Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én is itt vagyok ám még mindig (Vicky lehet emlékszel rám, Te mondtad, ha jól emlékszem, hogy jöjjek még azért...), az elején írogattam, aztán sajnos kiderült, hogy méhen kívül fejlődött a Babánk. Azóta csendben olvasgattalak Titeket, tényleg csak jószándékból és terápiás jelleggel (nem tudom megmagyarázni, de valahogy könnyebb volt elviselni így :roll: ). Éppen ezért én (önző mód) nagyon sajnálom, hogy ebben a formában nem folytatódik tovább, hiányozni fog a mindennapjaimból :( , bár megértem a döntéseteket!

Mindenkinek a legjobbakat!
 
 


mia: Emlékszem. Mi van veled azóta?



 
 


Vicky,
Semmi érdekes, túl vagyok mindenféle kivizsgáláson, volt Hsg, hormon néző vérvétel, férjemnek katona vizsgálat (98 millió van :D) és mindenhol minden rendben, a megmaradt vezető ép és átjárható, csak baba nincs még sehol, de dolgozunk rajta, aztán, ha nem jön elátható időn belül, lépünk tovább...Röviden ennyi.
Barbus pedig nagyon szép kiscsaj, néha megnézegetm a képeiteket!
 
 

 
 

*belátható
 
 


Na,lassan alakul itt az élet az élet után... :lol:

Meskete,te kérdezted azt hiszem,miért lett korababa Panka(ezt használjuk,nem a Sárát :D )...
Megrepedt a burok és elfolyt a vizem,valószínűleg egy felszálló fertőzés miatt.Más nem derült ki,bár nekem gyanús a dolog,mert előtte volt egy vetélésem a 19.héten,amire ugyanezt a magyarázatot adták...nagyon vigyáztam,korán táppénzre küldött az orvosom...és semmi előjele nem volt,hogy bármit összeszedtem volna...így utólag már mindegy,de azért a lelkem mélyén mindig ott motoszkál,hogy biztos " csak" erről van-e szó,mert jövőre szeretnénk nekikezdeni a tesóbaba-projectnek.

m-i-a-Neked/nektek sok erőt és kitartást!
Biztos meg lesz az "eredménye",ha nem adod fel! :lol:

Hozzátápi:az én lányom nem szopott,3 hétig volt majdnem inkubátorban,lefejt tejet ivott a 2. életnaptól kezdve,cumisüvegből.
1 hós volt,mikor hazahozhattuk,nagyon szerettem volna,ha áttérünk a cicire,de nem igazán ment neki.Bimbóvédővel még úgy-ahogy,de az se volt az igazi...nekem meg fontosabb volt,hogy megigya a tejet,mint az,hogy ragaszkodjak a szoptatáshoz,így én azóta is fejem neki.
A 3. hónaptól kell táppal pótolnunk sajnos.
4,5 hónapos volt,amikor nagyon nem volt étvágya,antibiotikumot szedett,mert baktériumok voltak a vizeletében,csak nyűglődtünk,így azt tanácsolta a gyerekdokink,hogy akkor kezdjük hamarabb a hozzátápit és egye azt,ami ízlik neki,mert akkor már 1 hónapja állt a súlya.
Kapott először almát,alma-krumplit,répát,ezek variációit.
Szerencsém van,mert nem válogat,most már bármit megeszik,amit kanalazok a szájába,sütőtököt,cukkinit,sárga és őszibarackot,paradicsomos krumplit,stb.
Előtte heti egy széklete volt,azt is úgy kellett kiküszködni belőle,lázmérővel,Laevolackkal...mióta eszeget mindent,minden nap van széklete,spontán és könnyedén. :lol: :lol:
Amennyire féltem a hozzátápitól,most már annyira örülök,hogy elkezdtük.Egyelőre csak egy étkezést váltottunk ki,de lassan bepróbálkozom még eggyel,mert egyre kevesebb a tejem és akkor inkább főzeléket,gyümit egyen,mint tápot.Szerintem.
Most 6200 gramm Panka,1840-el született,a legkisebb súlya 1580 volt... :roll: :)

 
 


Köszönöm Piki!

Pankát viszitek mindeféle fejlesztésekre vagy nem szükséges?
Tiszteletreméltó a kitartásod tejcsi ügyileg!
 
 


Panka szerencsére jól van,szemészetre kellett vinnünk többször,amíg az ereződés be nem fejeződött,most már csak egy évesen lesz kontroll.
Meg kardiológián voltunk még,mert egy kicsiny lyukkal született a szívén,de most már az is eltűnt az utsó UH szerint. :lol:
Egyedül neurológushoz járunk,mert ő nyomon akarja követni a fejlődését 2 éves koráig,amit nem is bánok,mert ő kevésbé elfogult mint én,és hamarabb észreveszi,ha fejlesztésre szorul valamilyen téren...
A tej-dolog meg teljesen természetes számomra. :lol: Nagyon akartuk ezt a bébit,ez a minimum,amit megteszek érte! :lol:

 
 


Dumm:
Előbb szopik, aztán kap vmi cuccot vagy fordítva.
Ahogy Meskete is írta, attól függ, mi a célod. Ha előbb szopik, az az elválasztódás, ha előbb kapja az új kaját, az az elválasztás. Elég beszédes elnevezések szerintem... :roll:

Piki! Most már tényleg összefuthatnánk, irgum-burgum! Igaz, Bori a héten volt utoljára oviban, majd szeptemberben megyünk arra legközelebb, de továbbra sem vagyunk messze egymástól. A helyi topicunkban a másik fórumon egyeztessünk végre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pankára gondolva pedig bármiben szívesen segítek, hiszen tudod, van tapasztalatom. Helyi lehetőségekről, juttatásokról is tudok sokat, jó lenne, ha át tudnám adni. (Már persze, ha érdekel...) Találkozzunk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ktc
 
 


Szia Katica!
:oops: :oops: :oops:

Igazad van,tényleg talizhatnánk már...a Tanyás topikba csak azért nem írtam jó ideje,mert új op.rendszer került a laptopomra és már fogalmam sincs,mi volt a jelszavam...így mindig halogattam a dolgot...este majd megpróbálok újra bekapcsolódni! :roll: :oops: :lol:

 
 


Hopp....Visszajövök 1 hét "szabiról" aztán nem találom a topicot..
De visszaolvastam, és hát akkor üdv az újaknak!!

Zuzmoo, Erusverus, Lénának én gyümölcsöt szoktam adni anyatej kiegészítéseképpen úgy, hogy fél üveggel délben, a másik felét pedig este és ehhez keverek pici Sinlac-ot, hogy laktatóbb legyen. Nálunk ez egészen bejött!

Dumm, nap közben Léna a földön van egy pléden és körbe teszem játékokkal, vagy a pihenőszékében, vagy valamelyik gyerek nyúzza.
Bárányhimlő ellenit én be fogom adatni. A nagyok is megkapták, igy megúszták a himlőt, a vakarózást és az esetleges maradandó pöttyöket.
Hozzátáplálás: 2 szoptatás között kóstoltasd meg valamilyen gyümivel.
Hát nekem a legutóbbi kínálás olyan jól sikerült, hogy most éppen 4 órája alszik...
 
 


Légyszi valaki küldje el nekem h milyen felh. névvel regisztráltam az anyatanyán, nem emlékszem :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
v csak nem endeg be a rendszer? :shock:
Vendég
 


Niki, priviben megírtam!
 
 


hát, ez behalt

 
 


Sehol senki...
 
 


Akkor válaszolok itt, ha a másik behalt.

rencsi: Nálunk is rohadt meleg van. A gyereknél vizes pelus, nálam a léghűtő. De izzadok mint egy ló. Reggel ugyan volt egy kis eső, de most csak párásabb tőle e levegő és a dörgéstől Barbus állandóan megijedt. Még jó hogy vissza aludt utána. Most próbálom letenni, de nem nagyon akar aludni.



 
 


Na, ilyen az, amikor reklámokkal szétoffolnak egy topicot. Ettől kezdve senki nem fog ide írni...
ktc
 
 


Sziasztok!Én február elejére várom a 2. babám.Van valaki aki a Flór Ferenc kórházban fog szülni Kistarcsán?
 
 


Sheene, 2011-ben? Mert ebben a topicban a babák nagy része 2010 februárban született..
 
 


Hoppá,tényleg...:-) akkor elnézést,megkeresem a 2011-eseket. Sziasztok!
 
 


Sziasztok!

Sokat gondolkodtam, hogy írjak-e nektek, olvassátok egyáltalán még ezt a topikot. :? :? :?

Csak szerettem volna veletek tudatni, hogy nekem is megszületett a harmadik babám, aki holnap már 1 hónapos lesz.

Nektek meg már többeteknél, lassan el is indultak ezek a manócskák, s több fogacska is kibújt.
Sajnálom, hogy elmentetek, én is szerettelek titeket olvasni, követni, hogy kivel mi van. Nagyon jó társaság voltatok, remélem még mindig ugyan így együtt vagytok a másik helyen, biztos taliztok is rendesen.
3 hónap, s 1 évesek lesznek a babák.

Minden jót Nektek!!!

Kép Szonja baba

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Ágic!
Köszönöm szépen!!!!
Zsuzsó is szépen nő, nagyon édes az avatarodon.
Puszi Nektek!!! :D

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Annamari! Szívből gratulálok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minden jót nektek!
ktc
 
 


Katica!
Köszönöm szépen!!! Remélem ti is jól vagytok, lányok szépen nőnek.

Többiekkel mi újság? valaki írhatna pár szót, hogy mi van veletek, babók hogy vannak??? Esetleg valakinek nem lesz-e kistesója???

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Kistesót mindenkibe próbáljuk belebeszélni, de még senki sem nyilatkozott, pedig már lassan öregek lesznek a gyerekeink :D

Nincs véletlenül anyatanyás regisztrációd? Mert megbeszélném a lányokkal és kaphatnál hozzáférést a topikunkhoz, ott látnád, hogy mi újság...

Kép


Ági
 
 


Nincsen anyatanyás regisztrációm.
Köszi, rendes vagy...

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: