Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok.
Jelenleg én a 24-25-ik hétben vagyok most és szeretnék érdeklődni azoktól akiknek kb ugyan ekkortól kezdettmeszesedni a méhlepénye a terhesége alatt hogy mit csináltak vele iylenkor?? Meddig húzta ezel?? Mikor szült és mekkorával kb a babát??
Mert nekem elég nagy területn állapították meg és mindenki szerint eléggé korai még ez és hoyg nem húzom ki ezzel max 8-10 hetet.
Kép

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 



szia
én 30 hetesen kezdtem meszesedni, és 33 hetes korától nem fejlődött többet a gyerek, 36 hetesen kivették császárral...2480 g és 49 cm.
attól is függ hogy mennyire meszes már, mert ha csak II-es, akkor arra még kb 3-5 hetet kell rászámolni utána a III-asnál pedig követelj folyamatos kontrollt, mert sokan nem követelikki, szépen kivárják a 40. hetet és kicsi a baba...én 30. héttől folyamatosan minden héten voltam uhu, 33. héten pedig kiderült az "igazság", kórházi bentfekvéssel onnantól kezdve, minden nap uhu és ctg egész a 36. hétig amikor is megszántak egyrészt engem is és a babát is, hogy nem fejlődött és nem voltak jók a ctgk.
Kislány vagy kisfiú?
nem akarlak megijeszteni, cask nálam ez így volt és örülök hogy kiharcotam, mert nem láttam értelmét annak hogy legyintsenek majd 40 hetesen nézek nagyokat, miért ilyen kicsi a gyerek...
Vendég
 

 
 


Szia Vera!
Én a nagy fiammal 33 hetesen görcsöltem be, akkor már azt mondták, a méhlepény elöregedése miatt.
Benn is tartottak akkor, minden nap ctg-re kellett mennem (nyilván mert volt görcsöm is) és 2 naponta volt flowmetria.
Végül 38 hetesen kiengedtek, hogy akkor már elég nagy igy ha otthon beindulnak a dolgok, akkor sem lesz baj, de a dokik még akkor is azt mondták, hogy 1-2 nap és szülünk. Végül terminus elött 2 nappal született meg Nándi. (halkan megjegyzem, a doki szerint már darabokban volt a lepény)
Tehát én 7 hétig még húztam a diagnózis után, de kaptam keringésjavitó bogyeszokat is, amiket végig kellett szednem.

Nagyon drukkolok nektek, hogy minél tovább maradjon odabenn a pici.

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok kismamik!
Bocsánat, hogy betolakodtam közétek, de van néhány szép téli kismamáknak való holmim! Mikor terhes lettem 55 kiló és 168 cm voltam, tehát a ruhák 36-38-asok! Egy kertész farmer(Mamma mia, eredeti ár 12.000ft), egy Esprit farmerszoknya(eredeti ára 17.000ft), egy babaházas barma kockás térdnadrág(eredeti ára 8.000ft), egy C&A-s fekete sportosabb 3/4-es naci(eredeti ára 5000ft), és egy fekete 3/4-es ujjú hosszú tunika, szintén C&A-s(eredeti ára 4000ft). Az összest odaadom 20.000 ft-ért. Ha valakit érdekel írjon privit! Kép Kép Kép Kép Kép

zsebianya
Kép
Kép Kép
 


Szia Vera!

Nekem is hasonlóan ugyanilyen korán kezdett meszesedni, elég durván, 1-2. fokú volt, majd megállt. Norton időre született, normál súly-jal.

Nem tudományos alapokon, csak félig, de meggyőződésem, hogy ha meszes nálatok a csapvíz vagy nagyon "tartalmas" ásványvizet iszol, az rásegít. Lehet arról a víztisztítós oldalakon litániákat olvasni, hogy mennyi helyen meszesítik a szervezetet az ilyen vizek. Miért pont a lepényt ne érintenék????

Azt meg már csak dupla zárójelben, hogy utánaérdeklődtem, és pl. Érden iszonyat gyakori a meszesedő lepény problémája, és itt nagyon "karcos" a csapvíz. Nekem azután állt meg a folyamat, hogy erre rájöttem és váltottam.
Ja, még valami, ha Kálciumot szedsz, azt is csak szerves kötést szedjél (pl. citrát vagy glukonát forma, semmiképpen ne karbonát, pl. jó a Sandoz pezsgőtabi), ugyanezen okból.

Több helyen is árulnak tisztított csapvizet, nézz utána a neten. Főzni meg inni csak ilyet használj.

Ja, és Vera! Tudod: NO PARA!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
 
 


Sziasztok.nekem most irták a papiromra h 1.fokban érett a lepény 20 és fél hetessen,de nem mondták h baj lenne....
 



Szia Vera!

Rég óta figyelemmel kísértem az írásaid, és drukkoltam neked mindig.
Most olvasom örömmel hogy lánykád lesz!!!!Nagy gratula és nagyon jó egészséget! Nekem 2 lányom van, mi is szeretnénk egy kisfiút majd küld receptet!:wink:
Pusszantás pepike :lol: :lol:

pepike


Kép

Kép
 
 


Harivera..

Csak megláátam a topic címet és azért jöttem be,m engem a 31.héttől riogattak az orvosok ezzel a méhlepénymeszesedéssel-illetve az ultrahangos orvos...már a 35.hétben azt mondta ez neki nagyon aggasztó és IV-ES stádiumot írt rá...mikor az orvosom meglátta azt mondta ilyen stádium nincs is..IIIas a legrosszabb,de folyton nyugtatott h annyi mindnet kimutat ez a fajta ultrahang h nem szabad parázni...stb.stb.ez persze sovány vigasz volt,de gondoltam mégis csak Ő az orvosom ért hozzá stb...na a vége egy gyönyörű 40.!!!!hétre születő 4140!!!!gros kiscsaj lett 10/10es apgarral...na ennyit a meszesedő méhlepényről és a kb 12-13hét parázásomról..megnéztem azért szülés után a méhlepényt,azt mondták ez messze van a IIIas stádiumtól!!!Na ennyit erről...
ne aggódj,minden rendben lesz!!!
 
 


Sziasztok kezdő tagként próbálok bekapcsolódni a témához.33 hetes terhes vagyok,másodfokban érett a méhlepényem.Az orvos szerint uh vizsgálat kell sürün,mert a magzat fejlődését fogja vissza,és hogy nézzem mozog-e.gondolhatjátok tiszta para vagyok.Ami zavar mindenki azt kérdezi dohányzom-e,hát nem!!!!!Nem hiszem hogy tudják mi okozza a korai méhlepényérést.Pénteken megyek4D uh-ra kíváncsi vagyok mennyit fejlődött a baba.Ha 2100g körül van akkor állítólag jó. Csáó

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: