Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

A tapasztalatokra lennék kíváncsi, mi történhet, ha az UH-gal mért tarkóredő túl vastag. Mire lehet számítani? Nekem a 10. héten 2.8mm volt. Az orvos azt mondta, most még csak kicsit kell megijedni, ez még nem biztos hogy kromoszóma rendellenesség. Bár már 35 éves elmúlta.
2 hét múlva kell visszamennem.
Eléggé szétaggódtam már magam, jó lenne, ha vki, aki volt már ilyen helyzetbe, megosztaná velem a tapasztalatát. A várakozás és a bizonytalanság a legrosszabb.
 
 


Nekem a tarkóredővel nem volt gond. De az afp érték is fontos lesz, ha az túl alacsony, akkor- és a korod és a tarkóredő miatt is - amniocentézis. A bizonytalanság a legrosszabb, én tudom, nekem sem volt eddig egy problémamentes terhességem sem. Nekem a nyitott gerinc az állandó rém, amiatt -és a korom miatt- kellett amniot csináltatnom.
Ha az orvos javasolja, szerintem ne habozz magzatvizet vetetni, a down kort 100% biztonsággal ki tudják zárni, és akkor nem aggódod szét magad az egész terhesség alatt. De csak nem lesz semmi, ezek a méricskélések elég szubjektív eredményeket hoznak... :?

Kép
 
 


Kangu, köszi a megnyugtatást.
Amniocentezisre biztosan megyek, ezt már korábban eldöntöttük, de azt csak a 16. héten csinálják, addig még több, mint egy hónap van hátra. kombinált tesztre nem is biztos hogy megyek, tulajdonképpen minek is. A gondom, hogy ikreket várunk-kétpetéjűket, és csak az egyik Nt-je lett rossz. Tehát az egyik eredményem( az egyik babáé) szubjektíven tök jó, a másik tök rossz.
Nem is tudom mi fog ebből kisülni...de úgy érzem, jó nem!
 
 

 
 

Ez tényleg nem hangzik túl jól :? Az integrált tényleg teljesen felesleges, ha az amniót eldöntöttétek. Ha a Baross u.-ba mész, nem árt jóval előbb a genetikán időpontot kérni (ráadásul csak péntek délelőttönként lehet). De eldöntöttétek, hogy mi lesz ha csak az egyik....? Gondolom, csak az egyiket nem lehet...Mert ha úgysem tennétek semmit, akkor talán felesleges a bolygatás :?

Kép
 
 


Szia Kangu!
Tegnap megint voltam uh-on. Tarkóredő úgymond összement: 2.5 mm. 12. hétben ismét megyek, igaazán a doki szerint az az érték fog számítani. Ha csökken az jó. De miért volt a 9. héten baromi magas? No, de mindegy.
Az amnió tuti, csak addig még nagyon sok időt kell várni.
Ha csak az egyik babával van gond, akkor van lehetősék szelektív abortuszra. Ennek is kezdtem utána nézni, de az egy horror, mármint ahogy csinálják, úgyhogy nem foglalkozom vele (még...).
Úgyhogy várjuk a 12. heti eredményt majd, de nem gondolnám hogy megnyugtathatna teljesen.
 
 


Talán azért volt olyan magas, mert a méricskélés elég szubjektív...Viszont nálad az afp sem lesz túl informatív. :? Ikerterhességnél nem működnek a határértékek (bár megjegyzem ez az afp dolog egyébként sem nagyon működik....). Na, próbálj nem agyalni ezen, élvezd a Karácsonyt!!!! :)

Kép
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy bepofátlankodom közétek, de olvastam Zsut, és muszáj írnom neki, mert egy kolléganőm is így járt a vizsgálatok alkalmával. Kétpetéjű ikreket várt, és az egyiknek magas NT-t mértek, a másiknak meg teljesen normálisat. Nekik volt akkor már 3 nagy gyerekük, a kolléganőm negyven fölött volt, így azt mondták, több, mint valószínű, hogy az ikrek közül az egyik Down-kóros. Féltünk, hogy most mi lesz, mert az orvosa egyáltalán nem garantálta, hogy ha az egyik babát el kell venniük, a másiknak nem lesz baja. Ő akkor már 16 hetes elmúlt. Az amniocentézis alkalmával viszont kiderült, hogy minden rendben. Azóta az ikrek már két évesek, semmi bajuk az ég világon, és teljesen normálisan fejlődnek. Úgyhogy Zsu, ne aggódj, biztosan rendben lesz minden Veled, Veletek, Velük. Remélem, azért jól telt a karácsony.
Vigyázzatok Magatokra, és majd felnézek hozzátok, hogy mi újság, úgyhogy feltétlenül írj Zsu, hogy mi volt.

Heni

Kép
 
 


Szia Zsu!

gondolom azóta már voltál amnió-n,és tudod is az eredményt.remélem minden rendbe van.
nekem 3mm-es volt a tarkóredő,de a többi eredmény mindíg jó volt.én nem csináltattam magzatvízvizsgálatot,amit már bánok,na nem azért mert nem egészséges,mert hál istennek semmi baja Bettinek,de az egész terhességet végigaggódtam,hogy mi van ha....
Ha tudsz majd írj,ha ide nem akarsz,küldj privit

Szia

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!
Megvan az amnio eredménye: MINDEN OK!
annyira boldogok vagyunk.....

Sziasztok, minden jót kívánok!

Mocmo, aki már ikreket vár....
 
 


Mocmo, gratulálok!!! Ikreket vársz? :) Istenem, hogy irigyellek!!! :):) Bár nálunk ez az egy szem kicsi fiúcska is nagy szám...
El is hiszem, milyen boldog vagy! Remélem, a várandósságod hátralévő részében sem lesz semmi baj Veled és a babákkal sem. Vigyázz Magatokra, kellemes pocakosodást és sok-sok örömöt kívánok Nektek a babákhoz! :D:D

Heni

Kép
 
 


Ha valaki erre jár, nekünk is nagyon rossz volt az érték /a pontos számra nem emlékszem, kétszerese a normálisnak), pozitív Afp (101:1), előtte a kombinált még rosszabb (50:1), és azóta megszületett a gyönyörű és teljesen egészséges kislányunk szeptemberben.

Anna (9 gyermek anyja)


Kedves Anna! Ha nem tűnik tolakodónak megkérdezném, hány éves vagy, és a többi babád esetében voltak-e gondok ezekkel a vizsgálati eredményekkel? Én az ötödik kisbabámat várom, 42 éves vagyok, és minden áron magzatvízvételre akarnak küldeni a nagyon magas(4mm) tarkóredő vastagsága miatt.
Nem szívesen mennék el a vetélési kockázat miatt.
Üdv kukucsi
 


Kukucski!
Azóta van vmi fejlemény?
Az enyém mégmagasabb...tegnap megcsinálták a magzatvízvizsgálatot. Most várok :(
kiskanoc
Ács
 
 


Kiskanóc! Mi a helyzet veletek?
Kukucsi

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
 


Sziasztok!

Húú látom nagyon régi már ez a topik de nagyon érdekelne az amniocentézis vizsgálat, hogy fáj e kellemetlen-e ? szóval minden részlet a vizsgálatról,remélem valaki még regisztrálva van és ír nekem.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Sziasztok!

Húú látom nagyon régi már ez a topik de nagyon érdekelne az amniocentézis vizsgálat, hogy fáj e kellemetlen-e ? szóval minden részlet a vizsgálatról,remélem valaki még regisztrálva van és ír nekem.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Sziasztok!

Húú látom nagyon régi már ez a topik de nagyon érdekelne az amniocentézis vizsgálat, hogy fáj e kellemetlen-e ? szóval minden részlet a vizsgálatról,remélem valaki még regisztrálva van és ír nekem.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Szia Andzs!

Nekem volt amnio-m egy terhesség alatt kettő is. A SOTE I. klinikán csinálták mindkettőt. Maga a vizsgálat nem kellemetlenebb, mint egy darázscsípés, szinte nem is érzel semmit, de után kötelezően három napot feküdni kell, és semmi emelgetés, semmi megerőltetés. Maximum tusolni és pisilni szabad felkelni. Vizsgálat alatt ultrahanggal megnézik a babát, hol helyezkedik el, majd egy tű segítségével vesznek egy minimális magzatvizet (kb. 10-20 ml). A vizsgálat eredményére kb. 3 hetet kell várni, telefonon nem adnak ki információt. Mi az első vizsgálatra kértünk egy megerősítést, mert nem hittük el az eredményt. És nekünk lett igazunk, a fiúnk makk egészségesen született, most 4 hónapos, és gyönyörű! :)

A vizsgálatról még annyit, hogy először "csak" a három leggyakoribb rendellenességre (Down-, Patau-, és Edwards-szindróma) vizsgálnak, és a nemi kromoszómákra (fiú lesz-e vagy lány). Az eredmény pontossága 99,6%.

Ha van még kérdésed, szívesen segítek, ha tudok. :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Szia picuralmos !

Köszönöm a válaszod . Hallottam már olyat is hogy valakinek fájt más azt mondta hogy nem,ezt még az előző várandósságomnál érdeklődtem de akkor még nem javasolták hogy megcsináltassam a vér és ultrahang alapján, ugyan a korom miatt elküldtek Debrecenbe. Most egy kicsit megnyugtattál hogy nem az a nagy fájdalom ,de a vetélés kockázat miatt még jobban aggódom,viszont te kétszer is megcsináltattad így ez is bíztató. Köszi az információkat. Közben láttam hogy a januáriakhoz is írtál. Gratulálok a babádhoz.

Üdv: Andzs

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Szia Andzs!

A vetélési kockázatot a betartott, szigorú pihenéssel ki tudod iktatni. Nyugodj meg, minden rendben lesz! ;) A fájdalomra azért írtam, hogy kb. egy darázscsípés, az is valakinek fáj, valaki meg sem érzi. Köszönöm a gratulációt! :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: