Új privát üzeneted érkezett!

Az eredeti recept 1tk cukrot is tartalmaz, de a modern változat kihagyja – egyrészt egészségesebb így a palacsinta, másrészt kevésbé ég oda (és abszolút nincs rá szükség).

Hozzávalók

* 2 csésze liszt (mérés előtt átszitálva)
* 2.5 tk sütőpor
* 1/2 tk só
* 1 tojás felverve
* 1.5 csésze tej
* 2 ek olvasztott vaj

Elkészítés

1. Keverjük össze a lisztet, sót és sütőport, majd adjuk hozzá a tejet, tojást és a vajat.
2. Vajazzuk meg egy kicsit a palacsinta sütőt, és egy kis merőkanál tésztát öntsünk a forró serpenyőbe. A palacsinta massza tészta elég tömény, így nem folyik teljesen szét a serpenyőben - de a serpenyő mozgatásával segítsük a massza egyenletes eloszlását! A palacsinta átmérője legyen kb 10cm.
3. Süssük mindkét oldalon kb 1-2 percig.
4. A serpenyőt nem szükséges újra megvajazni.
5. Hagyományosan vajjal és juharsziruppal tálaljuk, de mézzel vagy lekvárral is nagyon finom (ezt a palacsintát nem lehet feltekerni, hanem laposan kell enni, mint a blinit).

Tippek

* Magas vérnyomásban szenvedők és egészséges életmód követői hagyják ki a sót! Vaj helyett lehet olajat is használni.
* Vastagsága végett az amerikai palacsinta remek tészta ünnepi motívumok készítésére – csupán helyezzünk fém formákat a serpenyőbe, és öntsünk egy-két kanál tésztát a formákba – kb fél cm vastagságban. Amikor a tészta egyik oldala megsült, óvatosan nyomjuk ki a formából és süssük át a másik oldalát.
* A tésztához használhatunk teljes kiőrlésű lisztet, kukorica, vagy hajdina lisztet is.
* Mandula lisztből készített palacsinta a low-carb diétát követők számára ideális.
* A tésztához adhatunk reszelt almát, mazsolát, reszelt citrom héjat, fahéjat, darált diót-mogyorót, és tálalhatatjuk csoki vagy mogyorókrémmel is.
* Néhány szelet palacsintát gyorsan egyszerű süteménnyé, pl tortává varázsolhatunk - a palacsinták közé tegyünk vékonyra vágott banán szeleteket, majd öntsük le mogyoró ill. csoki krémmel.


Én ezt a változatot szoktam csinálni,de van egy másik is,amikor a tojásokat külön választjuk és a fehérjét kemény habbá vert állapotban keverjük a masszához.
Aranybarnára kell csak sütni és a nyers oldalára lehet bármi ízesítőt...Pl banán,áfonya,alma stb.De ha valaki valami sósas enne,akkor bacon szalonna,kukorica stb. is rá rakható,majd megfordítani,pár pill és kész.
Jajj!De finom! :D

Eszter

Kép
 


Képet elfelejtettem rakni.Találtam egy gusztát... :roll:

Kép

Eszter

Kép
 


Eszter: én a B verziót szoktam gyártani, amikor külön vered fel a fehérjét... úgy talán kicsit könnyebb, levegősebb a palacsinta, de majd ezt a verziót is kipróbálom :wink:

Csöre
 
 
 
 
 

 
 

Francia gesztenyetorta:

Hozzávalók:
30dkg darált keksz vagy darált teaüstemény
10dkg vaj
5dkg porcukor
50dkg gesztenye massza
10dkg vaj
tej vagy tejszín
2-3 kanál rum

A kekszet cukorral és a vajjal összegyúrjuk, majd egy tortaformát vízzel kiöblítünk és ezt a masszát bele nyomkodjuk úgy, hogy körben legyen egy kis pereme. Nem baj ha morzsálódik.
A gesztenyemasszát, a vajjal és annyi tejjel vagy tejszínnel habosra keverjük, hogy lágy krémet kapjunk. Rummal ízesíthetjük.
A masszát beletesszük a tészta közepébe, a tetejére meggyet teszünk kicsit belenyomkodva és hűtőbe tesszük egy napra. Fagyasztóba is jó és akkor nem kell oylan sokáig! Tálalás előtt csak lehúzzuk róla a tortakarimát és már lehet is enni.
 


Ezeket sutotem penteken;Nesszkaves-szelet
6 tojasfeherjet egy vaniliaval 8 kanal cukorralfelverjuk kemeny habba es hozzaadunk 4 tojassargajat,15 dkg diobelet daralva,3 evokanal lisztet 1 sutoport osszekavarjuk kiolajazott lisztezett tepsibe tesszuk es megsutjuk(en alufoliaval kiberelem igy nem ragad bele)
A tetejere 1 rama margarint 20dkg porcukorral habosra kavarunk hozzaadunk 2 tojassargajat 3 evokanal nesszkavet.Ezt rakenjuk a kihult sutemeny tetejere
A kremre piritot vagott diobelel megszorjuk es olvasztot et csokoladet potyogtetunk

Kati suti
50dkg lisztbol,15dkg cukorbol,15dkg zsirbol,3 tojas sargajabol,1 csomag sutoporral,egy keves tejjel tesztat gyurunk.Harom lapot sutunk egyet morzsava zuzunk(szoktam tenni meg egy keves parasztkekszet is hozza)vanilias tejbe aztatjuk 2 evokanal kakaot es ugyan ennyi barack lekvart.15dkg cukrot,10dkg vajat,keves rumot jol osszekeverjuk,Ezt be teszuk a ket lap kozze A tetejere 3 tojas feherjet,15dkg porcukorbol habot verunk goz felet.

Tetyk& a fiúk
 
 


A Kati sütit meg kell csinálnom...már csak a neve miatt is :)

Fokhagyma mártás 1

2-3 gerezd fokhagymát összezúzni, megsózni picit, majd egy kevés olajat ráönteni. így állni hagyni a hűtőben fél, egy órát, majd egy két kanál langyos vízzel összekeverni.Ezzel lehet ecsetelni pl lángost, vagy húst, halat.

Mártás 2:

Olajon, vagy zsíron két három gerezd fokhagymát, egy kanál lisztet megpirítani. (mint a rántás) majd felönteni két deci húslével (leveskockából is jó ha épp nincs más) plusz egy kis petrezselyem zöld. Összeforralni, hogy besűrűsödjön és már kész is. Sózni igény szerint.
 


Ezt is erdemes kiprobalni egy ora sem kell es kesz
Makos-kokuszos szelet
8 tojas feherjet es20 dkg cukrot kemeny habba verunk belekavarunk 10 dkg makot,8 dkg kokusz reszeleket 3 kanal lisztet es sutoport tepsibe alifoliat teszunk olajazzuk es lisztezzuk bele teszuk a tesztat esd megsutjuk
Krem;a 8tojas sargajat 6-7kanal lisztet,10kanal cukrot,3 vaniliacukrot 6-7 deci tejbol pepet fozzunk amikor megkemenyedet levesszuk a tuzrol hozza kavarunk 1 margarint.
A krem3/4 reszet rakenjuk a lapra majd befedjuk keksszel a maradek krembe kapucsino port szorunk es rakenjuk a kekszre.
FINCSI!!!!!!!!!!

Tetyk& a fiúk
 
 


Már jó pár hete lógok vele :oops:

hozzávalók:

4 tojás
18 dkg cukor
18 dkg vaj
20 dkg liszt
1 csomag sütőpor
töltelék - csoki törve ezt még a maszzába kevered (10 dkg),
nutella, gyümi (ezt lisztben megforgatod, és akkor nem megy le a tészta aljára /elvileg/) ezeket meg a formába adagoláskor teszed bele

Sütő 180 fokra előmelegít! Muffinformába papírok, vagy kiolajoz.
A tojások sárgáját és a cukrot habosra keverjük, majd hozzáadjuk az olvasztott vajat. Belekeverjük a lisztet, sütőport, majd óvatos mozdulatokkal a felvert tojásfehérjéket.
Az elkészült tésztát bekanalazzuk a formába. Kb. 26 percig sütjük.
Hanna: amit hozzád vittem, abban nutella és csoki darabok is voltak, meg ha jól rémlik vaj csak 15 dkg volt, és belecsúszott egy tasak vaníliás cukor is a masszába ;)


Másik:

Sztracsatella muffin Stahl-féle

10 dkg tej- vagy étcsoki ízlés szerint
15 dkg puha vaj
15 dkg cukor
2 teáskanál vaníliaaroma (nálam vaníliás cukor volt ehelyett :oops:)
2 tojás
3-4 evőkanál tejszín
15 dkg liszt
1 teáskanál sütőpor

Muffinformákat kibéleljük muffinpapírokkal. A sütőt előmelegítjük 175 fokra.
A csokit apróra vágjuk, a lisztet elkeverjük a sütőporral. A vajat robotgéppel habosra keverjük a cukorral és a vaníliaaromával, majd egyenként hozzáadjuk a tojásokat, és jól összedolgozzuk. A masszát kevés tejszínnel (vagy tejjel) fellazítjuk, és hozzákeverjük (fakanállal) a sütőporos lisztet és az apróra vágott csokit.
A tésztát formákba kanalazzuk, és 25-30 perc alatt készre sütjük.

Jó muffinozást! ;)

 


babapiskótás receptek:

A piskótával kibélelünk egy üvegtálat (ebben a legszebb) és rummal meglocsoljuk.
15dkg vajat 15dkg porcukorral habosra kavarunk és beleteszünk 15 dkg örült mandulát vagy mogyorót vagy diót ami épp van.A krém egy részét ráöntjük a piskótára, majd újra piskóta és krém. a tetejére tejszínhabot verünk és pár órára hűtőbe tesszük.

Ez egy kicsit macerásabb, de nagyon szép tortát lehet készíteni így!
A trotaformát kibéleljük babapiskótával, az oldalát is. 4dl tejszínt 4 dkg cukorral felforralunk. (nem szabad verni,c sak kavarni) majd ha felforrt akkor kevergetve kihütjük. zután betesszük a hűtőbe vagy fagyasztóba és jó hidegre lehűtjük, majd kemény habot verünk belőle. (lassan verődik fel de mégeri szenvedni vele.) Ezután beleteszünk átpaszírozott meggyet vagy epret vagy málnát és rákenjük a piskótára a felét. ezután megszórjuk egész gyümölcsökkel majd a maradék krémet is rátesszük. A tetejét babapsikótával, gyümölccsel díszítjük. Nem kell sokáig állni hagyni mert hamar összeáll az egész.
 


Őrült mandula... :lol:

Eszter

Kép
 


Eszter! észre sem vettem :lol: :lol: :lol:

Meggyes lepény:

nagy tepsi méretben:
80dkg lisztet (1kilóból is lehet csinálni akkor vastagabb, keményebb a tészta)
összemorzsolni 20dkg margarinnal vagy zsirral, három tojás sárgájával, 2dl tejföllel, 2 késhegynyi szódabikarbónával és annyi tejjel, hogy könnyű legyen vele dolgozni. Cukrot ízlés szerint kell beletenni. (meg kell közben kóstolni és úgy becukrozni)
1 órát pihentetni majd kinyújtani, kikent tepsibe teríteni. A tésztát meg kell szórni prézlivel vagy búzdarával, majd jöhet rá az előzetesen becukrozott kinyomkodott megy jó bőven! Majd a tészta másik felét is kinyújtani vagy akár rácsokat is lehet sodorni és azzal befedni. Villával megszurkálni, tojással megkenni és mehet a sütőbe. Addig sütni míg szép színe nem lesz.
 


Katuska! Éhen halok! :twisted:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
 
 


Zöldbableves (Ződfuszujkaleves) a'la Batkata

Egy kevés hagymát kevés olajon megdinsztelek, megsózom, hozzáteszek egy-két szem közepes meghámozott, kockára vágott krumplit, kevés karikára vágott sárgarépát.

Nagyon kis ideig hagyom őket "összebarátkozni", utána töltök rájuk egy kevéske meleg vizet (fontos, hogy meleg legyen, hogy a krumpli ne keményedjen meg).

A zöldbabot megpucolom, kb. egyforma méretűre töröm, s hozzáteszem a hagymás-répás-kruplis léhez. Felöntöm anni meleg vízzel, amennyi levet akarok a leveshez. Ezután cseppentek egy nagyon kevés ecetet - én úgy szoktam, hogy az ecetes flakon kupakjába öntök, s abból löttyintek a levesre ízlés szerint. Ezután megkavarom, s lassú tűzön készítem tovább.

Mikor forrásközeli állapotban van a leves, s a benne lévő zöldségek is megfőttek, akkor "piros rántást" készítek annyi paprikával, hogy épp egy kis színt kapjon a rántás, hozzáöntök egy kis leveslevet, csomómentesre keverem, s hozzáöntöm a leveshez.
Így egy kicsit rotyogtatom, tálaláskor pedig tejfölt teszek bele.

Ötlet:
pirítóssal nagyon fincsi

Fontos: ha fémedényben csináljuk a leveskét, akkor ne hagyjuk benne sokáig, mert könnyen megromolhat. Nekem nagyon sokszor lett rosszízű az egész, mert bennehagytam. Jobb áttölteni főzés/evés után egy ételtartó dobozba vagy jobb már eleve zománcos edényben készíteni.

Jó étvágyat! :D

Kata&Bori
Kép
Kép
Kép
 
 


Kimaradt a leves fűszerezése!
Szóval mikor hozzáteszem a rántást, akkor petrezselyemzöldet, nagyon kevés kaprot (ettől nagyon izgi íze lesz), s más kedvenc zöldfűszereket teszek bele (ami otthon akad).

Fontos, hogy amikor a végén rotyogtatom a levest, fedő alatt tegyem, hogy a fűszerek illata ne "szökjön meg"

Kata&Bori
Kép
Kép
Kép
 
 


Zöldbabos felfújt Batkata módra (ill. ahogy tegnap csináltam)

Megpucolom a zöldbabot, egyforma hosszúságúra töröm/vágom, sós vízben egy kicsit meglobbasztom.

Kb. 3 dl tejfölt összekeverek musárral és két tojássárgával, sóval, meg más kedvenc fűszerekkel. Hozzáteszem a megpucolt babot, s hagyom egy kicsit állni, hogy érjenek össze az ízek. Ezután felverem a tojások fehérjét, s hozzáteszem a tejfölös masszához.

Egy kivajazott/(olíva)olajjal kikent tűzálló tálba teszek kockára vágott főtt krumplit (ez maradék volt, de lehet készíteni is), melléöntöm a tejfölös-tojásos-babos cuccot, s az egészet betolom az előmelegített sütőbe. 180 fokon kb. 30-45 percig készítettem. Félidőben hagymakarikákat tettem rá, s egy kicsit meg is grilleztem a tetejét.

Lehet reszelt sajtot is rátenni, s azt megpirítani rajt, sőt a masszába is bele lehet keverni, de tegnap nem volt kedvem sajtot reszelni, így jutott eszembe a hagyma...

Jó étvágyat hozzá! :D

Kata&Bori
Kép
Kép
Kép
 
 


Pulykamelles edd meg' kaja!

Hozzávalók:

0,5kg.pulykamellfilé
4 fej lilahagyma
1 fokhagyma


4-5db krumpli
rizs

fűszerkeverékem:
jódozott só,kakukkfű,rozmaring,paprika,fokhagyma,bors,majoranna

A pulykamellet kis kockákra vágom és a fűszerkeverékkel nyakon öntöm.Azt hagyom pár percig állni,addig előveszek egy magasabb tepsit.Vajat darabolok bele,rákarikázom a hagymát,fokhagymát(kis darabokban).Kis kockákra vágom a krumplit és bele hajigálom...
:) kevés oliván megpirítom kicsit a husit,majd még úgy jó levesesen beleborítom a tepsibe a többi cucchoz.
Ezt lefóliázom és a krumpli megpuhulásáig úgy hagyom.Aztán leszedem róla fóliát és nem tudom,hogy meddig sütöttem,de addig amíg aranybarnás nem lett a krumpli....Majd kivettem és az alján lévő szaftot rákanalaztam a megfőtt rizsre(jó trutyis legyen).
Úgy tálaltam,hogy a tányéron elterítettem,de jó gazdagon a tepsis cuccot,majd a közepébe lyukat fúrtam"" :D És belekanalaztam a rizst.Olyan kínais jellegű volt nekem.Nagyon ízlett mindenkinek.
Csak azért nm csináltam képet,mert egyből elfogyott és lemaradtam... :o :lol:
JÓ ÉTVÁGYAT!

Eszter

Kép
 


Ja és 200 fokon sütöttem... :P

Eszter

Kép
 


Peni!

Fanta szelet

Hozzávalók: 6 ek. cukor, 6 ek. liszt, 6 tojás, 1 dl étolaj, 2 ek. kakaó, 1 csomag sütőpor
krém: 25 dkg margarin, 50 dkg túró, 2 csomag vaníliás cukor, 25 dkg porcukor
máz: 8 dl Fanta, 2 csomag vaníliás puding

elkészítés: A tojásfehérjékből kemény habot készítünk, a cukor folyamatos hozzáadásával. Majd hozzákeverjük a tojások sárgáját és lazán a lisztet, a kakaót, a sütőport és az olajat. A tepsit kibéleljük sütőpapírral, ráterítjük a tésztát, majd mérsékelten meleg sütőben megsütjük. A margarint, a porcukrot és a vaníliás cukrot habosra keverjük, majd összedolgozzuk a túróval. A kihűlt tészta tetejére simítjuk. A pudingot a Fantában főzzük meg, és a krém tetejére kenjük. Amikor megdermedt, vizes késsel szeleteljük.

 
 


Szemes paszuly leves ahogy dedmamatol tanultam aki a hetvegen lenne 100 eves :(

tehat ;a paszulyt be aztatom jo 12 oraval hamarabb mint ahogy kesziteni akarom(kuktaba fozom meg)
dinsztelek egy voros hagymat olajon(megcsak azert is feheret)egy-ket cik fokhagymat karikara vagok murkot(sargarepa)petrezsejem gyokeret, karalabet (kockara vagva),zellert szinten kockara,mikor meg puhultak egy keves paprikat szorok ra es osszekeverem es gyorsan fel is toltom vizzel hogy el ne egjen a paprika.Bele teszem a fuszulykat(paszulyt)es 1-2 pityokat(krumplit)kockara vagva.Hozza adok egy soba pacolt fustolt diszno labat amit elore kifozok a sotol.Egy fel ora foves utan a kuktaba kesz van.Mikor fel nyitotam a kuktat tarkonyt teszek bel es rantast, es egy tojasbol ereszteket.Talalas utan meg lehet izesiteni ecettelv.tejfollel

Tetyk& a fiúk
 
 


Sárgabarckkrémleves

Egy adagra kb. 2-3 jó érett sárgabarcakra van szükség, a receptet kb. 4-6 adagra írom.

8-10 sárgabarackot felteszek főni kb. 1,5 liter vízzel, őrölt fahéjjal, őrölt szegfűszeggel és ízlés szerint cukorral (én 4-5 evőkanállal teszek bele). Közben 1/2 cs. vaníliapudingot kikeverek 2-3 dl tejjel. Ha jól szétfőtt a sárgabarack, szétturmixolom botmixszerrel, majd behabarom a pudinggal (ún. hőkiegyenlítéssel, azaz a pudingba merek 6-8 evőkanállal a forró sárgabarackléből. Így nem csapódik ki a tej). Ha van még otthon kis sárgabarck, a keményebbekből pár darabot kis kockákra vágok és a végén dobom bele a levesbe (az már ne főjjön szét). Amikor kicsit már kihűlt, citromlével ízesítem.

Hidegen kell tálalni, én nagyon szeretem.

Edit + Bálintbaba

KépKép


Bebi kaja receptek.

Fahejas csirkes finomsag
fel krumpli
1 darab fahej (egeszben)
fel alma, lehetoleg edes
1 kis darab sutotok (lehet cukkini is)
40g csirke
egy kis olivaolaj, mikor befejeztuk a fozest

A fahejat, az almat, es a csirket megfozzuk egyutt. Kulon megfozzuk a krumplit es a sutotokot (az utobbi elveszi az alma savassagat).
Mikor ez kesz, at turmixoljuk a zoldsegeket es gyumolcsoket (persze a fahejat kiveszuk es eldobjuk), hozza adjuk a csikerhusit, es azzal is atturmixoljuk.

Kép
 


Porehagyma
burgonya
repa
Mindenki ugy adagolja, ahogy szereti.
Megofozzuk az osszes zoldseget, leturmixoljuk, de a porehagymat kulon, mivel azt le kell szurni mielott ossze kevernenk a tobbi zoldseggel.

Kép
 


30g repa
30g cukkini
40g csirke, vagy marha hus
50g krumpli

Mindent megfozunk (en ugy szoktam mint a huslevest es elteszek belole lefagyasztva tobbszorre, habar a fiam ugy is ellenal es nem akarja enni a zoldseget :) ) es leturmixoljuk.

Kép
 


• 250 g burgonya
• 50 gr brokkoli
• 50 g zoldbab
• 50 g hagyma
• 1 kiskanal oliva olaj a vegen
Megparoljuk a hagymat, par percig, hozzadjuk a burgonyat es felontjuk vizzel. Forraljuk addig amig felig meg nem puhult, utanna hozzaadjuk a brokkolit es a zoldbabot (tegyel bele ket komenymagot, igy kevesbe puffaszt a brokkoli es nem is szagit annyira). Utanna puresitsuk.

Kép
 


Rita! Ezek tök jók!

Ádám kedvencei:

céklás csirkemell

1 cékla
1 krumpli vagy 1 kis maroknyi rizs
csirkemell (4 kockányit szoktam-akkorát mint a brassói)

Együtt megfőzöm őket. (vagy párolom) Összeturmixolom annyi főzőlével, hogy pépes állagú legyen. Nálunk ez a legnyerőbb.

Baba vadas:

2 répa
2 fehérrépa
1 krumpli
4 kocka csirkemell

Főzöm vagy párolom. Főzőlével turmixolom.

Brokkolis krumpli:

Apróra csipegetett brokkoli rózsákat és 1 szem krumplit megfőzök. Csirkemellel finomabb, mint natúr. Főzőlével turmixolom.

 
 


5-6 szem szilva
1krumpli
4 kocka csirkehús

A krumplit a hússal megfőzöm. Mikor majdnem jó, pár percre beledobom a meghámozott szilvát. Összeturmixolom egy kis főzőlével.

Ugyanezt szoktam körtével is.

 
 


Ingyenesen letölthető nagy babaszakácskönyv,hasznos ötletekkel,receptekkel!!!
http://www.kismamablog.hu/konyvek

KépKép KépKép
 
 


Májas-almás-tököcskés babakaja
1 csirkemáj
1 krumpli
1 alma
egy pici tököcske 1/4-e

krumplit előfőzöm, majd bele a tök és az alma, puhára főzöm-párolom
a májat megfőzöm, majd a többiekhez adom egy lehelletnyi olívaolajjal
turmixolom

Csöre
 
 
 
 
 


Sárgarépás finomság :
2-3 sárgarépát és 1-2 szem aszalt sárgabarackot megpárolok. (a barackból ne többet, mert nagyon intenzív). Ha kész, egy kicsi fahéjjal összeturmixolom. Mint a baracklekvár, olyan az íze, Anna kedvence volt :)

Gyerekeim kedvenc tízóraija:
natúr joghurt
gyümöcs
7 gabonás pép vagy kölespép,vagy Sinlac

A gyümit pépesítem (turmix vagy reszelő), beleteszem a natúr joghurtba, egy kanál 7 gabonás pépet (kölest,Sinlacot) hozzáteszek, összezutyulom, és mehet is a finom házi gyümölcsjoghurt.

Krémtúró:
fél csomag túró
fél-1 pohár natúr joghurt
fél banán
alma
kicsi fahéj

Almát, banánt külön pépesítem, mert a turmixot kis ideig szabad nyomni.A gyümit a túróval,joghurttal turmikgépben összekutyulom, nagyon rövid ideig nyomom, különben nyákos lesz a túró. Ha nagyobb a gyerek, lehet simán villával jól összedolgozni.

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


Sós túrógombócos csirkemell:

- 2 csirkemell
- 1 fej hagyma
- 1 nagy 20%-os tejföl
- kiskanálnyi őrölt pirospaprika
- só
-vegeta

- 1 nagy csomag túró
- tejföl
- búzadara
- kis liszt
- só

A hagymát apróra vágom, feldarabolom, kis olajon megfonnyasztom. A kockákra vágott mellehúst sózom, vegetázom, majd fehéredésig pirítom. Aztán felöntöm kb. 2 dl vízzel, és fedő alatt hagyom puhulni. 1 doboz tejfölt elkeverek pirospaprikával és 1 kk liszttel. Ha puha a hús, akkor ráöntöm, és összerottyantom. Ha híg, sűrítem, de nem szokott híg maradni csak, ha nem 20%-os a tejföl.

Közben elkészítem a szokásos módon a túrógombócot, csak sót teszek a masszába, meg a vízbe is. Kifőzöm.
A ragus cuccot csak táláláskor teszem rá az adagokra.
Amúgy fincsi főtt tésztával is, de gombóccal az igazi.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára krisz78 2009.09.04 20:06-kor.

 
 


Ja, ízlés szerint sózni, vegetázni.

 
 


Tetyk! Addig is míg Hanna nem teszi fel az ő baconos csirkemáját, felteszem én.
Semmi extra.
Minden egyes csirkemájat egy vékony szelet baconba tekerek. Jénaiba teszem őket, borsozom. (sót nem szabad) Fólia alatt sütöm, majd, ha puha, leszedem és amikor megpirul, jó is. Kb. 30-35 perc szokott lenni 200 fokon. Krumplipürével és valamilyen salátával szoktam tálaálni.

 
 


Újabb gyors kaja. (de ez csak frissen igazán finom)

Nagyon sűrű palacsintatésztát csinálok, de nem cukorral, hanem sóval, borssal ízesítem.

2 nagy csirkemellet kifilézek, felszeletelek, ujjnyi csíkokra vágok. Beleforgatom őket a sűrű masszába.

Nagyon forró olajban, teflon serpenyőben (fritőzben ne, odaragad) megsütöm. Mire a bundája aranybarna lesz, a hús is megpuhul belül. Görög salival vagy tzatzikivel szoktam tálálni, és sült krumplival.

 
 


Még egy gyerekbarát gyors kaja. Kb. 20 perc az előkészület, aztán sül magától.

Tepsis comb zöldségekkel

4 csirkecomb
krumpli (kb 4-5 szem)
2-3 paradicsom
2 nagy fej hagyma
5-6 fej gomba (nagy)
só, fűszerek

De ezt ízlés szerint lehet más zöldségekkel is variálni.

A tűzálló tálba kis olajat öntök, rá a felkarikázott, fűszerezett krumpli, karikára vágott hagyma, paradicsom, gomba. A csirkecombokat a tetejére teszem, félig belesüllyesztve a zöldségekbe. Előtte fűszerezem tetszés szerint.

Fólia a tetejére, sütőben 200 fokon sütni. Amikor már puha a hús is meg a krumpli is, fólia le, kicsit pirítani. Ennyi.

 
 


Ketchupos hús

Hozzávalók:

hús,lehet oldalas,csirkecomb,szárny...ki mit szeret

sima ketchup

csípős ketchup

oregánó

egy kis zúzott fokhagyma

A húst érdemes egy nappal előtte bepácolni,hogy jól összeérjenek az ízek.Mennyiséget nem írok,jól takarja be a húsit a szósz.
Tepsibe tesszük,sörrel leöntjük,hús mennyiségétől függ mennyivel.
Fólia,sütés,ha már jól elfőtt alatta a folyadék,fólia le,és még 10-15 perc pirítás.200 fokon kezdem sütni,majd egy kicsit lentebb veszem.Gyors kaja,nem kell mellette állni.Köret lehet krumpli,de friss puha kenyérrel is nagyon finom.Lehet "tunkolni"!!!
Jó étvágyat!

KépKép KépKép
 
 


Hogy egy helyen legyen :wink:
hanna30 írta:Babakaják:
http://www.macoka.eoldal.hu/

Csöre
 
 
 
 
 


Spenót csirkével

Senót(tetszőleges mennyiségű)
((((Én találtam olyan mirelit spenótot,ami ki van porciózva kis kockákra és csak natúran apróra vágott spenót.Ebből csináltam tegnap és 6 kis kockából.)))
Csirkemell (fagyasztott kocka-1-2db)
1 nagyobb burgonya
Anyatej(ez elhagyható)
Natúr joghurt(Danone) 2-3 kiskanálnyi

A spenótot,ha friss megfőzni,ha ez a mirelit változat,akkor kevés vízben megpárolni.
Külön megfőztem a krumplit is.
Turmixba tenni a kocka husit,a kész spenótot,a krumplit,a joghurtot(ha van fagyasztva,esetleg frissen-a.tejet)És mindezt össze kell trutymákolni és kész!:D



Pulykás szilva rizzsel

4-5 szem lédús szilva
3 ek. rizs
1 kocka p.mell(fagyasztott)
1 tk. oliva olaj

A Szilvát és a rizst(a húst is,ha friss) megpárolni külön-külön.
Mindezt a turmixba kell rakni,hozzá adni az olajat és lehet pürésíteni.


Szilvapüré csibehússal

8-10 szem szilva
3-4 kocka burgonya(tetszőleges)
1 kocka cs.husi(fagyasztott)

Szilvát kevés vízben puhára főzni,majd megtisztítani.(Egyből lehet az aprítóba rakni)Közben a krumplit is meg kell párolni.( húst is,ha friss)
Ezt az egészet össze trutyizni és kész.
Ez nagyon bejött nekünk! :wink:

Most úgyis a szilva ideje van,ezért az ilyen recik!Ezeket csináltam a héten,amik még nem voltak!
Jó volt mind!!!!

Eszter

Kép
 


Jajj,most nézegettem,hogy Krisz is rakott már fel ilyen szilvapüré csirkehusival.Csak az adagolás más.... :oops: :)

Eszter

Kép
 



KépKép KépKép
 
 


Én rizstejjel csináltam és tettem még bele meggyet és aszalt s.barackot és szilvát. és őzgerincben sütöttem.

http://www.szamoca.eoldal.hu/cikkek/tortak/csokitorta

Kép

Kép
 
 


Hanna linkje...
Berakom,ha szükség lesz rá,meg legyen... :wink:
http://freeportal.hu/babakonyha/

Eszter

Kép
 


Sapka horgolás:

először 10 láncszemet összekapcsolunk körré.
1 sor rövidpálca
2. .sortól kezdve egy ráhajtásos pálcák. Minden második szembe kettő pálcát csinálunk. Szóval 1-2-1-2. Addig csináljuk így amíg a fejtető szélességét el nem értük.
Innentől minden szembe egyet horgolunk. Én egy és két ráhajtásos pálcasorokkal dolgoztam mert az gyorsan halad. Egy pár sor után fejformától függően elkezdjük fogyasztani a sorokat. Én arányosan szoktam a képzeletbeli négy oldalról egy egy szemet elfogyasztani. Ha úgy látom kicsit bő, akkor a következő sorban többet fogyasztok.

Ha vastag pántot szeretnék akkor egyszerre letűzött egy ráhajtásos pálca sort csinálok.

A minta a szélén:

első szembe 5db egyráhajtásos pálca, innen számolva a harmadikba egy rövidpálca, a következő szembe újra 5 egyráhajtásos pálca, a harmadikba egy rövidpálca míg körbe nem érünk.

Egyszerű virágdísz:

a virág 5 sziromból áll, minden szirom három szemből.
10 szemből láncszemkört készítünk.
1.sor: 15db rövidpálca (arányosan eloszlatni a tíz szemen)
2. sor. a szirom első szeme: egy rövidpálca, egy egy ráhajtásos pálca
2. szembe: két kétráhajtásos pálca
3.szembe egy egy ráhajtásos pálca, egy rövidpálca
majd jöhet az újabb szirom ugyanígy.

Magasszárú cipőcske:

20 szemből láncszemsort készítünk, majd körbe körbe kell horgolnu rövidpálcákkal vagy egy ráhajtásos pálcákkal úgy, hogy a két végén szaporítani kell, hogy tartani lehessen az ovális formát. Ez látszódik közben mert ha kevset szaporítunk akkor elkezd felkunkorodni. Hat kört kell horglni, hogy elég legyen a méret.
Ezután egy sort minden szaporítás nélkül simán körbehorgolunk rövidpálcával. Ettől felkunkorodik körbe, kiadja a formát.
Két sor egyráhajtásos pálcát vagy legyező sort készítünk mindegy csak a szem szám megmaradjon.
Ezután az orr részen középen kiválasztunk 11 szemet és azon fogunk dolgozni. oda vissza horgolunk kb 6-7 sor egy ráhajtásos pálca sort vagy legyező mintát kinek melyik megy. A sorokat addig horgoljuk, míg a lábfej méretét meg nem kapjuk. Ezután oldalt hozzávarrjuk vagy horgoljuk a talprészhez.
Ezután jön a boka rész. Először is körbehorgoljuk az egészet egy rövidpálca sorral mert ugye itt most már egy lyuk van ahol a lábat bedugjuk. És elkezdjük körbe körbe horgolni tetszés szerinti pálcákkal, mintával. Én fogyasztottam mert bőnek találtam. A végét lehet díszíteni olyan mintával, mint a sapihoz is írtam.
A boka részhez befűztem egy szalagot.

A legyező minta:
1szem rövidpálca, egy szem kimarad, két szem egy ráhajtásos pálca, egy szem kimarad, egy szem rövidpálca stb stb

Na hirtelen gyorsan ennyi sikerült. Ha valami nem érthető megpróbálom újra
 


Intelligens krémes:

hozzávalók:
8 tojás
25dkg cukor
5-6 csomag vaníliás cukor
15dkg vaj vagy margarin
10kanál liszt
1liter tej

A tojások sárgáját a vajjal és a cukorral habosra keverni, majd fokozatosan hozzáadni a lisztet, vaníliás cukrot, tejet és a felvert tojás fehérjét.

A tepsit kikenni, morzsával megszórni vagy sütőpapírral kibélelni.
Az egészet hideg sütőbe kell tenni és a legmagasabb fokozaton 20 percig sütni (alsó sütéssel) majd takarékra venni és 1+negyed órát sütni. Az ajtót nem szabad közben kinyitni!

Ha kész akkor olyan lesz, hogy egy réteg tészta, egy réteg krém és egy réteg (nekem kicsit zselés lett) hab. Ha kihűl könnyebb szeletelni.

Én karamell öntetet csináltam hozzá:

5 kanál cukrot megbarnítani, mogyorónyi vajat hozzá keverni majd két dl tejjel felönteni. A tejbe tenni kell egy kanál vanília pudingot és addig keverni az egészet míg a cukor újra fel nem olvad.
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: