Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Utálom ezt a szót, hogy "terhesség", de általában ezt használják, ezért tettem én is ezt a cím leírásakor. (Bocsi ezt fontosnak tartottam tisztázni.)

Remélhetőleg jövőre megtartjuk az esküvőt aztán jöhet(nek) a babá(k). Az anyagiakon kívül rengeteg egyéb feltétele van a családalapításnak.

Mindenekelőtt a legfontosabb a testem felkészítése. Hiszen az egészséges, tiszta szervezet nagyobb valószínűséggel tud "kitermelni" egy egészséges porontyot.

Sajnos ebben a mai világban az első gyermek vállalásának időpontja kitolódik. És ezt miért tartom bajnak? Régen 18-19 évesen szültek a lányok általában. Aminek köszönhetően az Anyatest még nem egy lestrapált, agyonszennyezett test, hanem egy erejének teljében lévő test volt. És nézzük meg mennyivel egészségesebbek voltak a gyerekek. Persze ez is több összetevős, de itt csak a második bekezdésemre tudok hivatkozni. Az ellenpéldát saját magammal tudom bemutatni:

Pár nap múlva leszek 28 és asszem egészségtelen életmódból 5-öst kapnék. Márpedig elvileg kb. 1 év múlva szeretném, ha velem is megtörténne a csoda és a teszt úgy mutatna két csíkot, hogy kiugrok a bőrömből.

ÁMBÁR jelenleg dohányzok, rengeteg cukros cuccot fogyasztok (kóla, kávé min. 8 kockacukorral), abszolút rendszertelenül étkezek, nem sportolok. Viszont rengeteget dolgozok és stresszelek.

Tehát van min és van mit változtatni.

Biztos van aki nálam is "rosszabb" kondíciókkal bír. Akár gyárilag akár saját hibából vannak bibik mindent meg kell tennünk, hogy a saját gyerekünknek minél jobb lehetőséget biztosítsunk.

Mert nincs is annál nagyobb önzőség a világon, minthogy esetlegesen az akaratgyengeségünk miatt okozzunk bármiféle bajt a saját gyermekünknek.

Nos ebben a témában szeretnék egy kis fórumot létrehozni, de leginkább sorstársakat szeretnék találni, akikkel együtt tudunk eredményeket elérni (pl. cigileszokás).

Várok minden olyan ötletet, tapasztalatot, tanácsot, hogy ki hogyan csinálta-csinálná a felkészítést, illetve hogyan vette az egyes akadályokat.

Remélem kikerekedik a történet (így is úgy is) :D
 
 


Tetszik ez a téma.
Én most 33 hetes kismami vagyok és hasonló életmóddal voltam felvértezve mint Te:-)
Én el kezdtem mozogni, minden nap bringával jártam dolgozni, hastáncolni, hogy a női szerveimet is készítgessem a gyermekáldásra. Csalánteát iszogattam - vértisztító.
De mindezt nem egyik napról a másikra és a cigaretta volt az utolsó amit letettem - nem vagyok rá büszke. de ez van...Van aki csak akkor teszi le amikor már tudja hogy ott a babó. Egyébként az sem akkora dráma! Az első hetekben nem kerül be olyan a kicsihez ami árthat neki, azt hiszem ezalól kivétel a drog, de azzal nem volt dolgom szerencsére.
Nagyon klassz szerintem, hogy ilyen tudatosan és őszintén szeretnél felkészülni a várandósságra - ami így nekem pl. a vége felé soxor terhesség amúgy 8)
Vendég
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron