Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Megnyitom a topicot.
Receptet, praktikát ide tudunk írni. :wink:
Remélem, sok-sok ötletet osztunk meg egymással a babavárás, majd babázás alatt.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Szia Hanna!

Üdv itt is!

Karácsony előtt abszolút jó ötlet volt emgnyitni ezt a topikot! :D

batkata

Kata&Bori
Kép
Kép
Kép
batkata
 
 


Batkata! Bizony. :wink:
Minden ötlet jöhet ám és ha van fénykép is!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 

 
 

Szia Hanna!

Igyekszem, bár most egy kissé megint el vagyok havazva, de többet itt egy szót sem erről, mert "off" leszek. :)

Az a lényeg, hogy itt is, ott is olvaslak benneteket, aztán ha nem dűlök ki, írok, fotózom, küldök. Addig is, ha nem baj, csendes megfigyelő és "lájtos" hozzászóló leszek. :)

November tájékán úgyis "bedühödök", elkezdek ajándékokat gyártani és sütiket sütni ezerrel...

batkata ;)

Kata&Bori
Kép
Kép
Kép
batkata
 
 


Nagyon jóó lesz ez a topik! :wink:
vaskóné
 
 


Csajok!!

Akkor ide pakolom a brownie receptet:

1 bögre víz
22 dkg vaj/margarin
4 evőkanál kakaópor
2 bögre liszt
2 bögre kristálycukor
1 ek szódabikarbóna
1 dl natúr joghurt
2 tojás
1 tasak vaníliás cukor

Tetejére:
12 dkg vaj/margarin
4 ek kakaó
1 bögre porcukor
6 ek natúr joghurt
1 tasak vaníliás cukor

Tészta:
víz+vaj+kakaó - felforralni, tűzről levenni
liszt+cukor+szódabikarbóna - összeforgatni, az előzöekhez adni
vaníliás cukor + tojás + joghurt - hozzáadni

Kimargarinozott, lisztezett tepsiben, előmelegített sütőben kb 180 fokon 20 perc sütés.

Teteje:
Az összetevőket melegíteni, mikor a cukor felolvad, szép fényes máz lesz, rá kell kenni a tészta tetejére, megszilárdul,akkor lehet felvágni :D Lehet bele kis diót is keverni, mikor a cukor is megolvadt, én nem tettem, az uram nem eszi meg :roll:

Tálaláskor vanília jégkrémet és áfonyaöntetet lehet mellé adni és nagyon fini!
Jó étvágyat!

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Kata! olyan lesz az állaga, mint a piskótának? öntet nélkül is fincsi? csak azért kérdem mert mindig sütök valamit mikor a páromm egy ki romániába...gondoltam most iylet kap. Szóval útközben tudja enni? nem lesz nyakig csokis maszatos?
A tojásokat fel kell verni külön vagy mehet egybe fehérje sárgája?
katuska79
 
 


Katuska,lehet öntet nélkül is, az kenődik igazán, mert jó vastag ilyen mennyiségből. A tojások mehetnek egyben, nem kell felverni. A tészta annyira nem maszatol, hasonló állaga van, mint a piskótának, talán annál kicsit morzsálódóbb. Ha szereti a jó csokis/kakaós dolgokat, szerintem ízleni fog neki :-)

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


nagyooon szereti a csokis sütiket:) úgyhogy tuti lesz a siker:)
katuska79
 
 


Sziasztok!

Írok én is nektek egy süti receptet ami nálunk a favorit.
Lehet hogy elsőre nehéznek tűnik de nem az,ezt már minden ismerősöm megcsinálta és sikerült nekik.

Lapok hozzávalói:50 dkg liszt
2 egész tojás
4 e.k. tejföl
4 e.k. méz
1 k.k.szódabikarbóna
16 dkg porcukor
6 dkg zsír
Ezeket össze kell gyúrni és 4 egyenlő részre elosztani.
Egy tepsit kizsírozunk (ez elég az első lapnál megtenni) és megsütjük a lapokat.

Krém:2 pudingot kell megfőzni (ki milyet szeret )
25 dkg vajat +25dkg cukorral habosra keverünk
4-5 e.k. barack lekvár
Ha a pudingok kihültek megfelezzük a kikevert vajat és hozzá adjuk a pudingokhoz.Így lesz két fajta krémünk.
Fogjuk az első lapot és megkenjük valamelyik krémmel, majd a második lapot rárakjuk és megkenjük lekvárral ,végűl a következő lapra rárakjuk a másik krémet és az utolsó lapot rárakjuk.
Legjobb ha egy éjszakát állni hagyjuk,de én már csináltam úgy is hogy reggel megcsináltam és este kapták a vendégek.
Lehet a tetejére csokimázat csinálni, de nekünk az már túl édes volt ezért csak egy kis porcukorral szoktam megszorni.

Nagyon finom! :D
Bátorság nem nehéz megcsinálni! :wink:

Kép


Kép
poszani
 
 


Poszani!
Asszem ezt ki fogom próbálni, úgyis holnap jönnek a rokonok...
S ebben asszem Julcsikám, sőt Marcikám is tud segíteni.
(legalábbis a pudingot kenni, s közben megdézsmálni...)

majd beszámolok, milyen lett.

Üdv: batkata :wink:

Kata&Bori
Kép
Kép
Kép
batkata
 
 


Várom a beszámolót batkata!

Ma találtam egy kakaós csiga receptet is és az is nagyon könnyű!
Ha gondoljátok leírom azt is!

Kép


Kép
poszani
 
 


kakóscsigát én is akarok :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Kakaós csiga!

Hozzávalók: 60 dkg liszt
3 dkg élesztő
2 db. tojássárgája
2e.k. olaj
4 e.k. cukor
csipet só
szükség szerint tej (kb.3 dl.)

Töltelék: 10 dkg rama
5e.k. kakaópor
6 e.k. porcukor

Az élesztőt kevés cukros,langyos tejben megfuttatjuk.A többi hozzávalóval együtt közepes keménységű kelt tésztát készítünk.
Duplájára kelesztjük.
Ha megkelt ujjnyi vastagra nyújtjuk,a töltelékhez való vajat felolvasztjuk és megkenjük vele a tésztát.A kakaóport a cukorral összekeverjük és megszorjuk vele a tésztát.
Ezután feltekerjük és egy éles késsel másfél ujjnyira szeleteljük.Az így kapott csigákat egy kivajazott tepsibe szorosan egymás mellé teszük.meglocsoljuk a maradék vajjal és a hideg sütőbe teszük,amíg melegszik a sütö a tészta még kel egy kicsit.
Ha már majdnem kész meglocsoljuk forró cukros vaníliás tejjel,pár perc alatt készre sütjük

Kép


Kép
poszani
 
 


Hmm jó ez a kakaós csiga recept....hüvös őszi estén jó is ha melegít a sütő:)

Na szóval én így készítem a párolt káposztát.

Legyalulom a káposztát, majd egy órán át állni hagyom besózva. Ettől levet ereszt. Mi kicsit édesen szeretjük ezért egy kanál cukrot megkaramellizálok és ráöntöm a káposztát a levévek együtt.
Összekeverem, ha kevés levet eresztett akkor öntök még alá egy kicsit. Fedő alatt párolom addig amíg jó puha nem lesz. Én szeretem ha egy picit roppanós marad. Közben egy kiskanál ecetet löttyintek rá, hogy egy kicsit savanylás is legyen.
A végén még lehet sózni ha íztelen.
Ennyi.
katuska79
 
 


Én pedig jövök a somlói recepttel. :) Persze ez nem az eredeti somlói, de nagyon hasonlít hozzá mind ízre, mind látványra. :)
Kép Kép

Tésztához:
- 15 dkg vaj
- 15 dkg cukor
- 3 db tojás
- 25 dkg liszt
- 1 tasak sütőpor
- 1 dl tej

Ezeket csomómentesre keverjük, majd sütőpapírral kibélelt tepsibe öntjük. Egyenletesre simítjuk, és mint a piskótát, tűpróbáig 180 fokon sütjük.
Mikor kihűlt, akkor kockákra vágjuk.
Edénybe tesszük.
A vaniliás pudingot elkészítjük, ahogy kell, kicsit hülni hagyjuk, majd a kockákra öntjük.
Mikor a puding már megdermedt, akkor csokit olvasztunk (én csokiöntetet szoktam használni), és ráöntjük a tetejére.
1 napra hűtőbe tesszük, hogy összeérjen.
Másnap tejszínhabbal tálaljuk. :)

Nagyon fincsi!!!! :D
Vendég
 


Katuska79 köszi szerintem meg lesz a probléma,mert én rögtön fel raktam párolni és nem hagytam állni a sózás után.
Viszont én egy kis őrölt köményt szoktam bele rakni,finom íze van tőle.
Köszi mégegyszer! :D

picuranyu ez a somlói fantasztikus,ki fogom próbálni!

Kép


Kép
poszani
 
 


Igen igen a kömény még kell bele meg egy kis bors ízlés szerint!
HA nem hagyod állni egy kicsit akkor nehezen párolódik meg!

Húúú ez a somlói kész bűnbeesés:)
katuska79
 
 


Illusztráció Poszani kakaós csigájához:

Kép

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok,

Akkor a cukkini-, zöldbab- és almapalacsinta receptjei.

A cukkinisat úgy csinálom, hogy lereszelem a cukkinit (almaraszelőn), kicsit besózom, állni hagyom, és kinyomkodom a levét. Utána belekeverem kicsit sűrűbb, sós palacsintatésztába. Olyan sűrűnek kell lennie, hogy kis tenyérnyi lepénykéket lehessen belekanalazni belőle a forró olajba. Teszek még bele kaprot, fokhagymát és borsot.

Ugyanígy készül a zöldbabos is, csak abba sós vízben főtt zöldbabot teszek, és kihagyom a kaprot és a fokhagymát.

Csinálom almával is, csak ott cukrozom a palacsintatésztát, és fahéjas porcukorral tálalom.

Kép
petne
 
 


szijjasztok!

Nem tudom, ismeritek-e az eredeti görög Tzatziki receptet. Én azért leírom, mert nagyon egyszerű elkészíteni, szinte bármihez lehet enni, és nagggyyyyon finom! És ezt a párom szokta készíteni, aki nem tud főzni! És persze hagyom is neki, had legyen egy kis önbizalma. :lol:

hozzávalók:

2 doboz joghurt
1 közepes uborka
4 cikk zúzott fokhagyma
2 evőkanál olivaolaj

kevés ecet
apróra vágott kapor(ízlés szerint)
és aki szereti, egy kis őrölt bors

Uborkát hámozd meg, vágd félbe, majd kiskanállal kapard ki a magját. Ezután reszeld le kisfokú reszelőn, és nyomkodd jól ki a levét! Keverd össze a joghurtot, a fokhagymával, sóval, olajjal, ecettel, borssal, majd tedd hozzá az uborkát és a kaprot. És már fogyasztható is! De jobb, ha 1 éjszakát hűtőben áll, mert jobban összeérnek az ízek. :lol:

Kép
moffli82
 
 


Spenótos réteslepény

Egy kiolajozott tepsit kibélelünk 5-6 réteslappal (akkora a tepsi, hogy a réteslap kb. duplán használható, vagyis 10-12 réteggel bélelünk. Ezután beleöntjük a tölteléket, ami a következőképpen készül: Egy nagy vöröshagymát felaprítunk és üvegesre párolunk. Ha ez megvan, beleteszünk egy nagy adag leveles spenótot (Bonduelle fagyasztottból 3 téglányit), borsot, és ha jól megpárolódott, akkor egy nagy kocka fetasajtot is hozzákeverünk, ettől sós és fincsi krémes lesz.
A tetejére ismét 5-6 réteslapot teszünk, és még sütés előtt a felső réteslapokat felkockázzuk. Kicsit meglocsoljuk olajjal, és kb. fél óra alatt piros ropogósra sütjük.

Jó étvágyat hozzá!

Kép
petne
 
 


"Csirkés fajitas "


Hozzávalók:

1 kg – lehet kicsit több is - vékony csíkokra vágott csirkemell
1 nagy vöröshagyma felszeletelve
3 darab californiai paprika (egy piros, egy zöld és egy sárga)
1 csomag tortilla
1 dl olívaolaj
1 dl száraz fehér bor
1 csomag fajitas fűszer keverék
3-4 gerezd fokhagyma
1 üveg csípős vagy enyhe salsa
tejföl
reszelt cseddar sajt körülbelül 20-30 dkg
1 konzerv babpüré




Elkészítési mód:

Elkészítjük a páclét. Egy tálba öntjük az 1 dl olívaolajat, beleszórjuk a fajitas fűszerkeveréket és belenyomunk 3-4 gerezd fokhagymát. A fehér bort is hozzá öntjük. Jól elkeverjük és hozzá tesszük a csíkokra vágott csirkemellet. Lefedjük és a hűtőbe tesszük. Ezt a sütés előtti napon készítsük el, hogy a hús jól átvegye a pác ízét.
Másnap egy Wok sütőben felhevítünk egy pici olívaolajat. Rádobjuk a bepácolt húst, nem baj, ha egy kis páclé is megy hozzá. Amennyiben ügyesen találtuk el a páclé és a hús arányát, akkor alig marad páclénk. Közepesnél egy kicsit nagyobb fokozaton, de semmiképp se a teljes hőfokon kezdjük el pirítani a húst. Amikor már majdnem kész - kóstolással dönthetjük el, hogy mikor jó – rádobjuk a csíkokra vágott paprikákat és a felszeletelt hagymát. Még egy-két percig együtt pirítjuk a hússal, de vigyázzunk, hogy ne puhuljanak meg, hanem maradjanak ropogósak a zöldségek. Lehúzzuk a tűzről és egy lime levét belecsavarjuk. Még egyszer összeforgatjuk és mehet az asztal közepére. Azonnal fogyasztandó.

Babpüré:

A kész babpürét egy tálba szedjük. Ízesítsük egy kis borssal és két-három, vékony karikákra vágott újhagymával. Jól összekeverjük.

Házilag készített guacamole:

2 darab jó puha avocádót meghámozunk, kimagozzuk és felkockázva a turmix gépbe tesszük. Hozzáadunk 3-4 evőkanál tejfölt, két kiskanál őrölt koriandert, egy kiskanál borsot, sót, 5-6 gerezd kinyomott fokhagymát, fél lime kifacsart levét és jól össze turmixszoljuk. A kész mártást egy picit „felturbósíthatjuk”, ha belekeverünk egy kis fej apróra vágott vörös hagymát és egy pici friss, apróra vágott koriandert .

sahli
 
 


Moffli!

Mi is nagyon szeretjük a tzatzikit, amikor voltunk Görögországban meg is leptem magam egy jó kis szakácskönyvvel :D

sahli
 
 


Javítás a kakaós csigához!!!!

Kevés a 3 dl tej ahogy a receptben van írva!!!

Kép


Kép
poszani
 
 


Íme a bejgli recept.

Tésztához:
- 0.5 kg liszt
- 1 kocka margarin
- 2 tojás
- 2 dl tej
- 2 dkg élesztő
- 1 evőkanál cukor
- csipetnyi só

Töltelékhez:
- 30 dkg darált dió vagy mák (szerintem kevés a 30 dkg. Én 30 dkg diót és 30 dkg mákot használtam fel, igaz jól meg lett tömve a tészta. :lol: )
- 4-5 evőkanál cukor
- 1.5 dl tej
- ízlés szerint mazsola

Elkészítés:
1. a tejet, cukrot, és az élesztőt meglangyosítjuk.
2. a lisztbe belemorzsoljuk a margarint, hozzáadjuk a csipetnyi sót, beleöntjük a meglangyosított tejet+cukrot+élesztőt, és hozzáütjük az egyik tojást.
3. alaposan összedolgozzuk a tésztát, és minimum fél órát kelesztjük (én 1 órát kelesztettem)
4. közben elkészítjük a tölteléket. A diót/mákot a cukorral és a tejjel elkeverjük. Ha mazsolát is szeretnénk hozzáadni a töltelékhez, akkor néhány percig vízbe áztatjuk őket, majd lecsöpögtetjük, és így adjuk a töltelékhez.
5. a tésztát 4 egyforma cipóra osztjuk.
6. mindegyik tésztát kb. fél centi vastag téglalapra nyújtjuk.
7. megkenjük a töltelékkel, majd feltekerjük.
8. sütőpapírral kibélelt tepsibe tesszük őket, tojássárgájával megkenjük a tetejüket, villával megszúrkáljuk. 180 fokra előmelegített sütőben, kb. 30-40 percig sütjük.

Kép
Vendég
 


Gyümölcsös-tejfölös piskóta

Friss, vagy fagyasztott gyümölcsöt ízlés szerinti cokorral villával összetörök (szerintem az eper és a málna a legfinomabb), majd belekeverek egy nagy doboz tejfölt. Ha szükséges, még cukrozom vagy mézezem.
Fogok egy nagy tálat, a gyümölcsös tejfölből (aminek egyébként olyan íze van, mint a gyümölcsjoghurtnak) teszek egy keveset az aljára, ezután ráteszem a babapiskótát, majd újabb a gyümölcsös szósz, és ezt ismétlem addig, amíg el nem fogy a gyümiszósz. A lényeg, hogy a tetejét is meg kell jól locsolni vele.

Ezután mehet a hűtőbe, és pár óra múlva, mikor megszívta magát a piskóta, kis tálkákba szedve tálalom, és gyümivel még megszórom.

Nagyon egyszerű, és isteni! Érdemes kipróbálni.

Kép
petne
 
 


Petne! Ez igazából olyan kitalált kaja:
Kecsapos csirkecomb:
1 flakon ketchup
oregano izlés szerint
2 kanál oliva olaj
3-4 fokhagyma összenyomva
Ezeket összekeverem, majd a csirkecombra öntöm. Pár órát áll, akkor átveszi az oregano ízét.
Majd fólia alatt megsütöm. IFóliát levéve, pedig jó pirosra sütöm.
Gyorsan készen van és kiadós. Általában kukoricás rizs a köret hozz. :wink:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


csak egy tipp még a beigli recepthez ha azt akarjuk, hogy olyan márványos legyen a teteje:
feltekerés után meg kell kenni tojással és amíg megszárad szobahőmérsékleten tartani, majd újra megkenni és betenni kicsit a hűtőbe, hogy megint megszáradjon. Aztán mehet sülni, gyönyörű márvány mintázata lesz! Én oldalról is beszoktam szúrni egy hústűt.

Annyira szép a képen a beigli! Nem is tudom melyiket szeressem:)
katuska79
 
 


Foszlós kalács reggelire:

50dkg liszt
2dkg élesztő
csipet só
1 tojás +egy sárgája
3dl langyos cukros tej (kb 4kávéskanál cukorral)
5dkg olvasztott margarin

Az élesztőt felfuttatni és lágy tésztát gyúrni. A margarint két részletben kell beletenni. A második felét azután miután összegyúrtuk, így lesz omlós!
Addig kell gyúrni míg el nem kezd pukkadozni.
A tetejét meglisztezve meleg helyen keleszteni duplájára, különben repedezni fog.

ágakra osztjuk és összefonjuk. arra kell ügyelni, hogy az ágakat fonás előtt meg kell csavarni és akkor nem terül szét. Jó szorosra kell fonni.
Kikent tepsiben újra keleszteni, felvert tojással megkenni és lassú tűzön megsütni.
Két hatalmas kalács lesz belőle, nekem mindig kidagad a tepsiből.

Én este szoktam megcsinálni és reggel lehet is enni. Lehet bele tenni citromot, vaníliát, kakaót ízlés szerint.
katuska79
 
 


Fokhagymakrémleves
Hozzávalók:
• 12 gerezd fokhagyma (kb. 1 fej)
• kb. 3 evőkanál olívaolaj
• 3 dl tej
• 1 db tyúkhúsleveskocka
• 6 szelet toastkenyér
• 8-10 dkg trappista sajt
Elkészítés: Megtisztítom a fokhagymát, fokhagymanyomón átnyomom. Az olívaolajat felforrósítom, majd beledobom az áttört fokhagymát. Folyamatos kevergetés mellett kb. 5-10 percig pirítom. A leveskockát 5 dl vízben feloldom (én csak pár percre bedobom a mikróba), majd a tűzről félrehúzott fokhagymára öntöm, ugyanígy a 3 dl tejet is. Visszateszem a tűzre, és újraforrástól még 1-2 percig főzöm. A sajtot lereszelem, a kenyereket pedig megpirítom és kockára vágom. A kész levest tálakba szedem, a tetejére dobom a pirítóst és a sajtot.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok! Bocsi hogy betörök hozzátok, de olyan fincske recipéket tettetek fel!!! Gondoltam megosztom veletek én is az egyik család kedvencét...bonyolultnak tűnik, de nam az, hamar megvan, és nagyon imádják a gyerekek, meg apa is, és nemkülönben nagyon mutatós...:
Citromos-kekszes sütemény gumimacikkal(v. zseléscukorral):

Hozzávalók:

tészta:
200g vaj
200g cukor
1 cs. vanilliás cukor
4 tojás
250g finomliszt
1/2 cs. sütőpor
1 1/2 citrom leve
krém:
1 cs. vanilliás pudingpor(főzős)
500ml tej
3-5 evőkanál cukor
500ml tejszín
2 cs. habfixáló
30 db vajas keksz
máz:
200g porcukor
2 evőkanál víz
3-4 evőkanál citromlé
gumimaci, vagy zselés cukor

A tésztához először a vajat habosra keverjük, egymás után hozzáadjuk a cukrot, vanilliás cukrot és a tojásokat egyenként fél percig keverve.A lisztet összekeverjük a sütőporral, és apránként az előzzőkhöz adjuk, citromlével felváltva.kivajazott tepsibe(38X28) simítjuk és megsütjük.

Alsó és felső sütés:180 C (előmelegítve)
Légkeveréses:150 C (előmelegítés nélkül)
Gáz: 3. fokozat (előmeelgítve)
Sütési idő: kb. 20perc
A krémhez a pudingporból, tejből és cukorból pudingot készítünk, és a megsült tésztára kenjük, hagyjuk kihülni, közben a tejszint a habfixálóval kemény habbá verjük, a kihült puding tetejére kenjük, és lefedjük a kekszekkel.

A mázhoz elkeverjük a cukrot, vizet és citromlét, a kekszek tetején eloszlatjuk, és gumimacikat, vagy zseléscukrokat ragasztunk a mázas kekszek tetejére( mielőtt még megszilárdul).
A süteményt 4-5 órára hűtőszekrényben állni hagyjuk, majd felszeleteljük!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


és egy másik nagyon egyszrű nagy kedvenc:
Hercegnő csemege

Hozzávalók:

5 szelet franciakenyér
1 tojás
1dl tej
0.5dl cukor
1cs.vaníliás cukor
1 kk. fahéj
vaj a sütéshez
Készítés:

tojást felverni, hozzákeverni a tejet, cukrokat, és fahéjt.

kenyerekből formákat szaggatni( szív, csillag, hold...), és belemártogatni a keverékbe, hogy mindkét oldalt érje.

vajat serpenyőbe tenni, melegíteni, és bele a kenyereket. Addig sütni, míg mindkét oldalon szép aranybarna nem lesz.

Melegen tálalni. Rettentő finom. :)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok LÁNYOK!!
Nagyon tetszik a topik,fogok jönni hozzátok. Pusy. :lol: :lol: :lol:



Kata&Milán


oszman777
 
 


Sonkás-cukkinis spagetti:
Hozzávalók:
bármilyen sonka(én szeletelt Délhúsosat vettem)
fél cukkini
rozmaring
tárkony
kis dobozos főzőtejszín
kb. fél doboz Medve sajtkrém
kis mustár
1-2 gerezd fokhagyma

A sonkát vékony csíkokra vágom, kis oliván pirítom. Pár perc múlva hozzáadon az apró kockára vágott cukkinit. Megszórom kis rozmaringgal és nagyon kicsi tárkonnyal, és rottyantom őket.
A tejszínt kikeverem a sajtkrémmel,és a mustárral.
Hőkiegyenlítéssel hozzáadom a sonkás cucchoz. A fokhagymát belereszelem a szószba, és összerottyantom. A végén sózom a sonka miatt.
Spagettivel, de pennével is finom, tetejére reszelt sajt mehet.
Anna imádja :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


fú az a kenyeres hercegnős megoldás tök jó! végül is édes bundáskenyér:)

Látom Mágnes ezek szerint Anna is nagy tésztaevő:) feltétlen kipróbálom ezt is. legalább husi is meg zöldség is van egyben a kaján...úgyis olyan macerás mindig egészséges kaját dobni az asztalra...
katuska79
 
 


ne is mondd, ezért találtam ki, mert magában grillezve már nem eszi a cukknit.. Így meg sok husi közt elvész a zöldség :) A tésztát imádja.:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Túrógaluska:
25 dkg túró
2 tojás
1 dl gríz
csipet só
fél cs. teavaj
tejföl

A hozzávalókat jól kikeverem, ujjnyi vastag galuskákat szaggatok, és forrásban lévő vízbe teszem.
Fél cs. teavajat felolvasztok Jénaiban,egy kis pohár tejfölt beletszek, és elkeverem. A galuskákat rászedem, összerottyantom kicsit.
Porcukoros tejföllel nagyon finom !

(Végül is, mint a túrógombóc..: ))

Ebből az adagból nem lesz túl sok, mi Annával ketten 2-szer ettünk belőle.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Étrend ötletek:
1223450688.6047.pdf

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Rozskenyér

50 dkg rozsliszt
1,5 dkg kovászpor (ezt lehet kapni bioboltokban)
1 ek só (na akkor ez az, ami kihagyható)
1 tasak élesztő
2 ek olaj
1 ek cukor
3,5 dl víz
vaj a formához

elvileg a recept szerint a hozzávalókat összekeverjük, jól megdagasztjuk, és 1 órán át kelesztjük...
nos én az élesztőt kevés langyos vízzel és cukorral fel szoktam futtatni, és úgy belekeverni...
miután megkelt, kivajazott, kilisztezett formába tenni kis átgyúrás után, és meleg helyen még egy órán át kelesztjük, bekenjük a tetejét vízzel, és előmelegített sütőben 200 fokon (középen) sütjük 40-50 percig

Mivel nincs kenyérsütőm, ezért mindig sütőben sütök kenyeret tortaformában.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csöre74 2008.10.08 17:50-kor.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Bajor rozskenyér

40 dkg rozsliszt
10 dkg finomliszt
2,5 dkg élesztő
3 dl langyos víz
1 ek cukor (lehetőség szerint barna)
2 kk só
1 kk őrölt kömény

Az élesztőt kevés langyos vízzel és a cukorral felfuttatjuk.
A hozzávalókat jól megdagasztjuk, 2 órán át langyos helyen kelesztjük. A megkelt tésztát átgyúrjuk (óvatosan), sütőpapírral bélelt tortaformába tesszük, kilyukasztgatjuk, vízzel átkenjük a tetejét, és előmelegített sütőben 180 fokon 45-50 percig sütjük.
(kenyérsütő gépben hosszú programot ajánl... ez nekem semmit nem mond, de nektek hátha...)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Ezt nagyon szeretem, igaz, nem is teljes kiőrlésű, nem is barna...

Cipócskák

50 dkg liszt
2,5 dkg élesztő
1 ek cukor
2,5 - 3 dl langyos víz
2 ek olívaolaj
2 gerezd fokhagyma
1 ágacska rozmaring
1 kk kapribogyó
1 kk só

Az élesztőt a vízzel és a cukorral felfuttatjuk, majd az összetevőket összekeverjük, megdagasztjuk. Akkor jó, ha rugalmas. A tésztát kétszeresére kelesztjük (kb 2 óra)
Én két részre szoktam osztani (ezért cipócskák), mély kőtálba teszem, amit előzőleg sütőpapírral béleltem, bekenem a tetejét vízzel, és előmelegített sütőben 190 fokon 40-45 perc alatt készre sütöm.

Gépben is süthető (további infóm nincs)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Gyömölcsös csirkefalatok és variációi

Alaprecept-féle

A csirkemellet/csirkecombot egy kicsit megsózom/fűszerezem (azzal, ami éppen van otthon: oregano, majoranna, rozmaring, sült csirke fűszerkeverék, tárkony..., minimális paprika, bármi :wink: ), olajon egy kicsit elősütöm.

Közben a vöröshagymát, a krumplit, répát, almát, banánt megmosom, megpucolom, felvágom - az almát és héjastól szoktam beletenni, de meg is lehet hámozni. A zöldségekkel és gyümölcsökkel bátran lehet variálni, én legutóbb ezt tettem bele...

Egy tűzálló tálba öntök egy kevés olívaolajat, belepakolom alulra a hagymát, a répát, ráteszem az elősütött husikat, utána a husik közé beleteszem a krumplit, még egy kicsit ízesítem, ha szükséges, de nem kell feltétlenül.
Az egészet letakarom alufóliával, s előmelegített sütőben kb. 180 fokon 30-35 percig sütöm, utána pedig leveszem a fóliát és berakom még kb. 20 percre pirulni. Ilyenkor meg lehet locsolgatni a saját levével, de ha a leves pl. krumplileves, akkor nyugodt szívvel szoktam átkanalazni a husihoz egy kevés krumplilevet.
Ha olyanom van, akkor meg szoktam locsolni a husikat egy kis mézzel, a gyömülcs és a husi a mézzel nagyon jól kiegészíti egymást.

Variációk:
nem a tepsibe teszek krumplit, hanem külön készítek mellé köretet:
* mazsolás rizst, hajdinát, kölest
* puliszkát (asszem polentának is hívják)
* krumplipürét
* párolt zöldséget
* főzeléket

Ha nem teszek mézet a husikra, különböző öntetekkel is meg lehet bolondítani:
* sajtos-mustáros-tejfölös cucc
* juhtúró
* sima reszelt sajt
* és még amit közben kitalál az ember lánya az otthoni hozzávalókból - és rímel az alapétel ízvilágára

Ha köret nélkül esszük, főleg nyáron, sopszkát szoktam hozzá csinálni feta sajttal, sok paradicsommal s isteni, oreganós olívaolajas öntettel, de bármilyen salival finom.

Talán ennyi.

A konyhai alapanyagokból mindenki variálhatja ízlése szerint.
Kipróbálható hallal és másfajta, melegvérű állat húsával is. :)

Jó étvágyat!
:)

Kata&Bori
Kép
Kép
Kép
batkata
 
 


Csináltam tegnap elött lekváros buktát és nagyon finom lett!
Beírom a receptet! :wink:

Hozzávalók:

50 dkg liszt

3 dkg élesztő

3 dl tej

3 db tojás

10 dkg vaj

kevés kristálycukor

20 dkg sűrű szilvalekvár

5 dkg porcukor

1 db citrom héja



Elkészítés: Az élesztőt kevés kristálycukorral tejben felfuttatunk. A lisztet összekeverjük a kovásszal, valamint a tojások sárgájával, az olvasztott vajjal, 5 dkg porcukorral, 3 dl langyos tejjel és a reszelt citrom héjával. Miután alaposan összegyúrtuk, tetejét megszórjuk liszttel, egy konyharuhával letakarjuk, és 30-35 percig kelesztjük. Ezután a tésztát lisztezett deszkára helyezzük, és újra alaposan átgyúrjuk. Kinyújtjuk, téglalap alakúra vagdossuk, majd minden darabot megtöltünk sűrű, kemény lekvárral. A buktákat kivajazott tepsire helyezzük, tetejüket olvasztott vajjal megkenjük, végül 190 fokos előmelegített sütőben aranybarnára sütjük. Porcukorral meghintve tálaljuk.

Kép


Kép
poszani
 
 


Igen ez nagyon fincsi bukta recept, pont így szoktam én is! Bátran próbáljátok ki!
katuska79
 
 


No íme Apa kedvence, pizza a'la Jamie Oliver :lol: :

Hozzávalók (1,5-2 tepsire elegendő, én sokszor csak a felét készítem el):
1 kg liszt
6 dl langyos víz
30 g friss élesztő vagy 21 g száraz élesztő
30 g méz vagy cukor
30 g só

Elkészítés:
Oldd fel az élesztőt és a mézet/cukrot a langyos víz felében.

Halmozd föl a liszt + só keverékét, és öntsd az élesztős keveréket a közepébe. Utána öntsd a maradék vizet is bele.

Pár percig kell dagasztani, amíg egybe nem áll a tészta. Akkor jó az állaga, ha nem ragacsos, könnyen le tudod szedni a kezedről.

Formázd gömbölyűre, majd takard le és tedd huzatmentes helyre. Fél-1 órát pihentesd.

Olajozd be a tepsit, majd lapogasd bele a tésztát (nyújtófával is lehet, én kézzel szoktam, úgy gyorsabb), tetszés szerinti vastagságra (én általában kb fél-1 cm-re szoktam, de ahogy sikerül :wink: ). Még sütés közben is fog kelni, ezt figyelembe kell venni a vastagságánál.

Feltétet bármit tehetsz rá, amit szeretsz. 220 fokra előmelegített sütőben 10-12 perc alatt készre sül.

Én ilyen feltétekkel szoktam:
1. Szalámis: natúr paradicsompürével megkenem, rá csípős paprikás szalámi + hagymakarika + zöldpaprika, tetejére sajt (mozzarella vagy trappista)

2. Hawaii: natúr paradicsompüré, rá csirkesonka, 1 doboz kukorica, 1 doboz darabolt ananászbefőtt, sajt

3. Tonhalas: natúr paradicsompüré, rá 1-2 doboz tonhaltörzs levétől lecsepegetve, hagymakarika, sajt

4. Fokhagymás: ez nem igazán pizza, de szeretjük :D Olívaolajba keverek fokhagymát és oreganót, ezzel a keverékkel kenem meg a tésztát.

Nagyon egyszerű, finom, és nagyon gyorsan elkészül. Eddig mindenkit sikerült vele lenyűgöznöm, aki kóstolta :wink:

Kép
vickybabe
 
 


fú de klasssz pizza recept! vacsira megsütöm!!!!
Először azt olvastam, hogy1kg langyos liszt:)....
katuska79
 
 


püspökkenyér:

1 egész tojást, 20 dkg cukrot és 5dkg vajat habosra keverünk.
Hozzáadunk 25dkg lisztet, egy csomag sütőport és egy db tejfölt.
Teszünk bele mazsolát, apróra vágott diót, azsalt gyümit, csokit ki mit szeret és vajjal kikent formában lassú tűzön készre sütjük.
katuska79
 
 


Csokis-joghurtos kuglóf receptje

Hozzávalók:

25 dkg margarin
4 db tojás
35 dkg cukor
5 dkg étcsokoládé (én a dupláját szoktam :roll: )
45 dkg liszt
2 ek. kakaó
5 dl natúr joghurt
1 cs. sütőpor
1 cs. vaníliás cukor
tortabevonó/étcsokoládé

Elkészítés:

Habosra keverjük a tojást a cukorral, majd hozzáadjuk a gőz felett felolvasztott csokit és vajat.
Ezután a joghurtot, végül a sütőporos lisztet, a kakaót és a vaníliás cukrot.
Mindezt óvatosan sima masszává keverjük, majd beleöntjük a kuglóf formába.
40-50 percig sütjük 180'C- fokon- előmelegített sütőben.
Kihűlt állapotában a felolvasztott csokit a tetejére kenjük.

Nagyon fincsi,már többször csináltam!!
:D
vaskóné
 
 


Gondolom ha nincs kuglóf forma akkor megsül a püspökkenyér formában is?

Hmmm jó kis gulyásleves után fincsi kuglóf:)
katuska79
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: