Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ezt a topicot azért hozom létre,mert szeretnék megismerkedni olyan kismamákkal és anyukákkal,akik szintén lisztérzékenyek.Jó volna megbeszélni,ki hogyan tudta meg,miben és hogyan változtak a mindennapok. Szívesen adnék és fogadnék tanácsokat,cserélnék recepteket,orvost... :wink:

Várom a jelentkezéseteket.

Eszter

Kép

Kép
 
 


Szia!

Bár szerencséer Bálintról kiderült,nem lisztérzékeny(tej+tojás az megvan),de dokit azt tudok ajánlani :)
Heim Pálba Dr.Nagy Anikó :) Nekem teljesen szimpatikus,kedves,mindent elmond,látszik rajta h. nem megszokásból,szalagszerűen bánik a gyerekekkel :)
S a Pattogatott amarántot ismered?Én most találkoztam vele ajánlják lisztérzékenyeknek is,lehte vele panírozni,tésztákba liszt helyett bizonyos százalékban,joghurtba,kefírbe :)
Vera

KépKép
 
 


Szia!

Nagyon köszi az infókat. Nem a fiaim,hanem én vagyok lisztérzékeny,így én sajna már nem mehetek a Heim Pálba. Az én Bálint fiam is tej és tojásérzékeny volt,de szerencsére mire elérte az iskolás kort,kinőtte. Én is tejérzékeny vagyok,de én már sajna nem növöm ki. :? Hallottam már az amarantról,illetve ettem egy gluténmentes kenyeret,amit készen vettem és az volt amarantlisztes. Nagyon ízlett. Te is használod az amarantot? Hol szerezhető be?

Köszi

Eszter

Kép

Kép
 
 

 
 

Vera!

Most látom,milyen jóü kis fotókezelőt illesztettél be. Nagyon szépek a gyerekek. Gratulálok. :D

Kép

Kép
 
 


Szia Eszter :)

De jó ilyeneket hallani/olvasni,h. kinőtte Bálint a tejallergiát :) sulis koráig csak kinővi enyém Bálintom is :)
Az amarantot interneten vettem,úgy néz ki mint, a pattogatott kukorica,csak mondjuk akkora,mint egy gombostűfej :) ízre kb. mint kölesgolyó és buláta(szóval teljesen semleges) de szerintem bármelyik bioboltba bemész akkor tudnak segíteni :)
Az van a zacsira írvahogy :
"Felhasználható:
reggeliknél tejbe,joghurtba,kefírbe,gyümölcslébe belekeverve
gyengébb beltartalmú müzlik,gabonapelyhek feljavítására
Lisztek dúsítására:
kelt tésztáknál max.20%ban
egyéb esetekben (kekszek,teasütemények,linzerek,palacsinták stb)max.50%ban váltható ki a liszt
levesekben betétként díszítésnek
húsok,halak panírozásához
édességek,saláták alapanyagaként,díszítésnek"


Amúgy kalcium,magnézium,kálium sok van bennede vas,cink,mangán és réz is van benne :)

http://glutenmentes.budaorsi.hu/index2. ... &Itemid=67

nekem egy fülakupunktúrás Nő ajánlotta,vacsiba joghurtba tegyem :) tényleg jó :) már alányom is eszi úgy :)

köszi a gyerekek nevében a dícséretet :) bár már illene frissíteni :oops: van olyan kép ami már egy évvel ezelőtt készült 8)


vera

KépKép
 
 


Szia!

Nagyon köszi az infókat.:) Biztosan kinövi Bálintod.Képzeld,rólam egy keddi vizsgálaton kiderült,hogy tejcukor allergiám is van. :( A hegyi levegőn kivül mindenre allergizálok.:)

Kép

Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron