Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jól vagyunk, Eszti álldogál, és kapaszkodva mindent, amit tud körbejár, de még nem állt meg fixen kapaszkodás nélkül, és még nagyon lépegetni sem akar, ha "sétáltatnám". Jól elvan így. Minden veszélyben van, amit megkaparint, mindent lerámol, mit lerámol: lesöpör, meg átrak, meg visszarak, de nem a helyére. Minden KELL ami nem játék, és még esetleg kissé veszélyes is lenne rá nézve.
Nyugodt természetű, viszont igen eleven. Cserfes, állandóan "jár a szája" babanyelven gazsulál, de már azért igen sokat ügyesen mond, baba, papa, mama, ana, nen (ez a nem), bago (ez a bagoly), és Judi (ez a tesóm neve). Mutatja, hogy mit mond a kacsa, a cica, és a hal :)
Éjjel szuperül alszik, 11-12 óra egyben, napközben a 2 alvás már nem megy, max 1 és az is 1,5 órás, ha szerencsém van. Szóval hulla az ember estére.
Jól eszik, reggel egyedül csipegeti a "babaszendót" (pici kenyér, husi, sajt, paradicsom "felkatonázva", délben darabosat eszik, de leginkább azt enné amit mi. délután mindig gyümi, vagy és joghurt. Súlyban is igen jók vagyunk, 10,3 kg, és 75-76 cm.
Szopi az van még mindig, sőőt már igen akaratos, tépi a pólómat, hogy most azonnal de rögtön kell!!! Étkezésnyi reggel és este alvás előtt, napközben megnyugtatásra
Foga az igen vicces, alul 1, felül 4. Ez van :)
Szóóóval így állunk.


Ti is éjszaka "éltek"? :D

Rekuja
Aventes cumisüvegem van,most váltottunk a legnagyobbra, 330 ml-es...remélem elég lesz! :D
Szaffi ilyen kis kajaellenes továbbra is? Viszont akkor már legalább a tápit megeszi! ;) B.nőm lánya is ilyen volt, de nemrég már kinőtte....6 éves...
Gondoltam,hogy a kis szupercsajszid már egyedül megy!!!! Nem semmi! :shock:
Hogy megy a tanulás, bírod?

banana
Én még "babaszendó"-val nem próbálkoztam. Igaz,a darabosat is félve adtam neki...lehet,hogy bepróbálkozom én is...mondjuk joghurtos kenyérrel, az "csúszik". ;)
Nagyon ügyes,hogy már "csacsog"! Nálunk még csak egy pár szó megy, de az sem egészben. Gyere ide=gyeeejeeeede, teki (teknősbéka)=tttte és az egy=egggye

Ti hogy álltok a levegőztetéssel? Én amikor ilyen trutyi nyálas esős idő van nem viszem ki, csak kinyitom az ablakot.

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
 


Rekuja
Vettél Lilliputi cipőcskét?

Csajok, nálatok miben van a gyerkőc benn?
Dani a zoknit, kismamuszt fe kotorja a lábáról,már nem tudom mit adjak rá! :?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
 

 
 

sziasztok!
még jó h. beindult újra kicsit a topik.
mi jól vagyunk, nagylányom heti háromszor oviba jár, azok a pihenős napjaim :D
a két nap mikor nem megy jó kemény, pláne h. nem alszik itthon du-n .....meg ez a hülye hideg, mert barátoznánk mi de mindig valaki beteg.....úgyhogy nem sűrűn talizunk sajnos.....
ami katasztrófa, az meg az h. ha alszik az oviban, akkor este 10- fél 11 mire itthon elalszik. na ez totál kikészít. h. no időm még este sem...persze ha itthon van és nem alszik du-n az nagyon kemény, de legalább este akkor csend van...
picim nekem is tápizik még vagy napi 5 ször. egy főzi van ebédkor meg egy gyümi du-n. darabostól félek még mindig, így nem kap, pedig ha eszünk megőrül.....el kéne kezdenem..alszik este fél 7 héttől, reggel hétig. persze közben eszik de az két perc.
szóval két gyerekkel nem eccerű. :twisted:
lizaliza
Budapest
 
 


nekem is leszedi a zokniját mindig visszarakom....body meg tréninggatyában gyomjuk itthon, de nálunk meleg van..23-24 fok...
lizaliza
Budapest
 
 


lizaliza
Hűűű basszus, igen kemény lehet!
Sokszor én is annyira kimerülök,hogy várom a 6 órát,hogy végre fürdés és alvás legyen.
Én is féltem a darabostól,mi kölesgolyóval kezdtük. Felét engedtem,hogy leharapja, a másikat bekaptam én és mutattam,hogy rágja. Attól nem annyira féltem,mert kicsi is,meg a nyáltól szét is megy a szájában. Próbáld ki azzal nyugodtan,szerintem menni fog! ;)

Vettem puhatalpú cipőcskét, bokánál gumisat. holnap mondok róla véleményt,ma teszteljük. :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
 


BOLGOG TÉLAPÓT, SOK CSOKIT KEVÉS VIRGÁCSOT NEKTEK!!!! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára napvirág 2011.12.18 19:53-kor.

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
 


Liliputis cipőcske nekünk nagyon bejött, sokkal stabilabban áll-jár benne, mint ezekben a csúszásgátlós tutyikban, zoknikban. Ebben ha nem is teljes talpon van, akkor sem csúszik meg. Viszont tényleg 3 hónapig bírja, Szaffi szeptemberben kezdte hordani, mondjuk minden nap az van rajta bent, de már kilukadt az orra november közepén. Ez amúgy praktikus, mert így még mindig jó rá, pedig már kilóg a lábujja :lol:. Kinti cipőből már kinőtte a vékonyabbat, most egy irhabélésesben nyomul, ez elvileg 19-es, de a boltban az eladó lemérte a belső talphoszt és az fél centivel nagyobb, mint az előző 19-eséknek volt :shock:.

Tegnap az utcán is lelkesen járkált anyakéz nélkül 8). Muszáj volt minden egyes falevelet egyenként megmosni egy pocsolyában :roll:

Darabos kaja tolerálása gyerekfüggő. Szaffinak első perctől tetszett, jobban mint a pép, nővérem kislánya bő 1 éves volt, mikor először hajlandó volt megenni, addig öklendezett tőle. Pedig neki is voltak már fogai.

Karácsonyra rendeltem nagyszülőknek Szaffi-képes naptárat a Dm-nél, nagyon jók lettek! A3-as méret és mivel volt 25%os kupon (50 pontos gyűjtőből) így darabja „csak” 3300 körül volt 8)Tiszta praktikus a januári gyerek, minden hónapra egy fotó jut így :D.

Lizaliza Hát tényleg nem hangzik egyszerűnek ez az ovin kívül nem alvás :(. Nem vagy elég fárasztó, mint a csoporttársak :).

Napvirág Szaffi hosszú ujjú body+rugiban van, nálunk 22,5 fokra van állítva a fűtés, ami 22-23 fokot jelent. Ujjatlan hálózsákban alszik, napközben egy vékonyabb, hogy csak a cipőt keljen levenni, éjjelre vastagabb, akkor csak a body van alatta. Ki meg overálgatya, kötött mellény, kabát, űrhajós sapi (tudod az a sál-sapka amibe bele kell húzni a fejét). Tegnap a meleg miatt nem kapott mellényt.
Látom, photoshoppoltál :D.

Banana Én kb 3 hónap ácsorgás után kezdtem sétáltatni Szaffit, mert nem bírtam, hogy a gatyámba kapaszkodva közlekedik (marha balesetveszélyesnek éreztem, meg folyton attól féltem, hogy belerúgok :oops:). Hát, jobb lett volna, ha egy hónappal később kezd el járni, de nem szakad le addig a derekam :roll:. Novemberben kétszer volt vmi begyulladva a hátamban emiatt az előember póz miatt, mert ő sétál, majd még emelgetni is kell… most istenes, így hogy már 3. napja jár önállóan.
Szaffi is hasonlóan alszik, ugye. Mármint általában többet alszik azért napközben, de heti legalább két olyan nap van, mikor 1 óra alvás után ébred, és annyi :evil:. Az nehéz :(. Ehhez még kicsi azért :roll:.
Alul 1 felül 4, ez jó :).

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Kaptok képet a nagylányról. Itt épp zongorázik. Muszáj mindig nyitva és bekapcsolva lennie a zongorának hogy bármikor játszhasson :)

Kép

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja
Gyönyörűűűűű ez a művészlány!!!!!! :)
Szerintem nálunk nem fogja bírni 3 hónapot,mert még sokat mászik is benne és ráadásul lábujjhegyen megy. Pedig mondtam neki,hogy nem kell osonni,mert tudom,hogy jön,itt vagyok mögötte,mert fogom! :D
Tutyik, zoknik nálunk felejtősek, 1 perc sem kell és lenn van róla! :S
Holnap tesztelek,ma meghozta neki az egyik nagyszülők télapója (így kell ocsón vásárolni! ;) ) . Igaz,nem Liliputist,mert kicsit húzósnak találtam az árát,hanem a teszveszről Carozzo-t. Szinte ugyanaz,csak nincs benne szivacsbetét. És a mintája is elég igényes. 2500 Ft volt, kicsit barátibb...
Azt a kis csizmácskát néztem én is,de azt még nem akartam venni,majd ha tuti jár. Ki tudja mennyit nő addig a lába! :D
Egyedül jár????? :shock: De jóóóóó!!!!! Gratula hozzá!!!!
Édes lehetett ahogy pocsolyázott! :)

Én is Dani-képes naptárat rendeltem az egyik nagyszülőnek!!!!! :D :D :D
Álló falinaptárt,mert az van most is nekik. És szintén minden tavalyi hónapból raktam bele képeket! :) Annyiban más,hogy nem 1-1 kép van rajta,hanem az adott hónapból több. Találtam a neten egy oldalt,ahol kiválaszod a képeket és egy adott sablonba beilleszti (mint a télapóDani). na,majd csatolok egy ilyen képet! És az enyém is 3000 Ft+szállítás (halkan hozzátenném Csepelről hozzák), csak én ilyen netes lealkudós kuponkód küldős oldalról rendeltem.

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
 


Kép május hónap

Kép November hónap

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
 


Sziasztok! de jó, hogy újra beindult a topik!!! Szupiiiiiiii!!!

Zokni probléma: nálunk is megvan, de most váltottam, és bejönni látszik, harisnyát húzok rá, és csak egy vékony nacit adok rá, így nincs melege bent, és a zoknit sem tudja levenni, mert nincs. Így most már nem csinálja, mert nincs siker :) Padlófűtés van itthon, a szobájában meg padlószőnyeg (direkt csináltuk így) így a lábikó nem fázik meg így.
Voltunk egyéb apropó miatt ortopédián (nem biztos, hogy jól írtam le) na szóval a dokker azt mondta, hogy bentre inkább ne adjak szandit rá, max a puha talpú cipőt. Fixen benti szandi akkor kell már, ha majd magától megy, (úgy mint Szaffi :). Kintre van egy bélelet magasabb szárú cipőcske, ezzel ki akarom addig húzni, amíg nem jár egyedül.
levegőztetés: hát én mindig, minden nap viszem sétálni, hacsak nem esik. Valahogy nekem akkor sokkal jobban alszik, ha kint altatom, mint a szobában. Jó a babának, a mamának, és a kutyánknak is.
Apropó fogyás, -3 kg nál járok, nem valami sok (nekem irtó sokat kell fogynom, sajnos, szóval "csepp a tengerben") de legalább ment lejjebb. Cmre egész nagy a változás, köszönhető a heti 3-szori mozgásnak. Egész jól ráálltam és a férjem is a tornázásra (férjem meg addig vigyázza a gyerkőcöt)
Igen éjszaka élek, mert akkor van babamentes idő :)
Karácsonyi ajik: igen nálunk is fényképes ajándék lett, mondjuk jól kiszúrtam igazából magammal, mert közel 4.000 fotót kellett végig néznem, amíg összeállt az a legjobb "csapat" ami aztán végül bekerült a fotókönyvbe. Kb 1 hétig éjjelenként válogattam a képeket, és egy éjszaka alatt, hajnalig (4 ig... ) szerkesztettem meg a letölthető szoftver segítségével a könyvet. Na már túl vagyok rajta, de még egyszer újra nem kezdeném!
Jók a gyerkőcös fotók, csajok!
Jelentem, ma én is megkaptam a "külön mikulás-ajándékomat", a szülés óta először. Itt volt már nagyon az ideje, végre. Legalább most már tudom, hogy a szervezetem visszaállt.


banana_split
Nálunk a harisnya+nadrággal az volt a baj,hogy ugyan a zokni nem jött le,de a nadrág állandóan lecsúszott. Mindegyik. De csak akkor,ha harisnya volt. Összefüggést ne kérdezz,nem tudom.
Ma puhatalpúztunk, TÖKÉLETES! Nadrág fenn marad, kiscipő fenn marad, gyerek bátrabban mozog!
Viszont a "kintet" megoldottam úgy,hogy a puhatalpúra felhúztam az overál tutyiját és úgy "járkált" benne egy kicsit az udvaron.
Aaaaaz igen! Még megy a kondizás? Le a kalappal előtted! Én már rég feladtam.... :oops:
Heti 3x ráadásul, nem semmi! Hogy van rá időd meg energiád?
Nekem még nincs "mikulás csomag". :( De nem is tudom mikor lesz egyáltalán...majd ha hat a gyógyszer. Csak én már abban bírtam,hogy hamarabb megjön,de ez van. Lassan már azt sem tudom hogy kell használni a tampont meg a betétet. :D Január közepén kell majd visszamennem dokihoz,akkor telik le a 3 hónap, meglátjuk,hátha addig lesz valami.

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
 


Mon, lizaliza hol vagytok? :(

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
 


Kipróbáltuk a joghurtos "babaszendót". Úgy ette,mintha ezer éve ezt enné!!!! Nem is volt elég neki 1 szelet.... :oops:

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
 


Sziasztok, vagyok csak közben egyetemezem is és 2 dolgozatom 10.-i határidős volt...ezért kicsit elvesztem a napokban.
A naptárkészítős dolog engem is érdekelne ha a net-ről leszedhető, vagy használható.. Épp ilyen karácsonyi ajándékot szerettem volna a nagyszülőknek.
Más: Boti megfázott, egész vasárnap és hétfőn csorgott az orra, és tüsszögött. Kedden voltunk dokinál, kapott antibiotikumos szirupot, és valami gyógynövényes szirupot a torkára/köhögésre. Már sokkal jobban van, közérzete a régi, és már nem is köhög. Vasárnapig kell szednie őket. Egyébként épp vasárnap elutazunk 5 napra kicsit pancsizni, ha lesz net jelentkezem mindenképp. Amit visszaérünk (csüt), rá két napra lesz 3 vizsgám..igyekeztem előre készülni ezekre is. Kép Boti és én:-)
mon78
Külföld
 
 


Sziasztok!

Egy régi tag is lejelentkezik :)

Nagyon édesek itt is a babák :)

KépKép
 


Nekem már 5 hónappal szülés után megjött :)

Nálunk megy még a szopi,de muszáj volt valamit kezdenem a súlyommal,igy elkezdtem picit oda figyelni mit eszem,kevesebb édességgel,meg 6 után nem eszem semmit.igy 2 hónap alatt fogytam 12kilót.még van vissza 13kg.

Bent adok a gyerkőcre harisnyát naci alá mert csak a földön járkál egész nap,persze van szőnyeg de akkor is,és elálja egyébként.

Pár napja tette pár lépést egyedül,azóta sem,de ez is nagy dolog.Majdnem bőgtem mikor megláttam :)

Már lemászik az ágyról,felmászik az ágyra :D

Joghurtos szendvicsról még nem hallottam :D az milyen? :)

KépKép
 


Sziasztok!

Eszti kapott a Nagyszüleitől Mikulásra benti siesta szandit, marha aranyos a lábán, meg kell zabálni. Eltűri, nem akarja leszedni, és nem is babrálja. Mozgása egy kissé nehézkesebb, gondolom, majd megszokja.

Joghurtos babaszendóra én is kíváncsi lennék, mert mi reggel a "katonákat" és utána joghurtot nyomjuk, de szívesen kipróbálnám én is!
Bettike, olvastam a blogodat, nagyon ari! le a kalappal a -12 kg előtt. És ezt "csak" :) a nem-evéssel nyomtad le??? Nagyon ügyes vagy!!!!!!!!!


Egy gyors helyzetjelentés:
Csütörtök: éjszaka 3x hánytam. A 3.-ra felébredt a gyerek, már reggeli ébredés idő is volt, mehettem kaját csinálni meg etetni. Apa aludt...
Péntek: 11 körül jött egy ismerősöm látogatóba. Este ment el fürdetés után. Dani délután elkezdte kihányni a kaját. Bármit adtam neki 10 percen belül kinn volt....gondolom nagy a babalátogatás,ha épp akkor van első hányás, de én örültem,hogy nem voltam egyedül. ;) Ja és közben megjött! Ennek mondjuk örültem,csak vacak érzés volt,hogy görcsölem és úgy jött belőlem,hogy amikor egy kicsit megmozdult a hasizmom azt hittem összepisiltem magam...Éjszaka kínlódás. vártam,hogy Dani mikor ébred fel,hogy tudjam itatni legalább. Mikor egy picit is elaludtam,akkor is minden mozdulatra felébredtem,mert féltem,hogy éjszaka kezd el hányni és nem ébred fel rá....Alvásom ismét szinte semmi.
Szombat: Apa haverja jön látogatóba. Délelőtt kajafőzés, takarítás. Este gondoltam végre egy kis nyugi,hamar lefekszem aludni.....apát is kiütötte este a vírus. Hányás-hasmenés.....
Vasárnap:Apával délután kicsit pihiztünk,mert a gyerkőc 2x aludt napközben. Tök jó volt,persze aludni nem akartam,mert tudtam,hogy nincs sok idő, a kevés alvás után meg még rosszabb. Na, a napközbeni 2 alvás eredménye,hogy 11 órakor felébredt a nagyfiú és etetés,itatás, pelenkázás, seggrázás után is ott tartottunk,hogy az ágy felé közeledve üvölt...eredmény: hajnali 1/2 3-ig játék....
És akkor most reménykedem,hogy ma talán már tudok aludni éjszaka....

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
 


mon78
Nagyon édes a kis vigyorgógéped! :)
Remélem meggyógyultatok és jót pihentek!

bettike83
Üdv! ;)
Felkerült a ciklusos vonalzó!? :)
Tervezitek a kistesót?
Hogy te mekkorát fogytál!!!!!! :shock: Gratula hozzá! Tök jó érzés lehet felvenni egy ruhát,ami lóg már rajtad! :)
A napokban én is észrevettem,hogy emeli a lábacskáját,mintha mászna fel, de messze lesz még.
joghurtos szendvics tök egyszerű. kis kenyérkockákat belemártok a kanálba lévő joghurtba. :D

Na megyek aludni....drukkoljatok. Úúúúgy szeretnék a reggelig aludni!!!! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
 


HURRRÁÁÁÁ aludtunk!!!!! :)
Este 7-től reggel 5-ig, akkor egy adag tápi és 1/4 9-ig újra! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
 


Banana

Igen,csak ennyit tettem,semmi mást :)

Napvirág

sajnálom a hányást :? remélem már jobb.

mensi tökjó,jó sokáig elhúzta.
nem akarunk még tesót,majd csak 1 év múlva.

KépKép
 


mon78
Milyen volt a pihenés?

banana_split
Én is éjszakákon át csináltam a naptárt,meg válogattam a képeket. Mi csak anyóséknak csináltattunk,mert náluk van falinaptár és nagyon szeretik. Anyuéknál asztali beleírogatós van, heti beosztással. Na, valamelyik nap találtam abból is szerkeszthetőt. Persze kezdhettem mindent előlről,mert nyilván anyuék nem akarják anyósékat nézegetni a gyerekkel. :D
Most már csak drukkolok,hogy elkészüljön! Illetve tök jó,mert szinte az egész karácsonyi ajándékozást a netről rendeltem meg és még semmi nem ért ide! :twisted:
Szóval a jövő héten nagy izgalmak közepedte fogom várni a postást!

bettike83
Lehet,hogy akkor még fogunk mi együtt "nem várni"! ;)
Bár nálunk nagy a kérdés,hogy visszamenjek-e dolgozni vagy bevállaljunk még egyet...nehéz kérdés a mai világban, hitelekkel, 36 évesen... :roll:

Rekuja
Zugolvaslak ám! ;)
Bár tőlünk nem kérdezted,de nincs számlám, teszveszen vettem az ülést.

lizaliza
????? :(

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
 


Köszi, napvirág, én is zugolvasok ide :). Megjártuk Mvhelyet, csajszim nagyon jól viselte a repülést, sokkal jobban, mint az autózást Ferihegyig meg vissza :evil:. Anyóséknál töltött idő meglepően kellemes volt, el is feledtem, milyen az, mikor főznek az emberre és Cica-alvásidőben háztartás helyett én is aludhatok 8).

Napvirág, éljen az alvás! :D

Banan, mient a benti siesta szandi? Az is keménytalpú, vagy az puhatalpú? Én mondjuk most egy mérettel nagyobb Lilliputit vettem a csajnak, mert már csak az jó rá, aminek kiharapta az orrát és így kilóg a lábujja :oops:.

Mon, Boti haja csúcs :D

Betti, nem semmi a fogyásod! Na én ugyanezzel a technikával egy kicsit híztam :oops:. Pedig tornázni is nekiálltam, kalóriaszám csökkentve, hat után nincs kaja. Kb egy hónapig tartottam, aztán leálltam vele, akkor a hízás is abbamaradt :shock:. Közben meg csináltak hormonvérvételt, ami szerint pajzsmirigy-alulműködésem van egy picit, ami ugye hizlal :evil:. Naná, hogy esélytelen lefogynom :evil:.
Hát, engem is kirázott a hideg, mikor először lépegetett Szaffi kapaszkodás nélkül.
Cikluskövetéshez ezt ismered? http://www.ciklus.hu/

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Gyors bejelentkezés: Képzeljétek, ma először nem voltam otthon az esti lefektetésnél. Anyukám rakta le Esztit, és sikerrel, nem volt semmi gubanc, mi a férjemmel kimenőt kaptunk :)


Sziasztok,
Napvirág,
Köszönjük, jól múltak a pancsolós napok, Boti rettenetesen élvezte, szinte ki sem lehetett hozni a vízből. 3. napra már a babapancsoló nem is volt érdekes, csak velünk élvezte a fürdést. Korainak találtam még karúszót venni neki, de ismerőséknek volt a decemberi kislányukon, így mi is vettünk Botinak. Na attól kezdve végképp egy csepp félélem sem volt benne, sőt tolta el a kezem, hogy ne fogjam, had közlekedjen ő maga a vízben:-) Egyénként már egy hete itthon vagyunk, és szombaton 2 vizsgára mentem ki, így szinte már olyan, mintha nem is lettünk volna sehol, gyorsan visszazökkentünk a 7köznapokba.:-/
Banana -split
Mi még csak tervezzük a 2-es kiruccanást, köv. keddre mennénk koncertre, éppen ezért kezdtük el a mamánál alvást.
Boti is kedden aludt először a mamáéknál(anyós,após), akikkel egyébként egy közös udvarban, de külön házban lakunk. Viszonylag sokszor vigyázott rá már a mama, olyannyira, hogy napközben szinte mindegy neki itthon, vagy ott alszik-e el. Éjjelre viszont eddig mindig itthon fürdött, és velem aludt el. De jól működött a dolog, a hajnali kelésnél kicsit rácsodálkozott a mamára, de nem volt semmi reklamáció, táptejci után visszaaludt még 8-ig.
Egyébként nekem +10kg a feleslegem még, amit le kellene adnom..igaz, már 10lement, ami szülés után még megvolt.
Rekuja
köszi, már sokkal nagyobb, lassan időszerű lesz az első hajvágás..:-)
mon78
Külföld
 
 


Én még mindig küzdök az éjszakai ébredéssel. :( :( :?
Van,amikor alszik, de sokszor felébred még mindig. Most változtattunk a kaján,hátha az a baj. Vacsira, lefekvés előtt már nem csak tápszert kap, hanem főzit is. Fele főzi, fele táp. Kíváncsi leszek! Mindenesetre már kezdek kiakadni. Nem elég, hogy a karácsonyra készülni kell,amit csak késő este vagy kora reggel tudok,még az a pici alvás sincs meg....ráadásul már a hócipőm tele van Apa melóhelyével,mert késő estig dolgozik, év végi hajtás van. :evil:

rekuja
De irigyellek a repülőzés miatt!!!!
Meg tök jó,hogy ennyire bírja a változatosságot a kiscsaj! Én is úgy elmennék már valamerre. Tavaly ősz óta nem voltunk sehol. :( Nem bírom meggyőzni Apát, hogy igenis lehet menni pici babával is mindenfelé! Minden beszélgetés vége az,hogy "majd jövő nyáron..."
Én is fenn vagyok a ciklus.hu-n. :) ...vagyis amikor hőmérőztem, ott (is) volt görbém. Most is akartam már,de esélytelen így,hogy éjszaka állandó kelés van, sosincs meg az 5 óra alvás. :?

banana_split
Átestek a tűzkeresztségen a szülők? :) Gratula! :)
Mi még nem mentünk el így este. Max.annyira,hogy már aludt a gyerek és csak figyelni kellett rá. Ilyen is talán 2x volt és max.2 óra hossza.
Szerintem én majd a második gyereknél,vagy ha Dani nagyobb lesz biztos lazább leszek,de most valahogy őnző módon úgy vagyok vele,hogy a fürdetés és a lefektetés anyáé vagy apáé. Nekem ez valahogy olyan bensőséges. :) Persze tudom,hogy ez így hülyeség,de bennem így alakult ki ;)

mon78
Basszus! Hihetetlen,hogy most születtek és már karúszó meg nagyvízről beszélünk! :roll:
Mi is egy telken de külön házban lakunk anyuékkal! :) Dani is sokszor alszik ott napközben, főleg amikor el akarok menni valahová ;)
+10 kiló van rajtad???? A képen nem is látszik!

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
 


Mi is megjártuk a wellness karácsonyi ajándékunkat 8). 5 nap Sikondán, teljes ellátással. Felülmúlhatatlan, hogy a gyerek délutáni alvásidejében anyát megmaszírozzák, aztán beülök a szaunába, apa meg élvezte, hogy nyugiban olvashat, aludhat. Ráadásul érkezésünkkor este lehullott 30 cm hó, szóval ültünk a meleg vízben és néztük a havas tájat 8).

Csajom imádta. A vizet azért szoknia kellett, mi nem vittünk neki semmi segédeszközt, így nehezebben indult meg a barátság, viszont a végén már úgy futott a neki mellig érő vízbe, hogy vigyorgott, és a nyelvét lógatta, hogy azért nyalhasson is belőle. Meg kell zabálni :).

Kicsivel kimozdulás nagyon jó, Szaffi imádta, hogy felfedezheti a hotelt! Vacsorakor alig várta, hogy kivegyük a székből, és minden egyes asztalhoz odamehessen MAM-mogni :). Meg folyton be akart menni a konyhába :oops:. Szóval igenis élmény egy ekkorkának is! Nekünk meg egyáltalán nem volt nyűg, hogy nem otthon vagyunk, sőt! Nagyon jól sikerült.

Fú, ahogy írjátok, hogy nem alszik otthon a pici… Nálunk volt már olyan, hogy apa fektetett, mert én színházban voltam vagy uncsitesóm szalagavatóján, de fel se merült, hogy anyámnál aludjon (oké, mind2 programon anyámmal voltam, szóval hülyén is nézett volna ki :D). Mondjuk nálunk apa elég antiszoc, tök boldog, ha itthon maradhat Szaffival :D.

Én kb 1 hónapja nem állok rá a mérlegre, akkor még volt úgy 6 kg a teherbeeséshez képest. De mivel a korábbi hormonkezelések is felnyomtak rám vagy 6 kg-t, összesen 12 kg felesleggel kalkulálhatnék, ha akarnék :D. Tök nem zavarna az egész, ha nem gondolnám, hogy ennyivel nehezebben jön össze a tesó.

Mindenkinek Boldog karácsonyt, és ahogy kezdődnek lassan a szülinapok, Boldog szülinapot!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Nagyon Boldog Újévet Kívánok minden klubtagnak!!
Kicsit nyüzsisek a napjaink így az ünnepek környékén, de hamarosan jelentkezem:-)
mon78
Külföld
 
 


Sziasztok!

Én is BUÉK-ot kívánok mindenkinek!
Csajok! Nagyon "izgis" hónap előtt állunk, mert most jönnek mindenkinél AZ ELSŐ SZÜLINAPOK!!!!!!


Sziasztok!

BUÉK mindenkinek először is!!!!
Másodszor, bocsánat a nagy eltűnésért, de nagyon sűrű volt ez az év vége!
Apáéknál a melóhelyen év végi hajtás volt. Következmény: 24-én délelőtt vettünk halat, + néhány hiányzó ajándékot.
Anyósék szenteste délután tudták meg,hogy nem megyünk, majd csak 26-án (apa dolga volt a tájékoztatás, húzta,mint a rétestésztát)
A délutáni alvásnál volt kajaelőkészítés, lefektetés után pedig fadíszítés, kajakészítés.
Másnap alig vártuk,hogy mit szól Dani a fának! Hát semmit! Ránézett, meglepődött,hogy ott a monitor szokott lenni. Pár másodpercig nézte, aztán a játékai felé fordult. :D
Karácsony 1-1 napja 1-1 nagyszülőnél.
Aztán jött a szilveszter. Kicsit féltünk,hogy fogja bírni a sok tüzijáték hangot. De egész jól végigaludta. Itt kb.6-7óra körül elkezdték a környéken a durrogtatást, egészen hajnali 1-ig. Jövőre már szerintem nézni fogja a gyerkőc. :))
Hát nálunk így teltek az ünnepek. Nálatok?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
 


Khm......át kellene állítanom a súlyvonalzóm..... :oops:
De nem teszem. :wink:

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
 


sziasztok!
először is buék mindenkinek!
köszi mi jól vagyunk, jól telt minden, csak két ünnep között erősen fogzott kicsim, úgyhogy már azt hittem megveszek...szegényem is.de végig nyivákolt...szinte csak velünk, rajtunk volt a jó, hátam ki is készült. de már látszik a fog hegye, kismetszők, úgyhogy újra jól elvagyunk.remélem sokáig. :D
meséljetek még!többiek is jól eltűntek!

kinek mit eszik a babája?mármint darabosat milyen kaját?
nekem csak kölesgolyó és tápi a menő. jó pesze almát harapdálná, de azt nem merek, lereszelve meg nem kell neki.főzit sem eszik.
lizaliza
Budapest
 
 


Mi is megvagyunk!

Lizaliza, gyerkőcöd evési szokásait olvasva, mintha Szaffiról lenne szó :D. Bár az újévi fogadalma a csajomnak az, hogy leáll a tápival és jöhet a szilárd! Szerintem a pép állaggal lehet a baja, mert ha kis krumplifalatot vagy húskockát kap, azt eszi, de ha kanalat lát, szorítja össze a száját és mmmmm-zik fújtatva :roll:. Neki most 7 foga van, és simán elnyammogja az almát :roll:. Én kis vékony szeletkét adok a kezébe, és abból harap, aztán felét lenyeli, felét kiköpi. Néha öklendezik, de megoldja :roll:. Főtt krumpli eddig a legjobban bevállt dolog! Ja és azt is enyhén sózva :roll:. Leves-zöcsi hasonló, levesből a csigatészta szintén. Ezeket nem baj, ha egyben lenyeli. Meg tészta. Van vmi hú-de jó teljes kiőrlésű spar tészta :roll:, én azt adtam neki. Masni formájúból csipkedtem kb 1 cm^2 darabkákat és az ment túróval vagy kis sajttal. Ez is olyan kicsi meg puha, hogy egyben is le lehet nyelni rágás nélkül.

Napvirág, Szaffit se érdekelte túlságosan a fa :roll:. Az ajándékokkal is csak másnap foglalkozott érdemben, este leginkább a család kötötte le :). Mi elutaztunk szilveszterezni a barátainkkal, és a hülyén kialakított panziónak köszönhetően 3 éjjelen át nem aludtunk, mert a közös helységből minden úgy felhallatszott a szobákba, mintha nem is lettek volna ajtók :evil: :evil: :evil:. Csaj egész jól bírta, mi apával marhára nem :evil:.

Ma nagyon hülye voltam. Vittük influenza-emlékeztető oltásra, erre a bariszuri vakcinát vittem el :oops:. Mondja az aszisztens, hogy ezt nem lehet majd csak 1 hónap múlva adni, mert legalább 3 hónapnak el kell telnie, én meg erősködtem, hogy de azt mondták, egy hónapnak kell :roll:. Erre belenéz a kiskönyvbe, hogy hú, hát az az influenza, amit egy hónapja oltottak :oops:. Rohantam haza! Legalább tudom, hogy 18 perc alatt megjárom az Sztk-otthon-sztk utat :lol:. Apa meg addig játszott a csajjal az egészségesgyerek-váróban :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok
Mi is elvoltunk látva programokkal, vendégekkel, eddig. Ma az első "7köznapi" napunk az idén:-)
Karácsony: Botinak rettent tetszett a karácsonyfa, főként a villogó dekorlámpák-nem győzött a csodájára járni első nap. 24.-én apum érkezett, nálunk aludt, másnap ebéd a párom szüleinél a sszomszédban unokahugistól, d.u. Zentára mentünk anyumékhoz. 26. itthon múlt.
Szilveszter: egész nap itthon voltunk, este 11 előtt átugrottunk Zentára a városközpontban megszervezett tüzijátékra, ahol anyumékkal voltunk, éjjel 1-kor indultunk is haza. Közben Boti itthon aludt, a mama vigyázta álmát. 1-én unokahugiékhoz mentünkn ebédre, majd 2.-án Zentára apumhoz, és anyumékhoz. Egész nap ott voltunk, és nagyon jól múlt. Tegnap ebédre vendégein érkeztek, (amire tegnapelőtt egész nap takarítottam, mert már romokban volt a lakás), ők estig maradtak, így Botinak kimaradt a d.u.-i alvása(d.e. 1 órácskát aludt csak).. 18,30kor fürdetés után simán bealudt éjszakára-még vacsizni sem volt ereje.
Ma lazítós napunk van, de én már készülődöm a 10.-ei vizsgámra lassan..
mon78
Külföld
 
 


Lizaliza
evés...hát ez egy jó kérdés nálunk! Szinte mindent eszik és az is kevés,mindig tudna enni! :D
Úgy indul a nap, hogy 5-6óra körül 240 ml tápszer. 10 körül gyümölcs gabonapéppel, 12 körül husis kaja (sokszor ez már az,amit mi is eszünk, pörkölt, sült hús, leveshús krumplival, tésztával, rizzsel). Valamelyik védőnős csomagban volt egy Nestlés babatányér. Na, azt teljesen tele kell tenni. 4 óra körül másfél szelet vajas kenyér (felszeletelt graham kenyérből), este fürdés után 1/2 tányér husis kaja + 240 tápszer.Napközben meg kölesgolyó, mézeskalács, sajtospogácsa. :D
Almát énvagy reszelve adok neki (egy kis fahéjjal ízesítve), vagy nagyon vékony szeletekben.
Szerencsére nincs még olyan kaja, amit nem eszik meg. :D
Viszont rengeteget mozog, egész nap szinte meg sem áll.

Rekuja
Szóval szőke nővé változtál egy kicsit? ;)
Mi nem oltattuk be influenza ellenivel. Majd most fogja 1 évesen megkapni az agyhártyagyulladás ellenit. Azt javasolta a doktornénink mindenképp.

mon78
Tényleg jó sűrű napjaitok voltak! :)
Nem szép dolog egy vizsgát január elejére tenni, legalább hagyhatnák ez embert egy kicsit pihenni! :?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
 


Sziasztok!

Csak rövid bejelentkezés: sütünk-főzünk, holnap lesz Esztikénk 1 éves, és "szülinapi bulija" lesz, az egész család (nem kicsi) itt lesz + a legjobb barát-család ismerősünk 2 gyerkőccel, nem is ragozm, 19-en leszünk.
Lakás már "kivixolva", kaják 99%-ban kész, Esztike tortája is 99%-os (díszíteni kell).
Lóg a belem (belünk) mert a férjem is sokat segített ma.
Kajálásra hamarosan én is reagálok, a lényeg, hogy ugrásszerűen sokat kezdett el enni Eszti, de meg sem áll egész nap, és leginkább azt enné (eszi) amit mi.
Banana


Mon78
Milyen karúszót vettetek Botinak?
Néztem a neten, de igazából nem találtam meg,hogy mekkora kellene,mert a 25x13-ra az egyik helyen azt írják,hogy 1 éves kortól, a másiknál meg hogy 3 éves kortól! :S

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
 


Boldog szülinapot Esztikének! (egy nappal utólag, bocsi :-)
mon78
Külföld
 
 


Napvirága
Szerintem ekkora méretűt, amit írtál. A csomagoláson nekünk is azt írta, h 3 éves kortól, de tökéletesen használható volt már most is (talán kicsit feszesebbre kell felfúlni..)
Rohanok, mert Boti alszik még és kihasználom az időt pakolásra, d.u. vendégek jönnek..
Kellemes 7 végét Nektek!
mon78
Külföld
 
 


Banana
De figyelmetlen vagyok, bocsi!!!!!! :oops:
Boldog szülinapot!!!!!!
Hogy sikerült?

Többiek? Ki hogy tervezi az első szülinapot?

Mon
Köszönöm, akkor nem foglalkozunk azzal mi van ráírva, csak a mérettel. :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
 


egy gyors info:
Ha van 200 DM pontod,kiváltod az 50 és 150 pontos kuponfüzetet, és veszel az akciós Libero-ból (2 csomag 56 db-os egybe csomagolva, fel tudod használni a 25%-os márka jokert és a végösszeg kuponokat és így 34 Ft/db-ra jön ki a pelus!!!

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
 


Sziasztok,
Megvolt a szülinap ami nagyon jól múlt. Reggel Botit ébredéskor egy tucat lufi várta az ágyikójában. Meg is volt lepve:-) Körbepusziltuk és indult a nap, apával elrohantunk a Micimacis tortáért egy másik településre(40km), ami a gyerekeknek készült a bulira. Majd hazafelé még beszereztünk egy-két dolgot és ebédre értünk haza. Boti a mamánál aludt 11-1ig. Becuccolás az autóba, majd kettőkor öltözködés. 3-ra értünk a műterembe a fotóshoz. 3, 30-ra a játékteremhez, kipakolás, lufifújás. . stb. 4 után kezdtek megérkezni a vendégek. A gyerekek nagyon élvezték a játszóház minden zigét-zugát. Boti szerintem csak jövőre tudja igazán értékelni majd. Egyenlőre a lufik között mászkált és leste a többi gyereket. Mivel kimaradt a d. u. -i alvásunk 6, 30ra kidőlt az ölemben. 7, 30-kor mentek el az utolsók. Bepakoláskor felébredt viszont a fiatalember. Itthon kicsomagoltuk az ajándékokat, majd 10-kor bealudt. Nagyon jó kis pörgős nap volt, és a vendégek visszajelzései alapján ők is jól érezték magukat.
A családi ünneplés köv. vasárnap lesz.
Kivel mi zujs?
Napvirág, köszi a DMes infókat, én is szeretek ott vásárolni, de mivel mi külföldön vagyunk, ezek ránk nem érvényesek..:-(
mon78
Külföld
 
 


-----
 


sziasztok lányok!
ezer éve nem voltam.......jól leállt a topik,pedig úgy olvasnék rólatok...
nem élesztünk??
lizaliza
Budapest
 
 


Szia lizaliza!!!!! :))))

Micsoda véletlen! Pont gondolkoztam,hogy kellene valami "gyereknevelős" topikot keresni, vagy megnézni korábbi januári topikokat,mert jó lenne néhány ötlet pl.a biliztetésre, etetésre....stb. :)

Aztán megnéztem mi újság itt....hát én benne vagyok! Jó lenne,ha nem csak ketten lennénk! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
 


Sziasztok!
Jár még erre valaki?
:?:
Csatlakoznék 2011 januári babásokhoz, ha lehet..? 8)
mon78
Külföld
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron