Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok
leiden mutáciom van és szeretnék hamarosan kisbabát.
mennyivel elötte kell orvoshoz fordulnom.vagy elég ha már teherbe estem?
a gyogyszer nem árt a babának?
köszönöm
 


Jegvirag,
ha még olvasod...

Amennyiben heterozigóta vagy, akkor elég, ha akkor fordulsz orvoshoz, ha már teherbe estél.
A gyógyszer, amit szúrni fogsz (vagy más adja be, mindegy) a véredet hígítja, és semmilyen hatással nincs a babára.
Problémamentes babavárást kívánok!

Kép
Kép
 
 


Jégvirág!
Én homozigóta vagyok, és ikreket szültem császárral problémamentes terhesség után!

Ha gondolod, írj privit, szívesen válaszolok! :wink:

A lényeg egyébként, hogy ha nem szedsz semmit, akkor érdemes azonnal könnyű molekulasúlyú heparint (Clexane, Fraxiparine, stb injekció) feliratnod, amint megtudod, hogy terhes vagy. Ezt sajnos szúrnod kell (vagy vki beadja) a szülés utáni 6. hétig mindennap, a súlyodtól függő adagban.
Ha viszont már most is szedsz véralvadásgátlót (syncumar, warfarin, Marfarin, stb), akkor nagyon fontos, hogy azt abbahagyd a terhesség 5. hetében és a fenti injekcióra válts, mert a K-vitamin antagonisták (vagyis a ma kapható tablettás véralvadásgátlók) magzatkárosítóak a terhesség 5. hetétől (akkor kezd kialakulni a csontozat)!!!

Mielőbbi babásodást és csodálatos terhességet kívánok!!! :D

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 

 
 

Sziasztok.látom nagyon régota nem irt senki de hátha vki válaszol.nekem 18 évesen derült ki hogy leiden mutáciom van mikor fogamzádgátlot szerettem volna,feliratni.kértem a vizsgálatot mert édesanyámrol tudtam h neki van.nrm is engedtek szedni.most 12 hetes terhes vagyok elsöre sikerült ám rt az állapotom el lett felejtve.én nem tudtsm h fontos és senki nem kérdezett rá.fe etek szerint kellene dzurizni magamat?ugye nem lehet baja a babámnak?holnap megyek dokihoz akkor szolok neki mindenképp.

Kép
Kép/1-38-29-2015_07_31-.jpg" BORDER=0>
suprise
Bátaszék
 
 


Sziasztok.látom nagyon régota nem irt senki de hátha vki válaszol.nekem 18 évesen derült ki hogy leiden mutáciom van mikor fogamzádgátlot szerettem volna,feliratni.kértem a vizsgálatot mert édesanyámrol tudtam h neki van.nrm is engedtek szedni.most 12 hetes terhes vagyok elsöre sikerült ám rt az állapotom el lett felejtve.én nem tudtsm h fontos és senki nem kérdezett rá.fe etek szerint kellene dzurizni magamat?ugye nem lehet baja a babámnak?holnap megyek dokihoz akkor szolok neki mindenképp.

Kép
Kép/1-38-29-2015_07_31-.jpg" BORDER=0>
suprise
Bátaszék
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: