Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Tegnap voltam genetikai tanácsadáson,mert a 19.hetes uitrahangos leletem alapján mondta a nőgyógyászom hogy ha akarok menjek fel pestre az I.női klinikára tanácsadásra.
(Azt nem monodta hogy mért de hozzátete hogy ha nem megyek akkor sincs semmi baja a babának)
Pesten is megultrahangoztak és a doki elküldött magzati szívultrahangra.(Mert a bal kamrába 2 hyperechogén papaillaris izmot látni, és több a magzatvizem.)
OLvasgattam egy kicsit a neten és azt írták hogy nem veszélyes ha jó lett az AFP eredményem,mert egy idő után felszívodik és sokszor fordul elő.
A nőgyógyászom és a védőnőm azt mondja hogy jó lett(0,8 MOM),de Pesten alacsonynak tartották nem értem már teljesen össze vagyok zavarodva.(Egyáltalán milyen értéktől jó az AFP eredmény?)
Lehet jobban jártam volna ha fel se megyek.?
Magzatvízvételre is el akart küldeni a Pesti doki,(a nőgyógyászom azt mondta nem szükséges magzatvízvétel) de én mondtam hogy nem megyek.Meg terheléses cukorvizsgálatot ajánlott.
Ha valaki tud erről a témáról többet akkor írjon nekem.Február 15-én megyek vissza az ultrahangra és a tanácsadóba,még csak 1 nap telet el de én nem bírom nagyon aggódok nehogy valami baja legyen az én kis drágámnak.
Írjatok ha van tapasztalatotok vagy hallotatok erről valamit.
Előre is köszi.
21 hetes kismama
 


Szia!

A legkisebb fiamnak is volt. (18 hetes UH-on vették észre.)
Nekem annyit mondtak erről, hogy ez elég gyakori, és ha van egyéb jel is, ami rendellenességre utal, akkor felajánlják az alaposabb vizsgálatot. Gondolom ez a protokoll.
A 0,8 MOM érték határeset. Tudod már, hogy fiú, vagy lány? A lányokkal sokszor alacsonyabb az AFP érték. (Bár ez csak olyan megfigyelés, tudományos alapja nincs.)

Na és a lényeg: a fiam teljesen egészséges. Szóval, ha minden más rendben, akkor a hyperechogén papilláris izom miatt nem kell aggódni.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Szia!
Köszi hogy írtál.
Más nincs annyi hogy valamivel több a magzatvizem.
Ez lehet ok az aggodalomra?De mondom a nőgyógyászom annyit mondott a 19 hetes uh-ról hogy ha akarok akkor fel mehetek pestre én meg mondtam neki hogy adjon beutalót.És most itt tartunk.
Nem tudom hogy mi lesz,nem mutatta meg magát. Szerinted ha elmegyek 4d ultrahangra akkor ott megtudják mondani ha valami baja lenne?
Mégegyszer köszi a választ.
 

 
 

Szia!
A helyzet nálunk is hasonló... Nem mondom, hogy nem aggódom, de én is utánaolvastam a neten, és bízom benne, hogy nem lesz gond.

Röviden: kb 18. héten voltunk egy "grátisz" 4 D-s uh-n, ott vették észre szintén a bal kamrán. Az ottani szonográfus vagy orvos (nem tudom mi volt), azt mondta, semmi gond, kb minden 10. babánál van?, de aztán elmúlik.
A hivatalos kórházi 20 hetes uh-n is látták, elküldtek magzati szív uh-ra az I.sz. Női Klinikára (Hajdú Júlia). Ő a "súlyos szívfejlődési rendellenességet nagy valószínűséggel" kizárta, de ráírta a papíromra, hogy genetikai tanácsadás javasolt. Kb. már a 24. hétben jártunk. Igazából nem akartunk elmenni, mert ez a baba így is, úgy is a miénk, de az orvosom mégis melegen ajánlotta. Ismét az I. Női Klinikára kellett volna menni, de sehogy sem sikerült időpontot kérni, így magán rendelésre megyek Hajdú Krisztina genetikushoz, aki a Praxis 4D-s rendelőben is rendel.
Február 5-én megyek, az éppen a betöltött 32 hét lesz már.

Az eddigi eredményeim jók, azt olvastam, hogy ha más szervben nincs eltérés, akkor gyakorlatilag kizárható a kromoszóma rendellenesség.

Ha lesz valami fejlemény, megírom, de kérlek te is írd meg, hol tartotok, mit tudtál meg!!!

KépKép
KépKép
 
 


Törpilla!
Igen, érdemes elmenni egy tapasztalt, jó ultrahangos orvoshoz. Pl. egy 4D-s rendelőbe. Igaz, a 4D inkább csak mozi, a fontos dolgokat 2D-n nézik ott is.
Egyébként nekem is egy 4D-s magánrendelőben vették észre a hyperechogén izomköteget. Anno azért mentem oda a legkisebbel, hogy megnézzük, nincs-e szájpadhasadéka. (A középsőm született szájpadhasadékkal.) Mindent alaposan megnéztek rajta, akkor látták az izomköteget, szerencsére mást nem.
Szóval a magad megnyugtatása miatt menj el.

Ne hagyjátok magatokat riogatni. Sajnos a mai világban az orvosok inkább bebiztosítják magukat a perek ellen. Vagyis kisebb gyanú esetén is rendellenességeket emlegetnek, mert ha baj van, és nem ismerik fel, akkor beperelhetik őket. De az, akinek azt mondják, hogy lehet, hogy baj van, aztán mégis egészséges lesz a gyereke, az nem perel, hanem megkönnyebbül, és igyekszik elfelejteni a sok aggódást.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok! Elöször is köszönöm a válaszokat.

Atizka
sok sikert remélem nem lesz semmi baj nálatok,de írd ám meg hogy ha van valami.Nálunk még semmi fejlemény majd feb.15-én megyek szívultrahangra.De majd megírom hogy mi volt.Neked az első babád?És amúgy hogy vagy?

Boeske
Te is voltál szívultrahangon?Mit mondott a te orvosod?Neked mennyi ideig volt látható az izom?Hát a 4d ultrahangra kérek időpontot,de majd a szívultrahang után,már csak azért se előbb mert az se jó ha annyiszor ultrahangozzák.

Mindenféleképpen megírom majd hogy mi volt.
Sziasztok
 


Szia!
Én nem voltam szívultrahangon.
Nem tudom, meddig volt látható, 4 hét múlva mutattam a saját orvosomnak a leletet, ő már nem látta, bár az ő UH-ja nem olyan jó. Engem szerencsére nem izgatott a dolog.
A nagyobbik fiamnak anno cisztát láttak az egyik agykamrájában. (Ezzel hasonlóan szokták ijesztegetni az anyukákat, arra is azt mondták, hogy felszívódik. Hát nem tudom, 3 hónapos korában még megvolt, de ez is gyakran előforduló dolog. Mindenesetre ő is teljesen egészséges. Csak a középső született egy kis fejlődési rendellenességgel, azt persze senki nem vette észre UH-n.)

Drukkolok Nektek!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


sziasztok! Nálunk is ugyanilyen hyperechogén papilláris izmot találtak, a bal kamrában hármat. Én is HAjdú dr.nőnél voltam, aki szintén genetikai tanácsadásra küldött, na és közben tegnap megjött az AFP eredménye, ami 0,7 lett, éppen az értékhatáron van. A dokim már a magzatvíz vizsgálatot emlegeti, amitól én nagyon tartok és most már teljesen össze vagyok zavarodva és félek :cry: Jövő héten tudunk elmenni az IStenhegyi útra négymarkeres vérvételre, ami sokkal pontosabb a sima AFP-nél.

Torpilla, veletek mi újság? Atizka, neked mennyi lett az AFP-d?

Kép

Kép
 


Szia Bébike! A négymarkeres vérvétel jó ötlet, én már bánom, hogy nem szorgalmaztam, mikor lehetett volna. Most biztos többet tudnék. Ha már ott vagytok, nem akarsz egy genetikussal uh-t csináltatni? (Már ha éppen lenne időpont, stb...) Talán mondanának valamit a magzatvízvételről is, szükségesnek látják-e, vagy felesleges.
(Én mondjuk ezt alapból elvetem, de mindenkinek magának kell eldönteni.)
Nagyon drukkolok neked is, hogy megnyugtató eredményeid legyenek, és semmi gond ne legyen a babával!!!
Az AFP-m egyébként 1,12 lett.

Torpilla, még neked sem válaszoltam. Most a 2. babánkat várom, Emma lányom képe ott van a vonalzón. Mivel még ő is kicsi, rendesen lefáradok, de azért különösebb panaszra nincs okom, összességében jól vagyok.
Éppen egy hét múlva megyek uh-ra, én nagyon bízom benne, hogy akkorra talán már nem is látszik semmi a bal kamrán!

Boeske! Köszi neked a biztató szavakat!

KépKép
KépKép
 
 


Atizka, szia! A Te AFP-d csúcsszuper, én nem aggódnék ilyen érték mellett, de mivel nagyon a határon van és három ilyen papilláris izmot láttak, ezért most aggódom, de érzem, tudom, hogy nem lehet semmi gond!! Drukk, hogy eltűnjön a foltocska!! A magzatvízvételt én is ellenzem, nagyon remélem, hogy nem is kell elgondolkodnunk sem rajta!

Kép

Kép
 


Sziasztok lányok!
Azt a négymarkeres vérvételt meddig lehet megcsináltatni?Én még beleférnék?Én erről nem tudtam.Lehet hogy azért nem mondta a dokim mert már kicsúsztam az időből.
Hát én mindenkinek nagyon szorítok!Én addig nem tudok mit mondani míg nincs meg a szívuh eredmény,de a dokim azt mondta hogy ez el fog tűnni.
Akkor egyikőtök sem vetette le a magzatvízet?Én jobbnak láttam ha nem veszik le,mert mi van ha jó az eredmény de a babának meg lett volna valami baja.Én próbálok nem aggódni de ez nagyon nehéz ilyen esetben :cry:
Most épp babazenét hallgatunk és nagyon mocorog :) Nagyon hiperaktív már most :) Remélem neki sem lesz baja,de próbálok arra gondolni hogy ha idegeskedek az sokkal rosszabb neki
Sok sikert nektek!
Ha van valami akkor mindenféleképpen írjatok ám!
sziasztok
 


Törpilla, szia!
http://www.gendiagnosztika.hu/gendiagno ... ebben.html

Én ide megyek a vérvételre, itt bővebben találsz infót, a négymarkeres tesztre azt írja, hogy 16-19. hét között :roll:

Én ide elmegyek jövő héten és imádkozom a jó eredményért, utána pedig még lesz egy részletes genetikai uh és remélem, hogy mindezek eredménye alapján megnyugodhatunk! Nálunk a szívuh látta a három papilláris izmot, a sima uh-n csak azt látták, hogy valamilyen fehér folt van a szívében :cry: de nekem is mondták, hogy fel fog (fel kell) szívódni.

jó éjt mindenkinek!

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Csak gyorsan néhány sor. Most jöttünk meg uh-ról (Hajdú Krisztina, Praxis rendelő).
A baba szivén már nem is látszik az izommegvastagodás, legfeljebb valami kis halvány maradványa. Átnézett mindent, semmi rendelleneset nem talált. Szép nagy Bence baba, majdnem 2 kg.

A doktornő aranyos volt, mondta ő is, hogy önmagában a hyperechogén papilléris izom nem jelent semmit, az afp meg elavult vizsgálat, szó szerint hülyeségnek nevezte.

Gondolok rátok, ha van valami vizsgálati eredmény, vagy egyébként is, írjatok!

KépKép
KépKép
 
 


Szia Atizka!

Nagyon örülök hogy már nem látszik én is ebbe reménykedek.Tudtátok hogy fiú lesz?Vagy most tudtad meg?
Hogy vagytok egyébként?Hány hetes vagy most?És nem kell visszamenni a genetikára?És akkor nincs semmi baja?Ugye?Nagyon örülök de tényleg :lol:

Bébike és veletek mi a helyzet?Te tudod már hogy mi lesz?Mi volt a vérvételen?Te mikor mész dokihoz legközelebb?

Én tegnap előtt voltam terheléses cukor vizsgálaton nagyon rossz volt az íze és 7,6 lett a védőnőm azt mondta lehet diétázni kell. :cry: Habár nem értem mért mert 7,8 tól van terhességi cukor nem?

Na jól van most ennyit ha van valami fejlemény írjatok!
És vigyázzatok magatokra!
Sziasztok
 


Torpilla, Kisfiú lesz, már 18. héten látták, eléggé biztos jelét mutatta. Ez most a 33. hét, úgy általában jól vagyok, de már nagyon hamar elfáradok. Hogy biztos nincs-e baj? Uh-n semmi rosszat nem láttak, persze nincs az az ember, aki 100%-ra mondaná, hogy nincs baj. De biztos nincs. Nem aggódom, most sokkal jobban foglalkoztat, hogy ha megszületik Bence, akkor Emma lányom hogy fogadja.

A 7,6-os cukor "orvosfüggő". Valaki nem foglalkozik vele, valaki diétáztat. Nekem Emmával 7,9 lett, azzal mehettem a diabetológiára, most meg alapból elkezdtem a diétát, mert az itthoni mérések alapján már a kezdetek kezdetén magas volt a cukrom.

Azóta talán kiderült, hogy mit szólt hozzá az orvosod. Megírod? Meg úgy általában, hogy mi van veled? Mikor is lesz legközelebb valami vizsgálat?

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk Pesten.
Csak röviden a szív ultrahangon nem találtak semmi rendellenességet.(Azt mondta a doktornő hogy fel fog szívódni)Minden jó volt:)A genetikus azt mondta diétáznom kell :cry: mert a kicsivel több magzatvíz is ettől van meg a babóca is egy kicsit nagyobb(5 nappal fejletebb,de ez nem baj).Szóval diétázni kell.

Atizka milyen diétát csinálsz nem tudnál nekem küldeni pár tippet?

Meg azt is mekérdeztem hogy van-e összefüggés a pappilari izom meg a több magzatvíz közöt és azt mondta hogy nincs.Szóval ez megnyugtatott.

Már nem kell visszamenni Pestre.Holnap megyek a terhesgondozásra.Majd megírom mi volt.
Én még mindig nem tudom hogy kislány vagy fiú:lol: De azért kíváncsi vagyok,de mindegy csak egészséges legyen.

Remélem te jól vagy.Kislányod várja már a tesót?Biztos nagyon fog neki örülni.

Bébike veletek mi van?Rég nem jártál már itt.

Na majd írjatok!Sziasztok
 


Torpilla, örülök, hogy rendben vannak a dolgok. A terhesgondozáson talán a diétára is adnak tanácsot, esetleg kérhetnéd, hogy küldjenek el diabetológiára, ott személyre szabottan összeállítják, mikor-miből mennyit lehet enni.

Nekem (elvileg) 160 g szénhidrát engedélyezett, napi 6-szori étkezés mellett.
Találtam egy linket, valami hasonló van nekem is:
http://209.85.135.132/search?q=cache:LN ... =firefox-a

És egy másik: http://www.babafalva.hu/download/terhes ... etrend.pdf

De kezdetnek talán az is elég, ha odafigyelsz, hogy ne egyél sok tésztafélét, krumlit, fehér kenyeret. Helyette teljes kiörlésűt (Pl graham kenyér), több sajt, túró, felvágottak. És persze a cukrot, csokit el lehet felejteni. Persze túlzásokba sem szabad esni, mert ha meg kevesebb lesz a napi szénhidrát bevitel, az sem tesz jót.
Ezért lenne fontos, hogy diabetológussal beszélj!

Emma szerintem még elég kicsi hozzá, hogy igazán felfogja, testvére fog születni. Persze sokat beszélünk neki róla, tudja, hogy anya pocakjában van a kisbaba, simogatja, stb. Ha megszületik a baba, biztos nem lesz egyszerű, de majdcsk megbirkózunk az új helyzettel.

Írj majd, mit mondtak a tanácsadáson!

KépKép
KépKép
 
 


Szia atizka!
Köszi a segítséget,megnéztem az oldalakat.A terhesgondozáson elküldtek mégegyszer terheléses cukor vizsgálatra két hét múlva megyek,de addig is megpróbálom betartani a diétát.Nektek a genetikán hány % kockázatot írtak a papírodra?
Írj szió
 


Sziasztok.Tegnap voltam a szokásos havi ultrahang ellenőrzésen,ahol minden rendben találtak,mégis van egy kis gond.
A pitvarok a szokottnál tágabbnak tűnnek/szív/,a szív balra deviál,a bal kamrában egy hyperechogén papilláris izom látható.
Most vagyok a 28-ik hétben,eddig minden vizsgálati eredményem jó volt,most került hozzá ez a diagnózis.A leleteim,vizsgálataim jó eredményei miatt,nyugodz szívvel mondtam nemet áprilisba, amikor
elküldtek a hasfalon keresztül történő magzatvízvételre,mivel 2010.11.11-én töltöttem be a 35-ik életévemet.Amikor megkérdeztem az orvost,hogy mitől lehet ez,azt válaszolta nemtudja,de minnél hamarabb menjek az I.sz.Szülészeti és Nőgyógyászati klinikára,és az eredménnyel hozzá vissza,hátha Ő tévedett.Kell aggódjak????Köszönöm a segítséget.ÍRJATOK!!
dado75
Leányvár
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: