Új privát üzeneted érkezett!

A picre még nem tettem képet de pótolom :oops:

Kép

Kép
zsu9
 
 


manósziget írta:Mivan? :shock: újra felmerült a zárt topik kérdése???? Én most is támogatom.

Folytatom a visszaolvasást, mert naon nem vagyok képbe.....


felhoztam... :wink: :wink:
vikiviktor
 
 


Kicsit "gusztusos" lesz a következő, akit nem érdekel ugorjon!:wink:

Mindenhonnan az egészséges életmód, táplálkozás, mozgás, alvás, szerelem folyik, de WC-be kevesen néznek bele. Pedig aztán onnan lehet következtetéseket levonni. Gondoljunk csak mondjuk a vizsgadrukkra és a hasmenésre vagy a szorongásra és a székrekedésre...

Belebotlottunk egy könyvbe, amit két amerikai gasztroenterológus írt a székelésről, illetve az abból levonható következtetésekről. Elolvasnánk. Mivel még nincs a boltokba, így utánajártunk ,hogy mit mondanak a nagyokosok a székletről.

Az alapos orvosok, az anamnézis fel- építésekor, mindenképpen megkérdeznek minket a székelési szokásainkról, annak állagáról, szagáról, gyakoriságáról. Erre általában, az a válasz, hogy „normális”. De mi a normális?

Egy eszményi székelés eredménye közepes barna, az egyszerű karton színű matéria. Ez könnyen elhagyja a testet – napjában egyszer -, nem kell erőlködni, nem feszít, nem csíp és egyenletes, mint a fogkrém.
De mi van akkor, ha...

Gyorsan süllyedő, tehát, amikor belepottyan a WC-be elsüllyed rögtön, akkor nem eszel elég rostot.

Bogyós székleted van, akkor a beleid átmérője lecsökkent, így a székletnek nehézkes átpréselődése és bogyós jellegűvé válik. Előfordulhat gyomorfekély, túlzott gyomorsav termelés, vakbélgyulladás, valamint epehólyag betegségek kísérő tüneteként is, de persze a helytelen táplálkozás, salak- és folyadékszegény étkezés következménye is.

Sápadt, már-már szürke matériánál, az a helyzet, hogy az epe valamiért nem festi meg a székletet. A legdurvább esetben epeköved van, de azt azért éreznéd, esetleg a hasnyálmirigyeddel nincs minden rendben, és persze utalhat májgyulladásra is. De a leggyakoribb a kevés folyadék beviteléből adódó besűrűsödött epefolyadék.

Puha, büdös? Kicsit sok zsíros ételt ettél, esetleg előző este sikerült rendesen berúgnod. Méregteleníts!

Ha nyálkát látsz a székletedben ,az gyulladásra utaló jel, a bélbolyhokban ,esetleg a gyomorban. Irány az orvos!

Zöld, mint a csalán? Rengeteg epét termel a májad, próbálj meg kímélő diétát folytatni pár napig és méregtelenít, akkor elmúlik a méregzöld széklet.

A cerka vékony kukacok a vécében, utalhatnak durva dolgokra is. Végbél rák, aranyér, végbélpolip, prosztata megnagyobbodás... olyan dolgokra a bélben, amelyek akadályozzák a széklet normális, bél vastagságú távozását. Szintén orvos!

Sárga széklet esetén, nem emészted meg rendesen a kaját, gyorsan átfut az emésztőrendszereden. Kerüld a bormentát, a zsíros ételeket, az alkoholt, a kávét és a csokit!

Kép

Kép
zsu9
 
 

 
 

vicger írta:Manó Én se nem kóstoltatok még, kivéve a reklámújságokat 8) nem is áll szándékomban... linket köszi :):)

Szintus, jössz velünk ;) ha megyünk... mert ez így megint több kérdést vet fel... párhuzamos írás, vagy teljesen anyatanyás. De múltkor meg arról volt szó, h bármi,csak ne anyatanya, nem? de lehet, h rosszul emlékszem :roll:
Holnaptól nagy nagy drukkok Nektek!!!!!!!!!!!!!!!! Akkor sms majd jön, ugye?

na futok tovább Móniféleistenicsokitortát sütni :) Már rég volt :roll: :)


Vigyázz vele... ólom mérgezést lehet tőle kapni.... :? :? :? :? :wink: :wink: :wink:
vikiviktor
 
 


madar írta:hoztam néhány 5 hónapos Mogyoró fejet :)
Kép Kép Kép
Kép Kép Kép Kép Kép


de édes Mogyoró.... :lol: :lol: :lol: :lol:
vikiviktor
 
 


hgrita írta:Akkor én is dobok párat:

Nénik, a pólóm tessék figyelni, a Jézuska hozta ezt nekem a nagybácsimhoz. :lol:

Kép Kép Kép Kép


Megzabálom!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
vikiviktor
 
 


Andi.... Anyatanyán én is vagyok már.... :wink: :wink: Kriszti.... anno Imola tiltakozott az anyatanya ellen.... :wink:
vikiviktor
 
 


Délután voltunk sétálni... én rendesen kibuktam... olyan hideg van... és a hideg "kiveszi" az erőm.... :? :? :? :? :?
vikiviktor
 
 


Viviktor!

Az újságot már nem ólommal csinálják-ezért is nemlehet vele szépn ablakot pucolni, pedig anno sokan azzal pucolták.... :wink:

Madar!

Olyan jó sorozatokat csinálsz a képekből...

Rita!

Nagyon csini a pólóban!

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok!

Zsalyam: Részvétem!!!!

Babcika: Hurrááááá!! Apudnak megy a drukk!!!

Zsu : Jobbulást!

Timi: De jó, üdv újra itt!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Üdv Viki: Ne izgulj mi is fogzunk, tegnap már én is bevetettem az osanitot éjszakára, viszonylag bejött, remélem ma még jobb lesz :lol:

Ja és képzeljétek ma mérlegre álltam, hááááááát 70 lett a 68 ból úgyhogy uzsgyi fogyókúra, nyárra azt az 5 kilót le kell adni, kül a gatyáim nem jönnek fel. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Szezsó üdv ittttttttt

Hgrita: Póló tutti!! Teccc

Szintus: Hajrá, megy a drukk+++++++++++++++++

Jaaa: Páromnak Stahl féle mazsis túrótortát sütöttem a szülijére, tök jól sikerült!!!!!!!!! Tuti büszke vagyok magamra, első túrótortám!!!

Zárt topicról azért szóljatok hogy mi lészen!!!!!!!!

Mogyoró nagyon édi!

És néhány kép a kicsiről meg a nagyról is:

Kép Kép Kép Kép

taranee[/url][
Kép
Kép
taranee
 
 


Bex... írtam pü-t.... :wink: :wink: :wink: :wink:
vikiviktor
 
 


Scooper!
És miket írsz? Publikus?

Barika szerintem nem mosható, illetve nem hiszem, hogy ki lehet belőle operálni a felhúzós részt :cry:

Kép
arvaerika
 
 


Zsú, ez kifejezetten tanulságos volt.
Erika, ahhhhhhhhhhhhhhhhhha. szóval ezért nem műkszik az ablakpuccen :shock: 8) 8) 8) 8) 8)
Viki, azért arra ügyelek, hogy a felénél többet ne egyen meg 8) :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:

most zsemlét sütök. nagggggggggggggyon kíváncsi leszek a végeredményre. :roll: :roll: :roll: ez az első alkalom...
a csokitorta kész, ezt nagyanyósnak csináltam, szülinapja van :):) remélem kellőképpen elájul tőle :oops: 8) :lol: :lol: :lol: :lol:

vicger
 
 


Huh, lányok megittam egy pohár pezsit a párommal és az uncsitesómmal és totál a fejembe szállt. Hogy fogok így Macival éjszakázni???????????? Tök ciki hogy egy pohártól érzem a fejem!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

taranee[/url][
Kép
Kép
taranee
 
 


arvaerika írta:Viviktor!

Az újságot már nem ólommal csinálják-ezért is nemlehet vele szépn ablakot pucolni, pedig anno sokan azzal pucolták.... :wink:

Madar!

Olyan jó sorozatokat csinálsz a képekből...

Rita!

Nagyon csini a pólóban!


Köszi Erika.... akkor én még tévhitben voltam.... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
vikiviktor
 
 


taranee írta:
És néhány kép a kicsiről meg a nagyról is:

Kép Kép Kép Kép


Kicsinek micsodi huncut mosolya van... Anna de nagy már azzzzzzzzztttttttttttttaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
vikiviktor
 
 


Tara... uradnak utólagosan boldog szülinapot..... Kriszti... nagyanyósnak is Boldogat.... Kép




Szezso... üdv ismét itt... Bendegúz nagyon édi... szoktam lesni iwiwen.... :wink: :wink: :wink: :wink:

Jaaa most jut eszembe iwiwről... egyiknap nézelődtem... s Süti Te még mindig gyereket vársz???? vagy megint????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :roll: :roll: :roll: :roll: :wink: :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
vikiviktor
 
 


Tara, csodaszépek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:):):) A túrótortáért gratula!!!! A receptet felteszed a picre? Szerintem igyál meg még egy pohárral, s majd Marci is jobban alszik :) kicsit rálehelsz ;)

mitakartam?.... na, majd eszembe jut...

vicger
 
 


Jaaaaaaaaaaa! vagyok ám én olyan pofátlanul kíváncsi 8) :oops: , hogy Manó és Scoop blogjába is szeretnék bekukkantani, ha szabad :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

vicger
 
 


Kriszti!

zsömirecept jöhet........

Új rajzot tettél fel? hogy lehet nagyban megnézni????

ViviktoR

Anna is milyen nagylány már....
és a "kicsi" se éppen kicsi..huncut mosolya van.. és a bébitornázót is kinövi lassan ahogy látom :wink:

Kép
arvaerika
 
 


Jaj, nem Viviktornak, hanem Taranee-nek akartam írni :oops:

Kép
arvaerika
 
 


Tara, Anna nagyon szép nagylány lett.Aztaaa,Marci milyen szépen ül már az etetőszékben :shock: :)

Rita,majd Mátét és Barnit együtt elengedjük koncertre,mert nekünk is van ilyen pólónk :lol: :lol: :lol:

Kép
v.andi
 
 


taranee írta:Huh, lányok megittam egy pohár pezsit a párommal és az uncsitesómmal és totál a fejembe szállt. Hogy fogok így Macival éjszakázni???????????? Tök ciki hogy egy pohártól érzem a fejem!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:


Az lenne csak ciki, ha nem éreznéd Kép

Kép
babcika
 
 


Na,megcsináltam anyatanyán a topikot.

www.anyatanya.hu
regisztrálni kell,utána a csapatok között jelentkezni a 2009. szeptemberi babák (babanetről) topikba.
Ennyi.....
akinek nem megy,segítek

Kép
v.andi
 
 


vikiviktor írta:Andi.... Anyatanyán én is vagyok már.... :wink: :wink: Kriszti.... anno Imola tiltakozott az anyatanya ellen.... :wink:


mosmánemfog :wink:

Kép
v.andi
 
 


Bex,hát csak fejtem egy kicsit és adtam,nemtom miért nem szopizott,ha annyira éhes lett volna tuti eszik rendesen,kiváncsi leszek ha most felkel mennyire lesz éhes,azt már észrevettem hogy már nem kel 3 óránként ennie,4 sőt akár 5 órát is kibír kaja nélkül!!

Rita Máténak nagyon jól áll a poló!!!igazi vagány kissrác lett!!!!

Szintus azért írd meg Hana érkezését és méreteit!!!

Scoop,nem azért írtam ,teeeeeeeeeeeee,hát én sem akarok összeveszni,én csak azt mondom én nem bírom még csak a kiabálását se,sírni nemigazán szokott.Kívánm hogy bejöjjön az írás!!!
oldalzsibbadás...hihihihihihi
sajna Frocli ezek nem jönnek be ,eddig egyszer volt az egy alkalmas akkor üvegből bekanyakt egy kiolvasztottat,most meg gyorsan fejtem és kiskanalaztunk,fejtem kiskanalaztunk....
Berni 12.30-17-ig aludt kint és utána evett bár nemsokat szopizott,de legalább hajlandó volt szopni!!!
Julcsiszáj hihihihihihihhiihi,nagyon édes!!!
Kriszti,bár látni nem látszik az avatarod,de nagyon vidám színei vannak!!!!az eredetit ide felraknád???

Tara,Marci olyan nagynak tűnik a képeken,Anna meg kész nő!!!

sutimano76
 
 


Anna és Marci is nagyon szépek, és anna milyen hipp-hopp megcsajosodott, vagy csak én látom így??? Marci meg tényleg nagyon ügyin ül.

Kriszti, zsömle, nem dobnál párat??? Nyitom az ablakot, Miskolc nincs olyan messze :wink:

Tudom, hogy már vége, de ma ch napozol???

Zsu, hurrá kaki!!!!

Kép
babcika
 
 


Tara: szép kis család vagytok, Anna nagyon csiniben nyomja :) Marci meg tényleg milyen szépen ül már, és milyen vidám bogárka :)

Andi: ez aztán gyors volt, a tettek mezejére léptél :) húzok is megnézem :wink:

KépKép
KépKép
madar
 
 


Nekem csak egy kérésem lenne, ha mindenkinek szabad ott az itt aktuális neve akkor regeljünk már azon, ha nektek is jó, én mindenesetre azon regisztráltam :wink:

Kép
babcika
 
 


Madar,az idézeted a blogon csak bizonyos hát inteligenciájú embereknél működik csak,de ez jelen esetben nem a legjobb szó,mert nem uninteligenciáró van szól,csak inkább a gondolkodásmódról,neveléstetésről és egyebek hiánya miatt nem áll!!!

sutimano76
 
 


ááá most nem megy, mert idő van, mennem kell, de majd este próbálkozom :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


vigyazzatok nea 2010be

Kép
v.andi
 
 


Babci, enyém már nem szabad :( :( :( azért is próbálom este újra, kitalalák valami hasonlót :(

KépKép
KépKép
madar
 
 


Süti majd ha tudok normálisan fogalmazni, leírom mire is gondoltam, de ma nem működök túl jól :roll: puszi Neked és keep smiling :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


Minden baba és nagyobb gyermek szép!!

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


kép: felraktam picre, az első
zsömi recept: este felpakolom, most Luca csatlakozva vagyon.

blogot olvastam, Móni véleményét osztom kis kiegészítéssel, de ezt is majd kicsit később..

anyatanya Móni, legyél VerJulcsi ;)

vicger
 
 


képhez még annyit, h élőben sokkal szebb... itt a lila valahogy nem jött át 8) 8)

vicger
 
 


Altatás... hát ez nálunk se egyszerű téma sajnos. Illetve a két gyerek elaltatása... :? Nálunk ugye van egy nappali és van egy háló, amiben mind alszunk... És ez a legnagyobb gond... Tudom, ha Míra külön szobában lenne az öccsétől nem lenne semmi baj... Most az van... már próbálkoztunk sok mindennel, de az "vált be" még a legjobban, hogy Míra fürcsi után be apával a hálóba, ott mese és villany lekapcs... mi közben öcsivel a nappaliban szopizunk... Ez idági ok lenne, ha szopi után mindjárt be tudnám vinni a kiságyába, DE Míra este (is) műsorozik és ugráltatja az apját hol ezért hol azért. Próbáltuk, hogy nem megy be hozzá, de akkor meg annyira el kezd sírni, hogy majd meg fullad és volt hogy hányt is (igaz csak nyálkás sleim jött fel, d akkor is) Szóval az esetek 90%-ban meg kell várnunk, hogy Míra elaludjon és akkor lehet Ákost becsempészni a szobájába... Evvan, sajna jobbat nem tudunk..
Intimitás... hááát elég macera és a hálóban nem igen, mert engem zavar a két kis szuszogi... így próbáljuk megoldani máshol és máshogy, de már annyira várom az időt hogy újra bent a finom meleg nagy és kényelmes ágyunkban egy olyan igazi egetrenegetőt.. 8) :oops: De erre csak akkor fog sort kerül, ha estére mindkettőt le lehet passzolni... az meg még odébb van. Így marad a light-os verzió addig.

Orsi, most olvasom csak... részvétem a papád miatt...:(

Babci, hurrrrráááááá a NEGATÍVHOZ!!!!!! Kép

Andi, hurrrráááá jó éjszaka!!! Látod Barni megkegyelmezett neked. :lol:

Rita, ortopédián mi volt? Biztos minden rendben.

Timi, hurrrááááááááá!! Már vártunk nagyon! Remélem a betegség már teljesen a múlté és Dorki meggyógyult már teljesen.

Tengdi, ezt nagyon jól kitaláltad, rád/rátok fért ez már nagyon sztem. Ilyen "napközit" én is tervezek, ha többet nem de legalább heti 1x jó lenne, ha anyumék elvinnék reggel Mírát és este apával jönne haza. Jobban haladnék a munkámmal az biztos. Mert így... :?

Na igen, nem csak és főleg nem rajtunk anyákon múlik, hogy ki milyen baba... Míra sosem volt ölbebaba (legalábbis nagyritkán) és szinte sosem sírt és mindig elaludt szépen a kiságyában. 5 hetes korától átaludta az éjszakákat.... aztán mos meg látjátok vele vannak gondok... Ákos is messze nem olyan baba, mint Míra volt, de ez így is van rendjén, hiszen teljesen más kis lélek lakik benne. Hiába próbáltam meg ugyanolyan szertartásokat bevezetni nála, mint ami a nővérénél bevállt... nála nem aratott sikert. Őt igenis kényeztetni kell meg babusgatni, mert erre van szüksége. még ahogy rám néz... az a csodálat... az is teljesen más, mint amit Mírától kaptam. Valahogy én is úgy érzem, mint Andi, hogy köztünk szorosabb kötelék fog kialakulni, mint Mírával... akit má nem igazán lehet megszeretgeni, megölelni, ha nem akarja... Lehet azért, mert picibaba korában őt nem babusgattam annyit? De nem volt rá ígénye és nem akart ölben lenni.... Lehet ezért is amilyen a természete semmi gond nincs azzal, hogy anyuméknál aludjon... nem hiányzunk neki. Lehet Ákosnál ez teljesen másképp lesz.. de ez majd kiderül.

Zsú, jesszus szegénykém.. bélelzáródás :?

Viki, már akartalak hívni hogy hol a fenében vagy? de szerencséd van ;) aham, szóval te hoztad újra elő a zártad... jól tetted. Egyébként meg simi neked.... és depi huss el!

Szezsóóóó, de jó hogy visszataláltál. :lol: Bendi is már igazi kispasi. Azért még dobhatnál képet. És sajnálom, hogy abban a nehéz időben nem voltál velük. :( Jó kis csapat ez itt, tuti segítettünk volna legalább kicsit lelkileg helyrerázódni...

Andi, ha visszaszerezted azt a könyvecskét, mely a betegségek lelki okáról szól... lehet zargatnálak... nekem Mírára kéne vmi megoldás... ezek az éjszakai felsírások-hisztik és társaik nagyon nem tecc... már gondoltam elviszem kineziológushoz is...
Anyatanyára regeltem. ;)

Jujj Krisztinek új avatarja van!! megen. :lol: Kár hogy ilyen apró nem lehet igazán látni mit ábrázol. Elmeséled vagy megmuti nagyban?

Babci, én is kérhetném annak a gyerek-pszichomóusnak az elérhetőségét? :oops:

Móni, jujj de szép Mogyoróóó-képeket raktál fel. Az a középső sor!!!!! De a bal oldali valami dönönrűűűűűűűűűűű!!!!
Julcsi :lol:

Rita, Máté se kismiska. Már kifigyeltem a szuper pólóját a blogban. ;) Annyira téged látlak a szemében.

Szintus, gondolok rátok és de jóó, hogy nemsokára már Hanna is a karjaidban lesz, te meg 2gyermekes anyuci leszel!!!! :lol:

Tara, szépek a gyerkők. Anna meg igazi nőci már. ;)

Kriszti, zsömireceptet majd kérem ám, ha jó lett. ;) már régóta készülök azt is sütni.
Minnyá küldök meghívót. ;) De úgy nézd még messsze nincs kész...
Képet meglesem...

Kép Kép
manósziget
 
 


Ez nagyon jóóóó Kriszti, családi kép. :)

Kép Kép
manósziget
 
 


www.anyatanya.hu
regisztrálni kell,utána a csapatok között jelentkezni a 2009. szeptemberi babák (babanetről) topikba.
Ennyi.....
akinek nem megy,segítek

Kép
v.andi
 
 


Manó,sztem itt is megnézheted
http://www.posa.hu/?&pid=170000

itt kiválasztod a "betegséget",és sztem meg is van.

Kép
v.andi
 
 


Kriszti,megnéztem a képet,amit a blogra szeretnék.A fejlécbe akarod?
Ha létezik nagyobba,az jó lenne.

Kép
v.andi
 
 


Kösziii, holnap át is bogarászom.

Kép Kép
manósziget
 
 


Kriszti!!! Az a kép, annyira Ti vagytok, Te csináltad???

Kép
babcika
 
 


én is hoztam két képet
kiraktam a megörökölt habtapikat barninak,sokkot kapott :lol:
Kép

és a 4. hónap apropója miatt csináltam:
Kép

Kép
v.andi
 
 


Na egyszer nem vagyok - na jó többször- és millió oldalt írtok...

Most esélytelen a visszaolvasás, de belekukkantottam: most mi van, zárt topik lesz mégis csak? Én is lenni birka, megyek utánatok, csak a csacsi kolompoljon elől, hogy merre kell menni. most komolyan, ha eltüntök és én nem leszek, akkor dobjatok rám egy üzit, mert tuti elvesztem valahol.

Voltunk ortopédián Flórával, tökéletes a kis csaj, nem kell már a terpesz pelus sem. :lol: :lol: :lol:

t-pk
 
 


T-PK

lehet nem olvasol vissza,de nem szeretném,ha kimaradnál
www.anyatanya.hu
regisztrálni kell,utána a csapatok között jelentkezni a 2009. szeptemberi babák (babanetről) topikba.
Ennyi.....
akinek nem megy,segítek

Kép
v.andi
 
 


Jajj, jó hír Kata!!

Kép
babcika
 
 


Na és mikor lesz a nagy kivonulás innen??? Lehet hülye ötlet, de szerintem egyszerre kéne, és akkor senki nem marad le semmiről. Mondjuk megadunk egy dátumot, és attól a reggeltől ott kezdünk, vagy ez hülyeség??? :oops:

Kép
babcika
 
 


jelentem sikerült madarként reggelnem anyatanyán :) :) :) de azért kösz a tippet Kriszti :)

t-pk: örülök a hírnek, hát persze, hogy tökéletes csaj Flóra (is) :) :wink:

annyit írtatok, most hogy többet most nem tudok reagálni, mert vacsi, fürdés, fürdetés, mese stb. aztán apa érkezik mert 19:30-kor száll le a gépe szval lehet, hogy csak holnap jövök

Andi: akár fejbe ver Süti, akár nem ... egyszerűen imádom Barnit és ez ellen nem tudok és nem is akarok tenni :)

pusztok

ja: hiányzóknak Andi, Kata stb. stb. stb. írunk privit az anyatanyáról ... vagy ... ?

KépKép
KépKép
madar
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: