Új privát üzeneted érkezett!

dodo grat....az eddigiekhez :D

Eperkrémleves ala DODO:
Kép

Kép

Mercy



"Grammban és centiben mérik, mégis az életben Ő a legnagyobb dolog"
mercedes79
Győr
 
 


Merci!
Köszi a képet...én ugyis elfelejtettem lefényképezni tegnap! :)

 
 


Dodo, azta nem semmi csaj vagy Te!
Ezek a tortak...meg a kenyer meg a kifli....pont olyan mint az otthoni. En sajna nem vagyok ilyen ugye. Tobb helyen irtad azt a BL lisztet, az milyen? :shock: :oops:
 

 
 

pocak!
Sima fehérliszt. CSak magyar a recim, és magyarban igy jelzik a simalisztet. Én se olyat veszek itt.
Figyi az első kiflijeim nekem is zsufik, csunyák, tömörek lettek...nem tudtam, hogy olyan nagyon vékonyra kell nyujtani....de is ügyesen belejöhetsz a sütésbe...hisz főzni is fincsiket főzöl.

Merci!
Nem is kérdeztem...és hogy ízlett az eperkrémleves??

 
 


poci,
köszi a naritortát :D

Mercy



"Grammban és centiben mérik, mégis az életben Ő a legnagyobb dolog"
mercedes79
Győr
 
 


dodó: ez a krokodil... besz...rás :) még soha nem láttam hasonlót sem!!!!!!!!!!!!!

Kép
 
 


dodo: szerinted? :wink:

Mercy



"Grammban és centiben mérik, mégis az életben Ő a legnagyobb dolog"
mercedes79
Győr
 
 


merci!
És megérkezett hozzá a fagyid is? Vagy csak tejszínnel etted?

 
 


fagyi elmaradt:(....

Mercy



"Grammban és centiben mérik, mégis az életben Ő a legnagyobb dolog"
mercedes79
Győr
 
 



Barbi

Kép

Kép
 
 


Alap fehér kenyér (Tefal használati útmutató szerint :lol:) gépbe helyezési sorrendben:

330 ml víz
1,5 ek olaj
1,5 tk só
1 ek cukor
605 g liszt
1,5 tk száraz élesztő

(ír még 2 ek tejport, de mi azt kihagytuk, így nagyon finom lett!)

Súly: 1 kg
Barnítás: közepes
Program: alap

Barbi

Kép

Kép
 
 


Barbuss: sajna ez az en gepemhez nem jo..2 meretet sut a geoem, 500 gr-t es 800 gr-t. Asszem kell valamit a neten keresni, mert a reci ami alapjan en csinaltam (ja es az o receptjuk) nagyon gaz, legalabbis nalam. :(
 


amit írtam, nem ide akartam :oops:

Mercy



"Grammban és centiben mérik, mégis az életben Ő a legnagyobb dolog"
mercedes79
Győr
 
 


Langali

50 dkg liszt
1 tk. só
3 dkg élesztő, kevés tejben felfuttatva (1 dl.)
kb. 15 dkg margarin
annyi langyos vízzel összegyúrni, hogy nyújtható legyen. (Kb. 2dl.)
Keleszteni. Kettévenni és kinyújtani, amekkorára szeretnénk. Én a sütőm tepsiméretére nyújtom, abba teszem bele, kivajazott tepsibe. Megkenni fokhagymás olajjal, és megsütni 180 fok, kb. 10-15 perc. Jó étvágyat!Smile

Kenyérsütőben is legyurathatjuk a tésztát a tészta programon megfelelő sorrendben belepakolva, (alul folyékony...legtetején van az élesztőpor) és futtatni sem kell akkor az élesztőt. Program végén kivenni és kinyújtani.....stb.:)

Heni
Kép
 


Saját kenyér recept kenyérsütőhöz:

3 dl. langyos víz
2,5 dkg margarin kockára vágva
1 tk. ső
1 tk. cukor
50 dkg liszt (lehet keverni direkt kenyérsütős liszttel, én 250 g félbarna kenyérlisztet keverek 250 g fehér kenyérliszttel)
1 cs. élesztőpor

Program: alap
Szín: közepes barnítás

Heni
Kép
 


A csiga isteni:)

Mercy



"Grammban és centiben mérik, mégis az életben Ő a legnagyobb dolog"
mercedes79
Győr
 
 


Szóval ravioli brokkolis sajtmártásban!A világ egyik legegyszerűbb recije :D
A raviolit én fagyasztva veszem,nem szoktam bíbelődni vele
Sajtmártás:
Hozzávalók
1 egész tojás
2 evőkanál liszt
3dkg vaj
1/2 l tej
10dkg reszelt sajt
30 dkg brokkoli
só, ételízesítő
A tojást és a lisztet összekeverjük, majd a tejjel felengedjük.Csomómentesen elkeverjük. A vajat felolvasztjuk és beletesszük, majd állandó kevergetés mellett sűrűre főzzük. (A tejjel érdemes óvatosan, nehogy túl híg legyen,mert ha utólag teszel még hozzá lisztet csomós lehet) Ételízesítővel, sóval ízesítjük. Ezután beletesszük a reszelt sajtot és rottyantunk rajta egyet..
Megfőzzük sós, ételízesítős vízben a brokkolit. Ízlés szerint lehet keményebbre hagyni, akkor a mártásban látszanak szépen a brokkoli rózsák, vagy szét is lehet főzni,akkor szerintem jobb az íze. Miután megfőtt lecsöpögtetjük, majd a mártáshoz keverjük.
És a raviolival tálaljuk.
Jó étvágyat!!!! :wink:

Riki és Niki
Kép
 


Sajttorta recept

Az alaphoz:

10 dkg vaj
20 dkg keksz
2 evőkanál kristálycukor

A krémhez

50 dkg mascarpone
20 dkg kristálycukor
3 közepes méretű tojás
2 evőkanál kukoricaliszt
3 dl creme fraiche (tejfölt használtam)
egy citrom reszelt héja
3 evőkanál citromlé

Egy kapcsos, 24 centis tortaformát kibélelek sütőpapírral, a sütőt 150 fokra előmelegítem.
A tortaalaphoz megolvasztom a vajat, belekeverem a cukrot és a morzsává tört kekszet. Ezt a morzsás alapot a tortaformába borítom és kanál hátával egyenletes vastagságban elnyomkodom.
A krémhez a mascarponét a cukorral alaposan kikeverem. A tojásokat egyenként adom hozzá, minden tojás után jól felverem a krémet. Végül hozzáadom a kukoricalisztet, a tejfölt, a reszelt citromhéjat és a citromlevet, és még egyszer jól eldolgozom az egészet mixer segítségével. A krémet a kekszes alapra öntöm, a süteményt a sütőbe tolom és kb. 50 perc alatt megsütöm, akkor jó, ha a közepe még remegős, de a széle már megszilárdult. Ha a torta megsült, a kikapcsolt sütőben hagyom kihűlni, majd lehűtöm. Gyümölcsökkel, de akár lekvárral (áfonya) is kínálható, de a süteményt fogyasztás előtt mindenképp hagyjuk állni szobahőmérsékleten, hogy az ízek jobban érvényesülhessenek.
Nagyon fincsi :) és a legjobb benne, h nem gejl :)
M.
Vendég
 


[url]Ízes bukta:[/url]


Hozzávalók:
- 1/2 kg liszt
- 2 dkg élesztő
- 2 tojássárgája
- 3 dl tej
- 6 dkg zsír, v. margarin, v. vaj (én vajat használok)
- 5 dkg porcukor
- csipetnyi só
- 25 dkg lekvár

Elkészítés:
1) 1 dl langyos tejjel, 1/2 dkg cukorral az élesztőt felfuttatom, majd hozzáadok 3 ek. lisztet, így kovászt készítek
2) A tojássárgákat a cukorral elkavarjuk, hozzáöntjük a tejet, amiben előzőleg a sót feloldottuk
3) a liszt közepébe mélyedést készítünk, és abba öntjük a hozzávalókat (1,2)
4) Jól összedolgozzuk, hogy hólyagos legyen, és hozzáöntjük az olvasztott vajat, amivel szintén összedolgozzuk
5) Langyos helyn 1 órát kelesztjük
6)Lisztezett deszkára borítjuk, gyengén átgyúrjuk, 1 cm vastagra nyújtjuk, 8-10 cm-es Négyszögekre vágjuk, közepébe lekvárt teszünk, felcsavarjuk
7) zsírozott tepsibe szororsan egymás mellé helyezzük őket, tetejét zsírral megkenjük
8) fél órát még így kelesztjük

Sütés:
- egyenletesen előmelegített közepesen meleg sütőbe 30 perc
- majd utána alacsonyabb hőfokra tekerve még 20 perc

Mercy



"Grammban és centiben mérik, mégis az életben Ő a legnagyobb dolog"
mercedes79
Győr
 
 


Merci!
Köszi a bukta recit. nekem is ez van meg, de mondom még nem próbáltam...most kaptam még csak. Annyi, hogy mikor tekerem, először 2 szemközti oldalt kicsit behajtani, és ugy felcsavarni, hogy véletlen se folyjon ki a két végén a lekvár. És nekem azt mondták az oldalát kell zsírral kenni, hogy ne ragadjon össze, és a tetejét tojássak, hogy olyan szép fényes legyen mint a menzai vagy bolti.

 
 


tegnapi tortám :lol:

egyszerű túrótorta - sütés nélkül

- 25 dkg túró
- 2 dl (kis poharas) habtejszín
- 1 csomag vaníliás cukor
- 2 evőkanál cukor (ízlés szerint)
- babapiskóta
- 1 kis zacskó zselatin
- tetszőleges gyümölcs

a tejszínt keményre felverni, az összetördelt túróval, vaníliás cukorral, cukorral elkeverni. közepes tortaformát kibélelni folpackkal: belefektetjük a fele babapiskótát, ennek tetejére a fele túrós krémet és megszórni tetszőleges gyümölccsel (lehet friss, fagyasztott, de akár konzerv v. befőtt is). ezután ismét babapiskóta, túrókrém, gyümölcs. a tetejére kihűlt zselatin, amit én meggylével színeztem pirosra, így íze is volt. egy éjszaka hűtőbe tenni, h összeérjenek az ízek és a babapiskóta is megpuhuljon. másnap a folpackról levéve tálalható, tehetünk rá- vagy mellé tejszínhabot, ki hogy szereti :lol:

bocs, ha sértő az egyszerűsége, én pont ezért szeretem! tegnap pl. csak meggybefőtt volt itthon, így az került bele-rá. még a rokon 2éves gyerkőc is jóízűen falta :lol:

Kép
 
 


Sziasztok Lanyok!
Gyorsan dobok egy kepet es egy villamreceptet a villamgyors panna cottarol amit reggel krealtam.

Panna Cotta:
500 ml tejszin
150 gr cukor
1 vanilas cukor vagy 1 vanilas rud vagy vanilia aroma
(nekem most egyik sem volt nelkule csinaltam)
2 kanal zselatin
2 dl viz a zselatin felfozesehez

A tejszint feltesszuk a cukorral melegedni, lassu tuzon forrasig melegitjuk, a kozben a 2 dl vizben felolvadt es felforralt zselatint hozza ontjuk es jol osszekeverjuk.
Kis formakba ontjuk meg melegen. (en kivizezett egyszer hasznalatos muanyag poharat vagtam el kozepen ezekba tettem) Majd mehet a hutobe, amint lehult kistanyerra boritjuk. Tehetunk ra csoki ontetet, karamellt, en most malna befottet tettem ra.
Igy talaljuk. Kép
 


zsani!
Nincs képed a túrótortáról??

Pocak!
Ez irtó incsiklandón néz ki...én most karamellel vagy eperrel el tudnám képzelni.

 
 


sajnos nem csináltam képet, hamar elfogyott :) de lehet, h hétvégén megint asztalra kerül...

Kép
 
 


Császármorzsa:

40dkg gríz
4dl tej
1ek porcukor
4tojás
vaj
vaníliás cukor

4dl hideg tejbe áztatjuk a grízt, hozzá adjuk 1csipet sót a porcukrot, 20 percet pihentetjük.
A tojásokat kettévesszük, a tojások sárgájához adjunk 1 vaníliás cukrot és elkeverjük 8dkg vajjal, majd a grízhez adjuk.
A fehérjét kemény habbá verjük és óvatosan a grízhez forgatjuk.

Teflon lábosban 14dkg vajat hevítünk és belerakjuk a masszát, ahogyan sül, forgatjuk.

Lekvárral találjuk :)
Vendég
 


No akkor a villáma amcsi palacsinta...

Én így szoktam, és pikk pakk készen van... :)
Ami kell hozzá:
- 40 dkg sima liszt
- 1 normál evőkanál kristálycukor
- 2 csomag sütőpor
- 1 teáskanál só
- 5 dl tej
- 1dl tejszín (ha nincs tejszín, akkor 6dl tej, ha lehet 2,8% vagy 3,5%-os) bár én 1,5% tejből csinálom és hulala tejszínnel
- 2 db tojás
- 10 dkg olvasztott vaj

Összekeverem őket, és lassú tűzön sütöm, mert bő 1-1,5cm-re feljönnek.
Miután kisütöttem, én Nutellával és vanilia krémmel kenem őket, és pakolom egymásra...Nyamm isteni, és gyorsan készen van.

Piszok laktató :P
Általában úgy csinálom, hogy az alsó vékony nutella, aztán a második vanilia krém, és a tetején szintén vékony nutellás... 3db szokott egy adag lenni nálunk:D

Képet nem tudtam csinálni, mert a familiám befalta egyből :P

Cuppanós
Vendég
 


Krumplipürével töltött sült palacsinta

Kell sütni palacsintákat, kicsit vastagabbra, és sósra... és kell csinálni egy krumplipürét, ebbe lehet pirított hagymát tenni (de akár nyerset is), pirított bacon szalonna kockákat (ez kihagyható), só, bors, ízlás szerint egyéb zöldfűszer...de akár karikázott olajbogyó is mehet. Majd a palacsinták közepébe tölteni belőle (a krumplipüréből), két oldalát kicsit behajtani, majd feltekerni, majd forró olajban kisütni a töltött palacsintákat. Erre lehet vagy sajtmártást készíteni, vagy bármilyen más mártást. De akár magába a krumplipürébe is lehet sajtot reszelni!

 
 


.....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára d.dodó 2010.04.02 22:10-kor.

 
 


Sárgatúró

Hozzávalók:

* 2 liter tej
* 20 db tojás
* 10 evőkanál cukor
* 5 dkg mazsola (elhagygható)
* 1-2 csomag vaníliás cukor
* 1/2 citrom reszelt héja
* 1 csipet só
* 1 gézdarab vagy konyharuha

Elkészítés:

A tejet felteszem melegedni egy csipet sóval, a cukorral, a mazsolával, a reszelt citromhéjjal és a vaníliás cukorral. A tojásokat egyenként felütöm egy tálba, és éppen csak annyira keverem össze,
hogy a sárgájuk kifakadjon, majd hozzáöntöm a tejhez, és nagyon lassú tűzön, óvatosan kevergetve, hogy szép mozaikos legyen, addig főzöm, amíg a tejsavó kicsapódik a tetején. Ekkor beleszedem egy szűrőbe fektetett gézdarabba, és pár órára, hűvös helyre akasztva kicsepegtetem belőle a tejsavót. Miután lecsepegett, hűtőbe teszem tálalásig. Tálaláskor szeletekre vágva kerül a főtt sonka, kolbász és a
kalács mellé.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára d.dodó 2010.04.02 22:11-kor.

 
 


köszönöm szépen :) így első ránézésre nem is tűnik bonyolultnak, egyedül azt nem látom magam előtt, h milyen az a szép mozaikos... de holnap kiderül :)

Kép
 
 


Név: barna-fehér kalács
Hozzávalók: - 1 dl tej

- 1 kis pohár natúr joghurt

- 1 db tojás

- 1 kk só

- 4 ek cukor

- 5 dkg olvasztott margarin

- 60 dkg kenyérliszt (vagy 40 dkg finom + 20 dkg rétes)

- 1/2 csomag friss élesztő

Elkészítés: A hozzávalókat dagasztom, majd elfelezem, és az egyik kupacot visszateszem a gépbe vízzel elkevert kakaóporral. Ezután a kétféle tésztát egyenként kinyújtom egymásra teszem, feltekerem, kelesztem jó 40-50 percet, tojással megkenem, és előmelegített sütőben megsütöm.

Érdekessége, hogy tésztaként nem kell keleszteni, csak ha már formázva van. Én most ebből akarok fonottat csinálni!

 
 


köszönöm! hogy kell feltekerni? ja, most látom ez nem fonott, de te is ebből szeretnéd! akkor csinálsz belőlük rudakat és úgy fonod össze? akkor is egy kalács lesz belőle? vagy annak sok ennyi tészta és ketté kell venni?? bocsánat a sok kérdésért! :oops:

Kép
 
 


Zsani!
Ha tekerősen csinálod, akkor kinyujtod külön a fehér tésztát, külön a barnát, lehetőleg ugy hogy egyforma méretű legyen, egymásra teszed, és feltekered egyszerre.
Ha meg fonod, akkor sodorsz belőlük rudakat! Még nem tudom hányas fonást fogok belőle csinálni, fonva most fogom először...de lehet ugy hogy 2 barna 1 fehér, de lehet hatos fonást fogok csinálni.

 
 


dodó: nagyon szépen köszönöm :) megpróbálkozom!

Kép
 
 


dodó: nem haragszol, ha még egy kicsit "nyaggatlak"? a sárgatúrónak főzés közben nem kéne besűrűsödnie???? mennyi ideig kell főzni?? nekem teljesen híg, de így hogy szűröd le? bocsánat....

Kép
 
 


közben rájöttem, kevés volt neki a takarék láng :)

Kép
 
 


Korhely leves (savanyú káposzta leves)

A savanyú káposztát kicsit kimossuk. De ne tulságosan, mert az se jó, ha nem elég savanyú (ha van leve, egy pohárba félretehetjük, és ha túl kimostuk volna előzőleg a káposztánkat, akkor ezzel pótolhatjuk a leveslét).
Két szeletke szalonnát apró kockára vágunk, és elkezdjük egy lábasban pirítani. Majd egy fej hagymát apró kockára vágva rádobjuk a szalonnára, ezt is pirítjuk. Ezután egy kisebb (vagy egy nagyobbnak a felét) sárgarépát apró lukú reszelőn is hozzáreszelünk, enyhén pirítjuk ezt is. MAjd mehet rá a mosott savanyú káposzta. Ezt is enyhén pirítjuk.
Ezt követően pirospaprikát szórunk rá, és rögtön fel is öntjük vízzel (kicsit többet mint ami szimplán ellepné). teszünk bele őrölt borst is és egy pár egészet (fekete), sót, babérlevelet, és egy nagyon kevés őrölt köményt.
És fedő alatt puhára főzzük.... Mikor félig kész, teszünk bele egy pár karikára vágott kolbászt, és végül karikázott virslit is (ebből mehet bele több is). És egy gerezd fokhagymát karikázva (ezt bármikor beletehetjük).
Levet mindig figyeljük, és ha elpárologna, akkor pótoljuk (ha nem elég savanyú, akkor a káposzta levéből is teszünk hozzá). Só és bors még ízés szerint pótolható a végén.

 
 


Dodó: Köszönöm szépen!! holnap kipróbálom! :)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


meme!
Majd visszajelzést kérek milyen volt! :lol:

 
 


Bocsi a zavarásért...de...olcsóbban és szuper minőség!

Eladó egy igazán megkímélt szuper Chicco Trio For Me Olasz gyártmányú babakocsi hordozóval és bázistalppal.Igazán könnyű kezelni,kis helyen elfér, magától megáll összecsukás után,nem nyílik szét.Szuperkönnyű irányítani,tolni.

A kocsi színe gyönyörű almazöld, ami unisex.Kislánynak is és kisfiúnak is tökéletes.
A hordozó sötétkék vajszín keveréke, ami a vázra simán rákattintható, anélkül,h.a sportrésze rajta lenne.

A huzata könnyen levehető és mosható mosógépben is 30 fokon.

Újszülött kortól 3 éves korig használható. Clik-Clak System.Hát klasszis a javából! 4 kerekű babakocsi előre-hátra néző sport ülőrésszel,(2 irányba lehet fordítani a sport részt) szűkítő Synthesis talpas hordozóval (0-13kg-ig), kupolával, esővédővel,5 pontos párnázott biztonsági övvel, lábtakaróval,bevásárló kosárral, a tolókarokat összekötő pótelemmel

Papírjai megvannak.

A babahordozó újszülött szűkítővel. Praktikus és biztonságos mert csak a talpat kell fixen az autóba a biztonsági öv segítségével bekötni és utána magát a hordozót csak bele kell csúsztatni.

A huzata könnyen levehető és mosható mosógépben is 30 fokon.

Nagyon könnyű a hordozó, papírja is megvan!

Szeretném felhívni a Chicco egyedülálló markolat megoldására a figyelmet!

1. Úgy lehet vinni a hordozót, mint egy táskát, és nem kifordított kézzel. Kb. fele olyan nehéznek tűnik benne a lurkó, mint a hagyományosnál! Smile

2. Az autóba rakásnál viszont két kézzel lehet megfogni, ami szintén jelentős könnyebbség a hagyományosokhoz képest.


Új bolti ára 100.000 Ft körül mozog vagy még több.

Csatoltam 2 db videót, ahol meg lehet nézni,h.miket is tud ez a kocsi:


http://www.youtube.com/watch?v=1CqnjE8WqRA

http://www.youtube.com/watch?v=eJrS1v7iT1s


Én inkább a személyes átvételt javaslom, de postázom is, ha nagyon akarod, de garanciát nem tudok érte vállalni, ugyanis nincs akkora dobozom,h.a kocsit is meg a hordozót is beletegyem.Jobb megnézni,élőbe,h.mennyire gyönyörű.


A kocsi huzata frissen mosva!Tisztán adom át az új gazdinak.Még a kerekeit is lemostam.Mintha új lenne.
A képek tisztítás előtt készültek.


Személyesen Nagykőrösről vihető el.

Kupolát telyesen be lehet húzni
Fekvő pozició


hordival


összecsukva pici helyet foglal

Itt lehet megnézni:

http://www.expressz.hu/secure/showAdver ... 1&cid=1930

Ha érdekel írj a timcike81@yahoo.com- ra
Vagy hívj: 06204941003

Ára: 53.000 Ft plusz posta, ha muszáj

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: