő zacsit keresgélni,egy pillanat műve :?


Brigi: hiszitek vagy sem,a genetikai eredménye NEM érdekel,csupán azért várom,hogy lássam mozogni a babámat,és hogy halljam a kis zakatoló szívét,ami nekem eddig nem adatott meg (csak látni láttam,senki nem hallgatta meg,nem mérte).

Ha látom,hogy jól van,innentől megnyugszom,hisz eljött a 12. hét,sőt,akkorra 13 hetes terhes leszek,mire a genetikát csinálják :D
Vendég
 


Abban bízom,hogy jó jel,hogy ismét sz*rul vagyok...
Ma leginkább tejféleségeket fogyasztottam,de máris nagyon gáz...
Talán épp az lenne a kiváltója,amivel el akartam viselni a napot,ha már nem bírok rendesen enni?
Vendég
 


Sziasztok!

Larimami
Benne vagy a táblázatban! 7. sor :) Csak a szülés várható időpontját nem tudtam, a többit kihámoztam a régebbi hozzászólásaidból.
Még mindig nem jött meg a kombinált teszt eredménye, pedig tegnap lesz 2 hete, hogy ott voltam...
UH méretek: múlt kedden voltam sima terhesgondozáson, csinált a doki egy gyors uh-t, ahol "csak" 71 mm-es volt a babó (előtte egy hétten genetikán 59,5 mm), pedig elvileg ilyenkor 2-2,5 cm nőnek hetente. Viszont a gyerkőc olyan pózban volt éppen, mint egy jól behajlított kifli, tehát az crl egyáltalán nem releváns szerintem... Persze azért átsuhant néhányszor az agyamon, hogy vajon nem nő megfelelő ütemben? De aztán győzött a józan ész :)

Brigi
Lehet, hogy túlzottan is készültem a szoptatásra és nagyon jól akartam csinálni, ezért is éltem meg nagy kudarcként. Luca hál' istennek így is egészséges, kiegyensúlyozott gyerek lett, nem történt baja attól, hogy 4 hónapos korától tápszert kapott, én inkább úgy érzem, hogy én szégyelltem magam a bénaságom miatt
A baba neme jobban izgat, mint Lucánál bármikor :) Most még nehéz elképzelni, hogy kisfiam lesz, mert valahogy lányos anyukának gondolom magam. A nagy korkülönbség miatt talán Luca is jobban kijönne egy kislánnyal. Persze fene tudja, egy fütyisnek is nagyon fogok örülni :)
Jobbulást a lányaidnak! Az orrszívó tényleg csodaszer és elengedhetetlen, kicsiknél szerintem az egyik legjobb eszköz betegség esetére!


Hát igen, a para az végigkíséri az ember életét, onnantól fogva, hogy gyereke van. Mindig van min aggódni, nemcsak addig, amíg bent van a pocakban vagy picurka. Jön az óvoda, a betegségek, az elválás, beilleszkedés korszaka. Aztán a suliválasztás, tanulási nehézségek, baráti kapcsolatok, észre sem vesszük és már kamaszodnak :D
Mi most választunk éppen iskolát Lucának, hááát, nehezebb, mint hittem.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Hali!
Nagyon ráérek. Léda Liánál. Épp a porszívót szereli.Most nálunk ez a fő berendezés.Szerenncsére Lia itthon van, ő segít a szipunál. Valóban egy csodaeszköz.Szerintem ennek köszönhető, hogy sokkal kevesebb a fülfájás meg egyéb szövődmény.Okos ember volt a feltalálója...
Addisz!
Mi már a középiskolákon gondolkodunk.Valóban ezek is nagyon sarkalatos , nehéz döntések.Kis gyerek kis gond...Tudjátok. Kamaszkorban is elég...És akkor még szerencsésnek mondhatom magam.
Én Lédánál voltam így, hogy nem tudtam volna elképzelni egy fiút.
Most se nagyon, de talán 1 fokkal jobban, mint korábban.

Brigi
Kép
Kép
Kép
 
 


Addisz: mennyi eszem van... Ott kerestem magam, ahol gondoltam, hogy kellene legyek a sorban..., miközben még nem mondtam adatot... :) Szóval szülés várható időpontja: augusztus 3. És Dr. Szőcs Gyula. Nemet még nem tudok, de rém kíváncsi vagyok. Nevet meg majd ha már tudok nemet.

De fura, hogy nincs még eredményed... Nem lehet rákérdezni?

Szoptatás: képzeljétek, én meg egyáltalán nem készültem rá :( Biztos mert az utolsó percig dolgoztam. Azt gondoltam, a kórházban majd mindent megtanítanak, és ennyi. És amúgy ennyi is lett volna, csak mivel véresre ette a Babó a cicimet, bimbóvédővel együtt!, és mivel azt sem tudtam, hogyan kell normálisan tartani őt, és mivel szétidegeltem magam a szopi előtt-után méréssel, hát kicsit nyugtalanul indult a dolog. Aztán egyszer éreztem, hogy csökken a tej, akkor azért para. Itt fel akartam adni... ekkor volt egy hónapos... De a homeo segített, és amikor bimbó is helyrejött (csak jó szer kellett hozzá, de mire azt megtaláltam...), csak úgy ment a szoptatás és fejés, mint a csoda.. 1 éves korában már mi választottuk el tudatosan, nehogy ez legyen az akadálya kistesónak.

Jézusom, iskola választás... Mi most tartunk a bölcsinél, de őszintén, engem csak a helye érdekelt, mert több infót nem tudok megtudni. Óvodánál, iskolánál ez máshogy van?

Kisbeeka: biztos jó jel, hogy rosszul vagy :) Nekem 11 hetesen kb. egyszerre elmúltak a tüneteim. De akkor éppen nem ijedtem meg, mert láttam Babókát növekedni és mozogni :)

Brigi: nagyon kell az orrszívó!!

Lányok! Nem tudom, ismeritek-e az Anyatanyát. Azért kérdezem, mert ott lehet zárt fórumot csinálni, amit csak mi látunk, és akit még beveszünk a csapatba. Azt mondják, nem túl biztonságos itt írogatni adatokat... Nincs kedvetek oda átmenni? Egyébként van ott már egy 2011 augusztusi csapat, próbáltam is jelentkezni hozzájuk, de ezidáig nem kaptam választ. A régi, márciusi babanetes csapat is átköltözött oda, és ott bátran mernek még programokat is megbeszélni, mert kukkolók (akik csak olvasnak, nem csatlakoznak és nem írnak) nem láthatják.

Kép

Kép
 


Larimami
Este akkor beírom az adatokat a táblázatba, mert az otthoni gépemen van fent minden.
Még várok néhány napot és ha péntekig sem kapok sms-t a kombináltról (sms-ben jön majd egy kód, aminek segítségével megnézhetem az adott weboldalon az eredményt), akkor betelefonálok a kórházba.
Hát, nálunk az óvoda választás sem volt egyszerű. Nem tudom, hogy bölcsi és bölcsi közt mennyi különbség van, de oviknál döbbenetes! Én végigjártam a környék szinte összes intézményét, hogy kiválasszuk a legjobb ovit. Sok szempont volt, amit mérlegeltem, de leginkább az óvónőkre koncentráltam, hogy ők milyenek, hogy beszélnek a gyerekekkel, milyen karakterek (szigorú vagy tyúkanyó stb.). De ezen kívül kinek mi fontos: hányan járnak egy csoportba, mennyire forgalmas helyen van, ott főznek vagy hozatják az ételt, mi a fő programja (minden ovinak van egy vezérfonala), milyen az udvar, milyen sportolási lehetőségek vannak stb.
Hát, most sulinál sincs másként. Mindenképpen a közelbe szeretném, ha járna Luca, hiszen minden reggel 3/4 8-ra be kell érjünk majd egy csecsemővel együtt, télen-nyáron. De ezen felül annyi minden van még! Sima általános vagy van valamilyen "specialitása", milyen nyelvet tanulnak és mikortól, hány fős az osztály, milyen a környék, kell-e tandíjat fizetni és még sorolhatnám. Tényleg nem egyszerű, hiszen az ember a legjobbat szeretné megtalálni és lehetőleg hosszútávú döntést hozni.


Én nem ismerem az anyatanyát, hallottam, hogy oda szoktak innen átmenni a fórumozók, ha zárt topikot akarnak. De úgy tudom, hogy itt is van lehetőség erre! Én szeretem ezt a felületet, állítólag az anyatanya kicsit nehezen kezelhető, kusza rendszerű.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Larimami: nekem is eltűnt 2 nappal ezelőttre minden eddigi (émelygős) tünetem,cici-fájás megmaradt,de tegnap du.-este visszatért az émelygés némi hányinger kíséretében,de még ígyis bennem maradt a kaja...

mit lehet először érezni a babából?
Tegnap de. fura érzésem volt,épp mikor mosdóban voltam,olyan,mint amikor a belekben mocog a kaja/levegő vagy nem tudom mi :D
tudjátok,amikor fekve látszik a hason,ahogy "vonul" valami :D

no látvány persze nem volt,csak hasonló érzés volt a köldököm körül/alatt,de csak pár mp.-ig tartott. Lehet,hogy nem a baba volt,de azon a részen még nem éreztem hasonlót,ezért kérdezem :D

Hasonló érzés lesz?
Vendég
 


Kisbeeka
A legtöbben buborékhoz hasonlítják a baba mozgását, valóban olyan, mintha vándorolna a levegő. Korai szakaszban még nagyon lent érezzük, jellemzően oldalt és nem középen. Nekem mostanában este és reggel mindig bejelentkezik a babó, bal oldalon, tökre lent, szinte a ágyékomnál érzem a kis bubikat :) Más pedig kaparászáshoz szokta hasonlítani.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz: lehetséges,hogy már éreztem,csak nem tudtam,hogy az?
nem gondoltam volna,hogy oldalt lehet érezni belőle valamit...
Vendég
 


Addisz: az említett részen 1-2 napja inkább fájdalomfélét éreztem,az nem hiszem,hogy a babó jelzése lett volna... :)
Vendég
 


A fájdalom valószínűleg a méhed növekedése és a méhszalagok nyúlása miatt van odalent, nálam is gyakori.
Egyébként azt mondják, hogy második (vagy többedik) gyereknél csupán azért érzed meg hamarabb, mert már tudod, mire figyelj. Ez alapján az elsőt is hamar érezheted.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz: akkor én hamar fogom érezni,mert nagyon ráérek erre! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

azért gondoltam még,hogy érezhetném hamar,mert elég vékonyka is vagyok,a pocakom is elég gyorsan nő,hátha olyan a baba elhelyezkedése,hogy hamar jelezne! :D :D
Vendég
 


Sziasztok! Megjöttem a dokitól, hát most is csak 3 órát vártam, pedig most volt időpontom. Minden rendben van, most a védőnőhöz kell mennem és ő fog beutalókat adni... ezen meglepődtem, mert előző terhességemnél nem így volt... a nőgyógyász írt levelet a háziorvosomnak, hogy írjon beutalót vérvételre és csinálja meg az EKG-t meg mit tudom én már miket.... na sebaj...

Hát még mindig nagyon rosszul vagyok. Borzalmas a közérzetem. Eddig nyavalyogtam az egész napos émelygés miatt, most már az kutya füle ehhez képest..... hjaaaaj :(
korenka
Szár
 
 


anyatanya téma: Azt történt velem, hogy nézelődtem itt a fórumon anno, amikor csak próbálkoztunk, olvasgattam itt ott, és volt egy topic ahova szívesen írtam volna egy idő után.... de lassan elcsitult. Aztán kiderült a számomra, hogy átmentek erre az anyatanyára.... :( olyan rossz volt ... szóval azok a csajok, akik még csak most nézelődnek, vagy kapcsolódnának be mondjuk a mi társaságunkba nem tehetné meg, mert mi bezárkózunk. Pedig szerintem ennek épp ez a lényege, hogy bárki jöhet és csatlakozhat, mi szívesen fogadjuk, hozhat friss témát, vagy csak önmagával új egyéniséget, új színt a csapatba.... és ez jó... hát ez az én véleményem :)
korenka
Szár
 
 


Sziasztok,
Nem ragaszkodom az anyatanyához, csak az tetszett, hogy ott ők még programokat is meg tudtak beszélni, találkozgatnak egymással, tudják egymásról, ki mikor hol nyaral, és ezt itt, főleg ha nem tesszük zárttá, akkor nem lehet...
De értem a véleményeket... :)

Korenka: örülök, hogy minden rendben van. Mekkora a Babóka?

Kisbeeka: biztos hamar meg fogod érezni, ha így figyelsz :) Én is kíváncsian várom már, főleg amióta Addisz írta, hogy ő már érezte. Egyik nap éreztem bugyborgást, de én inkább feljebb, a gyomromnál, gondolom, az inkább az ebéd volt... :)

Kép

Kép
 


larimami: Most nem láttuk a babácskát, majd egy hónap múlva.... nagyon messze van. akkor lesz kombinát teszt. Úgy vagyok vele mint kisbeeka, csak a "mozi" érdekel. :D
korenka
Szár
 
 


Korenka: hogyhogy nem láttátok most a babát?
nem mutatták meg?
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: