Új privát üzeneted érkezett!

Hát akkor gyűjtsünk ide minden finomságot: Doo, kezdheted a népszerű tortáddal. :lol:
Vendég
 


Íme Doo receptje:
"búzadarát főztem asszem rizs v zabtejben, de lehet simán vízben is. utóbbi esetben sztem egy kis víníliáscukker elkél bele, a növényi tejekhez nem feltétlenül kell, mert azok édesek. de ízlés dolga. szal ez az alapja a "tortának". a teteje pedig vaníliapuding - by DM, ami tul.képpen csak kukoricakeményítő és bourbon vaníila, szal ha vkinek van ilyesmije otthon, akkor nem kell drága pízért megvenni a zacskós keveréket. ezt is növényi tejben főztem, kicsi nádcukorral és ebbe reszeltem bele a gesztenyemasszát (teljesen hagyományos, cukros, aromás bolti, de lehet venni aromamenteset is, ami nádcukorral készült, sőt lehet előre reszelt, teljesen ízesítetlent is kapni. én ünnepi eledel esetében nem vagyok olyan szigorú h no cukor. hétköznap úgysem eszik ilyesmit!) mivel a gesztenyemasszában van cukor, meg a tej is édeskés, ezért a zacskón írtnál kevesebb cukrot tettem a pudingba. ja és egy kevés étkezési zselatint is kevertem a pudinghoz (előre elkészítve). na és persze magozott, fagyi meggy (kiolvasztva) került még bele!! tupperes desszertes gyűrűbe tettem az egészet, szal a puding kerül alulra, rá a gríz, mert kiborításnál fordul a kocka (bocs, az esetleg redundáns infókért, csak próbáltam basic szinten leírni). a tetejét pedig puffasztott amaranttal díszítettem.
Vendég
 


Bocs Mary, Tőled loptam a leírást, de ezt jó ha mindenki könnyen megtalálja.
Vendég
 

 
 

Én ezt a Nők lapja Cafe-n találtam, ma megcsináltam, nekem ízlett, bár a máj, sima olivában sült volt, az Anyum lecsóval ette. Marci egyelőre megkóstolta, este akarok neki adni belőle :lol: Ja, én felét csináltam és kis családnak az is bőven elég (cukorborsó levesből csentem egy kis "alaplét")

Rizottóalap:

• 1 liter alaplé
• 2 db vöröshagyma
• 4 gerezd fokhagyma
• 4 db zellerszár
• 500 g rizottórizs
• 2 löket száraz fehérbor
• 100 g vaj
• 150 g reszelt parmezán (reggiano vagy granna)
• só, bors (frissen tekerve)
• olívaolaj
• vaj a főzéshez (2 evőkanál)
• Az alaplevet melegítsd fel.


A zöldségeket szeleteljük fel nagyjából egyforma apró darabokra (a fokhagyma legyen még apróbb). Melegítsük fel az olívaolajat és a vajat, szórjuk bele a vöröshagymát és a zellerszárat. Pároljuk meg a zöldségeket kb. 10 percig (az én drága Anyukám, Rozi mami azt mondta, hogy addig, amíg a hagyma el nem olvad) közepes lángon. Ha megpuhultak, akkor mehet a fokhagyma. A fokhagymának 2-3 perc elég, aztán mehet a rizs, és adhatsz egy kis erőt a lángnak. A rizsszemeket gondosan (!!!) kevergetni kell, addig, míg szinte átlátszó nem lesz. Ez egy csodálatos látvány és illat, ahogy elkezd főni a zöldséges alaplében a rizs.

Ha ez megvan, akkor mehet a bor. 1-2 perc, és az alkohol elillan.

A lángot vedd kisebbre, és ekkor kezdődik a rabszolgasors. A meleg alapléből egy szedőkanállal öntsd nyakon a rizst, és kavargasd. Várd meg, míg a rizs lassan, de biztosan magába szívja az alaplevet, aztán jöhet a következő kanál alaplé…
Ez kb. 15-20 percet vesz el az életedből, de a végeredmény csodás lesz. Kóstolgasd szorgosan a rizst, ha puha (a külső rész szinte szétfőtt, a belső rész kicsit puha), láng kikapcs., mehet a sajt és a vaj. Egy utolsó keverés, fedő, pihi 10 perc (addig igyál egy sört, ahogy azt Zsolti barátommal szoktuk). Ha kész, mehet a só, bors frissen tekerve, és már kész is a CSODA.


• 2 evőkanál vaj
• 4 gerezd apróra vágott fokhagyma
• 2 dl tokaji aszú
• 40 dkg tisztított csirkemáj
• só és bors


A vajat megmelegítjük és beleszórjuk a fokhagymát. 1-2 perc, és mehet bele a csirkemáj, és lassú tűzön puhára pároljuk a csirkemájat. Befejezésképpen locsoljuk meg az aszúval, pár perc és kész. Az alapot tálaljuk, és a tetejére helyezzük a csirkemájat (ekkor mehet a só és a bors). Az omlós csirkemáj a laza rizottóval… Húha.
 


Megette a rizottót :wink:
 


Sziasztok!
Tegnap túrókelyhet csináltam, egyelőre magunknak, Blanka még nem kapott belőle. De szerintem ha eljön az ideje, akkor ilyen túrókrémet fogok neki csinálni bolti krémtúró helyett.
Két receptből kombináltam.
Először íme az eredeti receptek, aztán a végén leírom, én hogyan csináltam.

Műzlis túrókehely

Hozzávalók:
40dkg túró
1 dl kefir
folyékony édesítő
citromhéj

2 evőkanál puffasztott rizs
4 evőkanál zabpehely
3 dkg darált dió
15 dkg ribizli
2 evőkanál por édesítő

Elkészítés:
A túrót a kefirrel, az édesítővel és a citromhéjjal elkeverjük. Poharakba tesszük, megszórjuk puffasztott rizzsel, zabpehellyel, dióval és az édesítő porral, végül a ribizlivel, a tetejére még egy réteg túrókrémet teszünk.

Málnás túrókehely:

Hozzávalók:
40 dkg túró
1 dl kefir
folyékony édesítőszer
citromhéj

25 dkg málna

2 tojásfehérje
1 kiskanál citromlé
1 evőkanál édesítő por

Elkészítés:
A túrót a kefirrel, az édesítővel és a citromhéjjal elkeverjük. A kapott túrókrém felét 4 pohárban eloszlatjuk, málnát szórunk rá, majd ismét egy réteg túrót teszünk rá. A tojásfehérjéből a citromlével és az édesítő porral kemény habot verünk, majd hozzákeverünk 5 dkg zúzott málnát. Egyenletesen eloszlatjuk a kelyhek tetején. Tálalásig hűtőben tároljuk.


Én nem használok édesítőszert, helyette nádcukrot tettem a túrókrémbe.
Egy réteg túrókrém fölé zabpelyhet szórtam, ismét túrókrém, aztán málna, ismét túrókrém, és a tetejét málnával díszítettem. Tojáshabot nem csináltam.
Sajnos nem fényképeztem le, így fotót nem tudok mellékelni, de szerintem jól nézett ki. 8) Nekünk ízlett és nagyon gyorsan elkészíthető.
 
 


Azt elfelejtettem leírni, hogy én botmixerrel dolgoztem össze krémesre a túrót, kefírt, nádcukrot, citromhéjat. És kefírből kb. 2x annyit használtam, mint amennyit a recept ír.
 
 


En felrakok par olyan receptet, ami tej es -tojasmentes dietan levok is ehetnek!!!!!!! :)

kölesből gyümölcsjoghurt

Hozzávalók:

1 pohár (2 dl) köles
3 pohár víz
50 dkg eper
méz (6-8 ek)
csipet só

A kölest a vízben megfőzöm, összeturmixolom az eperrel, sóval, mézzel és annyi vízzel, hogy joghurt sűrűségű legyen. Lehűtve a legfinomabb. Szerintem inkabb olyan lett mint a kremturo, talan keves vizet raktam hozza, de a csaladnak izlett! :) Ja, es en nadcukorral csinaltam mez helyett, mezet meg nem merek adni Bercelnek...

[/u]

 
 


Banános amerikai palacsinta
1 éves kortól

Hozzávalók (kb. 6-8 db közepes méretű palacsintához):
1 csésze = 250 ml
1 csésze teljes kiőrlésű búzaliszt
1 ek. foszfátmentes borkő sütőpor
1/4 tk. fahéj
1/8 tk. frissen őrölt szerecsendió
1/8 tk. tengeri só
1 csésze + 1 ek. vaníliás szójatej
1 ek. repceolaj (vagy napraforgóolaj)
1 közepes érett banán felszeletelve

Egy nagy tálban összekeverjük a lisztet a sütőporral. Hozzáadjuk a fahéjat, szerecsendiót és sót, majd jól összevegyítjük. Egy kis tálban elkeverjük a tejet a repceolajjal, és hozzáadjuk a lisztes keverékhez, majd beletesszük a felszeletelt banánt is. Felforrósítunk egy enyhén beolajozott palacsintasütőt és beleteszünk egy kis merőkanálnyit a palacsintatésztából. Néhány percig sütjük közepes lángon amíg kis buborékok lesznek a felszínén, majd megfordítjuk és aranybarnára sütjük. Juharsziruppal, lekvárral, vagy vmilyen gyümölcsszósszal tálaljuk.

 
 


Ez az egyik kedvencem, Olivernek is nagyon izlett, aki ugye most az allergiaja miatt dietazik...

Vegán Rántotta


Hozzávalók

¼ csésze teljes kiőrlésű tönköly liszt

¼ csésze élesztőpehely (bioboltban lehet kapni)

1 csésze víz

2 – 3 evőkanál növényi margarin

esetleg ½ teáskanál mustár (en raktam bele, fini volt!)

kis só, bors, kurkuma, fokhagyma


1 nagy vöröshagyma

2 tv. paprika

kevés olaj

45 dkg tofu ( = 1,5 csomag )


Először elkészítjük a szószt: a lisztet, az élesztőt és a szétnyomott fokhagymát alaposan elkeverjük a vízzel egy kisebb lábasban. Tegyük fel melegedni, s ne is menjünk messzire a tűzhelytől, mert hamar besűrűsödik és kavargatni sem árt. Rövid ideig hagyjuk pöfögni, majd levéve a tűzről, keverjük hozzá a margarint és a mustárt. Ekkor jöhet egy kis fűszerezés is.


Egy serpenyőben fonnyasszuk meg a felvágott hagymát, majd a paprikát, félidőben tegyük hozzá a villával szétnyomkodott tofut is. A jó eredmény eléréséhez a tofut is meg kell egy kicsit pirítanunk. Ha ez is meg van, öntsünk rá a szószból ( annyit amennyi nekünk jól esik, keverjük össze, süssük még egy percig és már tálalhatjuk is.

 
 


mi az h foszfátmentes borkő sütőpor?! :shock: különben nagyon jól hangzanak a receptek! :) uzsikrém is lesz? :wink: :oops:
Vendég
 


Ja, ahonnan a receptet vettem ott nagyon bio-maniasak, en rendes sutoport hasznaltam... :) Uzsikremet talan este lesz idom felrakni:)

 
 


sziasztok
Most találtam a neten http://makvirag.atw.hu/receptkonyha19.html
lehet,hogy ismeritek.
 
 


Bercel ABSZOLUT KEDVENC SUTIJE, sokszor csinalok neki "csak ugy" pl. tizoraira, imadja! (a szulinapi bulijan is nagy sikere volt, minden gyerek falta)

Bananos muffin:

Hozzavalok:
- 3 db banan
- 22 dkg liszt (en fele-fele aranyban zabpehelylisztet es sima lisztet hasznaltam, de szerintem ez varialhato ahogy te akarod)
- 3 dl tej (en rizstejbol csinaltam)
- 3-6 ek cukor (izles szerint)
- 1 cs. sutopor
- 8 dkg novenyi vaj (Liga)
- csipet so

Egy nagy talban osszekevered a lisztet, olvasztott vajat, cukrot, sutoport, sot, tejet, ebbe rakod bele a villaval osszenyomkodott banant. Keeesz, mehet a muffin-formaba :) (ha jol emlekszem, en meg raktam bele lisztet, mert tul folyosnak talaltam a masszat, de ezt majd ugyis latod amikor csinalod... olyan muffin-teszta allagu legyen nagyjabol... :)

 
 


Az en egyik kedvencem... :)

BUNDAS KENYER TOJAS NELKUL (Csak Doo kedveert...
:wink: )

Hozzavalok:


- kenyer (:))
- csicseriborsóliszt (Bioboltban lehet venni, ketszazvalahany forint egy ki szacsko, de nem kell sok belole, en mar eleg regota hasznalom ezt a kis zacsit)
- kurkuma
- tetszes szerint fuszerek (en alnatura "vegetat" meg keves feher borsot szoktam rakni, a lenyeg hogy kicsit sosabb legyen mint alapbol ahogy csinalnad)

A liszthez annyi vizet adsz, hogy palacsintateszta allagu legyen (kezi habverovel jol el lehet keverni), belerakod a fuszereket, jol megforgatod a cuccban a kenyeret, es olajban szepen kisutod.
En nagyon szeretem!

 
 


Tobbfele tojasmentes piskotareceptet kiprobaltam, eheto kategoriaba ugyan belefertek, de egyik sem volt az igazi... mignem 2 hete ratalaltam erre a gyongyszemre! :)
Hihetetlenul finom kokusz-kockat csinaltam belole, ajanlom mindenkinek!

PISKOTA (tojas nelkul)

Hozzavalok:

- 2,5 novenyi tej (en rizstejet hasznaltam)
- 10 dkg barna cukor
- fel citrom leve es heja (en citromlevet hasznaltam)
- fel csomag vanilias cukor/ vaniliakivonat
- 25 dkg teljes kiorlesu liszt
- 1 cs. sutopor
- 1 mokkaskanal szodabikarbona
- 6 ek olaj

 
 


mióta rájöttem h rozstejjel kiváló kalácsot lehet sütni kenyérsütőben, azóta folyton azt sütögetek - veletek is megosztom a receptet (ja és nem elhanyagolható szempont h Viki is imádja!!)

KALÁCS TEJMENTESEN
70g megpuhított vaj (én olívaolajat használok és megspórolom az olvasztgatást)
1.5 kávéskanál só
3ek cukor
350 ml rizs- v zabtej
530 g liszt (rétes v finom - mikor mi van)
1.5 kk élesztő

amikor bele lehet tölteni az extrákat, akkor adok hozzá mazsolát, múltkor pedig előzetesen megsütött sütőtököt (130g) is, korábban meg uennyi főtt répával készítettem, de teljesen OK natúrban is.
ez egy egy kilós kalács lesz.


és ha már megvan a kalács, akkor leírom h múltkor milyen desszertet készítettem belőle:


KALÁCSOS DESSZERT GYÜMÖLCCSEL ÉS PUDINGGAL RÉTEGEZVE

egy jénai aljába egy szelet mazsolás kalács (persze mazsi nem muszáj), rá fél liter rizstejből, egy ek nádcukorból (esetleg vaníliás cukor is mehet bele) és 40g kukoricakeményítőből készült puding, erre vmilyen fincsi gyümölcs (én eddig eperrel és cseresznyével próbálkoztam) és jöhet a következő réteg elölről. hagyom a hűtőben egy éjszakát érni és lehet fogyasztani! nagy sikere volt az epres és a cseresznyés változatnak is.
Vendég
 


ééééés szeretném elújságolni a köleses-túró továbbfejlesztésemet: a kölest megfőztem három rész vízben, majd krumplinyomón áttörtem és mivel a citrom elfogyott itthon (ne nézzetek hülyének :roll: , de) egy kis balzsamecetet kevertem hozzá, meg némi juharszirupot. hát mit mondjak, mennyei íze lett! :D áldom a nevét annak, aki kitalálta h kölesből lehet tejmentes "túrót" kreálni! :D
Vendég
 


Doo, Te ezt milyen kölesből csinálod? Az amit a dm-ben lehet kapni, bio, hántolt köles? Mert az elég apró, azt gondolom már nem nyomnád át a krumplitörőn.
Vendég
 


de átnyomtam, abból van. csak úgy még krémszerűbb. viszont nagy ájdalmam h van egy régi üveg balzsamecetem, ami már a végét járja, de olyan finomat még sehol nem kaptam újra :? :( ma bepróbálkoztam egy üveg bertollissal, de hát ez is sokkal durvább ízű, ez meg asszem vmi echte olasz volt (bár elvileg bertolli is az, de akkor azt mondanám h még olaszabb :wink: ) és olyan kellemes, lágy, édeskés íze volt. na, most elsírattam a balzsamecetet - brühühűűű :roll: :oops:
Vendég
 


Akkor én is kipróbálom, ilyen van itthon. Balzsamecetet még sosem használtam, de gondolom ez nem meglepő. :wink: Én nem gondoltam hogy egy eceet és ecet közt is ennyi különbség lehet. De akkor ha jól értettem citromlével is meg lehet csinálni, igaz?
Vendég
 


ja Etus, azt leírnád a piskótához h hogyan készül? csak össze kell keverni v mi? sorrend? sütés ideje? szal ilyenek.
Vendég
 


Doo, rozstej helyett rizstejet akartál írni, ugye? :shock: :roll: Ezt a kalácsot simán alapprogramon sütöd? Miénken az 3ésfél óra. Kalácsnak nem sok az? :?:

Kép
 
 


Én is írok, na nem receptet, csak egy ötletet :lol: :lol: egyik nap reggelire: zabtejben főztem zabpelyhet, és tettem bele maszolát, azt is megrottyantottam. Aztán összeturmixoltam-főleg a mazsi miatt, mert Zita azt nagyjából egyben szokta lenyelni :roll: . Szerintem naggggyon finom lett, Zitának is ízlett, a maradékot pedig én bevállaltam 8)
És, Doo, engem a mazsola miatt kifejezetten emlékeztetett a krémtúróra. :wink:

Kép
 
 


persze, RIZStej :oops: szerencsére, a receptben úgy is írtam...
alapprogin, igen. sztem is vmi 3 óra feletti időtartam. nem sok neki, mert fini :wink: :lol: különben nem én találtam ki a receptet, mert a géphez kapott füzetben szerepel egy ilyen h tejes kenyér, de gondolom a rizstej édeskés íze miatt ez egyáltalán nem kenyérszerű, hanem kalács. ill hát az állaga is kalács.
Vendég
 


Rizstejföl

10 dkg rizs
10 dkg mandula

1 csésze víz
olaj
1 citrom leve

a rizst jó puhára megfőzöd, ha sok víz maradt rajta, leöntöd. Hozzáadod a mandulát, citromlevet, sót és az olajat, apránkét hozzáadva turmixolod össze amíg kemény nem lesz.

Kókusztej

10 dkg kókusz
1 ek. méz
1/2 víz

a kókusz reszeléket 1/2 liter forrásban lévő vízzel leforrázod hagyod 10 percig állni és utána leszűröd.
Vendég
 


Francia almatorta

Hozzávalók (8 szelethez)

a tésztához: 4 dl (kb. 26 dkg) finomliszt
12,5 dkg margarin
fél mokkáskanál só
0,5 dl hideg víz
a töltelékhez: 75-80 dkg alma
1 citrom leve
4 evőkanál (kb. 10 dkg) cukor
5 dkg margarin
a forma kikenéséhez:
2 dkg margarin

A lisztet a margarinnal elmorzsoljuk, megsózzuk, majd a vízzel összegyúrjuk. Folpackba csomagolva 1 órára hűtőszekrénybe tesszük. Az almát megmossuk, hámozás nélkül félbevágjuk, magházát kimetsszük, majd húsát 3 milliméter vastagon fölszeleteljük. A tésztát egy kivajazott, 26 centi átmérőjű, alacsony tortaformába simítjuk úgy, hogy pereme is legyen (a legegyszerűbb kézzel belenyomkodni). Utána az almát körben rárakjuk úgy, hogy a szeletek félig takarják egymást. A citrom levével megöntözzük, majd a cukorral megszórjuk. Az olvasztott margarinnal meglocsoljuk, végül előmelegített sütőben, nagy lánggal (220 °C; légkeveréses sütőben 200 °C) kb. 30 percig sütjük. Mire kihűl, az almából kisült levet a tészta mind beissza, így nem lesz szalonnás.
Vendég
 


Természetesen ezt is csak másoltam, nem vállalok érte felelősséget. :lol:
Vendég
 


Hajni, a kokusztejnel az 1/2 viz az fel deci????

 
 


Ja, meg parszor elolvastam, es rajottem, hogy az a fel liter, amivel le kell forrazni... :oops: keso van na... :)

 
 


Doo: a piskotahoz: osszekevered kulon a folyadekos, kulin a szaraz hozzavalokat, majd egybeontod. ELvileg... gyakorlatilag en ugy kavargattam ossze amilyen sorrendben a hozzavalokat irtam... teljesen jo lett...

Elomelegitett sutoben 180 fokon kb. 20 perc alatt sul meg.
Bocsi hogy lemaradt...

 
 


én végülis a következő módon oldottam meg h legyen cukorbetegeknek és tej-tojásallergiásoknak (vagyis Vikinek és nekem) való édesség is:

KÖLES-TÚRÓVAL TÖLTÖTT TORTASZELETEK
láttam a júliusi kismamában egy receptet, a hónap szülinapi tortájaként, aminek az alapötletét kikölcsönöztem - vagyis kukoricás abonettet vettem egy csomaggal és abból 10 szeletet félbe vágtam, további 10ből pedig 2 csücsköt levágtam úgy h tortaszelet formájú lapot kapjak. a levágott csücsköket összemorzsoltam és a már fentebb leírt módon elkészített balzsamecetes köles-túróba kevertem. továbbá került bele mazsola és vaníliás cukor. hogy lazítsam az állagát, rizstejet kevertem hozzá. ebből a masszából kentem a háromszögek aljára, majd ráragasztottam a hosszában vágott lapokból kettőt kettőt a szélére h torta szelet jellege legyen a dolognak, majd nyomózsákból adagoltam a masszát a közepébe. elsimítgattam és a tetejére meghámozott őszibarack szeletek kerültek.
a diabetikus töltelékbe természetesen nem került van.cuk., meg juharszirup, hanem helyette édesítőzert kevertem. 5 szelet volt diabetikus és 5 cukorral készült. az abonett megpuhul. én fogyasztás előtt 12 órát pihentettem a hűtőben.

kicsit pepecs munka sztem, de ha vki csak egy-két szelet édességet akar, akkor sztem ideális, ill ilyen esetben, mint nálunk h kis módosítással megoldhatóan, de mégiscsak kétféle tölteléket kellett készíteni. eredetileg málnás-tejszínes túró szerepel töltelékként. nyilván bmilyen túróféleséggel kipróbálható.
Vendég
 


Etus, köszi, nálad viszont gondolom h a 2.5 rizstej az deci, igaz?
Vendég
 


Etus, én csak másoltam egy másik topicból. :oops: Fogalmam sincs, de biztos decire gondolt a kókusztejnél. De rákeresek hátha megtalálom máshol is rendesen leírva.

Doo, ismét kreatív voltál. :lol: :lol: . Kár hogy nincs ilyen tapsolós vagy kalapemelős emo. :lol:
Vendég
 


Etus, de égő én is csak fél szemmel tudom olvasni, csimpikém mellett aki folyton ütni akarja helyettem a gépet. Most akartam kijavítani magam hogy az fél liter, aztán láttam hogy már Te is rájöttél.
Vendég
 


Etus, ugye jól sejtem h ezzel a csicseriborsó liszttel zöldségeket bundázni is lehet (rántott zöldséghez)? rémlik h vhol már olvastam is, csak még nem próbáltam. lehet h itt az ideje!
Vendég
 


Doo: igen, 2,5 dl rizstej...
es igen, lehet toldsegeket bundazni a csicseriborsoliszttel, en mar csinaltam "rantott" karfiolt, nagyon fini lett!

 
 


Etus, beszereztem a hozzávalókat a rántottához. viszont csak sörélesztőpelyhet találtam (két boltban is kérdeztem) - ez az?
Vendég
 


igen, azaz!! Bocsi, hogy nem igy irtam...

 
 


Rizstej házilag 1.

1 kg rizst kb. 2, 5-szeres vízzel felteszünk főni. Amikor a víz tejszerű állagú lesz (kellően sűrű, fehéres-barnás színű), akkor leöntjük a rizsről, és új vizet öntünk a rizsre, majd továbbfőzzük. Mindezt addig ismételjük, míg a rizs "ad tejet". Egy kiló rizsről 3 óra alatt körülbelül 3-4-szer tudunk vizet cserélni, és összesen körülbelül 1, 5-2 liter rizstej nyerhető így. A végén a rizst szitán átnyomkodhatjuk, és ezzel is nyerhetünk még egy kis sűrű rizstejet. A megmaradó rizs sokféle célra felhasználható, kiváló alapanyag például pudinghoz!

Rizstej házilag 2.

2 bögre megtisztított, megmosott barnarizst pici olajon megpirítjuk. Adunk hozzá 6x-os mennyiségű, forrásban lévő vizet, és pici sót. Takaréklángon kb. 1 órán át főzzük. Ha picit hűlt, összeturmixoljuk, és szűrőn átpasszírozzuk. Tejszerűre hígítjuk, mézzel, cukorral vagy agavéval ízesítjük. Hűtőben 2-3 napig eláll. A sűrűjét felhasználhatjuk müzlihez, vagy főzelék besűrítésre.

Rizstej házilag 3.

2 bögre megmosott rizst, 3 - szoros vízben megfőzzük, majd ha kihűlt, összeturmixoljuk. Ízesítjük cukorral, vaníliás cukorral, majd tejállagúra hígítjuk.

Kókusztej

1 cs. kókuszreszeléket vízzel felöntjük, és alaposan összeturmixoljuk. Ízesítjük, majd a kellő állagúra hígítjuk.

Mandulatej

5 dl víz, 20 szem héjnélküli mandula, egy evőkanál méz, egy csipet só. A hozzávalókat nagyjából öt-hat percen keresztül turmixoljuk, hogy finom, tejszerű anyagot kapjunk, majd sűrű szövésű gézen vagy szűrőn átszűrjük.

Banános diótej

Fél csésze víz, háromnegyed csésze pirított, darált dió, egy evőkanál méz, két közepes banán, negyed teáskanál só, két és fél csésze víz. A darált diót, mézet, banánt és a fél csésze vizet egy-két percen keresztül turmixoljuk a krémes állag eléréséig. Majd adjuk hozzá a megmaradt vizet és rövid ideig turmixoljuk tovább. Öntsük kancsóba, és hűtve kínáljuk.

Zabtej 1.

Egyharmad csésze zabpehely, két evőkanál darált mandula, egyéves kortól ízlés szerint fél teáskanál vanília-kivonat vagy vaníliás cukor. A száraz zabpelyhet őröljük lisztté aprítógépben vagy gondosan kitisztított kávédarálóban, majd főzzük öt percen keresztül egy csésze vízben. Ez után turmixoljuk össze a mandulával, a vaníliával és a sóval. Addig keverjük, amíg nagyon sima lesz, majd adjunk hozzá folyamatosan egy csésze hideg vizet. Végül egészítsük ki annyi vízzel, hogy egy liternyi zabtejet kapjunk.

Zabtej 2

3 ek natúr zabpelyhet szárazon megpirítunk (2-3 perc, folyton kevergetni kell, különben leég egy pillanat alatt). 1/2 liter tisztított vizet felforralunk, beleöntjük a megpirított zabpelyhet, 1 órát állni hagyjuk. Összedaráljuk, szűrőn átpasszírozzuk. Ízesítjük: 1mk sáfrányolaj, 1ek méz, pici tengeri só. Hűtőben 2-3 napig eláll.

Tudom hogy a rizstejet már felrakta Etus, de így egy helyen van.
Vendég
 


Még régebben valaki kérdezte a házi májkrémet. Most találtam ezt:

30 dkg csirkemáj
5 dkg vöröshagyma
2 cl olaj
2 dkg margarin vagy vaj
2 dkg liszt
2 dl tej
csipet őrölt bors
majoránna
kakkukfű
kevés só

a felhevített olajban, megfonnyasztjuk a megtisztított, finomra reszelt hagymát. Beletesszük a májat fűszerezzük borssal kakukkfűvel, majorannával, sóval és állandó keverés mellett megpároljuk. Ledarálva vagy szitán áttörve alaposan összedolgozzuk a tejmártásssal amit úgy készítünk hogy a margarint és a lisztet fehér habzásig hevítve forró tejjel felöntjük és simára keverve sűrűre főzzük. Amikor kihűlt hűtőbe tesszük. Szendvicskrémként használhatjuk, de kitűnő paradicsom, burgonya töltésére.
Vendég
 


sziasztok

nekem ez megtetszett igaz még nem próbáltam,de ki fogom,Emma még nem evett padlizsánt,majd meglátom,hogy fog neki ízleni.

Sült padlizsán csirkehússal (6 hónapos kortól)

Hozzávalók: 1 padlizsán, burgonya, só, csirkehús, olaj, fokhagyma
A padlizsánt megmossuk, hosszában kettévágjuk, kicsit megöntözzük olajjal és előmelegített sütőben puhára sütjük. Közben a burgonyát a hússal és a fokhagymával megfőzzük. A végén a főzőlével pépesítjük. Hús nélkül is nagyon finom, vacsorára ideális.
 
 


Kukoricavaj
(7 hónapos kortól)

Hozzávalók egy családi adaghoz: negyed csésze finomra darált kókusz vagy kesudió, negyed csésze forró víz, egy kávéskanál só, negyed teáskanál juharszirup (elhagyható), egy csésze frissen főtt kukoricadara.
A kukoricakása kivételével mindent összeturmixolunk, majd ha már krémes, hozzáadjuk a főtt darát is. Magas fordulatszámon újra turmixoljuk. A turmixoláshoz aprítógépet is használhatunk
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: