Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

az örök kérdés mindig az ki mit mikor hogyan ad először a gyerekének! tanácsokkal tele a padlás.. receptekkel kevésbé :lol:

Várunk minden anyukát hogy ossza meg velünk tapasztalatait, receptjeit!

:lol:
Vendég
 



Jó ötlet ez a topic, és szuperek a linkek.

Két recept:

Almaszósz banánnal és csirkemellel
Meghámozzuk és cikkekre vágjuk az almát (én 2 darabot szoktam), majd 1 deci vízzel 5 percig pároljuk. Végül behabarjuk 1 evőkanál rizsliszttel. Megfőzzük a csirkemellet. Végül összeturmixoljuk az egészet 1 banánnal.

Tejberizs
2 evőkanál megmosott rizst 1 deci enyhén sós vízzel felteszünk főni. Amikor a víz elfőtt, 2,5 deci tápszerrel felöntjük és kavargatás nélkül takarékon addig pároljuk, amíg a tejet felissza. A tápszer helyettesíthető anyatejjel, de azt nem főzöm a rizzsel, hanem a tűzhelyről levéve öntöm hozzá. Én anyatejből kb. fél decit szoktam a rizshez önteni.
Gyümölccsel turmixoljuk.
 

 
 

Kittina de jó hogy jöttél! remélem mások is idetalálnak! :lol:
Vendég
 


Boniko
Én is remélem. Az én gyermekem nem eszik meg túl sok mindent, és jó lenne egy kicsit változatosan etetni.

Kriszti
 


Sziasztok!
Jó ötlet ez a topik, én is mindig bajban voltam/vagyok, hogy mit mikor lehet, és hogyan is kéne elkészíteni.
Boniko, köszi a sok linket, át fogom idővel böngészni, remélem hamarosan lesz rá időm.

Azt esetleg lehetne kérni, hogy ha valaki tesz föl saját receptet, akkor írja be azt is, hogy milyen idős kortól adható?

Én sajnos a védőnőtől ez ügyben nem sok segítséget kaptam, a Devics könyv volt az alap nálam is.

KépKép
KépKép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: