Új privát üzeneted érkezett!

Most látom, hogy már tegnap is volt itt bandázás? :)

Nekem semmi hibaüzenetetnem ír ki a mamanet. :o
Azt hiszem ma azért lefuttatok egy vírusirtót soron kívül. fremélem nem talál semmit!

Dharma!

Hogy érted, hogy eltűnt a vállam? :?: Szerintem az nem váltazott. Vagy mégis?

A hétvégén annyit ettem és olyanokat... Tegnap éjszaka még például fehér kenyeret szalonnával, plusz egy nagy szeletet a tortából... És előtte egész nap... :oops: Meg szombaton is... :oops: :oops: :oops:
De igazából nincs miatta semmi lelkiismeretfurdalásom. Kellett és jól esett.
Az persze nem, amit ma reggel láttam a mérlegen. :evil: De ennek örömére eldöntttem, hogy ma almanapot tartok. Még soha nem csináltam ilyet. Egész nap csak alma. Már amennyi jut, mert Beni mindig elvesz belőle. De ez jó egy kicsit méregtelenítésre is.
A többi eredményt pedig majd meglátom holnap.
Vendég
 


Kikocs!

Ezt Neked találtam:
"Ha csokoládéra vágysz, nem feltétlenül jelenti azt, hogy a szervezetednek csokoládéhiánya van, bár bizonyára sokan örömmel hallanák ezt. Az ilyen kívánósság gyakran a magnéziumhiányt jelzi, ami elterjedt tápanyaghiánynak számít. Ha csokoládét fogyasztasz, válassz valódi kakaót és keverj belőle egészséges édességet, vagy egyél egy kevés étcsokoládét. Mivel ezzel valószínűleg nem tudod ellensúlyozni magnéziumhiányodat, érdemes más magnéziumtartalmú élelmiszereket, például dióféléket, olajos magvakat, halat és leveles zöldségeket is fogyasztani.

Ha édességeket kívánsz, talán a vércukorszinted ingadozik. Amikor a vércukorszint leesik, a szervezet megpróbál rávenni arra, hogy több üzemanyagot vegyél magadhoz, amivel stabilabban tarthatod vércukorszintedet. Ha ez krónikusan fordul elő, hipoglikémiában szenvedhetsz, ami egyszerűen alacsony vércukorszintet jelent. Akár időszakos, akár krónikus esetről van szó, fontos, hogy a megfelelő élelmiszerekkel próbáld visszaállítani az egyensúlyt. Túl sok sütemény, cukorka és más finomított édesség csak tovább rontja a problémát. Válassz inkább gyümölcsöket, és közben fogyassz több rostdús élelmiszert, például babot és hüvelyes zöldséget, és olyan összetett szénhidrátokat, mint a teljes kiőrlésű gabonák, amelyek elegendő üzemanyagot szolgáltatnak a szervezetnek. A krómtartalmú táplálékkiegészítő is segíthet, mert ez az ásványi anyag segít a vércukor szabályozásában és a kívánósság megakadályozásában."


A teljes cikk:
http://www.lifenetwork.hu/lifenetwork/t ... z-meg.html
Vendég
 


Almanap lefújva. Nem nekem való az egész napos gyümölcsevés. Monoton, főleg, ha csak alma lenne.

Így módosítom a tervemet. 3 napig minden délőtt csak almát eszem, és után jön a rendes kaja. Így nem lesz túl kevés a kalória bevitel sem. Az ugyanis nekem nem tesz jót. Eddig megettem reggelire egy almát és tízóraira egyet. Ez összesen 100 kcal és 22 g ch. Ha azt számolom, hogy még van az ebéd, az uzsonna és a vacsora, az kb még 5 db alma, akkor is egész nap csak 350 kcal és 75 g ch lenne. Szerintem ez nagyon kevés. Igaz, hogy a súlyom holnapra már jó is lenne, de nem tartom egészségesnek. Inkább grillezek majd egy kevés zöldséget ebédre. Talán sajttal. Te jó ég! Csak 350 kcal? És van aki tényleg csak ennyit eszik egy nap. Nem normális.
Vendég
 

 
 

Kikocs: Na, ide is leírom, hogy olvastam a blogodon, hogy birsalmát főzöl be kompótnak, léccilécci adj nekem egy jó receptet, mert kaptunk egy csomót és félek, hogy a nyakunkon romlik. KÖsziii

Niki: Engem hol beenged, hol kiírja a támadóhelyet. De rossz ez így :(

Kép

Kép
sildi83
 
 


Akkor nem csak nálam vannak gondok...
És szerintetek kijavítják majd a hibát?Vagy máshova kell megint költöznünk?

Kép
demetnik
 
 


Hát, biztos kijavítják majd...

Cat, nekem van, hogy csak ennyi egy gyümölcsnap :) Bár többnyire eszem mellé magokat is. Délben egy marék olajos sós mag szokott lenni gyümölcsnapon az ebédem. Akkor már bírom másnapig :)
A csokival meg nem az a baj, hogy kívánom. Igaziból nem is. Egyszerűen ingerültebb vagyok, ha kevés a szénhidrát. Mostanában jövök rá, hogy minden általam eddig próbált nyugtatónál többet ér, ha megeszek valami cukrosat. Sokkal nyugodtabb leszek. Tudtommal semmi baja a cukor-anyagcserémnek, de majd rákérdezek, ha megyek legközelebb bármi miatt a dokihoz, hogy honnan lehet ezt tudni.
És szerintem is lefogyott a vállad is :) És nagyon karcsú nyakad lett :)


Ildi, ha van időd pepecselni, akkor birsalma sajt.
Összedarabolod héjastul, csutkástul az almákat, a hibás részeket kivágod, és puhára megfőzöd annyi vízben, hogy épp ellepje. Elöntöd a levét (kevés cukorral és kicsit felhigítva, akár teával felesben nagyon finom!), és aprítógéppel vagy botmixerrel pürésíted. Az a kancsós mixer nem jó, mert túl sűrű a massza.
Aztán megméred, hány kiló. Felteszed egy lábosban csak a pürét, és folyamatos kevergetés közben addig főzöd, amíg keverésnél látszik a lábos alja, nem folyik a trutyi. Akkor beleteszel gyümölcspüré-kilónként 60dkg cukort, én tettem kevés gyömbért, fahéjat és őrölt szegfűszeget is, illetve diót. Nem darálva, hanem nagyobb darabokban. Mandulát is lehet. mogyoróval nem volt finom. És kb 15-20 percig még forralni kell, addig, amíg szép fényes nem lesz, és a tányérra cseppentve nem folyik el, illetve bőrösödni kezd, ahogy hűl.
Olajozott - vagy folpackos - formákba töltöd, és 2-3 napig hagyod benne, majd kiszeded, és 2-3 hétig száraz helyen naponta más oldalára fordítva szárítani kell, utána folpackba csomagolva mehet a polcra. Én most őzgerincbe és muffin formákba tettem, tavaly meg simán műanyag edényekbe :)
gyerekkel ne állj neki a massza főzésnek, mert ilyen gejzíres, és fröcsög a forró trutyi néha...

Kompótot úgy csináltam, hogy meghámoztam, kimagoztam a birsalmákat, annyi vízben, hogy ellepje, feltettem főni. A lébe tettem még cukrot - nem túl sokat, 20-30dekát a 7 literes láboshoz kb -fahéjat, szegfűszeget, és egy citromot is belekarikáztam. Egyszer-kétszer át kell keverni, és amint felforrt, elzárni, lyukas kanállal tiszta üvegbe szedni az almákat, feltölteni lével az üveg nyakáig - hely maradjon levegőnek - lezárni, és száraz dunszba tenni. Az üvegeket én a sütőben szoktam csírátlanítani, kb 20 percig 100fokon sütöm őket, meg a tetőket is.
Tegnap én egyébként elrontottam, mert nem zártam el forráskor, és a fele almapüré lett, de így sem rossz. :)
(Ja, és én a másik lével összeöntöttem ennek a maradékját, és még felöntöttem, ezt nagyon isszák a gyerekek :) )

kikocska
 
 


Kikocs!

A magvak sokkal több kalóriát és szénhidrátot tartalmaznak. Meg ha más gyümölcsöt is eszel, mondjuk banánt, akkor is lehet több a nap végére.
De szerintem minimum 1000 kalóriát be kell vinni egy nap, mert ha nem, az már egészségtelen. De én inkébb a minimum 1200-1300 kcal-ra szavazok. Fogyókúra alatt. Egyébként pedig 1700-2000 kcal között naponta.

De az is igaz, hogy egy 90 napos diétánál ha gyümölcsnapon csak 600-70 kcal-t eszel meg, szénhidrát napon pedig 1800-2000-et, akkor az inagdozás miatt beindul a fogyás.
Vendég
 


Kikocs: KÖszi!!! Még annyit kérdeznék a kompótnál, hogy a 7 literes lábasba mennyi fahéj és szegfűszeg megy kb? Sosem csináltam még ilyet és nem szeretném elfűszerezni :)

Kép

Kép
sildi83
 
 


Hahó!

Én nem bírtam magammal és írtam Tündinek. Kiderült,h nem is náluk van a hiba és már intézkedés alatt van,szóval javulni fog a helyzet. Nem tudom,de nekem már ki sem írta a hibaüzit.

Cat sztem azért a válladból is ment le! És ez természetes is persze ennyi fogyás után.
A 90 napos diétának egyébként van olyan verziója,h a gyümölcsnapon a sav ellen egy pár szem magot lehet enni,szóval azért az olyan rossz nem lehet. Na persze csak módjával.

Egyébként én imádom az almát,de egy egész napig nem csodálom,h nem bírtad. Egyrészt iszony savat termel,a másik az,h totális ízszegénység :?

Kikocs tüsszögni én is tüsszögök. Tegnap véletlen képen fújtam magam dezodorral :D És azóta folyik az orrom és tüsszögök. Lehet ugyanaz és mégsem jelentéktelen? :roll: Mindenesetre azért találkoztünk Beoval és faszán otthagytam Maja maciját,amihez mostanában nagyon ragaszkodik. :evil:
A recept nagyon jó,köszi!!! Próbáltam belépni 5*,de annyira rég voltam,h elfelejtettem a belépőkódot,vagy nem tudom,de nem fogad el :(

dharma
 
 


dharma, ugyanazzal lépsz be, mint amivel a régi blogodra...

Ildi, hát, egy púpos teáskanálnyi fahéjat tettem, meg egy csapott teáskanálnyi őrölt szegfűszeget. De olyan 6-7 db egész szegfűszeg is jó.
ha még nincs későn. De egészből többet is lehet, az őröltnek viszont nagyon intenzív az íze.

Úgy szeretnék 30 milliót :) De gondolom ezzel nem vagyok egyedül :D Házakat nézegetünk újpesten... Nem kéne...(egyébként még 30-ból is csak valami nagyon komoly kompromisszum jönne ki :) )

kikocska
 
 


Vagyok én is!csak hát vártalak titeket ODAÁT :D :wink: .

Szomorú vagyok mert a kishúgomék mennek ki Londonba vagy hova lakni és ezt pénteken tudtam meg de már most szombaton mennek is el :( .CSAJOK OLYAN MINTHA MEGÁRVULNÉK NEM MARAD SENKIM HISZEN ANYUMÉK IS FRANCIÁBA A MÁSIK HÚGOMMAL. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: MOST EZERREL BŐGÖK :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Annyira fog hiányozni ............................................................ teljesen depi vagyok!!!Eddig sem volt segítségem szinte de ez után meghülyülök!Teljesen padlóra küldött.
Beindul az aratás és akkor apa is elmegy reggel 6 kor és este 6kor vagy később jön haza.Úgy érzem darabokra fogok törni. :( Túl nagy a nyomás ezt nem bírom...................
Apám is baszik ránk az esküvő óta.Azt is szépen elintézte, mert bebaszott és nem jött el.A törlesztő részletét is alig fizeti ami az én nevemen van de legalább az most járt le.Az előző csekkre is több mint egy hónap után hozta a pénzt de ugye én mindig befizetem.

Andris 3 éjjel óta nem alszik normálisan tegnap is éjjel fél4től fél 6ig fent volt. 3foga jön egyszerre.

Na megyek lefekszem mielőtt bezabálnék mert elkezdtem ma "fogyózni" is.Elértem a horror 80 kilót.Mikor szülni mentem akkor voltam ennyi.8 kg felszedtem 17 hónap alatt. :( Lehet nem ez a legjobb idő erre..

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Sziasztok!

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ két napig nem volt se kábel tv-nk se netünk..már elvonási tüneteim voltak!!!!!!!!!!!!

Gabka! Nagyon sajnálom!!!!!!!!!!! :( :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
A fogyóhoz meg kitartást kívánok!!!

Kép


Kép
tasin
 
 


Most nézem, milyen hülye vonalzóm van..kisfiús... :lol: :lol:

Kép


Kép
tasin
 
 


Tasin: megnéztem a videót és rájöttem én ide sohasem fogok eljutni :(.Basszus elsem tudom képzelni mekkora ez a hajó. :shock: Azon gondolkoztam hova rakják el a z utasokat ennyi szórakozóhelyiség mellett.Mondjuk néhány hely nagyon giccses volt. :wink:

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Reggelt!

Gabka nagyon sajnálom,h így éled meg ezt a változást :( Azért nem azt írom,h elmennek tesódék,mert ha másért nem legalább megismerik jól a nyelvet és a kultúrát és az új megismerése mindig örök marad bárhogy is alakul! Nekem sok barátom ment el utazgatni vagy az egyik legjobb barátnőm Angliába. Nekem is nagyon hiányzik,de ha már feladta ezt az életet azért,h ott almát szedjen (valljuk be nem az emberek álma),akkor az csak jelent valamit és már annak is örülök,h ha hallom a hangját.
Kitartást Neked,remélem hamar túl leszel ezen a mélyponton!!! Nem is tudom én mit csinálnék,ha mindenki elmenne a családomból :(

Kikocs tudom,h ugyanaz,de nem emlékszem. Alapvetően nem tudok belépni,ha be tudnék akkor tök mind1 lenne melyik blogra lépek fel :(
Nekem elég lenne 10 is :D
És komolyak a szándékok? Pedig olyan szééép helyen laktok!
Én Újpesten nőttem fel és nem költöznék oda vissza :oops: Nem szeretem a kerület hangulatát. Ugyanígy vagyok a XV-el is.

dharma
 
 


Nah,végre másfél év ígérgetés után a mi utcánkat is elkezdték aszfaltozni. Nem tudom,h ez mennyire hat majd a házeladásra. Most elég hangosak a munkálatok,reggel fél 7-kor az iszonyat gépekre keltem. De hát valamit valamiért. Csak Maja tudjon aludni.

dharma
 
 


Dharma: nekem karácsonykor lesz 2 éve ,hogy a legjobb unokatesóm is kiment Írbe és most lesz majd karikor gyereke.Vele is ha hazajön talán félórát vagyok mert állandóan siet mindenhova.ELEGEM VAN EBBŐL A KURVA ORSZÁGBÓL,HOGY NEM LEHET NORMÁLISAN MEGÉLNI ÉS ELKELL HAGYNIA A HAZÁJÁT AZ EMBERNEK!!ITT VIDÉKEN NEVETSÉGES FIZETÉSEK VANNAK.APA 89 EZER FORINTOT KERES PLUSSZ ÉN 75+12 DE MI LESZ ÁPRILISTÓL?45 EZERREL KEVESEBB?Még jó ,hogy nincs hitelünk és apósom is segít.Na meg apa néha maszekol.De mi lenne ha itt lenne egy 30 ezres házrészlet meg egy 30 ezres autó?Kérdem én miből élnénk?Na akkor már netem sem lenne azt hiszem. :(

Na megyek mert van apa szülinapja és akarok csinálni vargabélest. A tortáját rendeltük háztól az is 20 perc múlva jön. :wink:

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Gabka sajnos egyetértek :( Attól függetlenül,h én kitartok az ország mellett,de lehet ha nem lenne Maja én is kimennék. Engem ebbe a vidéki dologba az bosszant (mert látom Dani szüleinél Tbányán is),h a fizetés kevesebb,de a megélhetés ellenben ugyanannyi,mint itt,Pesten. Lehet ha házat akar venni az ember az jobb áron van,na de egy kiló kenyér pl ugyanannyi :evil:

Apájának sok boldogságot!!!

dharma
 
 


Gabka!
Boldog szülinapot a párodnak!
Mirellának pont ma van a névnapja!!
:D :D :D

És úgy néz ki, hogy én eljutok arra a hajóra!!!!
Vááááá el sem hiszem!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jövő hétvégén!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Ti még mindig nem tudtok belépni amoda???

Kép


Kép
tasin
 
 


Sziasztok!

Millió éve nem voltam :oops: :oops: Ne haragudjatok, de még olvasni se volt mostanában időm. :oops: :oops:

Nagyon csináljuk a boltot. Sok időmet el is viszi. Múlt hétvégén rendezvényen is kint voltunk. És előtte is nagyon sok melónk volt.

Meg nem tudom mi van, de a mozzila azt mondja, hogy nem biztonságos az oldal és nem engedett be. Az opera beengedett, így ezt a szövegem oda is írtam tegnap, de láttam most itt a banda.
Nem is értem, hogy mi ez a nagy riasztás. No mindegy.

Közbe beindult az ovi is, ami miatt szintén rohanok, mert Kende nem alszik bent.

Csani közbe hasmenős volt. Pulsz ki jött a 16. foga is. Jól megszenvedtünk minddel. Beszélni nem nagyon beszél, csak pár szót (anya, apa, ebe (Kende), vau, nem). Tán ennyi.

Dióhéjban ez van velünk.

Megyek vár a konyha, a teregetés és Csani is

Nagy ölelés nektek. Hiányoztok nagyon!!!!

Puszika Viri

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Milyen hajó?

Kép
demetnik
 
 


Gabka: megértelek. Nekünk is hasonló az anyagink, de minket senki nem támogat pénzzel és ráadásul van 30e lakás és 35e kocsitörlesztő...... Nem tudom mi lesz áprilistól.
Próbálkozunk ezzel a bolttal, de egyenlőre semmi hasznon nem hoz... sőt.....

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Gabka!

Tesómék is ennyit keresnek, csak nekik még lakást is kell bérelniük, és fizetni a kocsi törlesztését.
De még ők is szerencsésnek mondhatók, mert van hol lakniuk.
Szóval szerintem a Ti helyzetetek egy saját kocsival és házzal nem rossz. Sőt! Nincs hiteletek. Ez manapság nagyon sokat számít.

Hiába keres a férjem sokkal többet, mint a Tiéd, ha a különbözet elmegy a hiteltörlesztésre. A végén ugyananyiból élünk.

Tasin!

Hogy jutsz el arra a hajóra? Mennyi időre? Én is szívesen mennék Veled. De legalább egy újabb terv, amit még meg kell valósítanom az életben.
Vendég
 


Viri!
Beindul az majd..biztos most a válság miatt nehéz lesz egy darabig, de hátha nem tart örökké!!!


Nekünk az a szerencsénk, hogy anyuék nagyon sokat segítenek..a lakástörlesztőnk 60 ezer körül van, a kocsit szerencsére nem olyan régen kifizettük!!
Most a párom vállalkozása se megy, pedig az kocsma... :roll:

Niki!
Ezt kaptuk, mondjuk úgy...párom a nagyker cégétől, nekem meg anyuék majdnem az egészet állták.
http://www.youtube.com/watch?v=USDXYlZ9UWU


Nekem internet explorer a böngészőm, origo kezdőlappal, de nekem nem szórakozik, beenged... :shock:

Kép


Kép
tasin
 
 


Tasin: mesélj csak !!!! :D :D

cat: hát igen ez a szerencsénk,hogy nincs hitel.Ezért nem is szeretnénk több gyereket :oops:.Apa van leginkább ellene a dolognak.Apósomnak van egy tápboltja és Ő szokott adni pénzt.Most is kapott Andris búcsúra 20at de abból veszek neki széket meg asztalt.

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Tasin: meglehet kérdezni mennyi egy ilyen út 1 főre? Mi lesz a gyerkőcökkel?Mikor mentek, meddig maradtok?Honnan indul?Merre megy majd?MINDENT TUDNI AKARUNK!!!MÁR MOST SZÓLUNK,HOGY SOK KÉPET AKARUNK!!!!! :wink: :wink: :wink: :wink: :D :D

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Cat!
A férjem nagyker cégének volt egy promóciója, ha valaki több millióért rendel X hónapon keresztül,akkor kapott egy ilyen utat.
Na persze mi nem rendeltünk, ki halak vagyunk mi a több millióhoz.
De valaki az utolsó pillanatban visszamondta, és mivel István jóban van a területi képviselővel, neki ajánlotta fel.
Az ő részét kifizetik, még a borravalót is, a biztosítást, mindent..
Nekem meg ki kell fizetni. Egy óra alatt kellett dönteni. Anyuék azt mondták, nem szabad ilyet kihagynunk, és besegítettek, elég rendesen.
Mi pont most költekeztünk ki, utánfutót vettünk , akkor a disznó, a 4 bicaj..stb...szóval, még jó, hogy sokat nem lehetett gondolkozni, mert nem mentünk volna! :roll: :roll: :D :D


[/img]

Kép


Kép
tasin
 
 


Gabka!
Az én részem volt 280 ezer körül, de ebben benne van, hogy kivisznek-hoznak Olaszországba, illetékek, biztosítás, végig a csoporttal magyar nyelvű idegenvezető lesz, all inclusive étkezés, ingyenes italcsomag, sőt még igény szerint fakultatív programokat is szerveznek.

Ha nem lesz rá igény akkor a hajó programjain lehet részt venni. Na nagyon remélem, hogy a magyarok kíváncsiak lesznek a városokra is, mert ha nem, akkor 50 euró/fő/ fakultatív program az ára.
Erre gyűjtöttem a héten Vaterán az eladásokból, hogy ha úgy alakul tudjunk menni! :lol: eladtam majdnem mindent!! :lol:

Ez azért ilyen kedvező, mert 70 főt fizet be egyben a cég, és kapott kedvezményt, plussz gondolom csak szezon vége van!
Ráadásul itt az italok vannak horror áron állítólag, ( ebből élnek, ez a hasznuk) de nekünk vettek valami italcsomagot is.(amiben bor, sőr, ásványvíz, üdítő van)
Szóval legrosszabb esetben 280+190-be fog kerülni.
Persze még kéne vinni valami költöpénzt, legalább a gyerekeknek venni valamit.
Na meg a másik, hogy semmi göncöm abszolute. Két extra kiöltözős vacsora lesz, gálavacsora, és a kapitányi vacsora, oda estélyi ruhát, vagy koktélruhát kell vinni :shock: :? na persze nekem nincs, úgyhogy most vennem kéne valami nagyon occcccsót..
Más estéken elég lesz vmi fekete gatya felső, vagy alkalmi ruha, de hát még ilyen se nagyon van most. Ezer éve nem voltam kiöltözős helyen, még szilveszterezni se.. :roll:

2-án idul a busz Olaszországba, és 3-án a hajó, 10-én kötünk ki újra Savonában.
A gyerekekre anyuék vigyázznak majd!
Nagyon izgulok ...

Ez lesz az útvonal1285061446.8956.doc

Kép


Kép
tasin
 
 


TASIN: ez olyan jó lesz!!!Irigy irigy vagyok!Nem félsz mi lesz Mirellával?

BOLDOG NÉVNAPOT MIRELLÁNAK!!!! :D :D :D :D

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Tasin!

Engem is vigyetek el!!!!!
Ez nagyon jó! Én is tuti mennék, ha lenne egy ilyen lehtőségem.

Ruhákat nézd meg a Marks and Spencerben és a Promodban.
Az utóbbiban nem is drágák, és biztos találsz valami jó kis koktélruhát. A Te méretedben jók vannak. :)
http://www.promod.eu/dresses/index.html

Mirellának pedig boldog névnapot kívánok!
Vendég
 


Szerintem próbáljátok meg újra a mamanetet.
Az mondjuk nem szempont, hogy nekem működik, mert nekem eddig sem volt vele gond.
De Sziszike nem tudja az itteni jelszavát.

Kisvirág!

Én olvastalak, és örülök, hogy néha írsz magatokról.
Vendég
 


Tasin!
Ha icipicire összehúzom magam,akkor beférek az egyik bőröndötök oldalzsebébe :lol: :wink:

Nekünk Firefox van és továbbra sem enged be a Mamanetre :?

Kép
demetnik
 
 


Én írok oda is.....

cat!
Jók a Promod-os ruhák, nem tudom merre indulok majd el vásárolni, vagyis apa hová visz el,de remélem lesz ott majd ilyen üzlet!
Jó lenne vmi akciósat kifogni, mert cipőt, és táskát is szeretnék, meg egy-két bizsut, meg még 1-2 felsőt...meg még.....meg még..meg még...csak kár hogy a pénzem véges nagyon véges... :cry: :cry: :cry:

Gabka!
Nem féltem Mirellát, mert anyunál jobb kezekben lesz, mint nálam,Ő le se veszi róla a szemét. Egyébként ideköltöznek, így Mirella nem lesz kizökkentve.

Kép


Kép
tasin
 
 


Lili továbbra is tiszta taknyi,függetlenül attól,hogy volt talán 2 jobb nap,amikor azt mondtam,hogy most már kifele jön belőle...
Hallatszik,hogy tele van váladékkal a torka,amikor köhög :(
Szóval sztem ma este visszaviszem a dokihoz,hallgason rá a tüdejére,nézze meg újra a torkát.Legyen inkább egy potya körünk,de nem akarom,hogy többel kössük be a végére.Így is már 2 hete taknyos.
Na megyek lángost sütni :)

Kép
demetnik
 
 


Niki!
Oké, majd megoszoztok Cat-tel, mert őt is viszem a bőröndben! :lol:
Csak neki a mamaneten igértem már meg!
:lol: :lol: :lol:
És bulizunk egy óriásit!!! :lol: :lol:

Explolert nem tudod letölteni?

Kép


Kép
tasin
 
 


Tasin!
Oké,szívesen osztozom,elvégre sok jó ember kis helyen is elfér,nem igaz? :wink: :lol:
De,majd letöltöm!

Lenne egy kérdésem.
Barátnőm elkezd dolgozni,ami azt jelenti,hogy 3 hónapig hétköznaponként 2-3 órára vigyáznom kellene a kislányára,aki egy idős Lilivel.
Azt mondta,hogy mondjak egy összeget,hogy mennyiért vállalom el...
Ti mit csinálnátok?
Elvégre a barátnőm és a kislányát is imádom.Viszont azért ez nekem is plusz "meló",vagyis inkább kötöttség 3 hónapig minden nap...
Adjatok vmi jó tanácsot!!!!

Kép
demetnik
 
 


Csak bekukk, mert grízgaluska receptet keresek a neten.

Niki, nekem úgy sikerül belépnem, hogy ha megnyitom a böngészőt és Eszközök -> Beállítások -> Biztonság -> Bejelentett támadó webhelyek blokkolása kiveszem a pipát, akkor engedi.

Kép
tici
 
 


Sziasztok!
Végre idejutok 3-5 nap után erre nem enged be, még jó hogy itt vagytok már épp kezdtem kétségbe esni!

Na igaziból jó híreim vannak Csaninak levették a gipszet! alig 2,5 órát tartott mindez az OBSI-ban szóval hulla vagyo én is!
Gondoltam pihenésképp míg alszik csacsogok veletek, erre látom hoyg gáz van!

Na olvasok itt amennyit írtatok ide! Aztán csak megjavul a másik is!
Remélem mindenki jól van!

Én tegnap láttam hugit (neve nincs NE IS KÉRDEZZÉTEK :? ) is! 1170gr és persze azon a picuri monitoron is GYÖNYÖRŰŰŰ, alig várom a 4D-t hogy újra rendesen lássam!

Puszi nektek!

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Sziasztok!

Engem sem enged be mamanetre :twisted:

Na mindegy. Ma megvolt a genetikai UH. Olyan szép... Azt persze nem tudtuk meg hogy fiú-e vagy lány mert összecsukta a lábait. Úgyhogy továbbra is az van amit az elsőn mondtak hogy lehet hogy fiú. Hát mindegy de ha fiú lesz nem lesz neve :lol: Amúgy szerencsére minden rendben van vele.

Danival nem tudom mi van de éjjel alig alszik. Vagyis alszik mélyen egyszercsak elkezd csapkodni kapálózni meg sírni. Nem tudom mi baja lehet...

Tasin! BOLDOG NÉVNAPOT MIRELLÁNAK!!! Hú micsoda helyre mész :o

Niki! Lilinek gyógyítóspuszik!!

Bogi! Lesz neve annak a lánynak :D Van még idő decemberig.

Na elküldöm mert megint szarakszik a laptop nehogy eltünjön amit írtam

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


Hűűű, tasin!!! Nagyon állat. Ha nyernék a lottón, én tuti ilyen utakra mennék állandóan. Bár tartok tőle, hogy az utastársakat utálnám :)
Ruhákhoz meg egy jó turi? Ahol vállfán, mosva-vasalva árulnak? Van néhány ilyen...
István biztos örülne a böröndös lakótársaknak :D :D :D bocs, de nekem ez jutott eszembe :D

Teca, ez vicces volt :) Vigasztalod bogit, hogy lesz neve úgyis a kislánynak, előtte meg közlöd, hogy ha a tietek fiú, nem lesz neve :D Cseréljetek nevet :)

Bogi, éljen a gipszmentesség!
És hogy a kiscsajjal meg minden rendben :)

Gabka, nagyon sajnálom :( én is jó szarul érezném magam, ha nem találkozhatnék a családommal. Mi is ritkán találkozunk, meg nem tudnak segíteni, de azért tudom, hogy ha nagyon kellene, vagy nagyon akarnám, megoldható lenne. És azért a tudat is jó. Sajnálom nagyon nagyon!

Demetnik, nem tudom. Biztos én is furán érezném magam tőle, és nehéz lenne pénzt kérni. Viszont én hasonló helyzetben szintén szívesebben kérnék meg ismerőst, mint egy vadidegent, és ha nem fogadna el pénzt, attól kényelmetlenül érezném magam. A bébiszitterek kb 1000ft-ért dolgoznak per óra. Asszem én a felét kérném el. Ebből kijönne az ebéd megrendelve mindenkinek, vagy egy takarítónő hetente egyszer, és akkor a plusz nehézség mellé nyernék egy könnyebbséget, ami kompenzálná.

Viri hajrá! Jól kapjátok el a karácsonyt, és ha az sikerül, menni fog. ha az nem megy, akkor nem fog. Webáruházat akarunk!!! :)

kikocska
 
 


Niki sztem attól függetlenül,h jó barátnők vagytok az még ahogy írod Neked idő meg "meló". Nem utolsó sorban pedig azért megoszlik a figyelmed és ha nem is sokat azért baráti árat kérhetsz érte. Lilinek meg lesz belőle szép valamije :D

No most látom mamaneten,de nem tudom,h Tasin oda tud-é menni,szóval itt kívánok nagyon boldog névnapot Mirellának!!!

Nah,ennyi. Sajna a helyzet nem jobb. Tüsszögök,csikar az orrom és már egy egész tekercs wc papírt elhasználtam,mert ennyi zsepi nincs a világon :oops:

dharma
 
 


Jah és Viri persze jó lenne,ha lenn több időd,de az jó jel,ha nem tudsz jönni :D Hajrá!!!

dharma
 
 


na ide is írok...
Köszi még egyszer a köszöntéseket!!
:D :D :D

Kikocs!
Hát lehet hogy a turi is szóba jöhet még, majd jövök címekért. :lol:
Én sajna a helyieket ismerem, de azok bénák. Elképzelhető, hogy ha a héten nem tudom elintézni, szombaton el kell menjek valahova..

Én mindenkit szivesen elviszek a bőröndbe!! Mekkora buli lenne!!! :lol: :lol:

Niki!
Lehet, hogy görény vagyok, de én is azt mondom kérj pénzt.
Megint más, ha az ember néha-néha vigyázz a barátnője gyerekére, mert az természetes, én is bármikor.
De ha rendszeresen az megint más.Az egész napod el van cseszve, alkalmazkodni kell másokhoz, nem tudsz tervezni semmit, gondolom akkor majd neki is főzől....stb...
Ráadásul valószínű a barátnőd sem várja el ingyen, én sem várnám el senkitől.Nem is várhatnám. Ha gondolod, mond neki, hogy vegyen, pelenkát, meg popsitörlőt, egy-egy csomagot például, vagy egy nagy mosóport , hasonlókat.
Attól függően mennyit vigyázol rá egy hónapban rá, annak arányában...
Így nem ciki, mert nem pénzt kérsz..de abban sincs végül is ciki,
Szerintem neki így is megéri, hogy biztonságban van, ismerősnél a gyereke.

Kép


Kép
tasin
 
 


Kikocs: Nagyon fincsi lett a kompót, köszi szépen! Már csak azért izgulok, hogy elálljon rendesen!

Niki: Egyet értek a többiekkel babamegőrzés ügyben :)

Tasin: Mirellának utólag is nagyon boldog névnapot! A hajó miatt rém irigy vagyok, csodálatos lehet!

Bogi: de jó, hogy nincs már gipsz, éljen! Mi épp a fiú nevekkel lennénk bajban, a lány már réges-régen megvan jó előre:)

Kép

Kép
sildi83
 
 


Lányok!

Köszönöm a tanácsokat!Tegnap este beszélgettünk Ferivel erről és arra jutottunk,hogy bizony le kell ülni a barátnőmékkel és konkrétan megbeszélni,hogy mégis ők hogyan gondolják,pontosan hány óráról lenne szó.Ha nekem esetleg elfoglaltságom lenne,akkor tud-e más a kislányra vigyázni meg ilyenek....És igen,bármennyire érzem magam furán miatta,vmennyi összegben meg kellene állapodnunk,mert bármennyire barátnő,nem egy-két alkalomról van szó,hanem 3 hónapon keresztül szinte minden napról.Változó lenne,hogy napközben mikor,ugye emiatt Lili napirendje is borulna,meg ugye a miénk is...
Az a helyzet egyébként,hogy kész tények elé lettem szinte állítva,hisz amíg csak tervezgették,akkor egyszer poénosan megjegyezték,hogy majd én jó pénzért vigyázok a csajszira,akkor persze elpoénkodtuk.De tegnap konkrétan közölte,hogy elvállalta a munkát és hogy én mennyiért vállalom el a leányzót.
Tisztában vagyok vele,hogy nincsen igazán más,akit megkérhetnének és azzal is,hogy anyagilag nagyon kellett most nekik ez a munka...De ez nekem hirtelen jött és mintha falhoz állítottak volna vele!És ne értsetek félre,mert nagyon kedvelem a barátnőmet (nem hiába barátnő) és a kislánya is egy kis tündér,de 3 hónapról van szó,ami miatt egy picit a mi kis családi életünk is megváltozik,hisz alkalmazkodnunk kell az ő munkaidejéhez...
Jajj,remélem,nem értitek félre és értitek mire gondolok!És bizony ezt meg kell velük is beszélnünk.Bár lehethogy csak én csinálok belőle nagy ügyet....

Kép
demetnik
 
 


Sziasztok!

Ma már Nekem sincs mamanetem. :-(

Demetnik!
Minden képpen kérj valami. vagy pénzt vagy valamit Lilinek.Elmesélek egy esetett.. Barátnőm beválallt egy ilyet nyáron és csak egy hónapra,pénzért. Az első hét végén zokogva hívott fel. Nem bírta a kisfiú életét össze egyeztetni a sajátjával. Jó nek azért 3 gyereke van, de akkor sem ment. tapasztalt szerintem jó anya. A szívességet kért szintén a barátnője volt és végül úgy váltak el az utjaik hogy mindegyik nehezetelt a másikra. És a barátnőm ezt mondta. tudod sziszi üzletben tényleg nincsen barátság. mára már oldodik a kapcsolatuk, de döcögös. Én úgy gondolom erre nem készeríthetnek és nem alapozhattak Rád a megkérdezés nélkül. szerintem nyugotan vissza utasíthatod. Estére hotfáradt leszel és Lili fogja meginni a levét. De ez csak az én véleményem!

Bogi!
Örülök, hogy levették a gipszet. A lánykának meg tutti lesz neve :-)

Teca!
Nektek is örülök!

Én.
Hát végül felhívtam a kiszemelt családinapközit. 65 ezer/hó. Hát ide se fog járni azért mennék dolgozni, hogy pénzt keresek nem azért hogy havi +65ezret adjak ki és ebben nincs benne Koli ovija....

Másik: fogyozok és ezt inkább a fogyitopicba akartam írni , de nem megy és muszály a véleményeteket kérnem.
ez a 3 hetem a narancs diétával.
Már napok óta figyelem magam. nagyon sokszor vagyok álmos alig bírok felébredni és amit meg kell csinálnom is nehezn megy. Nagyon sokat szédelgek. Mára már nagyon szar kedvem is van és kezdek depis is lenni.. már nem nagyon bírom megenni ami le van írva. a tojást most büdinek éreztem, de szerintem nem volt az csak már nem "kell" Állandoan az órát nézem mikor ehetek... és tényleg úgy nagyobb indokom nincs a rossz kedvre mégis... és persze kezd kivetődni a fiúkra és apára is. Mit tegyek? Szívem szerint leállnék csak volt egy célom és ezt megint sikertelenségnek fogom felfogni. Ráadásul Mia szerint kell hogy eljérem , mert akkor egy nagy frusztrációtól megszabadulnék... minden kis csipp csupp ügyel nem akarom őt se zavarni. valszeg azt mondaná hogy a szokásos feladom ahelyett hogy küzdenék...és hogy újabb frusztráció lesz az hogy nem sikerült.... De így meg borzalmas szar. olyan mintha a szervezetem behuzta volna a féket. és nem enged fogyni.

Kép

Kép
sziszike22
 
 


megmértem a vérnyomásom 100 volt és 70 a pulzus. ettem :-( megilyedtem mert már sipolt a fülem és fekve is szédültem :-( Béna vagyok :-(

Kép

Kép
sziszike22
 
 


Sziszike: NEM VAGY BÉNA!!!!!ezt felejtsd el!!!Válts át másik diétára ha ezt nem bírod! :wink:

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Sziszike!

Őszinte leszek és nem megbántani akarlak. Csak a jó szándék vezet. Ezt előre akartam írni, mert nem tudom a végén mi sül ki belőle.

Butaság amit csinálsz. Ezt saját tapasztalataimon okulva írom.
Évekig próbálkoztam mindenféle csoda fogyókúrával, ami két-három hét alatt "csodás " eredményt nyújt. Meg is lett. Kb ugyanannyi ideig. És nem feledkezhetek meg arról sem, hogy az a két-három hét amíg bármelyik csodakúra tartott borztalom volt. Nem ehettem akkor és azt amit akartam. Ettől rosszul éreztem magam. Nem feltétlenül fizikai, hanem inkább lelki értelemben.

Most mást csinálok. Számolom a kalóriát és a szénhidrátot. (Van benne tapaszatlatom a terhesség miatt) Azt eszem amit megkívánok, akkor amikor akarok. Négy hónap alatt lement több, mint 20 kg. (Jó, nekem volt is miből, és még majdnem ennyit le kell adnom.) De nem vagyok éhes. Sok energiám van. Nem betegeskedem.

Azt a diétát, amit most csinálsz, hagyd abba! Tönkredteszed magad, az egészségedet! Nem ér ennyit az egész.
Ne a mérleget nézd! Nem az számít, hogy hány kilót mutat! Hiszen én 84 kg-val sokkal jobban nézek ki, mint más ugyanennyivel. A kilók száma csak egy dolog. Az számít, hogy Te hogyan érzed magad. Hogy a kedvenc ruhád fel tudod-e venni? Hogy tetszel-e magadnak, ha belenézel a tükörbe? Ha nem, akkor tornázz! Alakítsd a tested! Izmosítsd, hogy feszesebb, formásabb legyen! Valószínű, hogy ettől nem mennek le a kilók. Sőt, akár még több is lehet. De egészségesebb és szebb leszel. A közérzeted is jobb lesz!

Valahogy azt kellene elérned, hogy ne a kilók száma alapján ítéld meg magad. Ne az számítson, hogy mit mutat a mérleg.
Kérd meg a férjed, hogy készítsen rólad fényképet. Egész alakosat. Azon nézd meg, hogy van-e valami amin változtatni szeretnél. A tükörben sokszor nem azt látod, mint ami a valóság. A fénykép sokkal jobb erre a célra.
A céljaid pedig legyenek reálisak. Ne akarj más alakot, mint amit a terméset adott. Hiszen én sem lehetek soha olyan, mint Angelina Jolie Lara Croft-ként. Más a testfelépítésem. Ezt el kell fogadnom. Mint ahogy Neked ia a sajátodat. Azzal együtt, hogy szültél már két gyereket. Soha nem leszel olyan többé, mint 18 évesen.

Szóval szerintem:
1. Hagyd abba sürgősen ezt a narancskúrát!
2. Készíts képet magadról, és azt nézd meg!
3. Döntsd el, hogy min szeretnél még alakítani, és kezdj el úgy sportolni, hogy arra legyen hatással!
4. egyél mindent, de csak mértékkel! Naponta ötször. Vacsorára is. Csak lefekvés előtt két órával ne egyél már semmit!

Mindenkinek más a szervezete, és mástól fogy le. Ezek az általános dolgok. Az, hogy Te mit és mennyit ehetsz (húst, zöldségeket, tejtermékeket, gyümölcsöt, szénhidrátokat) egyedi dolog. Mindenkinek máskép dolgozza fel a szervezete. Ezt neked kell megtapasztalnod. De enni szerintem mindent kell, csak eltérő arányban.
Vendég
 


Nekem megint nem megy a mamanet :(

Kép

Kép
sildi83
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: