Új privát üzeneted érkezett!

Hát én csak úgy választottam nevet a fiaimnak, hogy belenéztem a naptárba keresve nem túl idegen neveket. Oszt ez lett: Máté és Tamás. Ma is megfelelnek:)

kagota
Budapest
 
 


kagota írta:Hát én csak úgy választottam nevet a fiaimnak, hogy belenéztem a naptárba keresve nem túl idegen neveket. Oszt ez lett: Máté és Tamás. Ma is megfelelnek:)



Nem hetekről, hónapokról vagy akár 10-15 évről van szó, hanem az egész életről. Amíg nem fejezte ezt be valaki, nem tudhatjuk/tudhatod, hogy megfelel e.


Mert a dolog nem ennyire egyszerű. :wink: Ha kicsit utána nézel a témának meglátod, hogy nem arról van szó, hogy tetszik e neked vagy a gyereknek a név.
Mert hogy levehetem a polcról a boltban a teli E betűs terméket is a gyereknek, meg az egészséges tartósítószer menteset is. Mindkét esetben a tudatosságon van a lényeg. Hogy létezik több szempont is mint ami megszokott, és talán érdemes élni is vele!


Mindazonáltal az anyai megérzések ebben az esetben is működnek. :!: :lol:
 
 


Uff ezt most így nem vágom, miről szól ez a poszt.
gyorgyi77
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!

Egy nagy gondom van és hátha tud vki segíteni, tanácsot adni.
28 hetes terhes vagyok. Kisfiúnk lesz! :D Egyetlen név jár a fejemben, ez pedig a NOAH. Persze a Magyar Tudományos Akadémia oldalán ez a név még nincs engedélyezve.... Tudom, hogy kérvényt kell írnom, csak gondoltam megkérdezem, hátha vki szintén átment már ilyen dolgon, vagy esetleg van aki már kérvényezte a NOAH nevet?
gigi9
Paks
 
 


Sziasztok!

Egy nagy gondom van és hátha tud vki segíteni, tanácsot adni.
28 hetes terhes vagyok. Kisfiúnk lesz! :D Egyetlen név jár a fejemben, ez pedig a NOAH. Persze a Magyar Tudományos Akadémia oldalán ez a név még nincs engedélyezve.... Tudom, hogy kérvényt kell írnom, csak gondoltam megkérdezem, hátha vki szintén átment már ilyen dolgon, vagy esetleg van aki már kérvényezte a NOAH nevet?

Ha fel tudsz mutatni bármilyen külföldi rokont, akkor elméletileg menni fog!
Magyar megfelelője Noé. Az nem jön számításba?

Kép

Kép

KépKép
 


Próbáld meg, annyit megér, ennél már anyakönyveztek sokkal furább, szokatlanabb neveket is!
Ezt találtam:
Ha magyar állampolgárok olyan nevet szeretnének bejegyeztetni, amely nem található meg az MTA Nyelvtudományi Intézet honlapján levő női és férfiutónevek listájában, ezt a nevet hivatalos eljárásban a lakóhely vagy a születés helye szerinti illetékes anyakönyvvezetőnél vagy a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Anyakönyvi Osztályán (levélcímük: 1363 Budapest, Pf. 54.) kell kérvényezniük. Ők továbbítják a kérvényt az MTA Nyelvtudományi Intézetéhez. Itt a nyelvész (pl. névtanos, nyelvtörténész, pszicholingvista, szociolingvista) szakemberekből álló Utónévbizottság szakvéleményt készít a kérvényezett név bejegyezhetőségéről.

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: