Új privát üzeneted érkezett!

Köszi a segítséged,megtaláltam a szögletest is,nem is vettem észre,hogy több link van. :oops:
Megyek alszok,holnap jelentkezem! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Tegnap este áttört a felső fog!
Hipp-hipp hurrá visszatért a nyugodt, nyekergés nélküli éjszaka!!!! :)
Igaz, tegnap este 1/2 8-9-ig próbáltam altatni. Volt itt minden, simi, + kaja, halk zene, séta a vállamon kómázással, de semmi nem segített.....csak a Dentinoxot tettem el úgy,hogy mindig kéznél legyen....3x kutattam át a házat érte! :evil: De meglett! Ott volt,ahol először kerestem,csak nem láttam. :? Amint bekentem vele csend lett egészen reggel hétig. Akkor egy adag tápi és megint szunya van.
Szóval remélem ma jó nyugodt napom lesz. :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Ja,elfelejtettem reagálni :D
Rekuja:
Almával már próbálkoztam,ha letörik belőle egy nagyobb darab,egy ideig forgatja a szájában, utána kiköpi. De a kicsikkel elbirkózik. :)
De jó neked,hogy ott van apa. Nálunk reggel megy, este jön,mert meló után irány ki az építkezés, általában hulla fáradt. Arról nem is beszélve,hogy a gyereket az ágyban látja szinte......meg este amit lekameráztam róla egész nap megmutatom neki. Meg ha sikerül néha fürdetésre hazaérni,akkor azt ő csinálja. Nálunk ennyi a most sajna a segítség a részéről. :cry: De nemsoká itt a tél,akkor biztos többet lesz vele,mert fűtésünk az idén nem lesz bekötve a házhoz,akkor nem fog tudni ott dolgozni. 1-2 hónap és többet láthatja a fiát....
Igaz, a szüleimmel egy telken lakunk, ami tök jó,mert bármikor "lepasszolhatom" akár egy kicsit is. :)
Tényleg,milyen a közelség nálatok? Hogy vagytok anyukáddal?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 

 
 

Gratula a fogacskához! :D Mostantól egyre nagyobb élmény ha belédharap :D nálunk imádja az orromat harapdálni, ez nála a puszi. Eleinte imádtam érte, szóval megtanulta, hogy anya ennek örül :oops: Na most hogy mondom meg, hogy már nem annyira? :D Marad a tűrés :D
Felső fogak nálunk is kijöttek már, de sajna nem javultak az éjjelek :( Viszont egyre több harapásnyom van az ágyrácson! Ennyit a strappabíró IKEA festékről :?
Nem kell attól tartanom, hogy anyám folyton itt lesz. Akkor se nagyon jön, ha jólesne :( Mint csütörtökön, aszondja jön segíteni háromtól 4ig :shock:. Mire Szaffi megszokja, hogy van itt valaki, már el is megy. De ő ettől megnyugszik, hogy mennyit segít :?. Meg hogy ettől megszokja őt Szaffi :shock: Heti 1 órától :roll: uncsitesóm jár ide matekozni, hát rá hamarabb bíznám Szaffit, mert vele többet volt (ő segített összepakolni a lakást). Na, ebédelek, mielőtt még felkel a Cicám!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Igen, én a vállamon szoktam érezni,meg látni a 2 kis csíkocskákat. Ja,meg a lábamon és a kezemen,amikor mászik felfelé,mert nyitott szájjal közlekedik,, harapásra készen! :D
A te orrod is csíkos szokott lenni? ;) :D
Nem próbáltad azt a trükköt,hogy a kedvenc puha játékát berakod a kiságyba mellé? Mi van a méhikés kispárnával? Nem bújik hozzá?
Nálunk mindkét oldalon van 1-1 plüss. Születése óta. Bármelyik oldalra fordul,mindig átöleli valamelyiket, ez megnyugtatja.
Milyen furcsa,hogy anyukád ennyire nem megy, sajnálom,mert néha tényleg jól jönne biztos,ha lenne egy pici "szabadság". :(
Nálunk ma kimaradt a délutáni alvás, jobban vonzotta az udvari légkör. :D A szobában ordított az ablak felé fordulva. Kimentünk,semmi baja nem volt! Tök érdekes,hogy egyre jobban kommunikálnak velünk, hihetetlen! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Ma kaptam, nekem nagyon tetszett:

8 gondolat az anyaságról:

1.
Azt mondják szülés után 6 hétig tart visszatérni a normális kerékvágásba.
-Aki ezt mondja nem tudja,hogy miután anya lettél nincs többé olyan, hogy "normális kerékvágás".
2.
Azt mondják , hagyd, hogy az anyai ösztön vezessen.
- Aki ezt mondja,nem volt még egy 3 évessel vásárolni.
3.
Azt mondják a gyermeknevelési kérdésekben megtalálod a választ a szakkönyvekben.
- Aki ezt mondja nem látott még gyereket babot tömni az orrába és a fülébe.
4.
Azt mondják, ha jó anya vagy a gyermeked is jól viselkedik majd.
-Aki ezt mondja azt hiszi a gyerekek használati utasítással és garanciával érkeznek.
5.
Azt mondják nem kell iskolázottnak lenni ahhoz,hogy jó anya légy.
- Aki ezt mondja még sosem segített egy ötödikesnek a matek háziban.
6.
Azt mondják az ötödik gyereket már nem fogod úgy szeretni, mint az elsőt.
- Aki ezt mondja annak biztos nincs öt gyereke.
7.
Azt mondják az anyaságnak akkor van vége,amikor a gyereked elhagyja az otthont.
- Aki ezt mondja az biztos nem nagymama.
8.
Azt mondják édesanyád úgyis tudja,hogy szereted őt, nem kell mondani neki.
- Aki ezt mondja biztos nem anya.

Szerintem nagyon jók! :)
Ezen az utolsón nagyon elgondolkoztam....fantasztikus érzés lesz majd,amikor a kisfiam azt mondja nekem,hogy szeret! Szerintem én ott fogom elsírni magam a boldogságtól! Már alig várom!!!!!

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!

Megérkeztünk. Alsópáhokon voltunk, babaúszó "táborban". Nagyon élveztük, jól sikerült, és pihenni is tudtam azért.
Most visszaolvasok, aztán még majd holnap jelentkezem.
banana_split
 
 


Hol vagytok csajok? :(

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Ti hogy álltok a hízással?
Én brutál durván! :cry:
Szülés után 3 kg felesleg volt rajtam. Aztán amíg volt tejem állandó édességvágy volt rajtam. Napi 2 óriás rudi, nápolyi hegyek, 1 tábla csoki egyszerre....stb.
Na most tartok,hogy ez szerencsére a tejjel együtt elmúlt,de a kilók jönnek fel. Sajna ez a betegségemnek is köszönhető, meg annak is,hogy sokkal de sokkal kevesebbet mozgok. :(
Hétvégén céges buli lesz....bejelentkeztem a fodrászhoz (épp ideje,mert tavaly szeptemberben voltam utoljára). Átnéztem a ruháimat,hogy tudok-e mit felvenni. Na,itt letaglóztam. A nadrágaim közül egy sem jó rám! Pedig a szülés után volt 2 nadrágom,amit hordtam....most a combom közepéig tudom felhúzni. :( :( :(
Szóval ma muszáj voltam elmenni nadrágot venni. Eddig 34-36-osokat hordtam, gondoltam keresek 38-40-est....hát gáz,mert 40-42-ek voltak jók!
És amikor ott álltam a próbafülkébe,mindenhol tükrökkel és láttam,ahogy húzom fel a gatyát és a hurkák folynak ki.....áááááhhh!!!! Utálom magam!!!!!
Bementem az Auchanba és vettem 2 Béres A. DVD-t. Az egyik a szülés utáni torna,amin Détár Enikővel van. Ez nagyon tetszik,meg is csináltam ma délután. Fél órás az egész torna és olyan a hangulata,mint amikor 2 barátnő otthon nekiáll tornázni és beszélgetnek közben. Klassz. A másik meg egy intenzív alakformáló, zsírégető, szintén fél órában....hát abba még csak belenéztem. Holnap megcsinálom....őöööö vagyis megpróbálom.
Nagyon sokkoló volt a látvány,hogy hogy nézek ki. Igaz,hogy itthon is láttam, de valahogy más megvilágítás volt,meg az a mindenhol tükör....!! És persze itthon nem a tükör előtt próbáltam magamra húzni a ruháim....
Szóval nagyon elhatároztam magam, kíváncsi leszek,meddig bírom! Kerestem fogyis vonalzót is! ;)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Hali!

A hízással én is eléggé cefetül állok, ugye megy a szopi nálunk még ezerrel, így igencsak van édesség kívánós állapot nálam. Mindig megfogadom, hogy több csokit most már nem, de persze másnap újra elgyengülök.
Én a netről vettem Péntek Enikő féle baba-mama pilates dvd-t, elég jó, csak hát ezt is csinálni kéne.
Én 1 konfekcióval nagyobb méretet hordok legalább. :(
És ami még a gáz, hogy a múlt héten mentem a nők lapja kuponokkal sportcipőt venni, és 1 számmal nagyobb kellett, mint terhességem előtt. És nem hosszában, hanem széltében lett nagyobb a lábam, ezért kell a nagyobb cipő.
Nekem is fogynom kéne, főleg, mert ha erre még 1 babát összehozunk, akkor súlyilag tényleg itt lesz a világvége.
Tornázni kellene rendszeresen, de olyan rohadt lusta vagyok belevágni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
banana_split
 
 


Ma letettük az ágyrácsot a legalsóra.
Már egy pár napja stabilan ül a gyerek és inogva térdel. Ma már stabilan térdel és nem esik hátra,amikor felfelé nyúl.....annyira édes és jó látni a fejlődését! :)
Ja és a babakocsiban sem dől hátra, csak ha fárad (bár nem tudom ő miben fárad ki,mikor én tolom dombnak fel meg le a kocsit :D)
Olyan szépen feszít benne, két oldalt kirakva a kezét,mint aki egy nagy kényelmes tv nézős fotelban ül! :D

banana_split
Milyen volt a tábor?
Mi nem voltunk az idén sehol, két dolog miatt. Az egyik,hogy apa amikor csak tud az építkezésen van (meg oda kell a pénz), a másik,hogy nem mertük bekockáztatni még, amíg nem ül a gyerek. Pontosabban én mentem volna, de apa lebeszélt,meggyőzött.

Rekuja
Eltűntél, ne hagyj már itt minket, tök jó volt,hogy írtál! :(

Snowball
Milyen volt itthon? Mesélsz nekünk is?

Többiek, akik "bezárkóztak", adtok nekünk valami kis életjelet? Hiányoztok ám! ;)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Szia Napvirág!
Fixen térdelés: nagyon szuper!!! Gratula! Igen az ágyrács a középső fokozatban nem volt nálunk sem nagyon sokáig. Jól nézhet ki, és nagyon aranyos lehet Dani a babakocsiban, ahogy feszít! :)
Ja az Anyuka nyelve meg csak lóg, ahogy toljuk dombra fel és le a kocsit.
Babaúszótábor: tulajdonképpen nagyon jó volt, napi fél óra foglalkozás volt a vízben (utána mi még Apával együtt 3-asban játszottunk mindig még vagy fél órát vele, de nem gyakoroltuk sosem az órán tanultakat (merülés). A hotel ellátása szuper volt, a környezet, meg a "bababarátiság" is. Kaját sem kellett volna vinni Esztinek, mert reggelikor és este mindig volt "bababüfé" is konzervekkel, pépekkel, friss gyümölcspürékkel. Kiskanál is volt, meg partedli is, és becsatolható fa etetőszék is. Igaz az etetőszék támlája nem volt dönthető, de Eszti is most már szépen feszít, mint Dani, így 1-1 étkezés alkalmával megült benne jól. Játékot mindig vittünk, és így aztán nem is unatkozott.
A szoba, amit kaptunk viszont gáz volt, egy picike szoba, ahova betettek még egy kiságyat, úgyhogy Eszti a franciaágy és a tv komód között 4kézláb nem tudott megfordulni, mert nem volt annyi hely. Erkély nem volt, és tényleg a szoba hangulata inkább 1 odúra emlékeztetett. Úgyhogy reklamáltunk emiatt, annál is inkább, mert mi másik 2 családdal együtt mentünk Alsópáhokra, és az ő szobájuk fényévekkel jobb volt. (ugyanezért a pénzért)
Szobát másikat már nem tudtak adni (telt ház volt), de kaptunk helyette 1 bioházat, ahol aztán meg már tobzódtunk a nagy helyen, mert ez meg akár 10 főnek is megfelelő.
Úgyhogy tulajdonképpen szép volt, jó volt minden a szállást leszámítva, de végül is az is megoldódott.
Sajnos látom, hogy a fórum újraindítása nemigen jött be sajnos, jóformán csak mi ketten írogatunk, és már sajnos Rekuja sem jelentkezik olyan gyakran. :(
Nem is tudom, akár egymásnak emailt is írhatnánk ezzel az erővel... :cry: :cry: :cry:
banana_split
 
 


Napvirág, és a fogyóval hogy állsz, hogy bírod betartani a "nemevést"?
banana_split
 
 


Jó van na, ne zsaroljatok már :evil: :D El vagyok havazva, csajom csimpánzá alakult, tanulni kell az egyetem miatt és hasonlók. Ha ez megnyugtat titeket, a zárt is néha napokig halottnak tűnik, és kb ugyanaz a 3-4 ember írogat mindig. Snowball még itthon sztem, mert nem jelentkezett még a zártba, aszem jövő héten repül vissza.

Nekünk nincs középső rész az ágyrácson, nem is kellett :)

Éljen a felülés, négykézláb! Hajrá fogyás, drukkolok, nálam kizárt, pedig decemberig előirányoztam 5 kg-t, de ha fáradt vagyok, mindig majszolok, szóval lényegében folyton :oops:

Alsópáhokról én is nagyon jókat hallottam, ha Szaffi nagyobb lesz, mi is kipróbáljuk egyszer. Bár nekünk kb 30 km-re van egy családi nyaralónk, szóval egy kicsit pazarlásnak érzem a dolgot :oops: De izgat azért :D

Apa végre kapott két nap szabit, holnap-holnapután együtt leszünk, de a pénteki egyetem miatt sehová sem tudunk elmenni :(. Talán egyszer egy hétfői napot is kivehet majd…

Csajszim mindjárt ébred, befejezem az ebédet…

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 



KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


banana_split
Eszti hogy bírta az idegen környezetet és a sok felfedezni valót?
Tök jó,hogy ennyi mindennel fel vannak szerelve, a bébikaján teljesen meglepődtem! Nagyon jóóó! :)

rekuja
Na jó, tanulás miatt megbocsátva! :)
Nagyon kis édes az új kép Szaffiról! Hihetetlen,hogy változik az arca ahogy nő! :shock:
Nagyon jó az interjú! Volt néhány hely,ahol egész elérzékenyültem :oops: Viszont az abortuszos kérdésről én nem tudtam volna így nyilatkozni, én nagyon elítélem a dolgot. Persze vannak bizonyos helyzetek,amikor jogos, csak az a baj,hogy a legtöbb felelőtlenség miatt van. :(

Fogyókúra....hát kipp-kopp elég jól betartom, bár még "csak" a 4.nap. Csináltam egy excel táblát,amit apa is bármikor megnézhet,így is ösztönzöm magam. Beleírtam a kezdeti kilót és a centiket, naponta írom,hogy volt-e torna, sífutás (erre próbálok figyelni,hogy tartsam az átlag fordulatszámot. Beírtam,hogy hány percig csinálom,mert hetente szeretném 5 perccel emelni...ez most 15 perc ...az össz. távolságot és a kalóriát. Ez utóbbi mondjuk hülyeség szerintem,de arra jó,hogy próbáljam tartani, ne menjek a szám alá a következő sífutáskor), ettem-e 6 után.
Ez így igen hasznosnak tűnik,mert "zavar",ha üresen hagyom a kockát. :) Tegnap is este 10-kor álltam neki a 1/4 órás sífutásnak, máskor ilyenkor már gondolni is csak úgy gondoltam rá,hogy "na, ma is kimaradt". Sőt, valamelyik este korgó gyomorral feküdtem le,mert "nehogymá' az első napokban beleírjak oda,ahová nem kellene, hogy néz már ki! ;)
Majd meglátjuk,mennyire hasznos. ;)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


rekuja
Itt van kinn jobb oldalt az interjúd a picikről és kicsikről között!!!!!!!!!!! :)

Valami történt "velem",mert nem tudok hozzászólni a fórumhoz, csak a sajátomat tudom szerkeszteni. :(
Majd délután utánanézek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára napvirág 2011.09.29 09:03-kor.

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Rekuja!
Gratulálok! Nagyon tartalmas, szép, mély és őszinte lett. Minden elismerésem, hogy ennyire nyíltan vállaltad. Komolyan.
Szaffi pedig nagyon nagyon édes, aranyos kislány! SZUPEREK A KÉPEK!!!
Nagyon erős vagy, hogy ezt így vállaltad. Dicséretes.

Mi a férjem miatt leginkább titkoljuk az egészet. Csak a legszűkebb családtagok vannak beavatva (én részemről) férjem részéről senki.
A kezeléseket viszonylag jól bírtuk, ami engem zavart, az az össze vissza hazudozás a mhelyen, hogy éppen miért megyek be később, vagy megyek el hamarabb. Annyi, de annyi minden elektromos problémánk, meg építési problémánk volt a házon abban az időben, hogy csak na! :)

Napvirág!
Minden elismerésem, hogy ilyen lelkesen nekiálltál excelezni, meg még este 10-kor is megcsinálod a mozgást. Ez is nagyon becsülendő, hogy ilyen lelkes vagy, kívánom, hogy legyen kitartásod, és remélem, hogy látom a sikeredet, akkor úgy ösztönöz engem is, én is belefogok!!!! :)
banana_split
 
 


Alsópáhoki környezetet Eszti jól bírta, bejött neki, a gyerekeket különben is nagyon szereti, és ez csak tovább erősödött benne. Szeret közösségben lenni.
Csak az első szálláson volt a gond az, hogy Eszti 1 légtérben volt velünk, és az éjjeli alvásában zavartuk, emiatt sokkal felületesebben aludt. Itthon külön alszik a saját szobájában mér az elejétől fogva. A második szálláson már meg tudtuk oldani a külön szobában altatást, így már nem volt ez a probléma sem.
banana_split
 
 


okés, már működik, minden visszajött! :)
Én ilyet még nem is láttam! A szövegkocka helyén,ahová írhatok a fő fórumtémák jelentek meg.... :shock:

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Napvirág! Ez akkor szokott előfordulni, ha az url-ben hiányzik a www. a babanet.hu elöl...

Rekuja, itt is köszi a "beszélgetést", szerintem is elképesztően bátran vállaltad fel, és nagyon tetszik, ahogy gondolkodsz a dolgokról.

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Napvirág: így utólag is gratula a felső foghoz!!!
Nekünk még mindig csak jön, de már naggyon fehérlik a lenti kettő meg a fenti kettő is.
Csajok, most megint pár napra eltűnök, megyünk Tokajba, szüretre, onnan meg Anyósomékhoz, kb jövő hét csütörtök körül jelentkezek újra.
Mindenkinek nyugodt, "átalvós" éjszakákat, és nyűgmentes nappalokat kívánok!
banana
banana_split
 
 


dia
Köszi! Könyvjelzőként van elmentve, de majd átírom és elmentem újra az oldalt! :)

banana_split
Aaaaaz igen! Jól belehúztok! :)
Jó pihit, kellemes kikapcsolódást és nyugodt napokat/éjszakákat nektek! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Azért szólok a programozónknak, hogy ezt a jelenséget észlelted...

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Na, már megint egyedül hagytatok! :evil:
Sebaj, írogatok, nem adom fel! :lol:

Tegnap el akartam menni Danival busszal a Tescoba. Eddig mindig kocsival mentünk mindenfelé. Annyira nézi már az autókat meg beszél hozzájuk, gondoltam szerzek neki egy kis örömet. Elbabakocsiztunk a buszmegállóig, felszállunk és amikor meghallotta az "ajtók záródnak" hangját, elkezdett nagyon sírni. Nem bírja. Következő megállónál leszálltunk. AMint elment a busz, ismét jókedvűen nézelődött. Tehát séta haza. :(
Gondoltam, majd kimegyek vele a buszmegállóba (csúcsidőben,hogy sok busz jöjjön) és szoktatom a hanghoz. :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Nem tudom ki hogy van vele, nálunk Dani nagyon nehezen viselte az időváltozást. Egész nap foglalkozni kellett vele, egyedül nem volt el egy percig sem. Alvás meg 1/2 óra volt össz. Úgyhogy már ágyban van, korán volt fekvés....remélem ez nem jelenti azt,hogy hajnalban kukorékol majd! :?
Ráadásul este már olyan rossz volt benn is,hogy befűtöttünk. Nem volt hideg,mert 21 fok volt, csak az a nyirkos "meleg" ami engem nagyon zavar. Hiába van 21 fok, fázom és kész. Fürdőben úgyis fűteni kellett volna,akkor már olyan mindegy. ;)
Ja, tegnap óta kapaszkodva feláll a kis drágám! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


sziasztok!
hát nagyon eltűnt mindenki!

életjeleket akarok!!!!!!

nálunk: hol egyik gyerek, hol másik tiszta takony, de nagyon durván, köhögéssel fűszerezve. isteni, mit mondjak.

:evil:
lizaliza
Budapest
 
 


Sziasztok!

megjöttünk. Jó volt, a Tokaji szüret marha szuper volt, az idő meg isteni, szóval igen jól sikerült. Aztán Anyóséknál töltött idő is okés volt, a gyermek persze körbe lett teljesen udvarolva, és ő meg lelkesen mutatta meg tudományát mindenkinek.
Most itthon, persze átállás van, csak Anya van, nem rajongja körbe ezer ember.
Amúgy a takonykórt mi is nyomjuk sajnos, és mi is köhögünk, épp holnap viszem vissza a dokkerhez, mert ez a hurutos vacak igen makacsul kitart. Már nem ordít egyáltalán az orrszívó porszívótól, sőt tartja szépen a kis fejét is!!! mit tesz a megszokás... :)
Meg persze fogzunk is, kijött a jobb alsó és a jobb felső, (elég vicces ebben az összeállításban) csakhogy mi ebben se legyünk "szokásosak", ja de persze szopinál ez a kombináció egyáltalán nem vicces... :)
Mi is álldogálunk rongylábakkal, és utána meg hullunk, mint a "liszteszsák", úgyhogy megint nem lehet magára hagyni egy pillanatra sem. Van már 3 nagy karcolásunk a homlokon, és jó nagy lila folt oldalt a fejen....
Háát, Lányok, hát mit ne mondjak, sajnos nem kellett oldalakat visszaolvasnom, SAJNOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
banana_split
 
 


Mi is fűtünk, kell is, mert a fürdésnél nem lenne jó, ha tovább ráfázna az eddigiekhez.
Napvirág: grat az álldogáláshoz!!!!
Lizaliza: jobbulást a gyerekeknek!!!!
banana_split
 
 


lizaliza
Részvétem a takonykór miatt, javulást nektek! :(
Én is azt hallgatom az utóbbi napokban,hogy hogy köhög. Félrenyelés miatt, vagy kezd beteg lenni. Remélem ez a hülyeségem majd elmúlik! ;)

banana_split
Gondoltam rátok,hogy milyen jó időt fogtatok ki! :)
Én azt a heti 1 nap anyóslátogatást is megszenvedem,mert utána még 2 nap legalább,amíg újra megszokja,hogy egyedül is el lehet lenni, nem irigyellek most! Meg a takony miatt sem.... :( Nektek is jobbulást!
A fogak tényleg elég érdekesen jöttek ki! :) Aranyos lehet majd,ha jobban kinn lesz és látszik,ha nevet! :)
Hogy szereztétek a sebeket?

Rekuja: ennyit ne tanulj, tessék néha szünetet is tartani! ;)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Szia Napvirág, remélem, hogy a köhögésetek csak félrenyelés miatt van/volt, kívánom, hogy NE legyetek betegek!!!!!!!!!!!!
Látom ám, hogy haladsz szépen a fogyóval, HAJRÁ!!!!

Karcolások: lépcsőfeljáróra az asztalos készített fából rácsot, ami 2 szárnyú, úgy nyílik. A lépcső alján lévőnél zsanér kicsi lett, ami összefogja a szárnyakat, így ki lehet nyitni, és persze Eszti is nyitogatja sajnos. Egy ilyen nyitásnál lett karcolás a homlokon.

Rekuja, nagyon eltűntél azóta a mióta a cikk megjelent! Ugye nincs kapcsolat az eltűnés és a cikk között?
banana_split
 
 


Életjel.

Két napig nem bírtam belépni a babanetre, amiben az a remek, hogy még el se játszhatom, hogy más néven regisztrálok és úgy olvasok, mert a zártba akkor nem jutok be. Sőt, lévén én vagyok a moderátor végképp esélytelen a dolog. :evil: Nyugi, semmi összefüggés a cikk és az eltűnés között :)

Megírtam egy beadandót a hétvégén 8). Még a héten el kell küldenem. De legalább ez megvan! 8).

Nekünk is volt egy megfázás (apa és Szaffi részéről) sok orrszívással abszolváltuk, szerencsére lázmentesen zajlott a dolog.

Banana, irigy vagyok a jó idős tokaji szüret miatt, nekem kicsit hiányzik a természet :(. Próbáltunk kirándulni a csajjal, de nem szeret a kenguruban lenni 1,5 óránál tovább, az meg nekünk nagyon kevés. Igazából elég szar arány autózni oda vissza 2 órát, hogy aztán ennyit sétáljunk. És akkor még a legközelebbi erdőbe mentünk, nem is a legszebbe! Most meg már a hideg miatt a pokrócozás sem működik :(.

Napvirág, engem is un már Szaffi :? Péntekenként apával van, aztán hétvégén ugye együtt, hát hétfőnként rohadtul unja a képemet :(. Tegnap délután is lekéredzkedett :shock:. Nem értettem, hogy mit ráncibálja folyton a kengurut, aztán mikor eljutottam oda, hogy nem bírom, menjünk sétálni és megfogtam a kengurut, akkorát vigyorgott, hogy összeállt, mit akart :D. Ennyit arról, ki nevel kit :D.
Kitartást a fogyóhoz! Én ilyen szempontból szörnyű vagyok, le akarok fogyni 73-ra februárig, de még nem tettem semmit a dologért :oops: :roll:. UTÁLOK FOGYÓZNI!!!

Lizaliza, te is írhatsz azért hosszabban :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Csak gyors pár sor:
Bálint mászik, már elég ügyesen, és egyedül ül, sőt ma megtanult mászásból egyedül ülni, és elengedni mindkét kezével a talajt. A kajálásunk nem változott, kieszik a vagyonunkból. Imád sétálni. 8,5kg és 72 cm. Már nem merek ruhát venni neki, mert írtó gyorsan növi ki.
Elkezdtünk Ringatóra járni, és nagyon szeret gyerekek között lenni.
Mi pörgünk a párommal, én visszamentem másfél év után szaxofonozni, ami nagyon feltölt.
Az elmúlt idő kereszszemes eredmények:
1. Barátnőm kisfiának az oviszsákra: jele+neve
2.Bálint Mikulászsákjára minta Kép

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Csajok, vettem a DM-ben Babylove-os fogmosószettet. 3 db van benne. Egy gumilapocskás,ami fogzáskor masszíroznak, egy gumisörtés,ami megkönnyíti az áttörést és egy rendes fogkefe. Odaadtam Daninak,nagyon tetszett neki!!!! Fürdéskor teljesen jól fel tudom öltöztetni csavarodások nélkül....kíváncsi leszek hány napig fog ez így tartani! :roll:
Kész vagyok az utóbbi napoktól teljesen! Elmarad 1 alvás és ezért olyan nyafi lesz délután,hogy nagyon nehezen bírok vele fürdetésig. Ha meg korábban fürdik és fekszik hamarabb kel... :? Annyira tetszik neki az,hogy most már lazán fel tud állni,hogy állandóan azt akarja gyakorolni mindenhol! Már a fal mellett is fel tud úgy,hogy nincs mibe kapaszkodni,csak a falon matat...igaz,a lábai citeráznak közben és hamar lehuppan,de nem adja fel! :)
Bébikompoztatom is. Én úgy látom,hogy jó,mert ha állni akar áll, ha elfárad a lába ül. És kitűnően tud vele oldalra és hátra menni, előre még nem. :lol:

banana_split
Hogy vagytok? Gyógyulás?
Fogyó: tényleg jó ez az excel táblás módszer ;) .....igaz,hogy már napok óta fűzöm apát,hogy menjünk mekizni, de mindig későig dolgozik.
:?

rekuja
Ennyire nem bírja a babakocsit Szaffi? Én azt hittem már rég nem kenguruztok :shock:
fogyózás: én sem sokat teszem. :oops: Napi 1/4 vagy 1/2 óra mozgás és este 6 után no kaja. Ennyi. Azért gáz, ha ennyi elég a fogyáshoz,mennyire el lehet lustulva a szervezetem! :roll:

kat78
De jó,hogy te is itt vagy! :)
Séta nálunk is nyerő. Az a jolly-joker. ;) Főleg,ha autókat lát,akkor minden gond elmúlik! Annyira édesek,amikor másznak,nem? Ahogy csapkodja a kis kezét meg lehet zabálni!!!!! :) Gratula az üléshez!!!!!
Aringatót én is néztem,de megmondom őszintén nem merek elmenni,mert olyan botfülem van és idétlen hangom,hogy az összes gyerek sírna tőle! Viszont 2 hetente van baba-mama klub, az egyik csajszi mondta az utcában,hogy ő járt, ingyenes és nagyon jó volt. A gyerekek játszottak ők meg vagy a védőnővel vagy egymással beszélgettek.
Keresztszemezéseid nagyon jók!!!!!! :) Meg van előre rajzolva,vagy a kiszámolós?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Banana Kenguruban viszem le a harmadikról, utána ül a babakocsiba. Kb fél-háromnegyed órát marad meg benne, ez már nagyon jó :). Utána, ha még nem értünk haza (több mint 100 m van hátra) akkor behuppan a kenguruba. Sztem ő lesz az, aki 1,5 évesen elhagyja a babakocsit, mert már csak arra használjuk majd, hogy a bevásárlást toljam benne 8)
Hajrá felállás! Nekem aszem próbál kapaszkodás nélkül felállni, de néha inkább bukfencnek tűnik. Ja meg fejjel lefelé nézi a világot és kacag rajta :D. Bébikomp mennyire tartja őt távol mindentől? Tud így is felfedezni? Bár néha praktikusabb lenne, Szaffit is korlátozni :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


rekuja
Szerintem ez inkább nekem szólt. ;)
Bébikomp nagyon jó,mert sokkal "szabadabb". Leglábbis nálunk. Nincs padlófűtés, így a mászása korlátozott a szobába. A konyhában ha kinn van velem,csak babakocsiból szokott nézelődni. Így a komppal már bejárt mindent. Le tudja nyitni a sütőajtót egy kicsit és vissza, ki tudja nyitni a konyhaszekrényt egy kicsit (beleütközik a kompba) és vissza, a széken tud dobolni+tologatni és mozgatni egy picit, a hűtőtapacsokat (húztam le neki egy párat,amikkel már játszott az ölemből is) tökéletesen le tudja húzni a földre és nyafizni,hogy rakjam vissza őket a következő lehúzáshoz. :D

Így már értem a kengurus dolgot, én sem szívesen cipelném a babakocsit! :S Arról nem is beszélve,hogy végre nem rongálod a lépcsőt :D Bevallhatod nyugodtan,hogy csak a nyanya miatt -aki rádszólt- kenguruzol! :D

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!
napvirág: irtó aranyosak lehetnek azok a citerázó lábak!!!! Szupi édes!!! Padlófűtés: nálunk van, de anyuéknál nincs, így ha oda megy a,akkor adok rá plusz 1 nacit (pl tréninggatya alá egy cicanacit) és vastagabb zoknit, így aztán már engedem csatangolni.
Én is engedem a kompba, sőt bele is kell rakni egyre többet, mert a járókát nem viseli már nagyon el, de nekem nincs olyan jól el benne, mint Neked. Látom, újrakezdted a metet. Voltál ir vizsgálaton, azért kezdted most el újra?
Fogyó: Anyuméktól szülinapomra egy személyi edzést kaptam a helyi fitnessben. Csütörtökön volt az első alkalom, most úgy járok, mint egy "robotember". Írni kell, hogy mit eszem, mellé az időpontokat. Szerintem ez talán tényleg fog adni jó kis löketet az étrend átalakításában, viszont lányok, én nem tudom, de hihetetlen, hogy mennyire kívánom az édességet. Brutál. És nem tudok uralkodni rajta. jaj, mi lesz ííííííííígy????
Lekopogom, egész jól vagyunk, már csak néha "dorombol" Esztike. Orrát mér nem szívom.
Kat: szupi hírek, és nagyon ügyi Bálint, hogy ilyen szépen mozog, és fejlődik!!!! Egyedül ülés: az is nagyon szuper!!! Jó, hogy írtál!!!!!
Rekuja: hogy bírod "idegileg" az egyedül felállási kísérleteket? Meg a felfedezéseket? Mert gondolom, Szaffi aztán hiper-extrán mozgékony!

Nálunk most 7végén nagytakarítás lesz, az a "klasszikus" ablakpucolós (emeleti szobákban) szőnyegpucolós. Tesóm jön, Esztikét pesztrálni. Már most fáradt vagyok, mi lesz holnap estére???
banana_split
 
 


Túléltük a hétvégét. Kész vagyok, viszont a "kecó" ragyog.
Esztim álldogál sokat, próbál átfogni más dolgokra, és talpon maradni.
Haj, nagy itt a csend....
banana_split
 
 


Jelentem, én itt!
Most meg én nem tudtam belépni napokig. :?
Most már nekem is egyre kevesebbet van a járókában. :( Amikor felébred,egy kicsit elmolyol ott,meg ha már nagyon álmos és beteszem aludni. Amúgy jó találmány ez a komp. Már ki tudja nyitni a szekrény ajtót (szerencsére csak kicsit,mert a komp szélébe ütközik), tud fiókokat húzogatni, a hűtőtapacsokat oldalra kihúzgálni és szólni,hogy tegyen vissza,hogy ő újra kihúzza, illetve a széket paskolni is jól lehet. :D
Igen, voltam. Jól meg is szívtam vérvételt! Nem elég,hogy kb.2 percig volt bennem a tű, forgatta össze-vissza én meg erősen koncentráltam,hogy ne ájuljak el, még akkor ki is derült,hogy kevés vért vett le! Hát azt hittem hátast dobok,amikor megláttam,hogy az LH-hoz meg az éhgyomri cukorhoz az van írva,hogy nincs adat!!!!! De a doki megnyugtatott. Az éhgyomrival nincs gond,az biztos annyi,mint eddig, az LH-FSH arány meg biztos rossz. Jobb,hogy nem tudjuk mennyire! :D
Szóval összességében jó szar eredmények lettek. :( De majd meglátjuk 3 hónap múlva. Remélem javulok! :)
Nálunk sincs padlófűtés, úgyhogy én is rakom rá a ruhákat. :D Most harisnya, vastagnaci-tapadós zokni van rajta. A Zokni csak azért kell,hogy ne csússzon ki a lába,ha a parkettán áll fel. :) Amúgy szófogadó,szépen a szőnyegen marad....még....

Hűha! Nagyon komolyan hangzik az a személyi edzés! Tök jó dolog! CSak nálam ez akkor működne,ha házhoz jönne. Én az a fajta vagyok,aki nagyon fáradt tud lenni és épp ezernyi dolga akad,amikor konditerembe kell menni! :oops:
Remélem jól bírod! Hányszor jársz egy héten és meddig tart?
Én akkor voltam így,amikor tejem volt. Állandóan folyt a nyálam a nápolyi-túró rudi-táblás milka után. :) Szar. Nem tudom az ellenszerét sajna.

Hehe! Én is nagytakarítottam a hétvégén! Azon gondolkoztam közben,hogy legutoljára nagy pocakkal mostam ablakot.... :oops:

Nektek hogy alszik a gyerek napközben? Nálunk teljesen felborult a napirend,amióta mászik és nem bírom helyrerakni. :( 1 alvás kevés,mert fürdésig alig bírja, kettőt meg nem hajlandó aludni. Pontosabban,ami fix,hogy reggel 6 körül kelés, tápszer, alvás 9-ig. Valamikor dél körül alszik kb.1/2 óra - órát, és 3-4 körül megint elálmosodik, de csak nyügizik. És alig várom,hogy 6 óra legyen, hogy fürdessem.

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


snowball
Hát hiába várom, meg kérlek, nem mesélsz nekünk arról,milyen volt itthon? :cry:

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Nem volt netünk, most tudtam csak jönni.
Alvás: 2 szer alszik napközben:
délelőtt kb 10-1/2 11 től 1 órát,
délután 2-1/2 3 tól 1,5 órát max
ébredés reggel 7 körül
fürdés este 1/2 8 kor, elalvás 8-1/2 9 között.
Éjszakákat átalussza, annyit váltott, hogy már 5 körül ébred, de csak szopizni, és rögtön alszik vissza 7 ig. Akkor kel igazán fel.
Reggeli/tízórai 8-9 között (kifli, sajt joghurt)--> egyedül eszi a falatkákat, a joghurtot persze én kanalazom neki :)
ebéd 12-1 között most már egy üveg főzeléket bevág
uzsi 4-5 között ez most gyümi mindig a reggeli miatt
No röviden ennyi.
Most hullámvölgy van a szopinál, mert a fogai miatt sajnos sokszor harap, lett is sebem. Ilyenkor mit lehet tenni??? Hogyan értessem meg vele, hogyha harap, az fáj???
banana_split
 
 


hali!
hát sehol senki?????
mi van lányok?már egy hónapja no comment??
hahhhóóó mi történt?ezt nehéz elhinni..
lizaliza
Budapest
 
 


Kevesen vagyunk és a régi csapat is pótolhatatlan.
Rekuja sem ír már....a régiek már nem jelentkeznek egy kicsit sem.... :cry:

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Csajok, nézi ezt a fórumot még néha valaki?
Ha igen,akkor ki hogy áll a kajáltatással? Hányszor és mit?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok, Napvirág invitálására egy Hoxás fórumról jöttem hozzátok. Kisfiam Botond január 16.-án született, 3550gr-al és 53 cm-el. Ma már igazi kiskópé, mászik sőt pár napja kapaszkodva fel is áll. Ha nem bánjátok csatlakoznék :-)
mon78
Külföld
 
 


Hali Mon78! De jó, hogy jöttél, remélem, tényleg beindul a fórum újra!!!!!!!!!!!!!!4
Napvirág! Köszi a privit, megkaptam, így most újra jöttem. Igen egy csomó ideig még nézegettem a fórumot, de mivel senki nem írt jó ideig utánam, úgy hittem, ennyi lesz az egész, úgyhogy inkább már nem is jöttem.
Na de akkor majd jövök gyakran!
Lizaliza: veletek mizu???
banana_split
 
 


mon78
Üdv! :)
1 nap különbség van a csemetéink között! :) Dani január 15-én született. :))
Mesélsz magatokról? Hogy telik egy napotok?

banana_split
Ti mennyit változtatok azóta?

Régiek, nincs kedvetek egy pár sorban jelentkezni?
Rekuja??? Kat? Snowball?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok,
magunkról pár szóban: Boti első baba a családban, 3 hete kezdett mászni, és kapaszkodva menni. Ülni már 6hósan ült, de mászni nagyon nem akartunk elkezdeni. Van 4 fogacskánk is:-) Napi kétszer alszik, délelőtt rövidebbet, délután hosszabbat 2-2,5 órát. De az éjszakai elalvásaink katasztrofálisak mostanság... most is fent van még..pedig 18,30kor kelt..(2órát aludt). A pelenkázás és az etetés is "állóháborúnak" tűnik sokszor .. Muszáj lekötni közben a figyelmét, mert nem marad egy helyben.
Örülnék ha ti is írnátok magatokról pár sort. Elnézést amiért nem olvastam vissza, de alig jut időm egy kis kikapcsolódásra, mert közben baba mellett tanulok is.. Üdv.
mon78
Külföld
 
 


Szia Mon!
Nem sokat veszítesz,ha nem olvasol vissza,mert 1 hónapig állt a topik... :S
Nálunk is első baba Dani. Ő lassan tanult meg ülni,viszont onnan roham léptekkel jött a mászás, felállás,most már kapaszkodva megy a bútorokon,sőt, van,amikor az egyik kezével el is engedi. ja,meg felrakja a játékait az ágyra meg az asztalra. Kézen fogva lábujjhegyen jár.
Az alvás nálunk is katasztrófa volt az utóbbi időben! Állítólag a mozgásfejlődés miatt van. De úgy néz ki,hogy az utóbbi pár nap óta kezd beállni.
Pelenkázás dolog ismerős! Öltöztetés is ülve,mászva,forogva megy. :D
Nálunk most így néz ki egy nap:
- 6 körül ébredés, 300 ml tápszer, alvás 8-9-ig (ha szerencsém van ;) )
- ébredés után öltözés, 10-kor gyümi gabonapéppel
- 1 óra körül ebéd
- 2 körül alvás (1-másfél óra)
- 4 körül tejpép
- 6-kor fürdés
- 300 ml tejpép az ágyikónál félhomályban - alvás

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Tényleg rég voltam itt. Az élet zajlik, Szaffi ma kezdett több lépést is megtenni kapaszkodás nélkül, ez most 5-6-12 lépés, eddig csak 2-3 volt. Kijelenthetjük, hogy jár a kisasszony. Jön a 7. fog, megviseli, fura, hogy egyre jobban, az elsőkkel sztem nem szenvedett ennyit.

Napirend nem fix, de jó esetben a következő:
6-7 között felkel
11-14 között valamikor alszik 2-2,5 órát
19-20 között fürcsi és alvás.
Ma pl 5:10kor kelt, 11-12 aludt, majd este 19kor fürdettük, mert bár ő még elmászkált volna, de mi már nem bírtuk :oops:. Azért be is aludt rögtön :). Ez a rossz verziójú nap.
Enni továbbra is főleg tápit (napi 4-5x 210) fogyaszt, pépeket továbbra is utálja, néha szilárdabbat eszik, no nem babakaját, mondjuk anya tányérjából a rizst vagy a levestésztát. Szóval még mindig utál enni :lol:
Éjjel még mindig eszik egyet (legalább akkor…), mármint tápit persze. Kb minden második éjjel fél órát-órát ébren nézi anyát, mert az jó :shock:.

Mon Hát, ennyi napközbeni alvás mellett nem csoda, ha nem alszik este :D
Pelenkázásra jól kitaláltam, hogy puszilgatom a talpát, amit imád, és addig muszáj a hátán maradnia. Na az lett belőle, hogy tiszta láb-fetisisztává vált, néha csak úgy hátravágja magát és rugdos az arcom felé, hogy puszilgassam. Persze cipőben is :oops:. Amúgy tök cuki :lol:
Etetésnél én feladtam az énekelve etetést. Ha éhes, úgyis eszik, ha meg nem, minek strapáljam magam? Meg már tiszta idegbeteg voltam, hogy folyton kudarcom van :roll:. Amióta ellenkezésére abbahagyom, sokkal kiegyensúlyozottabb ő is, meg én is :roll:.

Napvirág 300-at benyom :shock:. Jó nagy cumisüveged van :lol:. Azért nem semmi mennyiséget megesz a babád!

Banana Nálatok mizu?

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: