Új privát üzeneted érkezett!

Háááát...ma is 37,7 volt a láza Zoltának, viszont nem volt csak kétszer kakija..az sem olyan híg...viszont nyüfiiiii, és kezd hisztizni :D próbálgatja,h.anya mennyit enged..és ki győőőőz (pelenkázón öltözködés vagy pelusozás közben meg akar fordulni, de szépen visszafektetem hanyatt...hát olyanokat hisztizik....eddig ilyen nem volt).
..............és mindig megtalálják egymást a földön :DDDDD Kép
Kép
deni78
Budapest
 
 


Cukik! Olyan, mint két baba. És milyen rendes kis hajuk van! K
claire
 
 


Hááát. nem könnyű a hétvégénk...éjjel többször felébrednek a fiúk (de főleg Zozó, pedig Levinek is jön már a foga). Egész nap nyafi van, kivétel, mikor kint vagyunk, de az meg max.fél óra, a rossz levegő miatt. Ebéd után még mindig csak fél óra az alvás kb. heti egyszer 1 v.másfél óra...
Zozónak amúgy maradt a hőemelkedés, habár nem tudom, hogy a 37,6 annak mondható e. Széklete többször van, de kevés és nem vészesen híg.
A hold jó állásban van..mi mégsem :D.
deni78
Budapest
 
 

 
 

na, mára Zozó popsija irtó piros lett...... :?
Lányok, Ti mivel kentétek ilyenkor?
deni78
Budapest
 
 


Sudokrem, normál popsikrém...
Fogtól tud lenni!

C
claire
 
 


Az az igazság,hogy Sudocrem-ezünk ...ennek ellenére lett ilyen. Ma majd megpróbálom az Alsolt, azt nem használtátok?
Zsuzskó, igen, világosabb a hajuk, de még nem fodrászkodtunk, majd nyáron :))). De tényleg úgy néz ki,mintha körbe lettek volna nyírva :D.
Na, egy ilyen nyugis, jólviselkedős wellnessezést én is kipróbálnék :))))
Ma éjszaka jobb volt, de gondolom csak azért, mert Zozó irtó keveset aludt napközben és kifeküdt :).
Jaj, képzeljétek, Levi annyira érzékeny mostanában az idegenekre...vagyis nem is ..szóval ha mást hall rajtunk kívül és még látja is a személyt, akkor kész--vége.....annyira sír,h.meg sem lehet vigasztalni. Tegnap is így jártunk... Ma pedig jönnek Anyumék és decemberben voltak utoljára, úgyhogy..hajaj :). Viszont Zozóka meg...észre sem veszi (egyenlőre) az idegent ilyen szempontból....
deni78
Budapest
 
 


:DDDD nagyon nagy!!!!!!
deni78
Budapest
 
 


Germicid c-t adtátok a babátoknak? (most olvastam,h.jó, de mégse..szóval nem tudom)...ja!képzeljétek, olyan gyorsan helyre hozta Zozó popsiját az Alsol, hogy csak lestem....(remélem nem nagyon "mérgezőőőőő").
deni78
Budapest
 
 


Fu, le vagyok maradva - mi az a Sudokrem? es az Alsol?

En kozonseges dokineni altal felirt popsikenocsot hasznalok, bar par honapos korban azt is el szoktam hagyni. De most eszrevettem, hogy Hannacska popsijat szinte azonnal kicsapja a kaki; mig Bogyoet nem, igy nala visszatertem a popsikenocsozesre. Ha megis bepirosodik, max. Bepanthent szoktam ratenni; regen esetleg neogranormont.

Bogyo mar jo ideje beteg, a heten 40C is volt, es nekunk egybol Germicidet adott a doki neni; mar tobbet kapott a heten (jo, nem a Germicid C-bol, nem tudom, mi a kulonbseg). Mi a gond vele?

Zsuzsko! Orulok, hogy jol jott ki a pihi es wellness. Gyurka is wellnessezett? :wink:

Zsuzsko, nekem sosem volt tul magas a cukrom, csak hatarertek korul; de megis folyamatosan stresszelem magam, mert azert mondtak, hogy ez bizony omen arra, hogy kesobb kialakulhat a cukorbetegseg, es nem eppen folytatok mozgasgazdag eletmodot itt a babakkal (a legtobb mozgas, hogy veluk rohangalok fel-le a lepcson... meg kiviszem oket a kocsiig...). Es hogy mennyire kene vigyazni... Csak neha olyan finom tortak vannak, meg eleg edesszaju vagyok...

Szoval Te akkor egyaltalan nem "vigyazol", hanem rendesen eszel, ahogy regen?

Jo babazast mindenkinek!
zsebibabak
 
 


Na, felírta a dokinéni, ahogy kértük, de mondta,h.nem szokta....nyugtató van benne.
Kiváltottuk és most ott van a hűtőben :)
Ma könnyebben ment az altatás...vagyis az elalvás. Altatás csak annyiból áll, h.berakjuk a kiságyba őket (egymás után, kb.5 perc különbséggel)puszi, popsipacsi, betakarás, aztán ki.Utána mindketten felébredtek, kaptak egy kis kaját, most újra csend honol :). De napközben nyafi hegyek voltak.........
Zsebi, lázon kívül mi baja? Ők most mennyi idősek?
Jó hétvégét!
deni78
Budapest
 
 


Zsebi!
alsol: krém, már gyerekkorunkban is volt.Patikában simán kapható. Én popsira ritkán használtam, de pl anyukámnál mindig van otthon. popsira, kidörzsölt orrokra, stb nagyon jó. amúgy egy eléf egyszerű vaselines krém :D

sudokrem: én azt csak a gyerekeimnél ismertem meg, kicsit masszívabb állagú, nem rossz krém, bár sztem kevésbé univerzális.
piros popsira adják, de széltől kifújt bőrre is jó, meg pl fülbevalótól begyulladt fülre.

Én sem kenem már őket, csak ha kipirosodnak!

Deni! magas láznál adtam germicid-c, de nekünk is azt mondta a dr néni, h módjával, csak már nem emlékszem, h miért :oops:
először nurofent szoktam, állítólag aza legmodernebb lázcsillapító. Néha panadolt, meg nagy láznál azt mondták lehet felváltva is ezt a kettőt!
Én csak 38 fölött kezdem csillapítani, de egyszer Nonónak 40,4 volt, azt hittem rosszul látok, és baromira nem ment le, gyógyszi+ hűtőfürdőtől is alig 40 alá :shock: !

Cukor: terhességi cukornál azt mondják, h esélyes az időskori cukorbetegség, és h életmód függő, h mikor jön ki.
Nekem nem volt gondom vele, de remélem nem is lesz, mert édesszájú vagyok, :oops: kivéve legutóbbi terheségemnél :shock: .

Claire
claire
 
 


Végül nem használtuk a germicid c-t.....De tegnap éjjel már majdnem...jaaaaj...annyira nyüfi volt mindkét fiú...és felvátva....betyár éjszakánk volt...Telihold meg csak holnap lesz :D.
Lehet,h. a gyümölcspéptől fájt a pocijuk (vacsi előtt, 6-kor kaptak) ??? Nem tudom :(
Már Levinek is kint a foga.....
Napközben is alig aludtak ma...most raktam le Zozót másodszor ebéd után, mert csak fél órát aludt és már 1-kor ébren volt. Levente meg 1 órát aludt......Délelőtt aludtak kb.40 percet (gondolom az éjszakázás miatt tudtak aludni már 9-kor).
Nincs valakinek ötlete,h.mit csináljak, hogy ebéd után rendesen aludjanak? Legalább 2 órát....de a másféllel is kiegyeznék.....
deni78
Budapest
 
 


Sziasztok ikresek!

8.hónapba léptünk, Norbert 7500g 68,5cm, Róbert 9000g 70 cm.még mindig szopunk, bocsi eddig nem érkeztem írni, de mindig elolvastam a hozzászólásokat.Megpróbálkozom a kép feltöltéssel.
Sajnos nem sikerül, tud valaki segíteni?? túl nagy a kép ezt írja ki.
balazsne
Ömböly
 
 


:D Nagyon ügyes Gyurka, párom is nézte, nagyon ari kis krapek szerinte is :))).
Balázsné, nagyon hasonlók a fiúk paraméterei a mi fiainkéhoz (szintén 8.hó).
Ja, Zozó is bújócskázik :DDDDDD Még ha maga játszik is (pelenkát a fejére teszi, aztán lehúzza, aztán megint a szemére-ha máshová már nem is jut-aztán megint leveszi) úúúúúúúgy, de úgy tud kacagni, hogy csak no :D. Levi max. nézi.........
deni78
Budapest
 
 


Sziasztok!

36.hétre jöttünk, Robi 2580g, Nori 1870g. Igen terhesség megszakítást javasoltak a 13. hetesen.De hála istennek nem tudtam belenyugodni.Ja a professzor váltig állította ,hogy egypetéjűek a gyerekek, egy burok,és ez azt jelenti ,hogy a kicsi nem kap elég táplálékot ezért meg fog halni, és viszi a nagyobbat is mivel egy burokba vannak mind később kiderült két burok volt. Ennyit az orvostudományról.

Végig az éltetett, hogy 4. ikerpár a családban, sehol nem voltak egyforma súlyba a babák,úgyhogy bíztam az ikreimben és megcsináltuk.


ÉPEK ÉS EGÉSZSÉGESEK!

A képet megpróbálom. Kép Kép Kép Kép Kép
balazsne
Ömböly
 
 


:D Szépek! még jó, h a gyerekek nem hallották az orvosi szakvéleményt, Te meg nem hitted el neki! :D
Utólag mit mond ilyenkor a doki? vagy átmentél máshoz? Hol születtek?
Hol van még a családotokban ikerpár?
Claire
claire
 
 


Tényleg szép fiúk :).
Erre én is kíváncsi lennék,h. az a doki mit mondott miután megszületett két egészséges kisbaba?
deni78
Budapest
 
 


Sziasztok!

Az ikerségről: nagypapámnak volt ikertestvére/ fiú-lány/, ott volt a legnagyobb discordancia vagyis méretkülönbség, ezt a szót kismilliószor hallottam a nyolc hónap alatt.A papa fele akkora volt mint a lány tesó. Az én babáim végig discordáns geminik voltak.Aztán mivel az ikerség női ágon öröklődik, anyukámnak is lettek ikrek két lány itt 200g különbség volt /lány-lány/ ő az én húgicáim. aztán az anyukám húgának ( lány-fiú) 500g különbség volt. És most de szerintem nem végleg nekem (fiú_fiú) 600g különbség.
Az én drága orvosom végig biztatott, a probléma 13. hetes ultrahangon jött ki a debreceni klinikán, az ultrahangos doktornő a nagy méretkülönbségre hivatkozva, a professzort hívatta hogy nézze meg a babákat. Úgyhogy a Tóth Zoltán egy felületes ultrahang alapján mondta ki a halálos diagnózist soha nem fogom elfelejteni TTTS szindróma. igaz ő nem mondott semmit, csak annyit, hogy a lányok elmondják mi ilyenkor a teendő. Úgyhogy egy pénteki napon közölték velem,hogy hétfőn menjek vissza terhesség befejezésre. hétfő visszamentünk és közöltük, hogy maradnak az ikrek, persze voltunk ezek után több helyen ultrahangon,de sehol máshol nem merült fel ez a TTTS szindróma.

De mindig azt szoktam mondani, hogy a Tóth professzor tönkre tette a terhességemet, végig szorongtam és gyomor görccsel mentem az ultrahangokra.A Tóth professzorral nem találkoztam azóta sem, de a nagyon híres genetikus doktornővel aki nagyon csúnyán és lekezelően beszélt velem, hogy értsem már meg úgyis meghalnának, ezt a betegséget nem lehet gyógyítani,vele találkozta mikor befektetett az orvosom 36.héten, jött vizitelni, és megjegyezte na eddig kihúzta, akkor nem sok hiányzott, hogy beolvassak neki, de inkább nyeltem egyet.

Anyukám mindig mondja, hogy küldjek nekik fényképet a gyerekekről.
balazsne
Ömböly
 
 


:shock: hú, micsoda csaalád! Lehet, h a mienk is ilyen lesz???

Sztem igaza van anyukádnak, én is küldenék képet, és megkérdezném, h milyen érzés látni, h őket ítélte volna halálra, és első látásra, minden körültekintő vizsgálat nélkül! Ez szörnyű!

Különben nekem az előző ikrek között gyakorlatilag nem volt különbség, a mostaniak között viszont szintén 60 dkg.
És végig nagy volt a különbség köztük, 1x mondta a dokim, hogyha tovább nő a különbség, akkor be kell feküdni, h figyeljék, aztán nem kellett. Meg azt is mondta, h szerinte a kisebb megfelel a terhességi hétnek, csak a nagyobb nagyobb. Egyébként nem is értem, h két petéjű ikrekként miért kéne egyformának lenniük, egy családban a tesók sem egyformák!
Most is nagy köztük a különbség! Jonatán majdnem majdnem 11kg, Noémi nincs 9kg. És magasságban is van vagy 10 cm köztük.
Remélem nem terheli meg sem a kapcsolatotokat, sem a gyerekeket, ezek az előzmények! :D és nagyon sajnálom a végig aggódott terhességet!
Egészséget és sok boldogságot bennük, azt hisezm látni őket, az mindent felülír!

Claire
claire
 
 


Hú. Nagyon sok felelőtlen, munkájához nem értő, magát orvosnak mondó emberke van.......Én is visszamentem volna s"szívesen"Szeitz doktorúrhoz (Kispest), hogy nézze csak....(de én ezt már leírtam). De nem megy egyikünk sem :).
Az itt a baj,h. sok anyuka ő miattuk hoz rossz döntést!!!!!!
deni78
Budapest
 
 


....és délután megint csak 40 percet aludtunk :?
deni78
Budapest
 
 


Zsuzskó, ilyet Zozó is csinál.... :roll: Nem tudom miért lehet,olyan, mintha türelmetlen lenne és remeg...vagyis én így látom :) De biztos semmi köze hozzá (idegrendszerével meg csak nincs baj).
deni78
Budapest
 
 


:D ..az sem kizárt...mármint,h.akkor pisil... :))
Álmos nem akar hason maradni, miután a kiságyba tesszük...pedig csak úgy tud elaludni, úgyhogy megy a nyifogás egy ideig....
Ma is csak kétszer 20 percet aludtak...........mi lenne,ha még cukrosat is ennének?! Néztem a kapott hipp tea mintákat, adjak e a fiúknak inkább azt, ha éjszaka fölébrednek? Ne tápszert? Nem akarom őket túletetni... Viszont néztem, hogy azok a teák cukrosak....nem fognak tőle pörögni? (Panadol bébitől-szirup- Zozó úgy fel volt dobva :D -egyszer kapott, az is cukros).
Anyum azt mondta,h.ne adjak kajcsit éjjel, mert akkor tuti föl fognak kelni :DDDD, inkább teát igyanak. Szerintetek? (egyszer próbáltam a Mecsek baby-vel, de sírás volt a vége........."ez csak tea, anyaaaaaa!!!" :D
deni78
Budapest
 
 


Hát, nálunk éjjel is szopiznak, még ma is..... :oops: Nálunk sosem fogadtak el mást, biztos én kapattam el őket, mentségemre legyen mondva, h a nagyobbakat is anno....

Megnyugtatásotokra közlöm, h a 13 éves már sosem, és a 11 éves is ritkán szopizik már :lol: :lol: :lol: . Na, ez tényleg csak poén, de én ebben túl engedékeny van nem tudom mi vagyok :oops: !
így aztán nem is tudok tanácsot adni. De én cukrosat nem adnék éjjel.

Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Na ez érdekes téma.
a mi napirendünk is a szopás körül forog.

-az ébredést Robi kezdi 7-kor (szopi) Nori fél nyolc-nyolc (szopi)
-9- kor tízórai általában gyümölcs
-10-től-11.30-ig alvás az udvaron babakocsiban
-12-kor ebéd főzelék
- 13.30-14.30 csendes pihenő
ilyenkor a nagyágyon hason, és ott kell mellettük feküdnöm.
cicivel ébredünk. először Robi majd átmegyek a másik oldalra Norihoz.
-15.30. megint cici ilyenkor a földön játszunk, az kap először aki hamarabb mászik felfele a lábamon.
-16.30-17.30-ig alvás az ágyon, cicivel ébredünk.
-18-kor általában tejpép.
-evés után kompozunk fürdésig.
19.30 fürdés apa Robit, én Norit
Fürdés után szopi ilyenkor szoptatópárna egyszerre.
21-kor alvás apa Robival, én Norival.külön szoba.
Három hónapos korukig fértünk egy ágyban, utána költözni
kellet. eszre vettük, hogy igy a gyerekek nem zavarják egymást.
kiságyba az elejétől kezdve nem aludtak, én arra fogom, hogy császáros voltam, 17 napot voltam a kórházban ott egy ágyban voltunk, és hozzam szoktak a gyerekek.
Amúgy a kislányunk is köztünk aludt, ebből sosem csináltunk problémát, és ezért ilyen nyugodt és kiegyensúlyozott. Másfél éves volt mikor az egyik napról a másikra abbahagyta a szopást, és külön ágyba került.A férjemet jobban megviselte,hogy a gyerek nem akart vissza kérezkedni.

Ja a fiúkhoz visszakanyarodva, éjszaka mind a kettő felkel kétszer, háromszor szopni, nálunk sem fogadják el a teát, addig míg nincs cici nem hajlandóak vissza aludni.

az éjszakánk igen mozgalmas, mikor melyik gyerek hív oda megyek, ilyenkor gyerek csere a férjemmel.Este Norival fekszem,reggel Robival kelek.
-
balazsne
Ömböly
 
 


BALAZSNE! csak most olvasom!! EZ BORZASZTO!!!!!!!!

nem szabadna ennyiben hagynod!!!!!!!!!!! IRD LE LEGALABB A BABANET MEGFELELO ROVATAIBAN; MEG AHOVA CSAK LEHET, A HULYE ORVOSOKROL VALO FIGYELMEZTETEST!!!! egy orszagban, ahol erteke van az embereletnek, mar reg bepereltek volna az ilyeneket.

Hany elet veszhetett el miattuk feleslegesen? Es hany tobbi elet mehetett tonkre amiatt, hogy az volt talan az egyetlen gyerek, aki nagy nehezen megfogant, es aztan hiaba lett megolve?!!!?

Fontos, hogy a lanyok, akik utanunk is ilyen "halalos" iteleteket kapnak ezektol a szemetektol, azok azonnal tudjak, hogy nem szabad elhinni; de legalabbis jol jarjanak utana a dolognak!!!!

Emlekezzetek vissza ra, Ti mennyire ketsegbe voltatok esve; es biztos mennyi hitet es remenyt adott volna akkor, ha meghalljatok az ilyen sztorikat!! Ha valaki most megnezi ezeket a cuki kepeket, Balazsne; akkor biztos konnyebben bizik es varja ki, hogy kibujjanak!

Na, kipuffogtam magam, de tenyleg hihetetlen, hogy neha itt mit szamit az emberelet. Nekem a nagybatyam gyilkoltak meg korhazban.

Na, jobb temarol: alvas. Deni, kitartas. Nekem is ezt csinaltak. Kb. 5 honapos korukig egy csomot aludtak; aztan egyik naprol a masikra, minden atmenet nelkul, szinte semmit. Ezt csinaltak kb. 2 hettel ezelottig, talan 1, es azota vegre van, hogy 1.5 - 2.5 orat alszanak rendesen delutan. (elotte ilyen 20 percek voltak a napi alvasok...). Hatha Nalatok is beall majd...!

Zsuzsko! Nagyon ugyi Gyurka!!
zsebibabak
 
 


Meg az is eszembe jutott, hogy egy jo ujsagirot ra kellene allitani a tortenetre - persze (gyerek)nev nelkul, de orvosnevekkel. Egyszeruen nem szabadna hagyni, hogy ezek igy garazdalkodjanak es tegyek tonkre hany lany eletet; de ha csak ejszakait/napjait, akkor is!! nem szolva a meg nem szuletett kicsi eletekrol...

Es meg egyszer, Balazsne: nagyon gratulalok, hogy ilyen bator voltal, es leszartad oket! Nagyon eros voltal, es milyen jo, hogy az voltal!! Egyszer majd nekik is meseld ezt el. Hogy Te hittel Bennuk, es milyen ugyesek voltak.

Zsuzsko, Te is meseld majd egyszer el GYurkanak, hogy mennyit beszelgettel a parmilis babokkal es a mehlepenyeddel... ;-))
zsebibabak
 
 


Igen én is úgy gondoltam, hogy megszületnek és megnyugszom, de nincs olyan nap, hogy ne gondolnák rá, mi lett volna ha az orvosokra hallgatok........

de hittem, és hittem és az anyai ösztön győzött!!!!!!!

Persze ez családi támogatás nélkül nem ment volna.
Az anyagiakról nem is beszélve, bár ilyenkor a pénz nem számít,mert az utolsót oda adja az ember. Kép
balazsne
Ömböly
 
 


Bocs, ha nem kellett volna, de én már említettem Tóth Zoltán prof.nevét egy ismerősömnek...................Nehogymár!!!!! Most 6 hós kismama és lekerültek Debrecenbe (költözni kellett), új orvost kell választania stb.
Én az ilyennek nem küldenék képet a fiaimról... nem érdemel annyit, h.láthasson két ilyen szép fiúgyermeket!
...és igen......újságírónak....csak az a baj,h.ez a kutyát sem érdekelné....a várandós anyuka meg egyre kevesebb.......
Tényleg szomorú.....De talán!az élettől visszakapja mki amit ad...(azt kapsz, amit adsz...és néha tényleg így van).
Na, megyek, mert eszünk :)
Szép vasárnap délutánt Nektek!
deni78
Budapest
 
 


A terhességem alatt mindig azt mondtam megvan a szakdolgozat témám, ugyanis csecsemő és kisgyermek gondozó-nevelő szakra járok, vagyis most halasztok, de van még egy évem.

téma: discodans gemini, ikrek a családban.

De jól belegondolva, még most is érzékenyen érint, úgyhogy lehet anya- gyerek kapcsolat lesz belőle.

A gyerekek születése előtt óvónőként dolgoztam 8 évig, tanító-óvodapedagógus ként.A legnagyobb vágyam az, hogy csecsemő gondozó ként dolgozhassam, ha vissza kell mennem dolgozni.

Az álmom viszont az, hogy megnyerjem az ötöst, és kétévente szülhessek,milyen jó lenne mindig lenne csecsemő a családban.

De anyagilag elég a hármat felnevelni, és taníttatni.

A lottót azért minden héten feladom, mert megtanultam a hit a legfontosabb!!!!!!!
balazsne
Ömböly
 
 


Balázsné! Hova jársz? Bpre?
És Óvón hol végeztél ás mikor? :shock: :shock:
És hol dolgoztál? Na, jó, mást nem kérdezek, csak én itt tanítok a pesti tanító-óvó karon...

anyai ösztön: biztos nem túl természettudományos, de én még tanítani is szoktam, h bizony az működik.
Tólem is azt kérdezték, még az orvosok is, amikor Joni beteg lett, h honnan tudta, h baj van... hát tudja azt az ember, utólag meg csak hálát ad, h tudta, mert nem is érti, h honnan!


azt is tökre értem, h mindig eszedbe jut. az orvosok vhogy nem számolnak azzal, h milyen súlya van a szavuknak, még olyankor is, amikor nem ilyen súlyos dolgot mondanak ki! enegm is mai napig kiráz a hideg, ha eszembe jut 1-2 megjegyzés, amit egyébként minden rosszindulat nélkül engedett el orvos, de szinte ütött. És nekem is naponta eszembe jut, h mi lenne, ha nem lépünk időben , és akkor joni most nincs köztünk...brrrr... hagyjuk is!

ami a pert és egyebeket illeti, az a baj, h rámész te is, az idegeid meg minden, és az orvosok annyira összezárnak, h szinte lehetetlen rájuk bizonyítani ilyesmit....


Az a genetikus nő sem semmi, legalább akkor kérte volna sűrűn az elnézést, amikor 36 hetesen találkozott veled, legalább ott leszállt volna a magas lóról!

éjszaka: nálunk is megy a társasjáték, nálunk együtt altatom le őket, szopizva, persze legritkább, h egyszerre elaludjanak :roll:
Aztán éjjel, bár mostmár inkább "csak" hajnalban felébrednek, oda kell feküdni, és általában szopiban végződik. Meg ugye ha az egyik alszik, nem akarod, h felsírja, így könnyebben "engedsz"...

Claire
claire
 
 


Ja, egyetértek, jó lenne, ha miondig lenne pici a családban, de vhol be kell fejezni a sorozatot, és azt hiszem nem csak anyagi kérdés...
:lol: mondom ezt így 6 után :D
claire
 
 


lemaradt a fele: ...
szóval a babázást én sem tudnám sose megunni! :D

C
claire
 
 


:))))))))) ezt jóóó olvasni!!
Én is csodálkoztam magamon, hogy bizony simán belevágnék..... :))))
deni78
Budapest
 
 


Kecskeméten végeztem, az óvó szakot 2003-ban, tanító szakot 2009-ben és most a csecsemő szakot is itt kezdtem, kecsektető volt az óvóképzű után a tantárgy beszámítás. Most a csecsemőn is csak az egészségügyi vonalon kell vizsgázgatni, a pedagógia, pszichológia, ének, meg többi alól mentesülök, vagyis az előzö két szakon szerzett jegyeket jóváírják. Ráadásul államin vagyok úgyhogy mindenképpen be kell fejezni, egy a bibi, a suli és a lakóhelyem között 250-km van, de van egy csodálatos férjem aki mindenben támogat. A tanítót is a kislányommal végeztem, szó szerint, mert szopott és családostól jártuk a sulit, na ez már 3 gyerekkel nemtudom hogyan kivitelezhető de megoldjuk valahogy.Amugy szabolcsban lakunk ömbölyön, és itt is dolgozom.
balazsne
Ömböly
 
 


Zsuzskó: Nem is tudtam, hogy vannak rokonaitok Letenyén és Lentiben. Letenye mellett lakunk. Találkozhattunk volna személyesen, ha ezt előbb tudom. :(
Annyira ügyes Gyurka és olyan kis huncut! :)
Balázsné: gyönyörűek a fiúk és nagyon becsüllek, amiért volt bátorságod így dönteni és kiállni a babákért és magadért.
Olivér egyre többet áll kapaszkodás nélkül, úgyhogy várom, mikor teszi meg első kis lépéseit. Biztos nagyon édes lesz. :)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Lányok, tegnap este éjfélig nagyon sírósak voltak a fiúk, egymást ébresztették a felsírással, utána alig nyugodtak meg, de fél órára rá újra sírás és egyszerre...A kérdésem az lenne, hogy okozhat ilyet (pl.pocifájás) az, hogy délben ettek a sárgarépához,brokkolihoz még fehérrépát is? Vagy az már estére sehol nincs?
deni78
Budapest
 
 


Köszi Zsuzskó, neked is jelentős szereped van ám benne, hogy itt lehetnek, a nehéz időszakban belőled is meritettem erőt.
balazsne
Ömböly
 
 


én a viburcol homeopátiás végbélkúpot szoktam használni, nagyon jó már csak azért is mert nem gyógyszer, hanem kamilla hatóanyagú.
Ha látom hogy nyügösebb éjszaka várható, akkor kapnak fürdés után egyet,
betegség megelőzésére 6 napig este fürdés után 1 kúp, betegség esetén 3x1 kúp négy napig.
Nyugodt szívvel tudom ajánlani mindenkinek.
balazsne
Ömböly
 
 


Köszi mezi, lélekben mindig melletted voltam és imátokztam érted is, hogy legyen erőd felállni és tovább járni az utadon.
Számtalan levelet írtam neked, de sohasem mertem elküldeni.Mindig féltem hogy megbántalak vagy felzaklatlak, de most úgy dontöttem elküldöm.[/i]
balazsne
Ömböly
 
 


Zsuzskó: várom a találkát, bár gondolom, nem mostanában jöttök legközelebb. :)

Balázsné: köszönöm szépen a kedves szavakat. Úgy érzem, 1 év távlatából, hogy sikerült elfogadnom a tényt, hogy Olivér egyedül maradt és már nem gondolok annyit Ákosra és nem emészti a mindennapjaimat. Pénteken lesz az évfordulója.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi:

Ákos mindig ott lesz veletek, és ez így természetes, ő a ti kis angyalkátok. Szerintem azzal sincs semmi baj, hogy minden nap gondolsz rá, az a lényeg,hogy elérd idővel azt , hogy ne legyen nyomasztó ha Ákosra gondolsz.

Nekem is volt mély pont az életemben, ugyanis méhen kívüli terhességgel kezdtem, 9 hetesen derült ki, és meg is műtöttek, ráadásul a bal petevezetőmet is el kellett távolítani.Összeomlottam és megijedtem, hogy nem lehetek anya.
Egy évembe került, hogy feldolgozzam, a férjem javasolta, hogy lehet jó lenne egy pszichológushoz elmenni, mikor látta, hogy mennyire szenvedem.
De az a véleményem, hogy csak én tudtam magamon segíteni.

A kislányom születése után, úgy gondoltam, hogy az előzmények lehet azért történtek, hogy jobb anya lehessek.
Lili 4 és fél éves, ha megkérdezzük tőle, mi leszel, ha felnősz a válasz nem az, hogy doktornéni vagy óvónéni, hanem az, hogy anyuka.
balazsne
Ömböly
 
 


Igen, ez az anyuka nagyon aranyos, a nővérem gyerekei anno: Dani, mi leszel? "hát király!" :lol: , Zsuzsi: "anyuka" :D. Hát most 16 éves, majd meglátjuk, mindenesetre ha itt vannak, nagyon szeret a kicsik körül ügyködni, meg a barátnőjét szokta helyettesíteni, mint baby sitter! :D

Claire
claire
 
 


Ja, Daninak azt hiszem rosszabbak az esélyei :lol:
claire
 
 


Viburcolt már használtuk, nem vált be anno, de köszönöm az ötletet (lehet,h.újra "belevágunk").
Amilyen jó alvók voltak...........áááá.
Király :D tetszik...
Hát én :oops: szégyenlem magam, de elárulom,h. 32 éves koromig nem akartam édesanya lenni....(pedig gyerekkoromra nem panaszkodhatom)....el sem tudom hinni így visszamenőleg,h.hogy gondolhattam én ezt így.....
De hál'égnek megvilágosodtam :).
Bár lehet,h.ha korábban lettem volna anyuka, akkor nem lett volna ennyi türelmem..... De most!Annak ellenére,h.ennyi mostanában a sírás, hiszti, nyafi.............
Na de ott az a sok-sok mosoly, kacaj :D :D okos pofikák! Nem lehet velük betelni :).
Csüt.viszi párom Zozót a klinikára Vörös dokihoz, megnézi a kukiját-nem fitymaszűkülete van, hanem ellenkezőleg, a drágámnak meg van repedve a bőr, születésétől kezdve és azt tanácsolták anno,h.1 éves koráig "igazítassuk" meg,h.ne emlékezzen rá. De ettől is tartok...meg hát ott kell hagyni éjszakára majd, de még időpontot nem kaptunk az op-ra, gondolom majd csüt.
Esetleg volt valamelyikőtöknél ilyen?
deni78
Budapest
 
 


Nem, nálunk szűk volt több fiamnak is, de végül nem vagdosták!

Anya: én mindig tudtam, h majd szeretnék, gyerekeket, viszonylag korán is mentem férjhez, de már 28 voltam, mire minden úgy alakult, h belevágtunk az elsőbe, majdnem 28 mire megszületett, de én is azt gondolom, h talán 1-2 évvel korábban már igen, de előbb nem lettem volna alkalmas az egészre. Sportoltam, még alig dolgoztam, ha összejött utaztunk, stb. (végül így 28, 5 és 40 között 6 gyereket "lebonyolítottunk" nem is rossz statisztika :lol: ) Közben még dolgoztam is pár évet, nincs okom panaszra! :D

Claire
claire
 
 


....kezdünk kipurcanni :D ....Apa hazafelé vesz Viburcolt.
deni78
Budapest
 
 


Köszi, akkor tartsunk ki együtt :)
deni78
Budapest
 
 


Zsuzskó....húha, csak nem ránk is ez vár? :D

13-án műtik Zozót (reggel 8-ra kell vinni és délután már haza is jöhet :) ).

Viburcolt kaptak a fiúk fürdés után tegnap.....és hm....aludtak :))))).
deni78
Budapest
 
 


ANYASÁG

Az én véleményem is az, hogy az anyaságra meg kell érni, mert hatalmas felelősség, gyermekről gondoskodni.
Nekem Lili 27 évesen, a fiúk 31 évesen születtek.
Óvónőként viszont szeretgethettem, más gyerekeit, addig míg nem volt saját, úgy gondolom, hogy igazán jó pedagógus csak úgy lehetek,hogy közben járom az anyák iskoláját is, és azt nem helyettesítheti egyetlen iskola sem.
Amúgy 20 éves voltam, a férjem meg 23 amikor összeházasodtunk, utána még mind a ketten tanultunk.
Ha dicsérik a gyerekeket a férjem meg szokta jegyezni, hogy jó munkához idő kell.
balazsne
Ömböly
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: