Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok, Asszonyok!
Ma voltam 12. heti (12 hét, 0 nap) ultrahangon, ahol 2,7 mm NT - nyakiredő adatot mért a doki és már mondta is, hogy 90% az esélyem Down-szindrómás babát a világra hozni.
??? Szívem megállt, KO-val kiütöttek!

Gyorsan elmentem egy másik diagnosztikai központba, ahol gyorsan fogadtak és ugyan 3 mm-t mértek, de az esélyt 10%-ra tették.

Természetesen nem a számok háborúja számít.
Minden más adat normális, sőt, olyan kis szép, nagy baba!
Az orrcsontja is látszik!
Csak hát a korom - 36 év ... plusz a vérvétel ... magasabb a free b-HCG szintem (102,9 IU/L - 2,49 MoM), alacsonyabb a PAPP-A értékem (2,037 IU/L - 0,80 MoM) ... számított kockázat: 1:9 - hez.
Hétfőn megyek Korionboholy mintavételre (lepényszövetből veszik).

VOLT VALAKINEK HASONLÓ ESETE?
Milyen eredménnyel zárult?

Üdvözlettel:
Anya maci
Vendég
 


Látom hasonló cipőben senki nem járt (szerencsére) - de olvasni többen ráklikkeltek. Nekik üzenem, hogy elég nagy a stressz ilyenkor, a tehetetlen várakozás idegtépő.

A méhlepény vizsgálat (ami u.olyan, mint a magzatvíz vizsgálat) nekem az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrumban volt - dokim: Dr. Bátorfi József.
Ez nem a reklám helye, de a pánikban nem mindegy, hogy kikre számíthatunk. Itt 25.000 Ft ez a beavatkozás, de mind emberileg, mind szakmailag nagyon a helyzet magaslatán állnak!

Először is, nagyon kedves volt mindenki!
Amikor bementem a "műtőbe", Bátorfi doktor bemutatta kolléganőjét, Hajdú Krisztina doktornőt. Kedvesek voltak, aranyosak, mindenről előre tájékoztattak.
Sajnos sok helyen csak az asszisztens adja az instrukciókat, a dokik bejönnek, tesznek-vesznek, kimennek, asszisztens pedig kitessékel! Na, ez itt nem így volt!
Annyira, de annyira rendesek voltak, ha nem drámai okok miatt mentem volna Chorion-boholy mintavételre, egy nagyon kellemes élményként emlékeznék rá.

Elsőnek mondták, hogy most hideg lesz a fertőtlenítő, amivel a hasamat bekenték - nem volt hideg.
Bátorfi doktor ezután belőtte a méhlepény helyét, majd mondta, hogy kellemetlen lehet kicsit a szuri, amit ad, kicsit feszíthet, csíphet ... Nem fájt, még kellemetlen se volt, meg se éreztem, ahogy beadta, nem szúrt, nem feszített, nem csípett ...
Aztán amikor jött a nagy tű, ismét azt mondta, hogy ezt kicsit megérezhetem ... egy olyan érzés fogott el, mintha az ujjával kicsit megbökött volna ... ami, mint később kiderült, lehet tényleg csak egy támasztó ujj volt, mert én a köldökömtől balra éreztem, de a tű pici helye a köldököm alatt van!
Hát ennyire nem éreztem semmit, azt sem tudtam hol történik a beavatkozás!
Külön jó, hogy továbbra is mindenről tájékoztattak, ami történt - nem a fejem fölött beszélgettek rólam, mintha én ott se lennék.
Bent volt a biológus is, így már ott leellenőrizték, hogy megfelelő mennyiségben vettek e mintát, nehogy vissza kelljen mennen. A biológus is egy nagyon kedves, szerény ember!
Ezután kicsit lepihentem - de sem akkor, sem azóta nem éreztem semmit, még akkor sem, amikor elvileg kimehetett az érzéstelenítő. A doki még bejött, akkor már a férjemet is behívták, és ezredszer is kedvesen válaszolt a parázós kérdéseinkre.

Így, ha jó kezekbe akartok kerülni, ezt a helyet és ezt a team-et mindenképpen tudom ajánlani!

Az eredmény ... nos, arra pár napot várni kell!

Egyébként az első doki, aki diagnosztizált, az egy 170.000 Ft-os vizsgálatot ajánlott, itt 3 nap alatt eredményt adnak - Telkiben veszik le, kiküldik Prágába ...
Aztán volt még egy tipp - valahol a Vörösvári úton (vagy hol), itt 130.000 Ft.
Ez a doki úgy tudta, hogy az Istenhegyi 50.000 Ft és 1 hét kell az eredményhez ... de, mint írtam, 25.000 és hétfőn levették, csütörtökön vagy pénteken eredmény.
Hát így ...

Ha szükséges, ne halogassátok ezt a vizsgálatot, én is el akartam kerülni, de jobb tisztán látni, mint rettegni.
Volt ismerősöm, aki állami klinikára ment - nem kapott rögtön időpontot és az eredményre is sokat kellett várni ...
Ha még időben vagytok és kötélből vannak az idegeitek, ki lehet várni!
De alternatív megoldásnak az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrum remek megoldás lehet!

Remélem az eredmény is ilyen kellemes meglepetés lesz ...
Az eszem a realitások talaján áll ... a szívem ezerrel remél!
Meglátjuk!
Vendég
 


Most hallottam, hogy 2010 január elsejétől megvonták az állami támogatást, így az Állami Egészségügyi Központban nem lesz ultrahang diagnosztika, sem méhlepény biopszia, sem magzatvíz vizsgálat ... sokan elmentek a megbeszélt időpontban kiírt beavatkozásra, de hazaküldték őket - nagy volt a felháborodás!
Nem tudom, hogy ez más állami kórházban, most hogy zajlik, utána kell nézni. Nekem még a Bajcsy-Zsilinszky Kórházat ajánlották dec.28.-án, hogy ingyenes ...
Vendég
 

 
 

MINDEN RENDBEN!
Negatív lett a leletünk Down-szindrómára!
Legyen ez mindenkinek reménysugár, hogy nekem a számított kockázat 1:9-hez volt és mégis negatív lett a lelet!
Bárhogy legyen, ezeket a vizsgálatokat érdemes elvégezni, mert a stresszt, ami ezzel jár, nem éri meg bevállalni!

Még egy jó pont az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrumnak, hogy csütörtökre, péntekre ígértek eredmény, de szerdán négy órakor már hívtak!
Ezer hála és köszönet!
Vendég
 


És még egy ... az izgalom ekkora sokk után nem múlik el csak úgy ...

Akinek van tippje, hogy lehet megnyudogni és elmerülni az önfeledt babavárás örömteli napjaiban, nyugodtan írjon :wink:
Vendég
 


Szia!
Kissé irigykedve olvastam soraidat, és arra gondoltam, milyen jó neked!
Gondolom azóta már túl vagy a szülésen és a vele járó egyéb nehézségeken és örömmel ringatod kisbabádat. Sőt már valószínű el is felejtetted az akkori ijedtségedet. Sajnos most én vagyok hasonló, sőt lehet, hogy rosszabb helyzetben. Ma én is voltam UH-n, ahol 4 mm-s nyaki redőt mértek, ráadásul kisbabánk nem is volt túlzott kooperatív, szerintem a CRL adatát is elszúrták, mert korához képest min 5mm-rel kevesebbet mértek.
Én viszont nem nyugodtam bele, és lázasan keresgéltem az interneten, mire az istenhegyi klinikára találtam. Jövő hétre kaptam is időpontot egy integrált teszt elvégzésére Bátorfi dokihoz. Sokat segített, hogy leírtad, milyen körülmények között zajlik majd a vizsgálat, mert ebben az elkeseredett állapotban nyújthat némi vigaszt a környezet.
Bízom benne, hogy legalább olyan jó hírekkel jelentkezem, mint te a vizsgálat után.
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: