Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Jelenleg 19 hetes aggodó kismama vagyok.
Ez a 3.terhességem, amiből született 1 kisfiam és 1 kislányom :lol:
de sajnos, túl vagyok 4 elhalt terhességen,aminek okai a mai napig sem tisztázódtak, így nem is csoda, hogy veszélyeztetett terhesként végig aggódom az egész várandósságomat :roll:

Szeretném veletek megosztani örömömet-bánatomat és természetesen szeretném veletek megbeszélni a várandósság minden mozdulatát.

írjatok!
Ancsa

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
 


Most találtam a neten, a mért adatok alapján kiszámítja a terhesség pontos korát.
Nézzétek meg

http://www.kismamablog.hu/egyeb/kiszamolo.html

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
 


SZIA ANCSA!


ÉN IS JÁRTAM HASONLÓ CIPŐBEN MINT TE, NEKEM A 25-DIK HÉTEN FEJEZTÉK BE A TERHESSÉGEMET, POTTER-SYNDROMA MIATT.EZ VOLT 2007.02.12-ÉN.IDÉN MEG SZÜLETETT EGY KISLÁNYOM, VELE TISZTA AGGODALOM VOLT A TERHESSÉG.VOLT KEVÉS MAGZATVIZEM, DE HÁLA ISTENNEK KIVIZSGÁLTÁK, MEG IS TALÁLTÁK AZ OKÁT ÉS KI IS KEZELTÉK.HA GONDOLOD ÉN SZÍVESEN MEGHALLGATLAK/OLVASLAK, SZERETEK IDE A FÓRUMRA JÖNNI, OLYAN JÓ KIS CSAPAT/CSAPATOK VAN/VANNAK ITT.HA GONDOLOD ÉN SZÍVESEN MEGHALLGATLAK ÉS HA TUDOK MEGPRÓBÁLOK NEKED TANÁCSOT ADNI.


ÜDV:

ALIZ.
Vendég
 

 
 

ppetike

Nagyon sajnálom a mi veled is történnt :(
Megkérdezhetem mi ez a POTTER-SYNDROMA?
Még sose halottam róla semmit sem.
Köszönöm szépen,h meghallgatsz és próbálsz nekem segíteni :lol:

Én holnap megyek vissza kontroll genetikei UH-ra.
Remélem most rendbe találnak mindent.
Ami jelen pillanatban nagyon aggaszt engem, hogy picurom csak 4-5 naponta érzem mocorogni.A védőnőm szerint is ez már nem igazán jó így :roll: És mivel így még nem jártam, ez engem nagyon megijeszt :oops:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
 


Szia!


Potter-syndroma=vesefejlődési-rendellenesség.Nem működött a kisbaba veséje és ezért kellett a terhességemet befejezni.Én egyet értek a védőnőddel, tényleg nem igazán jó az ha csak 4-5 naponta mozog a picurka.A magzatvized mennyisége az milyen, átlagos???Most mész először genetikára???Nem lesz semmi gond.Megpróbálok neked tanácsot adni.
Vendég
 


Először is köszönöm szépen a segítségedet :lol:

Nem, most megyek 2.szor,mivel vastag a hasfalam állíólag és az előző UH-nál nem lehetett látni rendesen a picurka szívét, hogy megvan-e mind a 4 szívürege. :(
Így mára rendeltek vissza kontrollra.

A védőnőm szerint azért nem érzem a picurka mozgásait rendesen, mert vastag a hasam, tehát súlyfelesleggel kezdtem a terhességet, és az is pont a hasamon volt.

Tegnaptól kellett írnom a magzatmozgásokat,ugyanis szerinte a 20. héttől már naponta kellene éreznem :roll:

Vasárnap este mocorgott a baby, de tegnap és ma reggel még semmi nem volt.

csak azt nem tudom, ha ezek a baba mocorgások nem sürűsödnek, akkor mit tudnak velem és a baby-vel csinálni?
UH-szerint eddig mindent rendben találtak :roll:

Én már nagyon elvagyok szomorodva :oops: minden kismamának ilyenkor már naponta többszőr is mocorog, ahogy olvasom a lányokat , nekem meg csak 4-5 naponta. :oops:

Próbálok hinni a védőnőnek, hogy hátha ezen a héten már beindulnak a mocorgások, és naponta fog mocorogni.

Ja, és Május 24.-én mozdult meg a babó előszőr, egyértelműen.
Azóta lassan már 1 hónap telik el.
Azóta csak 4-5 naponta.

Köszi mindent.
Ancsa

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
 


megjöttem Uh-ról

Grav.s20

BPD:48 mm
HC:174 mm
AC:137 mm
FL:31 mm
Lepény a mellső falon, normális magzatvíz, 4 ÜREGŰ SZÍV!Juhéjj

És ami még fontos, KISLÁNYOM lessz

Annyira elvoltam foglalva a baba szívével, hogy meg sem kérdeztem a dokit, normálisak-e ezek a méretek a 20. héten?

A baba mocorgásra meg csak annyit mondott,hogy mivel vastag a hasfalam, biztosan azért nem érzem rendesen a picur mozgását.
Nem tudom erre mit gondoljak
:roll:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
 


Szia!


[b]Nekem is volt olyan gondom, hogy keveset mozgott a kisbaba, a CTG-k rendszeresen nem voltak jók (a legutolsó CTG-m az lett tökéletes,de azon a napon este meg is született a kislányom).Engem a dokim, szülés előtt 6 héttel befektetett, épp a kevés magzat-mozgás miatt, cukros infúzióra.Nem volt semmi.Egyébként Én is súlyfelesleggel kezdtem a terhességet.Most nem akarlak el ijeszteni.
Vendég
 


:oops: és neked mikor kezdődött el ez, hogy keveset mocorgott a baba?
Én is nagyon félek ez miatt,de akármelyik orvosnak mondom,az a válaszuk, hogy a sulyfelesleg mitt van,mert vastag a hasfalam :wink: és a baba még kicsi, ezért érzem ritkán :roll:

És neked milyen időközönként mozgott?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
 


Nekem volt olyan, hogy kevés magzatvíz.Általában ekkor is keveset szoktak mozogni a kisbabák.Ekkor engem kivizsgáltak, megtalálták az okát, ki is kezelték és rendeződött a vízállás is.18 hetes UH-nál észlelték normálisnál kissé kevesebb magzatvizet.Ezt antibiotikummal kezelték.Meg volt a fent említett dolog is, 35 hetes korban a legelső CTG-nél is meg azt követő többi CTG-nél is keveset mozgott a baba.
Vendég
 


jöttem a mocorgás jelentéssel

Mozgások:így állunk most jelenleg

Vasárnap este 22 után és
Kedd este 22 után és
Szerda este 20-kor 1 rúgás , aztán 22 után sok mocorgás

Megint este málnát ettem, azt hiszem arra indul be a kisasszony,mert mind 2 este azt ettem és mocorgott is

Érdekes, hogy a rúgásai is olyan nyugodtak, szépen lassan komótosan rúg 1-1 et .
Semmi kapálózás, semmi kapkodás....

Remélem most már beindul végre.

nekem eddig normális mennyiségű magzatvizet mondtak,a 18 hetes uh-án mondtak kicsit több magzatvizet, de most megint azt mondták, h normális a mennyisége.

Én nem tudtam,hogy a mennyiség befolyásolja a baba mocorgását :roll:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
 


Szia!


[b]Olvastalak egy másik topikban.Te dohányzol a terhességed alatt???Mert akkor viszont nem kell csodálkoznod azon, ha a kisbabád mozgása nem olyan aktív.A másik dolog meg az, hogy igenis befolyásolja a babóca mocorgását a magzatvíz mennyisége is.
Vendég
 


Szia

Nem dohányzom a terhességem alatt, hanem elötte dohányoztam és mivel van tapasztalatom a leszokásban, így mint olvashattad is, próbáltam segíteni a dohányzó kismamáknak abban,milyen módszerek vannak,léteznek, amik tudnak nekik segíteni a leszokásban :lol:
Mert vannak,akiknek ez segítség nélkül nem megy :roll:

De gondolom, ezt is olvastad,/hogy segíteni próbáltam nekik a módszereket illetően/ha a topicban jártál :roll:

Én ezt nem tudtam, hogy a magzatvíz mennyisége befolyásolja a baba aktivitását :shock: soha 1 orvos, nem mondott ilyet nekem.

Gondolod, ez volt nálam a gond, amikor 18 hetesen azt írták a papíromra,hogy több a magtazvíz?

20 hetesen pedig már normál magzatvizet írtak :shock:
És pont a 20. héttől kezd egy kicsit aktívabb lenni a Tündérkém :lol:
Naponta most jelenleg este 22 után érzem mocorogni, :lol: igaz,keveset :( de mocorog :lol:

Sajnos nem mondja el minden doki, vagy védőnő, hogy mi számít normálisnak a mocorgás terén, és mi az, ami már nem normális. :shock:
Ennek hiányát csak most tapasztalom,amikor igenis aggaszt,hogy más kismamákhoz képest kevesebbet mocorog a pocaklakóm :shock:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
 


Szia!

[b]A baba mozgását csak akkor befolyásolja a magzatvíz mennyisége, ha az átlagostól kevesebb. Ilyen esetekben már fenn állhat egy olyan dolog, hogy a baba deformálódhat.
Vendég
 


Köszi az infot :lol: ezt nem tudtam :roll:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
 


Sziasztok

Megvettem a szívhanghallgató készüléket :lol: éppen kínlódok vele,hogy halljam a picur szívverését :roll: más hangot ad ki mint a doppler készülék,amit a védőnők is használnak,kicsit nehéz beazonosítani a hangokat is :roll: de írja is a tájékoztató,hogy kitartóan kell vele próbálkozni :roll:
Az már tuti a kicsinek nem tetszik a hallgatózás,mert folyamatosan rugdosta a készüléket :lol:
Legalább már tudom mit nem szeret,amitől mocorog :lol:
Valaki használt már ilyet?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: