Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok akkor jövünk v maradunk ?

Mimi gratulálok nekem is van 1 kolléganőm 43éves 6 hónapban van és ő is a kombináltat csináltatta.

mi a héten voltunk státuszon 14 kg 91 cm :lol: nekünk a bokáját nem is nézte pedig szerintem kicsit befele fordul de 2hét múlva viszem vissza mert a kukija még 1 kicsit le van tapadva .
ma reggel meg úgy ébredtünk h össze hányt mindent és hasmenése van :cry:


margit
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Margit, szuper, hogy Te is itt vagy :)!

Lányok, akkor Anyatanya vagy Babanet? Nekem mindegy. Én a zárt mellett voksolok. Szerintem ide írja ki mindenki, hogy zárt, nyitott vagy mindegy és Linácska e szerint tud lépni. Amennyi beteg ember van, én is szívesebben teszek fel képet úgy, ha csak mi látjuk!

Bori, milyen módszerrel próbálkoztok az allergia ellen? El tudom képzelni, milyen vacakul lehetsz -én is allergiás vagyok, fűfélékre mutatták ki. Szüleimnél van valami olyan növény, amitől mindig előjönnek a tüneteim, a múltkor már tisztára olyan voltam estére, mint egy influenzás. Szedem az Allegrát, de ennyit ér... Ha nincs allergén a közelemben, akkor használ :).

Remélem, ma elalszik Emma rendesen, nemrég tettem le. Mostanában voltak olyan napjaink, amikor nem aludt délután (lehet, még nem volt elég fáradt, nem tudom...), na olyankor a délután meg az este kész kínlódás, mert szemmel láthatóan fáradt, borul az egész napirend meg étrend és megmondom őszintén, hogy ezt elég rosszul viselem én is. Olyankor este még ébren tartom 7-8-ig, hogy normálisan aludjon reggelig.
Van, akinek már nem alszik délben a gyerek?

Kellemes vasárnap délutánt mindenkinek!

Kép
 


Bori, most olvastam el a hisztivel kapcsolatos cikket: nálunk a 3-ig számolás megy általában, de nem is csak hisztinél, hanem ha valamit nem akar a gyerek. Mi -a cikkíróval ellentétben- eljutunk a 3-ig általában, ilyenkor ha még mindig nem jön Emma (kezetmosni, peluscserére, stb.), akkor egyszerűen felnyalábolom és viszem.

Kép
 

 
 

Hahó!

Most kaptam üzenetet Linácskától, hogy újra itt vagyunk. Sajnos lemaradtam arról, hogy miért jöttünk vissza ide. Mi volt a gond a tanyával?

Üdv,

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Lina,az én voksom:zárt! az hogy itt vagy a tanyán igzándiból mindegy..én azt jobban szerettem..de a többség dönt.

Mimi,gratulálok!!!!!

Orew,több mint egy hétig nem működött a tanya,a szerverrel volt gond...

Angelita,nálunk Luca volt a nemalvós...A mai napig nem alszik délben..Nem tudom az oviban mi lesz vele..

Margit,Zsombi is 14kg és 92cm :)

Nálunk minden változatlan...holnaptól megkezdődik a meló is rendesen,ovi+bölcsi..Remélem Zsombi nem fog sokáig sírni!!

Kép
Kép
 
 


Mimi: gratulálok a 4. babához :D Épp most írogattunk róla, hogy ki hány gyereket vállalna még, én megállnék kettőnél :lol:

Angelita: nálunk egyszer volt, hogy Marci nagyon nem akart aludni, mert vendégségben voltunk és a vendéglátó kisfiúval egymást tartották ébren, viszont este, amikor kocsival mentünk haza egy perc alatt beájult, aludt egy órát, aztán meg óriási hisztit csapott a fáradságtól, úgyhogy én erőltetem még nagyon, Marci meg tiltakozik nagyon :lol: Mostanában már ő is kevesebbet alszik, kb egy-másfél órát.

Azt nem tudom írtam-e, hogy elkezdtünk Marcinak vizet adni vizezett gyümilé helyett. Először nagyon volt Marcinak étvágya, aztán megint nincs, így nem is eszik, nem is iszik a gyerek :roll: Egyre jobb a helyzet.

Én arra szavazok, hogy maradjunk itt és legyünk zártak :D

Kép


Kép
 
 



Akkor súlyügyileg Levi vezet a 15,5 kilójával :lol:

Én is arra szavazok, hogy maradjunk itt és zártan. Ez Boti topicjában is nagyon bevált.

KépKép
KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Mimi, én is nagyon gratulálok - szintén csak halkan!

Betti 2 éves adatai: 13 kiló, 96 cm.

Topic: én is itt szeretnék zártat.

Bea, hű, ez most kemény, hogy Marci nem eszik, nem iszik. :( És nem is éhes, szomjas? Betti is csak a vizezett gyümilét issza meg, de szerencsére nála nincs gond az étvágyával.
(A könyv még nem ért vissza.)

Tündi, drukkolok a holnapi zökkenőmentes induláshoz!!!

Angelita, a Bach-virágterápiával próbálkozom. Megkaptam a varázsitalt (én csak így hívom a virágesszenciákból személyre szabottan összeállított oldatot), már pár napja iszom is, de egyelőre nincs sok hatása. Allegrát szintén naponta szedem, semmi. :( Jobbulást Neked is.
Nem alvás: Beához hasonlóan én is erőltetem Betti alvását, mert nincs szükségünk a du-i/esti nyűgösködésre.

Margit, jobbulást Botinak! Doki mit mondott?

Sissi, Veletek mi van? Rég nem írtál magatokról! (Belelapoztam korábbi írásainkba itt, a Babaneten és pont Márk 2 éves szülinapi képeit láttam - hát néztem egy nagyot, teljesen olyan, mintha Atit láttam volna!!! :) )

Tegnap elmentünk a Népligetbe a Szeptember Fesztre, nagyon tetszett Bettinek is, nekem is. Naná, hogy Betti lovagolt. Állatsimogatóban is volt, ott most a nyuszik voltak a kedvencei.
Meg leszólított egy kedves, idősebb hölgy, és sikerült rábeszélnie, hogy lépjek be az AVON-ba. :) Igaz, Oriflame-es már vagyok, de azt is jó rég óta pihentetem, hátha ezzel most több szerencsém lesz...

Kép

Kép
 
 


Sziasztok lányok!

Az alvást én is erőltetem, de ha már másfél óra alatt sem alszik el a kiságyában, akkor nincs sok remény... Ilyenkor annyira felspannolja magát, hogy juszt sem alszik. Na de ez nem rendszeres, ma is szépen aludt, 2,5 órát, szóval igényli a napközbeni alvást.

Bori, én is benne vagyok az Oriflame-ben, de én csak magamnak, a családnak, néha barátnőknek rendelek, szóval nem hogy hozná, hanem viszi a pénzt :), viszont ajándékot is sokszor tudok onnan rendelni, ehhez nem tud mindenki pikk-pakk hozzájutni, meg jó dolgaik vannak. Sok sikert az Avonhoz :)! Meg persze a terápiához!
Bettike szép nagylány, Emma a maga 12,5 kg-jával egész kissúlyúnak számít :).

Nálunk most a dilemma, hogy legyen-e kiskutyánk vagy ne... Azt hiszem, a nem felé dől a mérleg, a férjem legalábbis ellene van, de Emma tutira imádná, meg én is nagy állatbarát vagyok. (Az állatok is szeretnek minket: egy macsek kipécézte magának Emma babakocsiját -az ajtó előtt van kint- és abban aludt, reggel nagyon meglepődtem, mikor kiugrott belőle...)A szomszédban születtek francia bulldog anyától és spitz jellegű keveréktől -kiszökött a szomszédék kutyája már tavaly is, akkor elvetették a kiskutyákat, de az idei lamúrból már megszülettek a kicsik a szomszédék nem kis örömére (gondolhatjátok...), ráadásul rögtön 7!

A holnapi munkakezdéshez egy kalappal, Tündi! Gyere, mesélj majd, milyen volt az első nap Neked és a gyerekeknek!

Mimi, biztosan fiad lesz ismét, úgy lenne logikus :)).

Ivás: nálunk a HIPP teák mennek, most már én is főzni fogok Emmának teákat, úgy azért gazdaságosabb. Ha gyümölcslé, akkor én is vizezem. A vizet Emma sem issza.

Jó éjszakát mindenkinek!

Kép
 


Sziasztok!

Én is arra szavazok,hogy itt legyünk zártak.Nekem a bnet sokkal jobban bejön.

Bori:a kép csalóka azért van különbség a 2 fiú között. Vmelyik nap már leszedem a gépről a képeket és akkor hozok róluk képet.
Nálunk ovi már csüt elkezdődött. Nekem most vegyes érzéseim vannak de ezt csak akkor irom le ha zártak leszünk.
Csak annyi előlegben,hogy mennünk kell pszichológushoz. Nem Márkkal van gond (legalábbis szerintünk) de nem szeretném ha később gond lenne. A másik ok,hogy a másik családon nem látom,hogy vmit is tennének a kialakult ügyért. Becsukják a szemüket és max szépen verik tovább a gyereket.
Már azon is gondolkodtam,hogy átvigyem másik oviba,mert a másik anyuka kijelentette,hogy nem gondolom,hogy kveszi a gyereket. Pedig gondoltam.

Mi ma a Margitszigeten voltunk fiúk nagyon élvezték.
Atinak elhagytuk a cumiját és nem találtuk meg a tartalékot. Igaz elég nehezen de sikerült elaludnia ha így marad nem veszek neki holnap másikat,hátha le tudjuk Őt szoktatni. Márk még mindig ragaszkodik hozzá.
Vendég
 


Sziasztok,

én is itt, bár látom, hogy a Tanya is működik. Hogy legyen?
Részemről mindkettőt el tudom fogadni, csak döntsünk hamar, mert nem tudom, melyiket nézzem, és nem akarok ide-oda cikázni, szerintem egyikünknek sincs annyi ideje.

Az viszont kétségtelen, hogy
- a szünet alatt rájöttem, milyen sérülékeny ez az egész, és hogy talán tényleg nem kellene annyi részletet, fotót megosztani, ill.
- a magam részéről én sem nagyon szeretem a levadászható fotókat.
Ami számomra ártatlan, kedves vagy vagány, az nem biztos, hogy másnak is az, és undorodnék a gondolattól, hogy valaki a mi oldalainkat kurkássza.

Egyébként nem igazán értem ezt a szimpátiát-antipátiát, mert annyira nem foglalkoztatott, hogy melyik ikont hol találom. Megszoktam és kész. Szerintem mindkét helyben más volt a jó, a reklámok eddig sem izgattak, max. eddig az oldal tetejét néztem, most meg az oldal alját...

Lent vagyunk 10. napja vidéken (mobilnet), így aztán kifejezetten mérges voltam a tanyátlan napokért... :?
Holnap utazunk haza.
Ja, és az őrült tesóm benevezett engem is valami tévés társasjátékba. Hallott már valaki róla: RTL Klub, Széf? Vagy valami hasonló. Pénteken megyünk próbajátékra...

Új babásoknak meleg szívű drukkolás és gratula!!!!!!!
 


goldplast,
a Széf nagyon jó, legalábbis én szeretem.

Csajok,
mi van, ha lezáratom ezt a topicot, és akkor lesz két zárt, majd eldöntjük melyiket használjuk. Amúgy lezáratni ezt nem lehet, csak indítanak nekünk egy zártat ugyanilyen néven, és ott folytathatjuk.

KépKép
KépKép
KépKép
 


Bori: a postára még nem jutottam el a könyvvel, de igyekszem, ne haragudj!!! Már eszemben van mindig, úgyhogy hamarosan megoldom valahogy, csak tőlünk elég messze van a posta gyalog, két gyerekkel nem tudok nekivágni, úgyhogy kell valami extra időt szereznem valahonnan, hogy eljussak oda.

Kép


Kép
 
 


Én az itt és zártra szavazok.

Lányka nálunk csak vizet iszik , meg kizárolag boltba és csak szívoszállal ice teát. De itthon már nem hajlandó belőle inni, de boltba meg kötelező szertartás :)

Kenderike
Kép
 


sziasztok

Bori köszi, vírusos hasmenés és a láza sem akar lemenni :cry:
Zárt legen mind1 h itt v az anyán.



margit
Vendég
 


Sziasztok!
Kicsit sokáig tartott, de én is elértem ide. Már épp azon gondolkodtam, hogy FB-on próbálok vkivel kapcsolatba lépni, erre a tanyán olvastam tegnap, hogy átköltöztetek ide.

Mimi és Anna,
Nagy gratula mindkettőtöknek!

Jimbone,
Húú, iskola, nem semmi. Azért talán Áron is megszokja majd, nem? A férjem kislánya is vonakodott az elején, most meg már alig várta, hogy másodikos legyen.

Sissi,
Kitartás a gondokhoz, remélem, hamar megoldódnak.

topic: én a zárt mellett tenném le a voksomat, de tényleg mindegy, hogy itt vagy a tanyán. tudom ráadásul, hogy én ritkán jövök, szóval döntsetek, nekem jó lesz, csak aztán lécci engedjetek be :)

ivás: nálunk a víz akkor megy, ha ásványvíznek hívjuk, ettől Ábel hajlandó lesz meginni. Kezd sznobulni a gyerek :)))

bölcsi: azt hittem, hogy a mostani évkezdés teljesen simán fog menni, hiszen összesen 2 hétig nem votl bölcsi a nyáron, de nyár után Abin kitört az anyanyúzás, most csak én vagyok jó neki, így aztán az első két hét döcögősen ment. Most már minden OK, mindig meséli, hogy mennyi új gyerek jött a csoportba (persze a maga módján) és felsorolja, hogy ezek közül kik az aranyosak. (persze mindenki, de ez egy más kérdés).

meló: megkaptam az értesítést, hogy jövő szeptembertől akkor Brüsszelben kellene dolgoznom, ami kicsit elszomorított, mert azt hittem, hogy esetleg lesz mégis esély arra, hogy meghosszabbítsam az itteni melómat, de nem úgy tűnik. (ez egy hosszú sztori, nem akarlak itt untatni vele benneteket) most tényleg szembe kell néznem azzal, hogy dönteni kell, maradunk vagy megyünk-e. ez ha belegondolok, akkor kissé megvisel, de erről majd inkább akkor, ha zártak leszünk.

Adri

Kép
Kép
 
 


Nem számoltam meg, hogy hányan mire szavaztak, de szerintem a többség a babanetet és a zárt fórumot támogatta, Linácska, akkor elintézed?

Nálunk is beteg Nóri... Tegnap délelőtt már hőemelkedése volt, aztán estére belázasodott. Voltunk ma gyerekorvosnál, kapott gyógyszert, remélem hamar helyrejön.

Viszont nagy dilemmám van, segítsetek: Nóri az elmúlt három éjjel már háromszor kelt szopizni, kicsit kezdek kilenni, aludni már alig tudok valamit, mert néha Marcihoz is kelni kell. A gyerekorvos nem cicázott sokáig, írt fel neki tápszert, mert szerinte elfogyott a tejem és akkor ugye rögtön pótolunk. Tudom, hogy ez a legegyszerűbb megoldás, de ha egy mód van rá én azért kipróbálnék mást is... Most próbálok bevetni minden tejszaporító praktikát. A baj, hogy a pihenés segítene szerintem a legtöbbet, de az az egy nem megy, kb 5 órákat alszom éjjel, nappal meg általában semmi időm nincs rá.
Nóri egyébként nyugodt baba, nappal egyáltalán nem nyűgösködik, nem látom rajta, hogy éhes lenne. Ami aggaszt, hogy nem olyan régóta elő-előfordul, hogy egy-egy pelusban nincs pisi vagy csak nagyon kevés... (minden nap kakil viszont) Nem tudom, hogy ez a nagy melegnek köszönhető-e vagy tényleg kevés a tejem...
Két hete még egy hét alatt 150g-ot hízott, múlt héten meg semmit.
Szerintetek mi legyen, ti mit tanácsolnátok? Kezdjünk rögtön tápszerezni vagy még küzdjek kicsit?

Sissi: engem is nagyon érdekelne, hogy mi a gond!!!

Tündi: nálatok is érdekel még mindig, hogy mit mondott Lucának az orvos!

Kép


Kép
 
 


Sziasztok lányok!

Nórikának és Botinak jobbulást kívánok!!

Bea, a hozzátáplálást elkezdtétek már? Gyümölcsöt vagy zöldségpürét kap már Nóri? Inni kap az anyatejen kívül mást -vizet, teát? Ha nem is tápszerrel, de ezekkel kiegészítve már lehet, hogy nem maradna szomjas, éhes. Ha viszont jelentősen megcsappant a tejed, akkor tényleg marad a tápszer.

GP Ági, a reklámokkal kapcsolatban én írtam: nem a honlapon megjelenő reklámokra gondoltam, mert az természetes, csak így éri meg fenntartani a honlapot, hanem azokra, akik a nyílt fórumba beírogatnak mindenfélét. Ha zártak leszünk, más nem tud jönni.

Sissi, rosszul hangzik, amit írsz! Én nem hagynám annyiban a dolgot, mennék addig, míg azt a másik gyereket el nem tanácsolják az oviból! Gyere, írj majd konkrétan!

Jimbone Zsuzsa, GP Ági, Flake Adri -szuper, hogy Ti is itt vagytok :)!

Kellemes délutánt mindenkinek!

Kép
 


GP Ági, a Széf nagyon tuti, remélem, láthatunk majd Titeket adásban is :)!! Mi a táskanyitogatós játékon voltunk egyszer, amit Gundel Takács Gábor vezetett a TV2-n anno, jó élmény volt az is, nyerni sajnos nem nyertünk :)...

Kép
 


Bea én beszélnék egy szoptatási tanácsadóval, de én lánykám is napokba többször kel éjjel és még sír is pedig volt már időszak hogy este 9-től reggel 6-ig nem kért enni.
Ha például beteg akkor simán kérhet a miatt többet enni és simán lehet hogy azért nem hizik. Én azért 1 hét adatából nem vonnék le messze menő következtetést, ha úgy egyébként te nem érzed úgy hogy baj van.

Én kicsi lányom betegségek idején mai napig képes egész nap tejcsizni és semmi mást el nem fogadni, na olyankor éjjel is szinte csak eszik folyamatosan. Mondjuk közös alvás nekünk ebben nagy segítség, folyamatosan felkelni és oda menni hozzá nagyon fársztó volna nekem azért választottuk ezt.

Kenderike
Kép
 


Dbea: én is a vízzel, gyümivel, főzelékekkel próbálkoznék először, vagy húslevessel, nekem azt fogadta el elsőre.
Nekem Zora mikor 7 hónaposan beteg volt (hányt, /mint utólag kiderült a tápszertől 10mlltől, mert ue a probléma, mint amit leírtál, csak nekem a vízet sem fogadta el) akkor kaptam mellgyulladást Na akkor éjjel is fél óránként szopi volt, meg nappal is kb 2 hétig!
És nem kellett neki semmi más. És emlékszem voltak időszakok amikor stagnált a súlya is, na meg ha beteg ne csodáld. Amúgy mi a baja?

Nekem ritka szar napom van ma. Behívtak ma a melóba, h csak 6 órásba vennének vissza. Linácska írnék is neked privit ha lehet?! (és tudom, h kötelesek lennének visszavenni 8ba, de nem tudom h most érdemes lenne kötnöm az ebet a karóhoz.....)

Zorát a bnőmnél hagytam addig, akit tök szeret, ismer, sokat vagyunk vele, meg a kislányával. De a kertjüket csinálják, és ott vszínű úgy megilyedt az egyik munkstól, h nem tudták megnyugtatni, száguldoztam is melóbol hozzájuk, remélem nem mértek be, nálam is alig nyugodott meg. Na ezt 1 hete csinálja kb a csajom, h fasziktól így megilyed. Pl a szomszédtól, vagy ismerőstől akit ismer, csak mondjuk 2 hónapja láttunk utoljára.
Na és déltől fetrenget h álmos, fél 4kor sikerült is elaludnia..nem volt egy egyszerű menet, de dűlt borult.

Ezen felül a szobatisztaságnak köszönhetően vszínű nem töröltük ki rendesen az utcán a puncit, és csípte neki a pisi, így 2 napig visszatartotta azt is ahogy csak tudta....:( Mostmár nem fáj neki, de még mindig nem rendeltetésszerűen megy a dolog.
Így amennyire csak tudja minimalizálja a pisiket, de mondta ma már, h nem fáj. Szóval kicsit kész vagyok.
Ja és akkor elkéne döntenem holnapig h akkor elkezdem a mérlegképest vagy sem, mert bekéne iratkoznom holnap, csak a hétvégéből elmenő időt sajnálom, h nem lehetek a gyerekemmel aki bölit kezdi a jövő héten és emiatt is egy nagy sz@r anyának érzem magam.
És bocs ha sok voltam de kijött....

Flake azt írtad a múlkor, h babázni szeretnél , most meg Brüsszelbe mentek? Akkor ez elég nagy dilemma, Te szegény.

Adri

Kép

Kép
 
 


Ja és Dbeus, Zora is iszonyat sokat kelt amíg fogzott. Ércsd úgy h 4 hónapos koráig átaludta az éjszakát, onnan sűrűsödtek a kelések és a szopik, és én mindig adtam neki, mert igazán nem lehetett megnyugtatni mással. Kb 1 éves koráig tartott, aztán Ő hagyta el az éjjeli szopit, de eléggé kivoltam a fáradságtól akkor tájt.

Sissi engem is érdekel a dolog.

Tündi milyen volt a várvavárt napod?

Adri

Kép

Kép
 
 


Ja és azt nem is írtam, h ma nekem is újra elkezdett folyni a tejem, pedig kb 1 hónapja abbamaradt már, és ma 3xis átkellett öltöznöm, úgyhogy elkel vele mennem dokihoz. És 1 hónap híján 1 éve nem szoptatok.
Na tényleg befejeztem.

Adri

Kép

Kép
 
 


Adri: nem lehet, hogy terhes vagy? :lol:

A főzeléket, gyümit már adjuk kb három hete, de nagy sikerünk nincs vele. Eddig max 30-40 grammokat eszik, most ugye ez is megállt a betegség miatt. Egyébként tényleg lehet, hogy a foga jön és azért kelünk, ez eszembe sem jutott.

Felhívok egy lll-es nőcit is :lol:

Kép


Kép
 
 




Kandi,
ha megtennéd, hogy záratsz, azt megköszönöm, én még nem csináltam ilyet. Gondolom megoldanám, de ha te tudod hogy kell, egyszerűbb lenne.

Egyedül vagyok most a 3 gyerekkel, este majd reagálok több dologra.

KépKép
KépKép
KépKép
 




irdab,
jöhet a privi, ha tudok, segítek.

KépKép
KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Angelita, majd mesélj, hogy döntöttetek kutya-kérdésben! Az állás szerintem 3-1. :) Mellette: Te, Emma, szomszéd; ellene a férjed.

Sissi, ez az ügy nagyon rosszul hangzik! Remélem sikerül a lehető legjobb módon megoldani! (A részletek engem is érdekelnének.)

Gp-Ági, még mindig nem meséltél az aug.19-20-i projektedről, hogy hogy sikerült!!!??? Nagyon kiváncsi vagyok, mesélj már!!!
A Széfet én is szeretem, csak pont etetési-fürdetési-altatási időben van, így mostanában sajna pont lemaradok róla. Drukkolok pénteken! :) Tesóddal mész, vagy a pároddal, vagy kivel?

Dbea, jobbulást a kislányodnak! (Nem gond, hogy még nem küldted a könyvet, ráér, csak majd szólj, hogy mikor figyeljem a postaládát. :) )

Folyt. köv.

Kép

Kép
 
 


Jó reggelt!

Végre rendes neten! Ne haragudjon, aki privit írt, de szanaszét voltunk az országban, mobilneteztem, és csak az olvasás ment, nem töltötte fel a gép az írásaimat. Itigam, hogy vagytok???? Sokat gondoltam rád!

Szóljatok, ha már zártak vagyunk (tudom, elvileg ma reggeltől, de miből fogom látni?), és akkor mesélek a 20.-i megmozdulásról, nehogy valami okostojás rákeressen a projekt nevére/típusára itt helyben.

Irdab: Hogy döntöttél, beiratkozol a mérlegképesre? És a melóhely? 6 v. 8? Lehet, hogy ilyen zizi-időszakban nem is lenne rossz a 6, vagy tévedek? Gondolom, jól el lehetsz havazva, te szegény! Jobb hangulatot, erőt!! A mérlegképes szombaton lesz/lenne? Te jó anya vagy, de szerintem ha ennyi az elfoglaltságod, a gondozás és a konyha után rohanás mellett legyen napi fél órád, amikor CSAK a gyerekkel játszol! Együtt! Különben ugyanúgy fog emlékezni rád, ahogy nagy részünk emlékszik a gyerekkorára: anya felmos, takarít, főz és ideges. Légy ügyes és élvezd ki, hogy a kicsid imád és most kisgyerek!

Flake: Nálad mi újság Brüsszel-ügyben? Mi lesz/lenne a feladatod? Gondolom, hogy a kihívás és a bizalom viszont megérdemelten jólesik neked. Baba-ügyben gondolkodtok még, vagy majd ahogy alakul, adott esetben odakint?

Nálunk: Tücsök is nagyon anyás lett (tegnap elvettünk venni egy blúzt a Mangóba a Széf-hez... :-), de nem lehetett tőle próbálni, mert madárpókosat játszott, és nem volt hajlandó lejönni a nyakamból), mintha tudná, hogy erőt próbáló időszak kezdődik itt is. Elkezdem a szakfordítóit:!: , ma du. van az első alkalom 5-8-ig... Kedd, szerda, csütörtök...
Apa jelezte, hogy bár lélekben és anyagilag támogat, nem tud visszavenni a saját dolgaiból, mert azok viszont a mi alapjainkat határozzák meg. Maximálisan igaza van, így nekem is ki kell hozni magamból a maximumot, ha ezt két éven keresztül akarom úgy csinálni, hogy senkinek ne sérüljenek az érdekei....

Akiknél nincs újabb baba, úgy látom, kezdenek visszaszivárogni a munkahelyekre, sulikba, de komolyan mondom: nagyon nehéz. Azért is gondoltam rá, hogy ebben az itthon töltött harmadik évben hetente háromszor már én is felveszem a kesztyűt, de nem tudom, bírni fogom-e, ill. le tudom-e tenni idejében, ha nem bírom...
(Azért volt egy hihetetlen kérdése embernek: mennyi idő marad rám? Ehem... Mintha ő olyan sokat szórakoztatna engem este, mikor hazaesik a munkából... :roll:)
Egyébként én is bementem a melóhelyre, ahol nyitányként közölték, hogy arra számítottak, visszamegyek szeptembertől (miből?), és ha nem szeretnék, akkor viszont ne felejtsem, hogy GYES alatt is elküldhetnek hamarosan. Eddig soha semmilyen probléma nem volt a munkámmal, sőt... Csak ugye az idő és a bent felszaporodott munka. Szép, ugye? Nesze neked családvállalási kedv élénkítése...
 


Gp Ági, elvileg csak tervezet még, de nem rughatnak ki GYES alatt! + éves korig védett vagy, sőt utánna még egy hónap. Amúgy én is eléggé oszlopos tagként éltem meg a munkát, majd leírom ha zárt lesz a topik, és addig folyamatosan azt hallgattam, h lehet hamarabb is visszakéne mennem, mert sok a munka, és annyira számítanak rám. Így tegnap óta azt keresem magamban mi lehet velem a gond. Pedig az eszemmel meg tudom, hogy semmi, csupán annyi, hogy szültem egy gyereket.

Adri

Kép

Kép
 
 





Sziasztok!

Úgy látom már sehol se nagyon ír senki... Se itt, se az anyatanyán. Mi történt? Vagy teljesen átvándoroltatok valahová?

Tudom én is nagyon eltűntem, de őszintén szólva sokszor azt érzem, hogy egy totális időcsapdában vagyok. 8 órában dolgozom, plusz két órát utazom naponta a munkahelyemre és emellett egyedül vagyok Zarussal.

Mi újság van mindenkivel???

Puszi!

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: