Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én 164 cm-rel és 46 kg-mal kezdtem a terhességem (BMI szerint alultáplált) és ezt jelenleg is tartom így 20 hetes terhesen. Orvosom szerint a kis súly okozhat problémákat és bizonyos tüneteket. Ezért keresek hasonlóan kis súlyú kismamikat. Volt/van-e hasonló tapasztalat, furcsa tünet a terhesség alatt?

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia!

Az első terhességemet 48 kg-al kezdtem, (168 cm vagyok) Mivel sokat hánytam az elején, igy fogytam 4 kilót, és csak 17-18. hét környékén kezdtem el hizni. Végül idöre, normális súllyal született Nándorom, én 60 kg-al mentem be szülni.
Most nem hánytam annyit, igy a 48 kg-ot tartom, viszont most 3 hónapja nem hizok. Kicsit aggódtam is, de a védőnő és a doki is megnyugtatott, hogy a baba szépen fejlődik és ha rendesen táplálkozok, akkor nem lesz gond.
Hozzáteszem, Nándival végig szedtem Elevitet, most kb félidőig.

Nem tudom, milyen problémákra gondolt a dokit, de ha eszel rendesen (szénhidrátot és fehérjét is eleget), akkor szerintem nem lesz gond! Most ráadásul sok a gyümölcs, igy elég vitaminhoz is juthatsz.

Drukk, hogy minden rendben legyen!

Edit

Kép
Kép
Kép
 
 


A babám jól van, ezzel nincs gond. Sajnos a méhszáj nyílás és koraszülés lehet az alultápláltság oka. Valamint olyat is mondott, hogy a görcsök gyakoribbak a kis termetű anyáknál. Ezekre gondoltam.

Kép
Kép
Kép
 
 

 
 

Szia Aida!
Én alapjáraton 50 kiló vagyok (157 cm), mindkét babámnál a féidőig fogytam 2-3 kilót, aztán híztam velük a végéig 10-12-t. Mindkét terhességem problémamentes volt, a lányom 2250-nel, a fiam 2750-nel született, mindkettő teljesen egészséges (Apgar 10/10 és 9/10). Dokim azt mondta, ha a gyerek jól fejlődik, nincs gond. Nyugi!

Kriszta

Kép
Kép
 


Szia Aida!!!

Én is csak megnyugtatni tudlak....én 53 kg és 164 cm vagyok....így indult a terhességem a kislányommal....60 kg mentem be szülni.....és 3 kg volt a kislányom.....a lényeg a helyes táplálkozás....sok-sok fehérje!!!
Az tény hogy sokat keményedett a hasam.....de 38 hétre szültem...amennyire csak tudsz pihenj sokat.....főleg ha érzed hogy keményedik a pocak....de nem lesz semmi gond.....hidd el!! :) Engem is mindig riogatott az orvos.....mert amikor mentem állandóan kő kemény volt a pocakom.....remélem most már megúszom a 2 babámmal :wink:

Üdv.:
Niki
Vendég
 


Szia Aida!

Mindig elkomorodom, ha az orvosok felesleges ijedséget, és aggodalmat okoznak a kismamáknak. (lásd: AFP) :evil:
164 cm magas vagyok, 33 éves.Én az első terhességemet 46 kg-ról kezdtem és 55 kg-val mentem szülni. Dávidom 3160-nal született 38+4. napon.
Zétivel még kisebb súlyról indultam (depi miatt leadtam pár kg-vetélés). 42 kg voltam, mikor teherbe estem.
A vetélés miatt aggódtam picit, de ezen kívűl más problámám nem volt egész terhesség alatt.54 kg-ra híztam vele. Zéti hamarabb jött (az én hibámból), Ő a 37+3. napon született 2860-nal.
Ez ugyebár nem koraszülés!
Dáviddal a 36. héten kinyílt a méhszáj 1 ujjnyira, de még a szülés napján is annyi volt.
Zétivel semmi nyílás nem volt. Szülni is totál zárt méhszájjal mentem.
Görcseim nem voltak, olyannyira, hogy a vége felé jóslóim is alig voltak.
Most vagyok kerek 50 kg!!! És mindent megteszek, hogy ez mostmár maradjon is. :wink:
Nem szeretném, ha azon rágódnál, milyen kockázata van a kis súlynak :)
Kérlek NE IZGULJ, az se neked, sem Noel babának nem tesz jót!
Ezek szerint az ázsiai asszonyok (alig 40 kilójukkal) felelőtlenül vállalnak gyereket? :oops:

További szép, örömteljes pocakosodást kívánok Neked és Nicoletenek is. :lol:

Kriszta
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vindolanda 2011.03.04 14:39-kor.

Kép
 


Szia Aida!

Szerintem se aggódj,mert ha véletlen valami probléma van,az nem az alkattól függ.Hanem a génjeinkben van.
Én 165 cm és 41 kg voltam terhességem kezdetekor.36 hetesen 55 kg voltam.
Ekkor született meg a kislányom,1950gr-al és 45 cm-el.Retardált újszülött volt.Érettségre 38 hetes volt,meg a tüdeje szerint is.
Csak a súlya,volt kevés.
Szülés eőtt 1 héttel a dokim nem vette észre,hogy a lepényem nagyon meszesedik és már nem csinál semmit.Ezen az uhán Gréti még 3kg fölött volt.Mivel kislányom így nem jutott táplálékhoz,felélte a saját tartalékát.
De aztán szépen hízott és EGÉSZSÉGES ügyes baba.
Már 2 éves múlt,de nem látszik rajta,hogy születéskor olyan apró volt.
Mindent tud amit a kortársai.Mondták is a kórházban,hogy nem számít koraszülöttnek,csak a doki nagyon elszámolta.
Nekem nem a súlyom miatt lett ilyen a lepényem.A doki szerint,akinél szültem,genetika.Mivel édesanyám egyik terhessége is pont így fejeződött be.De ott sem volt semmia hugommal,egészségesen született.Csak a lepény adta fel hamarabb.....De erről nem mi tehetünk.
Bocs,ha hosszúra sikerült..Meg ha néha értelmetlenül írtam,de az én nagylányom már segít írni.....
:D
Boldog babavárást kívánok neked és ne aggódj!!!!
Mi most próbálkozunk a második babával,remélem minél hamarabb összejön.
Kép


Sziasztok! Ha szeretnétek sportolni ti is a terhességetek alatt: minden héten kedd és csüt. 16 órától terhes torna a III kerületben lévő ClubFitnessben. Egy gyógytornász hölgy tartja, úgy hallottam, nagyon JÓ!
 


Szia Aida!
sztem is felesleges aggódnod. Az orvosi tankönyvben valószínúleg az éhező, súlyosan alultáplált anyákra gondoltak. Ez a BMI egy nagy hülyeség.
Én 170cm vagyok és 52 kiló voltam félidőig. 23 hetes vagyok és sikerült 2 kilót felszednem, így már nem vagyok alultáplált. :lol:
A fiamat is ilyen paraméterekkel szültem, 2950g lett és teljesen egészséges. Bár ő is soványka, ( bő 1,5 éves és nincs 10 kiló) nem aggódok, mert eleven, okos, szép kisgyerek. :wink:
Ha esetleg a családban mások is soványak, tényleg nem tudsz mit csinálni.

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok! Szia Aida!

Én 156 centi és 43 kiló vagyok. Vagyis voltam az első terhességig. Akkor 6 kilót híztam csak, az orvosom sosem mondta, hogy ez baj lenne. A lányom 2510 grammal született.
A második terhességet is 43 kilóval kezdtem, 10-et híztam, a lányka 2890 gramm volt.
Mindkettővel sokat keményedtem a terhesség alatt, és nekem is azt mondta a doki, hogy alkati kérdés.

Nemsoká szülsz, izgi! :wink:

Minden oké augusztus óta?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok én 22 hetes terhes vagyok és 49 kg de nem hizok hányós voltam az elején de nem fogytam!De azt mondta az orvos hogy nem kell aggodni a kis sulyom miatt!Viszont a pocakom sem akar nagyon nőlni és ez zavar!
 
 


gabuska írta:Minden oké augusztus óta?


Folyamatos görcseim vannak azóta, most már nagyon durvák. Szóval jól kiszenvedem én ezt a babócát. :D

Kép
Kép
Kép
 
 


angeeka írta:Sziasztok én 22 hetes terhes vagyok és 49 kg de nem hizok hányós voltam az elején de nem fogytam!De azt mondta az orvos hogy nem kell aggodni a kis sulyom miatt!Viszont a pocakom sem akar nagyon nőlni és ez zavar!


Nekem sem akart nőni, aztán ez lett belőle:
http://www.kismami.net/index.php/koktel ... bc06d980a9

:D

Kép
Kép
Kép
 
 


December 20án megszületett a kisfiam! :D 3340 g, 54 cm. 9/10 apgar.

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia Aida!
Gratulálok Nektek és Boldog Karácsonyt kívánok!

Kriszta

[size=9]Látod, megmondtuk, hogy no para a súlyod miatt, micsoda szép méretekkel rendelkező kislegény!!! :D [/size]

Kép
Kép
 


Sziasztok!
Noéminek hívnak és új felhasználó vagyok.Remélem nem baj,hogy csatlakozom.Elösször is szeretném megköszönni,hogy leírtátok ezeket a dolgokat,mert én most 45kg vagyok a 165 cm-hez.50kg-ról indultam,de a sok hányás miatt ez lett a mostani állás.Nagyon el voltam keseredve emiatt.Ráadásul aggódtam,hogy hogyan fog így fejlődni a baba.De eddig minden rendben van.Mégegyszer köszönöm.Kicsit megnyugodtam,hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával.Mindenkinek Boldog,Békés új évet kívánok! :wink:
 


Sziasztok! Üdv Mindenkinek! Szerintem is hülyeség ez a BMI index!
Az első gyerekemmel 44 kg-ról indultam 54-gyel mentem szülni! 10/10-es apgarral viszonylag könnyű szüléssel megszületett Dorottya 2830 g-mal 53 cm-mel! Nemsokára 8 éves lesz, makk egészséges!

A második gyerköcnél 40-ről indultam, mert ikerterhesség volt és az egyik elment! 58 kg-val mentem szülni. 10/10-es apgar 55 cm 3300 gr. Most 4 lesz és szintén kicsattant az egészségtől!

Most 16 hetes 4 napos terhes vagyok 44-ről indultam, megint iker volt és az egyik elment! kíváncsi vagyok mennyi lesz a végén! :lol: Szóval nem kell izgulni, mert a túlsúlyosaknál több gond van, legalábbis úgy hallottam! A dokim azt mondta a súlyomra: " nem baj, szülni tud" :D Különben meg a férjem így imád és biztos titeket is a tietek! És ez a fontos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Igen, végülis én is kihordtam és meg is szültem a 3340 grammos 54 cm-es kisfiam. 46 kg-ról kezdtem. ;)

Csak egy vmibe kötnék bele Szilvi: "Különben meg a férjem így imád és biztos titeket is a tietek!" - éppen most választott köztünk (én és a fiam) és az anyja között átvitt értelemben. És az édesanyját választotta, tehát én most egy válás közepén vagyok és semmi esetre sem érzem úgy, hogy bárki is imádna engem, pláne nem a párom. :cry:

Kép
Kép
Kép
 
 


Ooo, látom mit írtam ide legutoljára. Régen volt... Végül happy end lett a vége, én és Noli apja együtt vagyunk és úgy néz ki sikerült megtalálni az összhangot!

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok

A 2010 szeptemberi topicból vagyok . Most lett kész a babaszobánk, amit Iparművész sógornőm festett. Ha van kedvetek kukkantsátok meg! Szívesen vállal akár egész szoba, akár csak egy falkép festést is, fantáziája határtalan, legyen szó előre kitalált motívumról, vagy elég számára egy ötlet is , aminn elindulhat Ha érdekel valakit a dolog, privátban tudok további infókat adni. Bocsánat ha zavartam! Szép napot mindenkinek

http://indafoto.hu/balintka/meseszoba

Kép
 
 


Sziasztok én 19 hetes vagyok 70kilóval kezdtem és fogytam 4kilót és hiába eszek sokat nem tudok hízni segítsetek kérlek hogy ez mitől lehetséges
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: