Új privát üzeneted érkezett!

Hahó lányok, merre jártok?

Zsó

KépKép
KépKép
 
 


Kedves Topiklakók!

Csak azért írok ide (is), hogy szóljak: a Babaneten múlt hét óta kommentelős játék van! Írjatok kommentet cikkeinkhez, és ezt nyerhettek a héten.

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, mert ott is leesik ez meg az hébehóba!

További szép napot kívánok a Babanet csapata nevében:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Vagyunk, vagyunk. Sajnos az éjszakáink egyelőre elég zűrösek még mindig.
2-3 óránként kel, hol sírva, hol csak nyüsszögve. Néha könnyen visszaalszik, de van hogy órákba telik, teljesen kiszámíthatatlan.
Éppen ezért alig alszom és kicsit kimerült vagyok.
Beszéltem a védőnővel, azt mondta, hogy ez ilyen korban teljesen természetes, még akkor is ha előtte már átaludta az éjszakát több hónapon keresztül. Ilyenkor a mozgásfejlődés, a fogak és ilyenek zavarják, ezért kel gyakrabban éjszaka. Azt mondta kb 10 hónapos kora körül el fog múlni, hát reménykedem....
A hozzátápival nagyon jól állunk, szerencsére eddig eszik mindent, most már a csirkehusinál tartunk főzivel :D, egyelőre répa, krumpli és sütőtök a főzi. Jövő héten jön, a sóska, zöldborsó. Gyümölcsöket már mindent eszik és szerencsére úgy néz ki szereti is.
A szopizást persze nem hagytuk el (nem is szeretném még), max 1 etetés szokott kimaradni napközben.
Egyébként jól vagyunk, tegnap volt 7 hónapos, már tud egyedül ülni, el kezdett kúszni, mint egy kis hernyó és tegnap egyszer már felnyomta magát ülő pozicíóba, bár megtartani nem sikerült neki csak 1-2 másodpercig, aranyos volt. Ja a kiskádban már ülve fürdetjük és megkapaszkodik oldalt térdre húzza magát és állásba felnyomja a lábait (hasonlóan mint Koppa).
Szóval nagyon sokat fejlődött a mozgása az elmúlt hetekben.

Most ennyi, többiek is írjatok mi van veletek?

szép napot!

 

 
 

Sziasztok! Vagyok én is :shock: ... Kimerülve :shock: ... Álmosan...:) Éjjel 2-3 óránként kelünk, dettó.:) És csak a cici kell olyankor, és ESZIK rendesen. Voltunk 6 hónapos mérésen 2 hete. Akkor volt 7,7 kg, 68 cm. :lol: Viszont azóta is tutira hízott, mert alig bírom el.:) Na, meg ez a 2-3 óránkénti evés.... Gondoltam, estefelé beikatatok egy kis főzit. :lol: A gyümölcsök felejtősek, abszolút. :roll: SEMMI nem kell (alma, őszibarack, sütőtök, szilva). Úgyhogy krumplival próbálkozom. Először ízlett neki, másnap szintén, harmadnap is. Eljutottunk a 180 ml-ig. Én kis naiv, azt gondoltam dudára ette magát, s majd este alszik :lol: ... ESTE??? Már a krumpli után 10 perccel éhen akart halni, úgyhogy kivívta magának a cickót és csak szívta, mint aki 2 hete nem evett. Éjjel ugyanúgy 3 óránként szopik. Viszont a harmadik nap után CSUKOTT szájra talál a kanál. :? Eddig sem nyitotta úgy ,mint anno a lányom, de ez förtelem amit ez a legény művel :roll: !!!!!!!!!!!!! ETETHETETLEN!!!!!! Épp most zsörtölődöm. Lassan 5-6 hete próbálunk kanalazni, és NEM MEGY!!!!!!!!!!!!!!!!!

TANÁCS? ÖTLET? Az ivást nem is mondom.... Az megint megér egy misét. A lényeg: 15 ml teát sikerült a 6,5 hónap alatt belediktálnom, az ÖTÖDIK pohárral próbálkozom, cumisüveg felejtős. Kanállal meg... áhh hagyjuk. Megyek, mert sír. Éhes... Már megint... Sziasztok! Evvan... Elkullogtam...

Kép

Kép
 


Bocsi, a régebbi hozzászólásaitokra most nem volt időm reagálni, de pótolni fogom. Ja, és hogy milyen vírustól voltunk betegek? Az összes orvos azt állította a kórházban, hogy a Valami vírust kaptuk el... :lol: Ha én ezt tudom előre, hogy ennyire veszélyes, beoltatom magunkat a Valami vírus ellen... No comment...

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Eltűntünk egy kis időre. Járjuk az országot. Ez van. Szlovén síelés után Miskolc, Nyíregyháza, Kaposvár, Debrecen. Ilyenek. De jól bírja a kis maszat. A szállodába úgy sprintel fel alá, hogy alig érjük utol. Itthon nehezebb a dolog, mert mindenütt kő van, ami hideg, szóval már elbarikádoztam a játszószőnyegét, de nem nagy fék. Valahol biztos kibújik, vagy feláll és onnan dirigál. Egyre ügyesebben megtartja magát állva, egy kézzel kapaszkodik, ez most a menő. Egyre kevesebbet esik, vagy ha igen egyre ügyesebben. Ülni is egyre ügyesebben és egyre többet ül, mármint felül, és a másik kedvenc a térdelő ülés, ami viszont csak kapaszkodva megy. Egy-két másodpercre el szokta engedni amibe kapaszkodik, de aztán dől is. :-)

Fog még nincs, nyál viszont iszonytatosan sok. Kendőt kellett a nyakába tennem, mert különben pelusig nyálas 5 perc alatt. És fognak hűlt helye, még csak nem is fehérlik.


Az éjszakák, lekopogom, jók. Persze ennek ára van. Az a baj, hogy a sok utazás miatt nem tudok következetes lenni kiságyas alvás ügyben, így mikor hajnalban 2-3 körül felébred cuccolunk át hozzánk, ott aztán reggelig alszik. Nekünk esti kajára a burgonyás banán vagy az őszibarackos rizs jött be. Az egyik ismerősöm viszont Sinlac nevű kajeszt adja, és átaludja az éjszakát.

Nálunk már a 10 órai és az uzsonna valamilyen hama. Leginkább gyümi egyveleg répával, vagy sütőtökkel keverve. Szerencsémre nagyon szereti ezeket a kevert cuccokat, de megmondom őszintén, hogy kedvenc a banán és minden olyan, ami szinte már lekvár édességű. Sokat iszik is rá vizet). Mostanában az ebédet is próbáljuk leváltani, zöldséglevesre, eddig brokkoli levest, pipi húslevest és krumplifőzeléket kapott, és utána cicit. Ahogy leírtad kiskavics, utána ugyanannyit szopik, ha nem többet, mint amikor nem kapott levest. De azt vettem észre, hogy amikor a 10 órait és az uzsonnát vezettem be és még kevertem a szopival, akkor is ezt csinálta. 200 g-okat megevett, majd szopizott egy jó nagyon. Nem tudom hova fér bele. Mindenesetre hízni nem nagyon hízik. Sztem lemozogja.

Most 8360 g és 73 cm. Lassan kinövi a 74-es ruhákat. Pedig nem rég kezdtük el hordani őket...

Az úszást nagyon élvezzük, egyre dinamikusabban mozog a vízben. Már merültünk is, az elsőnél jobban izgultam mint Koppány, de aztán belejöttünk.

Na megyek beáztatom a gyümölcsfoltos ruhákat. Ti mivel tudjátok eltávolítani ezeket?

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Kiskavics, most lehet hogy utálni fogsz, de egy megoldás van arra amit írtál és az a TÜRELEM...
:wink:

Nekem Levim 9,5 hós kora körül evett meg egy kajára egy üvegest, na nem a 190 gr-t, hanem a 160-at.....
Inni meg másfél éves koráig SEMMIT. És most is max 6-7 deci/nap. És köszöni szépen megvan.
Ismerős amit írtál, nekem 8 féle cumisüvegem és itatóm maradt Levi után és még jött 4 féle Zétihez, de a Kisebbemnek sem kell a víz, sem a kaja továbbra sem.
3 hétig megevett hozzátápiból sztem remek mennyiégeket (de ahogy nézem Ti mennyit ettetek meg krumpliból, mondhatnám hogy mi cart sem...), szóval 80-100 ml ig eljutottunk, de szájzáras volt akkor is, nevettetni kellett és így adni a kaját. Aztán két hete elkezdett mindent visszahányni, most ott tartunk hogy akármit adok neki, csuklóból visszajön, nekem meg marhára elegem lett a konyha napi 3xi felmosásából, így semmit, azaz semmit nem eszünk továbbra sem, csak tápit. De hol vagyunk mi az általatok leírt mennyiségektől,hehe, a legtöbb az ebéd az 180-200 ml max, de az is 4 részletben, fél óra alatt. A többi kaja meg 140 körül van, de az a max.
És most jön a vicc, ehhez képest két hete voltunk 9 kilók.
Szóval csak azért írtam le, mert igen, sokszor rámjön az ideg, hogy ezt a gyereket még érettségije alatt is lefogva kell majd etetnem és csak tápszert fog elfogadni, ha addig sírba nem tesz, de közben meg úgysem tudok ezen változtatni egy csöppet sem.

Amúgy most megyünk vissza kontrollra pénteken és hétfőn, mert tényleg egyre többet bukunk, hányunk, már kétszer kellett hideg vízzel újraélesztgetni, mert éjjel álmában hanyatt fekve hányt és az orrán keresztül visszanyelte...na, nem egyszerű a dolog, szerencse hogy egy szobában fekszünk vele.
De emellett mosolygós, pirospozsgás, kúszik, pörög-forog, de keveset, mert sajna a refluxa miatt sokkal kevesebbet lehet hason mint szeretnénk. Pár napja folyamatosan mondja hogy babababa és közben négykézlábra állva riszál, szóval azért szép lassan haladgatunk, ha nem is olyan tempóban mint Koppa. :D Nekem mondjuk olyan furi, mert Levim fél évesen stabilan ült és négykézlábazott, de tudom, hogy az nem volt a sima átlag viselkedés, meg azért Ő két kilóval könnyebb volt, Zétinek igen méretes utánfutót kell emelgetnie, ami láthatóan rémesen bosszantja is a fiatalurat, ha nem sikerül... :lol:

Szóval kitartás, elvileg 1 éves koráig kell egy étkezést teljesen kiváltani, addig meg van idő még.
És persze meg lehet próbálni mindent estére, de ha a baba cicifüggő, akkor nem sok a remény, csak az, hogy előbb utóbb fel fog nőni.
Levivel mi ettük a sinlacot mégis detto keltünk, Zéti meg ha este nem tudom megetetni, mert van ilyen, akkor is simán aludna hosszú órákat...ha épp nem lenn bedugulva az orra, mert most eléggé náthás.

Koppa, nagyon nagyon ügyeske. És hogyhogy ennyit utaztok?

Kiskavics, Boldog névnapot utólag is! Képek nagyon édesek, mindig nézegetem ám! Szofi tesóügye hogy alakul?

És persze Andi, Ti is nagyon ügyik vagytok, mind kaja mind mozgásfejlődés terén!

Zsó

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Dejó, hogy mindenki jelentkezett! :D Kíváncsi voltam mi újság veletek!

Látom mindenki küzd azért gondokkal, de a babák nagyon szépen fejlődnek és ez a lényeg!

Igig
Koppán csak ámulok, olyan mintha hónapokkal az én babám előtt lenne, persze nem aggódom, mert tudom hogy ilyenkor minden baba másképp fejlődik.
Azt szeretném kérdezni, hogy mit értesz esti etetésen, hány óra körül adsz neki utoljára más kaját?
Akkor azt jelenti, hogy tízórai és uzsonna után már nem szoptatsz? Nem is igényli?
Bocs a sok kérdésért, de hasonlóan állok hozzátápi ügyében, kívéve hogy nem hagytunk el még egy szopit sem.

Kiskavics
Sajnos nekem nincs tapasztalatom, így ötletem sincs hogyan lehetne enni adni neki, de sztem úgyis fog enni ha már szüksége van rá.
Éjszakázás ügyileg sorstársak vagyunk, egyszerűen bármit csinálok felébred éjszaka többször is, nyafog, sír és csak a cici nyugtatja meg. Remélem kinövi.
Teljesen kigyógyultatok a vírusból?

Aproka
Nem semmi hogy már 9 kilo, én Dóri majdnem 8 kilóját is alig bírom el :D Sajnálom, hogy refluxos és ennyit "hány", neki is borzasztó lehet ez. Hihetetlen türelmed van, amin ti már keresztül mentetek... én meg az éjszakai alvási miatt panaszkodom, ilyenkor kicsit szégyenlem magam, mert ez a probléma eltörpül amellett amit ti átéltetek.
Remélem a ti dolgaitok is rendeződnek és nem lesz már több baj a babákkal.

Zitáról tudtok valamit? Rég nem volt itt!

Gyümölcsfoltok: nekem csak úgy jönnek ki, ha rögtön kaja után Vanish-es vízbe áztatom és ha nem tettem be rögtön csak este vagy másnap, akkor Vanish szappannal átdörzsölöm. Eddig bevált, bár az áfonyánál voltak gondok!

szép napot mindenkinek

 


Kedves Topiklakók!

Ismét jó szándékkal spammelek itt (is): folytatódik a Babanet kommentjátéka, azok között, akik a héten kommentelnek, a Jaffa Kiadó könyvcsomagját sorsoljuk ki!

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, így nemcsak a cikkekről kaptok értesítést, de további nyereményjátékokban is részt vehettek.

És végül, de nem utolsósorban: várjuk a Ti történeteiteket is A Te történeted rovatba. Kinek ne lenne a tarsolyában egy olyan történet, amit 1-2 oldalban meg lehet írni? Lehet vicces, tanulságos, dühítő, szomorú, elgondolkodtató, szüléses, gyerekneveléses, párkapcsolatos, családos. Akiből kikívánkozik a grafomán énje, történetét Word dokumentumban küldje el erre a címre: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Köszi a figyelmet!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Andi, mindenkinek az a legnehezebb amit épp átél. Emlékszem mennyire szenvedtem Levivel, amikor éjjel hónapokon keresztül 5-6 alkalommal kelt, és mindig csak cicin aludt vissza. Napközben meg a 20 perces alvásai és a csak ölben jó műsora.
Levim nagyon nyűgös és sírós baba volt, sehol nem volt jó neki, amíg nem tudott saját maga helyet változtatni, lehet ezért igyekezett és mászott már 6 hósan....
Zéti ehhez képest nyugis baba, ha nincs baja elvan 10-15 perceket is magában...:-)
Szóval ne szégyeld magad, hidd el, mindenki az adott szitut éli meg úgy hogy ennél bizti nem lehet bonyolultabb.
Pl amikor teljesen magamba fordulnék, mint most, mert mindkettő beteg, nem alszik, antibio kúrán vannak és holnap hétfőn, kedden is dokik hada fog rajtuk matatni, akkor arra a sógornőm ismerőseire gondolok, ahol negyedikként született egy baba, akit a dokik el akartak vetetni, annyira beteg volt, de anyuka nem engedte. Megszületett, pár hónapot adtak neki, most 7 hós a kicsi, de mindennap dévénytornázni kell vele szigorúan 6x20 percet. Ami ugye nagyon fáj neki végig sírja.....de kell. Ilyenkor elgondolkodom, hogy anyukénak hogy van ehhez türelme, kitartása, ideje 3 egészsége nagyobb, de nem nagy gyerek mellett, ha jól tudom a legnagyobb is alig 7-8 éves, kétévente szült. Tehát a kisebbekkel is van elég tennivaló, ha csak az etetés, fürdetés, fektetés, altatás mumusaira gondolok. Egyszerűen én két gyerekkel futok magam után, meg fut utánunk a lakás, de hogy 3 gyerek mellett folyamatosan orvosokhoz járni, fog e látni, hallani, stb.....hihetetlen türelem kell ehhez....

Vanish helyett meg ajnálom, auchanos por, ugyanolyan, de fele annyiba kerül 999 egy nagy doboz és ugyanolyan jól veszi ki a foltokat. Már aki spórolni akarna...

Zsó

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

DOlgozom 2 nap egy héten, képek ezért utazunk annyit. Ilyenkor 1 éjszakát ott alszunk és másnap jövünk haza.

Koppány tényleg nagyon gyors mozgásfejlődésben. Feláll és járkál kapaszkodva pl a kiságy szélén. Persze nem biztos hogy ez jó a csontnak, ízületnek, de ez van.

Nálunk a hamirend a következő: 8 h reggeli: tejci, 11 h: 10 órai gyümi, 14 h : ebéd főzelék rizzsel, v krumplival, vagy husival és kicsivel utána jó sok tejci!!!!, 6 fele uzsi: a banános, őszibarackos rizs, vagy krumolis banán, vagy grízes őszibarack ilyenek, 8 h tejci + alvás. Ez utóbbi egyszerre megy. Éjjel most újra 1x max 2 x kel, szerintem ennek is köszönhetően, illetve ha nem tud visszaaludni bekenem az ínyét dentinoxal és már horkol is.

A folt ötleteket köszönöm, most rohanunk uzsizni, el vagyunk maradva.

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Igig, köszi a "hamirendet" :)
Csak azért kérdeztem, mert kíváncsi voltam, mikor adsz neki utoljára pépes hamit!

Aproka
Igazad van, csak úgy kijött belőlem:)

Remélem mindenkivel rendben van minden, ha van időtök írjatok!

Dóri vasárnap felült egyedül, és ma reggel a járókába már fel is állt, de nem sokáig pár másodpercig tudta magát tartani, aztán fenékre huppant majd eldőlt és játszott tovább :D Édes volt nagyon!
ÉÉÉs tegnap végre átaludta ismét az éjszakát (este 10-től, reggel 6ig), remélem ma is így lesz!

Jó éjt!

 


Andi, nagyon ügyes Dóri, hihetetlen miket művelnek Koppa is meg Dórid is!
Éljen az éjjel, sokat kívánok belőle!
Csak azért írtam, amit írtam, mert néha tényleg veszett fejsze nyelének érzem a helyzetünket, néha meg a tűrhető kategória....

Nektek még elvannak a babók járókában? Mert Zétinél dúl a szeparációs szorongás ezerrel, szóval kb. le sem tehetem, nemhogy járóka....úgy üvölt benne mint a sakál. Pihiszék is felejtős, hason meg dühöng hogy nem ér el vmit, de kúszni, na azt neeeem, csak ha anya nem látja! Meg négykézláb riszál ezerrel. De még semmi felülés, vagy mászás. Pedig már jó lenne, mert estére komoly légszomjam van a 9 kilójától....és ha még enne is....:-)

Boldizsár, hogy vagy? Eszel már szépen vagy még mindig nem adod könnyen a dolgokat. Mert mi már kemény 50 gr hozzátápit megeszünk egy nap, jeeeee! :-)

Kaptunk új gyógyszert, ma vetem be először....kíváncsi leszek....

Zsó

KépKép
KépKép
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok! Vagyok, vagyok. Csak most a változatosság kedvéért mindkettőnek középfülgyulladása van. Boldizsárnak csak a bal fülén, Szofinak mindkettőn. Szóval, antibio, probio, orrsziporszi, orrcsöpimöpi, oscillo, normaflore, stb, stb. Egész nap doktornénit játszok, gyerekek nyafognak, nyűgösek. Én szintén. Éjjel még kelünk, változatlanul 2-3-szor. Hozzátápi halad, alakul. Délelőtt egy fél üveg gyümi tízóraira, 5 óra felé pedig főzi. Ma épp krumpli-sárgarép-fejessaláta-pipihusi volt a menü. 160-at eszik meg, plusz cici rá. Ajánlották, hogy csináljam egész hígra. Kipróbáltam, s bejött. aztán napról-napra egyre pépesebben kapta. Most már egész főzi-jellege van.:) Na, egyszerre ordít mindkettő!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jajjjjjjjjjjjjjjj!!!!!!!!!!!! Csak fogom a fejem!!!! Ja, és nálunk is bejött a szeparációs szorongás. Mindig rajtam csüngene.... Ő is riszál négykézláb, hátrafelé tolat, meg körbe elforog a hasán, szóval vége a nyuginak. Mintha olyan hatalmas nyugi lett volna... Mennem kell, itt a világvége!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ha valaki segíteni szeretne,írjon. Írok még infókat!!!

http://www.youtube.com/watch?v=DlupHmRg1cI

www.kisslaura.fw.hu

Laura-lánc: olvassátok el a picasámon lécci!!!!!!!!!!!!!!!

http://picasaweb.google.com/100697332065271392629

És segítsen, aki tud, lehetőségeihez mérten. Köszi!!!!


Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek Dórinak kibújt a 3. foga :D Annyira boldog vagyok, már napok óta nyüglődött (szerencsére csak napközben) és ma reggel végre éreztem a kis fogát. Ez most a jobb felső fogacska.
Amúgy minden rendben és úgy érzem kezd visszaállni a régi rend, mármint az éjszakázás terén. Este 9 fél 10 körül elalszik és reggel 6ig alszik, aztán szopi magam mellé teszem (apa megy dolgozni) és fél 9-9ig alszunk még együtt :D (ezt imádom :D) Néha fel felsír éjszaka, de van hogy magától egy pillanat múlva vissza is alszik, be se kell mennem hozzá, de ha meg be kell mennem akkor cumi be, kis hát simi kb 2-3 perc és már alszik is.
Nagyon jó kedvű, a járókában már segítség nélkül feláll és akár 15 percen keresztül is álldogál, amikor kedve van felül, de nem szereti még annyira és gyakorolja a négykézláb mászást is.
Veletek mi újság? Meséljetek hogy vagytok? Persze ha van időtök.

sziasztok

 


Kedves Topiklakó!

Kommentelj még holnap estig a Babanet cikkeihez, hátha Te leszel az a szerencsés, aki nyereményjátékunk keretében ezen a héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat nyer majd, a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Nemcsak nyerhettek, de segíthettek is azzal, ha például eláruljátok: ha már szükség volt rá, miképp szabadították meg a gyereket a fejtetvektől?

Elő a farbával: szerintetek szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem?

Kedves Olvasónk írását is kommentelhetitek, ahol a maguk kálváriáját osztja meg számtalan praktikus tanáccsal fűszerezve, húgyúti fertőzés témakörében.

Hasonló jellegű, igényes és praktikus írásokat egyébként szívesen publikálunk, nemcsak a Te Történeted rovatban - bár oda is várjuk történeteiteket. Írásaitokat erre a mélcímre küldjétek: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Nagyon eltűntünk. Most éppenséggel betegeskedünk, leginkább én, de Koppa is elkezdte. Takony, torokfájás, stb.
Nekünk is van már 2 fogunk, és épp a fölső kettővel szenvedünk. Tiszta lila Koppa ínye és duzzadt, ahogy nő. És képzeljétek, sikerült összeszedni, jó kis szájpenészt. Azt mondja a védőnő, hogy mivel mindent rág és a szájába vesz, ez teljesen természetes. Hát most kenegethetem. Az éjszakáink hol jobban, hol rosszabbak, fogzása válogatja. Nappal viszont egy angyal.
Már támasz nélkül ül a babakocsiban is, akár döcögős úton. Állva járkál a bútorok között és képzeljétek. Voltunk egy bébi hangszerbemutató programon, ahol megkaparintott két rumbatököt és örömében elfelejtett kapaszkodni. Ezt 2x is megcsinálta, jó pár másodpercig megállt, aztán puff. Már felismeri a kutyánk hangját, imádja Lennont, plusz a cicákat is nagyon szereti, pláne ha gyömöszölni lehet. Ha mondom hogy miáúúú, bájosan felnevet...
Az anyakorszak beköszöntött nálunk. Mindenhova követ, mint a villám, úgy közlekedik és ha megállok egy pillanatra, az tuti , hogy belekapaszkodik a lábamba és akkor onnan semerre egy tapodtat sem...
Mi van Veletek? Nagyon rég írtatok! Gondolom, hogy jött a jóidő, Ti is a kertben, meg a szabadban császkáltatok!

Üdv!

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Kedves Topiklakók!

Ha ezen a héten kommenteltek a Babanet cikkeihez, akkor nyereményjátékunk keretében megnyerhetitek Horváth Mónika illusztrátor ajándékcsomagját! Ebben egy csodás reprót és egy szépséges tárolódobozt található.

Kép

Beja egy vetélés és egy szülés után megosztotta velünk kisfia születésének történetét is.

Segítsetek azzal, hogy kommentben eláruljátok: ha már szükség volt rá, miképp szabadították meg a gyereket a fejtetvektől?

Kisgigi nevű olvasónk újabb cikke a gyerekek egészségére káros termékekkel foglalkozik, vagyis csupa olyan dologgal, amivel még a fogyasztóvédelem sem törődik.

Hasonló jellegű, igényes és praktikus írásokat egyébként szívesen publikálunk, nemcsak a Te Történeted rovatban - bár oda is várjuk történeteiteket. Írásaitokat erre a mélcímre küldjétek: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Húúú, nagyon eltűnt mindenki ebből a topikból!

Mi újság veletek? Ha időtök engedi írjatok, hogy hogy fejlődnek a babák és egyébként is hogy mi a helyzet! :D

Rólunk
Dóri már 74 cm és 8500 gramm. Bárhol ahol meg tud kapaszkodni feláll és körbesétál (bútor, kanapé, járóka), mostanában kísérletezik azzal, hogy egy kézzel kapaszkodik, majd elengedi és így próbál állni, eddig még nem sikerült neki, de nem adja fel :D Kb. 2 hete elkezdett négykézláb mászni, gyors mint a villám.
Sokat játszik egyedül, kb 1/2 órát elvan egy hang nélkül, utána megunja és átteszem másik helyre, akkor újabb 1/2 órát elvan, aranyos nagyon.
Szinte mindent eszik már és már csak reggel szopizik, napközben nem kell neki a cici, ezért napközben 2szer anyatej-kiegészítő tápszert kap 100-120 ml, ezt a dokim szerint 1 éves korig ajánlott, utána már junior italt ihat és elég napi egyszer. Szerencsére mindent megeszik, ha én főzőm, ha bébiétel, mindegy neki. Eddig még nem fintorgott semmire és tényleg amit kínáltam neki mindent megevett.
Sokat gagyarászik, mamamam, dadada, bababa,ananana, ilyenek meg berregés, meg sikoltozás.
Imád pancsizni, már úszik a fürdőszoba esténként és alig akar kiszállni a kádból.
Már 4 foga van, nem tudom mikor fog érkezni a követekző.
Az éjszakák vegyesek, általában 9-5ig alszik, ritkán 4ig és van amikor 6ig. Ekkor cicizik és utána még 8-9ig visszaalszik. Aztán már néha kihagyja a délelőtti alvást és csak ebéd után alszik 2-3 órát és ezután már csak éjszaka.
Megtanult pápá-t inteni és már szokott bólogatni, ha kérdezzük őt.
Mindennap megyünk sétálni és már hintázni is szoktunk a játszón és itthon is, nagyon szereti.

Rólunk nagyjából ennyit, remélem azért még szoktátok olvasni a topikot és valaki beköszön még :D

sziasztok!

 


Sziasztok!

Bocsi,bocsi, csak nálunk felváltva alszanak most a gyerkők így napközben 0-ra korlátozódott az itt tölthető perceim száma!:-)
Kivéve most, kb. van még 4-5 percem, amíg Levi ébred....

Mi hullámzunk, reflux megvan ha kijön, havonta pár napot, akkor horror, de amúgy meg egyre jobb a helyzet.
2 fogunk jött ki két nap alatt, ez eléggé megviselte Zétit. Aki amúgy is iszonyú fejlődési ugrásba kezdett. Március végén még csak feküdt és néha négykézlábra húzta magát, ami nem volt könnyű, mert ahhoz képest hogy a kajaadagjai továbbra sem nagyok, már 10,5 kiló körül van. Aztán két hét alatt felült, felállt, elkezdett mászni és végül kapaszkodva lépegetni. Mondom, KÉT HÉT!!! Brutál....persze nagyon örülünk, mert mindent behozott, sőt sokak szerint kicsit túl is lépett a korán ezzel, csak sajna a kis agyacskája nem bírta feldolgozni a történteket, emiatt abban a két hétben túlmozgásossága az egekbe szökött, nem aludt egész nap egy percet sem és rettenetesen nyűglődött, persze velem együtt. Szóval a lényeg, hogy túl vagyunk rajta, újra kettőt alszik, de már csak az ágyában hajlandó, séta közben fittyet hány az álmosságra. Emiatt délelőtt nem tudunk menni játszótérre, de nem vészes, szerencsére Levi tündér és elfogadja!:-)
LEvi amúgy édes, dumagép, hihetetlen szavakat tud, mindenki el van ájulva, a túljelentkezéses ovikban is mindkét igazgatónő teljesen kifeküdt tőle, szóval nagyon reménykedem hogy bekerül!!!

Örülök hogy Veletek minden rendben, jövök ám én olvasni, csak mondom, most ez így alakult, és nagyon örülök hogy végre újra kipihent Zéti és lehet vele játszani!

Vigyázzatok a lurkókra!pusz

Zsó

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Gyors közérdekű infó mindenkinek: mostantól lehetőség van ZÁRT TOPIKOK indítására a Babanet Társalgójában! Ha szeretnétek zárt topikot indítani, írjatok nekünk levelet a szerkeszto@babanet.hu a tárgyba mindenképp írjátok bele, hogy ZÁRT TOPIK!

Fontos: már meglévő topikot nem tudunk zárttá tenni!

Továbbá: még mindig van kommentelős nyereményjátékunk. Ha hozzászóltok a cikkekhez, jövő héten egy csodaszép memóriajátékot nyerhettek a Nami felajánlásával.

Kép

Meséljétek el, Ti milyen első Anyák Napjákra emlékeztek.

Vagy egészítsétek ki: mit vennétek fel feltétlen a játszótéri illemkódexbe?

És tegye fel a kezét, akinek a haja is hullani kezd, ha a rokonság rákezdi: Mikor jön a baba, vagy a kistestvér?

Szép napot mindenkinek:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Kedves Édesanyukák!

Mindenkinek nagyon boldog, szép Anyák Napját kívánok!!!
Ezt képet én fényképeztem, nagy szeretettel küldöm nektek!
Kép

 


Sziasztok!

Én már hetek óta be sem léptem, azt hittem kihalt a társaság.
Mi is jól vagyunk. 5 fogunk már kint van a 6. már kocog. Nálunk az alvás nehézkes. 3 óránként fent van. Ha szerencsém van, akkor cumi be és rögtön visszaalszik, ha nem, akkor megébred és fetreng. Jobbra dől, balra dől, de nem tud visszaaludni. Időnként le is vagyok emiatt amortizálva. Már gondoltam keresek valami homeopátiás csodát erre a problémára. Másik csoda a szájpenészünk, ami kb 2 hónapja előjön - elmúlik - előjön. Jól eljátszunk vele. Koppány mindent rág, nyalogat, szóval nem csoda.
Mozgás: Kb. 2 hete kezdte, hogy kapaszkodás nélkül megáll. Egyre hosszabb ideig tud így állni már, persze meg sem mozdul közben, csak áll, aztán szép lassan leguggol, majd leül. Négykézláb mint a csík, illetve ha az egyik kezét fogom úgy sétálgat még. Ezt nagyon szereti. Ma nagyon aranyos volt. Elvoltunk valahol, ott azt csinálta, hogy ami mozdíthatót talált (kisautó, doboz...) belekapaszkodott állva, tolta maga előtt és úgy ment. Nagyon élvezte, persze én is rohangásztam utána rendesen...
76,5 cm és 9200 g. Nehezen léptük át a 9 kilót. Nem egy zabagép, de nem lehet okom a panaszra, szinte mindent megeszik, csak mértékkel.
Sokszor mondja ő is hogy anja, mam, apapap, hammam, ilyenek, de pl az anját nem tudom mennyire nekem szól. A hamma egyértelmű, de sokban még nem vagyok biztos. Időnként ő is bólint ha kérdezem, de még ez sem mindig történik meg. A mesekönyveket egyre jobban nézegeti, nevet a képeken. A kedvenc verse a Volt egy török Mehemed. Ha elkezdem mondani, elkezdi lapozni a leporellós volt egy török Mehemedet. Nagyon cuki.
Hihetetlen hogy ilyen gyorsan nőnek.
Örülök, hogy megvagytok.
Ha van tipp az alvásra, várom az ötleteket.

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Szia!

De jó hogy jelentkeztél!
Alvásra tipp? Hát nekem sincs, most hogy jön az 5. foga megint többször kel éjszaka és egyszerűen nem hajlandó visszaaludni, remélem, hogy ha kibújik a fog megint visszatérünk a jó alvókába.
Fura ez az éjszakai alvás dolog, nem tudom ki ismerni mitől ébred valamikor, és mitől alszik reggelig, a napi rutinunk meg van, ugyanúgy csinálunk mindent.
Jó most tudom, hogy foga miatt, az előbbit általánosan írtam.

Hú, akkor Koppa nem sokára elindul. Azt néztem, hogy ilyen téren 1 hónappal előttünk jártok. Mármint 1 hónappal előbb állt fel, kezdett mászni stb. Akkor lassan várom én is hogy egyedül álljon :D

Vigyázzatok magatokra, és örülök hogy minden rendben!

 


Sziasztok!

Jó hogy jöttetek!

Mi szokás szerint elhavazódva, meg most sajna betegek a Prücskök, remélem semmi komoly, de veszettül folyik az orruk.
Nekem meg a torkom kezd bedurranni.
Mindegy.:-)

Zéti jobban, sokkal, persze hisztis ha evésről van szó, de emellett az én kis apróságom lassan 11 kiló, szóval elfogyni már reméljük nem fog. Egy évesen megpróbálunk lassan leállni a gyógyszereivel, úgy örülnék ha felejtőssé válnának a bogyeszek.

Délutánonként kinn a kertben össze-vissza barangol, édes pofa a füvön már stabilan tolja a babataxit és írtó büszke magára! És kb. 1 tonna kosz jön le róla esténként, iszonyú ahogy pl építünk homokvárat és fejjel előre beleugrik. Levinél sikítófrászt kaptam volna, szóval tényleg tipikus második gyerek. A harmadikat már ki se szedem a kutya szájából.:-)))
Négykézláb utolérhetetlen, minden érdekli, egész nap pakol és egyre jobban összemelegednek Levivel. Persze megy a minden enyém műsor bátyus részéről, de alapvetően jó testvérek, Levi ha nincs ott Zéti 5 percenként érdeklődik felőle.
Ovi-ügy is megoldva, elvileg két helyen is tárt karokkal várnak, marha büszke vagyok a nagyfiamra hogy így kenyérre kent két ovivezetőt is.:-)

Ki mit tervez nyárra?

Zsó

KépKép
KépKép
 
 


Ja, alvás: nincs tippem, ilyenkor nehezebben dolgozzák fel a napi élményáradatot....nekünk ugye más a szitu, mert minden éjjel meg kell etetnem a refluxa miatt, így én órára kelek hozzá. De eddig többé kevésbé sikeresen visszaaludt.
Viszont a napközbeni szunyák horror kategória. Minden második, harmadik nap kihagyja a napi alvásokat, vagy 2x 20 percet alszik, és ez persze nem elég. Ilyenkor délutánra mindenki extrán kikészül, reménykedem hogy ez is csak átmeneti...:-)

Zsó

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Én is eltűntem. Jár azért még erre valaki??? :roll:

Kép

Kép
 


Kiskavics!
Én még szoktam ide járni, csak most a nyár miatt hol vagyok net közelben, hol nem!
Szóval mindig olvasok és írogatok magunkról, meg ha másnak kérdése van válaszolok.
Veletek mizujs? HOgy vagytok?

Igig!
Koppa elindult már? csak azért kérdezem mert kb 1 hónap különbséggel csinálják a babáink ugyanazt (ülés, állás stb)

Dóri múlt héten meg tett két önálló lépést :D nagyon örültünk, de azóta se produkálja, na de nem vagyok türelmetlen, majd ha biztonságban érzi magát neki lódul.

Ja és amit akartam tőletek kérdezni, hogy cipőt mikor kellene venni neki? A védőnőm azt mondta, hgy ha már tud egyedül járni. Hát nem tudom!

puszi mindenkinek

 


Sziasztok!

Én is be szoktam nézni...:-)

Mi tegnap léptünk kettőt önállóan!

Evés még mindig gáz, minden hónapban van pár nagyon hányós nap, reflux még mindig, de persze sokat javult, erről az oldaláról próbálom nézni.:-)))
Amúgy jól vagyunk, csak a kispasik nagyon verekedősek lettek, egész nap a puszi és hancúrcsata elvadulását kell megakadályozni. Egyik percben még Levi trotyis puszit ad Zétinek aki hangosan kacag a következőben meg mint két megvadult kismaki tépik egymást.:-))) Édesek, csak minden energiámat felemésztik, ráadásul apa sokat 24 órázik és ilyenkor kihullik az összes hajam mire hazaér.:-)

Andi, Zéti benn szupi puhatalpút hord, kinn meg van egy siestája ami jó kérges talpú, abban sikerült most mennie egyedül, meg egy olyan maus, ami first step, tehát bokatartó és műanyag a talpa, nem bőr, de mégis a legpuhább összegyűrhető műanyag. Klafa, csak a maus gyártja, kifejezetten piciknek, 22-ig. De mivel a maus mérete két mérettel tér el másétól, ezért a 19es még nagy. Szóval sztem mi ezt hordjuk majd még két évig, persze mindig nagyobb méretet...A siesta 20as meg már majdnem kicsi....
Levi is 26os cipiket hord, de a mausa 24es és még bő kicsit.
Szóval ha vkit érdekel, van egy nő Csepelen, aki marha jó áron adja garisan a maus, maus szupinált(de ez csak később szabad nekik), asso cipőket!

Na, megyek, már kelnek is....nem pazarolnak sok időt az alvásra napközben továbbra sem...:-))))

Meséljetek kicsit Ti is!

Zsó

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy írtatok!
És hogy mindenki jól van, cseperedik.
Alvás. Annyi történt, hogy 4,5 óránként kel a 3 helyett, tehát 2x kel fel egy este. 1x megyek be én hozzá, egyszer meg az apukája, de szigorú vagyok és cicit nem kap csak elalvás előtt. Nagyon sokat mozgolódik álmában. Felül, megfordul, nyöszög, nevet, szóval aktív éjszaka is. Azt beszéltük a védőnővel, hogy nekem magnézium hiányom van, lehet hogy Koppának is, szóval most magnéziumot szedek és levendulában fürdünk, idegnyugtatásra. Amúgy pár napig (kb 3 napig) sedatif pc homeos gyogyót adtam neki és azóta alszik 4,5 órákat.
Állás már nagyon szépen megy dobol, mutogat, tapsol közben. 2 lépéseket tesz, aztán leül, vagy leguggol. Mostanában nagyon megdicsérem ezért, így sűrűbben csinálja. Egyébként úgy közlekedünk, hogy fogom az egyik kezét és jön mellettem.
Valamelyik nap a nagymamája felmászott egy létrára, hogy levegyen valamit a szekrényről. Mikor le akart mászni lenézett a fokra és meglátta, hogy Koppa mögötte áll a 4. fokon. Majdnem szörnyethaltam, mikor berohantam. Minden hova felmászik, életveszélyes.
Cipő. Nekünk egy mamuszunk van csak, ami bőr. Nem hajlandó semmit felvenni a lábára. Amint ráhúzok valamit, földhöz vágja magát és meg sem mozdul. Nem erőltetem, mert az az elvem, biztos szakmai ártalom, hogy minél inkább a talpi izmok és a boka körüli izmok dolgoznak álláskor, járáskor, annál szebben alakul ki a talp. Ha beleerőltetem egy cipőbe, ami megtámaszt innen - onnan, akkor egy csomó izom nem erősödik meg kellően. Szóval mezítláb vagyunk, meg bőr mamuszban, aztán télen jöhet a cipőhöz szoktatás.
Szavak. Már nagyon sok dolgot elkezdett mondogatni. Az anyát gyönyörűen mondogatja és egész álló nap... A nem is jól megy. Nade a nagyi és ami édes, valamelyik nap mikor az apukája hazajött, szóltam neki, hogy megjött apa. Erre ő közölte, hogy "Gá..." az apukáját Gáspárnak hívják és ezek szerint ő is így hívja. Ezeken kívül, több szónak az elejét mondogatja. Nagyon édi. Tetszik ez a korszak.
Itt láthattok pár képet, ugyan ezek még májusiak.
Tegyetek fel ti is egyet-kettőt.
https://picasaweb.google.com/littlejoha ... rfG9wczLTw

Aprooka! Örülök, hogy konszolidálódik a reflux nálatok. Mostanában elég sokat gondolkodtam azon, hogy milyen lehet 2 pici gyerekkel, most kaptam tőled egy kis ízelítőt. Én teljesen be vagyok tojva, mikor Koppát az unokatesók gyötrik, nekem még olyan kisbaba, a te fiad/fiaid ehhez képest "verekszik". Jó gyorsan megnőttek.

Kiskavics! Veletek mi van? Hogy vagytok? Rég nem hallottam felőletek.

Andi, ti is szépen nőttök, ügyesedtek. Szoktam néni a blogot, de rég jártál arra úgy látom :-) Úgy látom beértetek minket, már ami az 1 hónapos csúszást illeti. Gratula az első lépésekhez.

Üdv mindenkinek szép nyarat.
Hihetetlen, hogy lassan egy éve szültünk. Mint a villám úgy ment el az idő.

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Isten éltessen minden topikbabát!

Látom, nagyon tombol a nyár, mi is lépünk holnaptól egy hétre!

Ki hogyan ünnepelt, mit kaptak a Dedek?

pusza

Zsó

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, írtam, aztán eltűntem...

Kicsit felpörögtek itthon az események...

Egy eléggé nagy műtétet hagytam magam mögött. Hétfőn jöhettem haza a kórházból. :( Egyelőre nem sok erőm van a gép előtt üldögélni, visszaolvasni sem volt időm, energiám..

Szóval kicsit erősödöm, s ha még lesz itt valaki ezután is, akkor írok bővebben.

Addig is sok puszi minden babának és anyukájának!

Lívi

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Én nézegetek be, hátha errejár vki...

Kiskavics, mi történt??,

Velünk nagyjából minden ok, bár ugyebár olyan nincs hogy ne legyen vmi itthon.:-) Zéti bekapott egy nagyon ritka de rettenetesen sokáig tartó bőrbetegséget, ami ijesztően néz ki, mintha hajsütővassal égette volna meg magát végig a lábán....egy sima strepto fertőzés utózöngéje, hónapokig tarthat....ezzel vacakolunk ezerrel, meg Levim nemalvásával, mert az tetőfokára hágott.:-) De megyeget a nyár, szülinapoztunk kb egy héten keresztül, hiába nagy a család, aztán jött barátnőm a Tisza mellől, meg voltunk Csopakon, majd megyünk Tihanyba és lecsaptam egy hiperszuper játszótérre kb ötödáron, tényleg hihetetlenül olcsó volt, de kb kétszer nagyobb mint a képen volt, így msot nagy tervezésben vagyunk hogy beférjen a kertbe a gyümifák bántódása nélkül. Ehhez meg öt ember kell beásni, meg helyére tenni. Szóval most nagy unokatesótali lesz, mert sok Emberrel egyidős fiú van a családban, idejönnek és persze mindenki hoz magával még egy embert....és jóóó sokan leszünk, csak ezt meg kell szervezni, kaját kell csinálni...úgyhogy most két napig takarítok, mert a kecó 3 gyerek után cunami sújtotta övezet lett és jövő héttől kezdődik a játszótér hadművelet, mely után újabb pár nap regenerálódásra lesz szükség.:-)

És köztes időben meg rohangálunk a gyerekekkel meg próbálom kitalálni mi kell majd az OVIBA, merthogy Levit felvették ugyan de ellentétben az összes más ovikkal itt nem májusban van szülői hanem augusztus 23.-án, aztán mivel 27.-én már Balcsin leszünk, lesz 3 kerek napom, hogy mindent megvegyek és mindenre, de tényleg mindenre, az összes rucijára rávarrjam, rárajzoljam a jelét, ami most még titok....jófejek, ugye? :-)

Na, megyek, eldőlök, van némi alvásdeficitem...

Bújjatok elő!!!:-)))

Zsó

KépKép
KépKép
 
 


Hasfal- és köldöksérv, hasfalrekonstruckció (teljes hosszában hasizomvarrással) és plasztika.. Pafff!

Pont ma két hete műtöttek!

És tök jól vagyok!!!

Jövök majd visszaolvasni! És írni még bővebben, magunkról, rólunk...

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Hú, ez tényleg nagyműtét, de vedd úgy hogy volt egy ingyenplasztikád!:-)
Fájt is előtte? Voltak tüneteid?

Azért kérdezem, mert nekem már Levi születése után szétnyílt a hasfalam, köldök fölött végig mellig. Annyi a tünete, hogyha hátradőlök, akkor ott középen egy hatalmas dudor lesz. De tele a család dokival, eddig még senki sem szólt, hogy csak emiatt el kellene mennem.
Én meg inkább húzom halasztom, ameddig lehetséges.:-))
Meg elvileg ha már megcsinálja az ember, akkor nem nagyon tervez több babót ugyebár, mert ott lenne ahol a part szakad....eh, nehéz döntés mindenképp.

És gyerkők hogy vannak? Volt segítséged? Nálunk ez is sarkalatos pont...:-)

MI jól, elhavazva, mindig van vmi, vagy kapunk egy csomó csirkét feldolgozásra, vagy a kocsi megy tönkre.... és párom iszonyú sokat 24 órázik, néha havi 9-10 alkalom is van, ezért nagyjából minden a nyakamba szakad a két kicsivel. Igazándiból nagyon várom az ovit, áldás lenne ha Levi élvezné és örömmel menne, mert így hármasban intézni mindent tök egyedül nulla segítséggel kicsit nehézkes.

Zsó

KépKép
KépKép
 
 


Nekem muszáj volt megműttetnem. Több mint 4 ujjnyira nyílt szét az izom. Abszolút nem volt hasfalam, így előreesett minden belsőség, totál dülledt volt a hasam, mint aki 2 nap múlva szül. És a köldöksérv is hatalmas volt... Fájt, ha emelgettem a gyerekeket, stb. Ha adsz e-mail, küldök képet róla...

Én szerettem volna még babát, de ilyen vékony hasfallal és ekkora sérvvel nem lehetett volna bevállalni. Műtét után sem ajánlatos, de nem lehetetlen, úgy 5-6-7 év múlva, és állítólag jobb is egy megerősített hasfallal.. Hát, nem tudom.. 4 férfitenyérnyi területen kellett összevarrni.

Segítségem volt, van. Anyósom óvónő, ott most leállás van, így 3 hetet ő van itt, utána anyum veszi ki a szabijait. 6 hétig nem lehet emelni, éjjel-nappal haskötő, kötözésre járok még. Még a varratok is bennt vannak, 3 hét után veszik ki, de a köldököm tovább tart majd, mert még eléggé váladékozik, azt még kötözni kell.

JA, most meg mennem kell!

Kép

Kép
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: