Új privát üzeneted érkezett!

ha megy vki rákérdezhetne ;) én ma sajnos nem megyek talán holnap járok dm felé

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


jó reggelt!

Boldog Nőnapot magunknak!

Nyulasz! ez tényleg elég pasis :lol: :lol: de holnap melegítsd meg Neki

Ma megyek én is dm-be
ma minden 200 után dupla pont jár, ma veszem meg a pelenkákat erre a hónapra meg a tápszert is
kell az a kis kedvezmény :?
de nem értem most akkor 200 vagy 300 múltkor azt írták ezután 300 után számolják a pontokat :twisted:

Tegnap én lányaim is zizik voltak telehold volt talán de ma reggel is

hogyan lehet kibírni kiabálás nélkül, azt ha sietnék és a gyerek csakazértsem vetkőzik öltözik???????
először könyörgök, utána megkezdem a felső patentot a pizsamán, erre kiveri a hisztit hogy Ő akarja csinálni,
ezután visszakapcsolom a patentot, és ekkor meg rám néz kaján vigyorral, majd tovább ül egy helyben
ezután elkezdek ordítani erre ő sír, hogy ne kiabáljak, de nem történik semmi
ezután meg már egyenes az út, hogy én felöltöztetem, akárhogy hadakozik, akkor is

Móni
KépKép
 
 


ja most meg bosszankodom, miért vagyok ilyen türelmetlen a gyerekkel,
és ez tönkre vágja az egész napomat mert lelkiismeret furdalásom van

Móni
KépKép
 
 

 
 

Móni április 1töl van 300ft után megkérdezed a bababonuszt akkor?

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Móni: enyémek ugyanezt csinálják minden kimenetelkor, induláskor, azzal a különbséggel, hogy rohannak a lakásban, mert az tök jó buli, ha én mérgesen kergetem őket. A végére én is kiabálok, valamelyik nap meg közöltem, hogy oké, akkor én most kimegyek, ők meg ittmaradnak és ki is megyek pár percre higgadni.

Ja! Boldog nőnapot nekünk! :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Móni: detto...mi 10re se szoktunk idöben érkezni ha megyünk vhova :oops: :oops: mi lesz majd ha 8ra kell menni? :? öltözés, legjobban játszanak stbstb :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


megnézem, mingyá elindulok

Móni
KépKép
 
 


bili a radiátoron egész jó ötlet :lol: voltam dm-ben,újraregisztráció,és a 0-6hós kuponfüzetet adják,nem hátizsák,olyasmi,mint a tornazsák,és van benne egy babanapló,egy popsitörlő mints,egy tusfürdőminta,meg egy popokrém minta.és c und a 50%-os kupon csak 1 db,régen 2volt/gyerek.92-es méretig.

KépKép
noba
Budapest
 
 


na igen lekéstem :lol: :lol:
csak ápr 1-től lehet regisztrálni ugye?

Móni
KépKép
 
 


Sajnálattal olvastam hogy bezártok, de abszolút megértem.
Minden jót kívánok a "Tizenketteknek" és az Anyukáiknak a jövőben is :)

DM-es újrareghez nem kell semmi, csak a pontgyűjtőkártya. Igazából egyedül meg lehet csinálni, de nekem magától segített egy eladó, mert új a program. Igazából nem sokat változott.
Annyi az új még, hogy van egy külön bababónusz fül a a bolt gépében, és azon mindig van 3 nyomtatható kupon, ami most értelmes az a Liberos 15%-os. Ebből külön pontok nélkül ki lehet nyomtatni kettőt. Ez is csak akkor éri meg, ha nincs amúgy pont a kártyán, mert a 25%-os Jokerrel jobb az ár. Én most spec. elhasználtam, mert ki vagyok fogyva pontokból.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Nyulasz: mi éppen most 92-es rucikat vadászunk. :wink: Akkor megyek újraregisztrálni én is!

Lois: köszi! Jól vagytok? Olvastalak a kaálison. :? Hajrá kistesó!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Mi fodrásznál voltunk, Hangának fiúsan csuri haja lett. Remélem most már neki is erősödni fog.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Szia Lois!

Hogy vagy?

Timi,mutass képet!

Móni,nálunk Balázs ilyen...rettenetes.Noémi viszonylag jól kezelhető.


Lányok,nem tudom mit csináljak.Asszem vége a délutáni alvásoknak.Nem hittem,hogy ilyen hamar,de amit ma leműveltek,azt nem ismételném meg holnap újra.Gondoltam nyugis maradok,nem kiabálok semmiért,na meg is lett az eredménye,egy órás ámokfutást rendeztek,minden játékot dobáltak,röhögtek,egymást rugdossák,ütik,lökdösik,függönyt tépik,ajtókat csapkodják és még sorolhatnám,ezt mind hatalmas vihogásokkal,én ugye mondogatom határozottan,hogy szépen csukd az ajtót,vedd fel a játékot stb...semmi,szét röhögik magukat rajtam.Aztán egy óra után lecsengett,és visszaszelidültek,de totál hatástalan volt részemről minden.Együtt nagyon bátrak,és nagy erőt képviselnek,külön mint a kezes bárányok.Nem tudom mi tévő legyek,tudom a kiabálás nem old meg semmit,Noéminél annyiból hatásos,hogy sírni kezd,de Balázs röhög olyankor.Szóval mit tehetnék?Sarokba ültetés hatástalan,mert baromira élvezik,hogy cipelem vissza őket,mondjátok már meg,hogy az ilyen elgurult gyógyszeres dolgoknál ki hogyan fegyelmezi őket?

KépKép
noba
Budapest
 
 


Ja,és kibírtam azt az egy órát kiabálás és kiakadás nélkül,de nem volt egyszerű.Legszívesebben kiosztottam volna egy-egy maflást,de azzal csak jobban elvadítanám őket,így az is kilőve...

KépKép
noba
Budapest
 
 


Sziasztok

Reggellel kezdem, 5:15 :?

Nyuszi, Moni, nalunk is elofordulnak "rohamok" Most epp a nyuszi nem hoz ajandekot, biciklit a csillapito :oops:

Este meg probalok jonni, most hazafele buszozok es allandoan felre utok. Holnap meg szabin vagyok!!!

Nekunk boldog nonapot, Z-nek meg boldog nevnapot!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers


Bababónuszba mindenkit újra kell regisztrálni, nem csak azokat, akik elmúltak 2 évesek.

ezt is olvastam
csak hátha érdekel rokonokat ismerösöket ;)

Nyulasz: hát le a kalappal h higgadt maradtál ;) probálgatják a határaikat nem kétséges :? ez sztem olyan mint mikor irtam januárban h este buli van nálunk emlékszel? még este 10kor is fent voltak... :? esetleg jobban ráhangolodni az alvásra? együtt bementek sötét kicsi mese simi ilyesmik...nem tom délben Ti h csináljátok :oops: vagy késöbb lerakni öket? én pl meg se probálom lerakni öket 1 elött de 13.30-14kor simán elalszanak fáradtak (koppkopp)

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Nyulasz: hidd el, jól csinálod! Ez is egy korszak, túléljük! Én mindíg ezzel nyugatom magam és látod, másnál sem fenékig tejfel. Életkori sajátosság, meg ugye, ahogy írod, ketten nagyon erősek és bátrak. Csak idegszállal bírjuk! :wink:

Mi délután megvettük a futóbringákat. :D Hát kifelé nem volt egy szép menet, mert 1 óra bringázás után sem lehetett őket levadászni a bicikliről, hozni akarták. Kérdeztem Manót, hogy ilyet hozzon-e a nyuszi, ő meg határozottan közölte, hogy nem ilyet, EZT! :shock: Nagyon ügyik voltak elsőre. Próbáltunk pótkerekes bringát is, de látszott, hogy gyengék még az izületek, izmok ahhoz, még bőven ráér 1-2 év múlva. Tekerték, de erőlködtek nagyon. Este összerakjuk a bringákat, holnap mehetnek is vele. Hát mi sem várjuk meg a nyuszit vele, viszont azt mondták, hogy cserébe odaadják a nyuszinak a cumit (köszi az ötletet Törpi!). Hát kíváncsi leszek. Én nem érzem magam hozzá most elég erősnek és kitartónak. :?

Zsófi: hó? :shock: Na ne már! :twisted:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Zsófi: ügyi vagy ;)

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Timi: izgiiii :wink:
mi is megyünk megnézni vagy most vagy jövö hétvégén :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Babus: hajrá bringa!

Nálunk is eljött az igény az esti meseolvasásra. Én eddíg nem erőltettem, 1x próbáltam, de nem érdekelte őket, ma Alexa szólt amikor öltöztünk pizsibe, hogy Annapetit olvassunk, így befeküdtek az ágyba, én meg 1 történetet olvastam. Ők még akartak volna, de úgy voltam vele, hogy legyen elég 1 este, nap közben úgyis többet olvasunk egyszerre. Olyan aranyosak voltak, utána megsimogatták az arcomat és kaptam egy puszit, amit eddíg úgy kellet kikunyiznom, akkor is max 10-ből 1x kaptam. :D

Nyulasz: csurihajas képet majd próbálok, csak nehéz fotózni, mert szélvészkisasszonyt játszik olyankor. :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Nyulasz: Z-nek boldogat!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Na,én is itt.Nem kívánom senkinek a délutánunkat alvás nélkül,de nem részletezem,mindenen üvöltve sírtak,estek-keltek.

Babus,nálunk 8 hós koruk óta az alvások úgy néznek ki,hogy ágyba be,puszi,ajtó becsuk.este meg van még egy mese is,délben nincs.Este 8-körül,délben 1 körül mennek aludni.Nálatok jobb lett a helyzet az estékkel?Én még arra is gondoltam,hogy inkább előrébb hozom az ebédet fél órával,mert ha 7 elött kel a Balázs,akkor 11 után ugyanez a műsor,de lehet ebéd utánra átlendül a holtponton.Bár asszem az alvásoknál,vagyis nemalvásoknál Noémi a felbújtó,ő ugye tovább alszik reggel,fél8-8 között kel valamikor.Lehet őt nem kéne hagynom,régen nem is engedtem szétcsúszni az alvásokat.
Lehetne ráhangolódni,de mikor szétgurulnak a gyógyszereik,akkor semmi nem működik :evil:

Timi,éljen az új járgány :D kiváncsi leszek nálatok bejön-e.Remélem azért tízévesen nem akarnak még mindig motorozni :? majd skype-n megnézzük Hangát :lol:
Na,milyen cukik,hogy így megköszönték a mesét :D

Törpi,köszi a köszöntést Z nevében :wink: 5.15 :shock: az igen :x
Én tegnap,mert ugye akkor sem volt egyszerű a napunk,azt mondtam,hogy ha ilyen vicces a büntetés,hogy elszaladgálnak,és röhögnek,ha visszaültetem őket,akkor más büntetést találok ki.Mondtam,a motorokat odaadom a kukásautónak,és elviszi.Na akkor jött nagy sírás,meg bocsánat,mindkettőtöl,meg jól viselkedek,majd 10 perc múlva el is felejtették.Akkor kezdtem újra,akkor megint sírás...és ez így ment...de én fáradtam bele hamarabb.Meg ez nem igazán jó,mert hamar rájönnek,hogy csak duma.Mint a játékok kipakolása,ma konkrétan a nappaliból mindent kiraktam a teraszra,mert repkedtek a játékok,még a konyha is kinn volt,végül ők hozták a játékokat,hogy még ezt is tegyük ki,meg ezt is,meg ezt is... :?

Zsófi,hó? :shock: na tényleg vége lesz már,épp itt az ideje.

KépKép
noba
Budapest
 
 


Köszi neked is!

KépKép
noba
Budapest
 
 


Nyuszi :lol: :lol: :lol: ne haragudj, de olyan vicces volt olvasni a terasz-probalkozast :oops:
Talan a nyuszis dolog azert jobb, mint a kedvenc jatek, motor, mert azt ismetelgetheted, odebb van meg, nem buksz le azzal mar aznap, hogy csak blöffölsz.

Moni, nagyon ugyik a bilizessel! Oltozkodesre apa megoldasa; keljenek korabban, aztanakkor van ido, hogy maguk megszenvedjenek az oltozkidessel. Vittem mar Mirat megforditott bugyval, kiforditott poloval bolcsibe :lol:

Timi, most elbizonytalanitottal a potkerekes bico kapcsan. Ugyesek csajaid!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers


Hanga: és a szája is fel van dagadva, szegény tegnap lezúgott a lépcsőről, belül van egy jó nagy vérömleny. :(

Kép Kép

Itt talán látszik mennyire vékony semmi haja van.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Törpi: lányaid nagyobbak, erősebbek, nekik már biztos jó a rendes bicó.

Nyulasz: lehet, hogy délben átlendülnek a holtponton, szerintem jó ötlet, hogy előrébb hozod az ebédet kicsit. Enyémek még mindíg fél 12-kor ebédelnek és már mennek is aludni, mondjuk én nem bánnám, ha ez meg kitolódna egy kicsit, dehát enyémek még korán kidőlnek, 11-kor már mondogatják, hogy ebédelünk és utána megyünk aludni. :? Tegnap front volt! :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


édesem :( gyogypuszik ;)
kérdezem, h hova menjünk reggeli után...válasz: ikeába :shock: :lol:
Nyulasz: tényleg érdemes probálkozni aztán csak kiderül mi jön be mi a megoldás ;) nekünk este az vált be h korábban eszünk fürdünk igy 8-8.15re már az ágyban vannak ott megisszák a tejcsit közben mese együtt, egyedül 9 elött kicsivel utso pisi és 9kor lámpaoltás, általában el is alszanak, de én bent vagyok velük nálunk ezt szokták meg :oops: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Törpi: nem tudjátok kiprobálni a bicokat? ismerösnél, boltban? mi még egyiket se probáltuk, vagyis multkor vmi boltban megnéztük ráültek tetszett nekik de ennyi majd decathlonba szeretnék kimenni és ott talán jobban ki lehet probálni

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Babus: mi az egész dechatlont bringával jártuk be, kb. 5x. Tök jó szerintem, hogy ki lehet próbálni.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


igen én is ezért szeretnék ide menni :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Sziasztok, Ikresek!

Balázsné vagyok a 2011-es topikból, segítséget szeretnék kérni egy kérdőív összeállításához. A szakdolgozatom címe ikrek gondozása, nevelése. Csecsemő és kisgyermek nevelő szak. A dolgozatot az első évre építem, mivel nálunk így aktuális.
Bármilyen ötletért, javaslatért hálás lennék, ezért kérlek benneteket, ha van időtök és kedvetek vegyetek részt a kérdőív összeállításában és kitöltésében.

A dolgozat vázlata:
BEVEZETŐ 3
1. IKREK BIOLÓGIAI SZEMPONTBÓL 4
1.1. Öröklődés, genetikai háttér 4
1.2. Ikerterhesség, veszélyeztetettség, császármetszés 5
2. IKREK A CSALÁDBAN 6
2.1. Kezdeti nehézségek, a koraszülött csecsemők gondozása 6
2.2. Első év, az ikerhelyzet sajátosságai 6
2.3. Ikernyelv, az ikrek intelligenciája 7
2.4. Kapcsolatok a családban 7
3. KÉRDŐÍV ÉS ELEMZÉSE 7
BEFEJEZÉS 9
FELHASZNÁLT IRODALOM 10
MELLÉKLET 11


A kérdőív vázlata:

IKREK NEVE: Balázs Róbert, Balázs Norbert
IKREK ÉLETKORA: 14 hónap



1. Volt-e a családban korábban ikerszületés?
2. Hányadik héten derült ki az iker terhesség?
3. Volt-e komplikáció a terhesség alatt?
4. Hányadik terhesség volt az ikerterhesség?
5. Természetesen vagy mesterségesen fogantak az ikrek?
6. Mennyi korházi kezelésre volt szükség a terhesség alatt?
7. Hányadik héten születtek meg az ikrek?
8. Természetesen vagy császármetszéssel születtek az ikrek?
9. Egypetéjű vagy kétpetéjű gyerekek születtek?
10. Egyneműek vagy különböző nemű ikrek születtek?
11. Egyforma súllyal születtek az ikrek?
12. Voltak-e inkubátorban az ikrek?
13. Hány napot töltöttek korházban a szülés után?
14. Szoptak-e, és meddig szoptak az ikrek?
15. Egyszerre vagy külön szoptak az ikrek?
16. Külön vagy együtt aludtak az ikrek?
17. Egyformán viselkedtek az ikrek?
18. Egyformán gyarapodtak az ikrek?
19. Egyformán fejlődött a mozgásuk az ikreknek?
20. A nagyobb testvér hogyan fogadta az ikreket?
21. Az édesapa mennyire vett részt az ikrek gondozásában?
22. Ki segített az ikrek gondozásában?
23. Speciális fejlesztésre, gondozásra volt-e szükség?

E-mail címem: balazs.robertne@freemail.hu
balazsne
Ömböly
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron