Új privát üzeneted érkezett!

rácsos linzer (semmi faxni módra :) )

Kép
a képen egy szilvalekváros verzió

hozzávalók:
60 finomliszt
1 ráma
4 tojás sárga

1 sütőpor
20 porcukor
citromhéj
bármilyen lekvár, nálunk a barack és a szilva a befutó, de a lényeg hogy jó sok legyen :D

az alapanyagokat összegyúrni,
a tészta 3/4-ét kinyújtani egy nagytepsibe,
lekvárral megkenni
a maradék 1/4 tésztát lisztesdeszkán nudlikká gyúrni. (vékony kisujjnál picit kisebbre.
a tepsiben pihenő tésztát berácsozni
180 fok (légkeverésnél) 30 perc.
kész. finom :)

Kép
 


Szilvás lepény (A'la Spumilla -> semmi faxni :lol:)

"Nem szép, de finom"

Kép Kép

Hozzávalók: 60dkg finomliszt, 1 egész tojás + 1 sárgája, csipet só, 1-2 tk. cukor, tej, 3 dkg élesztő, 6 dkg olvasztott margarin, 2-3 ek olaj.

Kb. 2-3 deci langyos tejben a cukorral felfuttatjuk az élesztőt. A liszthez adjuk a sót, a tojásokat, az olvasztott margarint, olajat, majd a felfuttatott élesztőt és alaposan átdagasztjuk [Szükség esetén, ha túl kemény lenne a tészta, vagy kevés lenne a folyadék, akkor még lehet tenni bele langyos tejet.]. Ezután kb. fél-1 órát meleg helyen kelni hagyjuk. Közben a felhasználni kívánt gyümölcsöt [barack, szilva, de akár meggy is..] alaposan megmossuk, megtisztítjuk, kimagozzuk, lecsöpögtetjük. Ha a tészta megkelt sütőpapírral bélelt tepsibe nyújtjuk, a megtisztított gyümölcsöt héjával lefelé nézve rápakoljuk a tésztára [lásd legelső képen], majd előmelegített sütőben készre sütjük.
Én kb. 190-200 fokon sütöttem pirulásig. Ha kész van, kicsit várjunk, míg hűl, majd szeleteljük!
Apa borzasztóan szereti, nyáron sárgabarackkal, ősszel, télen szilvával :)

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Amerikai csokikocka a'la muffin kapszli

Kép Kép Kép

Hozzávalók: 17dkg étcsokoládé, 15dkg margarin, 2dl cukor, 2dl liszt, 2tk. vaníliás cukor, csipet só, 3 tojás, fél-1 cs sütőpor, 2dl vágott dió vagy mandula.

A csokit a vajjal lábosba daraboljuk és gyenge tűzön felolvasztjuk. A tojásokat a cukorral habosra keverjük. Hozzáadjuk a sót, sütőporos lisztet, csokis vajat, diót vagy mandulát. Alaposan kikeverjük. A muffinsütőt kirakjuk a kapszlikkal, majd evőkanállal belehalmozzuk a tésztát. Kb. fél órán át sütjük [tűpróba!], majd a tepsiben hagyjuk kihűlni, majd hűtőbe tesszük. Hidegen fogyasztjuk.
Ugyanezt a tésztát lehet tepsiben is megsütni, akkor a tepsibe [20x30cm] sütőpapírt teszünk, ráöntjük a tésztát és megsütjük.
Díszítésnek alkalmasint jégcukrot szoktam a tetejére szórni [nem olvad meg..]

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 

 
 

Vargányás burgonyaleves

[rém egyszerű :wink:]

Ízlés szerinti mennyiségű hámozott, kockázott burgonyát sóval, borssal, babérlevéllel felteszünk főni.
Amikor megfőtt, hozzáteszünk 1-2 marék szárított vargányát, ezzel is alaposan összefőzzük.
Kevés tejfölös habarással elkészítjük a leves krémes állagát.

Erről most sajnos képem nincs, ha legközelebb csinálok, pótolom :)

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


A sajtlevest, ha megcsináltam, hozom :)

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Hagymaleves reszelt sajttal, pirított kenyérkockával
Kép
Elkészítési idő: fél óra
:arrow: 6 fej hagymát apróra vágni, megdinsztelni. Közben pár gerezd fokhagymát is hozzá törni. Ha kész, turmixolni, 1 evőkanál liszttel megszórni.
:arrow: 1,5 l húslevessel (2 kockából) felönteni, kicsit főzni. 2 dl tejszín+3 tojássárgáját összekeverni, kicsi levessel eldolgozni, levesbe önteni. Innentől ne forraljuk, csak csendes lángon főzzük
:arrow: Tárkony, petrezselyem, bors, a végén még ízlés szerint kis ízvarázs, só ha kell.
:arrow: Tányérba reszelt sajtot rakunk (én bőben szoktam, félig a levesestálat), rámerni a forró levest, mellé pirított kenyérkockát tálalni. Nem jó a levesbe szórni, mert nagyon felázik mire végzel a levessel, jobb evés közben adagolni a kockát.

KépKép

KépKép
 
 


Aszaltszilvás/aszalt sárgabarackos gombóc
Kép
:arrow: 50 dkg krumplit héjában megfőzünk, majd alaposan összetörjük. 1 tojássárgáját, pici sót, 25-30 dkg lisztet és a meghűlt összetört krumplit ruganyos tésztává gyúrjuk
:arrow: alaposan lisztezett felületen 3-4 mm vastagra nyújtjuk, négyzetekre vágjuk, mindegyik közepébe rakunk egy asztalt szilvát, egy kanál szilvalekvárt és fahéjjal megszórjuk. Akinek a sárgabarack jobban bejön, akkor értelemszerűen aszalt sárgabarack, sárgabaracklekvár Ha nem kerül elég liszt a tészta alá nyújtáskor, akkor odaragad és amikor szedjük fel, kilyukad és a töltelék kifolyik.
KépKép
:arrow: gombócokká formáljuk őket és forrásban lévő sós vízben 5-6 perc alatt megfőzzük. Amikor belerakjuk a fazékba a gombócokat, rögtön keverjünk rajta egyet, mert különben leragad a lábos aljára. Arra vigyázni kell, nehogy kivágd a gombócot, nagyon óvatosan szabad csak megkavarni. A másik hogy fontos hogy forrjon a víz, különben csak ázik a gombóc nem fő. Amikor berakod a gombócot a vízbe, csavard feljebb a lángot, hogy minnél előbb újra forrjon a víz.
:arrow: vajon zsemlemorzsát aranyszínűre pirítjuk, a gombócokat beleforgatjuk, fahéjas cukorral kínáljuk.
Ebből az adagból ennyi lett: Kép

KépKép

KépKép
 
 


Nyufó: Nyami-nyami hagymaleves :D
Jól hangzik és egyszerű is :D

Sajtleves

Alapvető hozzávaló a régi, hagyományos Camping tömlős sajt (10dkg-os) vagy a hozzá hasonló natúr 10 dkg-os tömlős sajt..
1 sajtból lesz 1 liter leves.

Mi ma 2 liter levest csináltunk..

Kép Kép

Egy megfelelő méretű, űrtartalmú edényben kevés zsiradékon lisztet pirítottam világos rántásnak, megszíneztem kevés pirospaprikával, majd hideg vízzel felengedve simára kevertem (Hideg víz hozzáadásakor a rántás NEM lesz, nem marad csomós!).
Felöntöttem összesen 2 liter vízzel, majd hozzáadtam 4 db leveskockát (1 leveskocka 1/2 liter vízhez elegendő, én ma marhásat tettem bele).
Forralás után tesszük bele a sajtot a következő módon:
- felnyitjuk a tömlőt
- előkészítünk egy szűrőt, nem kell túl kicsi lyukú legyen, teaszűrőnél nagyobb legyen
- a szűrőt a lassan fortyogó edény tetejére tesszük
- a szűrőbe belenyomjuk a tömlőből az összes sajtot
- a szűrőt belelógatjuk a levesbe és óvatosan rázogatjuk benne -> a hő hatására a sajt felolvad
- fakanállal keverünk időnként a levesen, míg a sajt egésze bele nem olvad
- egy rottyanásig forraljuk a sajttal és KÉSZ.

Tálaláshoz csináljunk hozzá krutont, a bátrabban tehetnek bele ízesítésképpen erős pistát is :D

JÓ ÉTVÁGYAT!

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Stefánia vagdalt
Kép
:arrow: 1 nagy fej vöröshagyma apróra vágni, olajon megdinsztelni. Amikor már jó, 3-4 gerezd fokhagymát beletörni, még 1 percig sütni
:arrow: 3 szikkadt zsemle tejbe áztatni
:arrow: 4-5 tojást keményre főzni
:arrow: 50 dkg marha, 50 dkg sertés darálthús, megdinsztelt hagyma, jó alaposan kinyomkodott zsemle, 2 egész tojás, só, bors, vegeta, köménymag, majoranna, pirospaprika - alaposan összegyúrni, ha kemény tejjel vagy vízzel lehet lágyítani, ha lágy zsemlemorzsával szilárdítani. De a mennyiségek betartása mellett és ha jól kinyomod a zsömlét, akkor pont jó szokott lenni. Az is fontos hogy jól összegyúrd mert a nyers tojás szilárdít, kell neki egy kis munka hogy összefogja a tölteléket. A kétféle húsból készült fasírt sokkal finomabb, érdemes úgy csinálni.
:arrow: sütőpapírra rakni kb. a hús felét, csíkot formázni, 4-5 főtt tojást rárakni, maradék hússal befedni, szeletelt bacon a tetejére vagy kevés olaj, sütés közben 2-3x meglocsolni. 170-180 C, 50-60 perc
KépKépKépKép

KépKép

KépKép
 
 


Nyufó, ez gyilkosság az ízlelőbimbóknak!! :wink: :D
Csak rénézek és megéhezek! :D

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Pizza alaptészta

Hozzávalók:
- 1kg liszt
- 3dkg só
- 3dkg cukor
- 5,8dl langyos víz

Összegyúrtam, natúrban, nem futtattam fel az élesztőt sem, majd talán 20 percet hagytam kelni. Két részre vágtam, egyiket gáztepsiben nyújtottam a kezemmel, a másikat a sütőm rácsára, mindkettő alá tettem sütőpapírt, hogy ne égjen le véletlenül se.
Jó vastag tésztájú lett.

Feltét: némi darált húst megpirítottam kicsi zsiradékon, beletettem egy kicsi paradicsompürét, borsoztam, bazsalikomoztam, majd mindkét tésztát megkentem vele. Tettem rá fagyasztott kukoricát, felaprított parasztkolbászt, paradicsomkockákat, reszelt sajtot, és 200 fokon addig sütöttem míg nem éreztem a tepsi szélén a tésztán, hogy átsült, talán kb. 25-30 perc volt.

A recept innen származik :D
http://www.mindmegette.hu/pizza-alapteszta.recept

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Gombaleves:

-kis doboz csiperkegomba /talán250gr-osvolt?/
-1 vöröshagyma
Zöldségek:sárgarépa, fehérrépa, zellergumó, karalábé ,pici paradicsom,paprika apró kockákra vágva
- 2 ek tejföl
-1 ek liszt
-só, vegeta, bors/fehérbors, pici pirospaprika és foghagyma, majoranna, lestyán-(petrezselyem nem volt otthon) zeller levél

Levesbetét: 1tojás,só, kiskanál vaj, liszt sűrű nokedlitésztaszerű és beleszaggatjuk.

Zsíradékon megpiritjuk a felvágott hagymát.Ráöntjük a szeletelt,tisztított gombát, megfonnyasztjuk, mellé öntjük a többi zöldséget,megdinszteljük fűszerezzük, felöntjük vízzel. Leveskockát beledobunk,puhára főzzük a zöldségeket, tésztát szaggatunk bele és tejfölös habarással sürítjük. Egyet rottyan és kész.

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


Azt hiszem a másik topikban rosszul írtam a nevét.. Nem sajtos, hanem sonkás miújság :D

Sonkás „miújság”
Hozzávalók 6 személyre:
[de amilyen finom, egymagam meg tudtam volna enni :lol:]
- 3-4 dkg vaj
- ½ fej vöröshagyma
- 40 dkg sonka
- 20 dkg sajt
- 1 csokor petrezselyem
- 1 csomag vajastészta
- 1 db tojás
- liszt
- só, bors

A vajat habzásig hevítjük, majd a finomra vágott hagymát, és a sonkát megpirítjuk benne. Sózzuk, borsozzuk, és finomra vágott petrezselymet adunk hozzá.

A vajastésztát lisztezett felületen kinyújtjuk, majd félbehajtjuk. Ezt a műveletet 2-3-szor megismételjük, végül vékonyra nyújtjuk a tésztát. Egy pohár segítségével korongokat szúrunk ki a tésztából. A korongok egyik felére tesszük a sonkás tölteléket, majd a szélét megkenjük tojással, ráhajtjuk a tészta másik felét, és a tojás segítségével összetapasztjuk. A széleket alaposan összenyomkodjuk, hogy sülés közben ne nyíljon szét.

A töltött tésztát olajozott tepsire helyezzük, tetejüket megkenjük tojással, és megszórjuk reszelt sajttal.

Előmelegített, 180°C fokos sütőben 25-30 perc alatt megsütjük. Melegen tálaljuk.


ÉN júniusban leveles tésztából csináltam és mesés lett! Nem vajasból, mert az akkor NEM volt a boltban!
És sütőpapíron szívesebben sütök bármit :D

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Szóval a megígért leveles tésztás receptek: :D

Spenotos-sajtos (többet kipróbáltam, de nekem ez jött be a mindmegette.hu-ról van a recept)
30 dkg friss spenót
4 dkg reszelt parmezán
15 dkg mozzarella
2 gerezd fokhagyma
extra szűz olívaolaj
2 kávéskanál ételízesítő (izlés szerint)
bors
1 csomag leveles tészta
1 tojás
Elkészítés:
A kész leveles tésztát terítsd ki egy sütőpapírral bélelt tepsiben (így nem ragad oda és nem kell elmosnod a tepsit sem). A spenótleveleket vágd 1 centiméteres csíkokra. Egy serpenyőben forrósítsd fel az olajat, add hozzá a 2 gerezd fokhagymát, utána pedig a spenótot. Szórd meg ételízesítővel és borssal. Kb. 15 perc után, amikor már megfonnyadt a spenót, vedd le a tűzről, és tedd egy tálba. Ne felejtsd el kihalászni a fokhagymagerezdeket. Add hozzá a parmezánt és a felvert tojást, majd egyenletesen oszd el a leveles tésztán. Ezután egyenletesen szórd meg a felkockázott mozzarellával. Tekerd fel a tésztát, tetszés szerint megkenheted tojássárgájával, és egy villával szurkáld meg a tetejét. Kb. 200 fokos sütőben 15-20 perc alatt elkeszül.

A másik variációnál a töltelék darálthusis zöldség mixel (mexikoi)
A darálthúst hagymával megpiritom, sozom, borsozom, esetleg ételizesitözöm. A zöldségmixet pedig vajban megpárolom. Végül összekeverem, kicsit hagyom hülni, hozzákeverek 1 tojást. A kinyujtott levelestésztára teszem a tölteléket, feltekerem és a tetejét tojás sárgájával megkenem. Nem szoktam figyelni az idöt, amikor aranybarna lesz a szine, akkor már jó. :D

Kép
 
 


Hagymás cipó
Kép
:arrow: 25 dkg félzsíros tehéntúrót burgonyanyomón áttörjük, 1 dl tejjel, 2 tojással, 8 ek olajjal, 2 kk sóval elektromos habverővel jól összekeverjük
:arrow: 50 dkg finomlisztet, 1 csomag sütőport össszekeverjük, a túrós masszába szitáljuk és kézzel lágy tésztát gyúrunk belőle
:arrow: a sütőt 200 C-ra előmelegítjük
:arrow: egy hagymát apróra vágunk, kis olajon megdinszteljük, kihűtjük, majd a tésztába dolgozzuk
:arrow: egy tepsit sütőpapírral kibélelünk, a tésztát 12 egyforma részre osztjuk, ezeket kb. 15 cm hosszú rudakká nyújtjuk. Csiga alakban összetekerjük vagy csomót formázunk belőlük
:arrow: egy tojássárgáját és 1 ek tejet elkeverünk, megkenjük vele a tészták tetejét
:arrow: előmelegített sütőben (gáz 3-4 fokozat) kb. 20 percig sütjük
Kép

KépKép

KépKép
 
 


Brokkolikrémleves
Kép
:arrow: vöröshagymát megdinsztelünk, amikor már megpuhult, 2-3 gerezd fokhagymát is belenyomunk, még egy picit dinszteljük, majd felöntjük 1/2 liter csontlével
:arrow: 1-2 szem krumplit félpuhára főzünk a csontlében, brokkolit is belerakjuk, só, fehér bors, szerecsendió
:arrow: ha megfőtt, turmixoljuk, 2 dl tejszínnel összefőzzük
:arrow: vajon kenyérkockát pirítunk hozzá
:arrow: lehet bele olvasztani sajtot, vagy a tányérba rakni reszelt sajtot és arra szedni a forró levest

KépKép

KépKép
 
 


Leveles kréker

Hozzávalók: 1 csomag friss leveles tészta, fél tojás, só, ízlés szerint fűszerkeverék.

Vegye elő a sütés előtt a leveles tésztát 10 perccel.
Tekerje ki, és hagyja a csomagoláson a tésztát.
A tojás verje fel a fűszerekkel, majd vékonyan kenje meg vele a tésztát.
Vegyen elő egy derelyevágót, és először csíkozza, majd kockázza fel az egészet.
Kb. 2x2 cm-es kockákat vágjunk.
Tegyük 180 fokos sütőbe, és 8 perc alatt süssük őket aranybarnára.

Internetes kép:
Kép

Saját mai verziómban:
Darált húst kevés zsiradékon fűszerezve lepároltam, nekem csak fagyasztott leveles tészta volt itthon, azt már tegnap feltettem a hűtőbe olvadni, aztán a sütés előtt szétszedtem a lapokat, kicsit nyújtottam rajta lisztezett deszkán, s halmoztam rá husit. Többféle verziót csináltam, vagy csak ráhalmoztam a tésztára, vagy ráhalmoztam, s ráhajtottam a tészta másik felét, kis "batyut" formázva, vagy csak éppen lekentem a lapot tojással, szezámmag és csíkokra vagdostam /derelyevágó/. Lekentem tojással, megszórtam szezámmal, és kisütöttem. Nekem 200 fokra volt állítva a sütőm, és így kellett neki majdnem 20 perc, hogy szép aranybarna legyen.

Saját fotó:
Kép

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Tárkonyos pulykaragu leves
Kép
:arrow: egy hagymát olajon megdinsztelni, 50 dkg kockára vágott pulykacombot rádobni, fehéredésig pirítani, kis vízzel felönteni, só, bors, babérlevél, félpuhára főzni
:arrow: 3-4 sárgarépa, 2 fehérrépa karikára vágni, 30 dkg gomba (elhagyható, én se raktam most bele Regi miatt), zöldborsó (ha friss a zöldborsó akkor azt is most rakjuk hozzá, ha mirelit akkor a végén, amikor már a többi zöldség majdnem puha) a húshoz rakni, vízzel felönteni, 2 leveskocka
:arrow: amikor már megpuhult minden, 2 dl tejszín, 1 ek liszt, 1 ek mustár, fél citrom levét összekeverni, levesbe önteni, egy kiskanál tárkonyt a levesbe szórni
:arrow: egy tojást sózni, kis vízzel elhabarni, kb. 10 dkg liszt bele, a galuskatésztát a forrásban lévő levesbe szaggatni

KépKép

KépKép
 
 


csajok ez ugye marad itt vagy folytatódik akárhol is...Eddig nem volt étvágyam, de ennyi finomság atya gatya:) gratula mindenkinek. Majd én is próbálkozom:)
csákó

KépKép
Kép
 


Krisztin: A tanyán is van receptklub, ezek a receptek már ott is ott vannak :wink: :D

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Tehát, a "Best of pogi" recept:

Kéttúrós-sajtos pogácsa

Hozzávalók:

1 dl tej
1csapottevőkanál cukor
30 g élesztő
60 dkg liszt
1 ek. só
25 dkg margarin
15 dkg tehéntúró
15 dkg juhtúró
3 tojás sárgája
1 dl tejföl
10 dkg trappista sajt (a recept szerint ennyi, nálunk kb. 20 dkg, és általában keverni szoktam a trappistát a goudával, vagy füstölt sajttal..)

Az élesztőt felfuttatjuk a meglangyosított, cukros tejben.

A lisztet átszitáljuk, elkeverjük a sóval és durva reszelőn belereszeljük a fagyos margarint.

Gyors mozdulatokkal összedolgozzuk-morzsoljuk (kézzel!! nem géppel!!). Hozzáadjuk az áttört túrókat, az élesztős tejet, 2 tojás sárgáját, végül a tejfölt, Jól összegyúrjuk (kézzel!!!). Cipót formálunk belőle, tiszta konyharuhával letakarjuk, és meleg helyen 1/2 órát kelni hagyjuk. A sajtot lereszeljük.

A megkelt tésztát lisztezett deszkán 3 mm vékony téglalapra nyújtjuk, a tetejét megszórjuk a reszelt sajt 2/3 részével, majd hosszanti oldalán rétesszerűen feltekerjük, letakarjuk a ruhával és meleg helyen újabb 1 órán át kelesztjük.

Most kétujjnyi vastag csíkot nyújtunk belőle, a tetejét megkenjük a maradék tojássárgárjával és megszórjuk a maradék reszelt sajttal.

Pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk, sütőpapírral bélelt sütőlapra tesszük és előmelegített forró sütőben 200 C-on 20-25 percig sütjük. A tepsiben hagyjuk kihűlni.

Frissen, langyosan az igazi! :))))

KépKép
 
 


csokis kalács

Tészta:
7-8 dkg élesztővel, pici langyos tejjel, pici cukorral készíts kovászt. Keverj össze 90 dkg lisztet (sima liszt) 10 dkg cukorral, 3 evőkanál étolajjal, 4 dl tejjel. 3 tojásfehérjét verj habbá. Tedd a kovászt a lisztes keverékbe, majd az egészet dolgozd össze a habbal is. Pihentesd kb. 1 órát.

Krém:
½ liter tejbe keverj 2 csokis pudingot + 1 evőkanál kakaót, + 20 dkg cukrot. Főzd meg, majd melegen keverj hozzá 20 dkg margarint.

A tésztát oszd 6 részre, nyújtsd tepsi nagyságúra (kicsit macerás..). Kend rá a krémet, sodord fel a tésztát, majd fonj össze kettőt. Már most tedd bele a tepsibe, mert nagyon meg fog kelni!! (Én sütőpapírt teszek alá.) Pihentesd a tepsiben ½ órát. Kend meg a tetejét tojás sárgájával, és süsd pirosasra. 3 elég nagy kalács lesz belőle! :D

Figyelem! A tészta ragad, és próbál visszaugrani, miközben kinyújtod! Ne add fel, Te vagy az erősebb! :lol:

KépKép
 
 


Fűszeres karácsonyi pálinka:

Ez az adag egy három literes kovászos uborka üveg megtöltéséhez elegendő.

Az üveg aljára szórok húsz dekányi aszalt szilvát. Aszalt áfonyából, szederből, málnából is lehet beletenni, ha van éppen otthon, egy-egy maréknyit. De igazán nem kötelező. Kerül bele úgy húsz dekányi kandírozott narancshéj is .Vagy hat rúd fahéjat, félmarék szegfűszeget dobok bele, és kandírozott gyömbérből is mehet bele három-négy szem. Kifacsarom öt-hat nagyobb narancs levét, beleöntöm, majd két citrommal is megteszem ugyanezt. Tehetünk bele mazsolát is. Ízlés szerint mézzel öntözöm meg Legalább fél litert töltsünk bele. Ezután három deci erős rum kerül bele, majd felöntjük az egészet szilvapálinkával. Nincs is más dolgunk, mint karácsonyig néhányszor átforgatni az üveget, hogy mindent átjárjon az erős szesz. Karácsonykor szűrjük le.

Ha nincs hozzá pálinkám akkor vodkából szoktam csínálni a finom aszalt gyümölcsők úgy is remek izt adnak az egésznek.
Körülbelül október vége fele kezdem el és karácsony elött pár nappal szűröm le. Közbe átkavarom, átrázom.

Jó italozást hozzá

Kép
 


Nagyon kedvenc, nagyon fincsi mandulas sutim receptjet gondoltam, leirom. Nem nagyon szeretem a habos-babos, kremes sutiket, es akik szinten igy ereznek, azoknak batran ajanlom :P

Teszta:
100 gramm margarin
1,5 dl cukor
2 tojas
2 dl liszt
1 tk sutopor fel deci tejhez vagy tejszinhez

Maz:
100 gramm margarin
1 dl cukor
2 ek liszt
2 ek tej
1,5 dl tort mandula

Eloszor is ki kell vajazni es lisztezni egy kb 24 cm atmeroju lecsatolhato oldalu, kerek sutoformat.
Olvaszd meg a vajat es hagyd kihulni. A tojast a cukorral, a liszttel es a sutoporral elkevert vajas-tejes kutyulekot kavard ossze. Tedd bele a formaba es a suto ALSO reszen susd 20-25 percig. Idokozben keszitesd el a mazt! (csak a hozzavalokat kell egy labosban simara keverni, osszeolvasztani) Ontsd a mazat a tesztara az ido leteltevel, es rakd vissza a suto KOZEPSO reszere meg 15 percig. Az egeszet 175 fokon kell sutni. ISTENI

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Ez itt a házi szaloncukor receptje. Egy weboldalról másoltam ki, erről:
http://fozzunkolaszul.blogspot.com/2007 ... zilag.html

Nézzetek szét rajta, nagyon sok jó receptet lehet még itt találni! :)

Szaloncukor házilag

Hozzávalók: fél kg cukor, 1,5 dl víz, 10 dkg étcsokoládé (minimum 60%-os), 5 dkg vaj, 10 dkg nagyon apróra vágott mazsola, 20 dkg darált dió, 10 dkg darált keksz, 1 narancs héja

1. A cukrot forraljuk a vízzel kb. 10 percig. Akkor jó ha kicsepegtetve már nem terül el. Hűtsük kicsit meg, ekkor kezd kifehéredni, időnként keverjünk rajta egyet. Mikor más jó sűrű, keverjük hozzá a csokit és a vajat.
2. Hagyjuk száradni (én másnapig hagytam), öntsük hozzá a diót, a mazsolát, a kekszet, a narancshéjat és gyúrjuk össze. A kókuszgolyónál keményebb massza legyen
3. Formázzunk szaloncukrokat, majd kakaóba hempergessük meg őket és csomagoljuk be szép papírba.

Marcipános szaloncukor

Hozzávalók: 30-35 szaloncukorhoz: 20 dkg mandula, 15 dkg porcukor, víz, kandírozott narancshéj, fahéj, 15 dkg étcsokoládé (minimum 60%-os)

1. Keverjük össze a mandulát a porcukorral és annyi vizet adjunk hozzá, hogy gyúrható masszát kapjunk. A vizet folyamatosan, kis részletekben adagoljuk!
2. Ízesítsük fahéjjal és az apróra vágott narancshéjjal
3. Formázzunk szaloncukrokat
4. Vízfürdő felett olvasszuk fel a csokoládét, villa segítségével egyenként vonjuk be csokival a cukrokat. Tegyük hideg helyre, hogy a csokoládé visszaszilárduljon, majd csomagoljuk

KépKép
 
 


Husos palacsinta:

Kb fel kilo daralt husbol 10-12 palacsinta keszul.

A daralt hust elkeszited porkolt alapon, majd finomitaskent mikor mar osszefottek az izek es a hus is megpuhult, tehetsz bele 2 evokanal tejfolt. Hagyd kihulni.

Addig keszitsd el a hagyomanyos palacsintat, a tesztajaba cukrot ne tegyel!

Ha a husi kihult, es mar nem olyan folyos, akkor beletoltheted a palacsintaba a kovetkezo keppen:

1. Egy evokanalnyi (vagy valamivel tobb - ez a palacsinta meretetol fugg) hust tegyel a palacsinta szelehez kozel.

2. Kezd el feltekerni, majd kb 2 tekeres utan hajts be bal oldalon a veget.

3. Tekerd tovabb, az immaron egy lezart vegu palacsintat.

4. Ha teljesen feltekerted, a jobb oldali veget pedig az ujjad hegyevel tomkodd be.

(Ahogy igy belegondolok, akkor ugy kell megtolteni, mint a toltott kaposztanal a leveleket).

Bepanirozod a palacisntakat es forro olajban aranybarnara sutjuk.

En tartar martast szoktam csinalni hozza:
1 doboz tejfol, 2 ek majonez, pici mustar, so, bors, pici olaj.

Kép

Kép
 


Almás - fahéjas muffin

Hozzávalók:

* 12 darabhoz:
* 12,5 dkg vaj
* 3 savanykás alma
* 12,5 dkg cukor
* 25 dkg liszt
* fél csomag sütőpor
* 1 teáskanál őrölt fahéj
* 2 tojás
* fél dl tej


A vajat megolvasztjuk, és kikenjük vele a muffinformát. A maradék vajat hagyjuk kihűlni. Az almát meghámozzuk, húsát apró kockákra vágjuk.

Összekeverjük a cukrot a liszttel, a sütőporral, 1 teáskanál fahéjjal, egy csipet sóval, és végül az almát is beledolgozzuk. A tojásokat felverjük, hozzáadjuk a vajat és a tejet. Kanalanként a lisztes-almás keverékbe dolgozzuk úgy, hogy ne túl folyékony masszát kapjunk. A sütőt 200 fokra (gázsütő 3. fokozat) előmelegítjük. A masszát a muffinformába szedjük, és a sütő középső rácsán kb. 30-35 percig sütjük.

KépKép
 
 


Csokis-meggyes muffin

Hozzávalók:

* 1 tábla étcsoki (10 dkg)
* 10 dkg sütőmargarin
* 15 dkg liszt
* 15 dkg kristálycukor
* fél teáskanál sütőpor
* 2 db tojás
* 720 ml-es meggybefőtt fele (lehet kicsit több, ízlés szerint)

Elkészítés:

A csokit a margarinnal gőz fölött összeolvasztom, majd leveszem hűlni. A cukrot a 2 tojással robotgéppel habosra verem. A kissé lehült csokis vajat hozzáöntöm. A lisztet összeszitálom a sütőporral, és kevergetve hozzáadom a csokis-cukros masszához. A fél üveg meggyet kicsit lecsöpögtetem, majd beleborítom a masszába. Kb. 2 evőkanál meggylevet belepancsolok a befőttesüvegből a masszába, és határozott mozdulatokkal összekeverem. A sütőt elő kell melegíteni. A muffintálcában található 12 mélyedésbe belekanalazom a kissé ragadós masszát, és alacsony hőmérsékleten (175 fok, 4. fokozat, vagy ha nincs jelzés, akkor a legalacsonyabb szinten) kb. 28 perc alatt kész is.

Ezeket szerintem anno (sok évvel ezelőtt..) a mindmegettéről töltöttem le, azóta ez a család nagy kedvence!!! :lol:

KépKép
 
 


Sütőtök krémleves

Hozzávalók: 1kg sütőtök, 2db krumpli, húsleveskocka, 1db hagyma, feketebors

A sütőtököt, krumplit megpucolom, apró kockára vágom. Húsleveskockát vízben feloldom, beledobom a tököt + krumplit, és együtt megfőzöm őket (kb. 15-20 perc a főzési idő) Szerintem kb. 1,2 liter víz + 2 kocka kell hozzá, de ez a tök+ krumpli mennyiségétől függ, el kell, hogy lepje a víz őket! Az apróra vágott vöröshagymát kis vajon megpirítom, összeturmixolom a tökkel és a krumplival + ezek főzőlevével.3 dl tejszínnel felforralom pici borssal ízesítem.Tálaláskor tökmaggal díszítem. Ebből nem kevés leves lesz, de nagyon finom, a Babák örülni fognak neki! :wink:

KépKép
 
 


Burgonyakrémleves

Hozzávalók: 10 dkg póré-, vagy újhagyma, 1 közepes fej vöröshagyma, 2 gerezd fokhagyma, kb. fél kg burgonya, 2 evőkanál olaj, majoranna, 1,3 liter tyúkhúsleves (kockából), 2 dl tejföl

Hagymákat megtisztítjuk, feldaraboljuk, forró olajon megfonnyasztjuk (nem pirítjuk, csak fonnyasztjuk!). Hozzáadjuk a burgonyát, majorannát, kb. 1 percig élénk tűzön pirítjuk, majd felöntjük a levessel és fedő alatt puhára főzzük (kb. 25 perc). Leveshez adjuk a tejfölt, botmixerrel krémmé törjük. Sóval, őrölt borssal, szerecsendióval ízesítjük, és még1x felforraljuk (ha túl sűrű, tegyél hozzá egy kis vizet!) Tálalhatod főtt sonkakockákkal, sajttal, pirított zsemlekockával, stb. Nagyon finom!!! :D

KépKép
 
 


Philadelphia sajtkremes rakos spagetti:

Hozzavalok: barmilyen izesitesu Philadelphia sajtkrem, 20-25 dkg garnela rak, 1-2 gerezd fokhagyma, petrezselyem, so bors. (En ezek alapjan foztem meg, viszont barmilyen mas fuszert vagy zoldseget is hozza lehet adni. Szivem szerint egy kis kaliforniai paprikat is adtam volna hozza, de nem volt itthon :lol: )

A fokhagymat olajon megpiritjuk, es a rakokat hozzaadjuk. Mikor mar az is megpirult, kb 3 evokanal sajkremet adok hozza (kb a doboz fele volt az, amit hozzatettem), 10 percig hagyom foni. Mikor majd majdnem kesz, a friss petrezselymet hozzaadtam, es meg 5-10 percig foztem. Szerintem paradicsommal es/vagy paprikaval meg izletesebb. Tenyleg fantazia kerdese az egesz :wink:

Kép

Kép
 


Ja, es spagettivel talaljuk :D (mondtam en, hogy kicsit szetszort vagyok)

Kép

Kép
 


Almás pite:
Töltelék:
1-1,5kg alma
2-3ek cukor
1 vaniliás pudingpor
fahéj
mandula vagy dió, mazsola (ahogy jó)
citromlé
Az almát meg kell pucolni, és lereszelni, ekkor volt nekem 1,3kg. a citromot rá kell csavarni, és 5percig állni hagyni. Addig lehet diót darálni, vagy vágni ki hogy szereti.
Az almát ki kell csavarni, és a levét egy lábosba felfogni. Ha nem elég a lé 3dl, ig vízzel kell felönteni, és cukorral és a puding porral sűrűre kell főzni. Ekkor adható hozzá a fahéj. (nekem csak mézeskalács fűszerkeverékem volt itthon, de vele is elég jó íze lett).
A sűrű pudingba kell belerenni a kinyomkodott almát. Nem kell megpárolni, nagyon megpuhult sütés közben. Ezzel a töltelék kész.

Tészte:
50dkg liszt
1tk sütőpor
25dkg vaj vagy margarin
csipet só
2ek cukor
2tojás
kb1,5dl tejszín(én főzőtejszínt tettem bele, de szerintem tejföllel is lehet)
4-5 ekkenyérmorzsa vagy kekszmorzsa

Liszt+cukor+só+sütőpor összekever, majd belemorzsoljuk a szobahőmérsékletű vajat.A tojásból félre kell tenni egy kicsi fehérjét a végére való kenéshez. A teésztába belekeverjük a tojást és a tejszínt. Nekem ekkor lépett életbe a robotgép dagasztója. Kicsit ragacsos lett, de amikor a nyújtódeszkára tettem egy kicsi liszttel összegyúrtam és akkor összeállt. Ekkor el kell felezni a tésztát. Egyik gombócot kinyújtod akkorára mint a tepis. Majd a kivahazott, vagy sütőpapíros tepsibe rakom. Erre beleteszem a kinyújtott tésztát. Megszórom zsemlemorzsával, vagy kekszmorzsával(ha nincs akkor nem gond). Erre rápakolom az almás tölteléket, és a következő kinyújtott tésztát. Be kenem a tészta tetejét tojásfehérjével, és villámval megszúrkálom, hogy kijöjjön sütés közben a gőz. Előmelegített sütőben 30percig 180fokon megsütöm

Szerintem meggyel is működik, de majd beszámolok róla

KépKép
KépKép
 
 


Tepsis csülök (juhtúrós-tejfölös)

Hozzávalók:
1 db füstölt csülök (mivel 2-en vagyunk, ezért egy első csülköt vettem)
kb. 1,5 kg burgonya
1 nagy tejföl
kapor (én szárítottat tettem bele, mert ez volt itthon)
10 dkg juhtúró (vagy több)
2 közepes lilahagyma

Előző nap beáztattam a csülköt sima vízbe. Másnap feltettem hideg vízben, lassú tűzön főzni, beledobáltam pár dolgot, amit itthon találtam: egész bors, 2 db vöröshagyma, 2 db babérlevél (a megfőtt sonka levét nem dobtam ki, majd ma csinálok vele vmilyen levest, pl. burgonyakrémlevest) Ez pár óráig fő (amíg teljesen puha lesz), de addig feltettem főni héjában a krumplikat is. Miután megfőttek, megpucoltam, felkarikáztam őket, és beletettem egy kivajazott tűzálló tálba. (Kanállal löttyintettem rájuk egy kicsit a csülök levéből..) A krumplik tetejére rámorzsoltam a juhtúró felét, és rákarikáztam a lilahagymákat. Utána a megfőtt csülökből kivettem a csontot, feldaraboltam, és rátettem az előző krumplis-túrós-hagymás egyvelegre. A csülökdarabokra tettem egy-egy darabka vajat, és betettem a sütőbe, hogy kicsit piruljanak. Miután megpirultak, ráöntöttem a köv. masszát: nagy tejföl összekeverve kaporral és a maradék juhtúróval. Utána megint be a sütőbe, és kb. 10 perc alatt összerottyannak, nem kell, hogy megpiruljon, maradjon jó szaftos! Legyen otthon puha kenyér, mert azzal jó! Nagyon-nagyon finom lett!
:lol:

KépKép
 
 


Töltött paprika
- 8 paprika kicsumázni
- hagyma olajon megdinsztelni, lehúzni
- 40 dkg darlálthús, 8 dkg rizs félig megfőzve, 1 tojás, 1 kk pirospaprika, 1 gerezd áttört fokhagyma, só, bors, a megdinsztelt hagyma összedolgozni
- paprikába tölteni nem szorosan + gombócokat formálni
- 1 l paradicsomlé v. 10 dkg sűrített paradicsom + 1 l víz, 1 kk só, 1 kk cukor, 1 szál zellerzöld felforralni
-paprikák, gombócok bele, mérsékelt tűzön félig lefedve puhára főzni, forgatni a fazékkal nem keverni, ha kész, zeller kidob, paprika+gombócok kiszedni
- 3 ek liszt+2 dl hideg víz a paradicsomhoz keverni, 5 percig szelíden forralni, paprika+gombóc vissza, összeforralni, utánsózni, petrezselyemmel díszíteni.
És ahogy én csinálom:
Mi szeretjük nagyon a levet, szóval sosem a kis sűrített paradicsomkonzervből csinálom és vízzel, hanem amit írtam is Snowballnak lehet itt kapni azt hiszem 7 dl-es üveges paradicsomszósz sűrítményt, kifejezetten paradicsomos kajákhoz, azt szoktam belerakni+ugyanannyi víz és ezen felül még egy dobozos paradicsomlé (1 l-es ivólé). A darálthús fél kg-os kiszerelés, a 8 dkg rizs helyett a zacskós rizsből egyet használok, az 12,5 dkg. 8 paprika helyett 4 kaliforniai, emeltt marad még kb. 4 gombócra való, két napra elég nekünk ez az adag. Zellerzöld itt nincs, így zellerszárat rakok bele, de a zeller íz így is belekerül, azt is kidobom mielőtt a lisztes sűrítést csinálom. A mennyiség miatt így vagy 3 kiskanál cukrot elnyel. Nem szeretem édesen, de még így is kell bele ennyi.

KépKép

KépKép
 
 


Fonott pulyka (csak úgy fejből...)

Végy egy nagy egész pulykamellet, és vágd fel hosszú csíkokra (tényleg hosszúakra!!). 2 pulykacsíkot fonj össze 1 szelet baconnal (tehát vékonyra szeletelt bacont kell hozzá venni...), és tedd be a köv. pácba legalább 1 éjszakára:

kb. 1 liter tej + sültcsirke (vagy sült oldalas) fűszersó, bors, fokhagymakrém (vagy összenyomott fokhagyma), vöröshagymakrém (vagy reszelt vöröshagyma) + amit még gondolsz. Nem kell spórolni a fűszerekkel és a hagymával, hadd járja át jól a húst! Másnap kiveszed a pácból, és ha akarod, most le tudod fagyasztani a copfokat!

Utána a kész copfokat beteszed egy sütőzacskóba, rádobálod / beleöntöd a köv. dolgokat: kb. 1 dl víz, fél dl olaj, gyöngyhagyma (lehet konzerv is) és aszalt szilva (ezt a kettőt ízlés szerinti mennyiségben), utána sütőzacskó szája beköt, zacsi itt-ott kilyukaszt (gőz..), aztán előmelegített sütőbe betol és megsüt.

Nagyon egyszerű és nagyon finom kaja, én múltkor rozmaringos krumplipürét csináltam hozzá! (amúgy a tavalyi már a sokadik karácsony, amikor a család ismét ezt akarta enni...)

KépKép
 
 


RIZSKOCH:
25dkg rizst olajon megpirítunk, majd annyi vízzel öntjük fel, hogy ellepje. Addig főzzük, amíg a víz engedi, el nem fő, akkor öntjük rá a 6dl tejet. Ekkor már belerakható a fűszerek, én teatojásba raktam bele, hogy utána ne kelljen horgászni: szegfűszeg, citromhéj, fahéj.
Főzzük és kevergetjük, majd amikor félig kész mehet bele 10-15dkg cukor, és 3evőkanál vaj vagy margarin. Készre főzzük. Én ekkor raktam bele mazsolát és cukrozott narancs és citromhéjat. Lehűtjük.
10-05dkg cukrot és 2 tojást és 2evőkanál lisztet habosra keverünk. Ezt belekeverjük a tejberizsbe, majd kivajazott formába öntjük, és előmelegített sütőbe 30-35perc alatt mesgütjük, 175fokon.
Én csak kihülés után mertem kiborítani, mert féltem, hogy melegen kettétörik.
A csokiszósz egyszerű pudingporból készült, csak több tejjel. De lehet szörppel, és lekvárral is enni.
Ez nekem gyerekkorom íze.

KépKép
KépKép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron