Új privát üzeneted érkezett!

Laura zöldborsós-csirkés rakott tésztája

Kifőztem 500 gr orsótésztát. Egy csirkemellet csíkokra vágtam, megszórtam grill fűszerkeverékkel, kevés olajon megsütöttem. A majdnem kész húshoz hozzáadtam kb. 25 dkg mirelit zöldborsót, azzal készre sütöttem.
Főztem egy besamel mártást, amibe beleolvasztottam 2 kockasajtot, fűszereztem sóval, borssal, szerecsendióval. Egy kiolajozott jénaiba egy sor tészta, 1 sor borsós csirke, ezt megöntöztem a mártással és így folytattam, míg minden elfogyott. Frissen rakom majd sütőbe, kb. 30-35 perc sütés kell majd neki.
Fotó még sületlenül:
Kép Kép

Kép
Kép
 
 


Rakott krumpli kicsit másképp(vagyis ahogy én csinálom)

Hozzávalók:
krumpli
tojás,virsli vagy főző kolbász
vöröshagyma
fokhagyma
sajt
oregánó
szerecsendió
tejföl

A krumplit héjában megfőzöm,tojásokat is mellette megfőzöm.A virslit/főző kolbász sok olajon jó pirosra megsütöm,majd kiszedem,és a visszamaradt olajban sok hagymát üvegesre pirítok.Aztán elkezdem lerakni a rétegeket.Először krumpli(ami karikára vágtam),hagyma,virsli,tejföl(ebbe beletettem a fokhagymát)majd a többi fűszerek,aztán megint réteg míg el nem fogynak a hozzávalók.A tetejére kerüljön a sajt,és leöntözni bőségesen az olajjal ami maradt a hagyma-virsli sütésből.
Jó pirosra sütni.
Mi úgy szoktuk enni hogy forró ételre hideg tejföl...isteni

Kép


Kép

solya051020
Káld
 
 
 


A főtt tojás meg kimaradt :oops: :oops: azt a hagyma fölé,virsli alá szoktam tenni,de sztem tökmindegy hova kerül

solya051020
Káld
 
 
 

 
 

húúú ezt kipróbálom!!!! imádom a rakott krumplit.. :lol:

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


Bakonyi betyárleves

A szalonnát megpirítjuk, majd szűrőkanállal félreteszük. A visszamaradt zsiradékon megdinsztelünk egy hagymát, majd hozzáadjuk a gombát, és megsózzuk megborsozzuk. Pár perc párolás után megszórjuk pirospaprikával, majd felengedjük 1 liter húslevessel (ezt kockából csináltam). Karikára vágott kolbászt adunk hozzá, és beleszórjuk az előzőleg megsütött szalonnát. Dobunk bele 1-2 babérlevelet. Forralunk rajta egye, és közben elkészítjük a tejfölös lisztes habarást. Ezzel is forralunk rajta egyet és kész!

Ropogós kéreg alatt sült sertéskaraj

Veszünk egy karajt egyben, szárazra töröljük, és sóval borssal megízesítjük. Hirtelen megsütjük minden oldalát tepsibe rakjuk öntünk alá egy kis húslevest (ezt is kockából), és megsütjük. Eközben elkészítjük a "kérget". Egy almát (vagy 2-t, attól függően, hogy mekkora a karaj) meghámozunk, és lereszelünk. A hagymát nagyon apróra felvágjuk, de ezt is lereszelhetjük. Hozzáadunk 1 tojás sárgáját (de ha nagyobb a hús arányosan többet rakunk bele), sóval fahájjal ízesítjük és annyi zsemlemorzsát adunk hozzá amennyivel képlékeny masszát kapunk. Mikor a hús megsült én leöntöttem róla a levet, csak egy nagyon picit hagytam alatt, hogy ne égjen meg. Ezzel a masszával betakartam a húst, és ropogósra sütöttem. Az eredeti recept kompóttal köríti, én krumplipürét csináltam hozzá.


Máglyarakás

A zsemlét, vagy kiflit felkarikázom. A tejbe tojássárgáját rakok, vaniliáscukrot, és cukrot. Ezt jól elkeverem. Az almákat meghámozom, és felszeletelem. A jénai tálat kikenem vajjal és belerakom a zsemlét, vagy kiflit. Ezt meglocsolom a tejes-tojásos-cukros lével, majd erre rárakom az almát. Majd újabb réteg zsemle tej és alma. Berakom a sütőbe és kb fél óra alatt megsütöm. Eközben a tojásfehérjét nagyon kemény habbá felverem. Kiveszem a sütőből a máglyarakást a tetejére rásimítom a habot, és visszateszem a sütőbe. Addig sütőm, amíg a hab színt nem kap.

Gyümölcsmártás

A befőttet beleöntöm levével együtt egy lábosba, és felteszem főni. Megszórom fahéjjal, szegfűszeggel és szerecsendióval. Ha kell utánacukrozom, és öntök hozzá egy kis citromlevet. A főzőtejszínnel elkeverek egy csomag vaniliáspudingot. Mikor a befőtt felforrt, hozzáöntöm és készre főzöm. Sült csirkét sütök hozzá, és krumplipürével tálalom, de pirított dara is finom hozzá.

Kép

Kép

Kép
 
 


Sertéssült hentes módra

A sertéshúst kb 6x6-os nagyságú darabokra felszeleteljük. sóval borssal megszórjuk. Az eredeti recept azt írja, hogy egy nagy serpenyőben megsütjük. Nekem nincs nagy serpenyőm, így én beraktam a sütőbe. Közben megcsinálta a ragut. Ehhez hagymát megpirítom, hozzáadok szalonnát, vagy sonkát, de lehet mindkettőt. Végül ecetes uborkát adok hozzá. Ha megsültek a húsok beleforgatom ebbe a raguba. Krumplipürét adok mellé.

Kép

Kép
 
 


15 dkg liszttel, 3 dkg élesztővel, 2 dl langyos tejjel, csipet sóval és cukorral kovászt készítettem. 60 dkg liszt, 2 tojássárga, 8 dkg cukor, 6 dkg vaj, kevés só és 4-5 dl langyos tej (amenyyit felvesz, függ a liszttől), ezeket összedagasztani a megkelt kovásszal. Azért, hogy másnapra is friss maradjon, én belereszeltem egy nagyobb héjában főtt krumplit (igaz, a bukta nem érte meg a másnapot :lol: :lol: ).
A tésztát duplájára kelesztettem, majd lisztezett deszkára borítottam. Ujjnyi vastagra nyújtottam, kockákra vágtam (ízlés szerint lehet kisebbre-nagyobbra). Egy-egy kockát megtöltöttem szilvalekvárral, és feltekertem a tésztát. Nem túl szorosan kell a tepsibe tenni, mert még kel a tészta. Mindegyiket megkentem olvasztott vajjal (oldalát is, hogy ne ragadjanak össze). Fél óra kelesztés után ment az előmelegített sütőbe.
Ez elég nagy mennyiség, kb. 30 db lett belőle.
Fotók:
Kép Kép

Kép
Kép
 
 


Hólabda

Sokféle receptje létezik, én azt írom, ahogy én csináltam.

7 tojásból sütöttem egy sima piskótát egy nem túl nagy tepsiben (23*33 cm-es). Amikor kihűlt, pogácsaszaggatóval kiszúrtam őket, minden korongot kettévágtam. Ha gáztepsiben sütitek, laposabb a tészta, akkor nyilván nem kell kettévágni, hanem simán kettőt összeragasztani a krémmel.

Krém: 3 evőkanál lisztet 2 vaníliás cukorral és 5 dl tejjel sűrű péppé főztem, majd kihűtöttem. 15-20 dkg porcukorral kikevertem 20 dkg Rámá-t, öntöttem bele pici rumaromát, majd hozzákevertem a tejes pépet.

A kettévágott tésztakorongokat megtöltöttem a krémmel, az oldalát is bekentem, majd kókuszreszelékbe forgattam. A tetejére csokimáz kerül.

Ha marad meg krém, azt össze szoktam keverni a maradék kókuszreszelékkel és pl. 2 db háztartási keksz v. babapiskóta közé be lehet tölteni.
Kép

Kép
Kép
 
 


Sajtos kifli :

Hozzávalók 24 db-hoz:

30 dkg liszt
20 dkg puha margarin
1 tojás sárgája
6 dkg reszelt sajt
60 ml tejföl (tojás nagysága befolyásolja)
1,5 dkg só
1/4 élesztő

Az élesztőt pici tejben, pici cukorral megfuttatjuk. A lisztet elmorzsoljuk a margarinnal, jön hozzá a tojás, a sajt, a tejföl, a só és az élesztő. Gyors mozdulatokkal puha tésztává gyúrjuk, linzerszerű legyen. Majd két cipóba osztjuk és egyenként 20 cm átmérőjű kört nyújtunk belőle. Ezt egyenként 12 cikkre vágjuk, majd kifliket formázunk belőle. Fél órát kelesztjük, tojással megkenjük, magokkal megszórjuk és nagyon gőzös, előmelegített sütőben 200 fokon 15 perc alatt megsütjük.

Kép

Kép


Kép

solya051020
Káld
 
 
 


Rigó Jancsi

Hv: tészta: 7 tojás, 250 g cukor, 120g liszt, 70g kakaó, 1 zacskó vaníliás cukor

krém: 1 l tejszín, 200g porcukor, 200g kakaó (nem cukrozott!)
bevonó: 150g étcsoki, 100g vaj

A tészta hozzávalóiból kakaós piskótát készítünk. Én mostanában vettem szögletes csatos tortaformát, ez 30X40cm, ebben csináltam, így olyan ujjnyi vastag lett a piskóta, amit vízszintesen félbevágtam.

Krém: Fölverjük a tejszínt jó keményre, hozzáadjuk apránként a kakaót és a porcukrot, majd ezt töltjük a két lap közé. Bevonjuk az étcsokiból és vajból készített bevonóval. Én úgy csináltam, hogy még mielőtt rátettem a krémre, azelőtt vontam be a csokival, és félig hagytam megszilárdulni, és késsel bejelöltem a szeletek helyét. Így könnyebb volt szeletelni, a csoki sem tört össze, és a krémet sem nyomta össze.
Fényképet sajnos nem tudok mellékelni, mert elfelejtettem lefényképezni, és már elfogyott.

 


Anna-hullám

Tészta: 1 Ráma margarint kikavarunk 25 dkg kristálycukorral és 1 vaníliás cukorral, maj egyenként hozzákavarunk 5 tojássárgát.
A tojásfehérjét kemény habbá verjük, összekeverünk 30 dkg lisztet 1 sütőporral, és összeállítjuk a tésztát. Amikor jól elkevertük, a felét a sütőpapírral bélelt tepsibe kenjük, a másik felébe 3 evőkanál kakaót keverünk, majd rásimítjuk a sárga tésztára. Lecsöpögtetett, kimagozott meggyel megszórjuk, kicsit belenyomkodjuk a tésztába, majd az egészet előmelegített sütőben megsütjük.

Krém: 2 csomag vaníliás pudinport megfőzünk 6 dl tejben és kihűtjük. 1 Rámát habosra kavarjuk 25 dkg porcukorral, majd hozzákeverjük a kihűlt pudingot.

A krémmel megkenjük a kihűlt tésztát, a tetejére olvasztott csokoládét csorgatunk.

Kép Kép Kép

Kép
Kép
 
 


Kenyérlángos

4 dl langyos cukros vízben felfuttattam 3 dkg élesztőt, ezt hozzáadtam 50 dkg liszthez. Ízlés szerint sóztam, hozzáadtam 3 dkg zsírt és az egészet jól kidagasztottam (kenyérsütő dagasztóprogramja kiváló erre!). Duplájára kelesztettem.

Füstölt szalonnát kis kockákra vágtam, és mikro olvasztóprogramjával kiolvasztottam (nem ég meg a zsír, míg a gázon erre van esély). A kiolvasztott zsírt lábasba öntöttem, ebben megdínszteltem 2 fej vöröshagymát.

A gáztepsit kiolajoztam, ebbe terítettem a tésztát és előmelegített sütőben elősütöttem. Utána megkentem sóval és fokhagymával ízesített tejföllel, azzal is sütöttem egy kicsit. Mikor már majdnem kész volt, ráraktam a megsütött hagymát és a szalonnát és készre sütöttem.

Hozzáteszem, kb. 10 éve nem volt zsír és szalonna a portánkon, esetleg szalonnasütéskor, de a sült szalonnát egyikünk se ette meg. Egy fesztiválon kóstoltam először ezt a finom kaját, azóta az egyik kedvencem és azóta sem főzök zsírral, de időnként használok szalonnát (lásd pl. tarhonyaleves).

Kép Kép

Kép
Kép
 
 


Stáljucis csirkecomb

Kép

- 4 egész csirkecomb
- 2 zacskó tejszín
- bacon vagy császárszalonna
- füstölt sajt (de a trappista is jó :))
- ketchup

A csirkecombokat sózzuk, borsozzuk, fokhagymázzuk.
A tejszínbe belekeverjük a kockára vágott bacont, a finomra reszelt sajtot és a ketchupot. Ezek mennyisége ízlés szerinti, én jó sűrű szmötyit csinálok, mert ha esetleg elfogy a husi, ez magában tésztával is finom. Ketchupot meg annyit, hogy éppen kicsit rózsaszín legyen, és kicsit lehessen érezni a tejszín ízén. Kevés szerecsendiót lehet bele tenni.
Egy tepsit nagyon vékonyan kivajazunk (bár szerintem ha teflon, akkor nem kell), beletesszük a combokat, ráöntjük a szószt, fóliával letakarjuk és puhára sütjük (nem kell túl magas hőfokon, és akkor nem csapódik ki a tejszín. Én kb. 160-170 fokon szoktam). Amikor a husi megpuhult, levesszük a fóliát, a tetejét jól megszórjuk durvára reszelt sajttal, és rápirítjuk a husira.

Kép

Kép
 


Krokodil

Tészta hozzávalók: 50 deka lisztből, 10 deka tejfölből, 0,5 dl olajjal, 2,2 tejjel 2,5 deka élesztővel, pici cukorral és ízlés szerinti sóval tésztát dagasztottam, kelesztettem. Kinyújtottam, téglalap alakúra vágtam.
Kép

Képzeletben elharmadoltam, és a tészta széleit a középső harmadig srégen bevagdaltam. A tölteléket a közepére halmoztam: füstölt tarja kockára vágva,vagy bármilyen felvágott kevés fokhagymás tejföllel elkeverve, főtt tojáskarikák (2 tojás), jó sok lilahagyma-vöröshagyma karikára vágva, reszelt sajt.

Kép

A széleket felhajtottam, a fejet kicsit lelapogattam, a száját felnyitottam, a farokrészt megtekertem. A levágott szélekből készült a 4 láb, a szemek és a szemöldök. A fogakat és a pikkelyeket késsel bevagdaltam.

Kép

Kb 20 percet pihentettem sütés előtt, utána tojással kentem és készre sütöttem 180 fokon.

Kép


És a belseje így néz ki
Kép

solya051020
Káld
 
 
 


Egyszerű rétes

30 dkg réteslisztet összegyúrok 3 tojássárgával, 2 dl tejföllel, csipet sóval és egy kevés cukorral. Kinyújtom kb. 3 mm vékonyra. Megolvasztok 12 dkg zsírt v. vajat, összekeverem 8-9 dkg liszttel, ezt rákenem a kinyújtott tésztára, majd feltekerem, mint egy bejglit.

Ebből a mennyiségből 4 rúd rétes lett, ami vévigérte a gáztepsit.

Tehát a "bejglit" 4 részre osztottam. Egy-egy részt nagyon vékonyra nyújtottam. A közepére raktam a tölteléket, majd ráhajtottam a két szélét. Cukros tejjel kentem meg, kicsit megszurkáltam, hogy ne repedjenek szét és előmelegített sütőben szép barnásra sütöttem.
Töltelék ízlés szerint túró, alma, meggy, mák, dió stb. vagy ezek kombinációja.
Kép

Kép
Kép
 
 


Egyszerű túros pogi

Hozzávalók:
-fél kg liszt,
- fél kg tehéntúró,
- fél kg margarin,
- ízlés szerint só, sajt.
A sajt kivételével összegyúrom, egy éjszakára a hűtőbe teszem. Másnap lisztezett deszkán kinyújtom, szaggatom (rúdat is lehet sütni belőle), tetejét tojással megkenem és sajtot szorok rá. Pirosra sütöm.

Kép

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Görög saláta ahogy én szeretem

Ízlés szerinti mennyiségben: jégsaláta, uborka, paradicsom, kaliforniai paprika, lilahagyma. Sózom, borsozom, megszórom oreganoval, jól nyakonöntöm olívaolajjal. Tálalás előtt reszelem rá a zöldségek tetejére a feta sajtot, mert ha belekeverem, úgy szerintem nem túl gusztusos. Ez a kedvenc salátám! :lol:

Majonézes zöldborsósaláta

A mirelit zöldborsót enyhén sós vízben megfőzöm, kihűtöm. A majonézt kis sóval, cukorral, mustárral borssal, citromlével kikeverem, hozzáadom a tejfölt. Belereszelek egs kis fej vöröshagymát, majd beleteszem a borsót. Végül apróra vágok egy nagy csokor petrezselymet, azt is belekeverem, majd jól behűtöm.

Húsos palacsinta rántva

12 db-hoz kb. 40 dkg darált hús kell, ez lehet bármi, én most sertéshúsból készítettem. Szóval szokásos módon, de cukor hozzáadása nélkül enyhén sós palacsintákat sütünk. A darált húsból hagyományos pörköltet készítünk, zsírjára lesütjük, és még melegen 2 evőkanál tejfölt keverünk bele, majd kihűtjük. A palacsinták közepére jó evőkanálnyi tölteléket teszünk, majd behajtjuk középre a két oldalát, aztán felhajtjuk az alját, majd a tetejét (remélem, ez így érthető, lényeg, hogy négyszög alakúra kell hajtani). Hagyományosan panírozzuk, majd bő olajban sütjük.

Kép

Kép
Kép
 
 


Charlotte torta epres csokoládés krémmel

8 tojásból piskótát sütünk a következőképpen. 4 tojásfehérjét kemény habbá verünk 10 dkg porcukorral, majd egyenként hozzáadva 8 tojássárgáját tovább verjük. Hozzáadunk 10 dkg lisztet (vagy 8 dkg lisztet + 2 dkg étkezési keményítőt). Sütőpapírral bélelt gáztepsiben tűpróbáig sütjük. Kivesszük a tepsiből és azon melegében a sütőpapírral együtt feltekerjük és hagyjuk hűlni. A tészta nagyon jó rugalmas, jól lehet tekerni. A maradék 4 tojásfehérjét 4 evőkanál porcukorral habbá verjük, hozzáadunk 4 evőkanál lisztet és 1/2 csomag sütőport. Egy kapcsos tortaformába öntjük, megsütjük, kihűtjük majd kettévágjuk, ez lesz a torta közepe és alja. Jól látjátok, ebbe nem kell tojássárga!
A kihűlt piskótát kibontjuk a papírból és jól megkenjük eperlekvárral, mejd 1 cm vastag szeletekre vágjuk. Egy gömbölyű tálat kibélelünk folpack-kal és kirakjuk a piskótaszeletekkel az alját és az oldalát, jó szorosan.
Epres krém:
3 dl tejszínt 1 vaníliás cukorral habbá verünk, majd belekeverünk egy csomag Dr. Oetker zselatin fixet (ez azért jó, mert nem kell melegíteni, hidegen belekeverhető a krémbe). Hozzáadunk 1 pohár bármilyen epres joghurtot és jó bőven apróra vágott epret. A krémet a tortábe öntjük, kb. feléig fog érni. Erre beleszabunk egy kerek lapot a tojássárga nélküli lapból.

Csokis krém
Egy kis tábla bocicsokit gőz fölött megolvasztunk, majd hozzáadunk 3 dl tejszínt és 2 dkg vajat. Az egészet addig tartjuk a gőzön, míg a vaj beleolvad. Jól kihűtjük, majd habbá verjük. Ha valaki igényli, még tehet bele cukrot, de szerintem a csoki elég. Sokkal lassabban áll össze a hab, mint az epresnél, nem kell megijedni! Ebbe is kell 1 csomag zselatin fix. Ráöntjük a kerek piskótalapra, majd a másik piskótalappal az egészet befedjük.

Folpackal betakarjuk és 1 éjszakára hűtőbe tesszük. Másnap tálra borítjuk. Lehet díszíteni tejszínhabbal, eperrel, de szerintem önmagában is elég szép!

Kép Kép

Kép
Kép
 
 


Sziléziai tekercs

Hozzávalók:
Marhacomb, vöröshagyma, kolozsvári szalonna, füstölt kolbász, csemege uborka, só, bors, liszt, tejföl, citromlé, zsiradék

Marhahúst szeletekre vágom, kiklopfolom, sózom borsozom megkenem mustárral. 1-2 órára (én ált. éjszakára) hűtőbe teszem. Tölteléknek apróra vágom a hagymát, összekeverem a kockára vágott szalonnával, kolbásszal, uborkával. A húst megtöltöm, feltekerem, és fogpiszkálóval rögzítem. Minden oldalát átsütöm, majd párolom amíg meg nem puhul. Ezután kiveszem a húst a pecsenyeléből, amiből liszttel vízzel tejföllel mártást csinálok amit citromlével ízesítek.

Köretnek burgonyagombócot szoktam csinálni.

Kép

Kép

Kép
 
 


Sajtos-tejfölös göngyölt hús
Hozzávalók:
# 8 szelet hús (fehérpecsenye, csirke- vagy pulykamell, sertéscomb, karaj)
# 8 szelet füstölt tarja
# 8 kis rúd (darab) sajt
# 1 pohár tejföl
# só
# bors
# olaj
# fokhagyma
# pirospaprika

Elkészítés: A húsokat kiklopfolom, majd enyhén sózom, borsozom. Mindegyik szeletre fektetek egy szelet tarját és egy kis rúd sajtot. Feltekerem, majd fogpiszkálóval rögzítem. Tűzálló tálba sorba belefektetem a kis tekercseket. Enyhén meglocsolom olajjal. A tejfölt egy kis borssal, pirospaprikával és 1-2 gerezd áttört fokhagymával kikeverem, a húsokra kenem. Így sütöm - a hús fajtájától függően - 40-50 percig. A végén megszóróm egy kis sajttal, és még 5 percre visszateszem a sütőbe.

Megjegyzés:
Köretként kukoricás rizst ajánlok. A férjemnek nagyon bejött ez a recept!
Vendég
 


Hamis májgombóc leves

Hozzávalók:2 db erő leves kocka. 5-6 evő kanál búzadara 1 tojás csipet ,só ,1 konzerv májkrém 1,5 l víz,2 sárgarépa, 2 fehér répa

Elkészítés:répákat a zöldségeket kevés olajon megdinsztelem,majd rádobom a húsleves kockát,és ráöntök kb1,2 liter vízet. Hagyom főni, ez idő alatt összekeverem a darát ,tojást, sót és a májkrémet is. A forrásban lévő alaplébe, kanál segítségével beleszaggatom a masszát. Kavarni nem kell! 5 percnyi főzés után már fogyasztható.

Kép

Holstein szelet,kicsit másképp:


Hozzávalók:sertés lapocka,de jó a comb is,olaj,mustár,fokhagyma,bors,só,sajt(az eredetibe kell tükörtojás,és bacon és ezeket most kihagytam)

Elkészítés:A húst felszelem,besózom,borsózom,fokhagymás mustárral megkenem,és mindkét oldalát kevés olajon hirtelen megsütöm.Ha megsült,beleteszem tepsibe és rakok rá sajtot,és pirosra megsütöm(nem kell rá fólia) Sült burgonyával tálalom.

Kép

Kép

Kép

Marinált csirkecombok:

hozzávalók:3evőkanál paradicsom püré,2gerezd fokhagyma(én többet raktam hozzá),2evőkanál méz,só,bors,kakukkfű,olaj,és a csirke combok

elkészítés:a hozzávalókat összekeverem egy edénybe és felmelegítem,majd egy tepsit kibélelek alufóliával és beleteszem a combokat,és megkenem mindkét oldalát ezzel a mártással.hagyjuk legalább egy órát állni.

Kép

Kép

Ezekhez pedig tepsis krumplit csináltam,de ezt szerintem mindenki ismeri:)

Kép

És desszertnek pedig Kapucíner szeletet csináltam


6 tojás sárgáját 6 evőkanál porcukorral kikeverünk, majd hozzáadunk 1 dl étolajat, 6 evőkanál lisztet, fél csomag sütőport, 2 evőkanál kakaót, és a 6 tojás felvert habját. A tésztát sütőpapírral bélelt tepsiben megsütjük.
KRÉM: 25 dkg margarint 25 dkg porcukorral kikeverünk. 5 dl tejben felfőzünk 2 csomag tejszín ízű (esetleg vanília ízű) pudingot. A tejszínes és a vajas krémet összekeverjük, majd kétfelé vesszük, az egyik felébe 1 evőkanál kakaóport, a másikba 1 evőkanál fekete kávét keverünk. A tészta tetejére, először a fehér, majd a barna krém kerül. A tetejére csoki mázat teszünk.


Kép

solya051020
Káld
 
 
 


Minipizza (gyerekzsúrra)

fél kg liszt,
3 dl langyos víz
3 ek olaj
1 ek só
2 tk cukor
oregano
1 zacskó szárított élesztő

A hozzávalókból kelt tésztát gyúrunk. Én kenyérsütőgépben szoktam csinálni. Amikor szépen megkelt, kb fél cm vastagra nyújtjuk, és kb 10 cm átmérőjű köröket szaggatunk ki belőle. (Nekem van virág alakú szaggatóm ilyen nagy, én azzal csináltam). Megkenjük vékonyan pizzaszósszal, egy szelet sonkát teszünk mindegyikre és bőben megszórjuk reszelt sajttal. 200 fokos sütőben kb 10-15 perc alatt megsül. Mire a sajt megpirul a tetején, kész is van. Ebből a mennyiségből 20db minipizza lett.

 


Rakott tészta


Hozzávalók:darált hús(ízlés szerinti mennyiség),copfocska tészta,de lehet orsó is,kukorica,sárgarépa,2pohár tejföl,sajt,só,bors,ételízesítő

Elkészítés:a tésztát kifőzöm,a darált húst megcsinálom pörköltnek,a sárgarépát megfőzöm(de levesbe is meglehet főzni),ha ezek készen vannak,tepsibe jöhet a rétegezés:alulra tészta rá az apróra vágott sárgarépa,kukorica,erre a hús,tejföl,majd mégegy réteg.A második réteg tetejére kerül a sajt.(én kecskesajtból csináltam ezzel még finomabb)Majd jó pirosra sütni.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

solya051020
Káld
 
 
 


Lasagne (bolognai módra - több fajtája van, ez a lágyabb kevésbé intenzív benne a paradicsom)

Kép

Hozzávalók:
- kis fej vöröshagyma
- 2 gerezd fokhagyma
- 0,5 kg darálhús
- 500 g paradicsompüré
- ízlés szerint bazsalikom
- 2 dl tej
- 2 evőkanál liszt
- lasagne tészta
- ízlés szerint sajt

Elkészítés:
Olajon megpárolom az apróra vágott vöröshagymát és fokhagymát, aztán ráteszem a darált húst és fehéredésig párolom. Ezután fedővel letakarva (ha kell vízzel pótolva) további 5-10 percig párolom, majd a paradicsompürét is hozzáöntöm és már fedő nélkül 5 perc alatt összefőzöm. Ízesítem sóval, bazsalikommal. A besamel mártáshoz vajat hevítek, ezen kifehérítem a lisztet, felengedem tejjel, sózom és összefőzöm. Ha kész a két mártást összekeverem. Ez lesz a szósz. Ezután már csak tepsiben össze kell állítani. Alulra szósz, aztán tészta, szósz, tészta stb. és a legtetején (felül szósz legyen, mint ahogy alul is) jó alaposan megszórom reszelt sajttal. Előmelegített sütőben 200 fokon 20 percig sütöm. Jó étvágyat!

Kép
Kép
Kép
 
 


TÍZPERCES KUGLÓF

Hozzávalók:
4 tojás
20 dkg cukor
1 csomag vaníliás cukor
1 dl olaj
1 dl tej
20 dkg liszt
fél csomag sütőpor
1 csipet só
2 evőkanál kakaópor

Elkészítés: A tojások sárgáját kikeverjük a kétféle cukorral, hozzáöntjük az olajat, tejet, belekeverjük a sütőporral elegyített lisztet Beleforgatjuk a tojások habját (pici sóval felverve), és kilisztezett-kivajazott, közepes kuglófformába öntjük a massza kb. 2/3-át. A maradék tésztába keverjük a kakaóport, és a sárga tésztára kanalazzuk. Előmelegített sütőben 15 percig nagy- /gázsütő 8-as fokozat v. 200 fok/, majd 4-es fokozaton (150 fok)sütjük, még kb. 40 percig.

Megjegyzés: nekem nincs kuglófformám (mindig elfelejtek venni), és kapcsos tortaformában sütöm (tűpróbáig)
Kép megsülve
Kép porcukorral meghintve, tálalva
Vendég
 



Citromos csirkecomb burgonyapürével

Kép

A megsózott csirkecombokat (én felsőcomból csinálom) bőrével felfele egy tepsibe helyezzük. Szószt készítünk rá: egy tálban összekeverünk 2-3 gerezd fokhagymát kis karikákra vágva, 1 citrom reszelt héját és kifacsart levét, 2 ek olajat, 1 kk bazsalikomot, 1 csokor petrezselymet és 2 szár zellert összeaprítva, kb. negyed deci fehér bort. Alaposan összekeverjük és a combokra öntjük. Előmelegített sütőben fél óráig pároljuk alufóliával letakarva, majd levesszük a takarást és további 15 percig sütjük. Burgonyapürével tálaljuk. Jó étvágyat! :)

Kép
Kép
Kép
 
 


Csokoládés sütemény
(1 dobozformához - kb.15 szelet)

Kép

Hozzávalók:
- 4 tojás
- 25 dkg cukor
- 2 dl olaj
- 2 dl gyümölcslé
- 30 dkg liszt
- 1 tasak sütőpor
- 3 evőkanál kakaópor
- Tortabevonó étcsoki

Elkészítés:
A sütőt 200 fokra előmelegítjük. A tojásokat a cukorral sűrű krémmé verjük. Az olajat a gyümölcslével hozzáadjuk és tovább keverjük. Ezután a liszttel elkevert sütőport és kakaóport is hozzákeverjük. A tésztát az előkészített (kivajazott és zsemlemorzsával leszórt) dobozformába töltjük és a sütőben 40-45 percig sütjük. Ha kész, hagyjuk kihűlni, utána a süteményt megkenjük a megolvasztott tortabevonóval.

Jó étvágyat!

Kép
Kép
Kép
 
 


Madártej szelet

24×42 cm-es tepsihez (vagy valami hasonló)

10 tojásfehérjét kemény habbá verünk 10 kanál cukorral, majd hozzáadunk 10 kanál lisztet. Előmelegített sütőben sütőpapírral bélelt tepsiben megsütjük.

Krém: 8 tojássárgát 5 evőkanál liszttel, 3 kanál cukorral, 2 vaníliás cukorral, és 6 dl tejjel sűrű krémmé főzünk. Amíg kihűl, 20 dkg margarint kikavarunk 15 dkg porcukorral. A két krémet összekeverjük, majd rákenjük a tésztára. A tetejére 3 dl tejszínt habbá verünk (vagy ízesítjük cukorral, vagy eleve cukrozott tejszínt vásárolunk), és szép simára simítunk. Kockákra vágva tálaljuk, tetejére csokidara vagy reszelt csoki kerülhet, de szerintem hófehéren is gyönyörű.

Kép

Kép
Kép
 
 


Babapiskótás szelet
Hozzávalók:
# 30 dkg liszt (szerintem néha egy kicsit többet vesz fel)
# 6 dkg zsír
# 1 csomag sütőpor
# 10 dkg porcukor
# 1 egész tojás
# 2 dkg kakaó
# 1 dl tej
# A krémhez:
# 7,5 dl tej
# 6 púpos evőkanál rétesliszt
# 2 csomag vaníliás cukor
# 25 dkg cukor
# 15 dkg margarint
# Valamint:
# babapiskóta
# tej
# rum (rumaroma)
# csokimáz (én így készítem: 4 ek. cukor, 4 ek. kakaó, egy kevés vízzel kikeverve, felfőzni, még melegen bele kb. 5 dkg margarin, mikor majdnem kihűlt egy ek. tojásfehérje)


Elkészítés: A tészta alapanyagait összedolgozzuk, majd 2 vékony lapot sütünk belőle. A krémhez a tejet a rétesliszttel, a vaníliás cukorral és a cukorral állandó keverés mellett felfőzzük, majd belekeverjük a margarint. Teljesen lehűtjük. Ha a tészta és a krém is hideg, összeállítjuk: az egyik lapra rákenjük a krém felét, majd rumos tejbe megforgatott babapiskótával beborítjuk. Utána a krém másik fele következik, majd a másik tésztalap. Csokimázzal bevonjuk. Másnap forróvízbe mártott késsel szeleteljük. Jó étvágyat hozzá!

Kép felénél
Kép egészben
Kép szeletelve
Vendég
 


Csirkeszárny újkrumplival

- kb. 1 kg csirkeszárny
- újkrumpli
- 5 evőkanál (olíva)olaj
- 2 evőkanál ketchup
- 2 gerezd fokhagyma
- flekken fűszersó (de lehet grill is, ki melyiket szereti)
- só, bors

A ketchupot kikeverem az olajjal, beleteszem a zúzott fokhagymát, a fűszersónak kb. a 3/4-ét és megborsozom. alaposan összekeverem és bekenem vele a szárnyakat. 1-2 órát állni hagyom.
Az újkrumpli héját ledörgölöm vagy lekapirgálom, hasábokra vágom, beleteszem egy tepsibe. A maradék fűszersót összekeverem valamennyi sima sóval, és azzal szórom meg a krumplit ízlés szerint (nem biztos, hogy kell rá mind, de ki lehet tapasztalni, hogy mennyitől lesz finom :)). Meglocsolom egy pici olajjal, és rá/közé (ahogy fér) teszem a csirkeszárnyakat. Fólia alatt kb. 170-180 fokon puhára párolom, aztán fólia nélkül kb. 200-220 fokon pirosra sütöm.

Kép

Kép

Kép
 


Citromtorta:

250 gramm lisztet 125 gramm vajjal, 100 gramm cukorral egy csipet sóval, és egy tojással összedolgozunk, majd a hűtőben fél órát pihentetjük.

200 gramm cukrot 100 gramm vajjal 4 tojással 3 citrom levével egy egy héjával összekeverjük.

A tésztát egy tortaformába tesszük, kb 10 percet elősütjük, majd ráöntjük a krémet és 20-30 perc alatt megsütjük.

Kép

Kép

Kép
 
 


Citromos túrókrémtorta

20 dkg babapiskótát tejben megáztatunk (de ne legyen nagyon szottyos), egy tortaformába rakjuk és a hűtőbe tesszük.

25 dkg túrót 1 citrom levét és reszelt héját 1 pohár natúr joghurtot 4 evőkanál cuktor 2 csomag vaniliás cukrot és rumba áztatott mazsolát összekeverjük. A mazsi természetesen kihagyható!

2 dl tejszín egy vaniliáscukorral meg egy habfixálóval keméynre veünk, és a túrós masszához adjuk. Rákenjük a babapiskótára, sé citromszeletekkel díszítjük.

Kép

Kép

Kép

Kép
 
 


Barackos karamallatorta

7 tojásból kör alakú piskótát sütünk.

A krémhez 2 csomag karamellás pudingot 5 dl tejben megfőzünk és kihűtünk. 1 Rama-t 20 dkg cukorral egy vaniliáscukorral, meg egy pici rummal kikeverünk és a pudingot hozzáadjuk.

A tortát kettévágjuk, megknjük krémmel, majd barackbefőttet teszünk rá. Végül az egész tortát bevonjuk krémmel és tetszés szerint díszítjük.

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok !

Engedjétek meg, hogy kicsit reklámozzam a családi vállalkozásunk keretében megalapított Tárnoky Fodrásziskolát, melynek 12 hónapos OKJ tanfolyamára szeretettel várunk minden jelentkezőt.

Az év tanulója 100.000 forint jutalomban részesül !

Tárnoky László minden idők legeredményesebb magyar fodrászmestere, számtalan nemzetközi és magyar verseny nyertese. A Magyar Állam által fodrászként elsőként a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjével kitüntetett szakembere több évtizedes oktatói múlttal a mai élvonalbeli sztárfodrászok
( Hajas László,Gellei András, Zsidró Tamás ) generációinak kinevelése után saját fodrász akadémiát alapított Tárnoky Fodrásziskola néven.

Vidékieknek elméleti oktatás távoktatásos rendszerben is.

www.tarnokyfodrasziskola.hu Kép
Vendég
 


Puncsos Csodatorta


Tészta:-8tojást kettéválasztunk,fehérjét felverjük habosra.
sárgáját 16 evőkanál lobogó forró vízzel egyenként felverjük.
-egyenletesen 50dkg cukrot adunk hozzá.mikor már jó habos
-20dkg darált diót vagy mákot majd
-30dkg lisztet és egy csomag sütőport adunk hozzá.
-végül a felvert tojásfehérjét forgatuk hozzá könnyedén.

Kivajazott tortaformába töltjük(nekem 28 cm-es van) és 180 fokon kb 45 percig sütjük.

Krém

-2 csomag puncs pudingot 6dl tejben megfőzünk,
-40dkg porcukrot 2 kocka Rámával elkeverjük.
-mikor a puding kihűlt ,összekeverjük

a tortát,kettőbe vagy háromba vágjuk és a krémmel megtöltjük.A maradék krémmel bevonjuk a tortát.Díszíteni bárhogyan lehet.

Kép

KépKép
 
 


Dinnyekompót
/finom édesség/

Úgy kezdodik, hogy a görögdinnyét nem esszük ki túlságosan a héjából,
hanem annyi piros marad rajta, amennyi fehér réteg van a zöld héja
alatt.
Meghámozzuk, majd kb. 1-2 cm-es kis kozkákra vágjuk.
Én egy nagy befottes üvegben szoktam gyujteni a kockákat, amire kb. 3
rész víz egy rész enyhe ecetet öntök.
Ha összejött kb. 1 dinnyének a héja, felforraljuk az ecetes vízben,
kb. 5 percig fozzük.
Utána tésztaszurobe öntjük, és kétszer alaposan leöblítjük róla az
ecetet.
Utána lemérjük a dinnyét,és ugyanannyi kristálycukrot tszünk rá,
amennyi a dinnye. Kevés vizet öntünk rá, épp, hogy feloldódjon a
cukor.
A lébe kevés szegfuszeget, darabos fahéjat, esetleg, ha tudunk
szerezni valódi vanília rudat, felhasítva, teszünk.
1-2 citromot felkarikázva beledobunk. Ha több a citrom jobb.
10 percig forraljuk.
Másnapig hagyjuk pihenni, másnap újra felforraljuk, csak rövid ideig.
Harmadnap újra.
Ekkor kis méretu -2-3 dl-es-üvegekbe rakjuk,csavaros
tetovel lezárjuk, /úgy szoktam, hogy egy vékony muanyag tasak kis
darabját amit alászabok, alászorítom, így nem rozsdásodik meg a
kupak./
Ha kevés a víz aránya benne/fele mint a cukor/ évekig eláll.
Télen önálló édességnek is jó, vagy vegyes gyümölcssalátába
érdekességnek keverem, vagy süteménybe szórom a darabjait gyümölcs
helyett, a levét meg szörpként, vagy teába cukor helyett
elfogyasztjuk.
Kicsit babrának tunik, de nem kell sokat foglalkozni vele egy nap,
és télen mindig van milyen édességhez nyúlni.
Biztosan lehet mézzel is csinálni, aki a cukor ellen van.Én még nem
próbáltam.
Egyébként a régi magyar konyhának egy fontos édessége volt ez,a
nagymama is csinálta.
Cipruson nemzeti édességként tartják számon ezt a desszertet.


Andy

Kép
 
 


Citromos holdacska

Hozzávalók:
10 dkg Rama
25dkg cukor
5 tojás
1 nagy citrom
12 dkg rétes liszt
10-15 dkg apróra vágott dió

A vajat a cukorral és a tojások sárgájával habosra keverjük.
Belereszeljük a citrom héjját, kifacsarjuk a citromot és a levét is beleöntjük. Felverjük a tojások fehérjét ( én pici cukorral szoktam, hogy jó kemény legyen) és a liszttel felváltva belekeverjük a masszába. Kivajazott, lisztezett tepsibe öntjük, tetejére rakjuk az apróra vágott diót. 150-160 fokon sütjük. Ha kihűlt pogácsa szagatóval hold alakúra vagdaljuk.

Édes-sós süteményalap:

Hozzávalók:

25 dkg margarin
40 dkg liszt
1 ek ecet
6 ek víz
1 tojás
só, csipetnyi cukor
szezám mag, mák, kömény mag (tetszés szeint)

Összegyúrjuk a hozzávalókat és 1 napig állni hagyjuk.
Másnap kinyújtjuk, tepsibe rakjuk és derelye vágóval kockákra vágjuk ( kb. 4-5 cm-es darabok). Tetejét megkenjük tojással és rászorjuk a magokat. Gyorsan megsül, figyelni kell ( kb. 10-15 perc egy adag).

Kép
Kép
Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron