Új privát üzeneted érkezett!

Még sosem nyitottam uj topikot, remélem most sikerül! :) Várok szeretettel minden Svédországban élő magyar anyukát és kismamát!!!

d.dodó
 
 


Na halihó!!!

Itt vagyok, báe ne lepjen meg mostanában egyre ritkábban tudok jönni, mert Manócskám kavarja a lapokat! :lol: :lol: :lol:

Mi Hudiksvallban élünk, ez Stockholmtól felfelé 300 kmre van, Sundvalltól meg 100-ra visszább! Ti???

Írj magatokról hogy jöttetek ki, meg mindent!

Mi tavaly február 1je óta élünk itt kint. A férjem röntgenorvos, és ő dolgozik én meg babázok! :D Talán majd egyszer én is elfogok helyezkedni, alapjáraton röntgenasszisztens vagyok, tehát nem volt nehéz dolgunk összejönni! :oops: :lol:
Még tervezünk egy babát, aki előreláthatóan 2011ben fog megszületni!

Na puszika, írjál, írjatok!!!

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Szia!
Na végre jelentkezett valaki! :)
Hú, jó messze laktok!! Mi Trollhättanben a Vänern tó partjától kicsit délre lakunk. 2007. április 30-án jöttünk ki párommal. Másodikán már kezdett is dolgozni, szóval ugy jöttünk hogy volt már munka (előtte februárban volt kinn állásinterjún). Sajna most nincs munkája, leépítés miatt. egy tervező mérnöki irodában volt, meg onnan "kiküldetésben" 8 hónapot még a Saab-ban. Most is ebben reménykedünk, hogy ujra indul a Saab.
A kislányunk már itt született, nagyon meg vagyok elégedve az itteni ellátással. Bár sokkal kevesebb a dokinői látogatás, de az alapos szerintem.
Én suliba járok....először megcsináltam a bevándorlói svéd vizsgát (SFI C és D kurzus), majd most ősszel elkezdtem a SAS (Svenska som andra språk) Grundot, most csinálom a második félévet (ösztöndíjat is kapok rá).


Gyertek!! Remélem minél többen összegyűlünk itt.

d.dodó
 
 

 
 

NA halihó!

Nálunk is kb. így volt a munkakezdés, febr.1jén jöttünk, 3án kezdett Sanyi! :D
Hú, ti is jó messze laktok tőlünk!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: kb. ugyanannyira, mint mi tőletek!! :lol: :lol: :lol:

Nekünk is itt született a Manócska, valóban orvosi vizsgálat nem sok volt, bár én a terhességem elejét még otthon töltöttem, sőt ha lesz következő babánk azt is otthon akarom vizsgáltatni! Jó, jó az itteni ellátás, de nekem kevés! Amikor szültem totál kiakadtam, altatásos császárom volt, hétfőn, már szerdán itthon voltunk! Nem lacafacáznak! :shock:
Hogy tudod a sulit csinálni Laura mellett??? Én még nem járok, nem is jártam, mert Vilike mellett eszem nincs hozzá, hogy hogyan. Nem akarom még beadni oviba. :oops: :roll:
Tehát nekem marad egyenlőre a "rádragad" stílus, meg amit itthon Sanyival svédezünk! Már van ugyan két svéd barátnőm, olyan idős babójuk van, mint Vilike., velük szoktunk összejárni babatali néven, ekkor főzök nekik jó magyar kajákat, ami meglepő módon nagyon ízlik nekik! :D

Lehet, hogy szólok egy topictársunknak, hogy nézzen be ide, mert Ők most szeretnének kijönni Svédbe, és a kezdeti nehézségeket próbálok segíteni legyőzni, de azért én sem tudok mindent, ti régebb óta vagytok kint, ha esetleg segítenél te is, szerintem szivesen venné! Jó?

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


svedbaba nem jössz????

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


nozavi!
Nyugodtan hívjad a topiktársadat is! :) Hátha mégjobban kedvet kap ahhoz hogy kijöjjenek.

Ja, Lizy nálunk sem jár még oviba. Sajna páromnak most nincs munkája ő van itthon vele augusztus óta, mióta SAS-ra járok. Előtte mig SFI-t csináltam, még nem volt meg Lizy.

d.dodó
 
 


Ja! Hát akkor gondolom inkább nem járnál te sem suliba! :roll:
Mikorra várható, hogy a SAAB újraindul?
Akkor gondolom ti nem tervezitek, hogy hazaköltöztök! Őszintén mi sem!!! Először a szülők nyugtatására mondtunk olyat, hogy óóó, csak max. 6 évre megyünk, mire Vilike kezdi a sulit otthon vagyunk, mára már nyíltan mondjuk, hogy minek??? :oops:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


nozavi!
nem, nem tervezzük hazamenni. Minek?? Mikor most is otthon voltunk majd egy hónapot, és 2 szem papírügyet nem tudtunk elintézni?? Vicc az egész ami otthon folyik.
SAAB?? Hát a napokban már akár várható is, hogy végre bejelentik, hogy megveszik valaki.....nem bánnám ha legkésőbb márciustól lenne munka.

d.dodó
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy beindult ez a topic! Bár elég messze lakunk egymástól, vannak, lesznek közös gondjaink és örömeink ebben a klassz jóléti társadalomban. :D

Dodó: Gratula a kistesóhoz! :D - Sajnálom, hogy megyszűnni látszik a férjed munkahelye. :( Az újságokhírek nem sok jóval bíztatnak. Ott, helyben milyen a hangulat?

Nozavi: A topiktársadat hívd nyugodtan, nagyon szívesen segítek neki, amiben tudok. - De jó, hogy vannak svéd barátnőid! Éljenek a bandázós anyukák! :)

Mi Arbogában lakunk, Örebro és Västerås között. Annyiban kakukktojás vagyok, hogy a férjem svéd. 13 éve ismerkedtünk meg Németországban, ahol mindketten ösztöndíjasok voltunk a Griefswaldi Egyetemen. Öt és fél éve jöttem ki, három és fél éve vagyunk házasok.

Az SFI után (ami nekem nagyon tetszett, jó tanáraim voltak) jártam Svenska A és B-re, ez kellett ahhoz, hogy elismerjék az magyar diplomámat (magyar-német szakos tanár). Miközben suliba jártam, egy ismerős révén állás is akadt, igaz, csaj félállás, de nekem ez pont jó! Nem azért, mert a férjem ki tudja mennyit keres (köztisztviselő), hanem mert így most jut időm Lórira, később majd talán másra is... :D

A mostani felállás szerint Lóri hétfőn és pénteken jár bölcsibe (szeptember óta, nagyon szereti), kedden és szerdán én vagyok vele itthon, csütörtökön pedig a férjem.

A svéd eü. és főleg a terhesgondozás tényleg nagyon minimalisztikus. Nekem tetszik, hogy mindent nagyon nyugodtan kezelnek. Ma voltunk másfél éves kötelező oltáson, a védőnő közölte, hogy legközelebb másfél év múlva találkozunk. :shock: Mondjuk ez egy kicsit megdöbbentett, az ember hall mindenféle szűrővizsgálatokról, amit kis korban szoktak elvégezni Magyarországon (látás, hallás), ti erről mit tudtok?

Puszi:

Rita

Kép
svedbaba
 
 


Szia Svedbaba!
Jó hogy jelentkeztél!!

Szupi, hogy nálatok párodnak és neked is van melód.
Kicsit félreérthetted a helyzetünket, nem megszünőben van a munkahelye, hanem már augusztus óta nincs.....Ő az Etteplannal volt, és onnan 8 hónapig kiküldetésben a SAAB-ban is. De az ő cége is leépített már a nyáronh....75 emberből 45-öt kirugtak. Aztán pappa ledigen volt, most meg A-kassa-n.
Neked az SFI után a Svenska Grund kimaradt?? Rögtön az SAS A-val kezdted??

Hallás vizsgálat nekünk volt...ugynevezett BOEL teszt....Kb 1 éves korában..... ilyen kisebb és nagyobb csengettyűket csengettek hol egyik hol másik füle mögött, és azt figyelték, hogy arra az oldalra fordul e.... a szeme előtt meg csak egy ilyen piros fapálcát huzogattak , hogy utána néz e.

d.dodó
 
 


Nozavi! Ha én jövök te nem? :D

Dodó!

Ne haragudj, tényleg félreértettem. Mik a terveitek? Svédországon belül elköltöznétek, ha lenne munka?

Az SFI után két hétig voltam egy sv. Grund csoportban (december elején kerültem oda), januártól átpasszoltak a svenska A-ba. Nagyon kemény volt, alig értettem valamit az elején (bennszülött svédekkel voltunk egy csoportban), de jobb volt, mint egy könnyebb csoportban unatkozni. :wink: 8) . Írtam a szuper tanárokról, nem a papírforma szerint, hanem egyénre szabottan oktattak, terelgettek minket.

A BOEL-teszt nálunk is megvolt, a piros pálcikára viszont nem emlékszem... :)

Milyen az élet Trolhättanban? Pár éve jött onnan egy diák a sulinkba, nagyon dallamos dialektust beszélt, jó volt hallgatni. :D

Jó éjt!

Rita

Kép
svedbaba
 
 


Szóltam egy barátnőmnek, beregisztrált ő is. Olvas, és majd ha van kedve meg ideje, ir is!

Svédbaba!
Akkor hamar letudtad a sv grundot! :)
Hát várjuk, hogy ez a fránya saab beinduljon....ha nem muszáj, nem költöznénk országon belül sem, de ha muszáj lesz, akkor meg inkább már országon belül, mint haza vagy más országba! :lol:

Igen, itt Trollhättanban nagyon szépen beszélik a svédet. Én szeretek itt élni, mert nem túl nagy város, mégis minden megvan egy helyen aminek lennie kell. És még a városon belül is jó helyen lakunk....sulim szomszéd utcában van. Ovi az utca végén (bár Lizy még nem jár), förskolan szintén az utcánkban van egy. És a belváros 15-20 perc lassu séta, de egy erdőn keresztül lehet lejutni oda. Tök szép.

Ti panelban vagy kertesben laktok??

d.dodó
 
 


Úgy néz ki a tegnapi estével megköttetett a szerződés! MEGVETTÉK A SAAB-ot! Holland zászló kerül rá!
Már csak reménykedni kell hogy mielőbb elinduljanak a munkák.

d.dodó
 
 


Na sziasztok svéd Anyucikák! :D

Irigyellek benneteket a svéd nyelv miatt! Én is nagyon szeretnék már suliba járni, de megoldhatatlannak tűnik egyenlőre! :roll:

Nekem is furcsa volt a BVC-be járkálás, hogy először már egy hetesen vinni kellett, aztán két hét, most meg 2 hónap, aztán meg fél év, stb. A BOEL-tesztről még nem hallottam, de a mi védőnénink minden alkalommal piros pálcikázik :lol: , amit Vilike előszeretettel elvesz tőle és megrágcsálja, én meg szívinfarctust kapok a sok baci miatt. :roll: :lol: Hallásvizsgálata akkor volt amikor megszületett, valami szerkentyűt rakta a fülébe ami megmért mittoménmit! :oops: :D A szemecskéjére kicsit kancsal, azzal jártunk orvoshoz ellenőriztetni, de hála Istennek úgy néz ki kinövi!
Na most megyek, mert hiszti van!!! :? :lol:



Sziasztok

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Dodo-Hála Égnek!!! Szorítok!!!!

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Sziasztok!

Én vagyok az a magyar Anyuka, aki szívesen kiköltözne Svédországba! Jó látni, hogy nektek már sikerült!

Pár szó magunkról:
2 kislányunk van: Nóri 4 éves lesz ápr.-ban és Laura 17 hónapos. Nóri ovis, Laluval itthon vagyok.
Párom programozónak tanul, még 1 féléve van hátra én pedig most, márc. elején fogok diplomázni HR menedzser szakon. Mindketten középfokon beszélünk angolul. Párom most olaszul tanul. Jelenleg egy kismamaruha vállalkozást csinálunk: WWW.KISMAMARUCI.HU Anyum varr nekünk, úgyhogy ez egy családi vállalkozás.
Kedvünk az nagyon lenne kiköltözni Svédországba, csak nem tudjuk, hogyan kezdjünk hozzá? :roll:

gwini
 
 


nozavi!
Olyan csecsemőkori hallásvizsgálat nálunk is volt!

gwini!
Üdv köztünk! Reméljük hamarosan sikerül kijutnok ide!! Ha van "félretett" pénz akkor nem kell hogy ugy gyertek, hogy már legyen munka....akkor elég ha a lakás kiadókat www.akelius.se vagy az eidar.se -t nézegetitek..... mert néha nem a legkönnyebb lakást találni. Ezen kívül blocket.se-n is vannak, de azok általában már olyanok ami magán emberkéjé, és a bérleti jogát lehet megvenni, de az elég drága.

d.dodó
 
 


Dodo!

Hát sajnos félretett pénzünk az nincs, még lakásunk sem. Anyuméknál lakunk. Csak egy autónk van, de az sem ér sokat. :oops: Nem tudom, hogy mi lenne az első lépés? Kezdjünk svédül tanulni? Szerinted a mi végzettségünkkel van ott esélyünk állást találni?

gwini
 
 


gwini!
Szerintem itt könnyebb tanulni a nyelvet...és ingyenes a nyelvsuli. Párod tuti találna munkát. A te végzettséged nem tudom mit takar! :oops:

d.dodó
 
 


Hurrá!
Kaptam UH időpontot!!!!! Febr 15-én mehetek!!!!! Reggel 9-re.

d.dodó
 
 


Dodo!

Örülök az UH-nak! :lol:
Csak az a gond, hogy itthonról kelene állást találni, azt meg nem tudom hogyan. És nyelvtudás nélkül hogyan kaphatnánk állást? Itt viszont nagyon drága a svéd nyelvtanfolyam.
Az én szakmám: Humán Erőforrás Menedzser. Régen személyzetisnek hívták. Ő az, aki toborozza, kiválasztja az új munkatársakat. Tapasztalatom még semmi, állásom még nem volt.

gwini
 
 


Sziasztok!

Eloszor is bocs, eltunt a magyar billentyuzetem! :(

Dodo: Nagyon jo hir, hogy nem szunik meg a SAAB. Gondoltam ratok, igy csak jobbak a kilatasok ott Trollhättanban. :D - Ez lesz az elso UH? - Tenyleg szep lehet, ahol laktok. Erdon at setalni a varosba... ilyenekben Skandinavia verhetetlen. Mi egy ketszobas lakasban, a kilencediken laktunk augusztusig, azota kertes hazban. Es ilyen kemeny tel 20 eve nem volt, szoval holapatolasbol behoztuk az eddigi lemaradast. :) A kozpont kb 10 percre van tolunk, tegnap szankon huztuk Lorit. Nagyon elvezte, csak ha nem ment eleg gyorsan (pl. megalltem nezelodni), le akart szallni.

Nozavi: Internetes, tavoktatos nyelvtanfolyam nem lenne esetleg? Tudnak rolad az SFI-s suliban?

Gwini: Udv kozottunk. A legbiztosabb az lenne, ha valamelyikotoknek lenne munkaja, amikor kikoltoztok. Az itteni Munkakozvetito Hivatalnak honlapjan van angol nyelvu resz is (arbetsförmedlinden.se).

Mit csinaltok hetvegen?

Puszi:

Rita

Kép
svedbaba
 
 


Sziasztok!!

Svédbaba!!
Igen, sokkal jobb lesz most a helyzet itt Trollhättanban! Már tegnap az Arbetsförmedlingenes leadere kérdezte hogy küldheti e tovább az önéletrajzát a cégeknek. Mert most a kis cégek is versengenek az emberekért, mert ugye munkaerő kölcsönzés van.

Hát itt Trollban sajna csak ez az egy 18. heti UH van. Viszont a télen míg magyarban voltunk, elmentem egyre megnyugvás képp, de akkor még csak 10 hetes voltam.

Szuper, hogy sikerült kertesbe kiköltöznötök! Nekem is nagy vágyam lenne.....talán majd egyszer!


Többiek, hogy vagytok??? Mindenki behavazott?? Itt ma -15 fok van!
Amugy ma Göteborgba megyünk, egy jó pár magyar összefut ott.
A SOMIT-ról nem tudom hallottatok e (Svédországi Magyar Ifjusági Találkozó). Ma még nem ez van, majd tavasszal lesz, de párom vezetőségi tag, és ma megbeszélés van!

d.dodó
 
 


Halihó!

Dodó: Szuper, hogy máris javul a helyzet, szorítok, hogy legyen munka mihamarabb! - A Somit nekem is szokott körlevelet küldeni az iwiwen, de innen elég messze vannak a rendezvények... :( jó nektek, Göteborgban sok a magyar. :D

Gwini: Bocsánat, összekeverten a szezont a fazonnal: :oops: a Svéd Bevándorlási Hivatalra gondoltam, az ő honlapjukon van angol nyelvű tájékoztató a munkavállalásról. (migrationsverket.se)

Szép szombat estét:

Rita

Kép
svedbaba
 
 


Sziasztok!

Svédbaba irigy vagyok kicsit a magánházért, mi is szeretnénk majd egyszer, bár még egyenlőre jó ez a kis lakás. Mi panelosak vagyunk. Egy 3 szobás, 80 nmm kis lakás, nagy erkéllyel, amiről látjuk az erdőt meg a tengeröblöt! Szóval nem panaszkodom. :oops:

Képzeljétek úgy volt ugye, hogy múlt szombaton jönnek Tesómék ki hozzánk, erre fel leszakadt Ferihegyre az ég -20 cm hó :?: - így enm indították a járatot! :cry: Sikerült átrakatni a repjegyet most szombatra! Szorítsatok, hogy sikerüljön kijönniük! Annyira rákészültem!

Jajj és a legfontosabb, MiniManómnak kijött az első "normális" fogacskája - a két Drakula Grófos szemfoga már megvan :oops: - de most már megjött a várva várt jobb alsó egyes! Már két hete szenvedtünk vele.

Hááát, hogy konkrétan tudnak-e rólam, hogy nem tudom a nyelvet azt nem tudom, de szoktunk találkozni a tanárnővel aki Sanyit tanította még amikor kijöttünk, de erről még nem volt szó, hogy esetleg meglehetne oldani valamilyen formában az oktatást. Húúú pedig de örülnék, mert Sanyinak a På svenskajat szoktam forgatni, na de azért az, főleg egyedül nehéz, legalábbis nekem! :oops:

Dodo: Éljen, éljen SAAB!!!!! :wink: :wink: :wink:

Na most megyek, mert a Mancikám alszik, és én is olvasgatok még egy kicsit!

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


ja még annyit, hogy nálunk is szokott lenni Magyar találkozó! Itt Hudiksvallban van kb. 20 magyar család, akiből az egyik fél orvos, és így szoktunk összejárni. Pl. Volt Mikulás-buli, ahova jött a Mikulás és minden gyereknek hozott ajándékot, az egyik orvos volt a Miki akiknél még nincs baba. Aztán Szilveszterkor volt összeröffenés, majd most készülődünk Farsangolni. De nyáron szokott lenni a tengerparton grillezés akkor Gävleből is jönnek, meg innen a környékről. Ilyenkor sokkal többen vagyunk. Nagyon Hudiksvall felett nem tudunk magyarokról, mondjuk innen fentebb már jó hideg van, bár az egyik ismerősünk most azt vette a fejébe, hogy ő Kyrunaba megy orvoskodni! ÁÁÁÁ! NA oda max látogatóba! :roll: :D

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


nozavi!
Sajnálom, hogy a tesódék nem juttak ki. Pedig írtad, hogy hogy készülsz! Bosszantó lehet!
Mi tavaly előtt meg nem jutottunk haza. Decemberben mikor mentünk. Gondolhatod, akkor még este 10-kor indult a gép, mentünk ki a reptérre az 5 hónapos gyerekkel. De előtt még direkt itthon neten frissitettük a BUD.hu-t, és semmit nem írt, hogy törölték volna.....büszkék is voltak rá, hogy eddig egy Wizz járatot nem töröltek (akkor volt a sztrájk). Erre kiértünk, és akkor közölték, hogy nem megy. De állítólag (ez volt csütörtök), hogy már előtte hétfőn sem ment, igy csomóan vártak ott. Sikerült még felhívni őket, és átiratni 2 nappal későbbre a jegyet, de aki utánunk telefonált, annak már azt mondták, hogy menjenek vagy Malmöbe vagy Stockholmba, mert a következő Göteborgi gépre már nem férnek fel.
Gondolhatod, ott bőgtem anyáéknak a telefonba. Ráadásul hazajöttünk, itthon fűtés lekapcsolva, semmi kaja, semmi. Brrr....


Itt ma megint szakad a hó!!

d.dodó
 
 


Dodo-mi ezért szoktunk Malév géppel járni, mert tavaly ilyenkor már megszívtuk a Wizzairt! Amikor Sanyiék kijöttek autóval, akkor a másik srácnak jött az anyukája és az ment volna haza egy héttel később, és azt a járatot nem indították, én rá egy hétre jöttem ki, akkor nem volt semmi probléma, azzal a géppel ment haza végül az Anyuka. Én nem szeltem át 6 hónapos terhesen Európát, mert úgy gondoltuk, hogy az üres lakás minden nélkül kicsit gáz egy terhesnek. Így két héttel később jöttem, ekkora meg Sanyi már vett ágyikót, meg ezt azt. Az egy dolog, hogy 6 hónaposan nem szeltem át Európát, de márciusban nekem minden évben otthon a helyem, így tavaly is otthon voltam, és közel 8 hónaposan viszont már nem repülhettem, így autóval jöttünk ki. :oops: Nagyon élveztem. A kompot különösen. :lol:
Most megint nagyon várom Tesómékat, remélem nem lesz semmi gubanc!!! :roll: :D

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok a segítséget! Most tanulok ezerrel az államvizsgámra.
Majd jövök, ahogy tudok!

gwini
 
 


nozavi, svédbaba!
Nektek jár a Hirado című ujság?

d.dodó
 
 


Sziasztok!

Nozavi: Nahát, nem is tudtam, hogy van, akinek a szemfoga jön ki először! Tényleg drakulás. :shock: :lol:

Szép lehet a kilátás a lakásotokból! Mi is nagyon szerettük a kis lakásunkat, de nekünk csak két szobánk volt, és a végén már nagyon nem fértünk. A költözéskor csodálkoztak is a barátaink, hogy hogyan fért el az a sok minden olyan pici helyen.

Ja, Kirunába én sem mennék, nekem már Hudiksvall is nagyon északon van. :D Gävlétől fentebb még nem voltam.

Érdekes, hogy arrafelé sok a magyar orvos. Klassz, hogy van társaságotok. (Itt lengyel orvos van sok.)

Sajnálom, hogy el kellett halasztani a tesódéknak az utazást. A Wizzairral mi is megjártuk már párszor: egyszer Budapesten törölték a skavstai járatot, csak úgy (nem az időjárás miatt), akkor nagy nehezen sikerült átfoglalni magunkat egy malmői gépre. Az autónk viszont Skavstán volt, így autót kellett bérelnünk Malmőben. Egy másik alkalommal (ugyancsak Pestről) kilenc órát késett a gépünk, kaptunk uzsonnát és vacsorajegyet. Egy kórus is jött azzal a géppel, ők ingyenkoncertet adtak nekünk. Szinte csak mi voltunk a terminálon... Szerencsére akkor még nem volt meg Lóri, akkor lett volna cifra, mondjuk egy öt hónapos babával... - Most karácsonykor csak két és fél órát késtünk odafelé, de akkor szakadt a hó végig, szóval örültünk, hogy ennyivel megúsztuk. - Ha szerettek autózni, az mondjuk jó megoldás. Mi egyszer jöttünk (amikor költöztem) azzal, de annyi elég is volt. Ja, a nyáron odafelé vonattal mentünk, az viszont nagyon jól sikerült. Växjöben aludtunk első nap rokonoknál, aztán Malmőből indultunk este hálókocsis vonattal, reggelre értünk Berlinbe. Ott elsétálgattunk egy napot. Lóri akkoriban még jól elnézelődött, ill. -aludt a babakocsiban, voltunk az állatkertben stb. Aztán este ismét halókocsis vonatra ültünk, és másnap délelőtt értünk Pestre. Drágább volt, mint repcsivel, de az élmény miatt abszolút megérte!

A nyelvtanulással kapcsolatban arra gondoltam, hogy minden suliban szokott lenni pályaválasztási tanácsadó (studievägledare), ha kérsz tőle időpotot, remélhetőleg tud neked segíteni abban, hogy elkezdd a svédtanulást.

Gwini: Egy kalappal az államvizsgára!

Dodó: Nekünk nem jár Híradó. SOMIT-os újság?

Megyek ebédet főzni, sziasztok!

Rita

Kép
svedbaba
 
 


svédbaba!
Nem SOMIT-os, de az is benne szokott lenni, meg sok más magyar találkozó, tábor, est, sokminden.

d.dodó
 
 


Dodó!

Hogyan lehet hozzájutni a Híradóhoz? Neten vagy papírformában? Jó lenne olvasgatni.

Rita

Kép
svedbaba
 
 


svédbaba!
Postai uton. Majd megkérdezem egy illetékestől, hogy ez mindenkinek járhat e, vagy hogy megy.

d.dodó
 
 


Sziasztok!

Nekünk sem jár a Híradó! Én pl. megelégszem a bedobott újságokkal! :lol: lol: :lol:

Sajnos most nincs több időm, mert nagyon nagy előkészületekben vagyunk, bízom benne, hogy holnap nem kavar be Ferihegy!! Szorítsatok!!! :roll: :D
Ha kijutnak Tesómék akkor a jövő héten biztos nem tudok jönni, de utána jövök beszámolni!!

Puszi mindenkinek!!!

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


nozavi!
Mennek a drukkok!! És jó időtöltést tesódékkal ha végre ideérnek.

d.dodó
 
 


Sziasztok!

nagyon nagyon nagy az örömem, mert felszállt Tesómék gépe!!! Hurrá!!! Pár óra és találkozunk!!! :D :D :D :D :D :D

Sziasztok!! Egy hétig tutira nem tudok jönni, óvatosan termeljetek, hogy visszatudjak olvasni! :D

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Sziasztok!

Ennél azért több termésre számítottam!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Fantasztikus volt a múlt hetünk!! Most már nagyon várom, hogy két hét múlva menjünk haza!!!
De addig még lesz jövő szombaton farsangi buli. Magyar találka! Ti nem jöttök fel???? :D de jó lenne!!!

Na mára ennyi, mert mindjárt 10 óra és leragadnak a szemeim!

Sokszor puszilok mindenkit, GYERTEK ELŐ!!!!!

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Halló, halló!!!

Sverige jelentkezz!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Merre vagytok??? Hazamentetek tavaszolni egy kicsit??? :D :D :D

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


nozavi!!
Örülök, hogy jól telt a hetetek!!
Hát én mindig ide pillantottam, d emivel senki nem írt, igy magamban nem beszélgethettem! :)
De jó nektek, hogy 2 hét mulva mentek haza! Én is ugy mennék! De idén már szerintem csak decemberben megyünk! :(
Hudiksvallba nem hiszem hogy megyünk. Még a göteborgi farsangon sem voltunk....mondjuk gyereket nem is tudtuk volna hova tenni!!
Felétek is nagy hó van?? Itt már csütörtökön irta az ujság címlapja, hogy oväder várható Västra Göteland regionban. Hát be is jött nekik sajna. Tegnap dél óta szakad a hó egyfolytában.
TAVASZT AKAROK!!!

d.dodó
 
 


Sziasztok!

ddodo-nálunk is iszonyat mennyiségű hó esett megint! Már mi is nagyon várjuk a tavaszt!!!!! :roll: :roll: :roll: :roll: Jelenleg - 16 fok van, és annyira fúj a szél, hogy a fák alig bírják a hajlongást. :roll: :roll:

Ma sikerült megvenni Vilikének az etetőszéket. Valahogy itt nem olyan a felhozatal, mint otthon, de egész jót találtunk 800 koronáért! Majd teszek fel róla képet. Egy bajom van vele, hogy fekete az ülőkéje, mert másmilyen nem volt. Mondjuk nem tudom miért lepődtem meg ezen, mikor ruhaügyileg sem egy eleresztettek. Én Vilikének mindig amikor hazamegyünk otthon szoktam bevásárolni. :oops:

Na mára ennyi, mindenki bújjon elő most már... :D :D :D

pussszzz

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


nozavi!
Itt is rettenet nagy hó lett.

Kép

Kép

Mi etetőszéket sima, legegyszerűbb IKEA-sat vettünk!! Könnyen takarítható, és kis helyen elfér. Én szeretem az IKEA-t. Elvileg jövő hétvégén megyünk is :). Polcokat kéne venni Lizy szobájába.

Amugy meg tegnap derült ki, hogy jön apa Göteborgba fuvarba!! :) Szupi! Tud egy-két hazait hozni!!

d.dodó
 
 


Sziasztok!

Csak gyors lejelentkezek, mert Vilike beteg! Tiszta nátha! Hála Istennek láza nincs, csak köhög, mert folyik az orra. :cry:
Nem tudom, hogy mikor jövök, mert most reggeltől estik sterilizálásban vagyok! :roll:
dodo-nálatok is akad egy kis hóóó! Nálunk folyamatosan esik, csak most még ráadásul nagyon hideg is van, - 23 fok, meg nagy szél! wáwáwwéwéwéwé ELÉG!!!
Jövő szombaton megyünk haza, majd otthon felmelegszünk! :D
Sziasztok!

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


nozavi!
Nálunk is -21 van!!
Ma jönnek apuék!! :lol:

d.dodó
 
 


Sziasztok!

Nozavi: Remélem, jobban van azóta Vilike!

Örülök, hogy jól sikerült a tesódék látogatása a kezdeti balszerencse után! Miket csináltatok? És hamarosan mentek is haza, szuper! :lol: A magyar farsang miatt pedig külön irigymirigy vagyok. :wink: Milyen jelmezetek lesz ill. volt? (Nem tudom, megvolt-e már a buli.)

Nekünk is IKEA-s etetőszékünk van, snassz, de strapabíró és könnyen tisztítható. A ruhákkal kapcsolatban nekem a nagy méretű bodyk beszerzése okozott gondot (92 méret felett). Egy netes fórumon találtam egy címet, ahol lehet rendelni, ma kaptam meg a csomagot.

Ami nekem otthonról hiányzik, az a könyv. Ha megyünk haza, mindig hozunk magunkkal, de mivel nehéz, nem fér be mind, amit el akarunk hozni. Most pl. A Boribont szereti Lóri nagyon, arra fáj a fogam. 8)

Dodó: Apukád hogyhogy felétek jár? Kamionozik (ha nem vagyok vindisgréc :D ).

Megtudtál valamit a Híradó újságról azóta?

Húúú, látom, nálatok is rengeteg a hó. Itt ma elkezdett esni az eső. Hmmm, két hónap kemény tél után már ennek is lehet örülni. :lol:

Gwini: Hogy sikerült a vizsga?

Puszi:

Rita

Kép
svedbaba
 
 


svédbaba!
Apa nem kaionozik, hanem pont olyan "kiesbb" dolgokat hoz, ami lemarad a kamionról, vagy el se kell miatta indiítni kamiont. Még B-s jogsival vezet, de abból egy elég nagy Merci transzportert.
Könyv: hát igen...mi is otthon könyveket szoktunk venni, de az ugye marha nagy súly repülőn...de ilyenkor max összerakjuk csomagba, és ott "vár" hogy apa elhozza.

Hiradó ujságot azóta nem tudtam még meg, mert nem beszéltem Sanyival. De rájöttem, hogy mondom a páromnak érdeklődje meg, mert ő többet beszél vele! :)

Itt is ahhoz képest, hogy nemrég oväder volt a nagy hó miatt és -16 meg -21 fokok voltak, most 2 napja 3 fok van, és szakad az eső. És most áradásoktól tartanak! De olan furi, hogy már ebben az időben ha nem veszek pulcsit a kabát alá, akkor sem fázok! :)

Ne bánnám ha jönne a tavasz. A pocakom kezdi kinőni a télikabátom! :lol:

d.dodó
 
 


Hú de leállt ez a topik! :shock:

Nozavi!
Visszaértetek már svédbe? Milyen volt otthon a pihi?

Ujságról annyit, hogy aki vagy a SOMIT vagy a SMOSZ tagdíjat fizeti (éves tagdíj), az ingyen kapja.

d.dodó
 
 


Sziasztok!

Megérkeztünk!!! Az éjjel fél 12kor értünk. Majd felrobbantam a reptéren, mert laza 3/4 órát kellett várni a csomagokra. wéwéwáwá

Nagyon jó volt otthon, bár volt intézni való bőven még mindig. sírógörcsöt is kaptam, szóval volt itt minden. Képzeljétek el, hogy megfagyott a házunkban a vízóra, sikeresen amikor kiolvadt több, mint 700 m3 víz elfolyt. A vízdíj egyből 265000 ft lett! Sokkot kaptam, sőt még most is ha rágondolok! ááá :twisted: :roll: :roll: :roll:

Zalcsikámnál minden rendben volt, nagyon aranyos időt fogtam ki, így megtudtuk csinálni Anyukámékkal a tavasziasítást!
Sanyi egy hete jött haza, de szegénykém egy hét alatt sikeresen levezetett 1500 km. F@sza volt. Ingáztunk mint gólyaf*s a levegőben. Pihenni esély nem volt, nem baj, majd itthon kipihenjük magunkat. Legközelebb májusban megyünk egy hétre, hpogy otthon ünnepeljük Vilike első szülinapját. A Drága Tündérborsó nagyon jól viselt minden macerát. Igaz kicsit taknyosan mentünk még haza, de hétfőn mire mentünk a dokkernénihez szervízbe :D nyoma sem volt a betegségnek. Hála Istennek.

Na most ennyi, most már sűrűbben fogok jönni, puszika mindenkinek!!!

Sziasztok

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Üdvözlök Mindenkit!
Fantasztikus, hogy létrejött ez a kis fórum, már annyira vártam, hogy beszélgethessek hasonló cipőben járó nőkkel, anyukákkal.
Egy éve költöztem Göteborgba a párom már évek óta itt él. Én is most járok SFI-re, ami nekem is nagyon tetszik.
És végre már nem esik a hó :)
Azért írtam ebbe a topicba, mert szeretnénk babát a kedvesemmel csak amiket hallottam a svédországi terhesgondozástól kezdve a szülésig azoktól egy picit elbizonytalanodtam :-(
Nagyon szívesen meghallgatnám azokat az anyukákat illetve kismamákat, akik ebben a gyönyörű országban váltak/válnak anyává. Azt hallottam, hogy itt jóval kevesebb vizsgálat van, mint otthon, ami egyfelől nem is probléma, hiszen nem vagyok én sem híve az agyonvizsgálásnak, másfelől viszont nem tudom, hogy elegendőek-e az itteni vizsgálatok, vagy érdemes azért otthon is megnézetni a kis pocaklakót, hogy minden rendbe van-e vele. Nagyon szépen megköszönném, ha tudnátok információval szolgálni nekünk!
További szépnapot Mindenkinek!
batkamano31
 
 


batkamanó!
De jó, hogy ránktaláltál!! :)
Én annyit mondhatok, hogy a második gyermekemet várom éppen, és én kimondottan örülök, hogy itt szülhettem/szülhetek. Otthonról csak hallottam dolgokat...nekem az nem hiányozna...nem hiányozna, hogy 2 hetente "turkáljanak" méhszájat nézve, hogy paráztassanak AFP eredménnyel (már csak magyarországon van ez a vizsgálat), nem hiányzik éhgyomorra cukros löttyöt inni.... itt is néznek vércukrot, nem ha magasnak találják, megkérdezték mit ettél előtte, és mennyivel előtte etted. Ha a 18. heti UH-n valamit nem találnak rendben, akkor onnantól kezdve több, és alaposabb kivizsgálások vannak itt is.
Ha valami még konkrétan érdekel, írj kérdést, megpróbálunk segíteni!!

d.dodó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: