Új privát üzeneted érkezett!

@maya1988:
Nekem számolt a genetikus 1%ot a xanax miatt. Ma voltam megint nála a 12hetes eredménnyel még adós voltam felé. Azt mondta, hogy nagykönyvi a baba, és ilyen kis mennyiségű gyógyszer nem okozott semmit az általa megfigyelt babáknak.

A szoptatás alatti gyógyszerszedéshez ajánlom az e-lactancia.org oldalt. Ott a sertralin pl. rizikó nélküli besorolást kapott.

Most az 50es sertralinból szedek 1et, és 0.5 xanaxot.


A zárt topikba felvettem az új jelentkezőket. Ennek ellenére még egy sort sem irtak. Nem szoktunk válogatni. Párszor már leírtam itt és szeretném végre utoljára, hogy azért megy nehezen a bekerülés, mert sajnos nagyon sokszor megjártuk, hogy csak azért jelentkezett az illető, mert olvasni akart ott is minket. A zártban már nem csak a betegségekről, gyógyszerekről stb-ről beszélgetünk. Igen személyesre lett véve a téma, amihez úgy gondolom nem mindenkinek van köze. Ennek ellenére felvettem a jelentkezőket. Nincs sok időm, így nem tudok mindenre egyből reagálni. A munka és a családom leköti az időm. Viszont ha tudok mégis próbálok segíteni, akár itt a nyíltban is. Szerintem itt is elég sok információ van annak, aki csak kíváncsi, hogy merjen-e vállalni gyermeket vagy nem.
 
 


@csepp24:


Szia, engem is felvettél? Mert nem tudok belépni...
Furának tűnik, hogy valaki csak poénból nézeget ilyen oldalakat, abban mi a lényeg?
Én gyógyszert szedek és 7 hetes terhes vagyok, jó lenne hasonló emberekkel beszélgetni erről, van-e valakinek hasonló tapasztalata.
Köszi
 
 

 
 

@sjudika:


 Nem voltál a jelentkezők között, de most betettelek a csoportba. Az a szabájunk, hogy heti legalább 1x illik bejelntkezni a zártba, ha ez nem történik meg egy hét múlva kitesszük az új jelentkezőket. Azért lett így megbeszélve, hogy csak az olvasók ne legyenek ott.
 
 


Sziasztok!

Én már a 27. héten járok a terhességemben. Kénytelen voltam újra elkezdeni a az Escitil szedését. Sokat gondolkodom hogy mi a helyzet a szoptatással? Ha van itt olyan akinél ez a klrdls szintén fennáll mit gondol a témáról illetve mit mond az orvosotok? Az enyém még jobban utána jár a dolgoknak és a következő alkalommal beszéljük meg....
 
 


Egyébként úgy vettem észre hogy sokan vagytok akik Rivotrilt szedtek. Nekem is felírta anno az orvosom de én talán egyszer vettem be belőle azóta sem. Én meg vagyok nélküle hála istennek. Főleg mivel az orvosom is azt mondta, hogy azt szigorún tilos szedni. 
Én régen szedtem xanaxot amiről nagon nehéz volt leszoknom és megfogadtam hogy soha többet nyugtató!
De én azokat is tökéletesen megértem akiknk muszáj szedniük. Pokoli állapot jöhet elő bennünk ha nincsenek ezek a szerek,,,,
 
 


@fehertulipan:
Szia!Szeretném a tanácsodat kérni. 8 hetes kismama vagyok és szertralint szedek évek óta.Eddig 25 mg-mal teljesen jól voltam most viszont vissza jöttek a tüneteim.Nem tudom hogy a szertralin emelhető e ha igen meddig?Aggódom a baba miatt!Nem tudom mit tudok tenni.Külföldön élek.Adj tanácsot!!Köszönöm!
mariann3081
Kétsoprony
 
 


Szia! Én az 50est szedek, nem is szedtem soha többet.
A genetikusnak mondtam, hogy szeretném lecsökkenteni majd elhagyni, de azt mondta, hogy nem javasolja. Ő szülész is, és tapasztalatai szerint így elkerülhetem a mély zuhanást szülés után.
Egyébként azt mondta, hogy az Ssri gyakorlatilag veszélytelen a babára. Az egy 1%ot a xanax miatt számolta.


@maya1988:


Mi már jó ideje szeretnénk babát, tavaly a pszichiáterem elküldött Erős Erikához. Ő kimondottan foglalkozik azzal, hohy milyen gyógyszert és mennyit lehet szedni a terhesség alatt, így tud adni szakvéleményt. Ha gondolod, keress rá neten.
 
 


sziasztok!
Még új vagyok a fórumon, de gondoltam, hogy kérek pár tanácsot, véleményt.

Sertralinnal kezelt (50mg/nap) generalizált szorongásos beteg vagyok. Szeptemberben kezdjük a lombikot, a nőgyógyászom, a meddőségi orvosom és a pszichiáterem is egyetért, hogy ne hagyjam el a gyógyszert, lehet szedni, mind a kezelés, mind a terhesség alatt. Én ezt eddig elfogadtam és így is tettem eddig. Most viszont, mivel félek az ismételt kudarctól megint elkezdtem szorongani, holott eddig tünetmentesen, kiegyensúlyozottan éltem az életemet. A szorongás ugye behoz rossz gondolatokat, amik így jöttek sorban:
1. mi lesz, ha soha nem lesz gyermekem
2. mi lesz, ha a terhesség alatt végig szorongani fogok, még úgy is hogy szedem a gyógyszert
3. mi lesz, ha beteg babám lesz
Mivel már ismerem a tüneteket, azonnal jeleztem a pszichiáternek, hogy tartok tőle, hogy belelovalom magam megint. Sajnos sokat olvastam (pl. autizmusra hoztak egy tanulmány) és ezeken lovagolok. Ezért úgy döntöttünk, hogy egy negyed tabláttával (12,5 mg) megemeljük a gyógyszert, amiről majd le is tudok jönni, ha várandós leszek.
Azt hiszem csak bíztató szavakat szeretnék, hogy minden rendben lesz, jó úton vagyok, csak nálunk ezek a félelmek sajnos természetesek. És szívesen olvasnék tanácsokat, hogy mit tegyek, hogy elhiggyem, hogy velem nem történhet baj. Illetve a tapasztalatokat is várom, hogy hogyan sikerült a gyógyszer melletti terhesség és a baba egészsége.
Köszönöm szépen előre is!


@csepp24:


Kedves Csepp24,

Írtam a nyílt topikba, de sajnos nem érkezett válasz, szerintem nem él a topik. Felvennél a zárt topikba, ahova a nyíltban írt levelem akár bemutatkozó is lehetne?
Szeretnék beszélgetni, szeretnék megnyugodni.
Köszönöm szépen előre is.
Üdv,
Mogyoró


Sziasztok!
Látom elég gyakori (sajnos) az eset..
Szóval én jelenleg Frontint szedek , egy hete tudtam meg, hogy terhes vagyok. Azóta próbáltam minél kevesebbet szedni, mert hát olvastam a nem éppen kedvező hatásokról. Bár zavaró az, hogy olvasok arról is, hogy pl a 8-10. hétgi nincs is kapcsolatom a magzattal.. teljesen meg vagyok zavarodva , hogy mit csináljak. nem tudom a dokim hogy fog a kérdéshez állni. a pszichom tudta h babát tervezek, és folyamatosan csökkentettük az adagot. Csak korábban jött babó mint gondoltam. Kérem , hogy segítsetek és írjanak olyanok akik szedtek a terhesség alatt gyógyszert és mégis nem volt baja a a babának. Én olyan véleményt is olvastam, hogy sokkal többet ártok ha azonnal abba hagyom és szenvedek az elvonási tünetektől..tudtok ajánlani pesten olyan nődokit, pszichot akik megértően állnak az emberhez? Én jövő héten megyek a nőgyógyimhoz és akkor akarok vele beszélni erről. Csak nagyon kétségek közt vagyok. Egyik pillanatban elhajítanám a gyógyszert, hogy kibírom és nem kell mert a baba fontosabb, de ha mérlegelek ez (is ) felelőtlenség lenne.
 


Sziasztok kedves mindenki!
Én is hasonló cipóben járok mint itt többen ez szomorú hogy ennyien vagyunk ebben a nehéz helyzetben hogy babát szeretnénk vagy várunk gyógyszer mellett, de mégis megnyugtató hogy nem vagyunk egyedül. Én 39 éves vagyok még nincs gyerekekm nagyon szeretnék. De sajnos nagyon rég óta szedtem antidepit több félét is és most éppen a Rivortil 0,75 nél tartok ami mellett vannak panaszaim. Már voltam Ádám ZSoltnál a Czeizel Intézetben aki azt mondta ez nem nagy adag, epilepsziás betegek is szedik terhesség alatt, nagyonn dózisban és eddig még nem volt gond. ez megnyugtató. De a pszichiáter szerint le kellene 0,25 mg-ra menni de az tuti nem fog menni. Most is vannak panaszaim hát akkor mi lenne. Láttam én is a videót Czeizel Endrétől aki szerint jobban ártunk a feszültséggel és szorongással a babának mint a gyógyszerekkel. Ma felhívtam Hajdú Krisztinát a Géndiagnosztikai központban (nőgyógyász genetikus) aki azt tanácsolta állítsuk be azt az adagot amivel jól vagyok és vágjunk bele mert a korom nagyobb genetikai kockázatot jelent. Ez is megnyugtató de az ember mégiscsak parázik mi van ha a gyerekkel baj lesz miattam, azt nem tudnám megbocsátani magamnak. Tud valaki tanácsot adni abban hogy hol van olyan genetikus aki kifejezetten arról tudna tájékoztatni hogyan szívódnak fel a nyugtatók? Én attól tartok ha nem is lesz rendellenessége a gyereknek talán függőség alakul ki  nála és születési után nagyon rosszul lesz, ti hallottatok már ilyenről? 
Várom bárki hozzászólását és segítségét, köszönettel: Barkinca
barkinca
Pusztavám
 
 


@fehertulipan:


Kedves Fehértulipán!
Olvasom te voltál genetikusnál. Én is azt keresek mert Rivotrilt vagyok kénytelen szedni pánikbetegségem miatt és félek a terhességtől. Több orvost megkérdeztem változóak a vélemények. Meg tudod mondani kinél voltál és mi is történt a vizsgálaton? Bagyon köszönöm előre is válaszod, BArkinca
barkinca
Pusztavám
 
 


@cam22:


Kedves Cam22!
Tudnál nekem segíteni ki is ez az Erős Erika? Én Rivortilt szedek és az orvosok teljesen ellentmondó dolgokat mondanak arról lehet e vagy nem szedni terhesség alatt, mi a kockázat. Segítség kellene egy megbízható genetikus vagy bárki aki meg tudja mondani mi megy át a babába a beszedett gyógyszerből. Köszönöm előre válaszod, Barkinca
barkinca
Pusztavám
 
 


@lillabucka:


Szia!
 Szerinted él még ez a topic? Nem tudok emailt küldeni senkinek. Azért írok mert én is szedek Rivotrilt, 0,75 mg az adagom de nem vagyok mindig jól. Még nem vagyok terhes de rövidesen szeretnék gyereket de nemhiszem hogy csökkenteni tudom a gyógyszert. Írj ha van valami fejlemény mit mondott a doki neked. Én voltam Pesten a Czeizel Intézetben ott azt mondta az orvos hogy ez az adagom nagyon minimális vállalhatnék babát. A pszichiáter szerint 0,25 re kellene levinni a teljes biztonsághoz de az tuti nem fog menni. találtál genetikust? Énmég nem. Egy genetikai ultrahanggal foglalkozó nővel beszéltem azt mondta állítsuk be a gyógyszereimet úgy hogy jól legyek és a korom (39) nagyobb veszélyt jeletn genetikailag mint a gyógyszer. Most ismerd ki magad, szedd vagy ne szedd. Írj ha gondolod, akár privibe. BArkinca
barkinca
Pusztavám
 
 


@barkinca:

Szia! Én Szegeden voltam, a Női Klinikán. Nekem az 1%ot a xanax miatt mondta.
Talán érdemes lenne neked is szedned mellé antidepresszánst. Az én pszicháterem nagyon támogató! Több kismama páciense is volt már, és van ahol már iskolás a gyerkőc.
Én fél miligramott szedek egy nap, és mellé sertralint


Sziasztok nemtudom kihez fordulhatnak szedek gyotszereket chlorprothixent kventiaxot anafranilt ataraxot...nagyon szeretnek babat csak feleg beteg lenne?kerlek irjatok
 
 


Sziasztok nemtudom kihez fordulhatnak szedek gyotszereket chlorprothixent kventiaxot anafranilt ataraxot...nagyon szeretnek babat csak feleg beteg lenne?kerlek irjatok
 
 


@fehertulipan:


Szia fehértulipán!
Most láttam csak hogy írtál ne haragudj akkor leőbb válszoltam volna. Most sajnos eléág rossz állapotban vagyok, 1 mg Rivotrilt csökkentettünk és nem vagyok jól. Antidepit elhagytam két hónapja nem akartam ennyi gyógyszert terhesség mellett de most már úgylátom nem fog másképp menni. Remegek, szorít a mellkasom, nem tudok enni, így sem lehet babát bevállani szerintem össze se jönne. De nem tudom agyógyszert letenni már sokszor próbáltam nem megy, 10 évcvnyi betegség után nem lehet pikk-pakk. Féltem a gyereket meg magamat is. Am megyek Erős Erikához itt ajánlottták ő ért ezekhez a dolgokhoz. Állítólag tud segyteni beállítani olyan gyógyszereket ami mehet terhesen. Meglátjuk mi lesz mindenesetre kivagyok készülve. Az első hárpm hónap főleg kritikus de gyógyszer nélkül tuti nem menne. Félek :-( Volt olyan netorvos aki szerint szintén mehet a Rivó meg némi antidepi de tök kudarc hogy így kell lennie. De nem élet ez így folgozni is alig tudok eljárni. Szóval ott vagyok ahol a part szakad Barkinca
barkinca
Pusztavám
 
 


Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Három éve cipralexet szedtem meg frontint elhagytam nem volt gond most egy hete tudom hogy terhes vagyok ma voltam dokinál ikrek úgy néz ki. Folyamatosan pánik gyötör. A nődoki szerint nem lehet nyugtatót szedni ma egész nap bőgtem. Kérlek segítsetek milyen nyugtatót lehet szedni?! Keressek fel pszihiátert ők teljeskörű tájékoztatást tudnak adni?! Adnának tanácsot?? Nagyon félek! Nagyon köszönöm!!!!
 
 


Sziasztok! Ismét én vagyok Liza! Ha 0.25 ős frontinból felet szedek be az nagyon gázos? Muszáj lenne valahogy lehiggadnom! 4-5 hetes terhes vagyok. Kérlek írjatok nagyon szépen segítséget szeretnék kérni! Valakinek mondta a doki hogy lehet ilyet?!
 
 


 
 


Sziasztok! Kérlek valaki vegyen fel a zárt csoportba.
Nagyon nagy szükségem lenne rá! Nagyon köszönöm
 
 


@fehertulipan:
Szia! Tudnál segíteni? Szeretnék a zárt csoportba bekerülni.
Terhes vagyok és pánik beteg és nagyon kellene néhány segítség!
Nagyon köszönöm
 
 


Sziasztok.1 éve citalopram antidepit szedek(20 mg reggel)! Valaki szedte ezt terhesség alatt!? Nagyon szeretnénk babát,de kicsit félek,hogy nem e lesz valami baja a picinek?
 
 


Szia! A topik nem nagyon működik kértem segítséget de nem nagyon válaszol senki. Mindenesetre én voltam pszihiáternél. Több kismama is jár hozzá. Én 12 hetes vagyok nem szedek antidepit mert nem akkora mértékű a pánik betegségem hogy azt is kelljen szednem. Viszont a doki elmondta hogy van olyan kismamája aki antidepit is szed meg nyugtatót is. Vannak olyan gyógyszerek amiket lehet szedni! Nem lesz baja a babának. De el kell menni egy pszihiáterhez és ő pontosan megmondja mit lehet és milyen adagban. És akkor bele vághatsz a baba tervezésbe. Remélem tudtam segíteni!
 
 


Sziasztok!
Nekem egy kicsit más jellegű probléműm volt, mint akik itt írnak a topikban. Nekem úgynevezett szülés utáni laktációs pszichózisom van/volt. Ezt azt jelenti, hogy a hormonhásztartásom felborult és halucinálni szorngani kezdtem. A pszchóziból való gyógyulás a depresszión át vezet/vezetett. Antidepresszánst, antipszichotikumut nyugtatót kellett szednem. Most már elég jól sikerült lecsökkentetni a gyógyszereimet, nyugatót már nem szedek 1.5 éve. Azt volt a legnehezebb letennem. Még most is szedek antidepresszeánst és antipszichotikumot, de már nagyon kis dóziban. Most hála a sorsnak 1 éve jól vagyok, dolgozom nevelem a kisfiamat, sportolok.
Most kezdtem el azon gondolkodni, hogy jó lenne még egy gyerkőc, de félünk a párommal egy kicsit belevágni. Egyik pszichiáter azt mondja, hogy ne, a másik pedig azt, hogy felügyelettel bele lehetne vágni..
Olvstam, hogy sokatoknak még egy gyerköce sincsen vagy most van úton és pánikkal szorongással küzdetek. A gyeremekvállalás a várandóság is egy stresszes állapot, állandó aggódással szorngással jár még egy "egészséges" embernél is. Javasolni tudom a kismama tornát is. Jót tesz a léleknek és a testnek. Légzéstechnikák is elsajátíthatók a torna során.
Javasolni tudom Budapesten a Szent János kórház pszichiátriáját. Ott fogalkoznak kismamákkal is akik fenti panaszokkal küzdenek. Nagyon jó orvosok, ápolónők dolgozna ott. Én vidékről került fel a Budapestre a kórházba és nagyon jók voltak a tapasztalataim. 

 


@liza30 Köszönöm,hogy írtál! :) Gratulálok a babádhoz! :) Örömteli várakozást kívánok! :) A dokim azt mondja nem lehet baja a picinek,de mégis jobb lenne gyógyszer nélkül! Félek kicsit! Ezért kértem olyan véleményeket,hogy van e itt olyan hölgy aki a citalopramot szedte terhesség alatt!?
 
 


Sziasztok,

15 hetes terhes vagyok. Több mint egy év probalkozas utan megfogant a mi kis csodank! :) Hihetetlenul halasak es boldogok vagyunk a férjemmel hogy szulök ehetunk.
Kb. 3éve az eskuvönk utan egyik kisebb fajta depresszioba estem, panikrohamokkal tarsitva ekkor meg csak nyugtatokat szedtem majd szorongas elleni tablettat körulbelul 8honapig. nem szerettem volna terhesseg mellett orvossagot szedni. Majd 2016 nyaran abbahagytam a gyogyszreket es elkezdtuk a babaprojektet. Idöközben ugye minden alkalommal csalodas volt mikor a teszt csak egy csikot mutatott. Egy sikertelen inszeminacio utan 2017nyaran ujra visszaestem es ujra elkezdtem szedni az gyogyszreket. Közben meg is beszeltuk hogy akkor most szunetet tartunk a lenyeg hogy rendbe jöjjek.
Es ekkor a csoda megtörtent 2017 oktobereben teherbe estem :) A gyogszerekrol szerencsere epp lealltam par hettel a magzat fogantatasba elött, mintha megereztem volna hogy a kis baba uton van hozzank. :)
Az elsö trimeszterben igazabol eleg jol ereztem magam nem igazan volt szuksegem orvossagokra, viszont ahogy beleptem a masodik trimeszterbe elkezdtem sokkal nyugtalanabb lenne. A legnagyobb problemam hogy igen komoly alvaszavaraim vannak. Mar szinte egy honapja nem alszom rendesen, minden heten legalabb ket,harom olyan nap van amikor egyaltalan nem alszom semmit :( Teljsen ki vagyok merulve de mikor odaer az este akkor egyszeruen mintha nem tudnek mely alomba merulni...nagyon megvisel lelkileg szinte minden nap sirok es kezdek magamba fordulni. Lehet ez mind a hormonok vegett vagy egyszeruen csak visszajött a pszihes problemam ami egy par eve kiseri az eletem? Mar anagyon azon gondolkodom hogy ma este beveszek egy nyugtatot mert muszaj aludnom..
Velemenyek? Årthat a picinek ha veszek be neha neha orvossagot, vagy több kart okozok magnak s neki is ha ideges, kimerult es igerlekeny vagyok?
Nagyon koszonok elore is minden segito hozzaszolast!

Szep napot nektek! :)

 


 


 

 


Sziasztok! Mi kb. másfél éve próbálkozunk az első babát összehozni, eddig sikertelenül (most derült ki, hogy az első inszemináció sem sikerült). Én Rivotrilt szedek 0,5 mg-osat, napi 2,5-3 szem között ingadozok jelenleg. A pszichiáterem és a nőgyógyászom is azt mondta, hogy ettől mehet a baba, de attól persze bennem is megvan az a félelem, amiről beszéltetek. Szeretnék én is hasonló cipőben járó emberekkel beszélgetni. Hogyan lehet a zárt csoportba bekerülni?
 
 


Szia Harmónia! Én szoktam bevenni frontint 0,5 felet egy nap este hogy tudjak aludni mert mióta terhes vagyok az nagyon nehezen megy. Orvosok azt mondták mehet nyugodtan nincs gond. 20 hetes vagyok és a pici tökéletes a genetikus szerint. Ha nem vagy biztos magadban pszihiátert kérdezz meg nyugodtan.

Szia Zizmo !
Lehet hogy a zárt csoport már nem is létezik nemtudom. Mindenesetre akartam én is bekerülni de eltűnt mindenki.
Amúgy ismerek más kismamákat is akik rivotril mellett szültek és nem volt gond. Az orvosok tudják nyugi !
 
 


@liza30:


Köszi, hogy válaszoltál, megnyugtató amit írtál :) 
Az meg végülis nem baj, ha megszűnt a zárt csoport, úgy látom azért egy-két ember szállingózik erre néha, nekem az is elég, ha néhányan megosztjuk egymással a gondolatainkat. Nekem pl. ez sokat jelentett, hogy írtad, hogy van olyan kismama ismerősöd, aki rivotrilt szedett és oké volt minden :)
 
 


Szia! Nincs gond bízz az orvosokba egy jó nőgyógyász kell meg egy jó pszihiáter és bármi megoldható! Vannak epilepsziás kismamák is akik sokkal keményebb gyógyszert szednek mint a Rivotril ! Mégis szülnek egészséges kisbabát meg más komoly betegségek is vannak még ezen kívül! Kitartást mindenkinek lányok ! Én most 20 hetes vagyok a fiammal
 
 


@liza30:


Gratulálok a kisfiadhoz, félidő, az már tökjó lehet Vigyor
 
 


Sziasztok,most regisztráltam,szeretnék beszélgetni veletek.
 
 


Ez itt zárt csoport?
 
 


Ez nem zárt csoport itt mindenki írhat a témával kapcsolatban
 
 


Sertralin szedéséről mik a tapasztalatok terhesség alatt?gondolom szedte közületek már valaki.
 
 


Sertralin szedéséről mik a tapasztalatok terhesség alatt?gondolom szedte közületek már valaki.
 
 


Sziasztok!
Jár még valaki erre?

Most várom 3. babánkat és szorongok, depressziós vagyok.
Esetleg van valaki köztetek aki szed rivotrilt?
Hihetetlenül egyedül érzem magam a problémámmal és a babát sem tudom így elfogadni pefig tervezettvolt
manoka77
Budapest III. kerület
 
 


Szia! Megértelek nekem pánik rohamaim szoktak lenni. Nekem a pszihiáter engedélyezett frontint most 5 hónapos vagyok a picinek semmi baja ! Rivotrilt lehet e szedni nemtudom, de menj el egy pszihiáterhez és beszéld meg vele az lenne a legjobb neked. Ő biztos hogy segít és meg mondja mit tudsz tenni. Tudom hogy nagyon tanácstalannak és egyedül érzed magad , mert sajnos ezt mások nem értik meg csak azok akik ezt átélik..
 
 


liza30
Köszönöm, hogy írtál!
A rivotrilt megkérdeztem és a 20 hétig engedélyezték, de nagyon félek.
Nekem szülések után is volt depresszióm.
Tudom milyen a pokol.
Mikor nem vagyok kismama és nincs csecsemőm :) akkor nem olyan durván jelentkezik.
Ezt valóban nem érti aki nincs benne.
Régen pánikrohamaim is voltak, de az valahogy egyszercsak már nem jelentkezett.
Tudom mit érzel.
Esetleg lenne kedved fölvenni velem a kapcsolatot?
Akár messengeren is tudnánk beszélni néha.
Ne érts fékre, nem szeretném magam rádtukmálni csak néha jó beszélni valakivel aki tudja mi zajlik le benned.
Egyébként is egy nehéz időszak a várandóság.
Az a durva, hogy én pszichiátriai betegekkel is foglalkozom.
Vissza sem vennének dolgozni ha kiderülne, hogy beteg vagyok.
Pedig a gyógyszerekkel sosem éltem vissza és teljesen megértem a betegeket.
Írj ha van időd és kedved :)
manoka77
Budapest III. kerület
 
 


liza30
Te jársz már csak ide?
A többiek ek megoldódott a problémájuk?
Egyszerüen nem találok több helyet ahol ilyenekről tudnék beszélni.
Egypetéjű ikreid lesznek?
Vannak fél tesóim akik egypetéjű ikrek.
Olyanok mint két tojás :)
manoka77
Budapest III. kerület
 
 


Én is vagyok még, csak nekem még nem jött össze a baba, most megyünk majd jövő héten a harmadik inszemre. Nekem a pszichodoki is meg a nődoki is engedélyezte a napi 3x0,5 mg rivotrilt. Persze nem vagyok nyugodt, hogy nem lesz gond, ha összejön, próbálgatom féllel csökkenteni amikor olyan napom van, de nem nagyon megy. Ez a hét különösen durva, szorongok folyamat és nem tudom mitől... lehet már túlságosan rágörcsöltem arra, hogy ez már a 3. inszem lesz... nem tudom, de nagyon rossz és most úgy érzem a 3 szem sem elég...
 
 


zizmo
Remélem sikerül hamarosan a baba projekt.
A kisfiamnál kb.3x vettem be rivot, de ő makk egészséges.
Ez szerencsére kevés volt.
Varázsszóra sajnos nem múlik a szorongás.
Én us sokat szorongok.
Én pl.nem készültem a 3. babára és ezért vagyok totál ki, de nem akartam megfosztani a férjem.
Nem tudom mennyi idő kell még, hogy elfogadjam.
12 hetes vagyok, dúrva volt az utobbi 2 hónapom :(
Az ember sokat kibír, de már alig hittem benne.
Annyival jobb, hogy a szőrnyű terhességi tünetek már megszüntek.
Szorítok neked!!!
manoka77
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok! Minden hogy nehéz ez aki valamiféle mentális betegséggel küzd. Hogy válaszoljak a kérdésre is igen szívesen beszélgetek bárkivel erről aki ilyen helyzetben van mert én nagyon kétségbe voltam esve. Nekem már csak egy pocak lakók vám mert sajnos a másiknak 10 hetesen nem volt szívhang. De ezzel az egyel nincs gond hála istennek. Egyébként több orvostól is hallottam hogy vannak súlyosabb betegségek amivel kismamákat kezelnek gyógyszeresen és azoknak sincs semmi bajuk . Természetesen az ember ne vegyen be semmit sem ha nem muszáj ez egyértelmű. Manoka77 én tökéletesen megértelek hogy az elfogadással küzdesz de adjál magadnak még időt!! Gyönyörű édes kosbabád lesz aki téged fog szeretni a világon a legjobban!!
 
 


liza30
Nem tudom mikor fogadom végre el ezt a babát :(
Még a hasamhoz sem tudok érni.
Kislányom megsimogatta és kértem, hogy inkább ne.
Szerdán megyek genetikai tanácsadásra, talán ott fellobban bennem valami.

Sajnálom a babád! Az viszont nagyon jó, hogy aki a pocakodban van ő egészséges.

Én szoktam rivotrilt bevenni, nem is bírnám ki amikor nagyon rosszul vagyok.
Kisfiamnál is vettem be néha.
Persze most minden nap szedem mióta kismama lettem.
Sokszor szerettem volna ha ez csak egy álom lenne.
Néha vannak jó pillanataim ( nem tart sokáig) akkor gondolok a babára, de egyébként úgy viselkedem mint aki nem kismama.
Várom a boldogságot mert ez így nagyon szenvedős.
Leírom az email címem, ott megtudjuk beszélni hogy érjük el egymást.
piktor1991@freemail.hu
Ez csak azért van, hogy ne derüljön ki ki vagyok.
Örököltem ezt az email címet :)
Várom, hogy írj és egyeztetünk!
manoka77
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok,
én már nagyon régen jártam erre, a kisfiam már nyolc éves és szeretném megosztani veletek a tapasztalatom.
Mikor terhes lettem, akkor már két éve szedtem Cipralexet szorongásra. Nagyon sokat hánytam a terhesség elején, és a gyógyszer nem maradt bent.
Abbahagytam de sajnos csak pár hónapra sikerült, majd a terhességem alatt elkezdtem szedni a Zoloftot.
A pszichiáterem azt mondta, hogy neki van tapasztalata ezzel kapcsolatban és nem okoz gondot. Erre én azzal érveltem, hogy " de hát az ember annyi mindent olvas és azt írják, hogy baj lehet, stb.stb." Erre azt mondta, hogy az itt leírtakkal ellentétben, ő valós személy akinek neve, praxisa van, ezzel együtt a felelősséget is vállalnia kell. Vagyis, ha azt tanácsolja, hogy szedjem, akkor ezért vállalja is a felelősséget. Megkérdeztem a genetikusomat, aki egyben a szülészem is volt, és ő sem mai orvos már. Ő is azt mondta, hogy nem gáz.
Végig szedtem a terhességem alatt. Nyugtatóra sosem volt szükségem, így maradt a Zoloft, 50 mg/nap. 
A kisfiam egészségesen 3490g-mal és 49 cm-rel született, úgy, hogy két nappal előtte még 2500 g-ra becsülték a súlyát. Rendben fejlődött, pici korában gyakran olt hörgő gyulladása, de ezt leszámítva minden rendben volt vele és ezt is kinőtte kb 3 éves korára. A kisfiam okos, értelmes és érettebb a koránál. Értelmileg és érzelmileg is rendben van.  Szülés utáni depim sem volt. A gyógyszert még szedtem pár évig utána. A házasságom nem volt a legjobb érzelmi szempontból és egyre jobban azt éreztem, hogy a kapcsolatomban van a baj. Majd hosszas vívódás után úgy döntöttem elválok. Mikor megbeszéltük a volt férjemmel, hogy nem megy tovább, és közösn megegyeztünk a válásban, két napon át szó szerint sírtam a megkönnyebbüléstől. És ami a lényeg, hogy aznap abba hagytam a gyógyszert egyik napról a másikra és semmilyen elvonási tünetem nem volt. Vagyis ha megszüntetjük az okot, akkor valóban nem kell már a gyógyszer. Viszont ez nem olyan egyszerű ugyebár. 
Mindannnyiótoknak kitartást kívánok és csak azért írtam le ezeket, hogy hátha erőt merítetek belőle.
Én azt javaslom, ha kell a gyógyszer, akkor mindenképpen egy jó orvost kell keresni, akinek volt már dolga ilyen típusú kismamákkal és objektíven fel tud világosítani az előnyökről és a hátrányokról. Sajnos a döntés mindig a miénk lesz, de ha egy orvos támogat és tudja, hogy miről beszélünk, akkor a döntés is könnyebb és a döntés következményeit is könnyebb elviselni. És még annyi, hogy a terhességem alatt folyton arra gondoltam, hogy mi lesz ha rosszul döntök és baj lesz. Ekkor mindig az nyugtatott meg, hogy a jövőt senki sem láthatja előre és abban a pillanatban, mikor döntöttem a lehető legjobb döntést hoztam, mert a rendelkezésemre álló információk alapján tettem, amit tettem.
Fel a fejjel. :)
 


szetti26

Köszönjük szépen a bátorító sorokat!
Sajnos nálam az okokat nem lehet megszüntetni.
Én a babát nem tudom elfogadni.
Pedig tervezett volt, de átvette minden rossz gondolat a hatalmat felettem.
Reménykedem, hogy a 9 hónap segíteni fog és úgy várom majd őt is ahogy a másik kettőt.
manoka77
Budapest III. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: