Új privát üzeneted érkezett!

Abbey???????????????

KépKép


KépKép
 
 


:) minden ok még mindig :) Emma remekül érzi magát odabent, egyelőre nem adja jelét, hogy kijönne. A doki meg kivár. Azt mondta amíg nem látja, hogy bármi gond is lenne, addig minek avatkozzon bele. Kedden megyek, majd péneteken, utána 2 naponta CTGre és flowra. Még csak ma töltöm a 39. hetet, uh még bőven van időnk, ahogy fogalmazott :)

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Igaza van a dokinak is, a babának is, hova kéne kapkodni!  Ha te már nagyon unod, akkor szólj neki, h kifelé kislány. Rögtön kiderül, h mennyire szófogadó! 
Na, a hülyeséget félretéve, drukkolok! 
Nálunk aratott a hányós vírus, remélem már jogos a múltidő. Olyan igazán csak a legnagyobb bukott ki, szerencsére ő viszont 2 nappal a felvételi megírása után, és nem előtte. Szóval a héten állandóan itthon volt 3-4 gyerekem a 6ból...
A második meg kirándul épp a Börzsönyben, remélem nem hibernálva kapom vissza, és remélem nem ott tör ki rajta a tesóiféle hányós cucc...

A két kicsi egy éjszakai hányás, másnapi kis bágydtsággal megúszták, szavam nem lehet rájuk.
Én meg unikummal próbálta, fertőtleníteni magam :-D!

claire
 
 

 
 

Hali!

Még mindig semmi... Ismét voltunk a kórházban, az orvos szerint, nem hogy jól, de remekül van odabent Emma :) uh mindennel meg van elégedve, vasárnap kell mennünk megint. Én már tűkön ülök, hogy mi lesz már, túl lennék az egészen, és itthon élvezném a lányokkal Emma érkezését. Közben meg már telefonálni sem merek, mert egyből úgy veszik fel, hogy naaaa, szülök már.... olyan lohasztó. Bérhova megyek, mindenkinek az első reakciója, hogy én még itt????
Közben még betegek is vagyunk. Lányok nagyon taknyosak, én sem kapok már 2 hete levegőt, de már nem kezdek antibiotikumot, uh most fű alatt csöpögtetem a lányok kevert orrcseppjét (a nőgyógyász szerint nyugodtam, a többi orvos inkább mellőzné).

Ti hogy vagytok? Influenza elkerült mindenkit?
Oviban most bárányhimlő van... :S remélem a lányok nem kapták el, más nem is hiányozna egy újjszülött mellé. Be vannak oltva, de tudtommal attól még fertőzhetnek egy ideig.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Abbey
bocs de megláttam, hogy írtál, én is azt hittem hogy na végre :)
Sajnálom a betegségeket :(
Olinak pont most éjjel volt kruppos rohama...ráadásul nem is tudom bevinni az ügyeletre, mert full jég minden. Horror is volt, kedden hívtak az oviból, hogy hát menjek, mert Olinak "elszakadt" a füle....Sajnos térdmagasságban van betonból ablakpárkány.. (no comment) az óvónők szerint felállt és úgy esett a dolog, de nem bírom így elképzelni..Oli azt mondja ott tologatta a mecsiket és leesett.
3 órán keresztül élveztük az eü áldásos hatékonyságát..össze akarták varrni, de megijedtek az ájulásától..Úh csak összeragasztották, holnap megyünk kontrollra..ha erős idegzetűek vagytok nyomok képet.
Suli választáson szenvedek Lilivel. A legjobb iskola messze van, 6-kor kéne kelnünk..nem tudom megéri e? Azza megérné, csak minden gyerekem plusz én is zombik lennénk..
Mimóka jól van cuki az oviban, itthon is :) Jár táncra, olyan édi.

Claire kikeveredtetek a fosósból?
Zsebi hogy vagytok?

KépKép


KépKép
 
 


Még mindig semmi. Ma is voltunk CTG-n, minden rendben, teljesen rendszertelen fájások, ahogy eddig.
Én is fostam éjjel nagyon, hogy mi van, ha menni kell, a kapuig nem tudtunk elmenni. Sajnálom Olit :( Lilu is kezdi a kruppozást, de én ilyenkor még a roham előtt benyomom az ágya mellé a salvusos párásítót. Nektek az nem vált be? Nekünk a kórházban is azzal kezelték.
A füles dolog is elég durva. :( én biztos beszartam volna, ha hívnak az oviból, h vérzik a gyerek. Lilut csak lefejelték, de nagyon szépen ellátták utána, uh még bekékülni is csak alig kékült a szeme. Mondta, hogy megvígasztalta Amália néni és tett hideget az arcára (pont a szeme alatt kapta az ütést).

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Köszi , úgy tűnik ki, nálunk hányás volt főként, de tulképpen csak a nagy dőlt ki nagyon.
Én ezt a párkány sztorit nem értem, megnézném szívesen.Csak mert tanítottam az ovi építésnél, berendezésnél) érvényes előírásokat balesetvédelmi szempontból .....

krupp: hát persze, mikor máskor! Hogy úsztátok meg, elég volt a hideg levegő? A rendszeres sós pára tényleg jó lehet, vagy ezt azzal együtt produkálja? Egy nyugtasson: kinövi! Tudom, h ez most kevés a nyugihoz, de azért jó tudni!
Lehet, h a ragasztással jobban jártok! (Erős idegzetűek vagyunk). Oli nem volt nagyon megijedve?
Sztem nem szabad nagyon messze vinni általános suliba a gyereket. A körzetben , vagy ami könnyen elérhető, ott érdemes megnézni, és ott is főként a tanító nénit. Ha azt 4 évre kapja, az a döntő, ha a suli felső tagozata vacak, még mindig léphetsz 4. után! Nagyon sokat kell tudni annak a sulinak, aminek a kedvéért 6kor felkeltesz egy ilyern kicsi gyereket, nem?

Abbey! Emma nem kapkodja el! Figyi, ha jeges, és menned kell szülni, hívjál mentőt, nehogy baj legyen, majd azok kicipelnek! Drukkolok, h inkább sima ügy legyen!
 
 


na ilyen volt :(

KépKép


KépKép
 
 


Voltunk kontrolollon, gyógyul szépen. Csüt még vissza kell menni. Nem találok képet, de nagyon.nagy ablakok vannak és térd magasságban van egy beton párkány..sztem az óvónők már csak a végeredményt látták. nem tudom elképzekni, hogy ha felállt hogy tudta így szétcsapni a fülét..mindegy ez van, most leburkolják.

A helyi suliba semmiképp nem akarom Lilit, rém gyenge..Majd márc elején lesz  nyílt nap abban, ami nincs messze a műhelytől és útba esik. Csak ez az "elit" suli tényleg szuper, mindenki dícséri. Pl nem tanulnak írni-olvasni az első 6 hétben, csak ismerkednek a betűkkel. A nagy betűket is 2. o-ban tanulják. heti 1x társasjátékokkal fejlesztik őket. Szuper délutáni szakkörök vannak. Ingyen úszás..Ott főznek helyben (ez is fontos, mert 2 cég látja el Fehérvárt, az egyik full szar, a másik "túl" egészséges  sárgadinnye sonkával stb..)
szóval dilemma...

KépKép


KépKép
 
 


Hali!

Hát ez valóban nem túl szép. Elég nehéz elképzelni, hogy hogyan tudott így ráesni. Szerencsére ilyen kis korban gyorsan gyógyulnak a sebek.

Suli: nem irigyellek... még jó, hogy a lányokkal van 2 évünk.

Csütörtök reggel csomagostul várnak a kórházban csaszira... ha addig nem történik semmi. Uh van még 2 pocakos napom :)

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Abbey
remélem  minden okés! Gondoltam rád!! Nagyon várlak a hírekkel!

KépKép


KépKép
 
 


Abbey? gratulálhatunk? :-)
 

Sziivi! Unokatesómék Fehérváriak, ha gondolod, lehet tőlük infókat szerezni, a legnagyobb már gimis, a két kisebb ált iskolás náluk.
BAleset: vajon az ilyenről készül vmi feljegyzés??? (ez most a szakmai hang volt) egyébként jó, h legalább most leburkolják! És remélem szépen meggyógyul majd. A gyerekek tök hülye baleseteket tudnak szenvedni, a lányom 1x úgy esett hasra a lépcsőn, h felvágta az egyébként leburkolt lépcső széle a száját, össze kellett varrni. És persze nem olyankor, amikor kergetőznek a lépcsőházban, hanem amikor egyedül ballag felfelé

Zsebi! Mizújs veletek? Jársz erre? A telóm még mindig bolond volt, de felhívlak vmelyik nap vonalason! Nálatok van síszünet? Nálunk Dávidnak ez a hét volt a többinek a következő, ha netán ráértek, össze lehetne jönni vmikor, inkább a hét második felében! 

Más: ismeritek a magyar ikerregisztert? Nálam a személyes érintettség találkozik a szakmai érdeklőéssel, így igyekszem nagyjából követni a magyarországi ikerkutatásokat. szerdán is voltam a KSH-ban egy előadáson, ahol egy szociológiai témájú kutatást mutattak be (ebbe anno én is kitöltöttem a kérdőíveket), meg ott volt az az ikerpár orvos (Tárnoki Ádám és Dávid), akik ma vezetik a hazai ikerkutatásokat, és ők állítják össze (önkéntes alapon) a Mo-i ikerregisztert! Akinek van indíttatása, itt tud jelentkezni: www.ikrek.com! Gyerekeket is be tud regisztrálni a szülő!
Claire
 
 


Hali!
Tegnap reggel 8:47kor megszületett Emma. 3650g és 56cm. Sajnos a hegem nagyon vékony volt és Emma meg nagyon fent volt,uh nem tudtam volna semmikép simán megszulni
Vasárnap Megyunk haza, rakok fel majd képet.
Abbey
 
 


Szeretettel gratulálok! Isten hozta Emmát! Minden szépet és jót kívánok Nektek!

KépKép


KépKép
 
 


Sziasztok!!!! Ezer éve.

Most olvastam a facebook-on, hogy megszületett Emma...láttam is a képet, 
nagyon cuki, nagyon Gratulálok Abbey!!!!

Ezt az oldatl visszaolvastam, tökre örülök, hogy még itt vagytok mindig!!!

Látom mindenhol ugyanazok vannak mint nálunk, bölcsi, ovi, suliválasztás,
betegségek, krupp roham és ezernyi vírus.

Remélem még emlékeztek rám!!! :-)

Kép

Kép
 


Szilvi de jóóóó! írj, mi van veletek?

KépKép


KépKép
 
 


Halihó!!! Annyi minden van, nem is tudom mit meséljek.
Átérzem a gondod, mert nekem is Boti megy suliba ősztől, lövésem nincs hova.
Mi Dunakeszin lakunk, de ő Fótra jár oviba, de azért suliba nem oda akarom, de itt 
viszont nem ismerem a viszonyokat, majd megyek ferbuár végén vagy valamikor 
nyílt napokra és tanár alapján szeretném eldönteni, személyes benyomás alapján. 
Persze, ha hallok valamit akkor azt mérlegelem, de ez is annyira szemályes, lehet 
valakinek az nem szimpi egy tanárban, ami nekem igen...nem tudom mi lesz, kemény dió.
Na megyek mert fürdetek gyorsan, majd jövök. 

Megint szenvedhetek az vonalzóval, nem tudom melyiket kell bemásolni, hogy
látszon.



Kép

Kép
 


Sziasztok!

Bocs a kései jelentkezésért... vasárnap hazajöttünk, Emma nagyon cuki (mindjárt megpróbálok felvarázsolni egy képet). Kicsit sokat eszik, és fáj a pocija tőle. De amúgy nagyon jó baba. Szereti a társaságot, nem szereti a csendet, ami a lányok mellett nem is nagy baj. Az első napok kicsit nehezen mentek a lányokkal. Mindenáron fel akarják hívni magukra a figyelmet, és elég rosszak.
Délután próbálok velük minél többet foglalkozni, csak még eléggé fáj a hasam, uh ez elég korlátozottan megy. Pénteken szedik ki a varratokat, remélem jobb lesz. Összességében sokkal jobb, mint a lányoknál volt.

Szilvi: szupi, hogy előkerültél :) Mesélj, mi újság?

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Szia Abbey.

Szerintem inkább Neked kéne mesélni. Nagyon vállalkozó kedvű voltál, hogy bevállaltad a 3. gyerkőt is, ráadásul, hogy lehetett volna még kettő. :-)

Remélem minden rendben van a kicsivel. A szülésem kívül a kórházban minden rendben volt?
Tudod szoptatni Emmát?
Viyázz nagyon a kicsire, tudod ne bízz meg a lányokban, még kicsik, ne hagyd őket szerintem egyedül a picivel sose. 
Nekem Boti mind a mai napig írtó féltékeny a kicsikre, de leginkább Levire, ő egyenesen vetélytárs neki, folyamatosan okoz neki apróbb sérüléseket. Persze nem direkt, csak úgy játékból használja ki a testi fölényét. Sokszor csüggedek is emiatt, hogy ez normális vagy sem. Persze férjem szerint igen, de nekem nem volt tesóm, egyke vagyok, lehet ez a baj.

Velünk amúgy minden rendben, bár ennek a "remek" időnek köszönhetően folyamatosan itthon vannak a picik. Már kivagyok, mert dolgozunk és komoly gond a felügyelet megoldása.

Meséljetek Ti is kicsit, mert sajnos visszaolvasni nincs időm. Nagyon sokat doglzok, plusz a gyerekek...

Puszi mindenkinek.

Sz.

Kép

Kép
 


Szia Szilvi!

Minden rendben volt a kórházban is, a sok rossz híresztelés ellenére én nagyon meg voltam elégedve a János khzal. Az orvos meg egyenesen remek munkát végzett. Alig fáj már a hasam, a seb is nagyon szép. Múlt héten kicsit belázasodtam, túl sok volt a tejem, de már normalizálódott a helyzet. Emma rengeteget eszik, ahhoz képest, hogy még 2 hetes sincs, 100-120 simán lecsúszik neki. 1 hét alatt 35dkg-t hízott.
Egyelőre nem mutatkozik a lányokon a féltékenység, de én sem merem egyedül hagyni velük. Kicsik még, és akár szeretetből is túl tudnak lőni a célon. ami viszont egészen megdöbbentett, hogy minél jobban sír Emma a lányok annál mélyebben alszanak :D jobb, mint az altató.

Mit dolgozol? visszementél a régi munkahelyre?
Nálunk elég jó volt eddig a betegséghelyzet. 3szor 1 hetet voltak itthon ősz óta. Remélem tartják továbbra is magukat, mert most azért elég nehéz lenne Emma mellett.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Mizujs lányok? Mindenki eltűnt...

Nekem iszonyú mellgyulladásom van. Szombaton belázasodtam, 39 fölé ment a lázam, és annyira fájt a mellem, hogy majd belepusztultam. Elkezdtem szedni augmentint, hétfőre jobb lett, a pirosság is szépen lement. Tegnapra ismét visszajött. Ma voltam a dokimnál, jó alaposan megvizsgált, írt még egy adag augmentint, de érdemben nem tudott semmit mondani. Azt nem értem, hogy se nem kemény, se nem csomós a mellem, egyszerűen borzasztóan fáj. Amikor meg elkezd Emma szopni egyszerűen elsírom magam, ilyen fájdalmat még sose tapasztaltam, pedig igen magas a fájdalomküszöböm. Valakinek valami tippje?

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Szia! Kicsit sűrű volt az élet, de most itt vagyok! Mi lett a mellgyulladással? az nagyon rohadt tud lenni. Én nem vagyok egy erre nagyon hajlamos, de azért 1x-2x sikerült produkálni, mondjuk nekem mindig csomós volt, és sajnos az oldotta meg, h meleg, de nem forró vízben , zuhany alat kigyútam, ez már maga mazochizmus, és hagytam őket minél gyakrabban szopni, ami szintén egy szenvedés . Amúgy jól szopizik a kicsi? Lehet, h ha nem tudja a doki megoldani, esetleg érdemes a LLLigát felhívni, ők a nagy szopi guruk.

Nálunk most az ovi kicsit zűrös, elment az egyik óvónéni, persze év közben reménytelen találni vkit a helyére. Szerencsére az enyémek nincsenek bent túl sokat, és pl nem alszanak bent, mert arra panaszkodnak leginkább az anyukák, h sokszor van helyettesítés, meg főként azt bírják nehezen a gyerekek, ha másik csoportba viszik át őket aludni. Hát kicsik még ehhez, a nagyobb csopisok még élvezik is az ilyen balhét!
Amúgy ma Tropicariumban voltunk a kicsikkel, és Eszterrel, élvezték, de ha tehetitek, akkor hétköznap menjetek, ha nem, akkor meg nyitásra, mert amikor bementünk is volt tömeg (jött 2 hatalmas orosz csoport), de amikor kifelé jöttünk, kb 10x akkor sor várakozott...
Ezalatt Ádám fiam begyűjtött rocky versenyen párosban egy ezüst érmet. (A szomszédos kultúrházban volt a verseny, ezért mentünk ma a tropicariumba, kihasználtuk, ha már el kellett menni addig.
A két nagyobb most mászik ki a betegségből, a legnagyobb csúnya arcüreg gyulladást kapott, mondjuk pihenésről szó sem volt, felvételik, koncertek, minden volt itt, csak pihi nem, szóval életében harmadszor antibiotikumot kapott. 
 Hát ennyit röviden rólunk, várom a híreket felőletek! 
claire
 
 


Ja, Abbey, az óvónénink a Ti ovitokba ment vezetőnek

 
 


igen, tudom, hogy a Ti óvónénitek lesz nálunk a vezető. Még nem találkoztam vele, jó mondjuk nem járok mostanában túl sűrűn az oviba. Férjem intézi a lányokat.
Mellem jobb, de még mindig nem tökéletes. Végigszedtem 10 nap augmentint, szoptatok, fejek, de időnként még mindig fáj. Az a baj, hogy túl sok a tejem egy gyereknek. A védőnő azt javasolta, hogy ne fejjek, de ha nem fejek még rosszabb, uh így meg egy végtelen  körforgás az egész....
majd jövök később.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Hát, aki kettőre van hitelesítve , ha fejed, és fokozatosan csökkented, az nem használ? 

Remélem neketek bejön vezetőnek Helga néni, kinézem belőle, nálunk nagy gubanc van így, h nincs ott, és nincs helyette senki. :-( mondjuk az enyémek idén még elég keveset vannak bent, remélem őszre rendeződik, de azért elég nagy a gond tényleg! Nóra néni sokat hosszúzik, amikor nem , akkor helyettesítik, ezt sok gyerek elég nehezn veszi.

Claire
 
 


Már 2 egész napja nem fáj a cicim, uh kezdek reménykedni. Most azt csinálom, hogy csak reggelente amikor extrém sok a tej, akkor etetés előtt fejek, vagy amikor csak keveset eszik. Meg rásegítettem egy kis Ergam cseppel, amit felírt az orvos.
Amúgy jól eszik :) Az elveim ugyan kissé megborultak nála, de mint tudjuk minden gyerek más. Őt egyelőre nem bírom napirendre szoktatni. Uh marad az igény szerinti szoptatás. Hol 2, hol 4 óra is eltelik 2 evés közt, éjjel meg van, hogy 5 óra is. De jól hízik, már 4560g...

Gyerekek szerették Helga nénit? Nálunk 2 óvónő is elment, asszem most végre találtak helyettük, mert nincs annyiszor összevont csoport.
Épp most kaptam emailt, hogy pénteken ünneplőbe kell vinni a gyerekeket és FELVARRT kokárda kell legyen a ruhán. Az tuti, hogy fel nem varrom a kokárdát, sőt most kapásból abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán van itthon kokárdánk... meg amúgy is sztem kicsik egy ilyenhez.

Szilvik? Mi újság?

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Na, nem hiszitek el, de újra 40°C-ra szökött a lázam Most a másik mellem gyulladt be. Elkezdtem újra az antibiotikumot, most zinnatot. Egyelőre még nem tapasztalok javulást, 2 napja nehéz letornászni a lázam 38 alá... Ma reggel talán kicsit jobban vagyok. Az orvos közölte, hogy még egy ilyen, és el kell apasztani a tejem. Ennek nagyon nem örülök, túl kicsi még Emma. Bármilyen jók is ma már a tápszerek, az akkor sem ugyanaz. Bár az is elgondolkodtató, hogy mennyire jó neki, hogy antibiotikumos és lázcsillapítós tejet iszik...  Eléggé elkeserít, hogy 2 gyereket gond nélkül szoptattam 9 hónapig, azt gondoltam, akkor az egyel sem lesz gond... Beszéltem szoptatási tanácsadóval is, nem az LLL-től, de semmi használhatót nem mondott. Lehet, hogy még az LLL-t felhívom, hátha tudnak ők mondani valami hasznosat. Ráadásul mindenki mást mond, a háziorvos szerint tilos a gyulladt mellből szoptatni, mindenki más meg azt mondja (nőgyógyász, szoptatási guruk), hogy minél gyakrabban kell abból szoptatni. Én továbbra is adok neki belőle.
 
 


 azért csak van jobb megoldás, mint az apasztás!

Helga n: A középsők egy évet jártak hozzá, szerették, most a kicsik ugye ősz óta amennyit, de ők is elfogadták, talán szerették. Rend és nyugi van nála, de nincs vas szigor, elég következetes, de rugalmas, főként, amikor érzi, h kézben tartja a dolgokat. Nem tudom, h milyen lesz vezetőnek, de el tudom képzelni, h jó, majd kiderül, persze ez sokmindentől függhet.


Mi most elmegyünk egay hétre, remélem jobb hírekre jövök, drukkolok! 
C
 
 


Hali!

Jobban vagyok. Abbahagytam a gyogyit is. Totál ki van már a bélrendszerem is ettől a sok szartól :( Manónak is adom a probiotikumot. Még nem tökéletes, mert azért fájdogál, de bizakodom. Legalább 4 hóig el kéne jutni, és akkor max elkezdem a gyümiket. Ha nem is tiszta anyatej, de legalább napi 2-3szor kapja.

Merre jártok Claire?

Szilvik?

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Szia Nóri.

Nagyon sajnálom ezt a rémálmot. amit a szoptatással csinálsz, nem is tudom hogy bírod ennyire jól én már tuti kilennék. Főleg ettől a rakat gyógyszertől, amit beszedtél, még jó, hogy kivan a beled tőle.
Nyomasd nagy dózisban a probiot nagyon kell!!!

Azért tűnök el, mert kivan a belem is munkától, háztartástól. Egyszerűen nem tudom paralell művelni a kettőt. Hazajövök szétnézek és sírhatnékom van a kupitól és a portól.
Nem tudom mit csinálok rosszul, de valamit nagyon, hogy nem tudom behozni magam.
Elvileg 10-16ig dolgozom, de ezt valahogy sosem sikerül tartani, valami mindig jön és már du. fél 5 vagy 5 és akkor már csúszik minden, rohanás haza, apa hozza a gyerekeket mindig az ovikból...ugyanakkor meg kell hogy dolgozzak 3 gyerek és házhitel és minden mellett.

Jó is történt velem azért, sikerült örökbe fogadnom egy szálkásszőrü tacsi kislányt. Ivartalanított 3 éves nagyon cukika manócska. Mindig volt kutyám és nagyon hiányzott és Apától kisírtam, hogy ha már kertes ház, akkor ugyan már...de nagyon élvezem. 
Viszem reggel és este sétálni, amikor élvezem a csendet 2x fél órában kb.  Nagyon kedves kutya, imdja a gyerekeket, pedig nem volt jó sorsa eddig, de majd most....:-)

A gyerekek most jól vannak nálunk, szeretném is ha ez az állapot fennmaradna. Ja, nem. Hazudtam. Levinek ma olyan lett a keze, hogy frankón rosszul lettem. Szerintem az oviban valamelyik folyékony szappanra beallergizált, tiszta ekcéma majdnem könyékig, nagyon csúnya.
Megijedtem rendesen, hvtam a dokinkat, hogy most mit tegyek. Mondta mivel kenjem be, meg hogy vigyek az oviba neki külön antiallergén szappant. Eddig oké, csak majd nekem ott figyelik, hogy azzal mos-e kezet??? Ez állami ovi...na majd meglátjuk. Holnap reggel viszem is, mert ez így nem mehet.
Nem tudom kinél hogy vsn , de itt kérik a tisztasági csomagot, amiben mindenki olyan foly. szappant visz amit gondol vagy a legolcsóbbat...bár még ez sem igaz, mert múltkor itthon a Palmolive-ra kezdett a, sensitive-re, na tettem is el.
Veszek holnap Dermaxot, az állítólag jó vagy valami ilyesmit.

Valakinek efféle probléma, tapasztalat, lécci osszátok meg velem.....

Na szép Jóéjt Nektek!
Szilvi 


Kép

Kép
 


Szia Szilvi!

Hát, ismerős a munka.... nagyon összeszedettnek kell lenni, hogy menjen a kettő. Meg hát ez a munkaidő sem a legjobb. Mindig adódik valami :( Hajrá!
Én most pont azon tépelődök magamba, hogy néhány hétre keresek egy takarítónőt, amíg helyre nem jövök, mert én sem bírom már az itthoni állapotokat. Férjemnek már herótja van a takarítástól, végülis lassan fél éve csak ő takarít. Már csak 2 hetente bírom rávenni, és akkor is próbál kibújni alóla, meg is értem. Én meg nem merem, eddig ahányszor elővettem a porszívót mindig láz lett a vége...

Nálunk van egy kislány, aki nagyon ekcémás, neki a saját szappanjával mosták a kezét, amíg kellett. És igen, nálunk is így van a tisztasági csomag. Mindenki olyant visz, amilyet akar. Sajnos nekem is elég érzékeny a kezem, talán a dove, ami a legkevésbé készíti ki.

De cuki lehet a kutyus. Mi is tacsit szeretnénk majd, férjem nagy kedvence :) Benjinek hívták a tacsijukat, ő rövid szőrű volt, de a szálkás is nagyon édes.


Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Szia Nóri.

Remélem láz és mellgyulladás már a múlté és az állapotod tovább javult.
Tudom, hogy nehéz elviselni az embernek magakörül a koszt, de hidd el, hogy most Te vagy a fontos, hogy jól legyél és a baba is jól legyen és tudjon szopni, ne apasszák el a tejed, meg ilyenek és nem a takarítás.
Szerintem a takarítónő jó ötlet, egy átmeneti időre, amíg összeseded magad mindenképpen, aztán majd meglátod. 
Nekem már havi egyszer is nagyon jól jönne egy alapos takarítás és akkor azt fenntartanám, de átnyalni mindent, letörölni mindent nincs időm sem energiám, szóval tök ciki, de por van...ez van.
Majd utolérem maga vagy megedződöm még jobban vagy felkérek én is egy takinénit ide. 
Folyt köv. mennem kell.

Szilvi

Kép

Kép
 


Sziasztok. 
NA mizu van csajok?
Nóri? Hogy vagy? Gyanús a csend....

Engem kiakaszt ez az időjárás, de komolyan. 
Beindultam hétvégén a mosással, erre most tele a nappalim száradó ruhákkal, mert rossz idő lett.
...és ezt a szelet is utálom.
Ennyit az optimista jókedvemből. 

Szép estét nektek!

Szilvi

Kép

Kép
 


Szia Szilvi!

Bocs, elfelejtettem írni
Jobban vagyok, köszönöm. Már csak időnként fájdogál, és olyankor is elviselhető. Nagyon bizakodom.
Végül ki is porszívóztam pénteken :) Tegnap meg fürdőt takarítottam. Most igyekszem minden nap vm kicsit csinálni. nem olyan, mintha fognám magam és kinyalnám a lakást, de így legalább nagyjából úrrá tudok lenni a koszon. Már csak a mosást kéne beiktatni, és akkor már minden pöpec lenne.
Ma reggel már a 3gyerkkel kerekedtem fel oviba vinni a nagyokat. Lassan, de biztosan haladok az önállosulás felé.

Az idő engem is idegesít. Emmát is megviseli. Vasárnap totál ki volt ütve, tegnap meg 2szer fél órát aludt napközben, szinte egész nap foglalkozni kellett vele. Ma meg csak látszólag van jó idő...

Claire, milyen volt?

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok!
Abbey, örülök, h jobban vagy. A kosz tényleg tök idegesítő, de neked most felmentésed van :-D , de tényleg, muszáj vigyáznod magadra, takaríthatsz még eleget.
férjeddel most mi van, dolgozik, vagy otthon van?
Köszi, nagyon jó hetet töltöttünk Dobogómajorban, gyönyörű idő, béke, tavasz :-).

(Na, aztán itthon ami mosásból jutott...- Pedig még nyewrő volt, mert a párom előbb jött haza, és kitakarított...)

Szilvi! Ne is mond, augusztua végétől én is dolgozom újra, egyelőre nem tudom, hogy fog menni, kicist tartok tőle, pedig 4 után visszamentem.
Ekcéma: minél illatmentesebb,m annál bizotsabb, h nem üti ki. Sztem ha viszel be egyet külön neki, azt meg tudja tanulni, h az övé, és neki csak azzal szabad, esélyesebb, h  a többiek is használják időnként. Mit kensz az ekcémájára? 

Bocs, h keveset vagyok, elég sűrű az élet, most pl hétvégére párom elment egy 2 napos edzőtáborba, Eszter lányoméknak táncverseny volt, de  a héten volt német versmondó versenye is, szóval elvagyunk, mint a befőtt. (Viszont ma nyertek, és nagyon boldog volt ).
 
 


Hali!

Megint kisebesedett a mellem. Vajon rossz technikával szopik Emma? Most vadul fertőtlenítek, és fejem ki a végét, nehogy megint baj legyen.

Férjem dolgozik. Már lassan 1 éve van a SE laborjában, mint rendszergazda. elég jó állás, főleg család szempontjából. Korán végez, nem dolgozza halálra magát, ha kell korábban jön/megy. Főnökének 10 gyereke van, uh megérti, ha segítség kell itthon. :)

Kezdek belejönni a 3gyerekes létbe. Ma már a templomba is nekiindultam egyedül. Emmust felkötöttem, lányok fogták a kezem. Oviba meg már minden nap én viszem őket. Jó dolog ez, élvezem.

Claire, grat a gyerkőcnek :)

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok Csajszik!
Bocsánat, eltűntem.

Abbey
te jó ég  sajnálom, amin keresztül mész! Remélem mostanra teljesen jól vagy!! Csajszik hogy vannak? Családod azért megértőbb, hogy megszületett Emma?
Szilvi
én nem dolgozom, mégis mindig minden úszik.. ma húsvéti jellegű nagyobb takarítást kezdeményeztem..háááát ahoz képest, hogy heti porszi, felmosás...olyan por tigrisek gurulnak mindenhonnan csak lesek...2 órán kersztül csak a játszós szobát pakoltam...Oli 5 perc alatt ugyanolyan kupit csinált...

Nálunk semmi küli, kölkek oviban, megúsztuk a barihimlőt (mindkét csoportban tarolt...) a minik csopijában a 25 gyerekből 8-an voltak...


KépKép


KépKép
 
 


Szia Szivvi!

Köszönöm, már meggyógyultam, remélem ez már így is marad :)
Nálunk most vm hasmenéses, hasfájásos dolog tarol. Emmus is elkapta :( Szegény, nagyon szenvedett a pocakjával. Még mindig kicsit gyakrabban kakil, de már nem vészes.

Mi múlt héten nagytakarítottunk. Én ilyenkor hívok egy takarítónőt, uh elég szép rend lett. Én pakolok, függönyt mosok, ilyesmi, ő meg csinálja a többit.

Hétvégén megkereszteltük Emmust. :) Majd dobok fel képet.

amúgy minden okés, csak most bömbi van...

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok! Örülök a jó híreknek! (keresztelő, egészség, munka, stb)
Na, a takarítás elég részleges volt húsvétkor, mert előtte begyulladt az egyik ujjam, és a János traumatológián kötöttem ki :-D, tök gáz, aztán járhattam kötözésre, meg minden., tetanusz, még antibigyót is kellett volna szednem!
Mi nem úsztuk meg a barihimlőt, persze nem egyszerre csinálták, szóval alig jártak oviba, de amúgy elég jól túl jutottunk rajta. Szóval mostmár akár találkozó képesek is vagyunk
Claire
 
 


Hali!

Barimhimlő oltás nálunk már kifizetődött, megérte sztem beadatni. A héten Eszti megkapta az encepurt, Lilu még beteg, ő majd, ha meggyógyul. Vm masszív vírus kapta el :( Nem olyan vészes, csak elég lassan jön helyre. Persze Emmus is elkapta tőle, uh most kicsit taknyos, szívom a nóziját. Legújabb attrakciója, hogy elkezdte szopni az ujját :) Nem örülök neki, de a cumit következetesen kiköpi, az ujja meg "kéznél van" :D De előnye is van, mert sokkal nyugisabb tőle, szépen elaltatja magát. ujjacska be, és egyből alszik. És már hangosan is tud nevetni. Elképesztő cuki.
lányok tapossák az ovit, megkapták az első szülinapi meghívásukat :) Lenne egy kérdésem, hogy ti hogy kezelitek: van egy kis barátnőjük, akinek az anyja folyton vesz a lányoknak kis apróságokat (nyalóka, gumicukor, stb.), de nekem ez annyira nem fekszik. Én nem veszek vissza nekik semmit, lévén, hogy amúgy sem veszek a lányoknak ilyesmit. Nagy parasztság?

Jaja, fussunk majd össze vmkor. :) Bár most kezdődik a vizsgaidőszak lassan, uh el kell kezdenem tanulni...

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron