Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!! Ezt a témát azért szeretném elindítani,mert nem találtam ilyet. A babaprojektet nemrég kezdtük el. 35m2-es lakásban lakunk egy 6,5 éves Golden retriever kutyussal. Nagyon ragaszkodok hozzá és ő is hozzám. Nem szeretném,ha mennie kellene,csak mert terhes leszek. Várom a hasonló gonddal küszködőket,és azokat is,akiknem van már tapasztalatuk a témában.
 


Szia Kutyafüle!

Miért kéne mennie? Dehogy kell mennie!!!
Én épp 25 hetes várandós vagyok az első Babánkkal és nekünk is egy tündéri golden retriever lánykánk van a lakásban.
Ügyelj rá, hogy biztosan egészséges legyen, moss kezet gyakrabban, ne feküdjön be az ágyba, tartsátok tisztán, de mennie semmiképp sem kell! Mi még annyit változtattunk, hogy az utcán a kutyagumit lehetőleg nem én, hanem a Férjem szedi fel utána.
Szerintem egyáltalán nem kell aggódnod emiatt, főleg nem egy retrieverrel :-) A mi kutyink, mióta babát várok, egyszer sem ugrott fel rám,nagyon óvatos velem és bújósabb, mint volt!

Sok sikert a babaprojekthez!


Szia Manóbogár!!! De aranyos vagy, hogy írtál!Jó olvasn, hogy mások is együtt élnek kutyákkal terhesen.Mindenki kédezte a családból,aki tudja,hogy babát szeretnénk,hogy Stellát hova tesszük.Hát hova tennénk!!!Még a nyaralás egy hetét is megszenvedtük egymás nélkül. Én is ezekre gondoltam,amiket írtál.Meg meg szeretném majd csináltatni a toxoplazmózis vizsgálatot,hogy átestem e már rajta. De úgy hallottam,hogy aki együtt él állatokkal,az szinte biztos,hogy túl van rajta. Ha lesz időd,gyere majd erre és mesélj a kutyusról meg magadról!!!!!!
Jó egészséget kívánok Nektek!!!!!!!
 

 
 

Sziasztok

Nekem 3 gyermekem van (de ez látszik a vonalzómból) :lol:

Mindíg volt kutyám!!!
Soha egyik gyereknek sem lett semmi baja tőle.
Biztosan tisztántartjátok a kutyát.Nyilván kezet mosol majd amikor babázol.Szerintem ez kutya nélkül is így van.
Amíg babák voltak a gyerekek én a vendégeket is megkértem,h mossanak kezet!Ciki v nem ez van!

A mostani kutyánk Zalán legjobb játszótársa.Egy kis yorki.Ő is gyerek még!nincs 1 éves.Nagyon jól elvannak.Zalánnak azért nem engedjük,h nyúzza, a kutyának pedig hogy nyalogassa.Persze volt már,h előfordult,h megnyalta a kezét.Megmostuk :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Nekünk is van kutyánk,kistermetű shy-czu!!!Mi is panelbe lakunk 56 m2 es lakásba,2 éves!Az előszoba és a konyha a mozgás tere a szobákba igen ritkán jön be!!!Nagyon tisztán tartjuk!Szerintem ha egy kutyát megfelő körülmények mellett és tisztán tartanak egy babának nem lessz tőle semmi baja!!!Soha nem hallottam,hogy valami baj adódott volna belőle!!!Ahogy kutyafüle irta mi is megszenvedtük a nyaralás hetét mert a hotelbe ahová mentünk sajnos nem vihettük magunkal,nincs az a pénz amiért én túl adnék rajta ha babás lennék mi is szeretnénk babát!Van már két nagy gyermekem,de ezelőtt a kutyus előtt nagy termetű volt azzal sem volt semmi baj semmi téren!!!!
Vendég
 


Kutyafüle!

Köszönjük a jókívánságot!
A toxoplazmózis érdekes dolog, mert nekünk ugyan pici gyerekkorunktól kezdve folyton voltak mindenféle állatkáink - köztük kismacskák is - , ettük a mosatlan gyümit a kertből, mégsem találkoztam a kórokozóval... Már kétszer nézettem a várandósságom alatt és mindkétszer negatív lett... Egyébként ebből a szempontból sem a kutyus miatt kell aggódnod, csak ha negatív az eredmény, ügyelni kell, hogy cicákkal, mosatlan gyümivel, nyers hússal és tojással való érintkezés után mindig nagyon alaposan moss kezet! A cicaalmokat pedig kerüld messziről! Egészen biztos, hogy a 6,5 éves kutyid, akivel régóta együttélsz, semmilyen rátok veszélyes dologgal nem fenyeget!
Ne hagyd, hogy butaságokkal ijesztgessenek! Nekem a dokibácsim is tudja a kutyust és az állatorvos is tudja, hogy terhes vagyok... Mindkettő szerint rendben van minden! Sőt, szinte az összes várandós ismerősöm tart otthon kutyit vagy macsekot...
A miénk még csak 1,5 éves. Tündéri kiscsaj, imádjuk! A lehető legjobb választás volt! Biztos, a Baba is nagyon fogja szeretni!
Remélem, tényleg sikerült eloszlatnom a kétségeidet, hogy semmiképp sem kell Tőle megválnod!
Mióta tarta a babaprojekt? Remélem, mihamarabb sikerül!


Ja, a nyaralás: Hát, mi bizony leginkább oda is visszük :-) Kutyibarát szállást keresünk, olyan étterembe megyünk, ahová beengedik (külföldön jóval könnyebb ilyet találni...), nagyon okos, jólnevelt, soha nem csinált semmiféle galibát, nem kellett kellemetlenül éreznünk magunkat miatta... Inkább Őt kell néha menteni a lelkes kisgyerkőcök seregétől :-)))

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron