Új privát üzeneted érkezett!

Nikolette, de jó! nagyon drukkolok, hogy megúszd a kórházazást!

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Zizi, én is addig nyomogattam, amig a kedvenceim ki nem jöttek :lol:

No, én innentől fogva amott vagyok megtalálható.
Gyertek Lányok, tényleg nagyon jó!

Aki nem így döntene, annak boldog babavárást és minden jót!

Sziasztok 8)
-m-i-a-
 
 


De nekem elsőre jött ki!!!! :D Úgy örültem!

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 

 
 

sziasztok!

Ugy néz ki holnap mégis be kell mennem a kórházba, mert nagyon fáj a hasam. Most jobban érzem magam, de mégis félek azért. Apa itthon marad szabadságon, talán maguszom néhány nap alatt. Privibe megirnám valakinek a telefonszámon ha gondoljátok, hogy tudjak hirt adni magamról.

Kép
Kép
nikolette2
 
 


Hogy vagy, Niki?
Én is dögrováson, nekem nem sok jött ki, de befele se, szinte semmi. :cry:
Néhány tipp a sorozathányás megállítására:
- nagyon hidegre hűtött tea cukorral és pár szem sóval, nagyon lassan, kortyonként
- jégkockára fagyasztott coca-cola
- néhány szem préselt szőlőszem jégkockára fagyasztott leve
Én végighánytam a gyerekkoromat, általában kórházban landoltam, ha nem, akkor ezek segítettek.
Ami pedig az előző terhességmnél megállította az egyre gyakoribb hányásokat:
sal.ad rehidrationen - ez egy por, patikában kutyulják össze, de receptköteles. Tulajdonképpen ez egy szájon át bevehető infúzió, vízzel kell összekeverni, rémes íze van, ennek ellenére ez bennem maradt akkor is, amikor a víz is kijött. Asszem hamarosan nálam is el fog jönni ennek az ideje.

Berci 2006.04.08. Boldi 2011.02.25.
Hármaskánk várható születési ideje: 2013.04.21.
bozsofi
 
 


Zizi,
ezek szerint tényleg földik vagyunk, mi 5 percre lakunk az Uzsokitól, :) és igen, én ott szeretnék szülni, dr. Lukács Györgynél, remélem nem hozzá fűződik a kellemetlen élményed! A nagyfiam még egy másik dokinál született, még a Schöpfiben, de az a kórház azóta ugye megszűnt, a régi dokim pedig már nem szül. Lukácsot egy orvos barátunk ajánlotta azzal, hogy szakmailag nagyon rendben van, ultrahangban pedig különösen nagy tudor. Egyébként nekem is volt kellemetlen élményem az Uzsokiban, egy másik dokinál szintén az előző terhességem alatt. A Lukács viszont 2 találkozás alapján szimpi, türelmesen válaszolt az összes hülye kérdésünkre.

Zsófi, Te kinél szültél/fogsz szülni? Én is láttam képeket az új szülészetről, nagyon csili-vili! :D

Kávé:
Én boldogan és bártan innék napi egy könnyű kávét, ha meg bírnám inni. Fogok is kávézni,amint róka koma odébb áll. :)

Valaki kérdezte a homeopátiát:
alacsony potenciában, néhány napig kismamák is "bogyózhatnak", de huzamosabb ideig, illetve magas potenciájú golyócskák szedése előtt mindenképp érdemes dokival konzultálni, mert a homeobogyókra is igaz, hogy a babára is hat, nem csak a mamára. Aki az alapokkal nincs tisztában, annak szerintem mindenképp javasolt első körben egy dokival konzultálnia, már csak azért is, hogy hasson is az a szer, amit bekapdos. :)

Berci 2006.04.08. Boldi 2011.02.25.
Hármaskánk várható születési ideje: 2013.04.21.
bozsofi
 
 


Sziasztok!
Nikolett!Nagyon sajnálom ezt a hányás hasfájás dolgot ha muszáj menj be bár teljesen értelek miért nem akarsz Zsaklint én se szívesen hagynám itthon pedig sokkal nagyobb mint a te tündérkéd!Nekem megírhatod priviben ha akarod!
Sajnos nálam is vannak rossz hírek ma elmentem uh-ra és szabálytalan a petezsákom! :cry: Belül minden jó van szívhang meg szikhólyag meg magzat normális mindenek a mérete csak ez a fránya petezsák.A legrosszabb a dokim szabin volt így az uh-ás orvos meg az ambuláns orvos egymáshoz küldözgetett az ambuláns szerint nem jó a lelet ha szabálytalan a petezsák nem lehet szívhang meg meg akarom-e tartani meg ilyenek szuper volt!Végül előkerítettem a dokimat aki fair módon válaszolt a kérdéseimre azt mondta 60%40%van annak ,hogy marad a baba azért ad neki 60%ot mert van szívhang és jók a méretei meg a méhem mérte is megfelelő adott ultragaston vagy mi fitty fenevalószínű nem jól írtam a nevét!Egy hét múlva kontroll de azt mondta sajna készüljek fel arra,hogy akkor már lehet nem lesz szívhang!Ebbe egyenlőre nem akarok bele gondolni!Arra jutottam ha csak 10 %esély is van a bébimnek az életre én a végsőkig arra fogok gondolni,hogy él és minden oké egész kedden az uháig ezt fogom magamnak meg a babámnak mondogatni aztán majd látjuk,hogy dönt a babám megy vagy marad! :cry:

KépKép

KépKép
zsaklin6
Szeged
 
 


Most láttam csak Niki, amit írtál! :cry:
Nekem írd meg nyugodtan priviben a telefonszámod, én sem vagyok most a helyzet magaslatán, de talán éppen ezért fogjuk tudni tartani egymásban a lelket! :)
A családod miatt pedig ne aggódj, biztos megoldják valahogy a helyzetet, Te most inkább arra koncentrálj, hogy Ti ketten egyben jobban legyetek!
Drukkolunk nagyon Nektek!

Berci 2006.04.08. Boldi 2011.02.25.
Hármaskánk várható születési ideje: 2013.04.21.
bozsofi
 
 


-m-i-a- írta:Larimami,

örülök, hogy nincs nagy gond és hogy előbb bemenetetek! Ez milyen gyógyszer, amit kaptál?


A rutaszkorbin az erekre hat általában orrvérzésre szokták adni, érfalerősítő hatása van hogy ne vérezz :D


Tába: ahova beírnánk a neveinket, ki-hol tart, később a nemeket/neveket, hol szülne, ilyesmikre gondoltam, a könnyebb nyomonkövetésért :) De csak, ha van kedvetek..

Nekem tetszik, már épp jegyzetelni akartam sajan mostanában nem nagyon volt időm nézni/írni, látjátok most is még csak idáig jutottam.

Vicus

Kép
vicababa
 
 


Zsaklinék!
Én még ilyet nem is hallottam. :cry:
Hajrá, hajrá a kispicurnak!!! Igazad van, nem szabad feladni akkor sem, ha csak 10% van, Nálatok ráadásul ennél sokkal több az esély! És hányszor előfordult már, hogy a dokik tévedtek hosszú távon! A Kismama újság hemzseg az ilyen rémtörténetektől! Kitartás!

Berci 2006.04.08. Boldi 2011.02.25.
Hármaskánk várható születési ideje: 2013.04.21.
bozsofi
 
 


Nikolette, hát mégis kórház lett a vége! Nagyon veled érzek! Tényleg próbálj meg most kettőtökre koncentrálni! Alexának biztos nagyon fogsz hiányozni, de érezni fogja, hogy nem saját jószántadból tűntél el, és hogy így is nagyon szereted.

Zsaklin, úgy sajnálom a rossz híreket! Ez volt az első UH-tok?
Teljesen igazad van, hogy próbálsz pozitívan gondolkodni! Csak így tovább! Az biztos jó jel, hogy van szívhang.
Nagyon-nagyon szorítok!

Bozsofi, nem Lukács doktorral volt a rossz élményem, őt nem is ismerem.
Hajdú Gábor volt az a.... :twisted: , azóta is ökölba szorul a kezem, ha rágondolok. Neked ki volt?
Nagyfiad mennyi idős? Melyik játszóra szoktatok járni? Lehet, hogy találkoztunk már. :)

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Bozsofi!Próféta szóljon belőled!Én is azon vagyok egyszerűen nem hiszem el!Csak sajna az egyik legjobb ultrhangos nézett bár Ő is azt mondta ha átlendül ezen a picur egy két hét alatt akkor egészséges baba születik!

KépKép

KépKép
zsaklin6
Szeged
 
 


Zsaklin, nagyon drukkolok...

Vicus

Kép
vicababa
 
 


sziasztok!

nikolette: remélem minden rendben lesz, biztos csak 1-2 nap a biztonság kedvéért, hidd el hamar itt leszel megint! majd jelentkezz!

bozsofi: dr Filep Aladárnál fogok szülni, ő bejárós doki az uzsokiba. a szülésznőm Molnár Gizella. rossz tapasztalatom nekem is van az uzsokis "szakemberekkel", de mivel a választott dokim ott van, meg a kórház is nagyon modern, nem akartam váltani.
nekem az uh-s csajjal volt problémám, elmérte Szonját, és nem is javított a hibán, ezt mondjuk még ki is emelte, hogy nem tudta rendesen lemérni a fejkörfogatot, majd visszatér rá, aztán nem tette, ennek következtében közölték, hogy rosszul fejlődik a baba, be kell feküdnöm. aztán elmentünk egy 4d-s uh-ra, kiderült hogy semmi baj, de azt a hétvégét nem kívánom senkinek... szóval most a kötelező uh-kat megpróbálom megoldani máshol/máshogy, nem bízom az ottani uh-sban...

zsaklin: remélem minden rendben lesz, drukkolunk mi is!

zizi: milyen rossz élményed volt a dokival?

anyatanyára jön aki még nem jött?
czzsofia
 
 


Sziasztok! Egész éjjel hánytam, most indulunk akórházba. Olyan nehéz itt hagyni Alexát... a szivem szakad meg.

Zsaklin! nagyon sajnálom, de remélem nem lesz komolyabb baj! Bizzunk a legjobbakban és nagyon drukkolok!

A doki azt mondta, hogy hétfőn ha minden jol megy és jok az eredményeim hazaenged.

Zsaklin, Bozsófi, ment a privi. MAjd irjatok egy smst, hogy tudjam a számotokat! Köszi előre is!

Addig is vigyázzatok magatokra lányok és minden jót!

Kép
Kép
nikolette2
 
 


Hú, hát nyugalmasabb napokat mindannyiunknak!

Niki pivijét nem kaptam meg, azt mondja a rendszer, hogy nincs privim, Zsaklin, megpróbálod nekem átküldeni Niki számát, hátha sikerül! Köszi!

Zsaklin, hajrá-hajrá a petezsákodnak! :D :D :D

Én ma egy fokkal jobban vagyok, mindjárt gyártottam is egy elméletet, hogy miért vagyunk többen 2-3 naponta hol jobban, hol rosszabbul :) : a hcg hormonszint kb 2 naponta duplázódik meg, szerintem a szerbezetünk már-már hozzászokna egy újabb megemelkedett szinthez, de akkor hopp, hcg nő tovább, mi meg szívunk. Elvileg a 8-10. hét között tetőzik a dolog, én már nagyon várom, unom a kekszet nagyon.

Uzsoki: Nem emlékszem a szenya doki nevére, csak arra, hogy éjszaka közepén estünk be hozzá, úgy, hogy én ugye a Schöpfibe jártam, csak hiretelen ezerrel elkezdtem keményedni, az Uzsokiban pedig egy ismerős doki ismerőse ügyelt, azt üzente mejünk be hozzá nyugodtan. Igenám, de mire beértünk, ő elment operálni, így én a kollégájához kerültem, aki úgy bánt velem, mint egy sarki ronggyal. A hálapénzt persze utána szemrebbenés nélkül eltette, persze mi vagyunk a hülyék, hogy ezek után adtunk neki. Keresett egy 5 perces vizsgálattal 5e ft-ot, szerintem ez nem volt olyan rossz biznisz neki. Én viszont bőgtem utána 10 percig.
Ez az elmérés viszont sokkal nagyobb gáz! Szerencsére a Lukács a magánrendelőjében csinálja az uh-t, ha minden jól megy, én max vérvételre fogok az Uzsokiba menni. Zsófi, elküldjem priviben a Lukács számát? Persze gondolom nem akarsz mége egy dokinak fizetni, de talán szükség esetére...
Molnár Gizella volt a szülésznőd az előző szülésnél is? Ő milyen?

Zizi,
a nagyfiam már 4,5 éves, mi általáában Patakparti játszóra, ritkábban a Kassai térre, alkalmanként a ligetbe járunk játszózni, bár a járunk kicsit túlzás, főleg amióta a fiam ovis.
És tényleg, megírod, hogy mi volt a HG-ral?


anyatanya:
Azon töprengtem, hogy ez a zárt topic mennyire ad valódi védettséget. Végülis bárki, aki ír egy mailt, hogy terhes, és márciusban szül, felvételt szerez a klubba, nem? 1000 emberből 999 nyílván nem rosszindulatból látogat fórumokat, a maradék egy viszont nem biztos, hogy visszariad egy regisztrációtól + egy e-mailtől. Persze biztos paranoiás vagyok....
Ettől függetlenül el fogok látpgatni arra, de nem hiszem, hogy én ettől bátrabban fogok adatokat feltölteni magunkról.

Berci 2006.04.08. Boldi 2011.02.25.
Hármaskánk várható születési ideje: 2013.04.21.
bozsofi
 
 


Bozsofi, szerintem lehet, hogy ugyanarról a dokiról beszélünk. Én az Örsön találkoztam vele, miután pozitív lett a tesztem. Azt mondta, hogy meg sem vizsgál, mert ha kiderül, hogy tényleg terhes vagyok, az neki egy félóra papírmunka, aztán ha folyosón elvetélek, ő feleslegesen dolgozott. Hát néztem nagyot, de én hülye mégegyszer visszamentem hozzá.
Akkor nagyon szar napja lehetett, mert szó szerint ordított velem, mert szerinte rossz időpontra mentem (szerintem meg akkorra, amikorra behívtak). Úgy kiabált, hogy a férjem a folyosón ülve hallotta. Utána fél napig nem bírtam abbahagyni a sírást.
Ekkor döntöttem el, hogy én mégegyszer nem kockáztatok és még azt a kórházat is messze elkerülöm, ahol ő főorvos.
Persze most tök praktikus lenne az Uzsoki, meg tényleg szép lett, de nem bírom rávenni magam, hogy oda menjek. Meg aztán nagyon szeretem a Jánosos dokimat.

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Húúúúúú, máris Anyatanya? :shock:

Legalább összevárhattuk volna a márciusi kismamákat...

Na mindegy, én is megyek.

m-i-a, abszolút nem érzem felelőtlen döntésnek, h. nem fogadok dokit, egyrészt mert ebben a városban ahol élek és terhesgondozásra járok, nincs szülészet, így eleve nem is tudnék dokit fogadni, az meg, hogy lejárjak egy alig kétéves mellől a másik városba, ahol szülök, nem megoldható.

Rengeteg tb-t fizetünk, elvárom a normális ellátást és biztos vagyok benne, hogy meg is kapom. :lol:
sz.sziszi
 
 


csajos pár órám volt, eljött 2 barátnőm, jajj de régen láttam őket...
csacsogtunk egy kicsit

bozsofi: igen, Molnár Gizellánál szültem Szonját, a dokim ajánlotta. nagyon rendes volt, mindig külön időpontra vitt ctg-re, intézte a szobát a befekvésnél, a szülés előtt is és alatta is végig támogatott, nagyon jó volt hogy ott volt, és hogy ő volt ott. szóval én csak dicsérni tudom őt, nagyon emberbarát, lelkiismeretes, és hát ac/dc volt a csengőhangja, azért ez sokat dobott a választásunkon :)
viccet félretéve, ha dokim nem is lenne, tuti hogy Gizi lenne, mert annyira jófej volt végig. én rettegtem a szüléstől, és lelkileg is megkaptam tőle a támogatást.
uh-s doki lenne, bízom is benne, meg a dokim is, csak nála 10.000 egy sima 2D, az meg négyszer pluszban nem fér bele, de azért köszönöm a felajánlást. oda fogunk menni, ahol 4D-n voltunk Szonjával, ott is rendkívül kedvesek voltak, jó szakemberek, emberségesek, és "csak" 6.000 Ft, de ennyit még rá tudunk szánni, inkább mint a kórház. jövő héten megbeszélem a dokimmal, remélem ő is jó ötletnek találja.

zárt fórum: kiderül ki olyan aki nem való oda, stb. mi már 4 embert raktunk ki így a januáriaktól... de a maradék csapat nagyon jó, gyakran találkozunk. benne van persze a negatívum is, de hát manapság hol nincsenek megbízhatatlan emberek...

zizi: ez nagyon durva... én is találkoztam olyan orvossal itt a Péterfyben, hát kinyílt a bicska a zsebemben... vagy hogy szokták mondani?... mikor Szonjával a terhesség elején barnáztam, de már 2 tesztem is pozitív volt, a dokim meg szabin, akkor lementem az ügyeletre ide a péterfybe, mondtam a szitut, első kérdés: és megtartja a gyereket? majd semmit nem kaptam, azt mondta nem tud mit csinálni, lehet elmegy a baba. bakker egy uh-t nem csinált, semmit... én meg első babásként nagy reményekkel megyek, és ezt vágják a fejemhez. na gáz...
de egyre több ilyet hallani, azért ez elgondolkodtató kellene hogy legyen némely orvosnak...
czzsofia
 
 


Sziasztok,

Ide is bemásolom, amit az anyatanyán írtam, hátha valaki azt még nem olvassa...

Hát, nálam nincsenek jó hírek...
Tegnap újra elkezdett barna váladékom lenni, amiből estére piros is lett. Kevés.
Pihentem, mert hétfőn az ügyeletes doki azt mondta, pihenjek.
De amikor csak felkeltem, újabb foltok jöttek, hol halványbarna, hol piros.
Délutánra már ijesztő volt a színe és a mennyisége is, mentünk be újra a kórházba.
Előtte beszéltem telefonon a saját dokimmal, aki már arról beszélt, hogy jó, nézessem meg, de holnap reggel menjek egy laborba, mert ha műtétre kerül a sor, az kelleni fog... Rögtön ezzel kezdte, látatlanban.
Pedig bennünk azért az is felmerült, hogy hátha csak a haematómám ürül ki.
Bementünk a kórházba, mindenre felkészülve, hogy már akár ma ott tartanak.
Erre megnéz a mostani ügyeletes doki, és azt mondja: ott van a haematóma, de ő kisebbnek látja, mint a hétfői doki, és ott van egy szabályos, 10 mm-es petezsák, benne szikhólyag és benne egy 2 mm-es embriócsomó.
Annyi, hogy ő jóval kisebbnek látja, mint 6 hetes, menzesz szerint pedig már bőven annyi. De ő ezen nem aggódott.
Mondtam, hogy a dokim azt kérte, hogy jöjjek laborra, ő erre azt mondta, minek kéne labor, gyönyörű szabályos petezsákom van. Ő komolyabb vérzést nem lát, csak barnát. Szedjek Duphastont is, vagy mi a neve.
Ja, és feküdjek, meg sem mozduljak, semmit ne emeljek.
És hogy a saját dokimmal megbeszélt jövő hétfői időpont még szerinte korai, mert pici a baba.
Erre...
Felhívom a saját dokit, mondom, mi volt, erre ő: menjek laborra, mert ha nem marad meg a terhesség, azért kell, ha meg megmarad, akkor is fog kelleni.
És hogy szerinte nem kell feküdni, nem azon múlik, hogy egy terhesség megmarad-e.
És: menjek csak hozzá hétfőn, mert ha be kell avatkozni, akkor kedden be tudunk avatkozni.
Mintha esélyt nem adna a Babónak...
Miközben tényleg furcsa a vérzés, úgy, hogy látják, hogy a Baba békésen ott van.
Na mindegy, nem tudom, mi lesz, tele vagyunk aggódással, és már mindenre felkészülve...
Reggel elmegyünk a laborra, és ha akkor is lesz még vérzés, akkor a holnapi ügyeletessel is megnézetem magam... Mit tehetnék...
Közben meg szörnyű nehéz az is, hogy napok óta fekszem, illetve pihenek, egyszer nem emelhetem meg a kisfiamat, és ezt nagyon nehezen bírja ő is és én is... :(

Na sziasztok, szép estét nektek!

Kép

Kép
larimami
 
 


Zsaklin, Nikolette hogy vagytok?
Tudom, Nikolett már kórházban, ha tudtok róla, írjatok!

Kép

Kép
larimami
 
 


Megint megnéztem, nem kaptam meg a privit Nikitől. :( Zsaklin, kérlek, ha erre jársz, küldd el nekem Niki számát!

Dokik:
Hogy mik vannak??? Zizi, szép történet, nem mondom, csak azt nem tudom, hogy ha bárhol egy alkalmazott így viselkedik az ügyfeleivel, akkor van főnök, ahol lehet panaszt tenni, ez az orvosoknál miért nincs így? És miért van az, hogy egy csomó doki szinte élvezi, hogy megalázhatja a hozzá érkező, és ugye az ő segítségére szoruló páciensét???
Egyébként én is úgy voltam vele, hogy nem akarnék kifizetni vagyonokat azért az ellátásért, ami egyrészt jár, másrészt alapesetben nincs is igazán szükség orvosi beavatkozásra, aztán:
kedves zuglói orvosismerősünktől megtudtam, hogy az Örsön a rendelőben kb. minden második nap nem működik rendesen az uh, amit persze a kismamáknak nem kötnek az orrára, másrészt az ott rendelő dokik többsége nem szül az Uzsokiban. (Aki pedig mégis, az többnyire elvárja, hogy a magánrendelésére járjon a kedves kuncsaft... ezt már más forrásból tudtam meg.) Tehát elég nehéz normális színvonalon hozzájutni az állami szolgáltatáshoz. De, Sziszi, én sem tartalak felelőtlennek, hogy nem fogadsz dokit, ennek kéne a normálisnak lennie!

Larimami,
hát ez szar ügy! Általában azt vallom, hogy két doki véleménye jobb, mint egy dokié, de ebben az esetben ez most nagyon nem jött be. :roll: De a lényeg a lényeg: kisebb a hematóma, a baba pedig jól van. :) Vigyázz magadra, Gergő pedig biztos attól is jobban fogja magát érezni, ha mondjuk az öledbe mászhat, vagy ülve ölelgeted.

Zsófi,
köszi a pontos leírást Gizella ügyben! :) A Te doki-sztorid is durva, de sajnos ilyet sem most hallok először, sőt, mintha protokoll is lenne rá egyes kórházakban, hogy akinél a terhesség elején gondok adódnak, azt a végére hagyják... legalábbis e nélkül nehezen tudom megmagyarázni, hogy egy erősen vérző kismamát, akit időpontra hívtak be uh-ra, és tudták, hogy gond van vele, órák hosszat várakoztattak, majd amikor beért, és megkérdezte, hogy él-e a gyerek, az uh orvos visszakérdezett, hogy nem pánikbeteg vagy depressziós-e. Nálam ez a történet a listavezető az orvosi rémtörténetek kategóriájában. Na, ezzel ünnepélyesen abbahagyom a dokiszidást, tudom, hogy egy csomó jó, tisztességes és felkészült orvos is dolgozik ebben az országban, akik meg egyátalán nem mindig kapják meg azt az anyagi elismerést, amit megérdemelnének.

Berci 2006.04.08. Boldi 2011.02.25.
Hármaskánk várható születési ideje: 2013.04.21.
bozsofi
 
 


Sziasztok!
Nikolettel váltottunk tegnap smst kapja egyfolytában az infúziót ma megnézik uh-val ,egyenlőre ennyit tudok.
Bozsófi!Elküldtem privibe a számot ezek szerint nem ment át megpróbálom újra.
Larimami!Én nem hiszem,hogy nem ér semmit a pihenés én pont erről beszéltem a dokival nekem Ő azt mondta,hogy nekem nem kell feküdnöm az olyan esetekbe kell,ha vérzés van.Szerintem inkább feküdj és tényleg az a lényeg a kicsike jól van kisebb a haematoma akkor lehet,hogy az ürül,ez csak laikusként gondolom!

KépKép

KépKép
zsaklin6
Szeged
 
 


Mia akkor tényleg egykorúak vagyunk. Én már írogatok az áprilisiban is, mert itt talán mi vagyunk ketten a kicsik.
Ne értsétek félre, olvasgatlak titeket is, csak ti már kicsit idősebbek vagytok.

Olvasom hogy már 7-8 hetesen rendesen van roka kóma, az előző terhességmnél veszélyeztettett voltam és igy betegszabin voltam, de ugy sem volt elviselhető a nap folyamán bármikor rámtörő rosszullétek. Most sajnos dolgoznom kell ameddig csak tudok és fizikai munkát végzek, nem tudom, hogy fogom birni.
Talán a magnézium segit azt mondják.

Most itthon vagyok két napot, de kb végig tudnám aludni annyira fáradt vagyok.

Ma már reggel 6-kor kezdtem, mentem éhgyomorra vér és vizelet viszgálatra, mert össze szedtem egy kis felfázást is. 4 ampulla vért vettek le és 1 órát állva vártam, azt hittem nem fogom birni, de ahoz képest nagyon jól viseltem, egy kis rosszullétem sem volt. Tegnap meg kerülgetett a róka. Ki érti ezt.

Niki remélem minden rendben lesz.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Sziasztok.
Remélem nem bánjátok ha csatlakozom hozzátok?
28 éves vagyok,8hetes terhes.
Elmesélem az eddigieket,hogy miért van nagy szükségem más babás nők tanácsaira és tapasztalataira.
Júli 10.-én mentem ügyeletre görcsökkel,akkor tudtam meg hogy 5hét körüli terhességem van. Akkor még csak petezsákot láttak de az első hasi ultrahangon szabálytalant. Mondták valószínű épp vetélés zajlik de menjek a nőgyógyászatra konzultációra. A nőgyógyászaton 10perccel később azt mondták szabályos a petezsák de korai a terhesség lehet tényleg vetélés lesz pihenjek sokat menjek 1hét múlva.
Visszamentem 16.-án akkor már a férjemmel,teljes nyugalommal mert már nem voltak görcseim. Ennek ellenére a doki flegmán közölte velem : "hát ez nem nőtt semmit még mindig 2mm körüli,nincs szívhang, missed ab. de azért nézzék meg a genetikai ultrahangon,az pontosabb"
Nagyon megijedtünk,és egyfolytába sírtam míg meg nem vizsgáltak újra.
A másik ultrahangon a másik orvos megint megnyugtatott. 6mm van szívhang bár a petezsák elnyújtott de az nem baj.
Fogalmam nem volt mi a normális,mi történik és most kinek higyjem el amit mond.
20.-a keddre hívtak vissza hogy majd meglátjuk mi lesz.
Nem mentem vissza,inkább elmentem egy tapasztalt már nyugdíjas magánorvoshoz 19.-én.
Végre válaszolt a kérdéseimre. Az elnyúltott petezsákkal nincs baj ha van szívhang amit ő meg tud erősíteni hogy van és elég erős :) és nőtt is mert már 8mm volt akkor. Azt mondta (ezt Zsaklinnak írom) hogy tud ő mutatni nekem szabályos petezsákot (mutatott is) csak akkor nem látja a babát úgyhogy a formáján ne aggódjak a lényeg hogy éles a széle. Ő már nem vállal terhesgondozást úgyhogy beprotezsált egy jó hírű fiatal orvoshoz akihez ma megyek 1órára.
Ijesztegettek utána megnyugtattak de én mégis rettegek hogy mi lesz.
Nem akartam senkit untatni csak jól esett kiírni magamból. Anyukám rég meghalt úgyhogy kérdezni nem tudok senkitől ezért jó olyanok között lenni akik hasonló dolgokon mennek keresztül.
Csodás babavárást mindenkinek és szorítsatok értünk :)
orsolyella
 
 


Sziasztok!

Hűű, de pang itt az élet, mióta a többség átvándorolt az anyatanyára! :(

Zsaklin,
a Te prividet sem kaptam meg, lehet, hogy be kéne állítanom valahol valamit ahhoz, hogy priviket kapjak? De hol és mit?
Megküldtem Neked az emilcímem priviben, arra küldd át lécci Niki számát, köszi! És köszi, hogy tartod vele a kapcsolatot, és beszámolsz nekünk az eseményekről. Hajrá Niki, hajrá!!! :)
Ti hogy vagytok? Remélem nyugodtabban, főleg most, hogy olvastad Orsolyellát! Mikor lesz jövő héten a következő uh?

Orsolyella!
Üdv itt, szorítunk, és remélem most már nyugisabb idők következnek számotokra is! A lényeg, hogy messziről kerüld el azt a flegma dokit! :evil: A nőgyógyik között tényleg annyi a dr House! Azzal a különbséggel, hogy nem csak bunkók és érzéketlenek, de még csak nem is profik. Ne hagyd, hogy elszomorítsanak! :) Jobb lesz sokkal, biztos, hogy egy jó szakember kezében vagy!

Goofyka,
jó alvást! :) És gratula a hősies éhgyomri vizsgálathoz, ez nekem is az egyik legnagyobb rémálmom, momentán tuti nem élném túl. :lol:
Úgy tudom, hogy hányinger ellen a b6 a döntő vitamin, a magnézium is jó, mert lazít, de a lényeg a b6. Persze ez is már akinek, én pl. hiába veszek erőszakot magamon, hogy lenyeljem, ugyanúgy émelygek reggeltől estig.
Viszont nekem pl. az aluszékonyságom a 8 hétre már jelentősen csökkent, azóta meg nem is tudok aludni. :D

Berci 2006.04.08. Boldi 2011.02.25.
Hármaskánk várható születési ideje: 2013.04.21.
bozsofi
 
 


Sziasztok!

Ha megengeditek, én is csatlakoznék hozzátok.
A terhességem 8. hetében járok, és van már egy kisfiam.
Az igazság az, hogy nyílt fórumban nem igazán szeretnék beszélgetni, de olvastam, hogy átmentek az anyatanyára, és oda nagyon szívesen csatlakoznék.
Nagyon szorítok értetek és a pocaklakókért!
Eszter
soek
 
 


Holle,
Mi van veled? Rég hallottam rólad...

Üdv az újaknak! :)

Kép

Kép
larimami
 
 


Hello lányok!
Itt vagyok, csak kórházba kerültem a sok hányás miatt. Kiszáradtam nagyon durván. Négy keresztes lett az aceton a vizeletemben. Úgy hogy végig infúzión voltam. Vannak jobb napjaim meg rosszabbak. De szerencsére eddig úgy tűnik, hogy nem sínylette meg a pici ezt a sok rosszat. Csak én... 49 kg-ra lefogytam. Az a baj, hogy egyik nap így vagyok másik nap úgy. Nem lehet kiszámítani. De amikor tudok enni, akkor megpróbálok nagyon táplálóakat enni.
Hát én úgy érzem, hogy soha nem lesz március...
Munkahelyemről meg kiraktak, amikor megtudták mizu. Nem vagyok túl jó passzban.
Remélem ti jobban vagytok.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gabi85
 
 


Szia Gabi,

Hát, én sem... Én meg vérzek...
Sajnálom ezt a munkahely dolgot. Milyen szemetek.
De az nagyon jó hír, hogy a Kicsi így állja a sarat :)
neked jobbulást!!!

Kép

Kép
larimami
 
 


Gabiiiiii!!!!! :lol:
Jaj, de jó, hogy előkerültél! :D :D :D Mégha lefogyva és átverve is, de megvagytok, de jó! :lol:
Szegénykém, a 49 kg az bizony nem sok, a munkahelyedet meg szerintem perelni is lehetne, bár nem értek hozzá, de úgy rémlik, hogy terhesség miatt elvileg nem rúghatnak ki senkit. Persze, tudom, ilyenkor az szokott jönni, hogy nem is ezért rúgtak ki, bla-bla. De nagy szemétség, az biztos!
Tarts ki, közeledik a bűvös 12. hét, utána biztosan javul a helyzet! Te hányadik hétben jársz most? Állítólag a 10. hét után elkezd csökkkeni a hcg és vele együtt a hányinger is, én is ezzel vigasztalom magam, bár én annyit nem hányok, de minusz 4 kg-nál tartok már én is. Az előző terhességemnél a 12. héten maradt abba a hányás, de addigra szerintem már önmagát generálta a dolog. Ezt abból gondolom, hogy amint elkezdtem inni a rehidrát löttyöt, amit Neked is írtam anno, azonnal abbamaradt, és jobban is lettem sokkal. Most is segít, de csak hányás után abban, hogy ne kelljen a wc-re szaladnom rögtön megint.
Neked mennyi volt a súlyod a hányás előtt?
És mi volt a munkád, milyen területen dolgoztál? Hátha tud valaki segíteni munkaszerzésben a kis csapatunkból!
A március még tényleg nagyon messze van, de addig még annyi minden történhet, ne keseredj el!

Nem tudom mennyire olvastad vissza a bejegyzéseket, Nikolette is kórházba került, ő is kiszáradással. :(

Berci 2006.04.08. Boldi 2011.02.25.
Hármaskánk várható születési ideje: 2013.04.21.
bozsofi
 
 


Eszter!

Regisztrálj az anyatanyán, és írd meg néhány sorban, hogy miért szeretnél csatlakozni! Akkor üdv hamarosan ott! :)

Berci 2006.04.08. Boldi 2011.02.25.
Hármaskánk várható születési ideje: 2013.04.21.
bozsofi
 
 


Hát én 53-ról indultam. De ma már magamhoz képest sok mindent ettem. :))) Ma egy jobb napomat élem. Szerintem alacsonyabb a HCG szintem.
Annak én is nagyon örülök, hogy a kis manónk így kapaszkodik. És velünk akar maradni.
Larimami: Mennyire vérzel? Feküdnöd kell. A kórházba találkoztam egy kismamával, aki a 8.héttől vérzett vagy 2 hétig és elég rendesen. De szerencsére megmaradt a babája. Nálad sem lesz tuti semmi gond, csak pihenj sokat.
Bozsofi: Akkor te is hánysz rendesen. :S Nem a legkellemesebb. Jó sokat fogytál. Te sem kívánod a kaját? Vagy belőled csak szimplán kijön?
Munkahelynél sajnos nem tudok mit tenni, mert próbaidőn voltam, most járt volna le... Viszont lehet számlával fogok nekik dolgozni, de az nem lesz nekik kevésbe, mert fizetnem kell magam után a tb-t.... Na de majd jövőhéten kiderül mi is lesz.
Nem volt időm még visszaolvasni, de a sok fekvés során biztos elolvasok mindent. Szegény Niki remélem már ő is jobban van.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gabi85
 
 



Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gabi85
 
 


Bocsi. :oops:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gabi85
 
 


Zsófi!

Nagyon köszönöm!
Máris megyek regisztrálni!
Többiek! Veletek is ott találkozunk!
Eszter
soek
 
 


Gabi,
nem mondták a kórházban, hogy ez a vészes hányás mitől alakul ki? Alkati dolog? Hcg szintedet mérték? Nőtt, amíg bent voltál? Nem adtak ötleteket, hogy hogyan lehet a kiszáradást megúszni?
Én nem hányok sokat (egyelőre, és remélem ez így is marad!), de enni alig bírok, kb. azóta, hogy Te befeküldtél a kórházba. Én most 52 kg-nál tartok, viszont a 4 kg minuszból az egyik szerintem csak a folyadékhiány, a másik, hogy alig van bennem étel, tehát 2 kg szerintem egy nap alatt visszajönne. :)
Munkahely ügy: jól van, azért van esély, hogy viszonylag tűrhetően rendeződik a dolog! Persze nem egy nagy öröm, de legalább kicsit tudsz pihenni. Én úgy volt, hogy nyár elején megyek teljes állásba, most örülök, hogy nem vállaltam, alig állok a lábamon, most főhetne a fejem, hogy mi a szöszt csináljak. Az, hogy itthonról tudok dolgozni, ez most a létező legjobb megoldás.

Igaz is: a férjem ma este elutazik, és viszi magával a laptopot, úgyhogy én holnap, holnapután off leszek :cry: , remélem addig mindenkivel csupa jó dolog fog történni! :)

Berci 2006.04.08. Boldi 2011.02.25.
Hármaskánk várható születési ideje: 2013.04.21.
bozsofi
 
 


Bozsófi: Nem mondták, hogy mi lehet, sajnos van akinek így reagál a szervezete a terhességre. De nem minden terhességre. Elképzelhető, hogy a következővel semmi bajom nem lesz. Kortyonként kell innom és ha lehet, akkor ne hányjak, ha ez nem megy, akkor infúzió, de csak ambulánsan. Egy hét alatt megismertem a nővéreket, hát volt egy aki egyáltalán nem volt szimpi: na ő mondta, hogy csak hisztizek, ő is hányt és nem kapott infúziót... Bunkó volt. A többiek kedvesek voltak és biztattak, mondták, hogy sokan vannak így és nem lesz semmi baj. :)
Képzeljétek az a doki vett fel, akihez a magánrendelésére szeretnék járni. Legalább megismerkedtünk. Kedden megyek hozzá a magán praxisába. Minden nap (vasárnap kivételével) bejött hozzám és kérdezte, hogy vagyok, meg minden. Jól esett, hogy foglalkozik velem. A többi lányhoz meg be se nézett az orvos. Úgy hogy szimpi egyenlőre.
Hova utazik a párod? Nyaralni mentek?
Nektek mekkora volt a legutolsó uh-n a babátok?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gabi85
 
 


Na, itt vagyok már megint, hányós napom van, kinyúltam és olvasgatok. :)

Gabi,
örülök, hogy nem volt rossz élmény Neked a kórház! Én még nem voltam olyan egészségügyi műintézményben, ahol legalább egy nővér ne tartotta volna hisztisnek az összes kismamát. Nyílván csak hiszti miatt kellett infúziót kapnod! :lol:
Amikor szültem, a több ágyas szülőszoba másik sarkában összegyűlt szülésznők hangosan és kórusban szidták a kismamákat, miközben üvöltött a rádióból a tuc-tuc zene, engem meg magasról leszartak, "jaj, anyuka, nem szül még!". Igen, tényleg nem akkor szültem, csak 2 órával később... A választott szülésznőmnek olyan későn szóltak, hogy egy órával a szülés előtt esett be, dühöngve, hogy hülyék a kollégái.

Nyaralni mi ősszel fogunk, most a férjem viszi el a fiunkat családi összegyülire, csak én nem megyek, jobb most, hogy itthon tudok pihengetni. :)

Nekem az első, és eddig egyetlen uh az 5. héten volt (5+4 asszem), csak a petezsák meg a terhességi gyűrű látszott, nem is tudom, hogy mondott-e a doki méretet, talán 2mm? A következő uhu jövő hét szerdán lesz, már izgulok, bár a hányás elvileg jó jel.

Gabi, Te nem jössz át az anyatanyára? Már majdnem mindenki ott van.

Holle,
Veled mi újság? Se szó, se beszéd eltűntél! :( Remélem nyaraltok!

Berci 2006.04.08. Boldi 2011.02.25.
Hármaskánk várható születési ideje: 2013.04.21.
bozsofi
 
 


Orsolyella!
El se hiszed mennyire örülök neked komolyan olyan jó,hogy másnak is van ilyen problémája neten csak pár dolgot találtam 50-50% eloszlásban jó és rossz kimenetelűt!Egy idős tapasztalt doktor szavára én is többet adok nekem nem mondták,hogy hosszúkás csak azt nem szabályos kerek a szélei szabálytalanok tán ahogy magyarázták de,hogy élesek-e a széleim?Nem tudom a lényeg a szívhang és a kornak megfelelő méretek a dokim azt mondta,hogy jövő hétre simán lehet belőle szabályos petezsák :lol: Mi a babóval azon vagyunk!Nekem is szö9rnyű élmény volt ahogy ezt közölték a dokim szabin volt így úgy bántak velem mint a kutyával komolyan semmit se mondtak csak azt kérdezgették meg akarom tartani a babát?Mondom persze de ez mit jelent,hogy szabálytalan nem magyarázták kérdezték vérzem-e?Mondtam nem.Majdnem sírtam mikor az Uh-ás doktor rám nézett komolyan mintha akkor eset volna le neki egy ember áll előtte egy anya aki halára rémült és kedvesnek tartott módórába közölte ne aggódjak annyira egy-két hét kiderül ha átlendül a baba akkor egészséges kisbabám születik!A magándokim mondta el normálisan mi is ez komolyan tragédia ahogy az emberrel bánnak! :cry:

KépKép

KépKép
zsaklin6
Szeged
 
 


Bozsofi!Igen nyugodtabb lettem! :lol: Jól vagyunk derekam hol jobban hol kevésbbé fáj de lassan már megszokom!Jövő kedd a mi UH napunk!Róka mentes napokat neked is rád fér ahogy olvaslak!MIndjárt átküldöm Niki számát.Mikor jössz vissza???
Gabi!Dejó,hogy írtál örülök,hogy azért jobban vagy!Nálatok nagyon igaz bántja a kicsi a nagyot!DE reméljük most már kegyelmez a kicsike neked!

KépKép

KépKép
zsaklin6
Szeged
 
 


Sziasztok Lányok!


Itt vagyok, élek és túlélek:)))A netünk meghalt és asztalcsapkodásra tették végre helyre.
Azt nem mondom, hogy szuperul vok, de hozzátok képest úgy látom istenien:))
Annyira sajnálom a férjem, állandóan csak azt látja, hogy vonszolom magam, bár így is azt mondta pár perce, hogy én vok a világ legjobb felesége. :lol: Néztem rá hirtelen, hogy szerepet gyakorol, vagy kinek beszél?? :lol: Na azért édespofa:)
Zsaklin jól ránkijesztettél, kiváncsi leszek- de milyen jó, hogy Orsolyella csatlakozott hozzánk, legalább magával hozta a jó hírt, hogy igenis ilyen esetekben is minden rendben lesz:)
Larimami jól vagy??Remélem minden rendben lesz, pihenj tényleg sokat, amennyit csak lehet.
Gabi jó hallani Rólad, szegénykém ez naon kemény volt és milyen kedves nővérekkel:))
Niki remélem Nálad is elmúlik ez a hányinger.
Még írni akartam a többieknek is, de nem bírok, azt hiszem lefekszem, de visszatérek még:)))
Szép rókamentes estét mindenkinek:)))

Kép

Kép
holle
 
 


Holle!Te is ideértél a vonszolás ismerős!Én egész nap ide ülök-fekszek meg oda szégyenlem magam lányommal is fekve játszunk általában!KOmolyan a 2. terhesség ennyivel nehezebb??Lányommal az émelygésen kívül semmi bajom se volt most meg gyenge vagyok!
Niki írt ma is infúzió megy egyfolytában neki a baba jól van látta UH-án volt szívhang kicsit kisebb de a sok hányás miatt lehet és ha minden helyre áll gyorsan megfelelő méretei lesznek!!!
Lányok akik még nem vagytok az anyatanyán nem jöttök????

KépKép

KépKép
zsaklin6
Szeged
 
 


Sziasztok.
Imádom a vén a dokimat csak egy a baj vele,hogy nem nagyon van tisztába vele hogy mi hogyan működik :)
Ma bementem terhesgondozásra amit persze alig vártam hátha újra láthatom a babámat de hazaküldtek mert hogy először védőnőhöz kellett volna mennem kis könyvért. Majdnem leharapták a "kedves nővérek" bejelentkezésnél a fejem hogy mégis mit akarok kis könyv nélkül? Mérges lettem és mondtam sajnos nem szültem még nem tudhatom minek mi a sorrendje. Remélem nem lesz ez mindig így,hogy ahányszor odamegyek felidegesít valaki :(
Úgyhogy hétfőn védőnő és jövő csütörtök újra doki addig marad az izgulás.
Zsaklin! Amikor először mondták hogy szabálytalan a petezsák én is rákerestem neten,hogy mit jelent. Találtam egy fórum hozzászólást ami a következő volt :
"A szabálytalan petezsákom itt alszik a szobában és már 3hónapos"
Akár hányszor rettegtem,hogy mi lesz mindig ez az egy mondat jutott eszembe :)
Jó éjt mindenkinek és kitartás azoknak akik rosszul vannak.
orsolyella
 
 


De jó ez a szabálytalan petezsákom itt alszik a szobámban! :D
Hajrá, hajrá a szabálytalanoknak!! :D
Én a terhes kiskönyvet anno a 12. hetes vizsgálat után kaptam meg . No komment...

Berci 2006.04.08. Boldi 2011.02.25.
Hármaskánk várható születési ideje: 2013.04.21.
bozsofi
 
 


Sziasztok Lányok,

Én búcsúzom tőletek.

Tegnap este elveszítettem a babámat. Ma reggel műtöttek.
Tegnap este 7 órakor még hallottuk a kicsi szívét, és rá két órára elhagyott minket.
Este már bent tartottak a kórházban, görcsök és oltári erős vérzés, ma reggel pedig műtét.
Fizikailag is, de lelkileg sokkal jobban megviselt, hiába számítottam erre a kimenetelre is.
Délután már hazajöhettünk, két-három nap pihenés még, aztán mehet tovább az élet, és 2-3 hónap múlva lehet újra próbálkozni.

Nektek nagyon boldog babavárást, szép terhességet, és gyönyörű, egészséges babákat kívánok!

Kép

Kép
larimami
 
 


Larimami, rettenetesen sajnálom! Sok erőt kívánok! Gergő biztosan segít átvászelni a nehéz napokat, aztán remélem, megint felbukkansz majd egy pár hónappal későbbi topicban. :-)

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Larimami annyira sajnálom :cry: Minden jót kívánok Neked és gyors regenerálódás után csodás kismamaságot újra!!!
Én tegnap jól voltam, tisztára élveztem:)Tegnap mondtuk el anyukámnak, mekkora nagy boldogság volt, pedig a 4.unokája lesz.Azóta csak mosolyog és nevet és nincs is a földön:))))
Zsaklin nekem ez az első terhességem,(ami normál) viszonyítási alapom nincs:)Mikor kell menned újra??
Tartok attól, ha tgnap annyira jól voltam, hogy ma szenvedős lesz, rádásul vendégségbe megyünk :oops:
Többiek jól vagytok??Vagy mindenki átment anyatanyázni? :shock:
Szép napot mindenkinek!!

Kép

Kép
holle
 
 


Larimami, naggyon naggyon sajnálom...drukkolok hogy mielőbb visszagyere!! mindenféleképpen tudasd majd mizu veled, rendben?
Kitartást és mielőbbi felépülést neked!

Vicus

Kép
vicababa
 
 


Lányok!Nikivel váltottunk smset már csak injekciót kap ma már nem ment infúzió és csak egyszer találta meg a róka!Hátha jövő hét elején köztünk üdvözölhetjük!!!
Holle!Jövő kedd a mi napunk a babával! Feltett szándékunk nagyon meglepni az uh-án a dokit és abszolute szabályos petezsákunkat és tökéletes testünket és megfelelő ütemszámú szívdobbanásunkat prezentálni neki!!!!! :lol:

KépKép

KépKép
zsaklin6
Szeged
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: