Új privát üzeneted érkezett!

Nem főztem. Tegnapról maradt a babunak. Most épp alszik.

Lehet, hogy a rota egyik fajtája.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Edit, látszik, hogy egynapon születtek a babáink :) Emlékszel mi voltunk az utolsók :)
A tegnap nagy meglepetesemre Nóri megette a spenótot, ma kapott tökfözeléket azt is megette. Ugylátszik jól ki kell éheztetni szegénykét aztán mindent felfal. Nappal már nem szopizik csak hajnalban 5-6 körül egyszer ez az egész napi adagja. Persze estére kap tápszert. Ugyanugy vagyunk mint ti, hiába fözök neki zöldséglevest látni sem birja. Ez érdekes ,mert amikor 2 napig anyósomnál volt Nóri akkor mindent megevett amit adtak neki.
Egyelöre én is csak próbálgatom a zöldségeket, ha van valami amit nagyon megeszik Nóra akkor szólok, hátha nektek is bejön. :)

Icberg! Nagyon sajnálom ami veletek történik, kitartást, tudom, hogy rossz ha te is beteg vagy, szegénykém.
Nóri is 2 napja lázas, taknyos, nem tudom megint fogjam a fogaira ? Hogy kellene jöjjenek a fogak, nem néztem utána. Nekünk felül van 4 alul kettö, de megint felül gyulladt az inye. Fönt lesz 6 alul meg 2 , még ilyent nem hallottam.
Nekem is ma nagyon kezdett fájni a torkom, lázam nincs szerencsére, mit csinálnék ennyi gyerekkel egész nap betegen, még belegondolni se akarok. Apa nem tud hazajönni a munkából hamarabb mert még csak egy hete dolgozik itt, ugyhogy csak én vagyok egyedül.

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


Sziasztok!

Húúú nagyon be vagyok havazva! Milyen zárt topik??? :shock:, le ne maradjak! :D
Üdv az újaknak és a visszatérteknek valamint a csendben kukkolóknak!

A kismamánkról tudok! Ceyla súgott :D . HATALMAS ÓRIÁSI GRATULA ÉS BOLDOGSÁGOSSÁG MEG POCISIMI!
Egyébként irigy-irigy :oops: :D .
Valaki egy kis összefoglalót szegény behavazott személyemnek? Köszi.
Úúúúúúúúgy ég az orcám! :oops: :oops: :oops: , elfelejtettem a kismenyemet köszönteni szombaton. Úh nagyon gáz!

Niki babám! Boldog névnapot! :D

Kép

Kép

Kép

Kép
prücök
 
 

 
 

Sziasztok!

Cherryke!
Bocsi :oops: ....,11 kiló 30deka Lillus,ja és 21-es szandival kezdtünk nemrégiben... :shock: .

Kri!
Már megint egy kicsit eltűntünk...,szóval múlt héten mikor mérésen voltunk Lillával a dokinéni kontra védőnéninél,egy "okos" anyuka rendelés helyett 6gondolva korábban végez/behozta a nagyon beteg kölyökét a védőnői részre. A kisfiúnak taknya-nyála egybe,egyszer se szólt rá az anyja hogy tegye szája elé a kezét /volt vagy3-4 éves/,plusz szó szerint lobogó nyelvvel végignyalta a padokat meg az üvegeket a kis srác. Nem mi védőnénink ráadásul bevette Lilla előtt a gyereket,mert hogy még nincs doki néni,addig menjenek be. Na akkor derült ki ,hogy apuka aki kinn ült a váróban velünk ugyancsak taknyos,és köhög. Csak mellesleg teszem hozzá hogy időpontra mentünk.... :x na akkor már tudtam Lilla tuti elkapja,pedig apával ki is küldtem sétálni. na szóval Lilla beteg lett. Elvittem sóbarlangozni,meg szívjuk az orrát,csöpögtetünk,c vitamin...stb. Most már jól van. de azt a bizonyos anyukát nagyon elátkoztam... :oops:
Ja és benn közölte doki néni hogy viszik bölcsibe a kisfiút. Hogy lehet valaki ilyen hülye???!!!!!
Hát így jártunk. Bocsi hogy csak panaszkodok...,remélem Brigi edződik az ovira/ba!!!!!! Én szorítok nektek.


Iceberg!
Lilla kb 10 napja gyógyult meg egy hasonló vírusból: hőemelkedés,durva hasmenés,ja és rubeola szerű kiütés.
Kb: 1 hét. Remélem már ti is jobban vagytok.


Üdv az Újaknak!!!!!!
Lilla is jár már homokozóba!!!!!

Kép
mók
 
 


Sziasztok!

Szegény beteg babóknak és anyukáknak jobbulást kívánok!!!

Nagyon durva volt a ma esténk. Szegény borzasztóan sírt, alig akart elaludni, több mint 1 órát szenvedtünk. Nem tudom, mi lehetett. :( Lehet, hogy túl fáradt volt? Attól szenvedhetett ennyire??? Ma a szokásosnál is kevesebbet aludt napközben. Nem bírom már ezt az alvás mizériát :(
Ma arra gondoltam, lehet, hogy nála úgy jön ki a szeparációs szorongás, hogy nem akarja lehunyni a szemét, nehogy ne lásson? Na jó, ez tuti butaság, de nem értem, miért van, hogy hulla fáradt, látszik rajta, majd' leragad a szeme, és mégis erőlködik, nehogy lecsukódjon. :(

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Ha van egy órátok, hallgassátok meg:
http://www.kismamablog.hu/egyeniseg-szuletik-sikerult
Ráismertem a fiamra is és a bnőm fiára is. Pont ellentétje a 2 gyerek :D
Az én fiam óvatos. Mászni is úgy kezdett, hogy amikor már fejben tudott mászni és biztos volt a dolgában. Egyik nap még kúszott, másik nap már mászott. Jelenleg, bármilyen pozícióból kivágja magát. Leül, arrébb megy ha kényelmetlen, az étkezőasztal tetejébe kapaszkodva elkezd letérdelni és közbe elengedi az asztalt. Nem esik el, nem dől már el. Lehet az állás menés is úgy lesz, ahogy azt elmondja a csajszi. Ha fogja az újjamat és úgy sétálunk, nem érzem, hogy szüksége lenne a kapaszkodásra. Ilyen az én gyerekem. Mindenképp hallgassátok meg, fontos dolgok is vannak benne.

4:45kor kelt :( evett, és most aluszkál. Hetek óta ez az óránként 2 óránként felsír állapot, kezd lemeríteni :(

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Csajok: hasmenés és kiütés az nem allergiás reakció? mondjuk ha lázasak is...

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Mók! tényleg felháboritó, hogy vannak ilyen felelötlen szülök. Örülök, hogy Lilla már jobban van.
Nóri is beteg, de nekünk nem nehéz elkapni a virusokat, mert mindenhová viszem magammal, a fiuk meg amugyis mindent hazahoznak az oviból.

Varitus. Hát, igen van igy, hogy már annyira féradtak, hogy attól nem tudnak aludni, ez már velünk is elöfordult egy párszor.
Nálunk minden este kb. 10 körül van csend a házban. Mire mindegyik elalszik, arra ébred a középsö és átjön a mi ágyunkba. Mire elalszik mellettünk arra kezdi Nóra a nyafogást, megkapja a teáját és alszik reggel 5-6 ig, akkor már kia fene tud visszaaludni amikor fél7 kor kelek, készitem a reggelit, meg a fiuknak a szendvicset és akkor keltek mindenkit és kezdödik a nap. Nem lehet azt mondani, hogy nagyon sokat alszok, de szerintem már megszoktam és elfogadom igy ahogy van, mert különben beleörülnék :)

Majdnem elfelejtettem, a tegnap este Nóri átsétált a szobán és vissza és ezt többször gyorsan egymás után. Látszott rajta, hogy nagyon élvezi, olyan boldog volt angyalkám :) Ugy éz ki már egy pár nap és begyakorjuk ügyesen a járást. Nem is tudom, hogy örüljek-e neki nagyon, mert most mégjobban kell rá figyelni.

Mi lesz ma az ebéd lányok???

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


Sziasztok!

Iceberg, remélem, nem kellett kórházba mennetek megint. Írj, ha tudsz, egy pár sort. És remélem, már te is jobben vagy.

Cherryke, a három napos láz végén mindig van pötty, nem allergia. De a hasmenésesnél nemtom mi van, de szerintem simán belefér, hogy egy lázas betegség után legyen pötty.

MOndjuk Andriska most nagyon durván néz ki. A feje, háta, hasa csupa pötty meg folt. Szóval már arra is gondoltam,hogy ez lehet, hogy nem is a 3 napos volt. Ha nagyon nem múlnak a pöttyök,akkor azért megkérdezem a dokinénit.

Szegénykém annyirea nyűgös, hogy az csak na. Én meg holnap megyek tanfolyamra (most 2 évig fogok járni péntekenként, kell a munkámhoz), és a férjemmel lesznek ketten. Hát ha ilyen marad, nem tudom, hogy fogja bírni. Mindegy, majd megpoldja.

És még valami, főleg Rékus, mert ugye az ebéd nálatok sem menő. Ti mit csináltok, ha nem eszik? Mert Andris főzit szinte egyáltalán nem akar enni, de én ebédre meg nem akarok neki kiflicsücsköt, meg joghurtot adni. Elég tanácstalan vagyok. Most is lefeküdt ebéd nélkül (na jó, pár falattal), de nekem ez így egyáltalán nem tetszik.
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Etus: van, hogy nem akarnak enni. Bnőm fia sem eszik sokat, sőt! azon csodálkozunk, mitől hízik.

Ma sóska lesz a gyereknek :) eddig nem ette meg csak ha pár szálat beleraktam neki valamibe. De magát a sóskát krumplival...

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Köszi Cherryke, én ezt tudom, csak Andris már 2 hónapja nem hízik semmit :( Amin én eddig nem is paráztam, de a betegség óta még sokkal rosszabb, és ez most már aggaszt.
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Wivianne,
köszi. Úgy kezdődött, hogy a Brigitta volt az a név ami mindkettőnknek bejött a férjemmel. És mivel a vezetéknév Balogh, így BB lett a monogrammaja. Bettinél tudtuk, hogy kislány lesz, először nem is B-s neveket néztünk, de mivel nem találtunk olyat amit mindketten szerettünk volna, így elkezdtünk B-seket nézni. Így találtunk a Bettinára. Szóval most van két BB-s csajunk. :lol: De fiúban a Barnabás nekem nagyon tetszik. Majd ha a harmadik fiú lesz.....

Mók,
nagyon durva. A védőnő sem szólt nekik? Annyi a nem normális ember. Nálunk amikor a védőbe jött egy fiatal kismama, olyan rondán köhögött mint a fene, a védőnő elég szépen kiosztotta. De igaza volt. Mondjuk akkor nem volt doki, csak méretni vittem még Brigit.
Örülök, hogy Lilla jobban van.

Ice,
mint mondtak a kórházban milyen vírus volt? Ti oltottatok rota ellen ugye?

Edit,
kitartást a sulihoz. Mennyi Andris súlya, hogy most megállt?

Réka,
a tökfőzelék nálunk is nagyon bejött. Nagyon ügyes Nóri, hogy már így sétál.
A nem alvást is meg lehet szokni, én is már több mint 4 éve nem nagyon aludtam végig egy éjszakát. Betti is többször szopizik éjjel, Brigi meg az ovis stressz miatt aludt nagyon rosszul. De most már talán elfogadja. Ma reggel alig volt sírás, inkább csak próbálkozás. Napról napra egyre jobb, remélem nem fog visszaesni.

Ebéd: zöldbab leves, rántott husi + krumplipüré (férjnek kell a hús) nekem túrógombóc.

Rita,
én Briginél vettem észre, ha nem alszik délután, hamarabb elalszik este, viszont marha rosszul alszik. Többször is felsír. Szerintem simán lehetett a fáradságtól.

Nálunk az udvarban van homokozó, zárható, mert cicák is vannak. Abban már játszott Betti, de nem nagyon engedem, mert még sok mindent a szájába vesz.

Hálózsákot nem használok, csak picinek aludtak benne. Télen polár pizsirugiban aluszik Brigi, Betti is abban fog. A takarót nagyon nem szereti egyik sem.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Jajj, akartam írni, hogy tegnap rendeltem a Tulli-tól 7500 Ft-ért ingyenes szállítással Fisher price-os tanuló teddy macit. Betti azt kapja szülinapjára. Annyi minden van Brigiről, de ilyen még nem volt. Unokatesójuknak még régebben a tanuló kutyust vettem meg, de az 9 ezer körül volt. Ez a maci inkább a számot, betűket, színeket tanítja, míg a kutyus dalokat mondókákat.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Sziasztok!

Mai elalvás sima volt :) Tegnap tuti a fáradtság miatt volt.

Tényleg durva, milyen felelőtlen anyukák vannak. Picit sem tudnak gondolkozni?

Etus: Sajnálom, hogy Andris nem eszik. Tésztával, rizzsel sem mennek a zöldségek? Nem nagyon tudok tippeket adni, Bencével szerencsém van.

Kri: De jó ez a névválasztás, 2 BB-s csaj :lol:
Igen, Bencénél is észrevettem, hogy nyugtalanabbul alszik, ha fáradtabb volt. De elalvásnál már rég volt ilyen sírás...
Mi hétvégén megyünk valamit venni Bencének szülinapra, de nem nagyon van ötletem. Valami játék féleség lesz :)

Milyen torták lesznek a babóknak a közelgő szülinapon? Ötleteket szeretnék! :)

Betegeknek továbbra is jobbulást!!!

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok,

Üdvözlet mindenki újnak! :)

Elnézést az eltűnésért, nem volt időm írni, de azért olvasni olvastam ám! :)
Köszönöm a névnapi köszöntéseket. Prücök ne aggódj, én is később köszöntöttem Gergőt. :oops:
Eltelt a névnap is, még a szüleim is tiszteletüket tették, Niki kapott pár játékot meg ruhákat. Apósomtól pl egy csizmát ami valószínű jó lesz rá majd télen, de nem tudom ráadni, mert vagy szűk a lápfejénél ahol fordul a lába (nem tartom valószínűnek mert Nikinek elég vékony lába van), vagy nem fordítja úgy a lábát, hogy fel lehessen adni. Gyakorlott anyukák! Hogyan lehet csizmát feladni???
Beszéltetek a homokozóról, na Niki nem homokozik, hanem kavicsozik. :) A ház körül van kulé kavics szivárgónak és azt szedegeti fel és pakolgatja a vödrébe, majd szórja szét a teraszon nagy élvezettel. :)
Már Niki is elég ügyesen jár, de még Bettinától messze van. Néha úgy megy, mint akinek bot lába van, néha meg mint egy zombi valamelyik horrorfilmből :lol: De már egyre többször törekszik arra, hogy inkább két lábon közlekedjen. Majd valamelyik nap felveszem és feltöltöm valahová.
Ma megvolt az első plezúr koptatásunk a térdéről, ugyanis rövidnaciban sétálgatott egy térköves részen és sikerült elesnie. Nem komolyan szerencsére, de mégis ez az első ilyen. Ja és ma szintén megvolt az első két dudor a homlokán is, a mosdószekrény élébe verte be a homlokát szegénykém amikor megcsúszott, így egyből két púp lett a fején, mert ilyen érdekes kialakítású ott az él. :(
Pohárból már régen próbálom itatni Nikit, és nagyon ügyesen iszik belőle, de csak ez én üvegpoharamból, ezért azt nem adom a kezébe. Pont valamelyik nap gondolkodtam, hogy veszek neki valamilyen poharat amivel gyakorolhat magától is, legfeljebb a nyakába önti. :)

Kri,
Átérzem Brigi problémáját az ovival. Én a ami napig emlékszem rá, hogy milyen rossz volt ottmaradni. :( Bár én már 4 évesen kezdtem az ovit. Nem tudom, hogy én majd hogy tudom otthagyni Nikit ha Ő sírni fog. Most azt mondom, hogy nem lennék rá képes. :oops:
Jó az a maci amit írtál. Nekünk van, a kocsiban szokott velünk utazni és néha zenéltetem amikor már az összes egyéb játékot megunta. Niki nem egy nagy autóban alvó típus. :(

Ice,
Nagyon sajnálom Balázst. :( Rettenetes lehetett a kórház, belegondolni is rossz. Remélem hamar túl lesztek rajta.

Etus,
Nálunk is már volt ez a három napos láz, pont amikor nyaraltunk. Szerencsére Niki megúszta 1,5-2 nap lázzal és utána jöttek a pöttyök, de nála meg a kezén és a lábán voltak nagyon sűrűn, a testén nem volt egy darab sem.
Olvasom, hogy téma volt a nem evés is. Én azt mondom ne panaszkodjon senki, mert Niki a legrosszabb evő itt ahogy elnézem. A következőket hajlandó megenni: kifli (natur), buláta, dinnye (csak néha kéri), körte (csak bébiételben és azt sem mindig). Ennyi. Semmi amit eddig szeretett nem kell neki. Azt látom, hogy a mi kajánk érdekli már, de annyira össze-vissza eszünk, hogy ritkán eszünk csak együtt és akkor is csak kóstolgatni kér Niki, pár falat és megunja. Szerencsére még cicizik így végre hízott egy keveset, már elértük, sőt picivel el is hagytuk azt a súlyt amivel a nyaralásból hazajöttünk. (Ugyanis utána Ő fogyott.) Nem tudom lehet-e köze a betegséghez, vagy ez csak egy ilyen időszak, de gyakorlatilag amióta hazajöttünk és ugye beteg is volt, azóta nem eszik normális ételeket. Tehát én annak is örülök, hogyha megeszi a kiflit, nem hogy főzelékről álmodozzak :(.

Mók,
Valóban felháborító amit írtál. Pont azért vannak ezek a rendelések, hogy az egészséges babák ne betegedjenek meg.

Varitus,
Nikinél általános a nem akarok aludni téma. Valamelyik nap az ölemben volt és már csukódott le a szeme annyira fáradt volt, de azért még az utolsó erejét összegyűjtve megpróbált lemászni játszani. :lol:

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Torta: nem csinálok :(

Nálunk 2 szülinapja lesz. Apja 30.-án tartja a szül napját a gyereknek délután. Az ő családja ráér olyankor. Aztán 1-én elmegy németbe és 3.án jön haza. 1én én tartom a szülinapot az én családommal ők akkor érnek rá. 2 csokitorta lesz. egyik péntekre másik szombatra. De szombaton hami is lesz :D mondtam mindenkinek, hogy 3tól jöhetnek, de 4re érjenek ide. És akkor el leszünk. Mit kap, nem tudom. Van egy mumu amit kap az biztos. De menetközbe vettem neki 3 játékot is, nagyon jól el van velük. Még nem neki való, de les..rom. Ruhája van, cipője van... nem tudom, nincs ötletem :(

Valaki ötlet?

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Betegek babák hogy vannak? Remélem mindenki javulgat!


De jó, h írjátok ezt a szülinapi tortát! Teljesen meg vagyok lőve ez ügyben, mert nálunk Anyum gyereknek allergiás volt a tojásfehérjére, így Barninak nem merek adni tojásfehérjét, majd csak 1éves kor után, a doki javaslatára. (De azért azt hiszem kicsit morbid lenne, ha sima piskótás torát kapna mindjárt 1. szülinapra.....)

Ajándék:
Barni azt a kismotort kapta (előre), amit fotón mutattam, mert a játszón folyton "szerelte" a motorokat. Még használni nem igazán tudja (csak segítséggel), de feldönteni és "megszerelni" remekül megy már. :D :D :D
Elméletileg fog kapni még egy kis dömpert, aminek dönthetős a platója, mert ilyet is kiszúrt a játszón, h milyen vicces ledönteni a platóról a homokot...

Ceyla
NAgyon sajnálom, h ilyen rosszevő Niki! Ez szörnyű lehet, h nem tudsz a kedvébe járni!

Cherryke
2szülinap nagyon szupiiii! :) :D :) Hunor jól jár! :)

Rékus
Nagyon ügyes Nóri! Barni ettől még messze van. Van egy ilyen járás segítő tolhatós kisvonat, azzal már tud haladni (vagy a székeket tolva) de anélkül csak kapaszkodva!

Etus
Nálatok is sajnálom, h rosszevő Andris!
Tanfolyamra eljutottál? Hogy bírta Apa? (és Andris?)


Tiétek gyerek is nyűgös volt tegnap (és ma reggel) ?
Barnival nem lehet bírni. Éjjel alig aludt. :( Remélem nem lesz Ő is beteg! (Remélem csak a foga (milyen jó kifogás mindenre...( vagy csak a frontok miatt... :(


Úgy hallom felébredt Barni!
Bocsi akit kihagytam! Folyt. köv.

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


találkoztam a szomszéd csajszival. olyan okos. ő is a férje is 7 hósan már mentek (szerintem elindultak) és Bence (8hós) is áll már. Mint kiderült, nem áll. Most kezdett el mászni és próbálkozik felkapaszkodni. Mindent sürget a kis csaj. Mondtam neki, ne felejtse el, hogy Bence 35. hétre született. Ne akarja siettetni a dolgot. Erőskodik, hogy már ül és elkezdi a biliztetést. Mondtam neki, akkor szokták elkezdeni, amikor már áll egyedül, illetve elindul. De legfeljebb 15 hó előtt valamivel. De, hogy ő is másfél évesen szobatiszta volt és hogy Bence is az lesz és milyen jó lesz.
Igen, szobatiszta. Napközbe és otthon. Van néhány gyerek, akik 15 hósan már teljesen szobatiszták és éjszakára sem kell pelus (én is ilyen voltam és bnőm nagy fia is ilyen volt) de ez ritka. És én nem is várom majd el a fiamtól, hogy addigra szobatiszta legyen, azért mert én is az voltam. Nálunk a szobatisztaság, elég ha ovira az lesz :D


Vivi: jobb szerettem volna 1 szülinapot 1-én :( így apa nem lesz velünk, amikor "megszületik". De megígérte, hogy nem felejti el és koccintanak a zenekar tagjaival 17:05kor :)
Motor, igen jó ötlet, de még nem áll fel csak támaszkodva. De azt már profin csinálja, és nem is értem mért támaszkodik :D Óvatos a gyerekem.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Ceyla,
amíg nem tudja ő is a lábát kicsit belenyomni a csizmába elég nehéz lesz ráadni. Nálunk az első tél volt kicsit gáz Brigivel, bár nem sokáig kellett nála csizmát hordani, mert január végi. Most keményebb menet lesz folyton feladogatni.
Ma elvileg megjön a maci, már várom, hogy kipróbálhassam. :lol: :lol: De majd csak ha a csaj alszik.

Betti is eltanyált egyik nap, lenyúzta egy kicsit a nórziját és látszott az aszfalt nyoma a homlokán. Bár az még most is látszik.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Kri: igen a csízma mizéria... Hunor a cipőt is zoknit is leveszi mire hazaérünk sétából :( ma fűzős cipőt adtam rá, azt hálistennek nem tudta kikötni, csomót húzott rá :D Az idén nem adok még rá csízmát, van jó kis magas szárú bakancs. Meg amúgy is a babás bundazsákot, amit vettünk tavaly, megcsinálom beülős bundazsáknak :D fiam úgyse fog még annyira menni, hogy hanyagoljuk a babakocsit.

Láttam most a möbelixbe hintalovat 8ezerért. 2 hangot is ad. nyihog és vágtat :D addig amíg nem megy, nem kap motort, bent a lakásba úgysem tudja használni. Nincs hely....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cherryke 2011.09.16 12:03-kor.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Halihó mindenkinek!!

Gyorsan bekukkantok aztán megyek is tovább.
Rövid hirek rolunk: reggel tűz volt felettünk ugy szaladtam le a házból, elegem van mostmár még jobban utálok itt :-(((( Jo hogy a fiam nem volt itthon igyis gyenge az idegzete az uj hely miatt ....

Viszont ma nem főztem van a tegnapi meg uramnak sütök egy kis kolbászt az mára ennyi. Délután vásárlás, most meg megyek át anyuhoz én nem maradok itt most még él bennem a szörnyű élmény.

Kri:ezek a cipőgondok sajnos most a rossz idő be álltával bejönnek. Eddig mi nem ordtunk semmit a jo időben. :-) Amugy az ajándék gyönyörű :D megnéztem képen

Ceyla.üdv örülök hogy jol vagytok! :-) hiányoztál :-D

Cherryke: ne szomorkodj majd megünneplitek együtt. Hétköznap mi nem tartjuk pl hanem Vivié 6.-ára esik akkor az övét 8.-án tratjuk meg és ennyi. Attikáé meg 10.-én lesz övét meg meg vagy együtt a kislányéval vagy meg nem tudom... :roll:

Rekus: Nóri nagyon ügyes gratulálok! :-)


Megyek a hétvégén nem leszek szóval nektek kellemes hétvégét é jó időt!! :wink:

dinuci01
 
 


Dinu: szerintem külön tartsátok. A fiadnak "kell" most az "odafigyelés", ha érted mire gondolok :) de te úgyis tudod mi kell a fiadnak :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Dinuci,
szerintem igaza van Cherrykének. Most inkább legyen külön. Az első szülinap úgyis különleges, ne érezze magát Attika háttérbe szorítva. Remélem nem vetted rossz néven a véleményemet. :oops:

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


na sziasztok lányok :)

Először is köszönöm mindenkinek,aki érdeklődött!!!!!!!!!!Nem rota volt és azt mondták a kórházban,h hiába oltatjuk be rota ellen attól még nem minden fajtája ellen véd!Amit ők mint nagymama ,nővérke ajánlott a bárány himlő elleni oltás a szövődmények miatt!Ezt át is fogom gondolni,mert mondta ,h ezek a vírusok már nem olyanok mint régebben hanem sokkal ellenállóbbak!

László kórházban voltunk amúgy kedden délután jöhettem haza Balázzsal és szerdán apa bevonult Mátéval!Én meg itthon maradtam Balázzsal.
Máté hozta haza a suliból kiderült mikor felhívtam a tanárnőjét,h nem biztos,h mindent egyszerre be tudunk pótolni és akkor mondta a tanárnéni,h háát volt már 3-4 gyerek beteg ezzel!Mondtam neki,h ilyenkor nem lehetne kézfertőtlenítős kézmosót használni,aztán mondta,h igazam van akkor vesz az osztálypénzből.
Már akkor venni kellett volna mikor a 1-2. gyerek beteg!Na de most már mind1 bele estünk sajnos.

Balázst nagyon megviselte most alszik éppen,de nehéz elszabadulnom tőle,ha már wc-re megyek sír szegény és csak a kezemben alszik el és néha fel sír ,de ha meg hallja a hangom vagy meg lát akkor megnyugszik.

Amúgy nagyon kedvesek voltak a kórházban,de fájt neki amikor a kéz fejébe beszúrták a infúziót ,hajnalig csak sírt sírt egyszerűen nem tudtam megnyugtatni szegénykémet másnapra tiszta pufi lett a szeme.
De ügyes volt ivott szépen és lement a láza.

Máté meg a nem ivós fajta és nála a kiszáradás volt meg 2 napja már nem evett,láza volt meg többször ment wc-re.De ma jöttek haza már jól van holnap egészben sült csirkét kért ebédre :)

Én is rosszul voltam tegnap előtt éjjel amikor egyedül voltunk,de végig csináltam alól-felül jött egyszerre képzeljétek,nagyon rossz volt!
Most már csak szédülök meg mocorog a hasam,szegény párom meg most mászik bele.

Azt mondták a kórházban,h a legjobb ilyenkor a cukros tea már mint teát készíteni és azt inni piciknek is!Semmi gyógyszer,hasfogó ilyesmi csak lázcsillapító 38.5-nél és azt egyen amit kíván nem kell úgy mint régen,h diétáztatni!Annyi,h ne zsírosat.
iceberg
Budapest
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk nyaralásból.
Holnap írok a szerkesztő lánynak és megcsináltatom a zárt topicot. Üdv a zugolvasóknak, meglátjátok fognak még jönni, remélem jól felpörög a topic.

Sissy, szerintem biztos be van állítva a szerkesztőnek egy kereső bizonyos szavakra, pl zárt topic, kizártnak tartom, hogy ráérő idejében pont minket olvasgatna. Mindenesetre az biztos, hogy sokkal többen olvassák a topicot, mint gondoljuk.

Dinuci! Meglátod, semmi változás nem lesz a zárt miatt, ígérem neked.

Jó éjt, ha sikerül megcsinálni a topicot, akkor teszek fel nyaralós képeket.
Vendég
 


Ice: rota: igen, sokféle rota van. A védőoltás nem úgy véd ellene, hogy egyáltalán nem kapja el. Az oltottak nem kerülnek kórházba, 2-3 nap alatt egy gyengébb hasmenés-hányással megússzák. És ez nem mindegy...

Nem lehet, hogy szalmonella? Mert az is kb ennyi idő, míg lefut és ott is inni kell a gyengébb hashajtót (teát), hogy a baci kimenjen. Örülök, hogy jobban vagytok. Sajnálom a gyerekeket, hogy keresztül kellett menniük ezen.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Bárányhimlő oltás: 2 féle orvos van. Aki minden féle oltást ajánl, mert ez a dolga. A másik aki elmondja mi az előnye és mi a hátránya. Döntsd el Te, melyiket adatod be. A mi orvosunk utóbbi.

Novembertől megint elhordjuk Hunort erre a polarizált fényterápiára. Amikor 6 hetes volt, elkezdtük vinni, nem is volt igazán beteg. Egyszer volt 38,2 láza. Náthás volt többször, de láza nem volt. Nekünk bevált ez a lámpázás :)

Képzeljétek: kb 3 hete elkezdtem a gyerekkel metrózni is. Nagyon élvezi. Merthogy vettünk sportkocsit és le és fel tudom vinni a lépcsőn. De mindig van valaki aki segít :) amíg pocakos voltam, olyan lenézőek voltak az emberek. Most meg... még az iskolás fiúk is segítenek. Mi a különbség a két állapot közt?????? ha pocakba van, az még nem számít?????

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Képzeljétek. Hétfőn megszült egy unokahúgom. Nem vagyunk jóban... 45 cm 2750 gr, 37. hétre, fiú. Úgy tűnt semmi baja a babának. Mivel a csajszi liszt érzékeny (nem rég derült ki) szülés után 4 napig vérzett, ezért nem engedték haza őket. Mire kiderült, hogy nem nőgyógyászatilag vérzik... Mivel a lisztérzékenységet a terhesség előtt derítették ki, a belei már tele voltak sebbel. Az vérzett neki :( Ma reggel vitték először neki a babát, teje nincs, bár mondtam neki: mellszívó... ha már a babát nem kaphatja meg. Mindegy... Szóval ma reggel vitték neki, be volt bugyolálva és remegett, mintha fázott volna. Aztán látta, hogy pöttyös a baba nyaka. Megkérdezte ez mitől van. Vért vettek a babából. Sűrű a vére. Képzeljétek, ez a hülye picsa végig dohányozta a terhességét, mint a gyárkémény. A doki úgy tudta, csak néhány szálat szív naponta... most ebből kiderült, hogy nem. A doki nagyon lebaszarintotta. Sajnálom a babát :( még egy ilyen hülye picsát...
Mi lett volna, hazaengedik őket... belegondolni is rossz. A babának vérátömlesztést kell csinálniuk :(

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Kész a zöldség leves. Zöld zöldbabbol akartam levest, de nem bíztam magamban annyira :D de raktam bele abból is. Nagyon finom lett :) Tegnap bnőm vadast adott át a fiamnak. Bevágta egy evésre :) nagyon ízlett neki :) Kapott mára repetát :D holnap meg a zöldség levesből kap mind a kettő gyerek.
Van benne húsos csont (tele hússal) pipi mell és máj a gyerekeknek. Szaggattam bele nokedlit. Az enyém abból nem kap :)

Mivel apának a leves, csak leves... csinálok hambit uzsira magunknak.

Fáj a fejem :(

Fiam 1/2 6 kor kelt, evett, játszott, garázdálkodott, kimentünk sétálni és volt egy teherautó, zöldség-gyümölcs. Mivel párom egész héten motorral járt kifogytam mindenből. Így bevásároltam :D hazajöttünk, babut leraktam aludni, beindítottam a mosást, odaraktam a levest, elpakoltam, teregettem. Felébredt, evett gyümit, garázdálkodott, kivittük a szemetet, összesöpörtünk a kertbe, garázdálkodott, elfáradt és most megint alszik. Átállt a 2 nagy alvásról, sok picire. Ami nekem is jobb, mert így legalább haladok és nem fekszem le vele aludni. Bár ki tudja melyik jobb. Aludni vagy haladni :D

Ma megyünk megvesszük möbelixbe a 3 ablakra a rolót. Mivel hőszigetelő ablak van/lesz, nem kell a régi redőny. Roló lesz. Ikeába 8ezer.... itt meg 5 alatt van, mert kiárusítás van. Meg egy függönytartó rudat is kell venni, mert kitaláltam, hogy a nappali bejáratához rakunk valami dekor függönyt, amit össze is lehet húzni. Babu kilát a kis szobából és ha világosat lát neki sűrgős dolga van :D Ez a legújabb. így este mindig vakoskodunk a tv fényénél :D
Meg megnézzük a hintalovat. Illetve a párom, mert én már láttam.
Ja meg babakocsit kell kimosni... Annyi dolog van megint, hogy nem tudunk pihenni :( pedig jó lenne már 3 órát aludni :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Iceberg! Egek! Megértelek! Mi 2x voltunk a Lászlóba. Először a nagyfiammal,akkor 8 hós volt majd a fiú-lány együtt egy év múlva. Szörnyű volt. Kikötözték őket mert kiszedték az infúziót. Ott mindent a szobában csinálnak, ott lumbálták Bazsit. Juj gondolni sem szeretek rá. Ellenben a személyzet és az orvosok első osztályúak szerintem minden tiszteletem az övék!
cerryke! A babát nagyon sajnálom főleg az anyja miatt. Minden baba szeretetteljes családot és gondos édesanyát érdemelne aki már a pocakban is óvja! Én dohányoztam ami azt jelenti, hogy életem végéig függő leszek, de letettem hogy teherbe eshessek, hogy a babámegészséges lehessen születése előtt és utánis és azért, hogy felnevelhessem és láthassam ahogyan neki családja lesz. Persze elcsaphat egy metró, rámeshet egy ufó de legalább teszek valamit az egészségemért.

Mi 2x ünnepelünk. Múlt hét anyósék házassági évfordulója volt. Holnap apum szülinapja, szerdán ugye Gergő meg após szülinapja majd 28-án anyámék házasságija. Na úgy döntöttem ma anyuékat, aput és Gergőcit megünnepeljük anyáméknál, holnap apóst és újra Gergőcit apósséknál. Ez egy halom tortát jelent. Apámnak diabetikusat csináltattam, Gergőnek tejszínes málnát...úgy sem eszi mi viszont szeretjük :P
De fogok belőle adni neki ha kér.
Anyóséktól Micimackó házat kap, tőlünk a hozzá való padot asztallal, anyáméktól csúszdát szintén hozzá való meg kapott ikeás darut és még tőlünk Markó Juci féle Valdorf manót és marokmanót. Szóval leszmit mutogatni. Ja anyuék még asztalt és széket is vettek a kisházba :D Szóval gazdag szülcsinapcsi lesz :oops: :D

Kép

Kép

Kép

Kép
prücök
 
 


Tudok ám helyesen írni de ez a ka.i gép nem veszi időnként a szóközt. Szóval nézzétek el nekem ha néha mindentegybeírok :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép
prücök
 
 


Ceyla!
Nekem nem lesz csizma és szerintem neked sem fog kelleni. Nekem Silmamás univerzális lábzsákom van! Ajánlom mindenkinek! Gergő imádja.
Sajna nem tudok képeket feltölteni mert túl nagy a méretük de ha tényleg zártak leszünk megadom a gmailes linkjeimet. Ja és megigérem, hogy lecserélem a vonalzóm a szülinap után mert velem van tele az oldal :oops: :D

Kép

Kép

Kép

Kép
prücök
 
 


Prücök: nekem bundazsákom van, fekvős, de kilukasszuk a bekötésnél és ülőset csinálunk belőle.
Ez a silmama oldal jó :) napvitorla :) majd jobban körülnézek az oldalon.
Épp tegnap mondtam a páromnak, hogy mostmár babakocsit is tudnék terevzni, mert tudom mi kell egy picinek, mi egy nagyobb babának és mi kell most már az anyukának is :D Sajnos nem létezik olyan babakocsi, ami minden téren megfelel. Nekünk 3 van. 5 hós koráig használtunk egyet, aztán használtunk egy másikat, és most már a sport kocsit. Persze csak a sportot vettünk a másik kettőt kaptuk. DE! amit 5 hós koráig használtunk, az lesz térlire megint elővéve, mert csak abba fér bele a bundazsák :D a többi kocsi keskeny hozzá :D Szóval elég gáz lenne, ha nálunk kéne mindezt tárolni :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Prücök,
most néztem, hogy már csak három nap és szülinap!

Csizma,
szerintem kelleni fog, hiszen 15-16 hósan még bőven tél lesz. És addigra szerintem már mindenki bőven menni fog. Sőt már előtte is jóval. Nekem Briginél is volt és ő január végi. Lábzsákom nekem is van a babakocsihoz, szeretem, mert jobb mint a takaró.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


sziasztok

prücök:szegények biztos nem tudták elviselni,h a kezükön van az a kötés,de kikötözve gondolom az ágyhoz még rosszabb lehetett :?
Balázst meg akarta enni róla a gézt ,aztán rágni akarta a műanyag csatlakozót,sőt mikor nem kapott infúziót akkor meg ütötte a kezével az ágyat háát mondom nem semmi ez az egész,de túl vagyunk rajta! :)

cherryke:nem azért kerülnek a gyerekek kórházba ,mert konkrétan hánynak hasmars van,hanem azért,hogy nehogy kiszáradjanak ezek miatt főleg babánál,mert infúziót otthon nem lehet adni és abban még is csak jobban benne van minden ami ilyenkor kell!
iceberg
Budapest
 
 


Tudom, mért kerülnek kórházba :) annyira dili nem vagyok :) azt is tudom, hogy amíg beér velük az ember, adagolni kell egyfolytában az innivalót.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Kri: mi 14 hóig a földön maradunk :D ha meghallgattátok amit belinkeltem, ott van is róla szó... Itthon meg amíg nem megy biztosan, zokni.... utcán még nem fog menni. De van bakancsa. Ha úgy van az jó lesz.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Iceberg!
Sajnálom amin átmentek,mihamarabbi gyógyulást a fiúknak. ez azért komolyabb mint amit Lilla kapott el... :cry:

Cherryke!
Én dohányoztam hosszú évekig,aztán mikor kiderült hogy babát várok egyik napról a másikra teljesen leraktam. napi egy dobozzal szívtam.... :evil: nem volt könnyű,és néha még ,most is hiányzik,de természetesen a gyerek egészsége a legfontosabb a világon!!!!!
azóta se gyújtottam rá,mert egy szál és újra nincs megállás. Olyan ez mint minden függőség...Rokonod lehetett volna erősebb a kisfiú érdekében.

Kri!
Nálatok is mindjárt szülinap!!! :D :D :D :D :D :D :D

Kép
mók
 
 


sziasztok!

pár nap elég hozzá hogy az ember elveszítse a fonalat:)

jobbulást a babáknak és kitartást a mamáknak!

azért érdeklõdtem a tízórai felõl, mert nálunk is gyümi vagy gyümi keksz vagy gyümi gabonapép vagy gyümi túró a menü a joghurt nem annyira jönbe. ...van hogy utána egy kis kenyerféleséget kinéz magának a reggelinkbõl és hát az uzsi is valami gyümölcsös dolog általában próbálok váltogatni gyümiket és változtatni hogy mivel egészüljön ki az is elõfordul hogy túrórudi és kifli, vagy sonkás sajtos kenyérke az uzsonna próbálok változatos lenni, de néha olyan egyhangúnak tûnik... csináltunk neki már babafasírtot az is bejött most meg kinéztem húskrémet, zöldségkrémet, tojáskrémet, hogy majd kipróbáljuk uzsira


nektek milyen mennyiségeket esznek?


bárányhimlõ oltással kapcsolatban milyenek a vélemények?

Ritkán nálunk is elõfordul egy egy felsírás igazából nem tudni miért arra gondolok ,hogy túl sok új dologgal találkozott aznap vagy a mindenkor elõkapható lehetõség :biztos a foga miatt :)
boodorka
Budapest
 
 


tortareceptek:)

Tejmentes almatorta

Hozzávalók: 20 dkg liszt, 10 dkg (tejmentes) margarin vagy vaj, 1 tojássárgája, víz.

A hozzávalókat közepesen kemény, gyúrható tésztává keverjük, fél órát pihentetjük. Kikent tortaformában villával megszúrkálva 10-15 percig 220 fokos sütõben elõsütjük. A tetejére 4-5 szem almát felszeletelünk és kevés fahéjjal, vaníliás cukorral meghintjük. Ezután még 30 percig sütjük.

Meggytorta

Hozzávalók: 30 dkg meggy, 40 dkg margarin, 50 dkg háztartási keksz, 20 dkg kókuszreszelék.

Kimagozzuk a meggyet és 10 szemet félreteszünk. A margarint felolvasztjuk és a meggyhez öntjük, majd összekeverjük a kókuszreszelékkel és az összetört háztartási kekszel, amíg gyúrható massza nem lesz belõle. Némi meggylével higíthatunk rajta. Az egészet kikent tortaformába tesszük, majd 1 éjszakát a hûtõben hagyjuk állni. Reggel a tetejét a maradék meggyel feldíszítjük és kivesszük a formából és már kész is.

Gyümölcsös túrótorta

Hozzávalók:
20 dkg gyümölcs (meggy, cseresznye, kiwi, banán, barack stb.)
2 dl befõttlé (pl. meggy)
3 evõkanál zselatin
75 dkg túró
2 dl tejszín
1 citrom leve és reszelt héja
1 narancs leve
1 csomag vaníliás cukor
10 dkg cukor

A gyümölcsöt felfõzzzük a gyümölcslével és a zselatinnal, majd hagyjuk kihûlni a hûtõben (kerek lábasban érdemes, hogy átvegye a formáját).

A túrót áttörjük és a tejszínnel elkeverjük, majd jöhet bele a narancslé, a citromlé, a citromhéj és a vaníliás cukor, valamint cukor ízlés szerint.

A megdermedt zselére ráöntjük a túrómasszát, majd a hûtõben még 2-3 órát hûtjük, ha kész az egészet fejjel lefelé fordítjuk és már kész is.

Egészséges túrótorta

Hozzávalók: 10 dkg vaj, 1 citrom leve, 25 dkg túró, 3 ek étkezési zselatin, 10 dkg cukor, 2 tojássárgája, 4 dl (növényi alapú) tejszín, 15 dkg natúr kukoricapehely, 35 dkg meggy

A meggyet kimagozzuk. A vajat megolvasztjuk és belekeverjük a kukoricapelyhet, hogy massza legyen belõle. Ezt öntjük bele a kikent tortaformába, majd az egészet a hûtõbe tesszük állni. A cukrot habosra keverjük a tojássárgával, ehhez adjuk a citromlevet és a túrót, majd az 1 deci forró vízben feloldott zselatint. A tejszínt keményre felverjük és a túrókrémhez adagoljuk. A krém felét rátesszük a kukoricás alapra, majd rásorakoztatjuk a meggyeket és a tetejére kenjük a maradék krémet. 1 órát kell a hûtõben állnia és már ehetõ is!

Már megint egy almatorta

Hozzávalók: 50 dkg liszt, 10 dkg margarin, 1 csomag porélesztõ, 3-4 evõkanál cukor, kb. 4-5 dl víz, csipet só, búzadara, 4-5 db alma

Fél csésze langyos vízben kis cukorral megfuttatjuk az élesztõt. A margarint liszttel elmorzsoljuk, hozzáadjuk az élesztõt, az összes cukrot, egy csipet sót, és fokozatosan annyi langyos vizet, hogy jól gyúrható tésztát kapjunk. Az egészet fél órát letakarva kelesztjük.
Az almákat megtisztítjuk, lereszeljük, majd a kinyújtott tésztára helyezzük, búzadarával megszórjuk a tetejét, majd az egészet összecsavarjuk. A tekercsbõl vékony szeleteket vágunk és egymás mellé szorosan betesszük a tortaformába. 180-200 fokon kb. 40 percig sütjük (tûpróba)


elkezdtem keresgélni ezeket találtam...hátha valakinek még érdekes:)
boodorka
Budapest
 
 


Mók: 2009 októberében leraktam a cigit. Mert rá álltunk a babára. Méregtelenítettem, aztán be is csusszant Hunor. Azóta most kezdtem újra. 1 hét 1 doboz. Hunor sose látja, ha rágyújtok. Utána mindig kezet és arcot mosok, és szájvízzel öblögetek.

Boodorka: mennyiség: reggel este 230 táp. A többi mindig kérdéses, mert nem mérek, szemre csinálok neki, van, hogy sikerül dupla adagot főzni, marad másnapra. Van hogy 1 adagot sem sikerül, mert összeesik stb... akkor kap még pudingot vagy joghurtot. Gyümibe ha csak alma, nagy alma 2, kis alma 3-4 db. Ilyen adagok mennek :) 1 activia-1 banán.

Torta receptek jók :) köszönjük :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sissy?????

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Fiam korán kelt szokás szerint, evett, aludt 7:30ig. Vásároltunk sétáltunk szomszédoltunk. Hazajöttünk 10:30 körül, leraktam aludni, mert úgy elfáradt. 10 órai elmaradt ma. Most alszik. Aztán ebéd lesz, ha felébredt.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Mók,
igen, már nincs két hét. :lol: :lol: Boldogat utólag is.

Boodorka,
köszi a recepteket. A túrosokkal szemezem.
Bárányhimlő: eddig úgy van hogy nem oltatunk.A lányoknál talán jobb ha átesnek rajta, és megússzuk szövődmények nélkül.

cipő,
rosszul fogalmaztam. Valamilyen téli lábbeli kelleni fog vagy csizma vagy bakancs.

Cherrvke,
nem tudhatod mikor fog biztosan járni. De ha van bakancsotok akkor nem lesz gáz.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


sziasztok

kri:én ma sütöttem fonott kalácsot amiben nincs egyáltalán tojás :) és nagyon finom lett.sztem is kell téli lábbeli imádni fogják a havat a picit :D sztem nincs olyan gyerek amelyik ne szeretné.calcivírus okozta fertőzés miatt vettek fel minket a kórházba és a kiszáradás tüneteit észlelték.neem én nem oltattam be,de mondták is bent ,h ezt felesleges,mert csak 1 fertőzéstől véd a többit ugyan úgy elkaphatja ami ilyen tünetekkel jár.

mók.most már teljesen jól vannak a gyerkőcök már szombat óta vissza is jött teljesen az étvágyuk olyan jó volt látni.
iceberg
Budapest
 
 


Sziasztok!

Csak szüreten voltunk hétvégén Balcsin,így lemaradtam kicsit,de reagálok,ha elolvastam.Tegnap még fürödtünk is egyet.

Lina:Te mióta nem szoptatsz,azóta mit adsz a babának este,reggel?

Megkóstóltuk a tejet,de nem annyira ízlett neki.És ma evett ebédre halat.Hát,az viszont nagyon bejött.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sziasztok!

Gyors bekukk, aztán szerintem megyek aludni, vagy rókázni. Majd még eldöntöm....

Írtam a szerkesztőnek, gondolom hamarosan lesz zárt topic.

Sissy: Nálunk a reggeli és a vacsi is tápszer. Nem én akartam így, de amikor valami mást adtam neki, hiába evett szép adagokat, mindig felsírt éjjel. Mióta tápszer van, azóta nyugodtan alszik. Illetve nem is tápszer, hanem egész pontosan Milumil junior tejital, 1 éves kortól adható. A hal Fricinek is nagy kedvenc, Horvátországban egyik este megette a fél halamat, én meg vacsorázhattam spenótos krumplit....
Vendég
 


Kri!
Köszönöm /azt is hogy eszedbe jutott/!!!!!! :D :D :D :D :D

Lina!
Hányadik hétben jársz?

Lányok!
Én ezen a torta ügyön nem nagyon filózok,mert hogy amúgy sincsenek hozzászokva nagyon az édeshez. Például Lillával már kóstoltattam csoki tortát,de nagyon húzta a száját!
Szerintem a mostani szülinapi tortájukból jó ha egy falatot esznek még,ezért én veszek egyet. Persze aki akar süssön,nem azért írtam,ez inkább csak saját vélemény.

Boodorka!
Mi oltatunk a bárányhimlő ellen. De ez nagyon megoszlik,mármint hogy ki oltat,és ki nem...Az a helyzet hogy olyan sok szülő viszi oviba,bölcsibe a beteg gyerekét,tekintet nélkül a többi kicsire. :x :evil: Persze anyukám szerint az állásukat féltik az emberek.
Na mindegy amit lehet mi megpróbálunk kiküszöbölni. Én oltattam agyhártyagyulladás ellen,és rota ellen is.

Kép
mók
 
 


Cherryke: : )

Lina:és miért hagytad abba a szopit?Elfogyott a tejcsi?

Hát,én nem szeretném a tápszert,főleg,hogy van tejcsi,de jó lenne áttérni a tejre,egy éves kor után.A Tesó-kérdés miatt is,mert úgy tűnik,addig nem lesz,amíg szoptatok.

Boodorka:mi nem oltatunk.Csak a pneummococcust (vagy hogy kell írni) adtuk be asszem.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sziasztok!

Iceberg: Örülök, hogy már jól vagytok!

Boodorka: Jók a receptek :lol:
A bárányhimlő elleni oltáson én gondolkodom, bár lehet inkább magamat kellene oltatnom, mert én nem voltam...
Bence jó nagy adagokat eszik, és sokszor reklamál a végén... Reggel-este szopi, azt nem tudom mennyi. Tízórai ma pl 1 nagy alma és 1 őszibarack volt. Ebéd kb 200 g-nyi, na jó, inkább több, mint picivel is kevesebb. Mióta a védőnő kérdezte, hogy megeszik-e 200-220 g-ot ebédre, néha lemérem. Uzsonna 1 gyümölcs és 1 natúr activia, vagy túró. És ha mi vacsizunk, ő is kap ezt-azt. Rengeteget tud enni szerintem...

Cipő: Bence még nem lépeget. Állni is csak párszor láttam még próbálkozni :roll: Viszont vmi kellene a lábára, ha jön a hűvösebb... Egy cipőboltban próbáltam a lábára 19-es cipőt. Jó nagy volt, és nem is tudtam rendesen ráadni :roll: Azt hiszem, nem is lesz neki egyszerű venni, mert elég magas a lábfeje.

Vettünk ajándéknak hatalmas Fülest :lol:

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: